2020-01-29   13:46:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 12 okt, start 08:45

Document
Resultat
UGP1 2019
Plats: Arrangör:
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Johansson 2007 Järfälla Simsällskap 1:22.36
50m: 38.95
100m: 1:22.36
(43.41)
2 Hanna Melander 2007 Väsby Simsällskap 1:25.35 +2.99
50m: 39.86
100m: 1:25.35
(45.49)
3 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun 1:27.55 +5.19
50m: 41.19
100m: 1:27.55
(46.36)
4 Agnes Thunberg 2007 Spårvägen Simförening 1:31.31 +8.95
50m: 42.80
100m: 1:31.31
(48.51)
5 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun 1:31.75 +9.39
50m: 43.80
100m: 1:31.75
(47.95)
6 Isabelle Sandström 2007 Gustavsbergs Simsällskap 1:32.73 +10.37
50m: 43.86
100m: 1:32.73
(48.87)
7 Lovisa Lindberg 2007 Södertörns Simsällskap 1:33.01 +10.65
50m: 44.31
100m: 1:33.01
(48.70)
8 Ebba Björkén 2007 Väsby Simsällskap 1:33.99 +11.63
50m: 44.41
100m: 1:33.99
(49.58)
9 Felicia Berg 2007 Simklubben Neptun 1:34.33 +11.97
50m: 44.30
100m: 1:34.33
(50.03)
10 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun 1:34.77 +12.41
50m: 45.20
100m: 1:34.77
(49.57)
11 Tilda Flodin 2007 Väsby Simsällskap 1:34.83 +12.47
50m: 43.37
100m: 1:34.83
(51.46)
12 Malva Lundberg 2007 Södertörns Simsällskap 1:35.55 +13.19
50m: 44.46
100m: 1:35.55
(51.09)
13 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:35.66 +13.30
50m: 44.64
100m: 1:35.66
(51.02)
14 Iris Flykt-Rosén 2007 Skuru Idrottsklubb 1:36.09 +13.73
50m: 45.76
100m: 1:36.09
(50.33)
15 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 1:36.18 +13.82
50m: 43.50
100m: 1:36.18
(52.68)
16 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:36.61 +14.25
50m: 46.63
100m: 1:36.61
(49.98)
17 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:36.90 +14.54
50m: 46.37
100m: 1:36.90
(50.53)
18 Signe Mueller 2007 Simklubben Neptun 1:37.24 +14.88
50m: 45.85
100m: 1:37.24
(51.39)
19 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:37.30 +14.94
50m: 44.98
100m: 1:37.30
(52.32)
20 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun 1:37.70 +15.34
50m: 45.93
100m: 1:37.70
(51.77)
21 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap 1:38.74 +16.38
50m: 45.16
100m: 1:38.74
(53.58)
22 Thea  Hollén 2007 Södertörns Simsällskap 1:38.97 +16.61
50m: 46.68
100m: 1:38.97
(52.29)
23 Smilla Palmborg 2007 Spårvägen Simförening 1:39.03 +16.67
50m: 46.69
100m: 1:39.03
(52.34)
24 Matilda Lobendahl 2007 Spårvägen Simförening 1:39.08 +16.72
50m: 46.50
100m: 1:39.08
(52.58)
25 Kajsa Henriksson 2007 Järfälla Simsällskap 1:39.31 +16.95
50m: 47.25
100m: 1:39.31
(52.06)
26 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun 1:41.57 +19.21
50m: 48.11
100m: 1:41.57
(53.46)
27 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF 1:41.61 +19.25
50m: 48.63
100m: 1:41.61
(52.98)
28 Freja Löfgren 2007 Södertörns Simsällskap 1:42.32 +19.96
50m: 47.58
100m: 1:42.32
(54.74)
29 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:44.73 +22.37
50m: 49.22
100m: 1:44.73
(55.51)
30 Alma Cederholm 2007 Åkersberga Simsällskap 1:46.87 +24.51
50m: 48.94
100m: 1:46.87
(57.93)
31 Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening 1:47.71 +25.35
50m: 50.73
100m: 1:47.71
(56.98)
32 Julia Hellberg 2007 Spårvägen Simförening 1:48.42 +26.06
50m: 50.66
100m: 1:48.42
(57.76)
33 Elisa Olsson 2007 Stockholmspolisens IF SF 1:53.85 +31.49
50m: 50.63
100m: 1:53.85
(1:03.22)
34 Malin Johansson 2007 Älvsjö AIK Simförening 1:54.53 +32.17
50m: 55.33
100m: 1:54.53
(59.20)
35 Wilma Söderqvist 2007 Åkersberga Simsällskap 1:58.51 +36.15
50m: 54.61
100m: 1:58.51
(1:03.90)
36 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening 1:59.47 +37.11
50m: 55.82
100m: 1:59.47
(1:03.65)
- Wilma Brunn 2007 Tyresö Simsällskap DSQ
- Liv Öhrman 2007 Skuru Idrottsklubb DSQ
- Matilda Centellini 2007 Södertörns Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-10-12 10:42:41
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb 1:10.61
50m: 33.61
100m: 1:10.61
(37.00)
2 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb 1:15.40 +4.79
50m: 36.00
100m: 1:15.40
(39.40)
3 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening 1:15.59 +4.98
50m: 35.82
100m: 1:15.59
(39.77)
4 Jessika Watanabe 2006 Väsby Simsällskap 1:16.42 +5.81
50m: 35.66
100m: 1:16.42
(40.76)
5 Ella Gunnarsson 2006 Södertörns Simsällskap 1:16.65 +6.04
50m: 36.41
100m: 1:16.65
(40.24)
6 Karolina Tylets 2006 Åkersberga Simsällskap 1:19.39 +8.78
50m: 37.52
100m: 1:19.39
(41.87)
7 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap 1:19.47 +8.86
50m: 37.28
100m: 1:19.47
(42.19)
8 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap 1:20.37 +9.76
50m: 37.54
100m: 1:20.37
(42.83)
9 Malva Eriksson 2006 Gustavsbergs Simsällskap 1:20.75 +10.14
50m: 38.14
100m: 1:20.75
(42.61)
10 Frida Loqvist 2006 Spårvägen Simförening 1:22.01 +11.40
50m: 38.28
100m: 1:22.01
(43.73)
11 Engla Blanco 2006 Simklubben Neptun 1:24.09 +13.48
50m: 39.30
100m: 1:24.09
(44.79)
12 Isa Andersson 2006 Turebergs Simklubb 1:24.89 +14.28
50m: 39.54
100m: 1:24.89
(45.35)
13 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun 1:25.17 +14.56
50m: 39.93
100m: 1:25.17
(45.24)
14 Leia Ångman 2006 Järfälla Simsällskap 1:26.41 +15.80
50m: 40.81
100m: 1:26.41
(45.60)
15 Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun 1:27.01 +16.40
50m: 40.60
100m: 1:27.01
(46.41)
16 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun 1:27.25 +16.64
50m: 40.72
100m: 1:27.25
(46.53)
17 Agnes Salmi 2006 Skuru Idrottsklubb 1:27.32 +16.71
50m: 39.71
100m: 1:27.32
(47.61)
18 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyds Simförening 1:28.35 +17.74
50m: 42.00
100m: 1:28.35
(46.35)
19 Ines Wijk 2006 Simklubben Neptun 1:28.55 +17.94
50m: 42.09
100m: 1:28.55
(46.46)
20 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap 1:29.05 +18.44
50m: 41.67
100m: 1:29.05
(47.38)
21 Mikaela Erneholm 2006 Danderyds Simförening 1:29.40 +18.79
50m: 41.32
100m: 1:29.40
(48.08)
22 Emma Persson 2006 Wisby Simsällskap 1:30.13 +19.52
50m: 42.32
100m: 1:30.13
(47.81)
23 Nellie Thofelt 2006 Stockholmspolisens IF SF 1:30.35 +19.74
50m: 41.46
100m: 1:30.35
(48.89)
24 Beatrice Olsson 2006 Wisby Simsällskap 1:30.59 +19.98
50m: 42.60
100m: 1:30.59
(47.99)
25 Linnea Bäckström 2006 Skuru Idrottsklubb 1:31.14 +20.53
50m: 42.52
100m: 1:31.14
(48.62)
26 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb 1:31.55 +20.94
50m: 42.78
100m: 1:31.55
(48.77)
27 Lea Rodin 2006 Simklubben Neptun 1:32.00 +21.39
50m: 43.35
100m: 1:32.00
(48.65)
28 Rose Li 2006 Täby Sim 1:32.48 +21.87
50m: 44.26
100m: 1:32.48
(48.22)
29 Lola Hjort Mowitz 2006 Spårvägen Simförening 1:32.90 +22.29
50m: 42.97
100m: 1:32.90
(49.93)
30 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:33.24 +22.63
50m: 43.69
100m: 1:33.24
(49.55)
31 Vera Wijk 2006 Väsby Simsällskap 1:33.45 +22.84
50m: 44.80
100m: 1:33.45
(48.65)
32 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap 1:33.82 +23.21
50m: 44.45
100m: 1:33.82
(49.37)
33 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap 1:34.59 +23.98
50m: 44.44
100m: 1:34.59
(50.15)
34 Anna Malmring 2006 Spårvägen Simförening 1:35.04 +24.43
50m: 45.23
100m: 1:35.04
(49.81)
35 Bonnie Tham 2006 Gustavsbergs Simsällskap 1:35.19 +24.58
50m: 44.88
100m: 1:35.19
(50.31)
36 Julia Anttila 2006 Danderyds Simförening 1:37.41 +26.80
50m: 44.47
100m: 1:37.41
(52.94)
37 Emma Goulet 2006 Spårvägen Simförening 1:37.69 +27.08
50m: 46.94
100m: 1:37.69
(50.75)
38 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim 1:38.00 +27.39
50m: 46.16
100m: 1:38.00
(51.84)
39 Linnéa Ågren Lundman 2006 Danderyds Simförening 1:38.48 +27.87
50m: 46.23
100m: 1:38.48
(52.25)
40 Kristina Eriksson 2006 Väsby Simsällskap 1:38.49 +27.88
50m: 47.31
100m: 1:38.49
(51.18)
41 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 1:38.92 +28.31
50m: 46.30
100m: 1:38.92
(52.62)
42 Agnes Arver 2006 Danderyds Simförening 1:40.43 +29.82
50m: 46.88
100m: 1:40.43
(53.55)
43 Astrid Enbom 2006 Täby Sim 1:41.46 +30.85
50m: 47.92
100m: 1:41.46
(53.54)
44 Elin Palmqvist 2006 Wisby Simsällskap 1:42.41 +31.80
50m: 47.63
100m: 1:42.41
(54.78)
45 Sadie Caputo 2006 Stockholmspolisens IF SF 1:42.55 +31.94
50m: 48.40
100m: 1:42.55
(54.15)
46 Hanna Bolinder 2006 Danderyds Simförening 1:43.63 +33.02
50m: 49.46
100m: 1:43.63
(54.17)
47 Stella Gammel 2006 Solna Sundbyberg SS 04 1:46.51 +35.90
50m: 50.89
100m: 1:46.51
(55.62)
48 Carolina Axelsson 2006 Danderyds Simförening 1:46.60 +35.99
50m: 50.60
100m: 1:46.60
(56.00)
49 Esther Hammes 2006 Solna Sundbyberg SS 04 1:47.67 +37.06
50m: 50.13
100m: 1:47.67
(57.54)
50 Agnes Vedugn 2006 Lidingö Simklubb 1:48.87 +38.26
50m: 51.71
100m: 1:48.87
(57.16)
51 Embla Thorgrimsdottir 2006 Täby Sim 1:51.69 +41.08
50m: 51.55
100m: 1:51.69
(1:00.14)
- Laura Midby 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening DSQ
- Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun DSQ
- Amanda Göthe 2006 Täby Sim DSQ
- Maja Andersson 2006 Tyresö Simsällskap DNS
- Cassandra Strömquist Tampell 2006 Spårvägen Simförening DNS
Grenen officiell:  2019-10-12 10:42:41
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lina Ahlström 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:18.67
50m: 36.75
100m: 1:18.67
(41.92)
2 Iris Martinsson 2005 Simklubben Neptun 1:19.40 +0.73
50m: 36.56
100m: 1:19.40
(42.84)
3 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap 1:19.68 +1.01
50m: 37.16
100m: 1:19.68
(42.52)
4 Sofia Tossavainen 2005 Täby Sim 1:22.16 +3.49
50m: 38.56
100m: 1:22.16
(43.60)
5 Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun 1:22.43 +3.76
50m: 39.02
100m: 1:22.43
(43.41)
6 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening 1:22.75 +4.08
50m: 39.14
100m: 1:22.75
(43.61)
7 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:23.70 +5.03
50m: 38.82
100m: 1:23.70
(44.88)
8 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb 1:24.74 +6.07
50m: 39.41
100m: 1:24.74
(45.33)
9 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim 1:24.77 +6.10
50m: 40.24
100m: 1:24.77
(44.53)
10 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap 1:24.96 +6.29
50m: 39.57
100m: 1:24.96
(45.39)
11 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb 1:26.04 +7.37
50m: 40.24
100m: 1:26.04
(45.80)
12 Elin Höök 2005 Väsby Simsällskap 1:26.07 +7.40
50m: 39.91
100m: 1:26.07
(46.16)
13 Alva Jacobsson 2005 Tyresö Simsällskap 1:27.20 +8.53
50m: 40.48
100m: 1:27.20
(46.72)
14 Saga Lööf 2005 Simklubben Neptun 1:27.83 +9.16
50m: 41.42
100m: 1:27.83
(46.41)
15 Louise Franks 2005 Täby Sim 1:28.68 +10.01
50m: 41.16
100m: 1:28.68
(47.52)
16 Linn Lynch 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:29.18 +10.51
50m: 41.21
100m: 1:29.18
(47.97)
17 Alva Herlitz 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:29.26 +10.59
50m: 42.13
100m: 1:29.26
(47.13)
18 Fanny Cao 2005 Järfälla Simsällskap 1:29.28 +10.61
50m: 42.90
100m: 1:29.28
(46.38)
19 Felicia Malkan-Juvelin 2005 Danderyds Simförening 1:29.34 +10.67
50m: 40.30
100m: 1:29.34
(49.04)
20 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim 1:29.81 +11.14
50m: 42.15
100m: 1:29.81
(47.66)
21 Irma Ehrengren 2005 Danderyds Simförening 1:29.87 +11.20
50m: 41.86
100m: 1:29.87
(48.01)
22 Signe Lundh 2005 Väsby Simsällskap 1:30.31 +11.64
50m: 42.71
100m: 1:30.31
(47.60)
23 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb 1:30.54 +11.87
50m: 42.27
100m: 1:30.54
(48.27)
24 Felicia Rydsheim 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:31.29 +12.62
50m: 43.09
100m: 1:31.29
(48.20)
25 Hanne-Lore Somers 2005 Södertörns Simsällskap 1:31.86 +13.19
50m: 42.16
100m: 1:31.86
(49.70)
26 Karolina Nivenius 2005 Spårvägen Simförening 1:32.02 +13.35
50m: 43.28
100m: 1:32.02
(48.74)
27 Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb 1:32.31 +13.64
50m: 42.33
100m: 1:32.31
(49.98)
28 Nicole Wahlström 2005 Skuru Idrottsklubb 1:32.54 +13.87
50m: 43.77
100m: 1:32.54
(48.77)
29 Olivia Lyrberg 2005 Älvsjö AIK Simförening 1:34.29 +15.62
50m: 43.44
100m: 1:34.29
(50.85)
30 Isabelle Skytt 2005 Väsby Simsällskap 1:35.03 +16.36
50m: 43.30
100m: 1:35.03
(51.73)
31 Alexandra Silverryd 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:35.15 +16.48
50m: 43.41
100m: 1:35.15
(51.74)
32 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim 1:36.00 +17.33
50m: 45.51
100m: 1:36.00
(50.49)
33 Ebba Rosander 2005 Danderyds Simförening 1:36.41 +17.74
50m: 45.89
100m: 1:36.41
(50.52)
34 Anna Löfgren 2005 Järfälla Simsällskap 1:37.21 +18.54
50m: 45.34
100m: 1:37.21
(51.87)
35 Tilda Weman 2005 Järfälla Simsällskap 1:37.48 +18.81
50m: 46.01
100m: 1:37.48
(51.47)
36 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb 1:37.53 +18.86
50m: 45.30
100m: 1:37.53
(52.23)
37 Selma Deutschmann 2005 Järfälla Simsällskap 1:38.32 +19.65
50m: 45.68
100m: 1:38.32
(52.64)
38 Alma Hjelm 2005 Järfälla Simsällskap 1:39.28 +20.61
50m: 46.10
100m: 1:39.28
(53.18)
39 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening 1:39.29 +20.62
50m: 45.18
100m: 1:39.29
(54.11)
40 Elise Klingh 2005 Väsby Simsällskap 1:39.62 +20.95
50m: 47.34
100m: 1:39.62
(52.28)
41 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap 1:40.54 +21.87
50m: 46.50
100m: 1:40.54
(54.04)
42 Emma Wallmark 2005 Kanaans Simsällskap 1:41.66 +22.99
50m: 47.93
100m: 1:41.66
(53.73)
43 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening 1:41.72 +23.05
50m: 46.85
100m: 1:41.72
(54.87)
44 Tova  Markmyr 2005 Åkersberga Simsällskap 1:47.52 +28.85
50m: 50.84
100m: 1:47.52
(56.68)
45 Alexandra Dombos 2005 Åkersberga Simsällskap 1:48.33 +29.66
50m: 51.66
100m: 1:48.33
(56.67)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:42:41
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb 1:16.85
50m: 36.35
100m: 1:16.85
(40.50)
2 Veronika Hiram 2004 Södertörns Simsällskap 1:20.89 +4.04
50m: 37.33
100m: 1:20.89
(43.56)
3 Hanna Åkerman 2004 Väsby Simsällskap 1:20.98 +4.13
50m: 38.10
100m: 1:20.98
(42.88)
4 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Simklubben Neptun 1:21.14 +4.29
50m: 38.47
100m: 1:21.14
(42.67)
5 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim 1:21.24 +4.39
50m: 38.08
100m: 1:21.24
(43.16)
6 Elina Hellgren 2004 Täby Sim 1:22.82 +5.97
50m: 39.07
100m: 1:22.82
(43.75)
7 Louise Hertegren 2004 Järfälla Simsällskap 1:23.74 +6.89
50m: 39.24
100m: 1:23.74
(44.50)
8 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb 1:24.01 +7.16
50m: 38.81
100m: 1:24.01
(45.20)
9 Elvira Montes 2004 Solna Sundbyberg SS 04 1:24.28 +7.43
50m: 39.35
100m: 1:24.28
(44.93)
10 Felicia Göthberg 2004 Järfälla Simsällskap 1:24.39 +7.54
50m: 38.87
100m: 1:24.39
(45.52)
11 Elma Ridhagen 2004 Tyresö Simsällskap 1:24.42 +7.57
50m: 39.84
100m: 1:24.42
(44.58)
12 Clara Ersson 2004 Täby Sim 1:25.11 +8.26
50m: 39.44
100m: 1:25.11
(45.67)
13 Oliwia Lange 2004 Södertörns Simsällskap 1:27.06 +10.21
50m: 41.47
100m: 1:27.06
(45.59)
14 Emma Thur 2004 Stockholmspolisens IF SF 1:27.40 +10.55
50m: 40.02
100m: 1:27.40
(47.38)
15 Anna Wainikka 2004 Simklubben Neptun 1:27.62 +10.77
50m: 41.01
100m: 1:27.62
(46.61)
16 Sofia Lindqvist 2004 Stockholmspolisens IF SF 1:29.69 +12.84
50m: 41.43
100m: 1:29.69
(48.26)
17 Alice Davies 2004 Täby Sim 1:30.16 +13.31
50m: 42.37
100m: 1:30.16
(47.79)
18 Maja Lingham 2004 Täby Sim 1:30.19 +13.34
50m: 42.45
100m: 1:30.19
(47.74)
19 Filippa Bolling 2004 Täby Sim 1:32.20 +15.35
50m: 43.21
100m: 1:32.20
(48.99)
20 Isabelle Persson 2004 Skuru Idrottsklubb 1:33.48 +16.63
50m: 43.31
100m: 1:33.48
(50.17)
21 Hannah Haux 2004 Täby Sim 1:36.75 +19.90
50m: 45.36
100m: 1:36.75
(51.39)
22 Philippa Ledo Antunes 2004 Tyresö Simsällskap 1:37.83 +20.98
50m: 45.17
100m: 1:37.83
(52.66)
23 Maxima Klein 2004 Hellas Simklubb 1:46.83 +29.98
50m: 49.72
100m: 1:46.83
(57.11)
24 Kristina Nikosjkov 2004 Solna Sundbyberg SS 04 2:03.84 +46.99
50m: 54.03
100m: 2:03.84
(1:09.81)
- Nella Silfwergård 2004 Wisby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 10:42:41
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilia Viberg 2003 Lidingö Simklubb 1:11.66
50m: 33.34
100m: 1:11.66
(38.32)
2 Isabelle Brodd 2003 Simklubben Neptun 1:15.51 +3.85
50m: 35.78
100m: 1:15.51
(39.73)
3 Louise Larsson 2002 Järfälla Simsällskap 1:16.41 +4.75
50m: 36.40
100m: 1:16.41
(40.01)
4 Felicia Östlund 2002 Skuru Idrottsklubb 1:18.64 +6.98
50m: 37.33
100m: 1:18.64
(41.31)
5 Tora Hansson 2002 Skuru Idrottsklubb 1:19.45 +7.79
50m: 36.80
100m: 1:19.45
(42.65)
6 Olivia Svensson 2003 Täby Sim 1:19.93 +8.27
50m: 37.16
100m: 1:19.93
(42.77)
7 Mimmi Krekula 2003 Väsby Simsällskap 1:21.64 +9.98
50m: 39.44
100m: 1:21.64
(42.20)
8 Thindra Åkerblom 2003 Norrtälje Simklubb 1:22.14 +10.48
50m: 38.42
100m: 1:22.14
(43.72)
9 Daniela Degenhardt 2003 Åbo Simklubb 1:22.48 +10.82
50m: 39.49
100m: 1:22.48
(42.99)
10 Josefine Torell 2002 Lidingö Simklubb 1:23.78 +12.12
50m: 39.35
100m: 1:23.78
(44.43)
11 Nicole Papachristou 2003 Stockholmspolisens IF SF 1:24.93 +13.27
50m: 38.84
100m: 1:24.93
(46.09)
12 Hedda Sköld 2002 Wisby Simsällskap 1:25.49 +13.83
50m: 40.67
100m: 1:25.49
(44.82)
13 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening 1:28.64 +16.98
50m: 41.95
100m: 1:28.64
(46.69)
14 Ella Faleij 2003 Turebergs Simklubb 1:28.88 +17.22
50m: 41.32
100m: 1:28.88
(47.56)
15 Iza Ramså Ness 2003 Stockholmspolisens IF SF 1:33.68 +22.02
50m: 42.59
100m: 1:33.68
(51.09)
16 Laura Somers 2003 Södertörns Simsällskap 1:34.09 +22.43
50m: 44.46
100m: 1:34.09
(49.63)
17 Ylva Lindén 2003 Täby Sim 1:34.61 +22.95
50m: 45.11
100m: 1:34.61
(49.50)
Grenen officiell:  2019-10-12 10:42:41
2019-10-12 10:43:23 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner