2020-01-29   13:43:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 12 okt, start 08:45

Document
Resultat
UGP1 2019
Plats: Arrangör:
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap 3:07.10
50m: 42.55
100m: 1:30.36
(47.81)
150m: 2:20.20
(49.84)
200m: 3:07.10
(46.90)
2 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb 3:07.67 +0.57
50m: 42.97
100m: 1:30.56
(47.59)
150m: 2:19.09
(48.53)
200m: 3:07.67
(48.58)
3 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap 3:22.66 +15.56
50m: 44.98
100m: 1:37.29
(52.31)
150m: 2:30.37
(53.08)
200m: 3:22.66
(52.29)
4 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap 3:25.02 +17.92
50m: 46.90
100m: 1:40.34
(53.44)
150m: 2:34.00
(53.66)
200m: 3:25.02
(51.02)
5 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening 3:25.87 +18.77
50m: 45.44
100m: 1:38.93
(53.49)
150m: 2:33.91
(54.98)
200m: 3:25.87
(51.96)
6 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 3:26.42 +19.32
50m: 48.01
100m: 1:43.65
(55.64)
150m: 2:36.70
(53.05)
200m: 3:26.42
(49.72)
7 Kristian Kasper 2007 Spårvägen Simförening 3:28.93 +21.83
50m: 48.01
100m: 1:41.71
(53.70)
150m: 2:36.21
(54.50)
200m: 3:28.93
(52.72)
8 Hilmer Bergman 2007 Wisby Simsällskap 3:34.28 +27.18
50m: 49.17
100m: 1:44.53
(55.36)
150m: 2:40.09
(55.56)
200m: 3:34.28
(54.19)
9 Jordan Sundström 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 3:37.13 +30.03
50m: 48.62
100m: 1:44.59
(55.97)
150m: 2:41.40
(56.81)
200m: 3:37.13
(55.73)
10 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 3:37.71 +30.61
50m: 50.00
100m: 1:45.80
(55.80)
150m: 2:42.39
(56.59)
200m: 3:37.71
(55.32)
11 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening 3:39.30 +32.20
50m: 49.95
100m: 1:46.37
(56.42)
150m: 2:43.41
(57.04)
200m: 3:39.30
(55.89)
12 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF SF 3:45.34 +38.24
50m: 51.48
100m: 1:47.18
(55.70)
150m: 2:46.53
(59.35)
200m: 3:45.34
(58.81)
Grenen officiell:  2019-10-12 11:13:27
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap 2:42.67
50m: 36.23
100m: 1:18.04
(41.81)
150m: 2:00.56
(42.52)
200m: 2:42.67
(42.11)
2 Bulut Chalashkan 2006 Simklubben Neptun 2:50.96 +8.29
50m: 38.82
100m: 1:22.51
(43.69)
150m: 2:07.07
(44.56)
200m: 2:50.96
(43.89)
3 Robin Suves 2006 Täby Sim 2:55.76 +13.09
50m: 39.78
100m: 1:25.58
(45.80)
150m: 2:11.32
(45.74)
200m: 2:55.76
(44.44)
4 Simon Söderberg 2006 Järfälla Simsällskap 2:55.83 +13.16
50m: 38.67
100m: 1:23.36
(44.69)
150m: 2:09.89
(46.53)
200m: 2:55.83
(45.94)
5 Anton Lind 2006 Järfälla Simsällskap 2:57.91 +15.24
50m: 40.69
100m: 1:26.64
(45.95)
150m: 2:13.02
(46.38)
200m: 2:57.91
(44.89)
6 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim 3:05.69 +23.02
50m: 42.41
100m: 1:30.37
(47.96)
150m: 2:19.32
(48.95)
200m: 3:05.69
(46.37)
7 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening 3:07.11 +24.44
50m: 41.81
100m: 1:29.62
(47.81)
150m: 2:18.49
(48.87)
200m: 3:07.11
(48.62)
8 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap 3:09.54 +26.87
50m: 43.15
100m: 1:31.61
(48.46)
150m: 2:21.94
(50.33)
200m: 3:09.54
(47.60)
9 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb 3:10.86 +28.19
50m: 43.08
100m: 1:32.10
(49.02)
150m: 2:22.37
(50.27)
200m: 3:10.86
(48.49)
10 Benjamin Wirelius 2006 Wisby Simsällskap 3:11.86 +29.19
50m: 41.84
100m: 1:30.41
(48.57)
150m: 2:22.11
(51.70)
200m: 3:11.86
(49.75)
11 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap 3:12.99 +30.32
50m: 41.21
100m: 1:30.25
(49.04)
150m: 2:21.67
(51.42)
200m: 3:12.99
(51.32)
12 Liam Lehtonen Hebert 2006 Spårvägen Simförening 3:13.42 +30.75
50m: 44.25
100m: 1:33.54
(49.29)
150m: 2:23.62
(50.08)
200m: 3:13.42
(49.80)
13 William Zhao 2006 Täby Sim 3:13.73 +31.06
50m: 43.72
100m: 1:32.63
(48.91)
150m: 2:23.83
(51.20)
200m: 3:13.73
(49.90)
14 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 3:15.61 +32.94
50m: 43.61
100m: 1:34.92
(51.31)
150m: 2:25.88
(50.96)
200m: 3:15.61
(49.73)
15 Wilmer Riisgaard 2006 Spårvägen Simförening 3:29.34 +46.67
50m: 44.87
100m: 1:38.67
(53.80)
150m: 2:34.73
(56.06)
200m: 3:29.34
(54.61)
- Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun DSQ
- Gabriel Romero 2006 Stockholmspolisens IF SF DSQ
Grenen officiell:  2019-10-12 11:13:27
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening 2:31.09
50m: 34.49
100m: 1:12.79
(38.30)
150m: 1:52.07
(39.28)
200m: 2:31.09
(39.02)
2 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun 2:31.54 +0.45
50m: 34.35
100m: 1:12.73
(38.38)
150m: 1:52.45
(39.72)
200m: 2:31.54
(39.09)
3 Jack Sjöberg 2005 Wisby Simsällskap 2:39.82 +8.73
50m: 36.13
100m: 1:16.90
(40.77)
150m: 1:58.71
(41.81)
200m: 2:39.82
(41.11)
4 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun 2:41.81 +10.72
50m: 36.84
100m: 1:18.51
(41.67)
150m: 2:00.48
(41.97)
200m: 2:41.81
(41.33)
5 Henry Plavans 2005 Södertörns Simsällskap 2:42.12 +11.03
50m: 36.39
100m: 1:18.27
(41.88)
150m: 1:59.78
(41.51)
200m: 2:42.12
(42.34)
6 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap 2:42.73 +11.64
50m: 35.90
100m: 1:17.08
(41.18)
150m: 1:59.85
(42.77)
200m: 2:42.73
(42.88)
7 Ludwig Skantz 2005 Järfälla Simsällskap 2:43.07 +11.98
50m: 36.49
100m: 1:18.45
(41.96)
150m: 2:01.40
(42.95)
200m: 2:43.07
(41.67)
8 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun 2:43.90 +12.81
50m: 36.62
100m: 1:18.10
(41.48)
150m: 2:00.95
(42.85)
200m: 2:43.90
(42.95)
9 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb 2:44.82 +13.73
50m: 36.43
100m: 1:17.96
(41.53)
150m: 2:00.68
(42.72)
200m: 2:44.82
(44.14)
10 Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening 2:47.59 +16.50
50m: 37.41
100m: 1:19.78
(42.37)
150m: 2:03.28
(43.50)
200m: 2:47.59
(44.31)
11 Luka Laaksonen 2005 Åbo Simklubb 2:51.03 +19.94
50m: 36.64
100m: 1:20.25
(43.61)
150m: 2:05.64
(45.39)
200m: 2:51.03
(45.39)
12 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb 2:51.56 +20.47
50m: 38.21
100m: 1:21.53
(43.32)
150m: 2:06.70
(45.17)
200m: 2:51.56
(44.86)
13 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap 2:51.65 +20.56
50m: 40.05
100m: 1:25.58
(45.53)
150m: 2:09.12
(43.54)
200m: 2:51.65
(42.53)
14 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 2:56.12 +25.03
50m: 38.25
100m: 1:23.08
(44.83)
150m: 2:10.26
(47.18)
200m: 2:56.12
(45.86)
15 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb 2:56.27 +25.18
50m: 36.82
100m: 1:22.68
(45.86)
150m: 2:11.82
(49.14)
200m: 2:56.27
(44.45)
16 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 2:58.69 +27.60
50m: 39.42
100m: 1:25.54
(46.12)
150m: 2:12.13
(46.59)
200m: 2:58.69
(46.56)
17 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 2:58.76 +27.67
50m: 40.09
100m: 1:26.08
(45.99)
150m: 2:12.66
(46.58)
200m: 2:58.76
(46.10)
18 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap 2:58.84 +27.75
50m: 40.50
100m: 1:27.04
(46.54)
150m: 2:13.53
(46.49)
200m: 2:58.84
(45.31)
19 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim 2:59.71 +28.62
50m: 40.12
100m: 1:26.52
(46.40)
150m: 2:14.02
(47.50)
200m: 2:59.71
(45.69)
20 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening 3:00.07 +28.98
50m: 38.41
100m: 1:24.83
(46.42)
150m: 2:12.76
(47.93)
200m: 3:00.07
(47.31)
21 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap 3:00.28 +29.19
50m: 38.78
100m: 1:25.37
(46.59)
150m: 2:12.66
(47.29)
200m: 3:00.28
(47.62)
22 Emil Sageryd 2005 Tyresö Simsällskap 3:02.20 +31.11
50m: 40.77
100m: 1:27.05
(46.28)
150m: 2:15.28
(48.23)
200m: 3:02.20
(46.92)
23 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 3:02.24 +31.15
50m: 40.20
100m: 1:26.17
(45.97)
150m: 2:14.08
(47.91)
200m: 3:02.24
(48.16)
24 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap 3:05.52 +34.43
50m: 40.00
100m: 1:27.35
(47.35)
150m: 2:16.35
(49.00)
200m: 3:05.52
(49.17)
25 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap 3:05.87 +34.78
50m: 39.83
100m: 1:27.37
(47.54)
150m: 2:17.38
(50.01)
200m: 3:05.87
(48.49)
26 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap 3:07.15 +36.06
50m: 42.12
100m: 1:29.46
(47.34)
150m: 2:19.14
(49.68)
200m: 3:07.15
(48.01)
27 Linus Nordström 2005 Wisby Simsällskap 3:14.86 +43.77
50m: 42.61
100m: 1:32.46
(49.85)
150m: 2:24.87
(52.41)
200m: 3:14.86
(49.99)
28 Neo Carlberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 3:21.76 +50.67
50m: 44.22
100m: 1:35.55
(51.33)
150m: 2:28.30
(52.75)
200m: 3:21.76
(53.46)
29 Edvin Kallin 2005 Simklubben Neptun 3:21.96 +50.87
50m: 44.31
100m: 1:35.07
(50.76)
150m: 2:28.61
(53.54)
200m: 3:21.96
(53.35)
30 Filip Norlin 2005 Täby Sim 3:37.97 +1:06.88
50m: 47.49
100m: 1:44.58
(57.09)
150m: 2:42.96
(58.38)
200m: 3:37.97
(55.01)
31 Loe Rönngren 2005 Stockholmspolisens IF SF 3:40.17 +1:09.08
50m: 47.74
100m: 1:42.32
(54.58)
150m: 2:40.67
(58.35)
200m: 3:40.17
(59.50)
32 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim 3:48.22 +1:17.13
50m: 49.73
100m: 1:48.54
(58.81)
150m: 2:48.84
(1:00.30)
200m: 3:48.22
(59.38)
33 Victor Kumlin 2005 Åkersberga Simsällskap 3:58.52 +1:27.43
50m: 52.39
100m: 1:52.63
(1:00.24)
150m: 2:55.69
(1:03.06)
200m: 3:58.52
(1:02.83)
Grenen officiell:  2019-10-12 11:13:27
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb 2:23.94
50m: 32.28
100m: 1:08.00
(35.72)
150m: 1:45.53
(37.53)
200m: 2:23.94
(38.41)
2 Hjalmar Mueller 2004 Simklubben Neptun 2:26.25 +2.31
50m: 33.12
100m: 1:10.13
(37.01)
150m: 1:48.45
(38.32)
200m: 2:26.25
(37.80)
3 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap 2:28.19 +4.25
50m: 33.94
100m: 1:11.65
(37.71)
150m: 1:50.15
(38.50)
200m: 2:28.19
(38.04)
4 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap 2:30.30 +6.36
50m: 33.52
100m: 1:10.68
(37.16)
150m: 1:49.65
(38.97)
200m: 2:30.30
(40.65)
5 Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening 2:38.51 +14.57
50m: 35.26
100m: 1:16.22
(40.96)
150m: 1:57.93
(41.71)
200m: 2:38.51
(40.58)
6 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap 2:41.27 +17.33
50m: 36.19
100m: 1:17.35
(41.16)
150m: 1:59.48
(42.13)
200m: 2:41.27
(41.79)
7 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb 2:41.85 +17.91
50m: 35.33
100m: 1:16.37
(41.04)
150m: 1:58.90
(42.53)
200m: 2:41.85
(42.95)
8 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 2:43.16 +19.22
50m: 36.63
100m: 1:18.21
(41.58)
150m: 2:00.11
(41.90)
200m: 2:43.16
(43.05)
9 Niclas Ruimeng Li 2004 Turebergs Simklubb 2:51.35 +27.41
50m: 38.65
100m: 1:22.14
(43.49)
150m: 2:06.22
(44.08)
200m: 2:51.35
(45.13)
10 Erik Bergman 2004 Väsby Simsällskap 2:51.57 +27.63
50m: 37.90
100m: 1:21.29
(43.39)
150m: 2:06.53
(45.24)
200m: 2:51.57
(45.04)
11 Bilal Mustefa 2004 Järfälla Simsällskap 2:58.94 +35.00
50m: 41.00
100m: 1:27.18
(46.18)
150m: 2:13.65
(46.47)
200m: 2:58.94
(45.29)
12 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 3:02.63 +38.69
50m: 39.68
100m: 1:26.55
(46.87)
150m: 2:15.51
(48.96)
200m: 3:02.63
(47.12)
13 John Ström 2004 Spårvägen Simförening 3:03.73 +39.79
50m: 39.62
100m: 1:25.52
(45.90)
150m: 2:14.52
(49.00)
200m: 3:03.73
(49.21)
Grenen officiell:  2019-10-12 11:13:27
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening 2:27.25
50m: 32.01
100m: 1:08.47
(36.46)
150m: 1:46.71
(38.24)
200m: 2:27.25
(40.54)
2 Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening 2:28.07 +0.82
50m: 33.85
100m: 1:11.18
(37.33)
150m: 1:49.33
(38.15)
200m: 2:28.07
(38.74)
3 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening 2:28.97 +1.72
50m: 33.56
100m: 1:11.93
(38.37)
150m: 1:50.83
(38.90)
200m: 2:28.97
(38.14)
4 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening 2:30.96 +3.71
50m: 34.11
100m: 1:12.78
(38.67)
150m: 1:51.77
(38.99)
200m: 2:30.96
(39.19)
5 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb 2:31.98 +4.73
50m: 33.25
100m: 1:12.26
(39.01)
150m: 1:52.02
(39.76)
200m: 2:31.98
(39.96)
6 Isak Wallström-Blomgren 2003 Simklubben Neptun 2:39.17 +11.92
50m: 35.63
100m: 1:15.67
(40.04)
150m: 1:56.69
(41.02)
200m: 2:39.17
(42.48)
7 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb 2:41.81 +14.56
50m: 34.66
100m: 1:15.04
(40.38)
150m: 1:58.60
(43.56)
200m: 2:41.81
(43.21)
8 Hugo Seemann 2003 Stockholmspolisens IF SF 2:45.14 +17.89
50m: 35.18
100m: 1:17.01
(41.83)
150m: 2:01.03
(44.02)
200m: 2:45.14
(44.11)
9 David Alonso 2003 Täby Sim 2:46.33 +19.08
50m: 37.33
100m: 1:20.17
(42.84)
150m: 2:03.24
(43.07)
200m: 2:46.33
(43.09)
10 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening 2:48.86 +21.61
50m: 38.55
100m: 1:21.43
(42.88)
150m: 2:05.14
(43.71)
200m: 2:48.86
(43.72)
11 Alex Rappoccio 2002 Simklubben Neptun 2:54.45 +27.20
50m: 38.70
100m: 1:23.48
(44.78)
150m: 2:09.30
(45.82)
200m: 2:54.45
(45.15)
12 William Edenberg 2003 Tyresö Simsällskap 2:58.56 +31.31
50m: 37.40
100m: 1:22.13
(44.73)
150m: 2:10.03
(47.90)
200m: 2:58.56
(48.53)
13 Jousef Hanna 2003 Täby Sim 3:04.82 +37.57
50m: 40.27
100m: 1:26.64
(46.37)
150m: 2:15.56
(48.92)
200m: 3:04.82
(49.26)
Grenen officiell:  2019-10-12 11:13:27
2019-10-12 11:14:10 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner