2020-02-26   04:51:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2019-2020, Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Söndag 13 okt, start 08:45

Document
Resultat
UGP1 2019
Plats: Arrangör: Spårvägen Sim & SK Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap 1:19.69
50m: 37.49
100m: 1:19.69
(42.20)
2 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap 1:27.35 +7.66
50m: 41.48
100m: 1:27.35
(45.87)
3 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb 1:27.86 +8.17
50m: 41.22
100m: 1:27.86
(46.64)
4 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun 1:31.80 +12.11
50m: 42.87
100m: 1:31.80
(48.93)
5 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 1:32.63 +12.94
50m: 44.34
100m: 1:32.63
(48.29)
6 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun 1:33.70 +14.01
50m: 44.29
100m: 1:33.70
(49.41)
7 Kristian Kasper 2007 Spårvägen Simförening 1:34.14 +14.45
50m: 45.08
100m: 1:34.14
(49.06)
8 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening 1:34.34 +14.65
50m: 45.00
100m: 1:34.34
(49.34)
9 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun 1:36.14 +16.45
50m: 44.83
100m: 1:36.14
(51.31)
10 Erik Edbom 2007 Järfälla Simsällskap 1:36.24 +16.55
50m: 44.51
100m: 1:36.24
(51.73)
11 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun 1:37.15 +17.46
50m: 45.64
100m: 1:37.15
(51.51)
12 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:38.31 +18.62
50m: 46.95
100m: 1:38.31
(51.36)
13 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap 1:39.09 +19.40
50m: 46.12
100m: 1:39.09
(52.97)
14 Theo Takala 2007 Väsby Simsällskap 1:39.16 +19.47
50m: 45.91
100m: 1:39.16
(53.25)
15 Hilmer Bergman 2007 Wisby Simsällskap 1:43.02 +23.33
50m: 49.57
100m: 1:43.02
(53.45)
16 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening 1:43.70 +24.01
50m: 48.41
100m: 1:43.70
(55.29)
17 Jordan Sundström 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:44.81 +25.12
50m: 49.38
100m: 1:44.81
(55.43)
18 Erik Rosander 2007 Danderyds Simförening 1:45.92 +26.23
50m: 49.30
100m: 1:45.92
(56.62)
19 Farzan Mehran 2007 Stockholmspolisens IF SF 1:46.99 +27.30
50m: 49.13
100m: 1:46.99
(57.86)
20 Philip Hedqvist Göthberg 2007 Skuru Idrottsklubb 1:50.56 +30.87
50m: 51.30
100m: 1:50.56
(59.26)
21 Japheth Shewa 2007 Spårvägen Simförening 1:52.31 +32.62
50m: 53.76
100m: 1:52.31
(58.55)
22 Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF SF 2:03.51 +43.82
50m: 58.50
100m: 2:03.51
(1:05.01)
- Mete Ahmet Arslan 2007 Stockholmspolisens IF SF DSQ
- Philip Rydholm 2007 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2019-10-13 10:10:01
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Bebenek 2006 Turebergs Simklubb 1:11.50
50m: 32.96
100m: 1:11.50
(38.54)
2 Aksel Hillerström Vagli 2006 Simklubben Neptun 1:14.61 +3.11
50m: 34.82
100m: 1:14.61
(39.79)
3 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun 1:16.64 +5.14
50m: 36.70
100m: 1:16.64
(39.94)
4 Christos Theodosiadis 2006 Simklubben Neptun 1:16.84 +5.34
50m: 36.03
100m: 1:16.84
(40.81)
5 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap 1:17.68 +6.18
50m: 36.16
100m: 1:17.68
(41.52)
6 Casper Rengart 2006 Väsby Simsällskap 1:18.49 +6.99
50m: 37.31
100m: 1:18.49
(41.18)
7 Sam Hamzehnejad 2006 Södertörns Simsällskap 1:19.53 +8.03
50m: 36.34
100m: 1:19.53
(43.19)
8 Bulut Chalashkan 2006 Simklubben Neptun 1:20.88 +9.38
50m: 38.36
100m: 1:20.88
(42.52)
9 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 1:21.37 +9.87
50m: 38.24
100m: 1:21.37
(43.13)
10 Robin Suves 2006 Täby Sim 1:22.43 +10.93
50m: 39.01
100m: 1:22.43
(43.42)
11 Junes Khattab 2006 Väsby Simsällskap 1:25.74 +14.24
50m: 40.17
100m: 1:25.74
(45.57)
12 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim 1:26.57 +15.07
50m: 41.39
100m: 1:26.57
(45.18)
13 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening 1:27.48 +15.98
50m: 41.02
100m: 1:27.48
(46.46)
14 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun 1:28.37 +16.87
50m: 40.94
100m: 1:28.37
(47.43)
15 Walter Herulf 2006 Simklubben Neptun 1:28.61 +17.11
50m: 41.29
100m: 1:28.61
(47.32)
16 Benjamin Wirelius 2006 Wisby Simsällskap 1:29.11 +17.61
50m: 41.63
100m: 1:29.11
(47.48)
17 Emil Alsered Fällman 2006 Järfälla Simsällskap 1:30.46 +18.96
50m: 42.30
100m: 1:30.46
(48.16)
18 Nicholas Benyammine 2006 Solna Sundbyberg SS 04 1:31.04 +19.54
50m: 42.78
100m: 1:31.04
(48.26)
19 Ludwig Höijer 2006 Spårvägen Simförening 1:31.05 +19.55
50m: 43.33
100m: 1:31.05
(47.72)
20 Gabriel Romero 2006 Stockholmspolisens IF SF 1:31.20 +19.70
50m: 43.22
100m: 1:31.20
(47.98)
21 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb 1:32.14 +20.64
50m: 43.39
100m: 1:32.14
(48.75)
22 Henrik Fjellström 2006 Väsby Simsällskap 1:33.84 +22.34
50m: 43.39
100m: 1:33.84
(50.45)
23 Alexander Trindade 2006 Simklubben Neptun 1:34.88 +23.38
50m: 43.94
100m: 1:34.88
(50.94)
24 Wilmer Riisgaard 2006 Spårvägen Simförening 1:36.77 +25.27
50m: 44.34
100m: 1:36.77
(52.43)
25 Elliot Sundström 2006 Stockholms Kappsimningsklubb 1:37.25 +25.75
50m: 45.78
100m: 1:37.25
(51.47)
26 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun 1:38.34 +26.84
50m: 46.03
100m: 1:38.34
(52.31)
27 Hampus Glanshed 2006 Södertörns Simsällskap 1:38.82 +27.32
50m: 44.85
100m: 1:38.82
(53.97)
28 Oliver Hagberg 2006 Stockholmspolisens IF SF 1:41.51 +30.01
50m: 45.41
100m: 1:41.51
(56.10)
29 Vilmer Sundman 2006 Danderyds Simförening 1:43.44 +31.94
50m: 49.38
100m: 1:43.44
(54.06)
30 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF SF 1:49.14 +37.64
50m: 49.39
100m: 1:49.14
(59.75)
Grenen officiell:  2019-10-13 10:10:01
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening 1:10.29
50m: 33.69
100m: 1:10.29
(36.60)
2 Marcus Persson Taylor 2005 Turebergs Simklubb 1:14.57 +4.28
50m: 34.36
100m: 1:14.57
(40.21)
3 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb 1:16.35 +6.06
50m: 35.64
100m: 1:16.35
(40.71)
4 Luka Laaksonen 2005 Åbo Simklubb 1:17.14 +6.85
50m: 35.96
100m: 1:17.14
(41.18)
5 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening 1:18.93 +8.64
50m: 37.45
100m: 1:18.93
(41.48)
6 Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening 1:19.47 +9.18
50m: 38.28
100m: 1:19.47
(41.19)
7 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening 1:20.05 +9.76
50m: 37.76
100m: 1:20.05
(42.29)
8 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:20.60 +10.31
50m: 36.77
100m: 1:20.60
(43.83)
9 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:20.95 +10.66
50m: 37.75
100m: 1:20.95
(43.20)
10 Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap 1:21.24 +10.95
50m: 38.71
100m: 1:21.24
(42.53)
11 Simon Alveskär Lundfeldt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:22.18 +11.89
50m: 38.83
100m: 1:22.18
(43.35)
12 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap 1:22.28 +11.99
50m: 38.56
100m: 1:22.28
(43.72)
13 Gustav Åsbrink 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 1:22.54 +12.25
50m: 38.84
100m: 1:22.54
(43.70)
14 Albin Argelius 2005 Turebergs Simklubb 1:24.32 +14.03
50m: 39.77
100m: 1:24.32
(44.55)
15 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap 1:26.57 +16.28
50m: 40.97
100m: 1:26.57
(45.60)
16 Oliver Haux 2005 Täby Sim 1:28.42 +18.13
50m: 41.68
100m: 1:28.42
(46.74)
17 Linus Nordström 2005 Wisby Simsällskap 1:28.94 +18.65
50m: 41.52
100m: 1:28.94
(47.42)
18 Adrian Hellberg 2005 Spårvägen Simförening 1:29.87 +19.58
50m: 41.65
100m: 1:29.87
(48.22)
19 Love Sigfelt 2005 Södertörns Simsällskap 1:33.44 +23.15
50m: 43.66
100m: 1:33.44
(49.78)
20 Oskar Andersen 2005 Simklubben Neptun 1:34.40 +24.11
50m: 45.16
100m: 1:34.40
(49.24)
21 Ricardo Daniel Kosiec-Gomez 2005 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:36.10 +25.81
50m: 44.89
100m: 1:36.10
(51.21)
22 Mikael Lanestrand 2005 Skuru Idrottsklubb 1:36.13 +25.84
50m: 44.77
100m: 1:36.13
(51.36)
23 Leo Brehmer 2005 Skuru Idrottsklubb 1:36.22 +25.93
50m: 45.18
100m: 1:36.22
(51.04)
24 Jonathan Fridliand 2005 Simklubben Neptun 1:36.30 +26.01
50m: 45.16
100m: 1:36.30
(51.14)
25 Jakob Fridsell 2005 Solna Sundbyberg SS 04 1:38.07 +27.78
50m: 45.22
100m: 1:38.07
(52.85)
26 Frans Willquist 2005 Saltsjöbadens Idrottsförening 1:38.62 +28.33
50m: 44.21
100m: 1:38.62
(54.41)
27 Filip Norlin 2005 Täby Sim 1:40.84 +30.55
50m: 46.62
100m: 1:40.84
(54.22)
28 Kevin Lenstad 2005 Täby Sim 1:41.25 +30.96
50m: 47.62
100m: 1:41.25
(53.63)
29 Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb 1:42.76 +32.47
50m: 47.07
100m: 1:42.76
(55.69)
30 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim 1:46.86 +36.57
50m: 50.04
100m: 1:46.86
(56.82)
31 Ludvig Timen 2005 Stockholmspolisens IF SF 1:48.23 +37.94
50m: 49.52
100m: 1:48.23
(58.71)
Grenen officiell:  2019-10-13 10:10:01
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap 1:08.61
50m: 32.42
100m: 1:08.61
(36.19)
2 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap 1:09.55 +0.94
50m: 33.00
100m: 1:09.55
(36.55)
3 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF SF 1:10.45 +1.84
50m: 33.55
100m: 1:10.45
(36.90)
4 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap 1:11.89 +3.28
50m: 33.30
100m: 1:11.89
(38.59)
5 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap 1:13.03 +4.42
50m: 34.70
100m: 1:13.03
(38.33)
6 Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening 1:13.19 +4.58
50m: 34.05
100m: 1:13.19
(39.14)
7 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF 1:14.43 +5.82
50m: 34.72
100m: 1:14.43
(39.71)
8 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap 1:15.20 +6.59
50m: 35.41
100m: 1:15.20
(39.79)
9 Michael Andrée 2004 Södertörns Simsällskap 1:17.19 +8.58
50m: 35.78
100m: 1:17.19
(41.41)
10 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap 1:21.92 +13.31
50m: 38.46
100m: 1:21.92
(43.46)
11 Bilal Mustefa 2004 Järfälla Simsällskap 1:24.68 +16.07
50m: 39.77
100m: 1:24.68
(44.91)
12 Leo Swahn 2004 Wisby Simsällskap 1:33.28 +24.67
50m: 42.77
100m: 1:33.28
(50.51)
13 Joseph Aljumaah 2004 Järfälla Simsällskap 1:36.29 +27.68
50m: 45.09
100m: 1:36.29
(51.20)
14 peter Gabriel Lozinski 2004 Kanaans Simsällskap 1:41.24 +32.63
50m: 45.48
100m: 1:41.24
(55.76)
- Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-10-13 10:10:01
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb 1:07.51
50m: 31.46
100m: 1:07.51
(36.05)
2 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening 1:07.99 +0.48
50m: 32.31
100m: 1:07.99
(35.68)
3 Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening 1:08.59 +1.08
50m: 32.97
100m: 1:08.59
(35.62)
4 David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening 1:08.68 +1.17
50m: 32.42
100m: 1:08.68
(36.26)
5 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening 1:09.72 +2.21
50m: 32.67
100m: 1:09.72
(37.05)
6 Alexander Bergström 2002 Täby Sim 1:10.44 +2.93
50m: 33.47
100m: 1:10.44
(36.97)
7 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening 1:10.51 +3.00
50m: 33.13
100m: 1:10.51
(37.38)
8 Hampus Wikner 2002 Åkersberga Simsällskap 1:10.99 +3.48
50m: 33.09
100m: 1:10.99
(37.90)
9 Isak Wallström-Blomgren 2003 Simklubben Neptun 1:11.72 +4.21
50m: 33.12
100m: 1:11.72
(38.60)
10 Liam Björklund 2003 Södertörns Simsällskap 1:12.87 +5.36
50m: 33.81
100m: 1:12.87
(39.06)
11 Hugo Seemann 2003 Stockholmspolisens IF SF 1:13.69 +6.18
50m: 33.77
100m: 1:13.69
(39.92)
12 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF 1:13.80 +6.29
50m: 34.74
100m: 1:13.80
(39.06)
13 Victor Karell 2003 Norrtälje Simklubb 1:14.22 +6.71
50m: 34.51
100m: 1:14.22
(39.71)
14 Michael Stille 2002 Turebergs Simklubb 1:14.35 +6.84
50m: 35.75
100m: 1:14.35
(38.60)
15 Linus Thörn 2002 Simklubben Neptun 1:14.52 +7.01
50m: 35.74
100m: 1:14.52
(38.78)
16 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening 1:18.05 +10.54
50m: 37.05
100m: 1:18.05
(41.00)
17 David Alonso 2003 Täby Sim 1:18.72 +11.21
50m: 36.55
100m: 1:18.72
(42.17)
18 Isak Monka 2003 Simklubben Neptun 1:22.33 +14.82
50m: 38.17
100m: 1:22.33
(44.16)
19 Noa Sigfelt 2003 Södertörns Simsällskap 1:30.46 +22.95
50m: 41.83
100m: 1:30.46
(48.63)
20 Leo Trolin 2003 Hellas Simklubb 1:32.14 +24.63
50m: 43.65
100m: 1:32.14
(48.49)
21 Felix Lindström 2002 Simklubben Neptun 1:33.91 +26.40
50m: 44.23
100m: 1:33.91
(49.68)
22 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap 1:39.87 +32.36
50m: 46.50
100m: 1:39.87
(53.37)
Grenen officiell:  2019-10-13 10:10:01
2019-10-13 10:18:53 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner