2019-12-15   10:18:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Stockholm

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 november 2019 kl. 09:00 (Insim kl. 07.30-08.50)

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Stockholm
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 12, 100m fjärilsim flickor 14 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim +0.70 614 1:04.25
50m: 29.95
100m: 1:04.25
(34.30)
2 Linn Melander 2005 Väsby Simsällskap +0.65 596 1:04.88 +0.63
50m: 29.85
100m: 1:04.88
(35.03)
3 Olivia Bäckström 2005 Södertörns Simsällskap +0.57 574 1:05.71 +1.46
50m: 31.05
100m: 1:05.71
(34.66)
4 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.79 560 1:06.23 +1.98
50m: 30.89
100m: 1:06.23
(35.34)
5 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb +0.56 530 1:07.48 +3.23
50m: 31.37
100m: 1:07.48
(36.11)
6 Sofia Tossavainen 2005 Täby Sim +0.59 524 1:07.70 +3.45
50m: 31.05
100m: 1:07.70
(36.65)
7 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun +0.67 523 1:07.76 +3.51
50m: 31.82
100m: 1:07.76
(35.94)
8 Klara Svenheim 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 501 1:08.73 +4.48
50m: 31.79
100m: 1:08.73
(36.94)
9 Liv Asp Olsson 2005 Stockholmspolisens IF SF -.-- 483 1:09.59 +5.34
50m: 32.31
100m: 1:09.59
(37.28)
10 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 481 1:09.69 +5.44
50m: 31.55
100m: 1:09.69
(38.14)
11 Wilma Åhlén 2005 Simklubben Neptun +0.77 469 1:10.27 +6.02
50m: 32.84
100m: 1:10.27
(37.43)
12 Moa Nyblom 2005 Täby Sim +0.72 462 1:10.63 +6.38
50m: 32.00
100m: 1:10.63
(38.63)
13 Mia Samuelsson 2005 Wisby Simsällskap +0.69 426 1:12.54 +8.29
50m: 32.78
100m: 1:12.54
(39.76)
14 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening +0.58 425 1:12.63 +8.38
50m: 33.08
100m: 1:12.63
(39.55)
15 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap +0.76 423 1:12.70 +8.45
50m: 33.55
100m: 1:12.70
(39.15)
16 Alice Lindgren 2005 Väsby Simsällskap +0.80 422 1:12.77 +8.52
50m: 33.01
100m: 1:12.77
(39.76)
17 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim +0.71 417 1:13.09 +8.84
50m: 33.15
100m: 1:13.09
(39.94)
18 Amanda Bäck 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.92 414 1:13.26 +9.01
50m: 34.12
100m: 1:13.26
(39.14)
19 Elsa Kärvestedt 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 413 1:13.28 +9.03
50m: 33.96
100m: 1:13.28
(39.32)
20 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb +0.71 394 1:14.49 +10.24
50m: 33.93
100m: 1:14.49
(40.56)
21 Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun +0.51 386 1:14.94 +10.69
50m: 33.99
100m: 1:14.94
(40.95)
22 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 385 1:15.02 +10.77
50m: 34.15
100m: 1:15.02
(40.87)
23 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.65 371 1:15.94 +11.69
50m: 34.73
100m: 1:15.94
(41.21)
24 Ella Ekepil 2005 Wisby Simsällskap +0.70 364 1:16.43 +12.18
50m: 33.20
100m: 1:16.43
(43.23)
Grenen officiell:  2019-11-09 11:43:56
2019-11-09 11:44:00 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Södertälje Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner