2020-02-26   08:13:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.59 592 2:10.51
50m: 28.34
100m: 1:02.67
(34.33)
150m: 1:40.23
(37.56)
200m: 2:10.51
(30.28)
2 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.53 561 2:12.90 +2.39
50m: 28.58
100m: 1:02.41
(33.83)
150m: 1:41.58
(39.17)
200m: 2:12.90
(31.32)
3 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap +0.47 549 2:13.82 +3.31
50m: 29.00
100m: 1:02.18
(33.18)
150m: 1:40.46
(38.28)
200m: 2:13.82
(33.36)
4 Marcus Bülund 2004 Karlstads Simsällskap +0.69 526 2:15.79 +5.28
50m: 29.13
100m: 1:03.53
(34.40)
150m: 1:43.92
(40.39)
200m: 2:15.79
(31.87)
5 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap +0.72 500 2:18.11 +7.60
50m: 30.61
100m: 1:07.61
(37.00)
150m: 1:45.60
(37.99)
200m: 2:18.11
(32.51)
6 Albin Östlund 2004 Gävle Simsällskap +0.85 489 2:19.15 +8.64
50m: 30.31
100m: 1:05.79
(35.48)
150m: 1:46.95
(41.16)
200m: 2:19.15
(32.20)
7 Kian Hassani 2003 Västerås Simsällskap +0.53 471 2:20.90 +10.39
50m: 28.01
100m: 1:03.76
(35.75)
150m: 1:47.93
(44.17)
200m: 2:20.90
(32.97)
8 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap +0.52 464 2:21.51 +11.00
50m: 28.58
100m: 1:04.82
(36.24)
150m: 1:47.96
(43.14)
200m: 2:21.51
(33.55)
9 Olle Nilsson 2004 Sala Simsällskap +0.66 463 2:21.63 +11.12
50m: 31.54
100m: 1:07.75
(36.21)
150m: 1:49.16
(41.41)
200m: 2:21.63
(32.47)
10 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.66 462 2:21.75 +11.24
50m: 29.47
100m: 1:07.72
(38.25)
150m: 1:47.42
(39.70)
200m: 2:21.75
(34.33)
11 Oscar  Björstam 2003 Karlskoga Simförening +0.73 445 2:23.58 +13.07
50m: 29.51
100m: 1:06.88
(37.37)
150m: 1:50.27
(43.39)
200m: 2:23.58
(33.31)
12 Gustaf Walldén 2003 Västerås Simsällskap +0.57 428 2:25.36 +14.85
50m: 32.79
100m: 1:10.86
(38.07)
150m: 1:52.63
(41.77)
200m: 2:25.36
(32.73)
13 Olle Pettersson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.35 426 2:25.63 +15.12
50m: 30.52
100m: 1:08.14
(37.62)
150m: 1:50.19
(42.05)
200m: 2:25.63
(35.44)
14 Andreas  Savin 2003 Upsala Simsällskap +0.85 414 2:27.08 +16.57
50m: 30.36
100m: 1:08.40
(38.04)
150m: 1:51.84
(43.44)
200m: 2:27.08
(35.24)
15 Gustav Ulfvebrand 2003 Västerås Simsällskap +0.49 410 2:27.51 +17.00
50m: 34.86
100m: 1:11.29
(36.43)
150m: 1:53.28
(41.99)
200m: 2:27.51
(34.23)
16 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap +0.58 409 2:27.59 +17.08
50m: 32.06
100m: 1:11.22
(39.16)
150m: 1:54.90
(43.68)
200m: 2:27.59
(32.69)
17 Isak Rehnman 2004 Västerås Simsällskap -.-- 403 2:28.42 +17.91
50m: 32.73
100m: 1:10.54
(37.81)
150m: 1:54.10
(43.56)
200m: 2:28.42
(34.32)
18 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap +0.61 401 2:28.55 +18.04
50m: 29.82
100m: 1:08.21
(38.39)
150m: 1:54.61
(46.40)
200m: 2:28.55
(33.94)
19 Carl Roos 2004 Eskilstuna Simklubb +0.56 385 2:30.61 +20.10
50m: 33.13
100m: 1:11.02
(37.89)
150m: 1:56.81
(45.79)
200m: 2:30.61
(33.80)
20 Axel Thorsén 2003 Eskilstuna Simklubb +0.64 384 2:30.78 +20.27
50m: 31.81
100m: 1:12.96
(41.15)
150m: 1:56.37
(43.41)
200m: 2:30.78
(34.41)
21 David Eriksson 2004 Hallsberg Kumla Simklubb +0.54 375 2:31.99 +21.48
50m: 33.15
100m: 1:14.54
(41.39)
150m: 1:57.17
(42.63)
200m: 2:31.99
(34.82)
22 Filip Hedin 2003 Karlstads Simsällskap -.-- 367 2:33.00 +22.49
50m: 32.78
100m: 1:11.64
(38.86)
150m: 1:58.26
(46.62)
200m: 2:33.00
(34.74)
23 Oskar Högqvist 2003 Karlskoga Simförening +0.69 360 2:33.97 +23.46
50m: 31.40
100m: 1:12.14
(40.74)
150m: 1:58.19
(46.05)
200m: 2:33.97
(35.78)
24 Lazar Jovancic 2004 Karlstads Simsällskap +0.59 342 2:36.71 +26.20
50m: 32.63
100m: 1:13.70
(41.07)
150m: 1:59.60
(45.90)
200m: 2:36.71
(37.11)
25 Daniel Parker 2004 Upsala Simsällskap -.-- 338 2:37.27 +26.76
50m: 33.84
100m: 1:13.49
(39.65)
150m: 2:00.90
(47.41)
200m: 2:37.27
(36.37)
26 Viggo Reit 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.77 336 2:37.59 +27.08
50m: 31.85
100m: 1:15.15
(43.30)
150m: 2:03.47
(48.32)
200m: 2:37.59
(34.12)
27 Måns  Rydergren 2003 Västerås Simsällskap +0.58 314 2:41.19 +30.68
50m: 33.81
100m: 1:19.67
(45.86)
150m: 2:03.85
(44.18)
200m: 2:41.19
(37.34)
28 Nathaniel Miles 2004 Örebro Simallians +0.71 299 2:43.78 +33.27
50m: 32.47
100m: 1:15.33
(42.86)
150m: 2:06.56
(51.23)
200m: 2:43.78
(37.22)
29 Amadeus Ahlman 2003 Katrineholms Simsällskap +0.75 285 2:46.57 +36.06
50m: 33.50
100m: 1:15.25
(41.75)
150m: 2:08.02
(52.77)
200m: 2:46.57
(38.55)
- Kevin Grahn 2003 Katrineholms Simsällskap +0.59 DSQ
- Samuel Paulson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.67 DSQ
- Artur Romin 2003 Strängnäs Simklubb +0.43 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-09 09:17:25
2019-11-09 09:19:13 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 2, 200m fjärilsim flickor 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap +0.49 603 2:21.55
50m: 32.17
100m: 1:08.07
(35.90)
150m: 1:44.43
(36.36)
200m: 2:21.55
(37.12)
2 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap +0.71 588 2:22.70 +1.15
50m: 32.22
100m: 1:08.40
(36.18)
150m: 1:44.80
(36.40)
200m: 2:22.70
(37.90)
3 Isabelle Rydahl 2003 Karlstads Simsällskap -.-- 495 2:31.13 +9.58
50m: 33.39
100m: 1:11.58
(38.19)
150m: 1:51.72
(40.14)
200m: 2:31.13
(39.41)
4 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb +0.55 455 2:35.51 +13.96
50m: 32.36
100m: 1:09.65
(37.29)
150m: 1:50.20
(40.55)
200m: 2:35.51
(45.31)
5 Lisa Löf 2004 Gävle Simsällskap +0.64 430 2:38.36 +16.81
50m: 32.83
100m: 1:13.11
(40.28)
150m: 1:55.94
(42.83)
200m: 2:38.36
(42.42)
6 Clara Gustavson 2003 Karlstads Simsällskap -.-- 404 2:41.79 +20.24
50m: 34.88
100m: 1:15.38
(40.50)
150m: 1:58.45
(43.07)
200m: 2:41.79
(43.34)
7 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap +0.57 372 2:46.19 +24.64
50m: 34.36
100m: 1:16.64
(42.28)
150m: 2:01.18
(44.54)
200m: 2:46.19
(45.01)
8 Anna Jönsson 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.60 341 2:51.06 +29.51
50m: 35.14
100m: 1:19.14
(44.00)
150m: 2:05.31
(46.17)
200m: 2:51.06
(45.75)
9 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap -.-- 293 3:00.07 +38.52
50m: 38.32
100m: 1:25.30
(46.98)
150m: 2:13.12
(47.82)
200m: 3:00.07
(46.95)
Grenen officiell:  2019-11-09 09:22:13
2019-11-09 09:26:38 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 3, 200m frisim pojkar 14 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Danny Simaleza 2005 Gävle Simsällskap +0.67 499 2:05.21
50m: 28.12
100m: 1:00.24
(32.12)
150m: 1:32.83
(32.59)
200m: 2:05.21
(32.38)
2 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap +0.60 491 2:05.90 +0.69
50m: 28.55
100m: 1:00.39
(31.84)
150m: 1:33.29
(32.90)
200m: 2:05.90
(32.61)
3 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.54 448 2:09.86 +4.65
50m: 29.21
100m: 1:01.72
(32.51)
150m: 1:36.70
(34.98)
200m: 2:09.86
(33.16)
4 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.53 447 2:09.88 +4.67
50m: 28.81
100m: 1:01.28
(32.47)
150m: 1:35.40
(34.12)
200m: 2:09.88
(34.48)
5 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap -.-- 439 2:10.70 +5.49
50m: 29.28
100m: 1:01.71
(32.43)
150m: 1:36.19
(34.48)
200m: 2:10.70
(34.51)
6 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap +0.72 422 2:12.40 +7.19
50m: 30.32
100m: 1:04.00
(33.68)
150m: 1:38.82
(34.82)
200m: 2:12.40
(33.58)
7 Erik Pellfolk 2005 Karlstads Simsällskap -.-- 391 2:15.79 +10.58
50m: 31.36
100m: 1:05.64
(34.28)
150m: 1:41.03
(35.39)
200m: 2:15.79
(34.76)
8 Arvid  Lind 2005 Bollnäs Simsällskap +0.62 372 2:18.10 +12.89
50m: 30.76
100m: 1:05.85
(35.09)
150m: 1:42.46
(36.61)
200m: 2:18.10
(35.64)
9 Maximilian Holm 2005 Eskilstuna Simklubb +0.72 370 2:18.39 +13.18
50m: 31.50
100m: 1:06.68
(35.18)
150m: 1:42.52
(35.84)
200m: 2:18.39
(35.87)
10 August Jansson 2005 Örebro Simallians +0.56 358 2:19.85 +14.64
50m: 32.30
100m: 1:09.24
(36.94)
150m: 1:46.04
(36.80)
200m: 2:19.85
(33.81)
11 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians +0.76 356 2:20.19 +14.98
50m: 31.36
100m: 1:07.20
(35.84)
150m: 1:44.35
(37.15)
200m: 2:20.19
(35.84)
12 Linus Åkesson 2005 Karlskoga Simförening -.-- 351 2:20.76 +15.55
50m: 32.22
100m: 1:09.63
(37.41)
150m: 1:46.20
(36.57)
200m: 2:20.76
(34.56)
13 Markus Brenning 2005 Upsala Simsällskap -.-- 343 2:21.93 +16.72
50m: 32.42
100m: 1:09.22
(36.80)
150m: 1:46.02
(36.80)
200m: 2:21.93
(35.91)
14 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap +0.79 332 2:23.37 +18.16
50m: 33.25
100m: 1:10.42
(37.17)
150m: 1:47.93
(37.51)
200m: 2:23.37
(35.44)
15 Ravi Parekh 2005 Upsala Simsällskap +0.60 320 2:25.22 +20.01
50m: 32.13
100m: 1:08.65
(36.52)
150m: 1:46.89
(38.24)
200m: 2:25.22
(38.33)
16 Hugo Klang 2005 Strängnäs Simklubb +0.66 313 2:26.21 +21.00
50m: 32.29
100m: 1:09.23
(36.94)
150m: 1:48.59
(39.36)
200m: 2:26.21
(37.62)
17 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap +0.65 313 2:26.30 +21.09
50m: 32.73
100m: 1:11.10
(38.37)
150m: 1:49.39
(38.29)
200m: 2:26.30
(36.91)
18 Elias Arvidsson 2005 Strängnäs Simklubb +0.63 299 2:28.60 +23.39
50m: 33.56
100m: 1:11.90
(38.34)
150m: 1:50.92
(39.02)
200m: 2:28.60
(37.68)
19 Lukas Franz 2005 Karlskoga Simförening -.-- 291 2:29.91 +24.70
50m: 32.66
100m: 1:09.82
(37.16)
150m: 1:49.18
(39.36)
200m: 2:29.91
(40.73)
20 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena -.-- 268 2:33.95 +28.74
50m: 34.79
100m: 1:13.67
(38.88)
150m: 1:54.47
(40.80)
200m: 2:33.95
(39.48)
21 Thure Essén 2005 Strängnäs Simklubb +0.59 266 2:34.47 +29.26
50m: 34.17
100m: 1:12.30
(38.13)
150m: 1:54.06
(41.76)
200m: 2:34.47
(40.41)
22 Artur Norman 2005 Upsala Simsällskap -.-- 245 2:38.63 +33.42
50m: 36.18
100m: 1:17.01
(40.83)
150m: 1:58.42
(41.41)
200m: 2:38.63
(40.21)
23 Felix Eriksson 2005 Katrineholms Simsällskap +0.70 192 2:52.01 +46.80
50m: 36.23
100m: 1:21.37
(45.14)
150m: 2:08.51
(47.14)
200m: 2:52.01
(43.50)
24 Zartosht Kargar 2005 Upsala Simsällskap -.-- 172 2:58.60 +53.39
50m: 38.15
100m: 1:23.46
(45.31)
150m: 2:11.30
(47.84)
200m: 2:58.60
(47.30)
- Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap +0.51 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-09 09:34:33
2019-11-09 09:36:07 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 4, 200m frisim flickor 14 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap +0.52 609 2:10.25
50m: 29.72
100m: 1:02.76
(33.04)
150m: 1:36.75
(33.99)
200m: 2:10.25
(33.50)
2 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap +0.41 579 2:12.43 +2.18
50m: 30.34
100m: 1:03.97
(33.63)
150m: 1:38.62
(34.65)
200m: 2:12.43
(33.81)
3 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap -.-- 579 2:12.48 +2.23
50m: 30.14
100m: 1:03.33
(33.19)
150m: 1:37.81
(34.48)
200m: 2:12.48
(34.67)
4 Ella Sjöbom 2005 Grums Simsällskap +0.66 569 2:13.20 +2.95
50m: 30.17
100m: 1:04.06
(33.89)
150m: 1:39.09
(35.03)
200m: 2:13.20
(34.11)
5 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap +0.59 568 2:13.32 +3.07
50m: 30.88
100m: 1:05.23
(34.35)
150m: 1:39.55
(34.32)
200m: 2:13.32
(33.77)
6 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap +0.64 546 2:15.11 +4.86
50m: 31.15
100m: 1:05.08
(33.93)
150m: 1:39.83
(34.75)
200m: 2:15.11
(35.28)
7 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap +0.77 536 2:15.87 +5.62
50m: 30.68
100m: 1:05.28
(34.60)
150m: 1:41.25
(35.97)
200m: 2:15.87
(34.62)
8 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb -.-- 512 2:18.03 +7.78
50m: 31.54
100m: 1:06.55
(35.01)
150m: 1:42.56
(36.01)
200m: 2:18.03
(35.47)
9 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb -.-- 511 2:18.11 +7.86
50m: 31.57
100m: 1:06.44
(34.87)
150m: 1:42.51
(36.07)
200m: 2:18.11
(35.60)
10 Sofia  Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap +0.58 498 2:19.31 +9.06
50m: 31.71
100m: 1:07.14
(35.43)
150m: 1:43.67
(36.53)
200m: 2:19.31
(35.64)
11 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.54 494 2:19.62 +9.37
50m: 32.34
100m: 1:08.36
(36.02)
150m: 1:44.94
(36.58)
200m: 2:19.62
(34.68)
12 Anna Busacca Hjärtquist 2005 Grums Simsällskap +0.81 493 2:19.73 +9.48
50m: 30.73
100m: 1:05.05
(34.32)
150m: 1:41.90
(36.85)
200m: 2:19.73
(37.83)
13 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians -.-- 485 2:20.51 +10.26
50m: 30.95
100m: 1:06.43
(35.48)
150m: 1:43.90
(37.47)
200m: 2:20.51
(36.61)
14 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb +0.61 485 2:20.52 +10.27
50m: 31.73
100m: 1:06.22
(34.49)
150m: 1:43.47
(37.25)
200m: 2:20.52
(37.05)
15 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap -.-- 478 2:21.23 +10.98
50m: 31.96
100m: 1:07.53
(35.57)
150m: 1:44.58
(37.05)
200m: 2:21.23
(36.65)
16 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening -.-- 470 2:21.94 +11.69
50m: 32.38
100m: 1:08.46
(36.08)
150m: 1:45.66
(37.20)
200m: 2:21.94
(36.28)
17 Elin Logander 2005 Eskilstuna Simklubb +0.53 470 2:22.02 +11.77
50m: 30.70
100m: 1:06.40
(35.70)
150m: 1:44.53
(38.13)
200m: 2:22.02
(37.49)
18 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap +0.49 469 2:22.11 +11.86
50m: 31.63
100m: 1:07.44
(35.81)
150m: 1:44.88
(37.44)
200m: 2:22.11
(37.23)
19 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap -.-- 465 2:22.46 +12.21
50m: 33.08
100m: 1:09.33
(36.25)
150m: 1:46.67
(37.34)
200m: 2:22.46
(35.79)
20 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians +0.69 465 2:22.53 +12.28
50m: 31.41
100m: 1:07.24
(35.83)
150m: 1:44.54
(37.30)
200m: 2:22.53
(37.99)
21 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap -.-- 464 2:22.57 +12.32
50m: 32.23
100m: 1:08.34
(36.11)
150m: 1:45.26
(36.92)
200m: 2:22.57
(37.31)
22 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap -.-- 454 2:23.59 +13.34
50m: 32.34
100m: 1:08.67
(36.33)
150m: 1:46.25
(37.58)
200m: 2:23.59
(37.34)
23 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap +0.73 434 2:25.85 +15.60
50m: 32.94
100m: 1:10.51
(37.57)
150m: 1:49.03
(38.52)
200m: 2:25.85
(36.82)
24 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.73 421 2:27.27 +17.02
50m: 33.65
100m: 1:11.43
(37.78)
150m: 1:50.48
(39.05)
200m: 2:27.27
(36.79)
25 Lisen Myrelid 2005 Upsala Simsällskap +0.64 421 2:27.32 +17.07
50m: 32.85
100m: 1:09.76
(36.91)
150m: 1:48.61
(38.85)
200m: 2:27.32
(38.71)
26 Amanda Orban 2005 Säffle Simsällskap -.-- 416 2:27.82 +17.57
50m: 32.35
100m: 1:09.35
(37.00)
150m: 1:48.81
(39.46)
200m: 2:27.82
(39.01)
27 Ellen Roos 2005 Eskilstuna Simklubb +0.67 409 2:28.75 +18.50
50m: 33.14
100m: 1:11.42
(38.28)
150m: 1:50.59
(39.17)
200m: 2:28.75
(38.16)
28 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb +0.55 397 2:30.24 +19.99
50m: 33.84
100m: 1:13.04
(39.20)
150m: 1:52.05
(39.01)
200m: 2:30.24
(38.19)
29 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap +0.52 369 2:33.86 +23.61
50m: 34.08
100m: 1:12.39
(38.31)
150m: 1:53.96
(41.57)
200m: 2:33.86
(39.90)
30 Lovis Lång 2005 Upsala Simsällskap +0.80 360 2:35.12 +24.87
50m: 34.31
100m: 1:13.63
(39.32)
150m: 1:54.49
(40.86)
200m: 2:35.12
(40.63)
31 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians -.-- 351 2:36.52 +26.27
50m: 35.41
100m: 1:14.86
(39.45)
150m: 1:56.10
(41.24)
200m: 2:36.52
(40.42)
32 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb -.-- 331 2:39.51 +29.26
50m: 35.51
100m: 1:16.08
(40.57)
150m: 1:59.27
(43.19)
200m: 2:39.51
(40.24)
33 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap -.-- 330 2:39.78 +29.53
50m: 36.71
100m: 1:17.24
(40.53)
150m: 1:59.17
(41.93)
200m: 2:39.78
(40.61)
34 Clara Frykberg 2005 Upsala Simsällskap -.-- 314 2:42.47 +32.22
50m: 35.40
100m: 1:16.10
(40.70)
150m: 1:59.08
(42.98)
200m: 2:42.47
(43.39)
35 Wilma Åberg 2005 Örebro Simallians -.-- 309 2:43.21 +32.96
50m: 35.47
100m: 1:16.27
(40.80)
150m: 2:00.39
(44.12)
200m: 2:43.21
(42.82)
36 Mari Sletvold-Walby 2005 Karlskoga Simförening -.-- 182 3:14.58 +1:04.33
50m: 40.70
100m: 1:29.52
(48.82)
150m: 2:22.16
(52.64)
200m: 3:14.58
(52.42)
Grenen officiell:  2019-11-09 10:05:42
2019-11-09 10:07:59 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 5, 1500m frisim pojkar 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.48 655 16:16.22
50m: 29.49
100m: 1:02.30
(32.81)
150m: 1:35.11
(32.81)
200m: 2:08.14
(33.03)
250m: 2:41.55
(33.41)
300m: 3:14.80
(33.25)
350m: 3:47.86
(33.06)
400m: 4:21.08
(33.22)
450m: 4:54.45
(33.37)
500m: 5:27.89
(33.44)
550m: 6:00.24
(32.35)
600m: 6:32.70
(32.46)
650m: 7:05.28
(32.58)
700m: 7:38.28
(33.00)
750m: 8:11.02
(32.74)
800m: 8:43.74
(32.72)
850m: 9:16.41
(32.67)
900m: 9:49.26
(32.85)
950m: 10:22.28
(33.02)
1000m: 10:55.16
(32.88)
1050m: 11:28.02
(32.86)
1100m: 12:00.65
(32.63)
1150m: 12:31.98
(31.33)
1200m: 13:03.96
(31.98)
1250m: 13:36.43
(32.47)
1300m: 14:08.95
(32.52)
1350m: 14:41.52
(32.57)
1400m: 15:13.97
(32.45)
1450m: 15:46.19
(32.22)
1500m: 16:16.22
(30.03)
2 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.67 593 16:49.22 +33.00
50m: 29.47
100m: 1:02.37
(32.90)
150m: 1:35.55
(33.18)
200m: 2:09.25
(33.70)
250m: 2:42.95
(33.70)
300m: 3:16.50
(33.55)
350m: 3:50.16
(33.66)
400m: 4:24.03
(33.87)
450m: 4:57.75
(33.72)
500m: 5:31.60
(33.85)
550m: 6:05.72
(34.12)
600m: 6:39.37
(33.65)
650m: 7:13.16
(33.79)
700m: 7:47.06
(33.90)
750m: 8:20.92
(33.86)
800m: 8:54.88
(33.96)
850m: 9:28.81
(33.93)
900m: 10:02.93
(34.12)
950m: 10:36.61
(33.68)
1000m: 11:10.46
(33.85)
1050m: 11:44.69
(34.23)
1100m: 12:18.55
(33.86)
1150m: 12:52.80
(34.25)
1200m: 13:27.04
(34.24)
1250m: 14:00.94
(33.90)
1300m: 14:34.93
(33.99)
1350m: 15:09.33
(34.40)
1400m: 15:42.66
(33.33)
1450m: 16:16.08
(33.42)
1500m: 16:49.22
(33.14)
3 Lukas  Höglund 2004 Upsala Simsällskap -.-- 558 17:09.88 +53.66
50m: 29.92
100m: 1:03.06
(33.14)
150m: 1:36.60
(33.54)
200m: 2:10.27
(33.67)
250m: 2:44.41
(34.14)
300m: 3:18.58
(34.17)
350m: 3:52.97
(34.39)
400m: 4:27.43
(34.46)
450m: 5:02.11
(34.68)
500m: 5:36.41
(34.30)
550m: 6:10.61
(34.20)
600m: 6:45.14
(34.53)
650m: 7:19.79
(34.65)
700m: 7:54.11
(34.32)
750m: 8:28.63
(34.52)
800m: 9:03.25
(34.62)
850m: 9:38.27
(35.02)
900m: 10:12.86
(34.59)
950m: 10:47.50
(34.64)
1000m: 11:22.32
(34.82)
1050m: 11:57.06
(34.74)
1100m: 12:31.73
(34.67)
1150m: 13:06.45
(34.72)
1200m: 13:41.41
(34.96)
1250m: 14:16.80
(35.39)
1300m: 14:51.47
(34.67)
1350m: 15:26.70
(35.23)
1400m: 16:00.95
(34.25)
1450m: 16:35.80
(34.85)
1500m: 17:09.88
(34.08)
4 Oskar Andersson 2003 Upsala Simsällskap +0.41 532 17:26.60 +1:10.38
50m: 30.78
100m: 1:04.24
(33.46)
150m: 1:38.24
(34.00)
200m: 2:12.87
(34.63)
250m: 2:47.37
(34.50)
300m: 3:22.16
(34.79)
350m: 3:56.80
(34.64)
400m: 4:31.99
(35.19)
450m: 5:06.69
(34.70)
500m: 5:41.79
(35.10)
550m: 6:16.73
(34.94)
600m: 6:51.76
(35.03)
650m: 7:26.51
(34.75)
700m: 8:01.26
(34.75)
750m: 8:36.61
(35.35)
800m: 9:12.01
(35.40)
850m: 9:47.20
(35.19)
900m: 10:22.58
(35.38)
950m: 10:57.75
(35.17)
1000m: 11:33.00
(35.25)
1050m: 12:07.98
(34.98)
1100m: 12:43.41
(35.43)
1150m: 13:19.14
(35.73)
1200m: 13:54.78
(35.64)
1250m: 14:30.62
(35.84)
1300m: 15:06.51
(35.89)
1350m: 15:41.82
(35.31)
1400m: 16:17.77
(35.95)
1450m: 16:53.41
(35.64)
1500m: 17:26.60
(33.19)
5 Eskil Jonsson 2003 Eskilstuna Simklubb +0.72 528 17:29.04 +1:12.82
50m: 30.29
100m: 1:03.74
(33.45)
150m: 1:37.77
(34.03)
200m: 2:11.84
(34.07)
250m: 2:46.10
(34.26)
300m: 3:20.33
(34.23)
350m: 3:54.57
(34.24)
400m: 4:29.13
(34.56)
450m: 5:03.84
(34.71)
500m: 5:38.85
(35.01)
550m: 6:13.38
(34.53)
600m: 6:48.18
(34.80)
650m: 7:23.02
(34.84)
700m: 7:58.27
(35.25)
750m: 8:33.50
(35.23)
800m: 9:08.85
(35.35)
850m: 9:44.20
(35.35)
900m: 10:19.70
(35.50)
950m: 10:55.32
(35.62)
1000m: 11:31.28
(35.96)
1050m: 12:07.14
(35.86)
1100m: 12:42.88
(35.74)
1150m: 13:18.71
(35.83)
1200m: 13:54.70
(35.99)
1250m: 14:30.65
(35.95)
1300m: 15:06.71
(36.06)
1350m: 15:42.66
(35.95)
1400m: 16:18.53
(35.87)
1450m: 16:54.26
(35.73)
1500m: 17:29.04
(34.78)
6 Hugo Koivumäki 2004 Säffle Simsällskap +0.75 492 17:53.89 +1:37.67
50m: 30.71
100m: 1:04.66
(33.95)
150m: 1:39.30
(34.64)
200m: 2:13.91
(34.61)
250m: 2:48.55
(34.64)
300m: 3:23.36
(34.81)
350m: 3:59.01
(35.65)
400m: 4:35.09
(36.08)
450m: 5:11.16
(36.07)
500m: 5:47.79
(36.63)
550m: 6:23.54
(35.75)
600m: 7:00.26
(36.72)
650m: 7:36.31
(36.05)
700m: 8:12.73
(36.42)
750m: 8:49.37
(36.64)
800m: 9:26.30
(36.93)
850m: 10:02.61
(36.31)
900m: 10:39.01
(36.40)
950m: 11:15.91
(36.90)
1000m: 11:52.01
(36.10)
1050m: 12:28.32
(36.31)
1100m: 13:04.60
(36.28)
1150m: 13:40.74
(36.14)
1200m: 14:17.67
(36.93)
1250m: 14:54.04
(36.37)
1300m: 15:29.89
(35.85)
1350m: 16:06.43
(36.54)
1400m: 16:42.97
(36.54)
1450m: 17:18.38
(35.41)
1500m: 17:53.89
(35.51)
7 Isak Rehnman 2004 Västerås Simsällskap -.-- 470 18:10.10 +1:53.88
50m: 31.91
100m: 1:06.81
(34.90)
150m: 1:42.67
(35.86)
200m: 2:18.68
(36.01)
250m: 2:54.80
(36.12)
300m: 3:31.10
(36.30)
350m: 4:07.28
(36.18)
400m: 4:43.60
(36.32)
450m: 5:20.65
(37.05)
500m: 5:57.64
(36.99)
550m: 6:33.80
(36.16)
600m: 7:10.44
(36.64)
650m: 7:46.83
(36.39)
700m: 8:23.26
(36.43)
750m: 9:00.30
(37.04)
800m: 9:37.23
(36.93)
850m: 10:13.78
(36.55)
900m: 10:50.43
(36.65)
950m: 11:28.37
(37.94)
1000m: 12:05.28
(36.91)
1050m: 12:41.95
(36.67)
1100m: 13:19.11
(37.16)
1150m: 13:55.90
(36.79)
1200m: 14:32.75
(36.85)
1250m: 15:09.79
(37.04)
1300m: 15:46.42
(36.63)
1350m: 16:22.90
(36.48)
1400m: 16:59.06
(36.16)
1450m: 17:34.82
(35.76)
1500m: 18:10.10
(35.28)
- Filip Hedin 2003 Karlstads Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-11-09 10:26:13
2019-11-09 10:28:31 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 6, 200m frisim flickor 15-16 - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap +0.58 732 2:02.49
50m: 28.86
100m: 59.84
(30.98)
150m: 1:31.14
(31.30)
200m: 2:02.49
(31.35)
2 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap +0.47 636 2:08.36 +5.87
50m: 29.62
100m: 1:02.11
(32.49)
150m: 1:35.13
(33.02)
200m: 2:08.36
(33.23)
3 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap +0.68 608 2:10.29 +7.80
50m: 30.36
100m: 1:03.01
(32.65)
150m: 1:37.09
(34.08)
200m: 2:10.29
(33.20)
4 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.58 607 2:10.42 +7.93
50m: 30.22
100m: 1:03.71
(33.49)
150m: 1:37.86
(34.15)
200m: 2:10.42
(32.56)
5 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.81 580 2:12.38 +9.89
50m: 30.67
100m: 1:04.36
(33.69)
150m: 1:38.85
(34.49)
200m: 2:12.38
(33.53)
6 Isabelle Rydahl 2003 Karlstads Simsällskap -.-- 567 2:13.42 +10.93
50m: 31.53
100m: 1:04.77
(33.24)
150m: 1:38.77
(34.00)
200m: 2:13.42
(34.65)
7 Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap +0.72 549 2:14.86 +12.37
50m: 31.35
100m: 1:05.41
(34.06)
150m: 1:40.37
(34.96)
200m: 2:14.86
(34.49)
8 Louise Haglöv 2003 Falu Simsällskap +0.69 546 2:15.06 +12.57
50m: 30.58
100m: 1:04.44
(33.86)
150m: 1:39.50
(35.06)
200m: 2:15.06
(35.56)
9 Sarah von der Burg 2004 Västerås Simsällskap -.-- 534 2:16.05 +13.56
50m: 31.31
100m: 1:05.88
(34.57)
150m: 1:41.47
(35.59)
200m: 2:16.05
(34.58)
10 Alva Abrahamsson 2004 Eskilstuna Simklubb -.-- 533 2:16.16 +13.67
50m: 31.25
100m: 1:05.76
(34.51)
150m: 1:41.12
(35.36)
200m: 2:16.16
(35.04)
11 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap +0.70 528 2:16.57 +14.08
50m: 31.18
100m: 1:05.32
(34.14)
150m: 1:40.53
(35.21)
200m: 2:16.57
(36.04)
12 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap +0.61 527 2:16.69 +14.20
50m: 30.96
100m: 1:05.84
(34.88)
150m: 1:41.25
(35.41)
200m: 2:16.69
(35.44)
13 Linnea Bergqvist 2003 Upsala Simsällskap -.-- 517 2:17.58 +15.09
50m: 31.32
100m: 1:05.57
(34.25)
150m: 1:41.67
(36.10)
200m: 2:17.58
(35.91)
14 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap +0.65 514 2:17.79 +15.30
50m: 31.31
100m: 1:05.77
(34.46)
150m: 1:42.25
(36.48)
200m: 2:17.79
(35.54)
15 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap +0.59 503 2:18.77 +16.28
50m: 31.62
100m: 1:06.04
(34.42)
150m: 1:42.51
(36.47)
200m: 2:18.77
(36.26)
16 Estelle Gyoni 2004 Västerås Simsällskap -.-- 492 2:19.87 +17.38
50m: 31.17
100m: 1:06.03
(34.86)
150m: 1:42.76
(36.73)
200m: 2:19.87
(37.11)
17 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.59 476 2:21.43 +18.94
50m: 31.17
100m: 1:06.40
(35.23)
150m: 1:43.74
(37.34)
200m: 2:21.43
(37.69)
18 Vera Hermansson 2003 Upsala Simsällskap -.-- 471 2:21.86 +19.37
50m: 31.31
100m: 1:06.83
(35.52)
150m: 1:44.11
(37.28)
200m: 2:21.86
(37.75)
19 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap +0.76 470 2:22.00 +19.51
50m: 32.64
100m: 1:08.36
(35.72)
150m: 1:45.41
(37.05)
200m: 2:22.00
(36.59)
20 Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb +0.59 464 2:22.54 +20.05
50m: 32.00
100m: 1:08.02
(36.02)
150m: 1:45.38
(37.36)
200m: 2:22.54
(37.16)
21 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap -.-- 464 2:22.57 +20.08
50m: 33.12
100m: 1:09.12
(36.00)
150m: 1:46.25
(37.13)
200m: 2:22.57
(36.32)
22 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap -.-- 458 2:23.25 +20.76
50m: 32.61
100m: 1:08.91
(36.30)
150m: 1:46.20
(37.29)
200m: 2:23.25
(37.05)
23 Astrid Engström 2004 Västerås Simsällskap +0.51 451 2:23.94 +21.45
50m: 31.31
100m: 1:07.04
(35.73)
150m: 1:45.22
(38.18)
200m: 2:23.94
(38.72)
24 Juni  Rogström 2004 Gävle Simsällskap -.-- 451 2:23.95 +21.46
50m: 32.84
100m: 1:09.15
(36.31)
150m: 1:46.59
(37.44)
200m: 2:23.95
(37.36)
25 Malva Morell 2004 Upsala Simsällskap -.-- 375 2:33.02 +30.53
50m: 32.50
100m: 1:10.22
(37.72)
150m: 1:51.91
(41.69)
200m: 2:33.02
(41.11)
26 Tyra Håkanson Reneström 2003 Strängnäs Simklubb +0.69 357 2:35.58 +33.09
50m: 35.51
100m: 1:16.39
(40.88)
150m: 1:56.93
(40.54)
200m: 2:35.58
(38.65)
27 Alice Bergström 2004 Karlskoga Simförening -.-- 355 2:35.85 +33.36
50m: 35.50
100m: 1:15.20
(39.70)
150m: 1:56.37
(41.17)
200m: 2:35.85
(39.48)
28 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap -.-- 340 2:38.10 +35.61
50m: 33.20
100m: 1:12.99
(39.79)
150m: 1:55.33
(42.34)
200m: 2:38.10
(42.77)
29 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians -.-- 337 2:38.60 +36.11
50m: 35.81
100m: 1:15.81
(40.00)
150m: 1:57.49
(41.68)
200m: 2:38.60
(41.11)
30 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap -.-- 302 2:44.45 +41.96
50m: 37.35
100m: 1:19.09
(41.74)
150m: 2:02.44
(43.35)
200m: 2:44.45
(42.01)
31 Elena Mortazavi 2004 Borlänge Simsällskap +0.50 301 2:44.72 +42.23
50m: 35.46
100m: 1:16.39
(40.93)
150m: 1:59.98
(43.59)
200m: 2:44.72
(44.74)
32 Kajsa Ejdvinsson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.62 299 2:44.99 +42.50
50m: 36.83
100m: 1:19.06
(42.23)
150m: 2:03.04
(43.98)
200m: 2:44.99
(41.95)
33 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb -.-- 271 2:50.48 +47.99
50m: 35.79
100m: 1:18.66
(42.87)
150m: 2:05.35
(46.69)
200m: 2:50.48
(45.13)
Grenen officiell:  2019-11-09 10:43:35
2019-11-09 10:50:39 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 7, 400m frisim pojkar 13 o y - Direktfinal
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap +0.60 518 4:24.14
50m: 28.86
100m: 1:01.61
(32.75)
150m: 1:34.73
(33.12)
200m: 2:08.85
(34.12)
250m: 2:43.14
(34.29)
300m: 3:17.61
(34.47)
350m: 3:51.32
(33.71)
400m: 4:24.14
(32.82)
2 Filip Hallin 2006 Upsala Simsällskap +0.81 456 4:35.59 +11.45
50m: 31.06
100m: 1:04.72
(33.66)
150m: 1:39.11
(34.39)
200m: 2:14.01
(34.90)
250m: 2:49.07
(35.06)
300m: 3:24.63
(35.56)
350m: 4:00.80
(36.17)
400m: 4:35.59
(34.79)
3 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap -.-- 436 4:39.76 +15.62
50m: 29.17
100m: 1:02.49
(33.32)
150m: 1:37.40
(34.91)
200m: 2:13.61
(36.21)
250m: 2:49.59
(35.98)
300m: 3:26.59
(37.00)
350m: 4:03.64
(37.05)
400m: 4:39.76
(36.12)
4 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap +0.81 435 4:40.07 +15.93
50m: 30.05
100m: 1:04.72
(34.67)
150m: 1:40.30
(35.58)
200m: 2:16.84
(36.54)
250m: 2:53.37
(36.53)
300m: 3:29.35
(35.98)
350m: 4:05.46
(36.11)
400m: 4:40.07
(34.61)
5 Lex Albringer 2007 Karlstads Simsällskap -.-- 397 4:48.77 +24.63
50m: 30.61
100m: 1:04.96
(34.35)
150m: 1:40.93
(35.97)
200m: 2:18.06
(37.13)
250m: 2:55.73
(37.67)
300m: 3:33.49
(37.76)
350m: 4:11.42
(37.93)
400m: 4:48.77
(37.35)
6 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap +0.66 386 4:51.28 +27.14
50m: 31.12
100m: 1:06.59
(35.47)
150m: 1:43.37
(36.78)
200m: 2:20.38
(37.01)
250m: 2:57.86
(37.48)
300m: 3:35.41
(37.55)
350m: 4:13.77
(38.36)
400m: 4:51.28
(37.51)
7 Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening +0.57 352 5:00.53 +36.39
50m: 34.79
100m: 1:12.04
(37.25)
150m: 1:49.92
(37.88)
200m: 2:28.37
(38.45)
250m: 3:07.12
(38.75)
300m: 3:45.34
(38.22)
350m: 4:23.57
(38.23)
400m: 5:00.53
(36.96)
8 Lukas Nilsson 2006 Söderhamns Simsällskap -.-- 346 5:02.09 +37.95
50m: 32.59
100m: 1:09.49
(36.90)
150m: 1:47.47
(37.98)
200m: 2:26.59
(39.12)
250m: 3:05.99
(39.40)
300m: 3:45.37
(39.38)
350m: 4:24.83
(39.46)
400m: 5:02.09
(37.26)
9 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap -.-- 344 5:02.70 +38.56
50m: 32.96
100m: 1:11.08
(38.12)
150m: 1:50.13
(39.05)
200m: 2:29.31
(39.18)
250m: 3:08.52
(39.21)
300m: 3:47.70
(39.18)
350m: 4:26.51
(38.81)