Resultat för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Mellansvenska
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
592 |
2:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.53 |
561 |
2:12.90 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.47 |
549 |
2:13.82 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.69 |
526 |
2:15.79 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
500 |
2:18.11 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.85 |
489 |
2:19.15 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kian Hassani |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.53 |
471 |
2:20.90 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.52 |
464 |
2:21.51 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
+0.66 |
463 |
2:21.63 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.66 |
462 |
2:21.75 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.73 |
445 |
2:23.58 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.57 |
428 |
2:25.36 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.35 |
426 |
2:25.63 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Savin |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
414 |
2:27.08 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.49 |
410 |
2:27.51 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
409 |
2:27.59 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
403 |
2:28.42 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.61 |
401 |
2:28.55 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.56 |
385 |
2:30.61 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.64 |
384 |
2:30.78 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
David Eriksson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.54 |
375 |
2:31.99 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
367 |
2:33.00 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.69 |
360 |
2:33.97 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.59 |
342 |
2:36.71 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
338 |
2:37.27 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.77 |
336 |
2:37.59 |
+27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
314 |
2:41.19 |
+30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nathaniel Miles |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
299 |
2:43.78 |
+33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.75 |
285 |
2:46.57 |
+36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.59 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.43 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 09:17:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 09:19:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m fjärilsim flickor 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.49 |
603 |
2:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
588 |
2:22.70 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
495 |
2:31.13 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.55 |
455 |
2:35.51 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.64 |
430 |
2:38.36 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
404 |
2:41.79 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.57 |
372 |
2:46.19 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.60 |
341 |
2:51.06 |
+29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
293 |
3:00.07 |
+38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 09:22:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 09:26:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m frisim pojkar 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
499 |
2:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.60 |
491 |
2:05.90 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Sala Simsällskap |
+0.54 |
448 |
2:09.86 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.53 |
447 |
2:09.88 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
439 |
2:10.70 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
422 |
2:12.40 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
391 |
2:15.79 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.62 |
372 |
2:18.10 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
370 |
2:18.39 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.56 |
358 |
2:19.85 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
356 |
2:20.19 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
351 |
2:20.76 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
343 |
2:21.93 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.79 |
332 |
2:23.37 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
320 |
2:25.22 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Klang |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.66 |
313 |
2:26.21 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
313 |
2:26.30 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.63 |
299 |
2:28.60 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
291 |
2:29.91 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
-.-- |
268 |
2:33.95 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.59 |
266 |
2:34.47 |
+29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
245 |
2:38.63 |
+33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Felix Eriksson |
2005 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.70 |
192 |
2:52.01 |
+46.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Zartosht Kargar |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
172 |
2:58.60 |
+53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.51 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 09:34:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 09:36:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m frisim flickor 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.52 |
609 |
2:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.41 |
579 |
2:12.43 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
579 |
2:12.48 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
+0.66 |
569 |
2:13.20 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.59 |
568 |
2:13.32 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.64 |
546 |
2:15.11 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
536 |
2:15.87 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
512 |
2:18.03 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
511 |
2:18.11 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
498 |
2:19.31 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.54 |
494 |
2:19.62 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Busacca Hjärtquist |
2005 |
Grums Simsällskap |
+0.81 |
493 |
2:19.73 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
485 |
2:20.51 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.61 |
485 |
2:20.52 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
478 |
2:21.23 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
470 |
2:21.94 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.53 |
470 |
2:22.02 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.49 |
469 |
2:22.11 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
465 |
2:22.46 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
465 |
2:22.53 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
464 |
2:22.57 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
-.-- |
454 |
2:23.59 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.73 |
434 |
2:25.85 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
421 |
2:27.27 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
421 |
2:27.32 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
-.-- |
416 |
2:27.82 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
409 |
2:28.75 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.55 |
397 |
2:30.24 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.52 |
369 |
2:33.86 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lovis Lång |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
360 |
2:35.12 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Erika Svennberg |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
351 |
2:36.52 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emilia Torgén |
2005 |
Bålsta Simklubb |
-.-- |
331 |
2:39.51 |
+29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Monica Zhan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
330 |
2:39.78 |
+29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
314 |
2:42.47 |
+32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Wilma Åberg |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
309 |
2:43.21 |
+32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mari Sletvold-Walby |
2005 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
182 |
3:14.58 |
+1:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 10:05:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 10:07:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 1500m frisim pojkar 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.48 |
655 |
16:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
593 |
16:49.22 |
+33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
558 |
17:09.88 |
+53.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.41 |
532 |
17:26.60 |
+1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.72 |
528 |
17:29.04 |
+1:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
+0.75 |
492 |
17:53.89 |
+1:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
470 |
18:10.10 |
+1:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 10:26:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 10:28:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m frisim flickor 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
732 |
2:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.47 |
636 |
2:08.36 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
608 |
2:10.29 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.58 |
607 |
2:10.42 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.81 |
580 |
2:12.38 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
567 |
2:13.42 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.72 |
549 |
2:14.86 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.69 |
546 |
2:15.06 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
534 |
2:16.05 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
533 |
2:16.16 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.70 |
528 |
2:16.57 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.61 |
527 |
2:16.69 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
517 |
2:17.58 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.65 |
514 |
2:17.79 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.59 |
503 |
2:18.77 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
492 |
2:19.87 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.59 |
476 |
2:21.43 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
471 |
2:21.86 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.76 |
470 |
2:22.00 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
+0.59 |
464 |
2:22.54 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
464 |
2:22.57 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofia Högdin |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
458 |
2:23.25 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.51 |
451 |
2:23.94 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
451 |
2:23.95 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
375 |
2:33.02 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.69 |
357 |
2:35.58 |
+33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
355 |
2:35.85 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
-.-- |
340 |
2:38.10 |
+35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Linnea Andersson |
2004 |
Örebro Simallians |
-.-- |
337 |
2:38.60 |
+36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
302 |
2:44.45 |
+41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
+0.50 |
301 |
2:44.72 |
+42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kajsa Ejdvinsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.62 |
299 |
2:44.99 |
+42.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
271 |
2:50.48 |
+47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 10:43:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 10:50:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m frisim pojkar 13 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.60 |
518 |
4:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
456 |
4:35.59 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
436 |
4:39.76 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
435 |
4:40.07 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
397 |
4:48.77 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
386 |
4:51.28 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.57 |
352 |
5:00.53 |
+36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
346 |
5:02.09 |
+37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
344 |
5:02.70 |
+38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.69 |
339 |
5:04.14 |
+40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Savin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
324 |
5:08.76 |
+44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
300 |
5:16.87 |
+52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
300 |
5:17.02 |
+52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.63 |
288 |
5:21.28 |
+57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.54 |
278 |
5:24.84 |
+1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.73 |
275 |
5:26.31 |
+1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
274 |
5:26.52 |
+1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
-.-- |
270 |
5:28.21 |
+1:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
256 |
5:34.24 |
+1:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
249 |
5:37.17 |
+1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
246 |
5:38.52 |
+1:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
242 |
5:40.44 |
+1:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
241 |
5:41.03 |
+1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Melker Karlsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
235 |
5:43.88 |
+1:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
232 |
5:45.04 |
+1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.49 |
227 |
5:47.86 |
+1:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
224 |
5:49.07 |
+1:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
219 |
5:51.79 |
+1:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.58 |
215 |
5:54.10 |
+1:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
211 |
5:56.30 |
+1:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
171 |
6:21.78 |
+1:57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ludvig Höglund |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
147 |
6:41.56 |
+2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 11:09:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 11:09:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m medley flickor 13 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
+0.68 |
680 |
2:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
516 |
2:31.87 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
471 |
2:36.62 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.60 |
459 |
2:37.95 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.52 |
454 |
2:38.52 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
-.-- |
453 |
2:38.64 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
439 |
2:40.25 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
431 |
2:41.24 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
420 |
2:42.60 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
416 |
2:43.12 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
415 |
2:43.28 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.55 |
413 |
2:43.61 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.67 |
410 |
2:44.03 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
400 |
2:45.28 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
399 |
2:45.43 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
396 |
2:45.85 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
395 |
2:46.00 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
394 |
2:46.14 |
+27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
382 |
2:47.83 |
+29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
381 |
2:48.00 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
378 |
2:48.39 |
+29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elin Finne |
2007 |
Bålsta Simklubb |
+0.69 |
377 |
2:48.66 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
375 |
2:48.86 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
368 |
2:50.03 |
+31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
367 |
2:50.16 |
+31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.57 |
361 |
2:51.02 |
+32.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
360 |
2:51.20 |
+32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
359 |
2:51.37 |
+32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
-.-- |
359 |
2:51.43 |
+32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.57 |
346 |
2:53.50 |
+34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
-.-- |
344 |
2:53.75 |
+35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
341 |
2:54.40 |
+35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
337 |
2:55.02 |
+36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nathalie Johansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.65 |
326 |
2:56.91 |
+38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.62 |
326 |
2:56.93 |
+38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rania Rashiid |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
326 |
2:57.03 |
+38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
322 |
2:57.79 |
+39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
320 |
2:58.11 |
+39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
313 |
2:59.47 |
+40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.50 |
312 |
2:59.61 |
+41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.56 |
307 |
3:00.57 |
+42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Thilde Roshag |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
302 |
3:01.46 |
+42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.55 |
302 |
3:01.48 |
+42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.61 |
301 |
3:01.72 |
+43.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anni Uljas |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
300 |
3:01.87 |
+43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.69 |
300 |
3:01.88 |
+43.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
-.-- |
295 |
3:02.97 |
+44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
287 |
3:04.53 |
+45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
278 |
3:06.53 |
+47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
273 |
3:07.78 |
+49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
+0.57 |
272 |
3:07.99 |
+49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
-.-- |
270 |
3:08.46 |
+49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
268 |
3:08.82 |
+50.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
266 |
3:09.36 |
+50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Ebba Koskela |
2007 |
Örebro Simallians |
-.-- |
263 |
3:10.17 |
+51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
261 |
3:10.47 |
+51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
259 |
3:11.01 |
+52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
257 |
3:11.57 |
+53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.55 |
257 |
3:11.60 |
+53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
254 |
3:12.22 |
+53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
248 |
3:13.78 |
+55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
244 |
3:14.96 |
+56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
240 |
3:15.97 |
+57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
219 |
3:22.16 |
+1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
-.-- |
216 |
3:22.84 |
+1:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
-.-- |
209 |
3:25.15 |
+1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.59 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 11:44:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 11:49:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m bröstsim pojkar 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.66 |
558 |
2:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.48 |
553 |
2:26.38 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
546 |
2:26.96 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.47 |
498 |
2:31.58 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.57 |
482 |
2:33.18 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
+0.36 |
462 |
2:35.39 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.50 |
420 |
2:40.36 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.60 |
416 |
2:40.85 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
414 |
2:41.21 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Savin |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
384 |
2:45.28 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.58 |
384 |
2:45.31 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
David Eriksson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.64 |
367 |
2:47.71 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.52 |
358 |
2:49.19 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.70 |
351 |
2:50.29 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.78 |
345 |
2:51.22 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
+0.76 |
325 |
2:54.75 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.55 |
321 |
2:55.39 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.59 |
306 |
2:58.31 |
+32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
279 |
3:03.75 |
+37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nathaniel Miles |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.62 |
249 |
3:10.97 |
+45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 11:54:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 11:54:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m ryggsim flickor 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.64 |
597 |
1:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.62 |
594 |
1:05.46 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.71 |
581 |
1:05.94 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.76 |
559 |
1:06.80 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
+0.70 |
546 |
1:07.32 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
527 |
1:08.12 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.77 |
498 |
1:09.41 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.83 |
478 |
1:10.38 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.82 |
464 |
1:11.04 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
457 |
1:11.41 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
448 |
1:11.89 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.87 |
443 |
1:12.18 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.74 |
438 |
1:12.43 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
+0.73 |
433 |
1:12.71 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
425 |
1:13.14 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
+0.68 |
422 |
1:13.35 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.80 |
415 |
1:13.77 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.87 |
414 |
1:13.79 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alicia Budden |
2004 |
Bålsta Simklubb |
+0.77 |
407 |
1:14.25 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
401 |
1:14.57 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.74 |
394 |
1:15.04 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.69 |
392 |
1:15.17 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.83 |
390 |
1:15.26 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.77 |
361 |
1:17.27 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofia Högdin |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
335 |
1:19.22 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.95 |
319 |
1:20.49 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linnea Andersson |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
308 |
1:21.46 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.80 |
280 |
1:24.06 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alice Johansson |
2003 |
Bålsta Simklubb |
+0.76 |
276 |
1:24.44 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.97 |
266 |
1:25.48 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kajsa Ejdvinsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.81 |
251 |
1:27.19 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
+0.83 |
249 |
1:27.36 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
+0.71 |
223 |
1:30.67 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.85 |
191 |
1:35.51 |
+30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 12:09:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 12:10:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m fjärilsim pojkar 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
457 |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.58 |
434 |
1:03.48 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Sala Simsällskap |
-.-- |
361 |
1:07.47 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
354 |
1:07.94 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.65 |
310 |
1:11.03 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
308 |
1:11.17 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
306 |
1:11.28 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
299 |
1:11.83 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
299 |
1:11.89 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
290 |
1:12.60 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.85 |
286 |
1:12.95 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.52 |
285 |
1:12.99 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.58 |
277 |
1:13.73 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
268 |
1:14.57 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
237 |
1:17.63 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
229 |
1:18.49 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
228 |
1:18.68 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
-.-- |
197 |
1:22.62 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 12:15:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 12:15:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m fjärilsim flickor 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
567 |
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.60 |
534 |
1:07.27 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.74 |
519 |
1:07.92 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.59 |
495 |
1:09.03 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.48 |
473 |
1:10.08 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alina Borovikova |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
463 |
1:10.59 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.57 |
449 |
1:11.29 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.60 |
447 |
1:11.40 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
438 |
1:11.90 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.50 |
428 |
1:12.45 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
425 |
1:12.59 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
417 |
1:13.08 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.51 |
416 |
1:13.12 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
407 |
1:13.64 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
403 |
1:13.88 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.40 |
399 |
1:14.16 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
365 |
1:16.36 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.75 |
354 |
1:17.15 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
353 |
1:17.24 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
-.-- |
335 |
1:18.57 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Andersson |
2005 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.59 |
283 |
1:23.11 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
279 |
1:23.55 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
272 |
1:24.22 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lovis Lång |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
261 |
1:25.42 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
258 |
1:25.68 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Wilma Åberg |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
258 |
1:25.71 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilia Torgén |
2005 |
Bålsta Simklubb |
-.-- |
238 |
1:28.08 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Busacca Hjärtquist |
2005 |
Grums Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 12:22:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 12:23:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4x100m medley pojkar 16 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Västerås Simsällskap |
16 |
Västerås Simsällskap |
|
|
530 |
|
|
4:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
+0.69 |
28.75 |
59.67 |
|
|
|
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
+0.38 |
32.16 |
1:09.19 |
|
|
|
2:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Kian Hassani |
2003 |
BR0303 |
+0.35 |
27.51 |
59.31 |
|
|
|
3:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Antonsson |
2004 |
AG6304 |
+0.30 |
27.68 |
57.90 |
|
|
|
4:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gävle Simsällskap |
16 |
Gävle Simsällskap |
|
|
501 |
|
|
4:10.71 |
+4.64 |
|
|
|
|
Albin Östlund |
2004 |
AC1304 |
+0.73 |
30.59 |
1:03.22 |
|
|
|
1:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Swanson |
2006 |
AA6106 |
-.-- |
32.35 |
1:10.33 |
|
|
|
2:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olle Wikholm |
2004 |
AO9904 |
+0.13 |
27.27 |
1:02.16 |
|
|
|
3:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
+0.19 |
25.75 |
55.00 |
|
|
|
4:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karlstads Simsällskap |
16 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
498 |
|
|
4:11.10 |
+5.03 |
|
|
|
|
Elias Sjölander |
2003 |
AO3903 |
+0.71 |
31.18 |
1:04.57 |
|
|
|
1:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
+0.05 |
30.49 |
1:05.85 |
|
|
|
2:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bülund |
2004 |
AE4304 |
+0.10 |
27.63 |
1:00.33 |
|
|
|
3:10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Hedin |
2003 |
AS1503 |
+0.14 |
28.09 |
1:00.35 |
|
|
|
4:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Upsala Simsällskap |
16 |
Upsala Simsällskap |
|
|
468 |
|
|
4:16.35 |
+10.28 |
|
|
|
|
Oskar Andersson |
2003 |
AG6503 |
+0.83 |
32.40 |
1:05.54 |
|
|
|
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
+0.20 |
32.37 |
1:09.35 |
|
|
|
2:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adi Ramovic |
2004 |
AG9304 |
+0.19 |
27.52 |
59.56 |
|
|
|
3:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Höglund |
2004 |
AK0904 |
+0.25 |
29.38 |
1:01.90 |
|
|
|
4:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskilstuna Simklubb |
16 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
431 |
|
|
4:23.52 |
+17.45 |
|
|
|
|
Carl Roos |
2004 |
AB8104 |
+0.68 |
32.86 |
1:07.21 |
|
|
|
1:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
+0.10 |
33.38 |
1:13.39 |
|
|
|
2:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
AB7104 |
+0.11 |
30.04 |
1:06.29 |
|
|
|
3:26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
-.-- |
26.60 |
56.63 |
|
|
|
4:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Västerås Simsällskap Lag 2 |
16 |
Västerås Simsällskap |
|
|
390 |
|
|
4:32.51 |
+26.44 |
|
|
|
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
AT4103 |
+0.76 |
32.83 |
1:07.00 |
|
|
|
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Måns Rydergren |
2003 |
AP8703 |
+0.61 |
35.23 |
1:15.97 |
|
|
|
2:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
+0.26 |
32.63 |
1:10.23 |
|
|
|
3:33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
+0.06 |
28.59 |
59.31 |
|
|
|
4:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bollnäs Simsällskap |
16 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
320 |
|
|
4:50.95 |
+44.88 |
|
|
|
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
AF2508 |
+0.81 |
39.66 |
1:22.67 |
|
|
|
1:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
+0.27 |
32.59 |
1:09.73 |
|
|
|
2:32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Lind |
2005 |
AL4105 |
+0.09 |
31.78 |
1:10.24 |
|
|
|
3:42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Tibbling |
2006 |
AW0306 |
+0.28 |
31.25 |
1:08.31 |
|
|
|
4:50.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karlskoga Simförening |
16 |
Karlskoga Simförening |
|
|
311 |
|
|
4:53.72 |
+47.65 |
|
|
|
|
Oscar Björstam |
2003 |
AH2703 |
+0.71 |
32.46 |
1:08.40 |
|
|
|
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Raicu |
2003 |
AW8103 |
-.-- |
39.91 |
1:24.42 |
|
|
|
2:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Högqvist |
2003 |
AN1703 |
+0.12 |
30.69 |
1:08.67 |
|
|
|
3:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Karlsson |
2006 |
AT5506 |
-.-- |
33.93 |
1:12.23 |
|
|
|
4:53.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Örebro Simallians |
15 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Falk |
2004 |
AW3704 |
+0.69 |
35.80 |
1:13.52 |
|
|
|
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Larsson |
2005 |
AQ0105 |
+0.37 |
36.21 |
1:17.92 |
|
|
|
2:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Jansson |
2005 |
AG6505 |
+0.38 |
32.65 |
1:10.29 |
|
|
|
3:41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skoglund |
2004 |
AN6904 |
-0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 12:41:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 12:43:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 4x100m frisim flickor 16 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Västerås Simsällskap |
16 |
Västerås Simsällskap |
|
|
641 |
|
|
3:59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Degerlund |
2004 |
AX9404 |
+0.62 |
29.68 |
1:01.88 |
|
|
|
1:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Olausson |
2004 |
AI0604 |
+0.22 |
28.85 |
1:01.57 |
|
|
|
2:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
+0.25 |
27.43 |
56.66 |
|
|
|
3:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Rogell |
2003 |
AQ6603 |
+0.25 |
28.17 |
59.33 |
|
|
|
3:59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Falu Simsällskap |
16 |
Falu Simsällskap |
|
|
613 |
|
|
4:03.01 |
+3.57 |
|
|
|
|
Julia Lindgren |
2004 |
AN0604 |
+0.59 |
28.16 |
59.23 |
|
|
|
59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Strömsöe |
2006 |
AV2406 |
+0.65 |
29.36 |
1:01.24 |
|
|
|
2:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Jobs |
2003 |
AK0203 |
+0.42 |
28.81 |
1:00.98 |
|
|
|
3:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Haglöv |
2003 |
BC9603 |
+0.27 |
28.65 |
1:01.56 |
|
|
|
4:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Söderhamns Simsällskap |
15 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
591 |
|
|
4:06.10 |
+6.66 |
|
|
|
|
Clara Bergh |
2004 |
AD0404 |
-.-- |
28.99 |
1:01.08 |
|
|
|
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Junia Eklund |
2006 |
AH0806 |
-.-- |
29.19 |
1:01.50 |
|
|
|
2:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Strömbom |
2004 |
AM3804 |
+0.30 |
29.19 |
1:01.68 |
|
|
|
3:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Eklund |
2004 |
AS6204 |
-.-- |
29.47 |
1:01.84 |
|
|
|
4:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karlstads Simsällskap |
16 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
525 |
|
|
4:15.92 |
+16.48 |
|
|
|
|
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
-.-- |
29.33 |
1:02.61 |
|
|
|
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
+0.17 |
31.09 |
1:05.05 |
|
|
|
2:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Johnson |
2005 |
AU2805 |
-.-- |
30.45 |
1:04.75 |
|
|
|
3:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
AV9804 |
-.-- |
30.27 |
1:03.51 |
|
|
|
4:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Västerås Simsällskap Lag 2 |
16 |
Västerås Simsällskap |
|
|
505 |
|
|
4:19.26 |
+19.82 |
|
|
|
|
Estelle Gyoni |
2004 |
AS0204 |
+0.62 |
30.59 |
1:04.27 |
|
|
|
1:04.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Sarah von der Burg |
2004 |
AP6604 |
+0.48 |
30.84 |
1:04.66 |
|
|
|
2:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Engström |
2004 |
AK0604 |
0.00 |
29.76 |
1:04.52 |
|
|
|
3:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilda Furberg |
2003 |
BW0403 |
+0.24 |
31.26 |
1:05.81 |
|
|
|
4:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Upsala Simsällskap |
16 |
Upsala Simsällskap |
|
|
484 |
|
|
4:22.97 |
+23.53 |
|
|
|
|
Linnea Bergqvist |
2003 |
AT0203 |
+0.58 |
30.29 |
1:03.45 |
|
|
|
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malva Morell |
2004 |
BG2604 |
+0.31 |
32.12 |
1:08.10 |
|
|
|
2:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Högdin |
2004 |
BA3404 |
+0.06 |
31.41 |
1:06.23 |
|
|
|
3:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Hermansson |
2003 |
AY1603 |
+0.43 |
30.95 |
1:05.19 |
|
|
|
4:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bålsta Simklubb |
15 |
Bålsta Simklubb |
|
|
464 |
|
|
4:26.69 |
+27.25 |
|
|
|
|
Alma Norgren |
2004 |
AR6404 |
-.-- |
31.30 |
1:05.39 |
|
|
|
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Budden |
2004 |
AA5404 |
+0.38 |
31.28 |
1:05.31 |
|
|
|
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Sandberg |
2004 |
AH2204 |
+0.23 |
31.49 |
1:06.23 |
|
|
|
3:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Budden |
2007 |
AA3207 |
-.-- |
32.52 |
1:09.76 |
|
|
|
4:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Falu Simsällskap Lag 2 |
16 |
Falu Simsällskap |
|
|
421 |
|
|
4:35.51 |
+36.07 |
|
|
|
|
Tuva Hjemli |
2005 |
AN8805 |
+0.45 |
30.61 |
1:05.02 |
|
|
|
1:05.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Viker |
2003 |
BC1403 |
+0.34 |
31.29 |
1:07.35 |
|
|
|
2:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Färlin |
2006 |
AV8206 |
+0.48 |
34.25 |
1:13.49 |
|
|
|
3:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Tengvall Williams |
2005 |
BM6405 |
+0.32 |
33.03 |
1:09.65 |
|
|
|
4:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Borlänge Simsällskap |
15 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
389 |
|
|
4:42.92 |
+43.48 |
|
|
|
|
Olivia Nyström |
2006 |
BA7406 |
-.-- |
30.76 |
1:04.51 |
|
|
|
1:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Elena Mortazavi |
2004 |
BM6804 |
-.-- |
34.10 |
1:13.86 |
|
|
|
2:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Axelsson |
2006 |
BT2006 |
-.-- |
32.54 |
1:10.54 |
|
|
|
3:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melina Abrishami |
2006 |
BF2806 |
-.-- |
35.32 |
1:14.01 |
|
|
|
4:42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 12:52:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 12:53:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m medley flickor 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.43 |
657 |
2:20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.75 |
599 |
2:24.51 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.68 |
576 |
2:26.46 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.68 |
555 |
2:28.24 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
547 |
2:28.99 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
540 |
2:29.57 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.66 |
527 |
2:30.80 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.48 |
522 |
2:31.33 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
511 |
2:32.41 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.64 |
510 |
2:32.51 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.56 |
491 |
2:34.38 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
486 |
2:34.98 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
463 |
2:37.49 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
462 |
2:37.60 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
453 |
2:38.67 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
438 |
2:40.39 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.53 |
437 |
2:40.58 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.63 |
424 |
2:42.12 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
424 |
2:42.16 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.55 |
423 |
2:42.31 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
+0.61 |
422 |
2:42.41 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.62 |
418 |
2:42.87 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
418 |
2:42.98 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.93 |
411 |
2:43.83 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
+0.63 |
409 |
2:44.10 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Högdin |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
407 |
2:44.35 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
355 |
2:51.98 |
+31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
329 |
2:56.44 |
+36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.67 |
324 |
2:57.40 |
+37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
309 |
3:00.09 |
+39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alice Johansson |
2003 |
Bålsta Simklubb |
+0.76 |
309 |
3:00.14 |
+39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
-.-- |
304 |
3:01.18 |
+41.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kajsa Ejdvinsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.61 |
302 |
3:01.57 |
+41.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
275 |
3:07.34 |
+47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.72 |
229 |
3:19.16 |
+59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.48 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 16:19:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 16:20:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m fjärilsim pojkar 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kian Hassani |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.53 |
571 |
2:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
526 |
2:14.08 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Savin |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
458 |
2:20.39 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
456 |
2:20.55 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
+0.67 |
434 |
2:22.92 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.58 |
377 |
2:29.77 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.76 |
376 |
2:29.85 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
370 |
2:30.72 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.64 |
363 |
2:31.60 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.71 |
330 |
2:36.60 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
246 |
2:52.72 |
+42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 16:22:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 16:23:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m frisim flickor 13 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
+0.63 |
646 |
58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.54 |
568 |
1:00.65 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
543 |
1:01.58 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
502 |
1:03.20 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.62 |
481 |
1:04.13 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.51 |
479 |
1:04.21 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
476 |
1:04.34 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
+0.85 |
471 |
1:04.55 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
461 |
1:05.02 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
450 |
1:05.55 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
441 |
1:06.01 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
438 |
1:06.16 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
436 |
1:06.24 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
427 |
1:06.70 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.69 |
426 |
1:06.75 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
418 |
1:07.20 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
417 |
1:07.24 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
414 |
1:07.37 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
400 |
1:08.18 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Pettersson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.60 |
398 |
1:08.26 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.67 |
397 |
1:08.35 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
-.-- |
396 |
1:08.40 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
394 |
1:08.50 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
389 |
1:08.83 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.51 |
388 |
1:08.88 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
383 |
1:09.19 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
380 |
1:09.32 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
377 |
1:09.54 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elin Finne |
2007 |
Bålsta Simklubb |
+0.70 |
376 |
1:09.57 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
376 |
1:09.58 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.61 |
373 |
1:09.77 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
368 |
1:10.11 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.59 |
366 |
1:10.21 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
366 |
1:10.21 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.54 |
366 |
1:10.21 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.57 |
366 |
1:10.22 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nathalie Johansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.69 |
365 |
1:10.30 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Hanna Frank |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.59 |
363 |
1:10.43 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
-.-- |
360 |
1:10.60 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
356 |
1:10.86 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
356 |
1:10.89 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Olivia Budden |
2007 |
Bålsta Simklubb |
-.-- |
353 |
1:11.09 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ebba Axelsson |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.81 |
352 |
1:11.11 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
349 |
1:11.32 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
344 |
1:11.69 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
-.-- |
341 |
1:11.87 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Edith Trapp-Östling |
2006 |
Simsällskapet Mora |
+0.81 |
334 |
1:12.41 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Thilde Roshag |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
+0.63 |
331 |
1:12.63 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Rania Rashiid |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
326 |
1:12.97 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Eleanor Fredholm |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
326 |
1:13.01 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ebba Koskela |
2007 |
Örebro Simallians |
-.-- |
325 |
1:13.06 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
311 |
1:14.16 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
+0.53 |
309 |
1:14.26 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
307 |
1:14.41 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Maj Grimnell |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
306 |
1:14.56 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
304 |
1:14.68 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.86 |
303 |
1:14.81 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.50 |
302 |
1:14.85 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
2008 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
298 |
1:15.22 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
+0.60 |
298 |
1:15.22 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
294 |
1:15.51 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
292 |
1:15.68 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
290 |
1:15.86 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Meja Wernersson |
2007 |
Örebro Simallians |
-.-- |
287 |
1:16.11 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Stella Malm |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
278 |
1:16.98 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
-.-- |
277 |
1:17.08 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Moa Granzell |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
274 |
1:17.36 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
272 |
1:17.48 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
271 |
1:17.63 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Alva Krona |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.70 |
249 |
1:19.87 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
242 |
1:20.55 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
232 |
1:21.77 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
-.-- |
228 |
1:22.21 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
-.-- |
220 |
1:23.15 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Kajsa Trossmo |
2008 |
Västerås Simsällskap |
+0.50 |
211 |
1:24.31 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 16:39:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 16:39:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m ryggsim pojkar 13 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
454 |
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.79 |
392 |
1:06.74 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
385 |
1:07.14 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
331 |
1:10.63 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.82 |
318 |
1:11.58 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.90 |
318 |
1:11.61 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.72 |
286 |
1:14.16 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.69 |
279 |
1:14.74 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.77 |
274 |
1:15.20 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.85 |
266 |
1:15.94 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
255 |
1:17.07 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.85 |
250 |
1:17.53 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.83 |
248 |
1:17.74 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
243 |
1:18.23 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
243 |
1:18.26 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.84 |
241 |
1:18.45 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.72 |
231 |
1:19.60 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.83 |
222 |
1:20.64 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
216 |
1:21.38 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Fager |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.72 |
216 |
1:21.40 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
208 |
1:22.37 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
205 |
1:22.78 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.70 |
204 |
1:23.01 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.80 |
202 |
1:23.22 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.80 |
202 |
1:23.23 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
201 |
1:23.31 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
200 |
1:23.46 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.62 |
198 |
1:23.74 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.85 |
187 |
1:25.36 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.74 |
185 |
1:25.69 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
181 |
1:26.30 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.89 |
181 |
1:26.34 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
173 |
1:27.63 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ludvig Höglund |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
146 |
1:32.70 |
+29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Melker Karlsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.77 |
138 |
1:34.48 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
122 |
1:38.55 |
+34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Axelsson |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Savin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 16:56:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 16:57:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m frisim flickor 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
+0.64 |
591 |
18:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
477 |
19:36.51 |
+1:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.64 |
466 |
19:45.53 |
+1:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Andersson |
2004 |
Örebro Simallians |
-.-- |
335 |
22:03.37 |
+3:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
314 |
22:33.10 |
+4:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 17:19:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 17:20:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m frisim pojkar 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
605 |
1:57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.51 |
597 |
1:57.99 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.74 |
544 |
2:01.67 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.68 |
543 |
2:01.78 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
543 |
2:01.80 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
471 |
2:07.71 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.45 |
464 |
2:08.35 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
457 |
2:08.96 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
+0.52 |
447 |
2:09.95 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Savin |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+1.08 |
438 |
2:10.80 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
437 |
2:10.93 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
+0.51 |
436 |
2:11.03 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.56 |
435 |
2:11.13 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
433 |
2:11.25 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.63 |
428 |
2:11.85 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.52 |
427 |
2:11.93 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.70 |
424 |
2:12.27 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.73 |
407 |
2:14.00 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
398 |
2:15.08 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
382 |
2:16.89 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
378 |
2:17.37 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lazar Jovancic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.56 |
376 |
2:17.56 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Axel Furuhall |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
372 |
2:18.13 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.51 |
370 |
2:18.40 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Axel Skoglund |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
331 |
2:23.65 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.78 |
329 |
2:23.87 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
324 |
2:24.61 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.75 |
323 |
2:24.82 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nathaniel Miles |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
321 |
2:25.10 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.94 |
266 |
2:34.37 |
+36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 17:34:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 17:35:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 400m medley flickor 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.55 |
603 |
5:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
559 |
5:14.30 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
536 |
5:18.62 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
509 |
5:24.29 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.61 |
505 |
5:25.02 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
496 |
5:27.00 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.57 |
486 |
5:29.21 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
470 |
5:33.03 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.49 |
464 |
5:34.27 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
458 |
5:35.87 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.58 |
441 |
5:40.02 |
+33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
435 |
5:41.58 |
+35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
409 |
5:48.64 |
+42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
382 |
5:56.59 |
+50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linneá Therus |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.82 |
322 |
6:17.52 |
+1:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Torgén |
2005 |
Bålsta Simklubb |
+0.50 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 17:48:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 17:48:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m medley pojkar 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.56 |
464 |
5:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.71 |
425 |
5:13.22 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
424 |
5:13.31 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
388 |
5:22.84 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
367 |
5:28.84 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.54 |
358 |
5:31.60 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
343 |
5:36.31 |
+32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
321 |
5:43.75 |
+39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.53 |
242 |
6:17.74 |
+1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 18:04:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 18:04:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m fjärilsim flickor 13 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
+0.65 |
629 |
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.71 |
479 |
1:09.75 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
-.-- |
472 |
1:10.12 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
438 |
1:11.88 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.55 |
436 |
1:11.99 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
429 |
1:12.36 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.65 |
376 |
1:15.65 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
370 |
1:16.01 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
-.-- |
370 |
1:16.06 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
364 |
1:16.46 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.53 |
358 |
1:16.84 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
355 |
1:17.09 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.52 |
347 |
1:17.71 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
340 |
1:18.17 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
335 |
1:18.59 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
333 |
1:18.77 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.70 |
332 |
1:18.83 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
328 |
1:19.17 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nathalie Johansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
309 |
1:20.70 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
305 |
1:21.08 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
305 |
1:21.12 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
283 |
1:23.12 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
280 |
1:23.42 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
278 |
1:23.63 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nellie Westerlund |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
262 |
1:25.27 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rania Rashiid |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
258 |
1:25.77 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
256 |
1:25.91 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tilde Rilvén |
2008 |
Örebro Simallians |
-.-- |
256 |
1:25.97 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
255 |
1:26.11 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
-.-- |
253 |
1:26.31 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ellen Jörstad |
2007 |
Örebro Simallians |
-.-- |
251 |
1:26.56 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.69 |
240 |
1:27.80 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elin Finne |
2007 |
Bålsta Simklubb |
-.-- |
230 |
1:29.01 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ester Costa |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
229 |
1:29.15 |
+25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Louise Pallas |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
226 |
1:29.62 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
221 |
1:30.30 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Johanna Holmberg |
2007 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
218 |
1:30.64 |
+26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Thilde Roshag |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
212 |
1:31.57 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alice Larsson |
2006 |
Örebro Simallians |
-.-- |
210 |
1:31.74 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.56 |
208 |
1:32.07 |
+28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tea Wetterbom |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
204 |
1:32.74 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
192 |
1:34.50 |
+30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tindra Bärgård |
2006 |
Simklubben Ena |
+0.54 |
179 |
1:36.73 |
+33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Signe Grundemar |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
169 |
1:38.77 |
+35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
156 |
1:41.25 |
+37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Josefine Forsström |
2007 |
Örebro Simallians |
-.-- |
153 |
1:41.97 |
+38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
148 |
1:43.08 |
+39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
142 |
1:44.58 |
+40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
126 |
1:48.73 |
+45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Vallgren |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Malmström |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Fröding |
2007 |
Örebro Simallians |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 18:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 18:19:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m bröstsim pojkar 13 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.62 |
488 |
1:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.54 |
387 |
1:16.25 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
374 |
1:17.17 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.59 |
372 |
1:17.26 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
346 |
1:19.17 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
322 |
1:21.13 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.55 |
312 |
1:21.92 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Savin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
312 |
1:21.93 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
307 |
1:22.40 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
298 |
1:23.21 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
289 |
1:24.11 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
282 |
1:24.71 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
280 |
1:24.97 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
266 |
1:26.42 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.74 |
262 |
1:26.90 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Albin Glaas |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.84 |
257 |
1:27.38 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hanliang Xie |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
256 |
1:27.58 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
249 |
1:28.36 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.53 |
230 |
1:30.70 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.87 |
229 |
1:30.79 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.54 |
222 |
1:31.76 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
-.-- |
219 |
1:32.16 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
215 |
1:32.76 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.53 |
214 |
1:32.96 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexander Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
213 |
1:33.08 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
213 |
1:33.10 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Melker Karlsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
212 |
1:33.21 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
212 |
1:33.24 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.58 |
201 |
1:34.78 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
195 |
1:35.78 |
+25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
-.-- |
194 |
1:35.93 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Eduards Drozdovs |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
194 |
1:36.00 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
194 |
1:36.06 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Gustav Fager |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
-.-- |
193 |
1:36.21 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
190 |
1:36.65 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
179 |
1:38.57 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.78 |
172 |
1:39.98 |
+29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ludvig Höglund |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
168 |
1:40.64 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
159 |
1:42.60 |
+31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
132 |
1:48.96 |
+38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
118 |
1:53.28 |
+42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 18:34:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 18:35:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m bröstsim flickor 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.65 |
668 |
2:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.73 |
596 |
2:39.82 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
572 |
2:42.09 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
560 |
2:43.19 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.64 |
560 |
2:43.20 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
539 |
2:45.26 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.61 |
496 |
2:49.91 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.78 |
492 |
2:50.39 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Högdin |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
473 |
2:52.65 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.68 |
425 |
2:58.87 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.84 |
424 |
2:59.00 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
384 |
3:05.05 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.59 |
353 |
3:10.34 |
+36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
349 |
3:11.10 |
+37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kajsa Ejdvinsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
-.-- |
331 |
3:14.37 |
+40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
305 |
3:19.88 |
+45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.65 |
283 |
3:24.73 |
+50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Viker |
2003 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 18:45:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 18:47:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m ryggsim pojkar 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.64 |
563 |
59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.71 |
525 |
1:00.57 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
509 |
1:01.19 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.66 |
493 |
1:01.85 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kian Hassani |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.75 |
481 |
1:02.35 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.84 |
449 |
1:03.80 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.74 |
437 |
1:04.40 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
436 |
1:04.45 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.80 |
431 |
1:04.68 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
426 |
1:04.92 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
414 |
1:05.58 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.67 |
397 |
1:06.46 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.81 |
396 |
1:06.52 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
390 |
1:06.89 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
+0.79 |
370 |
1:08.07 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.70 |
347 |
1:09.55 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.69 |
338 |
1:10.13 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
328 |
1:10.82 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.74 |
317 |
1:11.68 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.76 |
314 |
1:11.90 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
310 |
1:12.16 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
David Eriksson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.68 |
310 |
1:12.22 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nathaniel Miles |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.87 |
310 |
1:12.22 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.84 |
289 |
1:13.88 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Axel Skoglund |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.86 |
286 |
1:14.14 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Edvin Axelsson |
2004 |
Grums Simsällskap |
+0.98 |
282 |
1:14.53 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Axel Furuhall |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
280 |
1:14.71 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
+0.86 |
259 |
1:16.67 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.73 |
234 |
1:19.22 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.86 |
192 |
1:24.71 |
+25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Måns Rydergren |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 18:54:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 18:54:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 4x100m frisim flickor 14 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Karlstads Simsällskap |
14 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
583 |
|
|
4:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Wilde |
2005 |
BB4805 |
+0.53 |
29.25 |
1:01.11 |
|
|
|
1:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Joline Bakken |
2005 |
AC1405 |
+0.03 |
29.57 |
1:02.35 |
|
|
|
2:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
AA1606 |
-.-- |
30.02 |
1:03.37 |
|
|
|
3:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Lindberg |
2005 |
AJ2205 |
+0.13 |
28.86 |
1:00.36 |
|
|
|
4:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskilstuna Simklubb |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
547 |
|
|
4:12.44 |
+5.25 |
|
|
|
|
Elin Logander |
2005 |
AS8605 |
-.-- |
29.59 |
1:02.72 |
|
|
|
1:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Björkbacka |
2005 |
AU9205 |
-.-- |
29.60 |
1:02.88 |
|
|
|
2:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
My Larsson |
2005 |
AF8405 |
+0.14 |
29.41 |
1:02.78 |
|
|
|
3:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Laine |
2005 |
AB9405 |
-.-- |
29.83 |
1:04.06 |
|
|
|
4:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Upsala Simsällskap |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
537 |
|
|
4:14.04 |
+6.85 |
|
|
|
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
AH6405 |
+0.70 |
29.64 |
1:02.11 |
|
|
|
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Alma Bergqvist |
2005 |
AC5205 |
+0.26 |
30.07 |
1:03.54 |
|
|
|
2:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Nike Söderström |
2007 |
AG2607 |
+0.37 |
31.17 |
1:05.50 |
|
|
|
3:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Holmström |
2005 |
AF9205 |
+0.35 |
30.11 |
1:02.89 |
|
|
|
4:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Örebro Simallians |
14 |
Örebro Simallians |
|
|
528 |
|
|
4:15.37 |
+8.18 |
|
|
|
|
Josefina Näsén |
2005 |
AF7805 |
-.-- |
30.34 |
1:03.28 |
|
|
|
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Mühr |
2005 |
BI0405 |
-.-- |
28.80 |
1:02.18 |
|
|
|
2:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Borovikova |
2005 |
AG4605 |
+0.23 |
31.23 |
1:06.27 |
|
|
|
3:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Pietsch |
2005 |
AB0605 |
-.-- |
29.71 |
1:03.64 |
|
|
|
4:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karlstads Simsällskap Lag 2 |
14 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
483 |
|
|
4:23.05 |
+15.86 |
|
|
|
|
Amanda Johansson |
2005 |
AI3605 |
-.-- |
29.87 |
1:03.02 |
|
|
|
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Granzell |
2006 |
AK1406 |
+0.29 |
32.43 |
1:08.65 |
|
|
|
2:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Sjölander |
2006 |
AE0406 |
+0.41 |
30.90 |
1:06.20 |
|
|
|
3:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Segerström |
2007 |
AF7407 |
-.-- |
30.61 |
1:05.18 |
|
|
|
4:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Upsala Simsällskap Lag 2 |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
467 |
|
|
4:26.07 |
+18.88 |
|
|
|
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
AH7605 |
+0.63 |
31.23 |
1:05.97 |
|
|
|
1:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisen Myrelid |
2005 |
AD0805 |
+0.33 |
31.53 |
1:06.73 |
|
|
|
2:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Wahlström |
2006 |
AB8806 |
+0.32 |
31.52 |
1:06.46 |
|
|
|
3:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Svensson |
2006 |
AU7806 |
+0.36 |
31.24 |
1:06.91 |
|
|
|
4:26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eskilstuna Simklubb Lag 2 |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
464 |
|
|
4:26.71 |
+19.52 |
|
|
|
|
Sammi Thai |
2005 |
AK6405 |
-.-- |
30.91 |
1:05.34 |
|
|
|
1:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
BB2406 |
-.-- |
30.89 |
1:05.90 |
|
|
|
2:11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Roos |
2005 |
AF1605 |
+0.24 |
31.83 |
1:06.95 |
|
|
|
3:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Karlsson |
2005 |
AH0405 |
+0.29 |
32.82 |
1:08.52 |
|
|
|
4:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karlskoga Simförening |
14 |
Karlskoga Simförening |
|
|
456 |
|
|
4:28.21 |
+21.02 |
|
|
|
|
Isabelle Johansson |
2005 |
AM0405 |
+0.53 |
30.67 |
1:03.80 |
|
|
|
1:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Larsson |
2006 |
AT0206 |
+0.04 |
31.49 |
1:06.63 |
|
|
|
2:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Johansson |
2006 |
AB2606 |
+0.41 |
33.24 |
1:10.67 |
|
|
|
3:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Pettersson |
2006 |
AO7806 |
+0.67 |
31.91 |
1:07.11 |
|
|
|
4:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Upsala Simsällskap Lag 3 |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
422 |
|
|
4:35.17 |
+27.98 |
|
|
|
|
Clara Frykberg |
2005 |
AV6405 |
+0.62 |
32.30 |
1:09.06 |
|
|
|
1:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Nora Högström |
2007 |
AG1807 |
+0.11 |
32.47 |
1:08.71 |
|
|
|
2:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Marhold |
2007 |
AL5407 |
+0.30 |
32.49 |
1:09.93 |
|
|
|
3:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Stadell |
2006 |
AO7206 |
+0.09 |
31.65 |
1:07.47 |
|
|
|
4:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Västerås Simsällskap |
14 |
Västerås Simsällskap |
|
|
406 |
|
|
4:38.77 |
+31.58 |
|
|
|
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
AQ6605 |
+0.62 |
29.63 |
1:02.20 |
|
|
|
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
AF7806 |
+0.32 |
32.01 |
1:08.00 |
|
|
|
2:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monica Zhan |
2005 |
BB8405 |
+0.52 |
34.91 |
1:11.97 |
|
|
|
3:22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Holmberg |
2007 |
AE9207 |
+0.58 |
36.15 |
1:16.60 |
|
|
|
4:38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gävle Simsällskap |
14 |
Gävle Simsällskap |
|
|
380 |
|
|
4:45.13 |
+37.94 |
|
|
|
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
AP5606 |
-.-- |
32.38 |
1:09.98 |
|
|
|
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Junie Mattsson |
2007 |
AP1407 |
-.-- |
33.52 |
1:10.70 |
|
|
|
2:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
BM8406 |
+0.49 |
33.07 |
1:11.25 |
|
|
|
3:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Holfve |
2005 |
AR9605 |
+0.22 |
33.12 |
1:13.20 |
|
|
|
4:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eskilstuna Simklubb Lag 3 |
13 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
349 |
|
|
4:53.07 |
+45.88 |
|
|
|
|
Ester Costa |
2006 |
BK4606 |
-.-- |
32.44 |
1:08.67 |
|
|
|
1:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Malmström |
2007 |
AE1407 |
+0.40 |
36.25 |
1:17.17 |
|
|
|
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
AV1807 |
-.-- |
37.08 |
1:17.69 |
|
|
|
3:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Roos |
2007 |
AA7407 |
+0.45 |
32.58 |
1:09.54 |
|
|
|
4:53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Örebro Simallians Lag 2 |
14 |
Örebro Simallians |
|
|
339 |
|
|
4:55.92 |
+48.73 |
|
|
|
|
Erika Svennberg |
2005 |
AQ0205 |
+0.80 |
33.98 |
1:11.70 |
|
|
|
1:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Åberg |
2005 |
AB4605 |
+0.19 |
31.09 |
1:06.64 |
|
|
|
2:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Fröding |
2007 |
AV0607 |
-.-- |
40.62 |
1:24.34 |
|
|
|
3:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Koskela |
2007 |
BD2407 |
+0.56 |
34.99 |
1:13.24 |
|
|
|
4:55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Örebro Simallians Lag 3 |
13 |
Örebro Simallians |
|
|
306 |
|
|
5:06.33 |
+59.14 |
|
|
|
|
Ellen Jörstad |
2007 |
AK3407 |
-.-- |
34.80 |
1:13.66 |
|
|
|
1:13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Rilvén |
2008 |
AG4408 |
-.-- |
39.20 |
1:21.09 |
|
|
|
2:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Wernersson |
2007 |
AQ6407 |
+0.35 |
35.23 |
1:14.77 |
|
|
|
3:49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Alice Larsson |
2006 |
BD9406 |
+0.49 |
35.91 |
1:16.81 |
|
|
|
5:06.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karlskoga Simförening Lag 2 |
14 |
Karlskoga Simförening |
|
|
279 |
|
|
5:15.91 |
+1:08.7 |
|
|
|
|
Rania Rashiid |
2006 |
AX0206 |
-.-- |
34.70 |
1:12.94 |
|
|
|
1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linneá Therus |
2005 |
BC1805 |
+0.55 |
34.25 |
1:13.48 |
|
|
|
2:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mari Sletvold-Walby |
2005 |
BU2805 |
-.-- |
40.19 |
1:26.58 |
|
|
|
3:53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Krona |
2006 |
BI1206 |
-.-- |
39.72 |
1:22.91 |
|
|
|
5:15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Borlänge Simsällskap |
14 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Nyström |
2006 |
BA7406 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Axelsson |
2006 |
BT2006 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Sundstedt |
2005 |
BA9605 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melina Abrishami |
2006 |
BF2806 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 19:11:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 19:12:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 4x100m medley pojkar 14 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
395 |
|
|
4:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Glantz |
2006 |
AJ9906 |
+0.74 |
30.78 |
1:04.38 |
|
|
|
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Loklint |
2005 |
AD2105 |
+0.17 |
35.60 |
1:18.66 |
|
|
|
2:23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Adam Wahlberg |
2006 |
AI7306 |
+0.41 |
30.19 |
1:06.36 |
|
|
|
3:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Leijon |
2006 |
AL8706 |
+0.44 |
29.55 |
1:02.00 |
|
|
|
4:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap Lag 2 |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
297 |
|
|
4:58.42 |
+27.02 |
|
|
|
|
Markus Brenning |
2005 |
AD4105 |
+0.86 |
37.92 |
1:17.91 |
|
|
|
1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ravi Parekh |
2005 |
AL7705 |
+0.11 |
35.06 |
1:18.48 |
|
|
|
2:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Helin |
2007 |
AB2907 |
+0.46 |
34.95 |
1:16.86 |
|
|
|
3:53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Hallin |
2006 |
AD6106 |
+0.22 |
31.05 |
1:05.17 |
|
|
|
4:58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karlstads Simsällskap |
14 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
288 |
|
|
5:01.28 |
+29.88 |
|
|
|
|
Erik Pellfolk |
2005 |
AG7305 |
+0.73 |
34.86 |
1:12.29 |
|
|
|
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
AM3308 |
+0.35 |
40.17 |
1:26.02 |
|
|
|
2:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Lex Albringer |
2007 |
AA0907 |
+0.52 |
33.47 |
1:14.72 |
|
|
|
3:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
AI2506 |
+0.73 |
32.71 |
1:08.25 |
|
|
|
5:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karlskoga Simförening |
14 |
Karlskoga Simförening |
|
|
283 |
|
|
5:03.03 |
+31.63 |
|
|
|
|
Mio Gullbrand |
2006 |
AT4506 |
+0.92 |
41.35 |
1:25.28 |
|
|
|
1:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Jansson |
2006 |
AC3706 |
-.-- |
36.46 |
1:19.35 |
|
|
|
2:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Åkesson |
2005 |
AK1105 |
-.-- |
32.68 |
1:12.13 |
|
|
|
3:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Hellberg |
2006 |
AC0706 |
-.-- |
31.66 |
1:06.27 |
|
|
|
5:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Upsala Simsällskap Lag 3 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
227 |
|
|
5:26.23 |
+54.83 |
|
|
|
|
Leo Jönsson |
2007 |
AM3707 |
+0.81 |
38.86 |
1:19.82 |
|
|
|
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Savin |
2006 |
AL0906 |
+0.21 |
39.12 |
1:29.50 |
|
|
|
2:49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Högström |
2006 |
AI3306 |
-.-- |
38.57 |
1:27.19 |
|
|
|
4:16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Carlsson |
2006 |
AR5306 |
+0.53 |
32.75 |
1:09.72 |
|
|
|
5:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskilstuna Simklubb |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Holm |
2005 |
AD7305 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanliang Xie |
2006 |
AS5706 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mario Orrego |
2006 |
AR5106 |
-0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Larsson |
2006 |
AO6306 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-09 19:20:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-09 19:20:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m frisim pojkar 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.46 |
641 |
4:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
593 |
4:12.54 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.58 |
525 |
4:23.03 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
510 |
4:25.61 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
493 |
4:28.61 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
+0.59 |
482 |
4:30.59 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.56 |
477 |
4:31.59 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.67 |
467 |
4:33.43 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Savin |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
457 |
4:35.39 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
428 |
4:41.43 |
+35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.28 |
407 |
4:46.32 |
+40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.54 |
354 |
4:59.95 |
+53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Skoglund |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.77 |
327 |
5:07.93 |
+1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.78 |
327 |
5:08.07 |
+1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.59 |
314 |
5:12.24 |
+1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
294 |
5:18.85 |
+1:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 09:10:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 09:11:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m frisim flickor 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
664 |
57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.59 |
643 |
58.21 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
-.-- |
596 |
59.70 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.61 |
578 |
1:00.29 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
-.-- |
573 |
1:00.47 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.65 |
565 |
1:00.77 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
542 |
1:01.62 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.56 |
519 |
1:02.50 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.52 |
517 |
1:02.59 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.54 |
504 |
1:03.11 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.62 |
504 |
1:03.13 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
504 |
1:03.14 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.50 |
498 |
1:03.38 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
496 |
1:03.46 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
488 |
1:03.79 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.63 |
486 |
1:03.90 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
469 |
1:04.66 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
-.-- |
462 |
1:04.96 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
456 |
1:05.24 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alicia Budden |
2004 |
Bålsta Simklubb |
+0.60 |
455 |
1:05.30 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
453 |
1:05.41 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.87 |
450 |
1:05.55 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.57 |
436 |
1:06.22 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
-.-- |
436 |
1:06.22 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.53 |
430 |
1:06.57 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
421 |
1:07.04 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
+0.61 |
420 |
1:07.05 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
412 |
1:07.53 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.72 |
410 |
1:07.59 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofia Högdin |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
405 |
1:07.90 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Cassandra Sjösten |
2003 |
Sala Simsällskap |
-.-- |
394 |
1:08.50 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
390 |
1:08.75 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
380 |
1:09.32 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.62 |
358 |
1:10.75 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alice Johansson |
2003 |
Bålsta Simklubb |
+0.64 |
355 |
1:10.92 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Soobin Åkerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
334 |
1:12.38 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
+0.74 |
326 |
1:12.97 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
312 |
1:14.07 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
311 |
1:14.11 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kajsa Ejdvinsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.59 |
301 |
1:14.94 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
277 |
1:17.00 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonna Pettersson |
2004 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 09:20:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 09:21:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m ryggsim pojkar 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Sala Simsällskap |
+0.84 |
407 |
2:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.74 |
401 |
2:23.14 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Brewitz |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.62 |
400 |
2:23.28 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
400 |
2:23.28 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.86 |
363 |
2:27.96 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.74 |
344 |
2:30.75 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.65 |
342 |
2:31.01 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
329 |
2:33.00 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.75 |
312 |
2:35.68 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
291 |
2:39.25 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
288 |
2:39.93 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.78 |
283 |
2:40.88 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.67 |
275 |
2:42.43 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.74 |
259 |
2:45.68 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.75 |
249 |
2:47.78 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.77 |
236 |
2:50.77 |
+28.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
226 |
2:53.21 |
+30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.99 |
181 |
3:06.57 |
+44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
157 |
3:15.42 |
+52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 09:32:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 09:34:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m medley flickor 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
591 |
2:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.63 |
516 |
2:31.91 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.54 |
511 |
2:32.38 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
493 |
2:34.24 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
492 |
2:34.29 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
488 |
2:34.71 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.57 |
487 |
2:34.84 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.68 |
482 |
2:35.34 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.60 |
481 |
2:35.49 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
480 |
2:35.55 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
479 |
2:35.69 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.51 |
473 |
2:36.36 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Logander |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.59 |
465 |
2:37.24 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
454 |
2:38.46 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
442 |
2:39.89 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
437 |
2:40.49 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Furuström |
2005 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.74 |
422 |
2:42.43 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
420 |
2:42.61 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
-.-- |
417 |
2:43.03 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alina Borovikova |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
403 |
2:44.89 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
389 |
2:46.83 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 09:46:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 09:47:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m ryggsim pojkar 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.73 |
552 |
2:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
503 |
2:12.74 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.76 |
478 |
2:15.06 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
468 |
2:16.01 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
455 |
2:17.25 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.67 |
454 |
2:17.37 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kian Hassani |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.72 |
439 |
2:18.93 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
437 |
2:19.17 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.85 |
431 |
2:19.80 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
422 |
2:20.77 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.75 |
415 |
2:21.57 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.87 |
401 |
2:23.21 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
+0.88 |
400 |
2:23.35 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.70 |
380 |
2:25.83 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.63 |
379 |
2:25.86 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
+0.74 |
359 |
2:28.60 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.90 |
316 |
2:34.92 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nathaniel Miles |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.79 |
296 |
2:38.45 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
272 |
2:42.83 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Skoglund |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.81 |
270 |
2:43.35 |
+34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amadeus Ahlman |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.86 |
269 |
2:43.51 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Falk |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 09:56:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 09:57:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m bröstsim flickor 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.66 |
635 |
1:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.72 |
617 |
1:13.22 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.61 |
563 |
1:15.50 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
558 |
1:15.72 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
543 |
1:16.41 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.60 |
537 |
1:16.68 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.55 |
511 |
1:17.97 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
490 |
1:19.07 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Eklund |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.77 |
475 |
1:19.89 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.55 |
468 |
1:20.31 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.62 |
443 |
1:21.77 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
442 |
1:21.81 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
439 |
1:22.02 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
419 |
1:23.30 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
411 |
1:23.87 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Högdin |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
405 |
1:24.23 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.55 |
397 |
1:24.80 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Norgren |
2004 |
Bålsta Simklubb |
-.-- |
395 |
1:24.99 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Soobin Åkerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
389 |
1:25.42 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
372 |
1:26.68 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
361 |
1:27.55 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
349 |
1:28.55 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alice Johansson |
2003 |
Bålsta Simklubb |
+0.76 |
336 |
1:29.62 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
333 |
1:29.90 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
+0.78 |
319 |
1:31.19 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Linnea Andersson |
2004 |
Örebro Simallians |
-.-- |
316 |
1:31.46 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
+0.55 |
297 |
1:33.37 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
-.-- |
280 |
1:35.28 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kajsa Ejdvinsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
-.-- |
279 |
1:35.40 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.82 |
239 |
1:40.41 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.44 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:09:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 10:10:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m medley pojkar 13 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.62 |
497 |
2:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
440 |
2:24.05 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
393 |
2:29.57 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
376 |
2:31.89 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
374 |
2:32.04 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
368 |
2:32.92 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
347 |
2:35.88 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.64 |
342 |
2:36.70 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
325 |
2:39.30 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
316 |
2:40.87 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
304 |
2:42.91 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.65 |
296 |
2:44.33 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
289 |
2:45.63 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
283 |
2:46.90 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
261 |
2:51.52 |
+33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daniel Savin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
258 |
2:52.13 |
+33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
257 |
2:52.33 |
+34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
247 |
2:54.53 |
+36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
247 |
2:54.58 |
+36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
+0.61 |
241 |
2:56.00 |
+37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Adam Lidholm |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
240 |
2:56.26 |
+37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
221 |
3:01.07 |
+42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:20:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 10:21:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 400m frisim flickor 13 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
+0.67 |
651 |
4:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.69 |
557 |
4:44.19 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
553 |
4:44.88 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.79 |
509 |
4:52.81 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
507 |
4:53.27 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.65 |
478 |
4:59.04 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
476 |
4:59.55 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
452 |
5:04.64 |
+34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
443 |
5:06.76 |
+36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
-.-- |
442 |
5:07.00 |
+37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
427 |
5:10.44 |
+40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.53 |
416 |
5:13.29 |
+43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elise Käck |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
-.-- |
414 |
5:13.77 |
+43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
412 |
5:14.28 |
+44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
409 |
5:14.98 |
+45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
407 |
5:15.42 |
+45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
392 |
5:19.38 |
+49.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
384 |
5:21.82 |
+52.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
376 |
5:23.90 |
+54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.84 |
367 |
5:26.69 |
+56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
362 |
5:28.01 |
+58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Färlin |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
360 |
5:28.71 |
+58.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Budden |
2007 |
Bålsta Simklubb |
-.-- |
338 |
5:35.78 |
+1:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:40:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 10:43:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m fjärilsim pojkar 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kian Hassani |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.54 |
518 |
59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
475 |
1:01.61 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.61 |
468 |
1:01.91 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.54 |
450 |
1:02.74 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.66 |
415 |
1:04.42 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Savin |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
415 |
1:04.43 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.70 |
392 |
1:05.65 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.50 |
358 |
1:07.70 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludvig Persson |
2004 |
Nyköpings Simsällskap |
+0.57 |
350 |
1:08.18 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.69 |
347 |
1:08.39 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.54 |
340 |
1:08.86 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
332 |
1:09.37 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.77 |
327 |
1:09.74 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Furuhall |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.55 |
327 |
1:09.76 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
301 |
1:11.72 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
298 |
1:11.91 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
276 |
1:13.80 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
272 |
1:14.17 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.73 |
261 |
1:15.20 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.74 |
260 |
1:15.24 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.53 |
260 |
1:15.26 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.83 |
173 |
1:26.21 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.36 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 10:46:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 10:47:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 400m medley flickor 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.47 |
627 |
5:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.72 |
559 |
5:14.31 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.65 |
540 |
5:17.82 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
529 |
5:19.99 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Estelle Gyoni |
2004 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
500 |
5:26.05 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
470 |
5:32.95 |
+30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
421 |
5:45.37 |
+42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Högdin |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
411 |
5:48.22 |
+45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
+0.62 |
409 |
5:48.79 |
+46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
323 |
6:17.20 |
+1:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 11:04:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 11:04:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m bröstsim pojkar 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.57 |
412 |
2:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
377 |
2:46.28 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
349 |
2:50.56 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
346 |
2:51.01 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
343 |
2:51.56 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.77 |
338 |
2:52.41 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.66 |
331 |
2:53.55 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
329 |
2:53.98 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
304 |
2:58.53 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.64 |
277 |
3:04.22 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
271 |
3:05.68 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.76 |
247 |
3:11.48 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
194 |
3:27.42 |
+46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Klang |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 11:11:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 11:11:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 800m frisim flickor 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
613 |
9:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
599 |
9:28.41 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.74 |
574 |
9:36.59 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
537 |
9:49.62 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Halldan |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.67 |
529 |
9:52.50 |
+28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
492 |
10:06.95 |
+42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.57 |
470 |
10:16.27 |
+52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
460 |
10:20.54 |
+56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
428 |
10:35.87 |
+1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alina Borovikova |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.54 |
413 |
10:43.34 |
+1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
405 |
10:47.53 |
+1:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.71 |
397 |
10:52.03 |
+1:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
393 |
10:54.16 |
+1:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.76 |
384 |
10:59.32 |
+1:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lovis Lång |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
350 |
11:19.60 |
+1:55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
-.-- |
348 |
11:21.22 |
+1:57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilma Åberg |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
304 |
11:52.50 |
+2:28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Torgén |
2005 |
Bålsta Simklubb |
+0.44 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Busacca Hjärtquist |
2005 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 11:46:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 11:51:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 4x100m frisim pojkar 16 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Gävle Simsällskap |
16 |
Gävle Simsällskap |
|
|
537 |
|
|
3:45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
+0.65 |
26.46 |
56.43 |
|
|
|
56.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Danny Simaleza |
2005 |
AE4905 |
+0.33 |
26.57 |
56.31 |
|
|
|
1:52.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Olle Wikholm |
2004 |
AO9904 |
+0.18 |
26.23 |
56.36 |
|
|
|
2:49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Östlund |
2004 |
AC1304 |
+0.27 |
26.51 |
55.95 |
|
|
|
3:45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karlstads Simsällskap |
16 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
520 |
|
|
3:47.55 |
+2.50 |
|
|
|
|
Marcus Bülund |
2004 |
AE4304 |
+0.55 |
26.82 |
55.27 |
|
|
|
55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Sjölander |
2003 |
AO3903 |
-.-- |
27.07 |
57.95 |
|
|
|
1:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Hedin |
2003 |
AS1503 |
-0.02 |
27.94 |
59.91 |
|
|
|
2:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
+0.03 |
25.56 |
54.42 |
|
|
|
3:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Upsala Simsällskap |
16 |
Upsala Simsällskap |
|
|
512 |
|
|
3:48.66 |
+3.61 |
|
|
|
|
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
+0.51 |
26.57 |
54.53 |
|
|
|
54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Savin |
2003 |
AG9503 |
+0.32 |
27.47 |
58.33 |
|
|
|
1:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Andersson |
2003 |
AG6503 |
+0.36 |
28.76 |
1:00.95 |
|
|
|
2:53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adi Ramovic |
2004 |
AG9304 |
+0.32 |
26.07 |
54.85 |
|
|
|
3:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskilstuna Simklubb |
16 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
498 |
|
|
3:50.77 |
+5.72 |
|
|
|
|
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
+0.65 |
26.76 |
55.95 |
|
|
|
55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Thorsén |
2003 |
AH6503 |
+0.24 |
27.47 |
57.55 |
|
|
|
1:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
+0.27 |
27.26 |
57.62 |
|
|
|
2:51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
AB7104 |
+0.21 |
28.11 |
59.65 |
|
|
|
3:50.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Västerås Simsällskap |
16 |
Västerås Simsällskap |
|
|
494 |
|
|
3:51.46 |
+6.41 |
|
|
|
|
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
+0.42 |
26.42 |
55.92 |
|
|
|
55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Max Antonsson |
2004 |
AG6304 |
+0.31 |
28.06 |
59.29 |
|
|
|
1:55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
+0.10 |
28.27 |
58.89 |
|
|
|
2:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kian Hassani |
2003 |
BR0303 |
+0.31 |
27.45 |
57.36 |
|
|
|
3:51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Västerås Simsällskap Lag 2 |
16 |
Västerås Simsällskap |
|
|
398 |
|
|
4:08.80 |
+23.75 |
|
|
|
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
+0.66 |
29.12 |
1:01.65 |
|
|
|
1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
AT4103 |
+0.19 |
29.16 |
1:01.41 |
|
|
|
2:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
+0.28 |
29.60 |
1:01.50 |
|
|
|
3:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Måns Rydergren |
2003 |
AP8703 |
+0.52 |
30.50 |
1:04.24 |
|
|
|
4:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Örebro Simallians |
15 |
Örebro Simallians |
|
|
354 |
|
|
4:18.52 |
+33.47 |
|
|
|
|
Axel Skoglund |
2004 |
AN6904 |
-.-- |
30.23 |
1:03.60 |
|
|
|
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Larsson |
2005 |
AQ0105 |
-.-- |
30.62 |
1:03.76 |
|
|
|
2:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Jansson |
2005 |
AG6505 |
-.-- |
32.54 |
1:08.40 |
|
|
|
3:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathaniel Miles |
2004 |
AV3504 |
+0.37 |
29.62 |
1:02.76 |
|
|
|
4:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bollnäs Simsällskap |
16 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
351 |
|
|
4:19.32 |
+34.27 |
|
|
|
|
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
+0.53 |
27.27 |
57.32 |
|
|
|
57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Lind |
2005 |
AL4105 |
+0.40 |
29.62 |
1:02.34 |
|
|
|
1:59.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Tibbling |
2006 |
AW0306 |
-.-- |
32.32 |
1:09.74 |
|
|
|
3:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
AF2508 |
-.-- |
33.07 |
1:09.92 |
|
|
|
4:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karlskoga Simförening |
16 |
Karlskoga Simförening |
|
|
350 |
|
|
4:19.51 |
+34.46 |
|
|
|
|
Oscar Björstam |
2003 |
AH2703 |
+0.77 |
28.03 |
58.50 |
|
|
|
58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Högqvist |
2003 |
AN1703 |
+0.29 |
28.25 |
59.59 |
|
|
|
1:58.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Raicu |
2003 |
AW8103 |
+0.11 |
33.29 |
1:10.16 |
|
|
|
3:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Karlsson |
2006 |
AT5506 |
+0.43 |
33.88 |
1:11.26 |
|
|
|
4:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 12:03:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 4x100m medley flickor 16 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Falu Simsällskap |
16 |
Falu Simsällskap |
|
|
619 |
|
|
4:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lindgren |
2004 |
AN0604 |
+0.58 |
31.02 |
1:05.24 |
|
|
|
1:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Louise Haglöv |
2003 |
BC9603 |
+0.43 |
33.73 |
1:14.08 |
|
|
|
2:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Jobs |
2003 |
AK0203 |
+0.26 |
29.40 |
1:04.49 |
|
|
|
3:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Strömsöe |
2006 |
AV2406 |
+0.08 |
29.20 |
1:00.42 |
|
|
|
4:24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Västerås Simsällskap |
16 |
Västerås Simsällskap |
|
|
616 |
|
|
4:24.57 |
+0.34 |
|
|
|
|
Hanna Degerlund |
2004 |
AX9404 |
+0.68 |
32.30 |
1:07.01 |
|
|
|
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Estelle Gyoni |
2004 |
AS0204 |
0.00 |
34.60 |
1:15.58 |
|
|
|
2:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Rogell |
2003 |
AQ6603 |
0.00 |
29.67 |
1:05.37 |
|
|
|
3:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
+0.33 |
27.59 |
56.61 |
|
|
|
4:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Söderhamns Simsällskap |
15 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
579 |
|
|
4:30.16 |
+5.93 |
|
|
|
|
Junia Eklund |
2006 |
AH0806 |
+0.69 |
31.97 |
1:06.18 |
|
|
|
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Strömbom |
2004 |
AM3804 |
+0.37 |
34.40 |
1:14.18 |
|
|
|
2:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Bergh |
2004 |
AD0404 |
-.-- |
31.45 |
1:08.32 |
|
|
|
3:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Eklund |
2004 |
AS6204 |
-.-- |
29.29 |
1:01.48 |
|
|
|
4:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gävle Simsällskap |
15 |
Gävle Simsällskap |
|
|
538 |
|
|
4:36.81 |
+12.58 |
|
|
|
|
Frida Florén |
2004 |
AB1404 |
+0.76 |
32.23 |
1:07.98 |
|
|
|
1:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
+0.33 |
35.07 |
1:17.07 |
|
|
|
2:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Löf |
2004 |
AP3404 |
+0.54 |
30.13 |
1:07.25 |
|
|
|
3:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juni Rogström |
2004 |
BN5204 |
+0.34 |
30.05 |
1:04.51 |
|
|
|
4:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karlstads Simsällskap |
16 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
482 |
|
|
4:47.07 |
+22.84 |
|
|
|
|
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
+0.75 |
33.52 |
1:11.27 |
|
|
|
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Erica Segerström |
2004 |
AR9804 |
+0.18 |
39.02 |
1:24.48 |
|
|
|
2:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
+0.22 |
30.70 |
1:07.27 |
|
|
|
3:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
AV9804 |
+0.28 |
30.54 |
1:04.05 |
|
|
|
4:47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Upsala Simsällskap |
16 |
Upsala Simsällskap |
|
|
433 |
|
|
4:57.55 |
+33.32 |
|
|
|
|
Linnea Bergqvist |
2003 |
AT0203 |
+0.71 |
34.63 |
1:11.85 |
|
|
|
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Högdin |
2004 |
BA3404 |
-.-- |
38.02 |
1:22.79 |
|
|
|
2:34.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Hermansson |
2003 |
AY1603 |
-.-- |
33.35 |
1:16.22 |
|
|
|
3:50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malva Morell |
2004 |
BG2604 |
-.-- |
30.96 |
1:06.69 |
|
|
|
4:57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bålsta Simklubb |
15 |
Bålsta Simklubb |
|
|
398 |
|
|
5:06.00 |
+41.77 |
|
|
|
|
Alicia Budden |
2004 |
AA5404 |
+0.75 |
36.58 |
1:15.17 |
|
|
|
1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Alma Norgren |
2004 |
AR6404 |
-.-- |
38.45 |
1:24.10 |
|
|
|
2:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emily Sandberg |
2004 |
AH2204 |
-.-- |
33.84 |
1:17.79 |
|
|
|
3:57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Finne |
2007 |
AG0807 |
-.-- |
31.92 |
1:08.94 |
|
|
|
5:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Västerås Simsällskap Lag 2 |
16 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Sarah von der Burg |
2004 |
AP6604 |
+0.80 |
33.43 |
1:09.79 |
|
|
|
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Olausson |
2004 |
AI0604 |
+0.13 |
36.79 |
1:20.39 |
|
|
|
2:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Engström |
2004 |
AK0604 |
+0.08 |
33.09 |
1:15.49 |
|
|
|
3:45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilda Furberg |
2003 |
BW0403 |
-0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 12:09:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 12:10:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 400m frisim flickor 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.61 |
751 |
4:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.61 |
611 |
4:35.58 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.69 |
585 |
4:39.61 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
-.-- |
576 |
4:41.05 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
555 |
4:44.61 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.71 |
518 |
4:51.23 |
+33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Olausson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.67 |
512 |
4:52.32 |
+35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
496 |
4:55.49 |
+38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Kvarnlöf |
2004 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.62 |
486 |
4:57.46 |
+40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
480 |
4:58.60 |
+41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.76 |
477 |
4:59.32 |
+42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
472 |
5:00.32 |
+43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
-.-- |
463 |
5:02.36 |
+45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Högdin |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
456 |
5:03.88 |
+46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
436 |
5:08.28 |
+51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
427 |
5:10.47 |
+53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
394 |
5:19.05 |
+1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
373 |
5:24.75 |
+1:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alice Bergström |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
355 |
5:30.28 |
+1:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
354 |
5:30.48 |
+1:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linnea Andersson |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.56 |
351 |
5:31.42 |
+1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
328 |
5:39.13 |
+1:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kajsa Ejdvinsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.63 |
300 |
5:49.40 |
+1:32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.69 |
231 |
6:21.22 |
+2:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 16:18:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 16:18:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m frisim pojkar 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.53 |
581 |
53.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.70 |
560 |
54.52 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
514 |
56.10 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.47 |
505 |
56.42 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.70 |
504 |
56.44 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Sjölander |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.73 |
477 |
57.50 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olle Wikholm |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
472 |
57.69 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Thorsén |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.52 |
467 |
57.91 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Hansson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
464 |
58.03 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kian Hassani |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.66 |
455 |
58.40 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Antonsson |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.54 |
449 |
58.67 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.53 |
445 |
58.82 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andreas Savin |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
445 |
58.86 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Björstam |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.74 |
438 |
59.14 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.66 |
438 |
59.14 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.65 |
428 |
59.60 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
David Eriksson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.50 |
427 |
59.65 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viggo Reit |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.71 |
426 |
59.68 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskar Högqvist |
2003 |
Karlskoga Simförening |
+0.71 |
424 |
59.79 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ludvig Persson |
2004 |
Nyköpings Simsällskap |
+0.59 |
424 |
59.80 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
413 |
1:00.33 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.59 |
410 |
1:00.48 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.73 |
403 |
1:00.83 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.62 |
396 |
1:01.19 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.56 |
394 |
1:01.27 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
-.-- |
372 |
1:02.47 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Axel Skoglund |
2004 |
Örebro Simallians |
-.-- |
355 |
1:03.41 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 16:26:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 16:28:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m ryggsim flickor 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.69 |
536 |
2:26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
My Larsson |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.80 |
516 |
2:28.59 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joline Bakken |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.66 |
499 |
2:30.30 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefina Näsén |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.66 |
468 |
2:33.53 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.71 |
467 |
2:33.64 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Frykberg |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
439 |
2:36.80 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnéa Bruce-Holm |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.64 |
439 |
2:36.85 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
415 |
2:39.80 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.73 |
409 |
2:40.55 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alina Borovikova |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.72 |
386 |
2:43.69 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.83 |
383 |
2:44.12 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
380 |
2:44.58 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Johnson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.71 |
372 |
2:45.72 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
371 |
2:45.89 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erika Svennberg |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.76 |
360 |
2:47.51 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilma Åberg |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
345 |
2:49.90 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Runa Eriksson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.80 |
342 |
2:50.35 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lisa Holfve |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
302 |
2:57.53 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lovis Lång |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
296 |
2:58.73 |
+32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.97 |
290 |
3:00.01 |
+33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
+0.76 |
280 |
3:02.05 |
+35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.93 |
267 |
3:04.98 |
+38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 16:40:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 16:40:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 200m medley pojkar 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danny Simaleza |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.59 |
459 |
2:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Sala Simsällskap |
+0.68 |
437 |
2:24.43 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Holm |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
403 |
2:28.39 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
391 |
2:29.84 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
384 |
2:30.81 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
375 |
2:31.98 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
348 |
2:35.74 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
344 |
2:36.42 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.71 |
339 |
2:37.09 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
+0.63 |
333 |
2:38.13 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
327 |
2:39.08 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Franz |
2005 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
327 |
2:39.11 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.67 |
326 |
2:39.27 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
325 |
2:39.41 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.62 |
309 |
2:42.04 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Klang |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.58 |
264 |
2:50.72 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viggo Redlund |
2005 |
Simklubben Ena |
-.-- |
254 |
2:53.00 |
+30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thure Essén |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
229 |
2:58.95 |
+36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.67 |
217 |
3:02.32 |
+40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
193 |
3:09.68 |
+47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.85 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Brewitz |
2005 |
Västerås Simsällskap |
+0.54 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 16:57:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 16:58:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m ryggsim flickor 13 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
+0.82 |
638 |
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Junia Eklund |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
566 |
1:06.51 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
+0.79 |
451 |
1:11.74 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.75 |
450 |
1:11.77 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.75 |
436 |
1:12.53 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.69 |
434 |
1:12.65 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.67 |
406 |
1:14.31 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.68 |
401 |
1:14.59 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nora Högström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
400 |
1:14.67 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
389 |
1:15.34 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mia Larsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.70 |
382 |
1:15.83 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
376 |
1:16.18 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.77 |
369 |
1:16.68 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.76 |
369 |
1:16.70 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
362 |
1:17.17 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.76 |
361 |
1:17.25 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
359 |
1:17.38 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
355 |
1:17.69 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.74 |
353 |
1:17.81 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.67 |
353 |
1:17.85 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
347 |
1:18.27 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.87 |
338 |
1:18.93 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
324 |
1:20.05 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.81 |
287 |
1:23.39 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 17:02:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 17:03:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m frisim pojkar 13 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Swanson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.59 |
475 |
57.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
445 |
58.82 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
434 |
59.33 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
433 |
59.40 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
428 |
59.62 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
371 |
1:02.51 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.50 |
364 |
1:02.93 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
355 |
1:03.42 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
327 |
1:05.23 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.41 |
325 |
1:05.33 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Tibbling |
2006 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.50 |
322 |
1:05.50 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
315 |
1:05.98 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
312 |
1:06.20 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.60 |
309 |
1:06.43 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
-.-- |
304 |
1:06.79 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
300 |
1:07.10 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adam Lidholm |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
299 |
1:07.18 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
294 |
1:07.52 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
284 |
1:08.29 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Daniel Savin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
279 |
1:08.70 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
263 |
1:10.14 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
260 |
1:10.37 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
255 |
1:10.80 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Melker Karlsson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.61 |
242 |
1:12.11 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
241 |
1:12.19 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
233 |
1:12.97 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 17:11:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 17:12:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 200m ryggsim flickor 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.70 |
611 |
2:20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.78 |
562 |
2:24.41 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.60 |
557 |
2:24.91 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.80 |
534 |
2:26.96 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Lithner |
2004 |
Säffle Simsällskap |
+0.72 |
521 |
2:28.08 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah von der Burg |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.80 |
517 |
2:28.55 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.78 |
502 |
2:30.01 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Bergqvist |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
494 |
2:30.82 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilda Furberg |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.88 |
459 |
2:34.48 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
+0.89 |
434 |
2:37.43 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.84 |
432 |
2:37.68 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.76 |
431 |
2:37.84 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.85 |
429 |
2:38.01 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emily Sandberg |
2004 |
Bålsta Simklubb |
+0.81 |
425 |
2:38.49 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minea Dautbegovic |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.81 |
411 |
2:40.31 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cassandra Sjösten |
2003 |
Sala Simsällskap |
+0.83 |
381 |
2:44.37 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malva Morell |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.94 |
328 |
2:52.75 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Louise Haglöv |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.77 |
324 |
2:53.58 |
+33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linnea Andersson |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.82 |
309 |
2:56.30 |
+35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
+0.72 |
241 |
3:11.54 |
+51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnéa Fredriksson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.90 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 17:24:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 17:24:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 100m bröstsim pojkar 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.62 |
607 |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.55 |
571 |
1:07.03 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.67 |
550 |
1:07.86 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.63 |
542 |
1:08.17 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.49 |
499 |
1:10.08 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
+0.36 |
484 |
1:10.81 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.59 |
469 |
1:11.57 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.51 |
440 |
1:13.09 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Savin |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
419 |
1:14.28 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.52 |
409 |
1:14.91 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henrik Tran |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.75 |
402 |
1:15.30 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.62 |
401 |
1:15.36 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Artur Romin |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
+0.54 |
399 |
1:15.49 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Eriksson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.52 |
396 |
1:15.68 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.56 |
390 |
1:16.10 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.53 |
374 |
1:17.13 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.71 |
366 |
1:17.69 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Quintin Bröms |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.75 |
355 |
1:18.51 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felix Mårvad |
2003 |
Sala Simsällskap |
-.-- |
339 |
1:19.72 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
328 |
1:20.62 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
295 |
1:23.49 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rasmus Falk |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
285 |
1:24.46 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nathaniel Miles |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.57 |
267 |
1:26.33 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Raicu |
2003 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 17:32:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 17:34:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 200m bröstsim flickor 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
627 |
2:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Laine |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.59 |
596 |
2:39.88 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
572 |
2:42.06 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Lindberg |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.68 |
566 |
2:42.66 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Mühr |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
530 |
2:46.23 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Holmström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
525 |
2:46.78 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Wilde |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
+0.48 |
484 |
2:51.39 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sammi Thai |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
475 |
2:52.39 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Pietsch |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.62 |
464 |
2:53.74 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuva Hjemli |
2005 |
Falu Simsällskap |
+0.49 |
453 |
2:55.19 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erika Svennberg |
2005 |
Örebro Simallians |
-.-- |
432 |
2:57.93 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Bergqvist |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.48 |
427 |
2:58.65 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Roos |
2005 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.56 |
420 |
2:59.69 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lisen Myrelid |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
367 |
3:07.91 |
+30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Orban |
2005 |
Säffle Simsällskap |
-.-- |
337 |
3:13.19 |
+36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vera Romin |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.58 |
320 |
3:16.57 |
+39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Romberg |
2005 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
310 |
3:18.78 |
+41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tyra Jacobsson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.74 |
309 |
3:18.89 |
+41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Runa Eriksson |
2005 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
+0.89 |
294 |
3:22.22 |
+45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
Simklubben Ena |
-.-- |
285 |
3:24.48 |
+47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Torgén |
2005 |
Bålsta Simklubb |
+0.63 |
279 |
3:25.87 |
+48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lovis Lång |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
264 |
3:29.57 |
+52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Monica Zhan |
2005 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 17:43:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 17:44:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 800m frisim pojkar 14 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
Säffle Simsällskap |
+0.58 |
529 |
9:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
449 |
9:38.83 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
431 |
9:46.82 |
+38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
427 |
9:48.61 |
+40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
394 |
10:04.77 |
+56.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Brenning |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
387 |
10:08.11 |
+59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Jansson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.56 |
373 |
10:15.45 |
+1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
+0.88 |
372 |
10:16.42 |
+1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
342 |
10:33.58 |
+1:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Klang |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
338 |
10:35.94 |
+1:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Larsson |
2005 |
Örebro Simallians |
+0.75 |
317 |
10:49.69 |
+1:41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
268 |
11:27.46 |
+2:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Artur Norman |
2005 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
264 |
11:31.00 |
+2:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 18:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 18:10:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m bröstsim flickor 13 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap |
+0.63 |
658 |
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sjölander |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
469 |
1:20.24 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elvira Muhr |
2007 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
449 |
1:21.42 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Falu Simsällskap |
-.-- |
448 |
1:21.45 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.37 |
438 |
1:22.08 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Segerström |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
435 |
1:22.30 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hillevi Östlund |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.65 |
418 |
1:23.40 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Finne |
2007 |
Bålsta Simklubb |
-.-- |
417 |
1:23.46 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
-.-- |
403 |
1:24.36 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
388 |
1:25.47 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
384 |
1:25.73 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.50 |
384 |
1:25.74 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rania Rashiid |
2006 |
Karlskoga Simförening |
+0.77 |
384 |
1:25.74 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
Simklubben Ena |
-.-- |
380 |
1:26.03 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Locken |
2006 |
Säffle Simsällskap |
-.-- |
378 |
1:26.19 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
372 |
1:26.70 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
366 |
1:27.12 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
363 |
1:27.41 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alva Stadell |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
350 |
1:28.42 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alva Granzell |
2006 |
Karlstads Simsällskap |
+0.58 |
339 |
1:29.38 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alice Roos |
2007 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
331 |
1:30.12 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
330 |
1:30.19 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
329 |
1:30.32 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.66 |
319 |
1:31.18 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 18:15:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 18:15:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 100m fjärilsim pojkar 13 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.61 |
398 |
1:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
391 |
1:05.74 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
373 |
1:06.77 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.51 |
344 |
1:08.60 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
304 |
1:11.43 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
273 |
1:14.07 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lex Albringer |
2007 |
Karlstads Simsällskap |
+0.57 |
273 |
1:14.11 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
272 |
1:14.15 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arsham Hassani |
2007 |
Västerås Simsällskap |
+0.58 |
264 |
1:14.87 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
264 |
1:14.90 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
225 |
1:18.98 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alvin Pelling Trautenberger |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
218 |
1:19.87 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Savin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
203 |
1:21.71 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arvid Högström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
202 |
1:21.86 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.52 |
195 |
1:22.86 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adam Lidholm |
2006 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
192 |
1:23.30 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olle Thorsén |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
192 |
1:23.32 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erik Sjökvist |
2007 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
178 |
1:25.41 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Jörstad |
2008 |
Örebro Simallians |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
Karlskoga Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 18:26:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 18:29:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 100m fjärilsim flickor 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.63 |
623 |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvira Mörtstrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.62 |
614 |
1:04.24 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Jobs |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.65 |
601 |
1:04.69 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap |
+0.51 |
574 |
1:05.71 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Staaf |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
-.-- |
568 |
1:05.91 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
519 |
1:07.94 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.65 |
508 |
1:08.40 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
Örebro Simallians |
-.-- |
507 |
1:08.47 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabelle Rydahl |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.70 |
482 |
1:09.63 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.60 |
467 |
1:10.36 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Gustavson |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.69 |
451 |
1:11.19 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Hermansson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
409 |
1:13.53 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
407 |
1:13.66 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.52 |
389 |
1:14.78 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Karlsson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.51 |
381 |
1:15.32 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juni Rogström |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.87 |
355 |
1:17.12 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Edith Lindhagen |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
312 |
1:20.46 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elena Mortazavi |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
304 |
1:21.14 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Högdin |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
279 |
1:23.53 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lora Encheva |
2004 |
Strängnäs Simklubb |
-.-- |
151 |
1:42.48 |
+38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erica Segerström |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 18:31:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 18:32:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 400m medley pojkar 15-16 - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.50 |
598 |
4:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
584 |
4:41.66 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.48 |
531 |
4:50.81 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.66 |
519 |
4:53.01 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.66 |
511 |
4:54.48 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olle Nilsson |
2004 |
Sala Simsällskap |
+0.67 |
496 |
4:57.33 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.64 |
456 |
5:05.91 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
Västerås Simsällskap |
+0.77 |
438 |
5:09.87 |
+30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Andersson |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
436 |
5:10.55 |
+31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
+0.71 |
401 |
5:19.13 |
+39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
-.-- |
398 |
5:19.94 |
+40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Parker |
2004 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
326 |
5:41.85 |
+1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
+0.63 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 18:43:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 18:44:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 4x100m medley flickor 14 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Örebro Simallians |
14 |
Örebro Simallians |
|
|
555 |
|
|
4:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Pietsch |
2005 |
AB0605 |
+0.70 |
32.67 |
1:07.64 |
|
|
|
1:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Alma Mühr |
2005 |
BI0405 |
+0.04 |
33.56 |
1:13.94 |
|
|
|
2:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Josefina Näsén |
2005 |
AF7805 |
+0.36 |
30.48 |
1:08.28 |
|
|
|
3:29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Borovikova |
2005 |
AG4605 |
+0.19 |
30.75 |
1:04.14 |
|
|
|
4:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karlstads Simsällskap |
14 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
555 |
|
|
4:34.01 |
+0.01 |
|
|
|
|
Joline Bakken |
2005 |
AC1405 |
+0.66 |
34.17 |
1:11.82 |
|
|
|
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Johansson |
2005 |
AI3605 |
-.-- |
34.77 |
1:14.62 |
|
|
|
2:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Lindberg |
2005 |
AJ2205 |
+0.01 |
30.72 |
1:07.18 |
|
|
|
3:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Wilde |
2005 |
BB4805 |
+0.28 |
28.78 |
1:00.39 |
|
|
|
4:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskilstuna Simklubb |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
534 |
|
|
4:37.44 |
+3.44 |
|
|
|
|
My Larsson |
2005 |
AF8405 |
+0.83 |
32.95 |
1:08.58 |
|
|
|
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Laine |
2005 |
AB9405 |
+0.32 |
34.35 |
1:14.18 |
|
|
|
2:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Björkbacka |
2005 |
AU9205 |
+0.23 |
32.18 |
1:11.79 |
|
|
|
3:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Logander |
2005 |
AS8605 |
+0.31 |
29.96 |
1:02.89 |
|
|
|
4:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Upsala Simsällskap |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
500 |
|
|
4:43.68 |
+9.68 |
|
|
|
|
Clara Frykberg |
2005 |
AV6405 |
+0.76 |
34.47 |
1:11.68 |
|
|
|
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Holmström |
2005 |
AF9205 |
+0.23 |
35.43 |
1:17.09 |
|
|
|
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nike Söderström |
2007 |
AG2607 |
+0.18 |
32.39 |
1:13.42 |
|
|
|
3:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Wennerberg |
2005 |
AH6405 |
+0.23 |
29.36 |
1:01.49 |
|
|
|
4:43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Upsala Simsällskap Lag 2 |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
430 |
|
|
4:58.24 |
+24.24 |
|
|
|
|
Nora Högström |
2007 |
AG1807 |
+0.88 |
36.20 |
1:14.99 |
|
|
|
1:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Alma Bergqvist |
2005 |
AC5205 |
+0.15 |
38.23 |
1:22.91 |
|
|
|
2:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisen Myrelid |
2005 |
AD0805 |
-.-- |
34.07 |
1:15.12 |
|
|
|
3:53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joanna Sundqvist |
2005 |
AH7605 |
-.-- |
30.66 |
1:05.22 |
|
|
|
4:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karlskoga Simförening |
14 |
Karlskoga Simförening |
|
|
430 |
|
|
4:58.24 |
+24.24 |
|
|
|
|
Linneá Therus |
2005 |
BC1805 |
+0.76 |
37.00 |
1:19.24 |
|
|
|
1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Johansson |
2005 |
AM0405 |
+0.41 |
35.42 |
1:15.17 |
|
|
|
2:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Larsson |
2006 |
AT0206 |
+0.31 |
34.81 |
1:16.85 |
|
|
|
3:51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Johansson |
2006 |
AB2606 |
+0.31 |
31.85 |
1:06.98 |
|
|
|
4:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eskilstuna Simklubb Lag 2 |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
429 |
|
|
4:58.47 |
+24.47 |
|
|
|
|
Alice Roos |
2007 |
AA7407 |
+0.70 |
37.62 |
1:18.51 |
|
|
|
1:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
BB2406 |
-.-- |
37.21 |
1:21.67 |
|
|
|
2:40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sammi Thai |
2005 |
AK6405 |
+0.37 |
31.74 |
1:11.94 |
|
|
|
3:52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Costa |
2006 |
BK4606 |
+0.45 |
31.61 |
1:06.35 |
|
|
|
4:58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karlstads Simsällskap Lag 2 |
13 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
421 |
|
|
5:00.47 |
+26.47 |
|
|
|
|
Alva Granzell |
2006 |
AK1406 |
+0.78 |
37.76 |
1:17.87 |
|
|
|
1:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Sjölander |
2006 |
AE0406 |
+0.21 |
36.93 |
1:20.12 |
|
|
|
2:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Segerström |
2007 |
AF7407 |
-.-- |
34.81 |
1:18.28 |
|
|
|
3:56.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
AA1606 |
-.-- |
30.36 |
1:04.20 |
|
|
|
5:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Västerås Simsällskap |
14 |
Västerås Simsällskap |
|
|
408 |
|
|
5:03.51 |
+29.51 |
|
|
|
|
Cecilia Brunzell |
2006 |
AF7806 |
+0.72 |
35.30 |
1:13.50 |
|
|
|
1:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Muhr |
2007 |
AF6407 |
-.-- |
38.31 |
1:25.04 |
|
|
|
2:38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tara Klarbo Egan |
2005 |
AQ6605 |
-.-- |
33.42 |
1:13.77 |
|
|
|
3:52.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monica Zhan |
2005 |
BB8405 |
-.-- |
33.92 |
1:11.20 |
|
|
|
5:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gävle Simsällskap |
13 |
Gävle Simsällskap |
|
|
364 |
|
|
5:15.16 |
+41.16 |
|
|
|
|
Junie Mattsson |
2007 |
AP1407 |
+0.69 |
37.84 |
1:17.41 |
|
|
|
1:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Nordlund |
2006 |
BM2606 |
-.-- |
39.99 |
1:26.16 |
|
|
|
2:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Edvinsson |
2006 |
AP5606 |
-.-- |
35.49 |
1:19.88 |
|
|
|
4:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Hedlund Loman |
2006 |
BM8406 |
|
32.42 |
1:11.71 |
|
|
|
5:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Borlänge Simsällskap |
14 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
351 |
|
|
5:19.12 |
+45.12 |
|
|
|
|
Ebba Axelsson |
2006 |
BT2006 |
+0.92 |
37.81 |
1:18.38 |
|
|
|
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Melina Abrishami |
2006 |
BF2806 |
+0.57 |
42.24 |
1:32.63 |
|
|
|
2:51.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Nyström |
2006 |
BA7406 |
+0.68 |
33.49 |
1:16.74 |
|
|
|
4:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Sundstedt |
2005 |
BA9605 |
+0.20 |
33.11 |
1:11.37 |
|
|
|
5:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Upsala Simsällskap Lag 3 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
351 |
|
|
5:19.13 |
+45.13 |
|
|
|
|
Hilma Wahlström |
2006 |
AB8806 |
+0.86 |
37.21 |
1:16.99 |
|
|
|
1:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
AA1807 |
+0.17 |
40.29 |
1:28.00 |
|
|
|
2:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Stadell |
2006 |
AO7206 |
+0.22 |
35.53 |
1:19.58 |
|
|
|
4:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Säfsten |
2006 |
BD4806 |
+0.58 |
34.92 |
1:14.56 |
|
|
|
5:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Örebro Simallians Lag 2 |
14 |
Örebro Simallians |
|
|
338 |
|
|
5:23.29 |
+49.29 |
|
|
|
|
Erika Svennberg |
2005 |
AQ0205 |
+0.78 |
38.92 |
1:19.89 |
|
|
|
1:19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Koskela |
2007 |
BD2407 |
-.-- |
42.27 |
1:31.48 |
|
|
|
2:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Rilvén |
2008 |
AG4408 |
-.-- |
39.12 |
1:24.68 |
|
|
|
4:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Åberg |
2005 |
AB4605 |
|
31.13 |
1:07.24 |
|
|
|
5:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simklubben Ena |
14 |
Simklubben Ena |
|
|
296 |
|
|
5:37.68 |
+1:03.6 |
|
|
|
|
Thea Eriksson |
2006 |
AB9606 |
+0.75 |
39.40 |
1:21.60 |
|
|
|
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Alvin |
2006 |
AJ1606 |
+0.53 |
41.24 |
1:29.36 |
|
|
|
2:50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Bärgård |
2006 |
AB8606 |
0.00 |
39.55 |
1:32.75 |
|
|
|
4:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Svegårdh |
2005 |
BD5805 |
+0.38 |
35.27 |
1:13.97 |
|
|
|
5:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Örebro Simallians Lag 3 |
13 |
Örebro Simallians |
|
|
286 |
|
|
5:41.45 |
+1:07.4 |
|
|
|
|
Alice Larsson |
2006 |
BD9406 |
+0.90 |
37.89 |
1:18.89 |
|
|
|
1:18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Wernersson |
2007 |
AQ6407 |
+0.80 |
44.46 |
1:34.00 |
|
|
|
2:52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Forsström |
2007 |
AN2407 |
+0.44 |
43.09 |
1:36.98 |
|
|
|
4:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Jörstad |
2007 |
AK3407 |
+0.66 |
33.41 |
1:11.58 |
|
|
|
5:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskilstuna Simklubb Lag 3 |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Malmström |
2007 |
AE1407 |
+0.69 |
39.51 |
1:24.50 |
|
|
|
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Roos |
2005 |
AF1605 |
+0.08 |
38.07 |
1:23.52 |
|
|
|
2:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Karlsson |
2005 |
AH0405 |
-0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Gustafsson |
2007 |
AV1807 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 19:02:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 19:02:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsvik |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 4x100m frisim pojkar 14 o y - Direktfinal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
452 |
|
|
3:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Glantz |
2006 |
AJ9906 |
+0.63 |
27.72 |
59.01 |
|
|
|
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Leijon |
2006 |
AL8706 |
+0.28 |
29.27 |
1:01.75 |
|
|
|
2:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Loklint |
2005 |
AD2105 |
+0.13 |
27.89 |
59.64 |
|
|
|
3:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Wahlberg |
2006 |
AI7306 |
+0.40 |
27.41 |
57.93 |
|
|
|
3:58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karlskoga Simförening |
14 |
Karlskoga Simförening |
|
|
367 |
|
|
4:15.42 |
+17.09 |
|
|
|
|
Elias Jansson |
2006 |
AC3706 |
+0.60 |
29.15 |
1:00.82 |
|
|
|
1:00.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Franz |
2005 |
AJ5905 |
+0.36 |
29.35 |
1:02.48 |
|
|
|
2:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Åkesson |
2005 |
AK1105 |
+0.69 |
31.03 |
1:04.57 |
|
|
|
3:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Hellberg |
2006 |
AC0706 |
+0.53 |
32.37 |
1:07.55 |
|
|
|
4:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Upsala Simsällskap Lag 2 |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
361 |
|
|
4:16.93 |
+18.60 |
|
|
|
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
AQ5305 |
+0.52 |
30.20 |
1:02.68 |
|
|
|
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Ravi Parekh |
2005 |
AL7705 |
+0.07 |
29.39 |
1:02.75 |
|
|
|
2:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Filip Hallin |
2006 |
AD6106 |
+0.25 |
31.58 |
1:07.30 |
|
|
|
3:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Brenning |
2005 |
AD4105 |
+0.31 |
30.46 |
1:04.20 |
|
|
|
4:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Västerås Simsällskap |
14 |
Västerås Simsällskap |
|
|
351 |
|
|
4:19.24 |
+20.91 |
|
|
|
|
Olle Halvarsson |
2006 |
AH7106 |
-.-- |
30.53 |
1:04.54 |
|
|
|
1:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Brewitz |
2005 |
AG2505 |
-.-- |
28.80 |
1:00.93 |
|
|
|
2:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Norlén |
2005 |
AM2305 |
+0.38 |
30.93 |
1:04.92 |
|
|
|
3:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arsham Hassani |
2007 |
AQ8507 |
+0.35 |
31.98 |
1:08.85 |
|
|
|
4:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskilstuna Simklubb |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
339 |
|
|
4:22.28 |
+23.95 |
|
|
|
|
Maximilian Holm |
2005 |
AD7305 |
+0.76 |
28.39 |
59.74 |
|
|
|
59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Mario Orrego |
2006 |
AR5106 |
+0.16 |
28.42 |
59.42 |
|
|
|
1:59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Larsson |
2006 |
AO6306 |
+0.36 |
33.01 |
1:11.10 |
|
|
|
3:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Pettersson |
2006 |
AR3106 |
+0.55 |
34.08 |
1:12.02 |
|
|
|
4:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karlstads Simsällskap |
14 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
327 |
|
|
4:25.52 |
+27.19 |
|
|
|
|
Erik Pellfolk |
2005 |
AG7305 |
+0.57 |
31.32 |
1:04.31 |
|
|
|
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lex Albringer |
2007 |
AA0907 |
+0.36 |
30.09 |
1:03.56 |
|
|
|
2:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Bjurenhed |
2006 |
AI2506 |
+0.66 |
32.96 |
1:08.70 |
|
|
|
3:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ektoras Vasileios Blithikiotis |
2008 |
AM3308 |
+0.26 |
31.26 |
1:08.95 |
|
|
|
4:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Upsala Simsällskap Lag 3 |
13 |
Upsala Simsällskap |
|
|
286 |
|
|
4:37.58 |
+39.25 |
|
|
|
|
Daniel Savin |
2006 |
AL0906 |
-.-- |
32.77 |
1:12.12 |
|
|
|
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Tage Helin |
2007 |
AB2907 |
-.-- |
32.74 |
1:10.10 |
|
|
|
2:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Jönsson |
2007 |
AM3707 |
+0.44 |
31.88 |
1:08.88 |
|
|
|
3:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Franzén |
2007 |
AA3707 |
-.-- |
31.37 |
1:06.48 |
|
|
|
4:37.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Västerås Simsällskap Lag 2 |
14 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Arsham Hassani |
2007 |
AQ8507 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
AC4107 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Pedro |
2005 |
AS4305 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Larsson |
2005 |
AS2305 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-10 19:09:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-10 19:09:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|