2019-12-06   02:48:20
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (25m) 2019 Regionfinal Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 9 november 2019 kl. 09:00 (Insim kl. 07.30-08.50)

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2019 regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 nov 2019 till den 10 nov 2019
Gren 13, 4x100m medley pojkar 16 o y - Direktfinal
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Västerås Simsällskap 16 Västerås Simsällskap 530 4:06.07
Lucas Sterling 2004 AC6704 +0.69 28.75 59.67 59.67
Tom Dijkhuizen 2003 AH5703 +0.38 32.16 1:09.19 2:08.86
Kian Hassani 2003 BR0303 +0.35 27.51 59.31 3:08.17
Max Antonsson 2004 AG6304 +0.30 27.68 57.90 4:06.07
2 Gävle Simsällskap 16 Gävle Simsällskap 501 4:10.71 +4.64
Albin Östlund 2004 AC1304 +0.73 30.59 1:03.22 1:03.22
Hugo Swanson 2006 AA6106 -.-- 32.35 1:10.33 2:13.55
Olle Wikholm 2004 AO9904 +0.13 27.27 1:02.16 3:15.71
Carl Hansson 2003 AE9703 +0.19 25.75 55.00 4:10.71
3 Karlstads Simsällskap 16 Karlstads Simsällskap 498 4:11.10 +5.03
Elias Sjölander 2003 AO3903 +0.71 31.18 1:04.57 1:04.57
Ludvig Mathisen 2003 AD7903 +0.05 30.49 1:05.85 2:10.42
Marcus Bülund 2004 AE4304 +0.10 27.63 1:00.33 3:10.75
Filip Hedin 2003 AS1503 +0.14 28.09 1:00.35 4:11.10
4 Upsala Simsällskap 16 Upsala Simsällskap 468 4:16.35 +10.28
Oskar Andersson 2003 AG6503 +0.83 32.40 1:05.54 1:05.54
Mikael Söderberg 2003 AA9303 +0.20 32.37 1:09.35 2:14.89
Adi Ramovic 2004 AG9304 +0.19 27.52 59.56 3:14.45
Lukas  Höglund 2004 AK0904 +0.25 29.38 1:01.90 4:16.35
5 Eskilstuna Simklubb 16 Eskilstuna Simklubb 431 4:23.52 +17.45
Carl Roos 2004 AB8104 +0.68 32.86 1:07.21 1:07.21
Samuel Paulson 2004 AG3504 +0.10 33.38 1:13.39 2:20.60
Fredrik Karlsson 2004 AB7104 +0.11 30.04 1:06.29 3:26.89
Eskil Jonsson 2003 AA5303 -.-- 26.60 56.63 4:23.52
6 Västerås Simsällskap Lag 2 16 Västerås Simsällskap 390 4:32.51 +26.44
Gustav Ulfvebrand 2003 AT4103 +0.76 32.83 1:07.00 1:07.00
Måns  Rydergren 2003 AP8703 +0.61 35.23 1:15.97 2:22.97
Isak Rehnman 2004 AI5304 +0.26 32.63 1:10.23 3:33.20
Gustaf Walldén 2003 AE8503 +0.06 28.59 59.31 4:32.51
7 Bollnäs Simsällskap 16 Bollnäs Simsällskap 320 4:50.95 +44.88
Leo  Ku-Ringström 2008 AF2508 +0.81 39.66 1:22.67 1:22.67
Martin Schön 2003 AJ9703 +0.27 32.59 1:09.73 2:32.40
Arvid  Lind 2005 AL4105 +0.09 31.78 1:10.24 3:42.64
Simon Tibbling 2006 AW0306 +0.28 31.25 1:08.31 4:50.95
8 Karlskoga Simförening 16 Karlskoga Simförening 311 4:53.72 +47.65
Oscar  Björstam 2003 AH2703 +0.71 32.46 1:08.40 1:08.40
Gabriel Raicu 2003 AW8103 -.-- 39.91 1:24.42 2:32.82
Oskar Högqvist 2003 AN1703 +0.12 30.69 1:08.67 3:41.49
Melker Karlsson 2006 AT5506 -.-- 33.93 1:12.23 4:53.72
- Örebro Simallians 15 Örebro Simallians DSQ
Rasmus Falk 2004 AW3704 +0.69 35.80 1:13.52 1:13.52
Gustav Larsson 2005 AQ0105 +0.37 36.21 1:17.92 2:31.44
August Jansson 2005 AG6505 +0.38 32.65 1:10.29 3:41.73
Axel Skoglund 2004 AN6904 -0.05
Grenen officiell:  2019-11-09 12:41:05
2019-11-09 12:43:57 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner