2019-12-13   10:02:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  09:32   
  Arrangør  Region Midtjylland og Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alexander Yung K Gotfreds  2008  Herning Svømmeklub    48.03        1:34.52   
Martin Kjær Thorsen  2008  Herning Svømmeklub    45.88        1:34.65   
Villads Vestergaard Ahm  2008  Horsens Svømmeklub    45.77        1:36.43   
Oscar Persson  2008  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    46.67        1:39.20   
Sander Thygesen  2009  Herning Svømmeklub    50.50        1:45.24   
Adrian Gjødsbøl  2008  Horsens Svømmeklub    49.85        1:45.27   
Jakob Rickers  2008  IHF Svømning    47.85        1:51.85   
Emil Valters Peca  2008  Herning Svømmeklub    55.05        1:54.15   
Ketil Poza-Frøkjaer  2008  Lyseng IF    56.86        1:56.53   
Anes Hajrovic  2008  Horsens Svømmeklub            DSQ  1 hånd i vend. v75m 
Nicolai Skivild Westing  2008  Viborg Svømme Klub            DSQ  afs ryg på mave v50m 
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malthe Glent-Thule  2007  Agfs Svømmeafdeling    35.94        1:16.55   
Frederik N Jensen  2007  Holstebro Svømme Club    37.38        1:20.30   
Lucas Lund Rasmussen  2007  Viborg Svømme Klub    36.63        1:20.90   
Kasper Lisberg  2007  Odder Svømmeklub    37.97        1:21.95   
Angus Halle  2007  Odder Svømmeklub    40.00        1:26.22   
Emil Askov Møller Peterse  2007  Skanderborg Svømmeklub    42.09        1:27.56   
Jacob Varming  2007  Viborg Svømme Klub    40.09        1:28.61   
Karl-Emil Porsgaard Bayer  2007  Agfs Svømmeafdeling    42.09        1:29.34   
Peter Suder Lassen  2007  Agfs Svømmeafdeling    43.64        1:30.71   
10  Vilfred Beedholm-Ebsen  2007  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    41.62        1:30.77   
11  Magne Andersen  2007  Brædstrup Svømmeklub    40.48        1:30.83   
12  Thor Aaskoven Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub    42.44        1:31.08   
13  Jacob Taudorf  2007  Skanderborg Svømmeklub    45.20        1:33.74   
14  Thor Jakobsen  2007  Agfs Svømmeafdeling    42.39        1:35.33   
15  Villiam K. Carstensen  2007  Horsens Svømmeklub    45.73        1:41.12   
16  Marius Lund Bendixen  2007  Skanderborg Svømmeklub    52.18        1:48.12   
17  Karl Emil Stæhr Lose  2007  Herning Svømmeklub    58.29        2:00.41   
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magne Christian Hansen  2006  Viborg Svømme Klub    32.61        1:10.12   
Daniel Marcus Le  2006  Agfs Svømmeafdeling    34.51        1:12.71   
Lasse Klint Nielsen  2006  Holstebro Svømme Club    34.00        1:13.34   
Frederik Bisgaard  2006  Skanderborg Svømmeklub    34.26        1:13.50   
Hjalte Nederby Staun  2006  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    35.15        1:13.59   
Nicolai N. H. Sørensen  2006  Agfs Svømmeafdeling    33.74        1:16.80   
Tobias Tranberg Viskum  2006  Lyseng IF    35.93        1:16.81   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub    36.86        1:17.92   
Lasse Hjorth Jørgensen  2006  Herning Svømmeklub    37.29        1:18.48   
10  Oliver Heuer  2006  Viborg Svømme Klub    35.36        1:19.20   
11  Vlad Nazarov  2006  Holstebro Svømme Club    36.10        1:22.22   
12  Nikolaj Rasmussen  2006  Odder Svømmeklub    40.50        1:25.23   
13  Mathias Lyngsø  2006  Viborg Svømme Klub    41.69        1:25.46   
14  Jonas S. H. Frederiksen  2006  Agfs Svømmeafdeling    39.14        1:25.66   
15  Jonathan N. Sørensen  2006  Viborg Svømme Klub    38.99        1:27.04   
16  Tobias Højgaard Holm  2006  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    40.97        1:27.47   
17  August Mumm  2006  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    40.89        1:29.03   
18  Patrick Høvsgaard Nyborg  2006  Holstebro Svømme Club    43.98        1:30.47   
19  Dan Skov  2006  Holstebro Svømme Club    44.83        1:33.48   
20  Rasmus T Skalshøj  2006  Struer Svømmeklub    44.53        1:34.78   
21  Carl Dueholm  2006  Agfs Svømmeafdeling    47.21        1:39.29   
Anton Sommerlund Jensen  2006  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  afs på mave v 50m 
Villads Seneca  2006  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  afs ryk på mave 
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Dalby Østerberg  2005  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    28.84        1:03.49   
Anders Sanggaard  2005  Agfs Svømmeafdeling    30.81        1:04.44   
Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub    30.32        1:05.03   
Mads Drechsler  2005  Holstebro Svømme Club    31.35        1:05.81   
Sigurd Wemmelund  2005  Herning Svømmeklub    31.93        1:07.58   
David Kilsgaard Andersen  2005  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    32.01        1:07.64   
Jonas Gaur  2005  Agfs Svømmeafdeling    34.66        1:08.66   
Casper Lind Boest  2005  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    30.59        1:09.00   
Tobias Jakobsen  2005  Viborg Svømme Klub    32.81        1:10.78   
10  Emil Ulrich Sørensen  2005  Viborg Svømme Klub    34.12        1:13.88   
11  Oliver Bennetsen  2005  Herning Svømmeklub    34.26        1:14.47   
12  Simon Gallacher  2005  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    34.31        1:15.20   
13  Andreas Lindgaard Nielsen  2005  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin    35.99        1:16.37   
14  Alexander Mogensen  2005  Horsens Svømmeklub    34.56        1:18.57   
15  Anton Møller Olesen  2005  Struer Svømmeklub    46.91        1:38.96   
Magnus Ropdrup  2005  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            DSQ  1 hånd i vend. v 25m 
Patrick Dam Møller  2005  Horsens Svømmeklub            DSQ  afs på mave v 50m 
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub    29.22        1:00.78   
Nicklas B. Christensen  2002  Horsens Svømmeklub    31.23        1:09.07   
Sophus Lund Øe  2003  Skanderborg Svømmeklub    33.14        1:10.17   
Alexander Mortensen  2004  Herning Svømmeklub    32.11        1:10.89   
Johannes Forsbæk  2004  Viborg Svømme Klub    32.79        1:13.54   
Mads Halfdan Nielsen  2004  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling    33.54        1:13.96   
Simon Finch  2002  Skanderborg Svømmeklub    34.25        1:14.65   
Oskar Wiwe Brøste  2004  Herning Svømmeklub    38.03        1:20.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark