2021-04-22   04:47:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Palles Minne - TYR CUP 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 4/1 Klockan 14.00 (Insim kl. 12.30-13.45)

Document
Resultat
Palles Minne - TYR Cup 2020
Plats: Bollnäs Simhall Arrangör: Bollnäs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 jan 2020 till den 5 jan 2020
Gren 11, 100m Medley Damer 10 och yngre - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mira Björkman 2010 Hedemora Simsällskap +0.75 258 1:28.74
50m: 40.57
100m: 1:28.74
(48.17)
2 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap +0.58 230 1:32.19 +3.45
50m: 43.09
100m: 1:32.19
(49.10)
3 Alina Rücker 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 134 1:50.34 +21.60
50m: 55.68
100m: 1:50.34
(54.66)
4 Signe Kvist Stenberg 2010 Söderhamns Simsällskap +0.56 132 1:50.81 +22.07
50m: 56.06
100m: 1:50.81
(54.75)
- Othilia Östlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-01-04 17:28:19
Gren 11, 100m Medley Damer 11-12 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.80 440 1:14.26
50m: 34.21
100m: 1:14.26
(40.05)
2 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap +0.67 359 1:19.47 +5.21
50m: 35.28
100m: 1:19.47
(44.19)
3 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap +0.83 288 1:25.49 +11.23
50m: 38.02
100m: 1:25.49
(47.47)
4 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap +0.85 258 1:28.72 +14.46
50m: 42.69
100m: 1:28.72
(46.03)
5 Isa Modig 2008 Upsala Simsällskap +0.73 235 1:31.54 +17.28
50m: 44.01
100m: 1:31.54
(47.53)
6 Saimi Lylander 2009 Borlänge Simsällskap +0.72 233 1:31.72 +17.46
50m: 43.67
100m: 1:31.72
(48.05)
7 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap +0.95 232 1:31.96 +17.70
50m: 42.69
100m: 1:31.96
(49.27)
8 Elise Hall 2008 Upsala Simsällskap +0.76 211 1:34.82 +20.56
50m: 43.66
100m: 1:34.82
(51.16)
9 Elsa Strömberg 2008 Bollnäs Simsällskap +0.82 201 1:36.32 +22.06
50m: 44.16
100m: 1:36.32
(52.16)
10 Emma Tapper 2008 Upsala Simsällskap +0.91 198 1:36.83 +22.57
50m: 44.33
100m: 1:36.83
(52.50)
11 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap -.-- 186 1:38.84 +24.58
50m: 48.58
100m: 1:38.84
(50.26)
12 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap +0.90 181 1:39.80 +25.54
50m: 48.87
100m: 1:39.80
(50.93)
13 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap +0.83 176 1:40.70 +26.44
50m: 47.52
100m: 1:40.70
(53.18)
14 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.75 175 1:40.99 +26.73
50m: 47.26
100m: 1:40.99
(53.73)
15 Alice Persson 2008 Bollnäs Simsällskap +0.83 174 1:41.19 +26.93
50m: 48.64
100m: 1:41.19
(52.55)
16 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap -.-- 168 1:42.40 +28.14
50m: 49.09
100m: 1:42.40
(53.31)
17 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.85 166 1:42.63 +28.37
50m: 51.75
100m: 1:42.63
(50.88)
18 Nova Sjöberg 2008 Söderhamns Simsällskap +1.04 165 1:42.93 +28.67
50m: 48.61
100m: 1:42.93
(54.32)
19 Josefin Holmkvist 2009 Sim 77 Hofors +0.83 108 1:58.65 +44.39
50m: 57.86
100m: 1:58.65
(1:00.79)
- Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap +0.68 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-04 17:28:19
Gren 11, 100m Medley Damer 13-14 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Junia Eklund 2006 Söderhamns Simsällskap +0.83 479 1:12.19
50m: 32.93
100m: 1:12.19
(39.26)
2 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap +0.82 418 1:15.52 +3.33
50m: 33.88
100m: 1:15.52
(41.64)
3 Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap +0.69 399 1:16.71 +4.52
50m: 35.76
100m: 1:16.71
(40.95)
4 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.75 394 1:17.03 +4.84
50m: 35.50
100m: 1:17.03
(41.53)
5 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap +0.83 385 1:17.64 +5.45
50m: 35.35
100m: 1:17.64
(42.29)
6 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.75 377 1:18.17 +5.98
50m: 35.71
100m: 1:18.17
(42.46)
7 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.72 368 1:18.79 +6.60
50m: 36.79
100m: 1:18.79
(42.00)
8 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.80 356 1:19.68 +7.49
50m: 37.33
100m: 1:19.68
(42.35)
9 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap +0.82 356 1:19.70 +7.51
50m: 36.20
100m: 1:19.70
(43.50)
10 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.77 344 1:20.63 +8.44
50m: 36.52
100m: 1:20.63
(44.11)
11 Elsa Harnesk 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.89 343 1:20.66 +8.47
50m: 37.53
100m: 1:20.66
(43.13)
12 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap +0.76 343 1:20.69 +8.50
50m: 36.85
100m: 1:20.69
(43.84)
13 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.73 341 1:20.86 +8.67
50m: 38.62
100m: 1:20.86
(42.24)
14 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap +0.75 334 1:21.44 +9.25
50m: 38.94
100m: 1:21.44
(42.50)
15 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.79 314 1:23.08 +10.89
50m: 38.95
100m: 1:23.08
(44.13)
16 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap +0.80 311 1:23.34 +11.15
50m: 39.73
100m: 1:23.34
(43.61)
17 Stina Hedlund Loman 2006 Gävle Simsällskap +0.81 282 1:26.10 +13.91
50m: 40.66
100m: 1:26.10
(45.44)
18 Enya Söderlund 2006 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.75 273 1:27.07 +14.88
50m: 41.00
100m: 1:27.07
(46.07)
19 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap +0.75 272 1:27.16 +14.97
50m: 40.60
100m: 1:27.16
(46.56)
20 Louise Pallas 2006 Upsala Simsällskap +0.86 267 1:27.73 +15.54
50m: 40.21
100m: 1:27.73
(47.52)
21 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap +0.86 265 1:27.97 +15.78
50m: 41.44
100m: 1:27.97
(46.53)
22 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.68 264 1:28.01 +15.82
50m: 43.37
100m: 1:28.01
(44.64)
23 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap +0.67 257 1:28.80 +16.61
50m: 42.38
100m: 1:28.80
(46.42)
24 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap +0.90 255 1:29.09 +16.90
50m: 41.26
100m: 1:29.09
(47.83)
25 Ida Persson 2006 Sim 77 Hofors +1.02 253 1:29.31 +17.12
50m: 41.67
100m: 1:29.31
(47.64)
26 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap +0.85 253 1:29.33 +17.14
50m: 40.60
100m: 1:29.33
(48.73)
27 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 Borlänge Simsällskap +0.83 245 1:30.25 +18.06
50m: 41.60
100m: 1:30.25
(48.65)
28 Alva Brandt 2007 Söderhamns Simsällskap +0.93 237 1:31.25 +19.06
50m: 43.13
100m: 1:31.25
(48.12)
29 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap +0.76 233 1:31.82 +19.63
50m: 42.06
100m: 1:31.82
(49.76)
30 Stella Malm 2006 Borlänge Simsällskap +0.73 230 1:32.12 +19.93
50m: 43.81
100m: 1:32.12
(48.31)
31 Astrid Persson 2006 Leksands Simförening +0.83 213 1:34.60 +22.41
50m: 42.74
100m: 1:34.60
(51.86)
32 Filippa Daleving 2007 Gävle Simsällskap +0.94 196 1:37.13 +24.94
50m: 45.32
100m: 1:37.13
(51.81)
33 Klara Runarsson 2007 Söderhamns Simsällskap +0.82 147 1:46.84 +34.65
50m: 48.76
100m: 1:46.84
(58.08)
- Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.91 DSQ
- Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap +0.76 DSQ
- Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-01-04 17:28:19
Gren 11, 100m Medley Damer 15-16 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap +0.73 535 1:09.58
50m: 32.76
100m: 1:09.58
(36.82)
2 Frida Florén 2004 Gävle Simsällskap +0.71 527 1:09.93 +0.35
50m: 31.15
100m: 1:09.93
(38.78)
3 Clara Bergh 2004 Söderhamns Simsällskap +0.67 522 1:10.15 +0.57
50m: 32.68
100m: 1:10.15
(37.47)
4 Tyra Strömbom 2004 Söderhamns Simsällskap +0.73 516 1:10.44 +0.86
50m: 33.29
100m: 1:10.44
(37.15)
5 Filippa Eklund 2004 Söderhamns Simsällskap +0.73 445 1:13.98 +4.40
50m: 35.82
100m: 1:13.98
(38.16)
6 Agnes Jonasson 2005 Hudiksvalls Simsällskap +0.80 437 1:14.46 +4.88
50m: 35.05
100m: 1:14.46
(39.41)
7 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap +0.81 433 1:14.68 +5.10
50m: 34.72
100m: 1:14.68
(39.96)
8 Malva Morell 2004 Upsala Simsällskap +0.80 418 1:15.55 +5.97
50m: 34.73
100m: 1:15.55
(40.82)
9 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.72 400 1:16.68 +7.10
50m: 36.82
100m: 1:16.68
(39.86)
10 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.79 397 1:16.83 +7.25
50m: 35.76
100m: 1:16.83
(41.07)
11 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap +0.72 380 1:17.98 +8.40
50m: 35.69
100m: 1:17.98
(42.29)
12 Clara Frykberg 2005 Upsala Simsällskap +0.70 370 1:18.71 +9.13
50m: 35.17
100m: 1:18.71
(43.54)
13 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap +0.80 355 1:19.79 +10.21
50m: 37.60
100m: 1:19.79
(42.19)
14 Kajsa Franzén 2004 Upsala Simsällskap +0.81 353 1:19.90 +10.32
50m: 37.78
100m: 1:19.90
(42.12)
15 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap +0.80 332 1:21.60 +12.02
50m: 38.15
100m: 1:21.60
(43.45)
16 Alice Törnkvist 2004 Upsala Simsällskap +0.77 300 1:24.37 +14.79
50m: 39.32
100m: 1:24.37
(45.05)
17 Nathalie Stigenberg 2004 Gävle Simsällskap +0.82 243 1:30.48 +20.90
50m: 40.62
100m: 1:30.48
(49.86)
18 Judith Forsberg 2005 Gävle Simsällskap +0.79 225 1:32.91 +23.33
50m: 46.13
100m: 1:32.91
(46.78)
- Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.91 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-04 17:28:19
Gren 11, 100m Medley Damer 17-99 år - Final
Sponsor: TYR
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Bergh 2002 Njurunda Simsällskap +0.72 610 1:06.62
50m: 31.11
100m: 1:06.62
(35.51)
2 Tova Franzén 2001 Upsala Simsällskap +0.88 469 1:12.69 +6.07
50m: 33.05
100m: 1:12.69
(39.64)
3 Maja  Nilsson 2003 Gävle Simsällskap +0.74 464 1:12.97 +6.35
50m: 34.69
100m: 1:12.97
(38.28)
4 Matilda Lantz 2002 Upsala Simsällskap +0.79 459 1:13.21 +6.59
50m: 34.69
100m: 1:13.21
(38.52)
5 Vera Hermansson 2003 Upsala Simsällskap +0.82 455 1:13.45 +6.83
50m: 34.16
100m: 1:13.45
(39.29)
6 Salma Gabot 2001 Upsala Simsällskap +0.83 402 1:16.54 +9.92
50m: 34.58
100m: 1:16.54
(41.96)
7 Alva Olsson 2002 Upsala Simsällskap +0.65 397 1:16.84 +10.22
50m: 37.23
100m: 1:16.84
(39.61)
8 Malla Myrelid 2002 Upsala Simsällskap +0.92 315 1:23.03 +16.41
50m: 37.97
100m: 1:23.03
(45.06)
9 Maja Edring 2002 Gävle Simsällskap +0.75 296 1:24.73 +18.11
50m: 38.70
100m: 1:24.73
(46.03)
10 Evelina Karlsson 2002 Leksands Simförening +0.80 262 1:28.27 +21.65
50m: 40.64
100m: 1:28.27
(47.63)
Grenen officiell:  2020-01-04 17:28:19
2020-01-04 17:29:01 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Bollnäs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner