Results for HVIDOVRE Christmas Race 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2019 | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2019 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 17 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Nielsen | 2005 | 32.51 | 1:07.52 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:07.05 | |||||||||
2 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 33.95 | 1:08.70 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:08.84 | |||||||||
3 | Thea Mikkelsen | 2005 | 35.03 | 1:11.20 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:10.37 | |||||||||
4 | Karoline K. Larsen | 2004 | 35.61 | 1:11.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:07.19 | |||||||||
5 | Ella Gohr Metz | 2005 | 34.66 | 1:11.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:10.53 | |||||||||
6 | Emma Mølholm | 2005 | 35.66 | 1:12.89 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.32 | |||||||||
7 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 36.11 | 1:15.26 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:11.78 | |||||||||
8 | Liva Lund Hansen | 2005 | 36.72 | 1:15.82 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.57 | |||||||||
9 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 37.70 | 1:17.04 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:19.06 | |||||||||
10 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | 37.35 | 1:18.24 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.52 | |||||||||
11 | Sofie Bak | 2003 | 38.07 | 1:20.50 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:23.14 | |||||||||
12 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 39.12 | 1:20.79 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:21.89 | |||||||||
13 | Laura Thomadsen | 2004 | 39.72 | 1:21.99 | ||||||
Albertslund IF | 1:18.45 | |||||||||
- | Mie Bidsted Hansen | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:12.89 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 37.75 | 1:16.26 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.04 | |||||||||
2 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 38.23 | 1:17.76 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.98 | |||||||||
3 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 42.69 | 1:27.84 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:30.40 | |||||||||
4 | Regina Sander-Bjerge | 2006 | 45.82 | 1:36.24 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:35.03 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 38.20 | 1:19.24 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:18.00 | |||||||||
2 | Caroline Jørgensen | 2008 | 44.84 | 1:31.07 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:31.41 | |||||||||
3 | Ana Bogdanovic | 2008 | 44.43 | 1:31.43 | ||||||
Herlev Svømning | 1:32.85 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 2 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte F Petersen | 2010 | 51.17 | 1:44.99 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:42.45 | |||||||||
2 | Malea Rosa A Nunez | 2010 | 52.55 | 1:48.55 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:55.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |