2020-01-18   17:12:51
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for HVIDOVRE Christmas Race 2019

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  09:41   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 1, 200m Medley Damer, Finaler 99 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005      29.69  1:06.87  1:47.84    2:22.29   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:22.95                 
                     
Ella Gohr Metz  2005      33.68  1:11.17  1:53.66    2:28.57   
  Vest-BrÝndby  2:30.48                 
                     
Laura Lange  2001      31.95  1:13.41  2:00.01    2:36.56   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:33.79                 
                     
Liva Lund Hansen  2005      32.28  1:13.77  2:00.60    2:37.08   
  Vallensbśk IF Af 1939  2:34.91                 
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006      33.56  1:14.42  1:59.97    2:37.20   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:34.42                 
                     
Maya Krogh BrÝnnicke  2005      32.18  1:13.20  2:01.68    2:37.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:36.38                 
                     
Josephine Frederiksen  2005      33.03  1:13.45  2:01.40    2:38.67   
  SvÝmmeklubben Syd  2:36.78                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004      35.07  1:14.84  2:02.91    2:39.12   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:38.42                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004      34.27  1:16.24  2:01.90    2:39.37   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:39.57                 
                     
10  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005      36.91  1:21.26  2:05.71    2:43.86   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:43.75                 
                     
11  Astrid NÝrgaard  2007      36.20  1:19.55  2:06.52    2:45.11   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  2:51.81                 
                     
12  Laura Thomadsen  2004      34.36  1:16.58  2:05.48    2:45.35   
  Albertslund IF  2:46.07                 
                     
13  Mia KrŁger  2002      34.72  1:16.75  2:09.19    2:46.78   
  Farum SvÝmmeklub  2:48.26                 
                     
14  Rikke ParkhÝi  2006      34.63  1:18.02  2:08.99    2:46.98   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:45.95                 
                     
15  Emilie Hartvig-Olsen  2006      34.36  1:20.39  2:07.97    2:48.19   
  Vallensbśk IF Af 1939  2:37.96                 
                     
16  Helena Fogh Kronborg  2005      37.25  1:21.14  2:13.10    2:51.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:54.96                 
                     
17  Signe Bagge MÝller  2004      36.99  1:21.95  2:13.03    2:51.77   
  SvÝmmeklubben Syd  2:54.85                 
                     
18  Helene Friis FanÝ  2007      37.46  1:21.43  2:15.38    2:53.44   
  Farum SvÝmmeklub  3:03.62                 
                     
19  Marie Rose  2006      36.45  1:22.90  2:17.04    2:58.40   
  Farum SvÝmmeklub  3:13.57                 
                     
20  BrŪet NatalŪa Tůmasdůttir  2004      38.77  1:29.64  2:17.27    3:00.62   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
                     
21  Nikoline Joy Gringer  2009          2:32.93    3:21.31   
  Herlev SvÝmning  3:28.66                 
                     
22  Annabella Holm Ciampi  2009      45.79  1:36.88  2:34.99    3:25.35   
  Farum SvÝmmeklub                   
                     
23  Asta Rosenkilde-Hansen  2007      47.92  1:43.61  2:41.62    3:26.43   
  Herlev SvÝmning  3:49.08                 
                     
24  Nicoline Agergaard  2010      43.60  1:38.23  2:41.29    3:26.80   
  Hvidovre SvÝmmeklub  3:33.81                 
                     
25  Caroline JÝrgensen  2008      44.19  1:37.65  2:38.40    3:28.74   
  Farum SvÝmmeklub                   
                     
25  Laura Sandgreen  2008      46.03  1:37.62  2:41.32    3:28.74   
  Hvidovre SvÝmmeklub  3:49.06                 
                     
27  Lisa Lundgaard Andersen  2007      47.20  1:40.08  2:40.36    3:30.30   
  Herlev SvÝmning  3:45.69                 
                     
28  Viktoria Illemann  2007      45.68  1:40.34  2:43.09    3:33.70   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  3:29.55                 
                     
29  Mathilde SÝgaard  2008      51.71  1:49.19  2:58.52    3:49.65   
  Hvidovre SvÝmmeklub  4:27.06                 
                     
30  Kaya RÝmer Jacobsen  2011      58.02  2:11.22  3:22.78    4:26.98   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  09:41 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:15   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997      27.52        59.85   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:00.00                 
                     
Casper Davidsen  1999      28.69        1:00.54   
  Vest-BrÝndby  1:02.13                 
                     
Lars Thor SÝrensen  1999      27.62        1:01.24   
  Vest-BrÝndby  1:00.16                 
                     
Owais Hamid  2000      29.11        1:03.15   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:01.26                 
                     
 
LÝb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asger Johansen  2003      30.91        1:04.69   
  Glostrup SvÝmmeklub  1:05.23                 
                     
Rasmus Thode MÝller  2002      29.77        1:04.74   
  Farum SvÝmmeklub  1:07.77                 
                     
Mathias ParkhÝi  2003      30.80        1:05.02   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:04.15                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002      30.17        1:05.13   
  Vest-BrÝndby  1:06.88                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004      31.42        1:05.66   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:05.30                 
                     
Oskar Skov Grell  2002      30.92        1:06.25   
  Glostrup SvÝmmeklub  1:06.89                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004      31.66        1:06.41   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:05.72                 
                     
Xander Pontoppidan  2003      31.03        1:07.50   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:08.07                 
                     
Jeppe Kjśr  2004      31.89        1:07.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:07.37                 
                     
10  Lars Reber Knudsen  2003      30.21        1:08.01   
  Farum SvÝmmeklub  1:07.69                 
                     
11  Lukas Holger Pihl Holst  2004      31.71        1:09.37   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
                     
12  Kalle Gerner Knudsen  2004      33.59        1:09.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:08.01                 
                     
13  Malte Hjalholt  2003      32.28        1:09.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:11.16                 
                     
14  Mikkel Brundert Hansen  2002      33.14        1:10.11   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.05                 
                     
15  Oliver Skadhauge  2002      33.71        1:14.49   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.07                 
                     
16  Christian Skriver  2004      37.78        1:19.35   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:19.45                 
                     
17  Nicklas Hampe  2004      40.14        1:29.58   
  SvÝmmeklubben Syd  1:40.03                 
                     
AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002              DSQ  Ej rygliggende 50m 
  Vest-BrÝndby  1:00.38                 
                     
 
LÝb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Rytter Bech  2005      30.67        1:08.02   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:09.82                 
                     
Sebastian Rendlev  2005      31.11        1:08.52   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:09.29                 
                     
Sune Vergmann  2005      32.06        1:09.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:09.33                 
                     
Mathias Bśklund Thygesen  2005      32.10        1:10.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:11.09                 
                     
Viktor Bernstein  2006      33.51        1:13.14   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:12.25                 
                     
Andy Nguyen  2006      34.41        1:13.94   
  Farum SvÝmmeklub  1:15.09                 
                     
AsbjÝrn Nybroe  2006      36.34        1:17.08   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:16.05                 
                     
Anders Andresen  2006      36.10        1:18.26   
  SvÝmmeklubben Syd  1:17.10                 
                     
Mathias Bidsted Hansen  2006      35.00        1:18.81   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:21.10                 
                     
10  Linus Norby Larsson  2006      45.27        1:32.42   
  Herlev SvÝmning  1:32.47                 
                     
Joshua Michael Pedersen  2006              DSQ  Ej rygliggende 50m 
  Farum SvÝmmeklub  1:18.86                 
                     
 
LÝb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Thaulow  2007      33.86        1:11.21   
  Farum SvÝmmeklub  1:15.01                 
                     
William BjÝrnsteen  2008      35.88        1:19.52   
  SvÝmmeklubben Syd  1:20.70                 
                     
Nicolaj Cortsen  2007      41.37        1:27.28   
  Herlev SvÝmning  1:26.14                 
                     
Storm KÝbke  2007      38.53        1:28.08   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:28.31                 
                     
Jacob Hwaiz  2007      42.36        1:30.47   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:34.03                 
                     
Gustav Kammer  2008      39.53        1:31.94   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:33.68                 
                     
Sebastian K Olesen  2008      42.13        1:33.58   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:35.21                 
                     
Mathias B Mortensen  2008      43.19        1:33.91   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:32.32                 
                     
Aksel Kirkelund  2007      42.94        1:34.06   
  Herlev SvÝmning  1:33.85                 
                     
10  Otto HolbÝll Danquart  2007      45.11        1:36.16   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:38.18                 
                     
11  Dion Veliqi  2008      45.98        1:38.68   
  SvÝmmeklubben Syd  1:41.41                 
                     
Mads Nissen  2007              DNS   
  HillerÝd SvÝmmeklub                   
                     
Magne Waag KallesÝe  2008              DSQ  Ej rygliggende 50m 
  Herlev SvÝmning  1:38.83                 
                     
Mikkel Rasmussen  2007              DSQ  Ej rygliggende 50m 
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:43.84                 
                     
Sebastian S. SÝrensen  2008              DSQ  Ej rygliggende 50m 
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:33.60                 
                     
 
LÝb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 2 - 11 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonas Pelle Christensen  2009      47.69        1:39.39   
  Herlev SvÝmning  1:36.70                 
                     
Niels Andreasen  2009      45.40        1:39.92   
  HillerÝd SvÝmmeklub                   
                     
Thomas RÝnne  2009      52.66        1:46.29   
  Herlev SvÝmning  1:51.09                 
                     
Ozan Efe Usta  2010      49.53        1:46.57   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:55.56                 
                     
Benjamin K Olesen  2011      49.02        1:48.34   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:48.07                 
                     
Mehmet Fener  2009      49.85        1:50.56   
  Herlev SvÝmning  1:49.09                 
                     
Zakarias Zobel  2009      55.99        1:57.33   
  Herlev SvÝmning  2:01.27                 
                     
Storm Raagefelt  2011              DNS   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:52.64                 
                     
Mathias Eie  2009              DSQ  Vending pŚ mave 50m 
  Herlev SvÝmning  2:08.48                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:13   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 18 - 99 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Mikkelsen  2000              27.94   
  Hvidovre SvÝmmeklub  27.83                 
Stine Saaby Schmidt  2002              28.06   
  Farum SvÝmmeklub  27.50                 
Ulrikke Veje  2002              28.45   
  HillerÝd SvÝmmeklub  29.02                 
Cecilie Elkjśr  2001              28.77   
  Hvidovre SvÝmmeklub  29.01                 
Simone JÝrgensen  1999              28.97   
  Farum SvÝmmeklub  28.80                 
Silja Nielsdůttir Hansen  2001              29.30   
  Hvidovre SvÝmmeklub  28.47                 
Sarah Sejr Aagaard  2000              29.68   
  Farum SvÝmmeklub  29.36                 
Laura Lange  2001              30.02   
  Hvidovre SvÝmmeklub  29.42                 
Emma Mikkelsen  2001              30.05   
  Vest-BrÝndby  28.72                 
10  Jasmin Danielsen  2001              39.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  40.40                 
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 15 - 17 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lśrke Dann-Nielsen  2005              27.32   
  Hvidovre SvÝmmeklub  27.30                 
Caroline Wiuff Jensen  2004              28.40   
  Vest-BrÝndby  28.33                 
Emma Vega Thorsen  2004              28.74   
  Vest-BrÝndby  28.66                 
Johanne Baes Aaholst  2004              29.40   
  HillerÝd SvÝmmeklub  29.57                 
Amalie Klitten  2004              29.52   
  HillerÝd SvÝmmeklub  29.98                 
Freya Ry Nielsen  2005              29.83   
  Glostrup SvÝmmeklub  30.43                 
Line Thode MÝller  2004              29.92   
  Farum SvÝmmeklub  30.48                 
Annika KÝhn  2005              30.01   
  Vallensbśk IF Af 1939  29.61                 
Mathilde P. Mathiesen  2004              30.13   
  Albertslund IF  29.95                 
10  Anne Sofie Devantier  2004              30.23   
  Hvidovre SvÝmmeklub  29.80                 
11  Karoline K. Larsen  2004              30.30   
  Farum SvÝmmeklub  30.12                 
12  Ida-Marie NÝrgaard  2005              30.37   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  30.16                 
13  Nicoline MÝrch Andersen  2005              30.39   
  Hvidovre SvÝmmeklub  29.94                 
14  Maja Hallberg Langkilde  2004              30.46   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  31.09                 
15  Mille Korndal-Henriksen  2005              30.47   
  Farum SvÝmmeklub  30.22                 
16  Silja NÝhr Mortensen  2003              30.60   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  30.67                 
17  Sarah Holm Clausen  2004              30.68   
  Farum SvÝmmeklub  30.25                 
18  Mikkeline Timmerman  2005              30.74   
  Hvidovre SvÝmmeklub  29.21                 
19  Agnes Dalgas Frederiksen  2005              31.32   
  Karlslunde Tri  31.21                 
20  Caja Cederblad Larsen  2004              31.72   
  Hvidovre SvÝmmeklub  32.32                 
21  Emma MÝlholm  2005              31.81   
  HillerÝd SvÝmmeklub  32.87                 
22  Isabella Borgmann  2005              33.17   
  Farum SvÝmmeklub  32.93                 
23  Anne-Katrine S. Jensen  2005              36.74   
  SvÝmmeklubben Syd  35.56                 
Ida Marie Bundgaard Ravn  2004              DNS   
  SvÝmmeklubben Syd  31.29                 
Mathilde Thor MÝller  2005              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  29.15                 
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maica Jensen  2006              30.04   
  Hvidovre SvÝmmeklub  31.18                 
Alberte Crone Larsen  2006              30.25   
  Karlslunde Tri  30.02                 
Astrid NÝrgaard  2007              30.91   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  31.85                 
Sofie Wettendorff Hasling  2007              31.25   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  34.64                 
Natasja Boesgaard  2007              32.57   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  32.91                 
Olga Cermak  2006              33.06   
  Hvidovre SvÝmmeklub  33.43                 
Sofia Jacobsen  2006              33.69   
  Karlslunde Tri  33.52                 
Helena Lendal  2006              33.78   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  35.99                 
Milena B Bonde  2006              34.93   
  Hvidovre SvÝmmeklub  36.73                 
10  Mathilde Bśklund Thygesen  2006              36.28   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.44                 
11  Zeline Helsen Lintrup  2007              36.54   
  Hvidovre SvÝmmeklub  37.31                 
12  Agnes Fast  2006              37.02   
  Hvidovre SvÝmmeklub  38.39                 
Lucia Borgmann  2007              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  34.55                 
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 11 - 12 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Angela Bang Svendsen  2008              29.15   
  Hvidovre SvÝmmeklub  29.37                 
Asta Hšnel Christensen  2008              31.28   
  Hvidovre SvÝmmeklub  31.08                 
Eleonora Marsner  2009              33.46   
  Herlev SvÝmning  34.16                 
Wilma E L Raagefelt  2008              33.56   
  Hvidovre SvÝmmeklub  34.00                 
Ana Bogdanovic  2008              34.67   
  Herlev SvÝmning  36.37                 
Ella Strange  2009              36.73   
  Hvidovre SvÝmmeklub  36.52                 
Annabella Holm Ciampi  2009              36.90   
  Farum SvÝmmeklub  36.44                 
Mikkeline Larsen  2009              37.98   
  Hvidovre SvÝmmeklub  39.34                 
Emma Simonsen  2009              38.54   
  Hvidovre SvÝmmeklub  39.03                 
10  Laura Sandgreen  2008              39.49   
  Hvidovre SvÝmmeklub  39.61                 
11  Chili Bruun Larsen  2008              41.57   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  44.24                 
12  Silke Svendsen  2009              41.74   
  Herlev SvÝmning  43.63                 
13  Isabella B Bonde  2008              43.99   
  Hvidovre SvÝmmeklub  50.59                 
14  Nicoline Boesgaard  2009              44.09   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  46.40                 
 
LÝb 3, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 2 - 10 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Leander SÝltoft  2010              35.48   
  HillerÝd SvÝmmeklub  35.85                 
Alberte F Petersen  2010              39.54   
  Hvidovre SvÝmmeklub  38.69                 
Karla S Enevoldsen  2010              41.48   
  Hvidovre SvÝmmeklub  39.90                 
Amalie Witt  2010              47.08   
  Herlev SvÝmning  49.52                 
Freya H. Rasmussen  2010              49.27   
  Herlev SvÝmning  49.27                 
Anabel Greve  2010              54.89   
  Herlev SvÝmning  51.69                 
Mira Jensen  2010              1:07.62   
  Herlev SvÝmning  1:06.53                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:13 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:27   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 4, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler 99 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  100m  200m  300m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Lind  2002      1:00.64  2:05.12  3:09.62    4:11.70   
  Hvidovre SvÝmmeklub  4:14.12                 
                     
Tobias BjÝrnsteen  2005      1:00.57  2:05.02  3:09.49    4:12.03   
  SvÝmmeklubben Syd  4:09.14                 
                     
Carl Kirchhoff  2002      1:00.40  2:05.97  3:11.41    4:16.46   
  HillerÝd SvÝmmeklub  4:26.40                 
                     
Ole Hovmand  2003      1:01.78  2:09.16  3:16.46    4:23.04   
  SvÝmmeklubben Syd  4:22.72                 
                     
Marius Kjśr Hoelgaard  2004      1:04.87  2:14.54  3:24.26    4:32.66   
  Hvidovre SvÝmmeklub  4:28.40                 
                     
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      1:04.88  2:15.65  3:25.10    4:34.90   
  Hvidovre SvÝmmeklub  4:34.16                 
                     
Anton Skov Grell  2004      1:05.82  2:17.68  3:26.79    4:35.07   
  Glostrup SvÝmmeklub  4:58.49                 
                     
Jeppe Kjśr  2004      1:05.99  2:17.67  3:28.76    4:37.30   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:08.81                 
                     
Mats KrŁger  2004      1:04.29  2:15.80  3:27.74    4:37.81   
  Farum SvÝmmeklub  4:31.24                 
                     
10  Bertram T. Aunsholm  2004      1:07.41  2:18.50  3:29.22    4:39.33   
  Hvidovre SvÝmmeklub  4:43.53                 
                     
11  Cornelius Olsen  2005      1:06.08  2:17.47  3:28.70    4:39.44   
  Farum SvÝmmeklub  4:41.57                 
                     
12  Frederik Skytte Nielsen  2005      1:07.11  2:18.18  3:29.60    4:39.67   
  SvÝmmeklubben Syd  4:34.68                 
                     
13  Frederik Rasmussen  2005      1:10.74  2:26.45  3:41.31    4:55.34   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  5:11.51                 
                     
14  Villads Lund Larsen  2004      1:11.90  2:29.86  3:47.70    5:05.03   
  Hvidovre SvÝmmeklub  5:12.84                 
                     
15  Emanuele Holm Ciampi  2006      1:13.36        5:08.55   
  Farum SvÝmmeklub  5:16.25                 
                     
16  Benjamin Schultz Hansen  2005      1:13.25  2:37.06  4:02.69    5:23.58   
  Farum SvÝmmeklub                   
                     
17  Jakob Bagge MÝller  2006      1:19.21  2:44.80  4:09.12    5:31.32   
  SvÝmmeklubben Syd  5:51.19                 
                     
18  Kasper Nielander  2005      1:14.79  2:39.92  4:08.03    5:34.07   
  Karlslunde Tri  6:15.39                 
                     
19  Bertil Vinther WinslÝv  2005      1:18.06  2:44.56  4:12.94    5:37.73   
  Karlslunde Tri  5:58.35                 
                     
20  Nikolaj Bandsholm  2007      1:19.56  2:47.93  4:16.25    5:38.08   
  Hvidovre SvÝmmeklub  6:11.41                 
                     
21  Vitus Ketcher  2009      1:19.19  2:46.02  4:14.23    5:39.54   
  Hvidovre SvÝmmeklub  6:03.94                 
                     
22  Jacob Hwaiz  2007      1:24.03  2:56.49  4:30.03    5:58.45   
  Hvidovre SvÝmmeklub  6:12.12                 
                     
23  Sebastian K Olesen  2008      1:26.68  2:59.41  4:31.80    5:59.86   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
                     
24  Mathias B Mortensen  2008      1:29.54  3:03.56  4:38.25    6:09.37   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
                     
25  Thomas Green  2006      1:27.70  3:08.30  4:52.10    6:30.33   
  Karlslunde Tri  7:35.94                 
                     
26  Rasmus Hansen  2007      2:32.15  4:23.63  7:04.92    7:04.92   
  Karlslunde Tri  7:47.73                 
                     
Mikkel Krohn Olsen  2006              DNS   
  Karlslunde Tri  6:22.61                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:27 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:55   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler 18 - 99 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silja Nielsdůttir Hansen  2001      36.54        1:17.42   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:15.56                 
                     
Caroline MÝller  2002      44.47        1:33.24   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:32.47                 
                     
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler 15 - 17 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005      34.39        1:12.31   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.14                 
                     
Sofie Bak  2003      36.42        1:17.47   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:16.44                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005      37.05        1:18.28   
  Vest-BrÝndby  1:18.15                 
                     
Olivia Cruse  2005      39.45        1:25.23   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:22.89                 
                     
Emilie Larsen  2005      40.89        1:25.57   
  SvÝmmeklubben Syd  1:24.28                 
                     
BrŪet NatalŪa Tůmasdůttir  2004      41.33        1:28.63   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
                     
Frida Karoline Ikkala  2005      45.46        1:37.44   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:35.87                 
                     
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dicte Laurberg Vedel  2006      40.45        1:25.38   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:23.61                 
                     
Selma Thomsen Lind  2007      39.36        1:25.78   
  Farum SvÝmmeklub  1:29.23                 
                     
Maica Jensen  2006      42.01        1:27.60   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:30.32                 
                     
Sofie Lind  2006      41.38        1:28.49   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:27.47                 
                     
Rebecca Ella Madsen  2006      43.96        1:33.12   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:35.25                 
                     
Rosa Viola My Raagefelt  2007      46.46        1:37.03   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:42.51                 
                     
Liva Poulsen  2007      47.08        1:41.60   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:44.50                 
                     
Milena B Bonde  2006      50.76        1:50.23   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:52.10                 
                     
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler 11 - 12 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Angela Bang Svendsen  2008      39.66        1:24.87   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:23.29                 
                     
Asta Hšnel Christensen  2008      42.75        1:30.95   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:35.48                 
                     
Anna Sofie Skov  2008      44.44        1:33.95   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:35.29                 
                     
Mikkeline Larsen  2009      52.27        1:50.30   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:52.66                 
                     
Amalie Olsen  2008      52.74        1:53.86   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:55.73                 
                     
Mathilde SÝgaard  2008      1:01.54        2:09.15   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:09.63                 
                     
Cecilia FalkenstrÝm  2008      59.64        2:09.74   
  HillerÝd SvÝmmeklub  2:11.32                 
                     
Melissa Rosenquist  2009      1:00.21        2:11.69   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
                     
Isabella B Bonde  2008      1:02.66        2:11.71   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
                     
Liva Toldwoss Aunsholm  2009              DNS   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:59.28                 
                     
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler 2 - 10 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Agergaard  2010      58.51        2:02.23   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:01.39                 
                     
Alberte F Petersen  2010      57.52        2:03.26   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:01.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:55 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:59   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 6, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler 19 - 99 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997      28.89        59.90   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59.39                 
                     
Christian Ong Hansen  2001      31.64        1:05.68   
  Farum SvÝmmeklub  1:05.24                 
                     
Owais Hamid  2000      32.97        1:08.62   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:07.14                 
                     
 
LÝb 6, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler 16 - 18 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laurids Isling Kurtzmann  2002      33.21        1:07.33   
  SvÝmmeklubben Syd  1:07.14                 
                     
Mads Lind  2002      33.18        1:07.81   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:09.45                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004      33.76        1:07.97   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:07.29                 
                     
Lukas Holger Pihl Holst  2004      33.73        1:08.02   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:13.90                 
                     
Mikkel Brundert Hansen  2002      36.21        1:15.00   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.82                 
                     
Christian Skriver  2004      36.62        1:15.65   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:18.92                 
                     
 
LÝb 6, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Bidsted Hansen  2006      36.47        1:15.26   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:17.94                 
                     
Oscar HÝck Just  2006      36.88        1:15.82   
  Farum SvÝmmeklub  1:14.00                 
                     
 
LÝb 6, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Noa Riis  2008      38.13        1:18.22   
  SvÝmmeklubben Syd  1:17.93                 
                     
Viktor Nymark FÝge  2008      39.92        1:22.37   
  Herlev SvÝmning  1:23.07                 
                     
Magne Waag KallesÝe  2008      45.96        1:32.51   
  Herlev SvÝmning  1:33.33                 
                     
Nicolaj Cortsen  2007      46.38        1:34.55   
  Herlev SvÝmning  1:41.96                 
                     
 
LÝb 6, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler 2 - 11 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ozan Efe Usta  2010              1:49.73   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
                     
Storm Raagefelt  2011              DNS   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:54.02                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:59 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  10:57   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 18 - 99 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Elkjśr  2001              31.26   
  Hvidovre SvÝmmeklub  30.34                 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 15 - 17 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Nielsen  2005              30.69   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  30.93                 
Emma Vega Thorsen  2004              32.29   
  Vest-BrÝndby  31.52                 
Caroline Wiuff Jensen  2004              32.84   
  Vest-BrÝndby  32.56                 
Anna Olivia Kirchhoff  2005              33.57   
  HillerÝd SvÝmmeklub  35.69                 
Thea Mikkelsen  2005              33.94   
  Glostrup SvÝmmeklub  33.58                 
Karoline K. Larsen  2004              34.01   
  Farum SvÝmmeklub  32.23                 
Liva Lund Hansen  2005              34.10   
  Vallensbśk IF Af 1939  33.41                 
Mie Bidsted Hansen  2003              34.60   
  Hvidovre SvÝmmeklub  34.16                 
Silja NÝhr Mortensen  2003              34.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.13                 
10  Emma MÝlholm  2005              35.43   
  HillerÝd SvÝmmeklub  35.70                 
11  Anne Sofie Devantier  2004              36.44   
  Hvidovre SvÝmmeklub  35.68                 
12  Laura Thomadsen  2004              36.85   
  Albertslund IF  37.59                 
13  Caja Cederblad Larsen  2004              38.55   
  Hvidovre SvÝmmeklub  38.16                 
Mathilde Thor MÝller  2005              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  37.16                 
Mikkeline Timmerman  2005              DNS   
  Hvidovre SvÝmmeklub  47.26                 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maica Jensen  2006              34.91   
  Hvidovre SvÝmmeklub  36.36                 
Helene Friis FanÝ  2007              36.23   
  Farum SvÝmmeklub  35.01                 
Josefine Meng Langhorn  2006              36.23   
  SvÝmmeklubben Syd  36.95                 
Rebecca Ella Madsen  2006              36.49   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.81                 
Sofie Wettendorff Hasling  2007              36.50   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  37.72                 
Karla Hebeltoft Olesen  2007              36.77   
  Hvidovre SvÝmmeklub  37.76                 
Helena Lendal  2006              38.07   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  39.67                 
Olga Cermak  2006              39.81   
  Hvidovre SvÝmmeklub  38.96                 
Milena B Bonde  2006              39.96   
  Hvidovre SvÝmmeklub  49.28                 
10  Agnes Fast  2006              41.34   
  Hvidovre SvÝmmeklub  42.72                 
11  Regina Sander-Bjerge  2006              45.37   
  SvÝmmeklubben Syd  45.61                 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 11 - 12 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Sofie Skov  2008              39.63   
  Hvidovre SvÝmmeklub  42.07                 
Wilma E L Raagefelt  2008              41.06   
  Hvidovre SvÝmmeklub  21.64                 
Ella Strange  2009              44.86   
  Hvidovre SvÝmmeklub  42.94                 
Emma Simonsen  2009              45.20   
  Hvidovre SvÝmmeklub  48.15                 
Amalie Olsen  2008              46.45   
  Hvidovre SvÝmmeklub  54.95                 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 2 - 10 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malea Rosa A Nunez  2010              49.31   
  Hvidovre SvÝmmeklub  54.01                 
Nicoline Agergaard  2010              49.80   
  Hvidovre SvÝmmeklub  47.53                 
Freya H. Rasmussen  2010              57.60   
  Herlev SvÝmning  54.19                 
Anabel Greve  2010              1:03.45   
  Herlev SvÝmning  59.62                 
Kaya RÝmer Jacobsen  2011              1:04.74   
  Hvidovre SvÝmmeklub  54.33                 
Mira Jensen  2010              1:15.83   
  Herlev SvÝmning  1:08.19                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:25   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 8, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler 19 - 99 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999      26.04        53.78   
  Vest-BrÝndby  54.77                 
                     
Mikkel SamsÝe Borch  1997      26.54        55.32   
  Hvidovre SvÝmmeklub  53.45                 
                     
Sebastian Ejdesgaard  2001      26.96        56.36   
  HillerÝd SvÝmmeklub  57.54                 
                     
Lars Thor SÝrensen  1999      26.50        56.68   
  Vest-BrÝndby  54.48                 
                     
Patrick S. Hansen  2000      29.16        1:00.65   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:01.80                 
                     
 
LÝb 8, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler 16 - 18 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Emil Bśkgaard  2002      26.58        54.95   
  Vest-BrÝndby  54.38                 
                     
Frederik JÝrgensen  2003      26.29        55.10   
  Farum SvÝmmeklub  54.14                 
                     
Ole Hovmand  2003      26.82        56.42   
  SvÝmmeklubben Syd  54.96                 
                     
Mathias ParkhÝi  2003      27.37        56.64   
  Hvidovre SvÝmmeklub  56.64                 
                     
Xander Pontoppidan  2003      28.22        58.04   
  Hvidovre SvÝmmeklub  58.81                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004      28.19        58.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  56.81                 
                     
Jeppe Kjśr  2004      28.39        58.38   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  58.25                 
                     
Marius Kjśr Hoelgaard  2004      29.02        1:00.21   
  Hvidovre SvÝmmeklub  58.75                 
                     
Stefan Rasmussen  2004      28.92        1:00.40   
  SvÝmmeklubben Syd  59.28                 
                     
10  Anton Skov Grell  2004      29.44        1:00.68   
  Glostrup SvÝmmeklub  1:00.14                 
                     
11  Mats KrŁger  2004      29.33        1:00.80   
  Farum SvÝmmeklub  1:00.16                 
                     
12  Kalle Gerner Knudsen  2004      29.86        1:01.45   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  59.89                 
                     
13  Laurids Isling Kurtzmann  2002      30.19        1:01.87   
  SvÝmmeklubben Syd  1:00.66                 
                     
14  Villads Lund Larsen  2004      33.80        1:10.32   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:10.43                 
                     
15  Nicklas Hampe  2004      36.68        1:16.66   
  SvÝmmeklubben Syd  1:15.90                 
                     
Oliver Skadhauge  2002              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:05.03                 
                     
Victor Schnabelrauch  2003              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:06.22                 
                     
 
LÝb 8, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anton Rytter Bech  2005      27.94        58.14   
  Hvidovre SvÝmmeklub  58.97                 
                     
Tobias BjÝrnsteen  2005      28.11        58.98   
  SvÝmmeklubben Syd  56.16                 
                     
Sebastian Rendlev  2005      29.16        1:00.44   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:00.86                 
                     
Cornelius Olsen  2005      28.98        1:00.56   
  Farum SvÝmmeklub  58.89                 
                     
Sune Vergmann  2005      29.35        1:01.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:01.01                 
                     
Viktor Bernstein  2006      30.34        1:02.66   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:03.85                 
                     
Frederik Skytte Nielsen  2005      30.15        1:02.98   
  SvÝmmeklubben Syd  1:01.64                 
                     
Joshua Michael Pedersen  2006      30.68        1:05.60   
  Farum SvÝmmeklub  1:10.59                 
                     
Emanuele Holm Ciampi  2006      31.21        1:05.62   
  Farum SvÝmmeklub  1:11.37                 
                     
10  Benjamin Schultz Hansen  2005      31.82        1:07.55   
  Farum SvÝmmeklub  1:08.92                 
                     
11  Stefan Angjelovski  2006      31.46        1:07.80   
  Farum SvÝmmeklub  1:15.60                 
                     
12  Andreas Velschow Malmolin  2005      32.05        1:07.84   
  Farum SvÝmmeklub  1:12.02                 
                     
13  Bertil Vinther WinslÝv  2005      31.83        1:08.71   
  Karlslunde Tri  1:19.98                 
                     
14  Kasper Nielander  2005      32.97        1:12.32   
  Karlslunde Tri  1:15.09                 
                     
15  Thomas Green  2006      37.33        1:18.44   
  Karlslunde Tri  1:38.97                 
                     
16  Linus Norby Larsson  2006      40.32        1:22.96   
  Herlev SvÝmning  1:23.14                 
                     
Mikkel Krohn Olsen  2006              DNS   
  Karlslunde Tri  1:14.70                 
                     
 
LÝb 8, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Thaulow  2007      29.62        1:02.62   
  Farum SvÝmmeklub  1:01.36                 
                     
Noa Riis  2008      33.80        1:09.63   
  SvÝmmeklubben Syd  1:09.17                 
                     
Aksel Kirkelund  2007      36.32        1:14.40   
  Herlev SvÝmning  1:14.91                 
                     
Storm KÝbke  2007      35.37        1:15.64   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:16.70                 
                     
Sebastian K Olesen  2008      36.75        1:16.03   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:15.38                 
                     
Jacob Hwaiz  2007      37.21        1:17.26   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:21.32                 
                     
Mathias B Mortensen  2008      37.53        1:18.64   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:17.83                 
                     
Sebastian S. SÝrensen  2008      36.99        1:19.32   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:24.19                 
                     
Benjamin Krohn Markussen  2008      36.50        1:19.41   
  Farum SvÝmmeklub  1:18.98                 
                     
10  Gustav Kammer  2008      36.15        1:19.59   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:19.85                 
                     
11  Otto HolbÝll Danquart  2007      38.70        1:22.43   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:27.08                 
                     
12  Dion Veliqi  2008      41.46        1:27.29   
  SvÝmmeklubben Syd  1:25.72                 
                     
13  Rasmus Hansen  2007      42.06        1:29.84   
  Karlslunde Tri  1:30.02                 
                     
14  Julius Hartmann Mortensen  2007      43.41        1:32.83   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:33.95                 
                     
Mads Nissen  2007              DNS   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:35.54                 
                     
 
LÝb 8, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler 2 - 11 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vitus Ketcher  2009      36.10        1:17.71   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:16.84                 
                     
Jonas Pelle Christensen  2009      41.52        1:24.39   
  Herlev SvÝmning  1:24.70                 
                     
Niels Andreasen  2009      39.95        1:25.77   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:31.35                 
                     
Thomas RÝnne  2009      42.51        1:30.40   
  Herlev SvÝmning  1:27.25                 
                     
Mathias Eie  2009      44.24        1:34.97   
  Herlev SvÝmning  1:42.38                 
                     
Mehmet Fener  2009      45.88        1:36.12   
  Herlev SvÝmning  1:30.85                 
                     
Zakarias Zobel  2009      48.37        1:42.24   
  Herlev SvÝmning  1:40.12                 
                     
Oliver Demsitz  2010      48.52        1:44.52   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:25 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:46   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 9, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 18 - 99 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silja Nielsdůttir Hansen  2001              36.20   
  Hvidovre SvÝmmeklub  35.51                 
Caroline MÝller  2002              43.11   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  41.99                 
Jasmin Danielsen  2001              51.78   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  52.79                 
 
LÝb 9, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 15 - 17 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Hvirring Kragh  2004              36.19   
  Hvidovre SvÝmmeklub  35.40                 
Ida-Marie NÝrgaard  2005              36.28   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  35.29                 
Lśrke Dann-Nielsen  2005              36.95   
  Hvidovre SvÝmmeklub  37.57                 
Line Thode MÝller  2004              38.20   
  Farum SvÝmmeklub  38.13                 
Nicoline MÝrch Andersen  2005              39.41   
  Hvidovre SvÝmmeklub  39.16                 
Emilie Larsen  2005              39.67   
  SvÝmmeklubben Syd  38.75                 
Laura Thomadsen  2004              40.59   
  Albertslund IF  42.54                 
Annika KÝhn  2005              40.65   
  Vallensbśk IF Af 1939  39.40                 
BrŪet NatalŪa Tůmasdůttir  2004              41.06   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
10  Johanne Baes Aaholst  2004              41.67   
  HillerÝd SvÝmmeklub  41.73                 
 
LÝb 9, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emilie Hartvig-Olsen  2006              37.16   
  Vallensbśk IF Af 1939  36.11                 
Selma Thomsen Lind  2007              38.85   
  Farum SvÝmmeklub  41.98                 
Maica Jensen  2006              41.29   
  Hvidovre SvÝmmeklub  42.57                 
Sofie Lind  2006              41.94   
  Hvidovre SvÝmmeklub  40.69                 
Asta Rosenkilde-Hansen  2007              47.89   
  Herlev SvÝmning  52.14                 
Zeline Helsen Lintrup  2007              50.45   
  Hvidovre SvÝmmeklub  52.72                 
Agnes Fast  2006              50.81   
  Hvidovre SvÝmmeklub  52.28                 
Lucia Borgmann  2007              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  42.65                 
 
LÝb 9, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 11 - 12 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Joy Gringer  2009              47.99   
  Herlev SvÝmning  49.78                 
Laura Sandgreen  2008              49.36   
  Hvidovre SvÝmmeklub  53.02                 
Mikkeline Larsen  2009              51.95   
  Hvidovre SvÝmmeklub  49.90                 
Eleonora Marsner  2009              53.42   
  Herlev SvÝmning  53.00                 
Ana Bogdanovic  2008              53.96   
  Herlev SvÝmning  55.68                 
Emma Simonsen  2009              56.86   
  Hvidovre SvÝmmeklub  59.14                 
Silke Svendsen  2009              1:01.62   
  Herlev SvÝmning  56.41                 
Nicoline Boesgaard  2009              1:03.75   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  59.84                 
Liva Toldwoss Aunsholm  2009              DNS   
  Hvidovre SvÝmmeklub  55.36                 
 
LÝb 9, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 2 - 10 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Leander SÝltoft  2010              51.46   
  HillerÝd SvÝmmeklub  52.85                 
Karla S Enevoldsen  2010              52.37   
  Hvidovre SvÝmmeklub  56.25                 
Amalie Witt  2010              56.50   
  Herlev SvÝmning  56.20                 
Malea Rosa A Nunez  2010              57.96   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:01.13                 
Mira Jensen  2010              1:30.45   
  Herlev SvÝmning  1:20.39                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:46 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:44   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997      27.74        58.33   
  Hvidovre SvÝmmeklub  55.57                 
                     
Mads HaugŚrd Hansen  2000      28.19        1:04.19   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:00.53                 
                     
Owais Hamid  2000      29.15        1:04.59   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:04.33                 
                     
 
LÝb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002      28.00        59.15   
  Vest-BrÝndby  58.66                 
                     
Daniel BornhÝft Nielsen  2004      28.78        1:01.02   
  Vest-BrÝndby  1:02.06                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002      28.50        1:01.32   
  Vest-BrÝndby  1:01.28                 
                     
Asger Johansen  2003      29.33        1:02.19   
  Glostrup SvÝmmeklub  1:03.90                 
                     
Gustav HaugŚrd Hansen  2002      28.08        1:02.46   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:00.64                 
                     
Alexander Slente  2004      29.35        1:04.10   
  SvÝmmeklubben Syd  1:02.02                 
                     
Oskar Skov Grell  2002      30.51        1:04.21   
  Glostrup SvÝmmeklub  1:03.50                 
                     
Mads Lind  2002      29.23        1:04.51   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:01.88                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004      30.67        1:06.35   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:04.18                 
                     
10  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      30.19        1:07.23   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:14.03                 
                     
11  Lukas Holger Pihl Holst  2004      31.77        1:07.94   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:10.12                 
                     
12  Malte Hjalholt  2003      31.56        1:08.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:11.08                 
                     
13  Marius Kjśr Hoelgaard  2004      31.85        1:10.18   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:09.03                 
                     
14  Bertram T. Aunsholm  2004      34.18        1:12.73   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:14.80                 
                     
15  Victor Schnabelrauch  2003      33.66        1:17.02   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.66                 
                     
 
LÝb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor Bernstein  2006      31.41        1:08.49   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:07.75                 
                     
Mathias Bśklund Thygesen  2005      33.92        1:11.02   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.30                 
                     
Magnus Hartmann Mortensen  2005      33.06        1:13.21   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:12.54                 
                     
AsbjÝrn Nybroe  2006      33.74        1:13.94   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:15.52                 
                     
Frederik Rasmussen  2005      34.96        1:16.40   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.72                 
                     
 
LÝb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William BjÝrnsteen  2008      36.78        1:19.15   
  SvÝmmeklubben Syd  1:22.64                 
                     
Noa Riis  2008      38.68        1:25.72   
  SvÝmmeklubben Syd  1:33.30                 
                     
Viktor Nymark FÝge  2008      40.52        1:29.31   
  Herlev SvÝmning  1:37.04                 
                     
Jalte HarpsÝe Halberg  2008      42.79        1:35.49   
  SvÝmmeklubben Syd  1:44.79                 
                     
 
LÝb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 2 - 11 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Benjamin K Olesen  2011      47.40        1:50.95   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:06.52                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:44 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:49   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler 18 - 99 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristine Mikkelsen  2000              30.25   
  Hvidovre SvÝmmeklub  30.05                 
Laura Lange  2001              30.43   
  Hvidovre SvÝmmeklub  29.29                 
Stine Saaby Schmidt  2002              31.10   
  Farum SvÝmmeklub  29.82                 
Sarah Sejr Aagaard  2000              31.20   
  Farum SvÝmmeklub  30.99                 
Emma Mikkelsen  2001              31.88   
  Vest-BrÝndby  31.72                 
Ulrikke Veje  2002              32.87   
  HillerÝd SvÝmmeklub  31.88                 
Mia KrŁger  2002              33.90   
  Farum SvÝmmeklub  33.76                 
 
LÝb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 17 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005              27.99   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  27.65                 
Thea Mikkelsen  2005              30.65   
  Glostrup SvÝmmeklub  29.95                 
Emma Vega Thorsen  2004              31.24   
  Vest-BrÝndby  30.93                 
Maya Krogh BrÝnnicke  2005              31.24   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  30.33                 
Caroline Wiuff Jensen  2004              31.63   
  Vest-BrÝndby  30.87                 
Josephine Frederiksen  2005              32.09   
  SvÝmmeklubben Syd  31.43                 
Sarah Holm Clausen  2004              32.14   
  Farum SvÝmmeklub  31.81                 
Ella Gohr Metz  2005              32.30   
  Vest-BrÝndby  32.40                 
Mie Bidsted Hansen  2003              32.55   
  Hvidovre SvÝmmeklub  31.90                 
10  Natascha Packert-Frandsen  2005              32.90   
  Vest-BrÝndby  32.96                 
11  Mathilde P. Mathiesen  2004              32.95   
  Albertslund IF  33.44                 
12  Sofie Bak  2003              33.31   
  Hvidovre SvÝmmeklub  34.53                 
13  Amalie Klitten  2004              33.97   
  HillerÝd SvÝmmeklub  35.24                 
14  Mikkeline Timmerman  2005              34.03   
  Hvidovre SvÝmmeklub  33.23                 
15  Freya Ry Nielsen  2005              34.18   
  Glostrup SvÝmmeklub  34.15                 
16  Signe Bagge MÝller  2004              35.31   
  SvÝmmeklubben Syd  34.62                 
17  Helena Fogh Kronborg  2005              36.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  37.73                 
18  Frida Karoline Ikkala  2005              36.93   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  38.69                 
Helene Orben  2005              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  38.63                 
Mathilde Thor MÝller  2005              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  35.25                 
Tine Lose  2005              DNS   
  SvÝmmeklubben Syd  47.71                 
 
LÝb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Meng Langhorn  2006              32.13   
  SvÝmmeklubben Syd  32.35                 
Emilie Hartvig-Olsen  2006              33.19   
  Vallensbśk IF Af 1939  31.75                 
Dicte Laurberg Vedel  2006              33.31   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.93                 
Rikke ParkhÝi  2006              33.49   
  Hvidovre SvÝmmeklub  33.57                 
Karla Hebeltoft Olesen  2007              33.90   
  Hvidovre SvÝmmeklub  35.80                 
Rebecca Ella Madsen  2006              34.56   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.07                 
Marie Rose  2006              35.56   
  Farum SvÝmmeklub  37.55                 
Rosa Viola My Raagefelt  2007              41.29   
  Hvidovre SvÝmmeklub  41.04                 
Viktoria Illemann  2007              45.39   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  44.78                 
10  Mathilde Bśklund Thygesen  2006              47.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.27                 
11  Lisa Lundgaard Andersen  2007              47.66   
  Herlev SvÝmning  55.81                 
12  Liva Poulsen  2007              53.28   
  HillerÝd SvÝmmeklub  48.52                 
 
LÝb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Angela Bang Svendsen  2008              34.21   
  Hvidovre SvÝmmeklub  35.01                 
Wilma E L Raagefelt  2008              37.98   
  Hvidovre SvÝmmeklub  38.93                 
Asta Hšnel Christensen  2008              40.04   
  Hvidovre SvÝmmeklub  42.63                 
Nicoline Svingel  2008              41.85   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  49.56                 
Caroline JÝrgensen  2008              43.98   
  Farum SvÝmmeklub                   
Ella Strange  2009              50.12   
  Hvidovre SvÝmmeklub  50.83                 
Mathilde SÝgaard  2008              51.64   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:02.27                 
Cecilia FalkenstrÝm  2008              53.46   
  HillerÝd SvÝmmeklub                   
Chili Bruun Larsen  2008              58.12   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:08.74                 
Liva Toldwoss Aunsholm  2009              DNS   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
 
LÝb 11, 50m Butterfly Damer, Finaler 2 - 10 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte F Petersen  2010              DNS   
  Hvidovre SvÝmmeklub  48.85                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:49 
 
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:02   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 12, 4X50m Medley Herrer, Finaler 99 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hvidovre Herrer  1997              1:50.44   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:47.51                 
  Oliver Jacobsen  1997      28.43        28.43   
  Owais Hamid  2000      30.56        58.99   
  Gustav HaugŚrd Hansen  2002      26.63        1:25.62   
  Mikkel SamsÝe Borch  1997      24.82        1:50.44   
                     
Vg17 1  1999              1:51.96   
  VG 17  1:49.21                 
  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002      29.66        29.66   
  Asger Johansen  2003      31.92        1:01.58   
  Lars Thor SÝrensen  1999      25.64        1:27.22   
  Frederik Emil Bśkgaard  2002      24.74        1:51.96   
                     
Hvidovre Herrer 2  2000              1:56.26   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:56.67                 
  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      30.94        30.94   
  Mads HaugŚrd Hansen  2000      31.82        1:02.76   
  Mads Lind  2002      27.91        1:30.67   
  Mathias ParkhÝi  2003      25.59        1:56.26   
                     
Daddy K Og Co  2004              1:57.77   
  VAT Copenhagen  1:56.41                 
  Jeppe Kjśr  2004      29.97        29.97   
  Kalle Gerner Knudsen  2004      33.80        1:03.77   
  Alexander Cueto Rasmussen  2004      28.55        1:32.32   
  Andreas Stampe Dalgaard  2004      25.45        1:57.77   
                     
Farums Julemśnd 3  2001              2:04.18   
  Farum SvÝmmeklub  2:08.95                 
  Christian Ong Hansen  2001      30.23        30.23   
  Joshua Michael Pedersen  2006      38.06        1:08.29   
  Lars Reber Knudsen  2003      26.42        1:34.71   
  Emanuele Holm Ciampi  2006      29.47        2:04.18   
                     
Stt-Engle  2000              2:05.03   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:01.44                 
  Oliver Skadhauge  2002      33.54        33.54   
  Patrick S. Hansen  2000      33.84        1:07.38   
  Mathias Bśklund Thygesen  2005      30.02        1:37.40   
  Mikkel Brundert Hansen  2002      27.63        2:05.03   
                     
Hvidovre Herrer 3  2003              2:05.77   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:10.38                 
  Lukas Holger Pihl Holst  2004      31.39        31.39   
  Marius Kjśr Hoelgaard  2004      35.92        1:07.31   
  Bertram T. Aunsholm  2004      32.12        1:39.43   
  Xander Pontoppidan  2003      26.34        2:05.77   
                     
Farums Julemśnd 2  2002              2:07.60   
  Farum SvÝmmeklub  2:08.78                 
  Cornelius Olsen  2005      30.77        30.77   
  Andy Nguyen  2006      36.54        1:07.31   
  Benjamin Schultz Hansen  2005      36.06        1:43.37   
  Rasmus Thode MÝller  2002      24.23        2:07.60   
                     
Farums Julemśnd 1  2003              2:07.93   
  Farum SvÝmmeklub  2:08.92                 
  Oscar HÝck Just  2006      34.85        34.85   
  Frederik JÝrgensen  2003      31.60        1:06.45   
  Kristoffer Thaulow  2007      31.65        1:38.10   
  Stefan Angjelovski  2006      29.83        2:07.93   
                     
10  Hvidovre Herrer 4  2004              2:09.52   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:10.24                 
  Mathias Bidsted Hansen  2006      35.15        35.15   
  AsbjÝrn Nybroe  2006      36.74        1:11.89   
  Viktor Bernstein  2006      31.04        1:42.93   
  Anton Rytter Bech  2005      26.59        2:09.52   
                     
11  Kalles Klejner  2003              2:10.86   
  VAT Copenhagen  2:04.26                 
  Malte Hjalholt  2003      33.85        33.85   
  Sebastian Rendlev  2005      35.96        1:09.81   
  Sune Vergmann  2005      30.69        1:40.50   
  Frederik Rasmussen  2005      30.36        2:10.86   
                     
12  SÝhestene 1  2007              2:47.81   
  HillerÝd SvÝmmeklub  2:54.58                 
  Gustav Kammer  2008      43.38        43.38   
  Otto HolbÝll Danquart  2007      53.48        1:36.86   
  Sebastian S. SÝrensen  2008      38.19        2:15.05   
  Storm KÝbke  2007      32.76        2:47.81   
                     
13  Hvidovre K3  2007              2:49.57   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:48.38                 
  Vitus Ketcher  2009      40.47        40.47   
  Mathias B Mortensen  2008      52.67        1:33.14   
  Sebastian K Olesen  2008      44.18        2:17.32   
  Nikolaj Bandsholm  2007      32.25        2:49.57   
                     
14  Herlev Drenge 1  2007              2:56.21   
  Herlev SvÝmning  2:52.87                 
  Magne Waag KallesÝe  2008      43.62        43.62   
  Zakarias Zobel  2009      58.63        1:42.25   
  Viktor Nymark FÝge  2008      39.82        2:22.07   
  Aksel Kirkelund  2007      34.14        2:56.21   
                     
15  Herlev Drenge 2  2006              3:21.82   
  Herlev SvÝmning  3:07.73                 
  Jonas Pelle Christensen  2009      45.61        45.61   
  Thomas RÝnne  2009      56.38        1:41.99   
  Mathias Eie  2009      56.59        2:38.58   
  Mehmet Fener  2009      43.24        3:21.82   
                     
16  Hvidovre K4  2007              3:27.75   
  Hvidovre SvÝmmeklub  3:22.83                 
  Oliver Demsitz  2010      1:04.68        1:04.68   
  Ozan Efe Usta  2010      55.21        1:59.89   
  Benjamin K Olesen  2011      47.15        2:47.04   
  Julius Hartmann Mortensen  2007      40.71        3:27.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:02 
 
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  12:12   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 13, 4X50m FrisvÝmning Damer, Finaler 99 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hvidovre Damer  2000              1:52.43   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:51.61                 
  Lśrke Dann-Nielsen  2005      28.12        28.12   
  Mie Bidsted Hansen  2003      28.58        56.70   
  Cecilie Elkjśr  2001      27.66        1:24.36   
  Silja Nielsdůttir Hansen  2001      28.07        1:52.43   
                     
Bloggerens Vatnisser  2004              1:52.69   
  VAT Copenhagen  1:53.38                 
  Maya Krogh BrÝnnicke  2005      28.85        28.85   
  Mathilde P. Mathiesen  2004      29.85        58.70   
  Liva Lund Hansen  2005      28.31        1:27.01   
  Schastine Skifter Tabor  2005      25.68        1:52.69   
                     
HillerÝd Damer  2002              1:55.69   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:55.18                 
  Amalie Klitten  2004      29.86        29.86   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      28.38        58.24   
  Johanne Baes Aaholst  2004      28.94        1:27.18   
  Ulrikke Veje  2002      28.51        1:55.69   
                     
Vg17 1  2001              1:56.57   
  VG 17  1:53.23                 
  Ella Gohr Metz  2005      28.95        28.95   
  Emma Vega Thorsen  2004      27.97        56.92   
  Natascha Packert-Frandsen  2005      30.46        1:27.38   
  Freya Ry Nielsen  2005      29.19        1:56.57   
                     
Hvidovre Damer 2  2001              1:57.31   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:56.14                 
  Laura Lange  2001      29.49        29.49   
  Nanna Udby Laugesen  2004      28.48        57.97   
  Anne Sofie Devantier  2004      29.24        1:27.21   
  Mikkeline Timmerman  2005      30.10        1:57.31   
                     
D-Mand Og Co  2004              2:01.87   
  VAT Copenhagen  1:59.76                 
  Annika KÝhn  2005      30.03        30.03   
  Rebecca Ella Madsen  2006      30.61        1:00.64   
  Emilie Hartvig-Olsen  2006      31.10        1:31.74   
  Dicte Laurberg Vedel  2006      30.13        2:01.87   
                     
Hvidovre Damer 3  2003              2:02.95   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:58.94                 
  Nicoline MÝrch Andersen  2005      30.35        30.35   
  Caja Cederblad Larsen  2004      32.07        1:02.42   
  Maica Jensen  2006      29.96        1:32.38   
  Rikke ParkhÝi  2006      30.57        2:02.95   
                     
Farums Julekoner 1  2003              2:04.17   
  Farum SvÝmmeklub  2:05.09                 
  Maj Jensen  2003      29.56        29.56   
  Karoline K. Larsen  2004      29.99        59.55   
  Helene Orben  2005      31.10        1:30.65   
  Selma Thomsen Lind  2007      33.52        2:04.17   
                     
Farums Julekoner 4  2002              2:05.04   
  Farum SvÝmmeklub  2:04.42                 
  Mia KrŁger  2002      31.10        31.10   
  Sarah Holm Clausen  2004      30.47        1:01.57   
  Marie Rose  2006      31.49        1:33.06   
  Isabella Borgmann  2005      31.98        2:05.04   
                     
10  Stt-Kagekoner  2002              2:08.86   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:08.72                 
  Anna Maria Madsen  2004      30.56        30.56   
  Silja NÝhr Mortensen  2003      30.02        1:00.58   
  Mathilde Bśklund Thygesen  2006      34.54        1:35.12   
  Caroline MÝller  2002      33.74        2:08.86   
                     
11  Hvidovre K3A  2008              2:09.26   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:07.71                 
  Angela Bang Svendsen  2008      30.19        30.19   
  Wilma E L Raagefelt  2008      33.34        1:03.53   
  Asta Hšnel Christensen  2008      31.85        1:35.38   
  Anna Sofie Skov  2008      33.88        2:09.26   
                     
12  Hvidovre Damer 4  2003              2:11.58   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:03.48                 
  Rosa Viola My Raagefelt  2007      34.25        34.25   
  Karla Hebeltoft Olesen  2007      31.80        1:06.05   
  Sofie Lind  2006      33.26        1:39.31   
  Olga Cermak  2006      32.27        2:11.58   
                     
13  Farums Julekoner 3  2002              2:13.38   
  Farum SvÝmmeklub  2:18.28                 
  Stine Saaby Schmidt  2002      28.17        28.17   
  Line Thode MÝller  2004      29.52        57.69   
  Caroline JÝrgensen  2008      39.08        1:36.77   
  Annabella Holm Ciampi  2009      36.61        2:13.38   
                     
14  Herlev Piger 1  2007              2:27.82   
  Herlev SvÝmning  2:23.05                 
  Nikoline Joy Gringer  2009      40.15        40.15   
  Asta Rosenkilde-Hansen  2007      35.86        1:16.01   
  Ana Bogdanovic  2008      36.35        1:52.36   
  Eleonora Marsner  2009      35.46        2:27.82   
                     
15  Hvidovre K3B  2006              2:37.23   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:32.93                 
  Mikkeline Larsen  2009      38.74        38.74   
  Ella Strange  2009      38.64        1:17.38   
  Emma Simonsen  2009      39.03        1:56.41   
  Amalie Olsen  2008      40.82        2:37.23   
                     
16  Hvidovre K3C  2008              3:02.38   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:57.73                 
  Karla S Enevoldsen  2010      42.90        42.90   
  Malea Rosa A Nunez  2010      43.93        1:26.83   
  Kaya RÝmer Jacobsen  2011      51.88        2:18.71   
  Melissa Rosenquist  2009      43.67        3:02.38   
                     
17  Herlev Piger 2  2007              3:30.96   
  Herlev SvÝmning  3:04.46                 
  Mira Jensen  2010      1:05.98        1:05.98   
  Anabel Greve  2010      54.25        2:00.23   
  Amalie Witt  2010      49.25        2:49.48   
  Silke Svendsen  2009      41.48        3:30.96   
                     
Farums Julekoner 2  1999              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  1:59.73                 
  Simone JÝrgensen  1999                 
  Mathilde Thor MÝller  2005                 
  Mille Korndal-Henriksen  2005                 
  Helene Friis FanÝ  2007              DNS   
                     
Hvidovre Damer 5  2004              DNS   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:10.15                 
  BrŪet NatalŪa Tůmasdůttir  2004                 
  Rosa Viola My Raagefelt  2007                 
  Zeline Helsen Lintrup  2007                 
  Milena B Bonde  2006              DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  13:46   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 14, 200m Medley Herrer, Finaler 99 Śr og yngre 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ole Hovmand  2003      28.67  1:06.07  1:46.75    2:18.97   
  SvÝmmeklubben Syd  2:20.50                 
                     
Mathias ParkhÝi  2003      29.76  1:07.15  1:48.32    2:19.41   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:19.31                 
                     
Mikkel SamsÝe Borch  1997      29.72  1:07.09  1:49.26    2:22.88   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:13.52                 
                     
Oskar Skov Grell  2002      30.16  1:09.07  1:50.89    2:23.16   
  Glostrup SvÝmmeklub  2:24.56                 
                     
Xander Pontoppidan  2003      30.86  1:08.19  1:51.82    2:24.88   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:24.95                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004      31.45  1:12.83  1:53.16    2:25.57   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:31.50                 
                     
Cornelius Olsen  2005      29.97  1:07.76  1:52.32    2:26.74   
  Farum SvÝmmeklub  2:35.23                 
                     
Sebastian Rendlev  2005      30.97        2:30.04   
  Vallensbśk IF Af 1939  2:36.61                 
                     
Malte Hjalholt  2003      32.11  1:10.64  1:56.27    2:30.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:32.27                 
                     
10  Sune Vergmann  2005      31.82  1:11.06  1:56.51    2:31.58   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:28.88                 
                     
11  Bertram T. Aunsholm  2004      33.79  1:13.44  1:59.89    2:33.97   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:37.03                 
                     
12  Frederik Rasmussen  2005      34.06  1:16.30  2:02.35    2:38.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:36.32                 
                     
13  Andy Nguyen  2006      35.77  1:18.48  2:04.15    2:43.13   
  Farum SvÝmmeklub  2:54.61                 
                     
14  Mathias Bidsted Hansen  2006      36.40  1:16.87  2:12.23    2:50.25   
  Hvidovre SvÝmmeklub  3:02.84                 
                     
15  Stefan Angjelovski  2006      40.32  1:27.38  2:21.69    3:02.04   
  Farum SvÝmmeklub  3:58.95                 
                     
16  Vitus Ketcher  2009      41.89  1:28.19  2:27.12    3:09.72   
  Hvidovre SvÝmmeklub  3:01.46                 
                     
17  Linus Norby Larsson  2006      44.72  1:37.24  2:31.88    3:15.78   
  Herlev SvÝmning  3:26.89                 
                     
18  Benjamin Krohn Markussen  2008      43.95  1:33.13  2:33.14    3:17.72   
  Farum SvÝmmeklub  3:19.54                 
                     
19  Mathias B Mortensen  2008      47.72  1:42.06  2:45.18    3:25.53   
  Hvidovre SvÝmmeklub                   
                     
Sebastian S. SÝrensen  2008              DSQ  afs pŚ maven v 100 m 
  HillerÝd SvÝmmeklub  3:49.41                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  13:46 
 
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:05   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 15, 100m Medley Damer, Finaler 18 - 99 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Silja Nielsdůttir Hansen  2001      33.00        1:09.71   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:08.82                 
                     
Cecilie Elkjśr  2001      30.77        1:09.98   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:08.97                 
                     
Emma Mikkelsen  2001      34.30        1:11.80   
  Vest-BrÝndby  1:09.37                 
                     
Sarah Sejr Aagaard  2000      32.72        1:12.80   
  Farum SvÝmmeklub  1:10.73                 
                     
Laura Lange  2001      33.15        1:13.32   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:12.64                 
                     
Jasmin Danielsen  2001      47.84        1:42.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:44.05                 
                     
 
LÝb 15, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 17 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Vega Thorsen  2004      33.36        1:12.21   
  Vest-BrÝndby  1:13.35                 
                     
Liva Lund Hansen  2005      32.80        1:12.23   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:14.50                 
                     
Ida-Marie NÝrgaard  2005      33.88        1:12.37   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:12.96                 
                     
Mathilde P. Mathiesen  2004      33.58        1:12.48   
  Albertslund IF  1:14.32                 
                     
Maya Krogh BrÝnnicke  2005      33.05        1:12.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.11                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005      35.33        1:13.93   
  Vest-BrÝndby  1:14.18                 
                     
Sofie Bak  2003      36.68        1:14.09   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:15.74                 
                     
Annika KÝhn  2005      35.61        1:14.11   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:16.17                 
                     
Freya Ry Nielsen  2005      36.05        1:15.26   
  Glostrup SvÝmmeklub  1:14.42                 
                     
10  Anna Olivia Kirchhoff  2005      33.53        1:15.66   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:19.96                 
                     
11  Olivia Cruse  2005      36.57        1:15.77   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:17.64                 
                     
12  Johanne Baes Aaholst  2004      35.39        1:16.67   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:15.59                 
                     
13  Anne Sofie Devantier  2004      34.77        1:16.87   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:15.22                 
                     
14  Silja NÝhr Mortensen  2003      36.03        1:16.96   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:17.43                 
                     
15  Laura Thomadsen  2004      36.05        1:16.99   
  Albertslund IF  1:17.71                 
                     
16  Amalie Klitten  2004      36.15        1:18.98   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:19.95                 
                     
17  Nicoline MÝrch Andersen  2005      37.75        1:19.88   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:19.62                 
                     
18  Frida Karoline Ikkala  2005      38.78        1:23.73   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:27.24                 
                     
19  Isabella Borgmann  2005      40.21        1:24.42   
  Farum SvÝmmeklub  1:24.93                 
                     
20  Anne-Katrine S. Jensen  2005      44.08        1:37.78   
  SvÝmmeklubben Syd  1:47.03                 
                     
 
LÝb 15, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Dicte Laurberg Vedel  2006      34.81        1:14.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.77                 
                     
Astrid NÝrgaard  2007      35.41        1:14.92   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:15.98                 
                     
Emilie Hartvig-Olsen  2006      35.99        1:17.43   
  Vallensbśk IF Af 1939  1:14.47                 
                     
Rikke ParkhÝi  2006      35.46        1:18.24   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:18.35                 
                     
Rebecca Ella Madsen  2006      36.43        1:19.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:16.21                 
                     
Sofie Wettendorff Hasling  2007      35.42        1:20.31   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:24.69                 
                     
Natasja Boesgaard  2007      38.53        1:22.84   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:24.59                 
                     
Rosa Viola My Raagefelt  2007      40.20        1:23.82   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:25.21                 
                     
Selma Thomsen Lind  2007      41.46        1:25.13   
  Farum SvÝmmeklub  1:37.73                 
                     
10  Helena Lendal  2006      39.85        1:29.27   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:26.37                 
                     
11  Asta Rosenkilde-Hansen  2007      45.15        1:35.23   
  Herlev SvÝmning  1:42.03                 
                     
12  Mathilde Bśklund Thygesen  2006      43.58        1:35.57   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:34.42                 
                     
13  Liva Poulsen  2007      48.20        1:36.43   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:37.62                 
                     
14  Lisa Lundgaard Andersen  2007      45.60        1:38.96   
  Herlev SvÝmning  1:43.54                 
                     
Lucia Borgmann  2007              DNS   
  Farum SvÝmmeklub  1:24.86                 
                     
 
LÝb 15, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Eleonora Marsner  2009      40.65        1:29.52   
  Herlev SvÝmning  1:30.12                 
                     
Nicoline Svingel  2008      42.41        1:32.01   
  Frederiksvśrk SvÝmmeklub  1:37.39                 
                     
Nikoline Joy Gringer  2009      43.87        1:33.89   
  Herlev SvÝmning  1:34.66                 
                     
Ana Bogdanovic  2008      41.57        1:34.53   
  Herlev SvÝmning  1:32.07                 
                     
Mikkeline Larsen  2009      47.38        1:38.76   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:36.90                 
                     
Emma Simonsen  2009      47.50        1:40.55   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:48.27                 
                     
Laura Sandgreen  2008      46.40        1:41.11   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:35.91                 
                     
Liva Toldwoss Aunsholm  2009      52.64        1:47.14   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:52.90                 
                     
Mathilde SÝgaard  2008      53.01        1:48.11   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:50.25                 
                     
10  Cecilia FalkenstrÝm  2008      52.10        1:52.42   
  HillerÝd SvÝmmeklub                   
                     
11  Melissa Rosenquist  2009      51.47        1:54.26   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:54.09                 
                     
12  Isabella B Bonde  2008      56.89        1:58.51   
  Hvidovre SvÝmmeklub  2:09.99                 
                     
 
LÝb 15, 100m Medley Damer, Finaler 2 - 10 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Leander SÝltoft  2010      47.52        1:35.99   
  HillerÝd SvÝmmeklub  1:42.83                 
                     
Nicoline Agergaard  2010      44.39        1:36.39   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:40.32                 
                     
Alberte F Petersen  2010      49.82        1:46.55   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:43.96                 
                     
Karla S Enevoldsen  2010      53.98        1:48.09   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:50.45                 
                     
Malea Rosa A Nunez  2010      51.28        1:49.24   
  Hvidovre SvÝmmeklub  1:58.84                 
                     
Amalie Witt  2010      59.37        1:58.67   
  Herlev SvÝmning  2:05.34                 
                     
Freya H. Rasmussen  2010      59.35        2:08.77   
  Herlev SvÝmning  2:11.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre SvÝmme Klub  Udskriftstidspunkt  14:05 
 
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stśvne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  14:14   
  ArrangÝr  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  30 november 2019         
 
 
LÝb 16, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 19 - 99 Śr 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997              23.96   
  Hvidovre SvÝmmeklub  22.33