2020-01-18   17:05:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for HVIDOVRE Christmas Race 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 30/11

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  09:41   
  Arrangør  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2019         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler 99 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005      29.69  1:06.87  1:47.84    2:22.29   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:22.95                 
                     
Ella Gohr Metz  2005      33.68  1:11.17  1:53.66    2:28.57   
  Vest-Brøndby  2:30.48                 
                     
Laura Lange  2001      31.95  1:13.41  2:00.01    2:36.56   
  Hvidovre Svømmeklub  2:33.79                 
                     
Liva Lund Hansen  2005      32.28  1:13.77  2:00.60    2:37.08   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:34.91                 
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006      33.56  1:14.42  1:59.97    2:37.20   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:34.42                 
                     
Maya Krogh Brønnicke  2005      32.18  1:13.20  2:01.68    2:37.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:36.38                 
                     
Josephine Frederiksen  2005      33.03  1:13.45  2:01.40    2:38.67   
  Svømmeklubben Syd  2:36.78                 
                     
Nanna Udby Laugesen  2004      35.07  1:14.84  2:02.91    2:39.12   
  Hvidovre Svømmeklub  2:38.42                 
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004      34.27  1:16.24  2:01.90    2:39.37   
  Hvidovre Svømmeklub  2:39.57                 
                     
10  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005      36.91  1:21.26  2:05.71    2:43.86   
  Hvidovre Svømmeklub  2:43.75                 
                     
11  Astrid Nørgaard  2007      36.20  1:19.55  2:06.52    2:45.11   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:51.81                 
                     
12  Laura Thomadsen  2004      34.36  1:16.58  2:05.48    2:45.35   
  Albertslund IF  2:46.07                 
                     
13  Mia Krüger  2002      34.72  1:16.75  2:09.19    2:46.78   
  Farum Svømmeklub  2:48.26                 
                     
14  Rikke Parkhøi  2006      34.63  1:18.02  2:08.99    2:46.98   
  Hvidovre Svømmeklub  2:45.95                 
                     
15  Emilie Hartvig-Olsen  2006      34.36  1:20.39  2:07.97    2:48.19   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:37.96                 
                     
16  Helena Fogh Kronborg  2005      37.25  1:21.14  2:13.10    2:51.39   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:54.96                 
                     
17  Signe Bagge Møller  2004      36.99  1:21.95  2:13.03    2:51.77   
  Svømmeklubben Syd  2:54.85                 
                     
18  Helene Friis Fanø  2007      37.46  1:21.43  2:15.38    2:53.44   
  Farum Svømmeklub  3:03.62                 
                     
19  Marie Rose  2006      36.45  1:22.90  2:17.04    2:58.40   
  Farum Svømmeklub  3:13.57                 
                     
20  Bríet Natalía Tómasdóttir  2004      38.77  1:29.64  2:17.27    3:00.62   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
21  Nikoline Joy Gringer  2009          2:32.93    3:21.31   
  Herlev Svømning  3:28.66                 
                     
22  Annabella Holm Ciampi  2009      45.79  1:36.88  2:34.99    3:25.35   
  Farum Svømmeklub                   
                     
23  Asta Rosenkilde-Hansen  2007      47.92  1:43.61  2:41.62    3:26.43   
  Herlev Svømning  3:49.08                 
                     
24  Nicoline Agergaard  2010      43.60  1:38.23  2:41.29    3:26.80   
  Hvidovre Svømmeklub  3:33.81                 
                     
25  Caroline Jørgensen  2008      44.19  1:37.65  2:38.40    3:28.74   
  Farum Svømmeklub                   
                     
25  Laura Sandgreen  2008      46.03  1:37.62  2:41.32    3:28.74   
  Hvidovre Svømmeklub  3:49.06                 
                     
27  Lisa Lundgaard Andersen  2007      47.20  1:40.08  2:40.36    3:30.30   
  Herlev Svømning  3:45.69                 
                     
28  Viktoria Illemann  2007      45.68  1:40.34  2:43.09    3:33.70   
  Frederiksværk Svømmeklub  3:29.55                 
                     
29  Mathilde Søgaard  2008      51.71  1:49.19  2:58.52    3:49.65   
  Hvidovre Svømmeklub  4:27.06                 
                     
30  Kaya Rømer Jacobsen  2011      58.02  2:11.22  3:22.78    4:26.98   
  Hvidovre Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  09:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark