2020-01-22   01:42:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for HVIDOVRE Christmas Race 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 30/11

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Christmas Race 2019    Udskriftsdato  30 november 2019   
  Stævne by  Hvidovre    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangør  HVSK         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2019         
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Jacobsen  1997      27.74        58.33   
  Hvidovre Svømmeklub  55.57                 
                     
Mads Haugård Hansen  2000      28.19        1:04.19   
  Hvidovre Svømmeklub  1:00.53                 
                     
Owais Hamid  2000      29.15        1:04.59   
  Hvidovre Svømmeklub  1:04.33                 
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asbjørn Floor-Bøjden  2002      28.00        59.15   
  Vest-Brøndby  58.66                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004      28.78        1:01.02   
  Vest-Brøndby  1:02.06                 
                     
Carl Magnus Krievs  2002      28.50        1:01.32   
  Vest-Brøndby  1:01.28                 
                     
Asger Johansen  2003      29.33        1:02.19   
  Glostrup Svømmeklub  1:03.90                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002      28.08        1:02.46   
  Hvidovre Svømmeklub  1:00.64                 
                     
Alexander Slente  2004      29.35        1:04.10   
  Svømmeklubben Syd  1:02.02                 
                     
Oskar Skov Grell  2002      30.51        1:04.21   
  Glostrup Svømmeklub  1:03.50                 
                     
Mads Lind  2002      29.23        1:04.51   
  Hvidovre Svømmeklub  1:01.88                 
                     
Alexander Cueto Rasmussen  2004      30.67        1:06.35   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:04.18                 
                     
10  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004      30.19        1:07.23   
  Hvidovre Svømmeklub  1:14.03                 
                     
11  Lukas Holger Pihl Holst  2004      31.77        1:07.94   
  Hvidovre Svømmeklub  1:10.12                 
                     
12  Malte Hjalholt  2003      31.56        1:08.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:11.08                 
                     
13  Marius Kjær Hoelgaard  2004      31.85        1:10.18   
  Hvidovre Svømmeklub  1:09.03                 
                     
14  Bertram T. Aunsholm  2004      34.18        1:12.73   
  Hvidovre Svømmeklub  1:14.80                 
                     
15  Victor Schnabelrauch  2003      33.66        1:17.02   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:15.66                 
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor Bernstein  2006      31.41        1:08.49   
  Hvidovre Svømmeklub  1:07.75                 
                     
Mathias Bæklund Thygesen  2005      33.92        1:11.02   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.30                 
                     
Magnus Hartmann Mortensen  2005      33.06        1:13.21   
  Hvidovre Svømmeklub  1:12.54                 
                     
Asbjørn Nybroe  2006      33.74        1:13.94   
  Hvidovre Svømmeklub  1:15.52                 
                     
Frederik Rasmussen  2005      34.96        1:16.40   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.72                 
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Bjørnsteen  2008      36.78        1:19.15   
  Svømmeklubben Syd  1:22.64                 
                     
Noa Riis  2008      38.68        1:25.72   
  Svømmeklubben Syd  1:33.30                 
                     
Viktor Nymark Føge  2008      40.52        1:29.31   
  Herlev Svømning  1:37.04                 
                     
Jalte Harpsøe Halberg  2008      42.79        1:35.49   
  Svømmeklubben Syd  1:44.79                 
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 2 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Benjamin K Olesen  2011      47.40        1:50.95   
  Hvidovre Svømmeklub  2:06.52                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  30 november 2019 
Licens til Hvidovre Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark