2019-12-06   00:25:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Herning Grandprix 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2019    Udskriftsdato  08 november 2019   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  18:23   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2019         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Helena Hvid Hansen  2001    547  31.48  1:05.60  1:40.84    2:15.43   
  Helsingør Svømmeklub  2:09.57                 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alberte Skov Forsberg  2003    544  31.77  1:06.00  1:40.98    2:15.69   
  Viborg Svømme Klub  2:16.23                 
                     
Line Heise  2003    459  33.21  1:09.47  1:46.36    2:23.54   
  Viborg Svømme Klub  2:23.97                 
                     
Isabella Hejlesen  2004    423  35.04  1:12.35  1:49.72    2:27.50   
  Slagelse Svømmeklub  2:28.81                 
                     
Asta Buur Ovesen  2004    415  33.11  1:10.18  1:48.68    2:28.41   
  Herning Svømmeklub  2:28.93                 
                     
Mette Aagesen Jensen  2004    354  35.46  1:15.19  1:56.02    2:36.47   
  IHF Svømning  2:31.40                 
                     
Emmelina Long  2004    331  36.11  1:16.00  1:58.47    2:40.08   
  Lyseng IF  2:35.25                 
                     
Liv Bendixen  2004    328  35.49  1:16.66  1:59.26    2:40.57   
  Svømmeklubben Grindsted  2:41.94                 
                     
Line Lindhardt Nielsen  2004    326  37.16  1:18.42  2:00.23    2:40.83   
  Herning Svømmeklub  2:39.44                 
                     
Leonora Holst Jensen  2004    303  37.52  1:18.93  2:02.31    2:44.83   
  Odder Svømmeklub  2:43.81                 
                     
10  Frida Bolesen  2004    248  39.06  1:23.21  2:11.17    2:56.21   
  Ikast Svømmeklub  2:54.89                 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elida Thornsen  2005    514  32.73  1:07.93  1:43.38    2:18.23   
  Slagelse Svømmeklub  2:15.67                 
                     
Anne Katrine Dige  2006    492  32.74  1:08.53  1:44.68    2:20.28   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:19.42                 
                     
Laura G. Nedergaard  2005    491  32.91  1:08.57  1:45.11    2:20.38   
  Odder Svømmeklub  2:20.02                 
                     
Weronika L. Bjørn  2005    466  32.59  1:09.50  1:47.56    2:22.86   
  Ikast Svømmeklub  2:23.49                 
                     
Clara Jensen  2005    458  32.47  1:08.54  1:45.92    2:23.68   
  Herning Svømmeklub  2:21.23                 
                     
Laura Håkonsson  2006    457  33.47  1:10.75  1:48.03    2:23.75   
  Ikast Svømmeklub  2:30.59                 
                     
Katrine Bøeg Thormann  2006    451  33.00  1:09.68  1:47.67    2:24.40   
  Ikast Svømmeklub  2:22.03                 
                     
Freja Obert  2006    440  34.25  1:12.11  1:50.12    2:25.64   
  Odder Svømmeklub  2:36.74                 
                     
Louise Lauridsen  2005    408  33.37  1:11.35  1:50.43    2:29.28   
  Herning Svømmeklub  2:32.38                 
                     
10  Annette Toft  2006    385  34.44  1:12.44  1:52.38    2:32.24   
  Slagelse Svømmeklub  2:27.78                 
                     
11  Silke Krakau Tønnesen  2006    382  34.90  1:14.16  1:54.07    2:32.61   
  Slagelse Svømmeklub  2:36.35                 
                     
12  Astamaja Rought  2006    362  35.69  1:15.12  1:56.08    2:35.34   
  Slagelse Svømmeklub  2:38.47                 
                     
13  Katrine Krogh  2005    356  35.53  1:14.74  1:56.23    2:36.26   
  Ikast Svømmeklub  2:37.99                 
                     
14  Emilie Væring Nielsen  2005    354  35.51  1:15.66  1:56.86    2:36.46   
  Ikast Svømmeklub  2:32.90                 
                     
15  Stephanie de Bruijn  2005    353  34.03  1:13.87  1:56.61    2:36.67   
  Svømmeklubben Grindsted  2:57.97                 
                     
16  Laura Wittenhagen  2006    338  37.12  1:18.83  1:59.07    2:39.02   
  Silkeborg Svømmeklub  2:41.44                 
                     
17  Frida Lauridsen  2005    313  36.08  1:17.05  1:59.59    2:43.08   
  Slagelse Svømmeklub  2:48.23                 
                     
18  Sofie Hedegaard Buhl  2006    288  39.17  1:22.19  2:05.85    2:47.59   
  Herning Svømmeklub  2:52.21                 
                     
19  Mille Christiansen  2006    278  37.82  1:21.75  2:06.80    2:49.64   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
20  Caroline Borup Jacobsen  2006    273  38.35  1:23.48  2:08.99    2:50.67   
  Struer Svømmeklub                   
                     
21  Emma Jørgensen  2005    257  39.28  1:24.08  2:09.09    2:54.02   
  Slagelse Svømmeklub  3:10.37                 
                     
22  Mathilde Knudsen  2006    250  39.37  1:24.52  2:11.22    2:55.70   
  Slagelse Svømmeklub  3:05.94                 
                     
23  Klara Brinch Dyrløv  2006    235  39.22  1:24.52  2:11.91    2:59.32   
  Viborg Svømme Klub  3:00.16                 
                     
24  Thea Dahl Madsen  2005    227  40.09  1:25.04  2:12.81    3:01.49   
  Vildbjerg Svømmeklub  2:58.83                 
                     
25  Liv Ebel  2006    213  39.94  1:26.55  2:15.95    3:05.42   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
26  Marie V. Petersen  2006    207  42.08  1:30.64  2:19.80    3:07.27   
  Odder Svømmeklub  3:14.39                 
                     
27  Eva Andersen  2006    187  46.70  1:36.89  2:28.48    3:13.54   
  Idrætsforening Jarl, Arden  3:30.01                 
                     
28  Anne Primdahl  2006    145  45.10  2:37.96  3:30.43    3:30.43   
  Idrætsforening Jarl, Arden  3:22.48                 
                     
Ida Lauritzen  2006              DNS   
  Slagelse Svømmeklub  3:07.34                 
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jasmin Haaning  2007    440  34.48  1:11.67  1:50.03    2:25.59   
  Skive Svømmeklub Poseidon  2:37.48                 
                     
Filucca Bing Lauritzen  2007    385  34.66  1:13.74  1:53.49    2:32.18   
  Silkeborg Svømmeklub  2:37.11                 
                     
Clara Cavo Jørgensen  2007    367  35.42  1:15.88  1:57.24    2:34.64   
  Lyseng IF  2:39.65                 
                     
Frida Damm Thorsell  2007    363  36.06  1:16.41  1:57.96    2:35.27   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:47.00                 
                     
Simone Trekær Klausen  2007    347  35.86  1:16.68  1:58.11    2:37.52   
  Brædstrup Svømmeklub  2:43.82                 
                     
Ida-Marie J. C. Hansen  2007    345  35.82  1:15.19  1:57.41    2:37.95   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:39.05                 
                     
Júlía Gunnlaugsdóttir  2007    343  36.57  1:17.51  1:59.64    2:38.19   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  2:41.30                 
                     
Alma Ehrenreich-Birn  2008    320  36.13  1:18.82  2:02.80    2:41.89   
  Vejle Svømmeklub  2:50.84                 
                     
Silje Juul Kjeldsen  2008    294  38.15  1:21.28  2:05.49    2:46.42   
  Slagelse Svømmeklub  2:54.31                 
                     
10  Gabrielle Haahr Uhd  2007    290  39.11  1:22.19  2:07.08    2:47.36   
  Vejle Svømmeklub  2:44.87                 
                     
11  Cecilie Simmelkjær  2007    288  38.10  1:20.50  2:06.08    2:47.67   
  Vildbjerg Svømmeklub  3:02.96                 
                     
12  Ida Buur Ovesen  2007    286  37.39  1:19.68  2:04.57    2:47.97   
  Herning Svømmeklub  2:58.17                 
                     
13  Elisabeth Tobel Nielsen  2007    282  36.86  1:19.14  2:04.78    2:48.85   
  Slagelse Svømmeklub  3:02.58                 
                     
14  Emma Attrup  2007    278  38.73  1:21.76  2:06.49    2:49.60   
  Slagelse Svømmeklub  2:56.23                 
                     
15  Alberte Martiny Sørensen  2007    278  38.02  1:21.75  2:07.50    2:49.61   
  Viborg Svømme Klub  2:49.46                 
                     
16  Emilia Pico  2008    272  37.56  1:20.63  2:06.43    2:50.94   
  Slagelse Svømmeklub  2:56.38                 
                     
17  Lærke Ljungberg Kristense  2007    269  40.70  1:24.72  2:09.33    2:51.55   
  Silkeborg Svømmeklub  2:58.94                 
                     
18  Isabell Thaison Jensen  2007    268  36.98  1:19.77  2:06.20    2:51.67   
  Herning Svømmeklub  2:55.60                 
                     
19  Amalie Sams  2007    254  38.06  1:21.56  2:08.73    2:54.87   
  Slagelse Svømmeklub  3:05.43                 
                     
20  Alberte Rosenstand  2007    248  39.43  1:24.23  2:11.70    2:56.31   
  Slagelse Svømmeklub  2:52.82                 
                     
21  Clara Møller Skatka  2007    229  38.86  1:25.13  2:13.97    3:00.97   
  Viborg Svømme Klub  2:58.89                 
                     
22  Elin Glassou Bach  2008    207  43.48  1:32.71  1:54.96    3:07.21   
  Struer Svømmeklub                   
                     
23  Kathrine Bak Mathiasen  2008    204  42.28  1:30.58  2:20.04    3:08.14   
  Struer Svømmeklub  2:56.18                 
                     
24  Sarah Lyse Søe  2007    197  41.17  1:31.39  2:22.85    3:10.23   
  Odder Svømmeklub  3:46.33                 
                     
25  Anne Sørensen  2008    196  42.11  1:30.21  2:22.25    3:10.60   
  Svømmeklubben Grindsted  3:08.57                 
                     
26  Karla Jæger  2008    193  41.89  1:29.82  2:21.48    3:11.37   
  Vejle Svømmeklub  3:31.97                 
                     
27  Johanne Ishøi  2008    186  43.96  1:35.98  2:27.66    3:13.81   
  Struer Svømmeklub  3:14.94                 
                     
28  Laura Dahl  2007    183  42.06  1:28.97  2:21.78    3:14.93   
  Vildbjerg Svømmeklub  3:13.44                 
                     
29  Signe W Kjær Larsen  2008    183  45.56  1:36.73  2:29.15    3:15.03   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
30  Asta Sofia Lauridsen  2008    178  42.94  1:35.36  2:29.30    3:16.68   
  Vejle Svømmeklub  3:35.00                 
                     
31  Iben Hjorth  2008    174  43.26  1:34.39  2:28.41    3:18.41   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
32  Karla Nøhr Rixen  2008    163  47.83  1:40.77  2:35.62    3:22.70   
  Vejle Svømmeklub                   
                     
33  Lisbeth Seidler Madsen  2007    156  44.72  1:37.73  2:33.78    3:25.41   
  Vejle Svømmeklub  3:37.11                 
                     
34  Marie Pind Lavrsen  2007    146  46.77  1:41.27  2:10.32    3:30.17   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta-Marie Rasmussen  2009    241  42.88  1:28.89  2:14.44    2:57.91   
  Vejle Svømmeklub  3:00.78                 
                     
Anna Friis Stenholt  2009    215  41.54  1:28.51  2:17.83    3:04.82   
  Silkeborg Svømmeklub  3:13.63                 
                     
Signe Skelvig  2009    192  40.62  1:29.82  2:23.05    3:12.01   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Astrid V. Petersen  2009    190  44.38  1:35.31  2:27.42    3:12.57   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Olivia Holmberg  2009    179  22.90  45.93  1:37.60    3:16.56   
  Vejle Svømmeklub  3:19.68                 
                     
Laura Storm Frimann  2009    167  44.78  1:34.94  2:27.97    3:20.82   
  Slagelse Svømmeklub  3:31.66                 
                     
Victoria Amalie Mouritzen  2009    161  43.58  1:34.76  2:30.06    3:23.38   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  08 november 2019 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark