2020-07-03   22:21:13
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2020 Stadion

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 1 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  17 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:37   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  MalmŲ Kappsimningsklubb            28.04   
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            28.33   
Sofia Abrahamsson  2005  Team West            28.78   
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            28.88   
Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            29.09   
Sophie Amalie SchÝn  1999  Farum SvÝmmeklub            29.14   
Zara Wendel  2002  Holbśk SvÝmme Klub            29.19   
Amalie Kruse Enemśrke  2003  Herlev SvÝmning            29.32   
Boiana Gradinarska  2004  Team West            29.46   
10  Mellie Wijk  2002  Team West            29.56   
11  Marina Nissen Jakobsen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            29.58   
12  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev SvÝmning            30.08   
13  Karin Widerberg  2003  Team West            30.24   
14  Linnea Liljenfors  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            30.26   
15  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub            30.27   
16  Tilde Morin  2002  Team West            30.38   
17  Mathilde Maria Thorsen  2004  Herlev SvÝmning            30.45   
18  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            30.47   
19  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            30.53   
20  Sara Damkjśr Bartels  2004  Gladsaxe SvÝmmeklub            30.58   
21  Victoria Vorm  2001  Hovedstadens SvÝmmeklub            30.59   
22  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            30.60   
23  Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen-MK31            30.76   
24  Anna Wrist-Elkjśr  2003  Herlev SvÝmning            30.82   
25  Maya Krogh BrÝnnicke  2005  VAT Copenhagen            30.87   
26  Maj Jensen  2003  Farum SvÝmmeklub            30.93   
27  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            31.04   
28  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            31.14   
29  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            31.34   
30  Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-BrÝndby            31.37   
31  Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum SvÝmmeklub            31.44   
31  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup SvÝmmeklub            31.44   
33  Astrid Virťn  2004  Team West            31.52   
34  Josefine Arbo SÝrensen  2004  GTI            31.55   
35  Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum SvÝmmeklub            31.58   
36  Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            31.59   
37  Emma Zambrano Thorsen  2004  Vest-BrÝndby            31.60   
38  Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe SvÝmmeklub            31.61   
39  Stine Saaby Schmidt  2002  Farum SvÝmmeklub            31.65   
40  Elena Westmark Holm  2003  HÝrsholm SvÝmmeforening            31.68   
41  Klara RŲdin  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            31.71   
42  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            31.72   
43  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            31.74   
44  Clara Hartvig-Olsen  2004  VAT Copenhagen            31.77   
44  Cornelia Almqvist  2002  Team West            31.77   
44  Martha Vitus Tversted  2002  HÝrsholm SvÝmmeforening            31.77   
47  Camilla Hougaard  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            31.80   
48  Frederikke Elster  2004  Lyngby SvÝmmeklub            31.81   
49  Emilie Nyegaard  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            31.82   
50  Julia Osterman  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            31.86   
51  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            31.88   
52  Anja Xin Andersen  2004  Herlev SvÝmning            31.91   
53  Nikoline Skovly Larsen  2003  Nśstved IF            31.93   
54  Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub            31.94   
55  Simone JÝrgensen  1999  Farum SvÝmmeklub            32.04   
56  Ofelia Vejsager NÝddekśr  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub            32.18   
57  Line Strandby  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            32.21   
58  Selma Avdic  2003  Team West            32.22   
59  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            32.31   
60  Kaya Vennick HaugbÝlle  2004  HÝrsholm SvÝmmeforening            32.46   
61  Linn Thid  2003  Team West            32.57   
62  Emma Mikkelsen  2001  Vest-BrÝndby            32.58   
63  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            32.59   
64  Sarah Holm Clausen  2004  Farum SvÝmmeklub            32.67   
65  Amalie Brammer Kśrgaard  2004  Gladsaxe SvÝmmeklub            32.75   
66  Maya WallstrŲm  2004  Vellinge-Nšsets Simklubb            32.80   
67  Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen            32.82   
68  Ństa Kamilla Sigurūardůttir  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            32.84   
69  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby SvÝmmeklub            32.85   
70  Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-BrÝndby            32.91   
71  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe SvÝmmeklub            32.93   
72  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-BrÝndby            32.95   
73  Lśrke Blond  2003  VAT Copenhagen            33.00   
74  Cecilie Salskov Jensen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            33.35   
75  Martha Hjuler Britze  2004  HÝrsholm SvÝmmeforening            33.37   
76  Kajsa SŲderholm  2004  Vellinge-Nšsets Simklubb            33.41   
77  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.50   
78  Moa Bergdahl  2003  Team West            33.51   
79  Kaja Waag KallesÝe  2005  Herlev SvÝmning            33.56   
80  Sůlveig MarŪa Baldursdottir  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            33.92   
81  Emma Kjer Rasmussen  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            34.08   
82  Mikkeline Timmerman  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            34.16   
83  Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup SvÝmmeklub            34.52   
84  Karoline K. Larsen  2004  Farum SvÝmmeklub            34.67   
85  Ida Larsen  2000  Holbśk SvÝmme Klub            35.14   
86  Agnes Gustafson  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            35.21   
87  Lśrke Marie Clausen  2005  GTI            35.43   
88  Mathilde Thor MÝller  2005  Farum SvÝmmeklub            35.50   
89  Thea Torndal Jensen  2004  Nśstved IF            35.83   
90  Olivia My Nielsen  2004  Nśstved IF            35.92   
91  Amalie Henriksen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            36.11   
92  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            36.66   
93  BrŪet NatalŪa Tůmasdůttir  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            37.05   
Gunnhildur BjŲrg Baldursdůttir  2000  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            DNS   
Antonia Sandblom  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:37 
 
Resultat LÝb 1 (Semifinaler) - Officiel
Resultat LÝb 1 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:32   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 1, 50m Butterfly Damer, Semifinaler 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  MalmŲ Kappsimningsklubb            28.13  Deltager ikke i finalen 
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            28.53   
Sofia Abrahamsson  2005  Team West            28.89   
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            28.94   
Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            29.28   
Mellie Wijk  2002  Team West            29.33   
Boiana Gradinarska  2004  Team West            29.40   
Amalie Kruse Enemśrke  2003  Herlev SvÝmning            29.56   
Zara Wendel  2002  Holbśk SvÝmme Klub            29.71   
10  Sophie Amalie SchÝn  1999  Farum SvÝmmeklub            29.73   
11  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev SvÝmning            29.80   
12  Marina Nissen Jakobsen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            29.83   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:03   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Sponsor: Lyngby Storcenter 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            28.30   
Sofia Abrahamsson  2005  Team West            28.72   
Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            28.90   
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            28.95   
Mellie Wijk  2002  Team West            29.17   
Boiana Gradinarska  2004  Team West            29.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:03 
 
Resultat LÝb 2 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 2 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  17 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:37   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Sponsor: DagliīBrugsen ōrholm 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Tobias Dan Hansen  2002  Herlev SvÝmning            25.25   
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre SvÝmme Klub            25.74   
Julius Munk  2000  Herlev SvÝmning            25.78   
Laurits Kenskov  2001  Herlev SvÝmning            25.79   
Sebastian Tullberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            25.84   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            25.98   
Felix Jedbratt  2003  Team West            26.23   
David Reinholdsson  2002  Team West            26.54   
Jonatan Carlsson  2001  Team West            26.55   
10  Alexander Tullberg  2003  HÝrsholm SvÝmmeforening            26.57   
11  Mads Tornow Rasmussen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            26.73   
12  Fannar Snśvar Hauksson  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            26.83   
13  Oliver Thor SÝrensen  2000  Gladsaxe SvÝmmeklub            26.90   
14  David Arneskov  2002  Holbśk SvÝmme Klub            26.91   
15  Magnus LÝhr  2001  Nśstved IF            26.98   
16  Elias Noe  2004  Holbśk SvÝmme Klub            26.99   
17  William Textor Broch  2001  Lyngby SvÝmmeklub            27.14   
18  Niels Ottosen  1998  Holbśk SvÝmme Klub            27.16   
19  Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            27.33   
20  Frederik Emil Bśkgaard  2002  Vest-BrÝndby            27.35   
21  Anders Ludvigsson  2000  MalmŲ Kappsimningsklubb            27.37   
22  Jakob Schmidt  1999  Holbśk SvÝmme Klub            27.39   
23  Hugo Lennartsson  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            27.49   
23  Oscar Isberg  2004  GTI            27.49   
25  Lars Reber Knudsen  2003  Farum SvÝmmeklub            27.50   
25  Lars Thor SÝrensen  1999  Vest-BrÝndby            27.50   
27  Valdemar BrÝns  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            27.51   
28  Mikkel S. Hansen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            27.52   
29  Martin Vennick HaugbÝlle  2001  HÝrsholm SvÝmmeforening            27.72   
29  Primus Olsson  2000  MalmŲ Kappsimningsklubb            27.72   
31  Linus Holmdahl  2001  Team West            27.75   
32  Gabriel Elmedyb  2004  Herlev SvÝmning            27.83   
33  Erik Nicklasson  1998  MalmŲ Kappsimningsklubb            27.85   
34  Charlie Skoglund Macmillan  2004  Team West            27.89   
34  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            27.89   
36  Christian Crone  2001  Gladsaxe SvÝmmeklub            27.91   
36  Malte Almqvist  2004  Team West            27.91   
38  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002  Vest-BrÝndby            27.99   
39  Emil Steenberg  2002  HÝrsholm SvÝmmeforening            28.02   
39  Mathias Vestergaard  2001  Gladsaxe SvÝmmeklub            28.02   
39  Noah Bred  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub            28.02   
42  MŚns Evertsson  2003  Team West            28.10   
43  Mikkel Gummer  2002  GTI            28.23   
44  Lucas Kaavť  2004  HÝrsholm SvÝmmeforening            28.27   
45  Mads Ottosen  1997  Holbśk SvÝmme Klub            28.29   
46  Philip Krogh BrÝnnicke  2000  VAT Copenhagen            28.31   
47  Oliver Lystlund  2003  Holbśk SvÝmme Klub            28.32   
47  Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen            28.32   
49  Malte Egholm BrÝns  2003  HÝrsholm SvÝmmeforening            28.34   
50  Richard Ekholm  2002  Team West            28.41   
51  Daniel BornhÝft Nielsen  2004  Vest-BrÝndby            28.43   
52  Alexander Ravn Borch  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            28.46   
53  Frederik JÝrgensen  2003  Farum SvÝmmeklub            28.49   
54  Mads Toft  2001  Holbśk SvÝmme Klub            28.52   
55  Owais Hamid  2000  Hvidovre SvÝmme Klub            28.56   
56  Niels Paulli Sparholt  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            28.60   
57  Carl Magnus Krievs  2002  Vest-BrÝndby            28.62   
58  Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            28.64   
59  Mads ōrsted Nielsen  1999  VAT Copenhagen            28.69   
60  Gustav Nissen  2001  Nśstved IF            28.73   
61  Silas Storm Nielsen  2002  Holbśk SvÝmme Klub            28.74   
62  Bertram GrÝn Brandelev  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            28.78   
62  Mathias Toft NÝrskov  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            28.78   
64  Eddie DahlstrŲm  2004  Team West            28.81   
65  Magnus Bśklund Thygesen  2003  VAT Copenhagen            28.97   
66  Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            28.98   
66  Peter Vinge-Maigaard  2003  VAT Copenhagen            28.98   
68  Matias Munkholm  2004  VAT Copenhagen            29.05   
69  Mads Lind  2002  Hvidovre SvÝmme Klub            29.16   
70  Asger Johansen  2003  Glostrup SvÝmmeklub            29.20   
71  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            29.27   
72  Adam Ringdahl  1998  MalmŲ Kappsimningsklubb            29.28   
73  Oskar Skov Grell  2002  Glostrup SvÝmmeklub            29.37   
74  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            29.41   
75  Alexander Rendlev  2001  VAT Copenhagen            29.45   
76  Alexander E. Pedersen  2002  Holbśk SvÝmme Klub            29.50   
77  Lucas Jul Pedersen  2003  Nśstved IF            29.52   
78  Magnus Aasberg  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            29.64   
79  Villads Brasch Jensen  2004  GTI            29.79   
80  Harald Franck  2003  Nśstved IF            29.81   
81  Lauge Bastian Maar  2001  Nśstved IF            29.87   
82  Alexander Logi Jůnsson  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            30.04   
83  Anton Skov Grell  2004  Glostrup SvÝmmeklub            30.07   
84  StefŠn ElŪas DavŪūsson  2003  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            30.51   
85  Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            30.60   
86  Jonathan FrŲjd  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            30.78   
87  Marius Kjśr Hoelgaard  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            30.80   
88  Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen            31.46   
89  Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            32.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:37 
 
Resultat LÝb 2 (Semifinaler) - Officiel
Resultat LÝb 2 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:33   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 2, 50m Butterfly Herrer, Semifinaler 
Sponsor: DagliīBrugsen ōrholm 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Tobias Dan Hansen  2002  Herlev SvÝmning            25.53   
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre SvÝmme Klub            25.81   
Julius Munk  2000  Herlev SvÝmning            25.83   
Sebastian Tullberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            25.89   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            26.02   
Laurits Kenskov  2001  Herlev SvÝmning            26.09   
Felix Jedbratt  2003  Team West            26.23   
David Reinholdsson  2002  Team West            26.25   
Alexander Tullberg  2003  HÝrsholm SvÝmmeforening            26.58   
10  Jonatan Carlsson  2001  Team West            26.63   
11  Mads Tornow Rasmussen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            27.25   
12  Fannar Snśvar Hauksson  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            27.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:03   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Sponsor: DagliīBrugsen ōrholm 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Tobias Dan Hansen  2002  Herlev SvÝmning            25.12   
Sebastian Tullberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            25.43   
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre SvÝmme Klub            25.46   
Julius Munk  2000  Herlev SvÝmning            25.65   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            25.79   
Laurits Kenskov  2001  Herlev SvÝmning            25.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:03 
 
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 3 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  17 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:37   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 3, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende 
Sponsor: Stark 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Victoria Bierre  2000  Herlev SvÝmning            29.02   
Liva Palmund  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            29.99   
Magdalena Kuras  1988  MalmŲ Kappsimningsklubb            30.62  Deltager ikke i finalen 
Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            31.06   
Julie KrÝyer Svendsen  2002  GTI            31.15   
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby SvÝmmeklub            31.46   
Mollie Morfelt  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            31.50   
Sophie Amalie SchÝn  1999  Farum SvÝmmeklub            31.52   
Mellie Wijk  2002  Team West            31.63   
10  Zara Wendel  2002  Holbśk SvÝmme Klub            31.67   
11  Lśrke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            32.28   
12  Linnea Liljenfors  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            32.34   
13  Cecilie Elkjśr  2001  Hvidovre SvÝmme Klub            32.65   
14  Agnes Barner Hansen  2005  Nśstved IF            32.69   
15  Claudia Sperling  2002  Lyngby SvÝmmeklub            32.78   
16  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            32.99   
17  Amanda Persson  2005  MalmŲ Kappsimningsklubb            33.00   
18  Thilda Hšll  2005  Team West            33.07   
19  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            33.18   
20  Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub            33.28   
21  Annika Britt Larsen  2005  GTI            33.39   
22  Julie Segato  2005  GTI            33.50   
23  Sofie MaagÝe  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            33.69   
24  Maj Jensen  2003  Farum SvÝmmeklub            33.83   
25  Ella Gohr Metz  2005  Vest-BrÝndby            33.87   
26  Josephine Thomsen  2005  Herlev SvÝmning            33.91   
27  Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            33.94   
28  Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-BrÝndby            33.98   
29  Frederikke Echardt  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            34.09   
30  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum SvÝmmeklub            34.15   
31  Emilie Nyegaard  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            34.23   
32  Karoline K. Larsen  2004  Farum SvÝmmeklub            34.34   
33  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            34.45   
34  Hilda Eriksson  2004  Team West            34.91   
35  Julie Darlem Brandt  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            34.96   
36  Emma Zambrano Thorsen  2004  Vest-BrÝndby            34.97   
37  Camilla Hougaard  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            35.00   
38  Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen            35.07   
39  Alba Vendelboe-Schack  2005  HÝrsholm SvÝmmeforening            35.25   
40  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            35.28   
41  Thea Torndal Jensen  2004  Nśstved IF            35.38   
42  Annika KÝhn  2005  VAT Copenhagen            35.53   
43  Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-BrÝndby            35.71   
44  Emma Mattson  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            35.93   
45  Caroline Salskov Jensen  2005  HÝrsholm SvÝmmeforening            36.00   
46  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup SvÝmmeklub            36.08   
47  Anna Stenberg  2005  MalmŲ Kappsimningsklubb            36.22   
48  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            36.95   
49  Helene Orben  2005  Farum SvÝmmeklub            36.96   
50  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub            37.01   
51  Katrine MÝrkeberg  2004  Nśstved IF            37.53   
52  Caja Cederblad Larsen  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            39.35   
53  Helena Fogh Kronborg  2005  VAT Copenhagen            39.94   
54  Nicoline MÝrch Andersen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            40.30   
55  Isabella Borgmann  2005  Farum SvÝmmeklub            40.43   
56  Maria BÝgh  2002  HÝrsholm SvÝmmeforening            42.61   
Camilla Taylor  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            DSQ  SW6.3 bryd ef 15m 
Thelma Lind Einarsdůttir  2005  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            DSQ  SW6.3 bryd ef 15m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:37 
 
Resultat LÝb 3 (Semifinaler) - Officiel
Resultat LÝb 3 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:33   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 3, 50m RygsvÝmning Damer, Semifinaler 
Sponsor: Stark 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Victoria Bierre  2000  Herlev SvÝmning            29.42   
Liva Palmund  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            30.04   
Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            30.61   
Julie KrÝyer Svendsen  2002  GTI            31.12   
Mellie Wijk  2002  Team West            31.19   
Mollie Morfelt  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            31.40   
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby SvÝmmeklub            31.90   
Sophie Amalie SchÝn  1999  Farum SvÝmmeklub            31.91   
Linnea Liljenfors  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            32.01   
10  Zara Wendel  2002  Holbśk SvÝmme Klub            32.31   
11  Cecilie Elkjśr  2001  Hvidovre SvÝmme Klub            32.52   
12  Lśrke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            32.79   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:04   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 3, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 
Sponsor: Stark 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Victoria Bierre  2000  Herlev SvÝmning            29.25   
Liva Palmund  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            29.81   
Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            30.54   
Mellie Wijk  2002  Team West            31.13   
Mollie Morfelt  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            31.25   
Julie KrÝyer Svendsen  2002  GTI            31.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:04 
 
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  17 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:37   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 4, 50m RygsvÝmning Herrer, Indledende 
Sponsor: Stark 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Nicklas ÷stman Pedersen  2002  Herlev SvÝmning            27.01   
Luccas Dam Brenner  2001  Herlev SvÝmning            27.32   
Oliver SÝgaard-Andersen  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            27.65   
Frederik Riedel Lentz  2001  Gladsaxe SvÝmmeklub            27.92  Deltager ikke i finalen 
Sebastian Tullberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            28.05   
Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe SvÝmmeklub            28.11  Deltager ikke i finalen 
Jonatan Carlsson  2001  Team West            28.27   
Mads Tornow Rasmussen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            28.55   
Jakob Schmidt  1999  Holbśk SvÝmme Klub            28.66   
10  Jakob Bjerre Eriksen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            28.72   
11  Oskar Johansson  1993  Team West            28.78   
12  Emil Svensson  2002  Vellinge-Nšsets Simklubb            28.96   
13  Johannes StrŲmberg  2002  Vellinge-Nšsets Simklubb            29.10   
14  Mikkel Hjelm  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            29.16   
15  Sten Ludvigsson  1998  MalmŲ Kappsimningsklubb            29.33   
16  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  GTI            29.52   
17  Anders Skousen  2002  Hvidovre SvÝmme Klub            29.58   
18  David Arneskov  2002  Holbśk SvÝmme Klub            29.61   
19  Anes Cavka  1999  Team West            29.67   
20  Charlie Skoglund Macmillan  2004  Team West            29.71   
21  Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre SvÝmme Klub            29.75   
22  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            29.88   
23  Silas Waterval  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            29.99   
24  Mathias Vestergaard  2001  Gladsaxe SvÝmmeklub            30.00   
25  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            30.07   
26  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens SvÝmmeklub            30.08   
27  Karl Hydťn Liljegren  2001  MalmŲ Kappsimningsklubb            30.16   
28  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens SvÝmmeklub            30.22   
29  Gabriel Ari Tryggvarson  2003  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            30.32   
30  Hektor KvarnlŲf  2004  Team West            30.33   
31  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbśk SvÝmme Klub            30.36   
32  Flosi ”marsson  2003  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            30.40   
33  Eskil Ramšng  2004  Vellinge-Nšsets Simklubb            30.59   
34  Jeppe Kjśr  2004  VAT Copenhagen            30.81   
35  Lars Thor SÝrensen  1999  Vest-BrÝndby            30.85   
36  Malte Egholm BrÝns  2003  HÝrsholm SvÝmmeforening            31.11   
37  William Studsgaard  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            31.19   
38  Aron Fannar KristŪnarson  2003  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            31.33   
38  Daniel BornhÝft Nielsen  2004  Vest-BrÝndby            31.33   
40  Mads Toft  2001  Holbśk SvÝmme Klub            31.36   
41  Alexander E. Pedersen  2002  Holbśk SvÝmme Klub            31.49   
42  Frederik Taubert LÝgager  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            31.89   
43  Zilas Aarestrup  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub            32.11   
44  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002  Vest-BrÝndby            32.15   
45  Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            32.23   
46  Alexander Rendlev  2001  VAT Copenhagen            32.49   
47  Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            32.74   
48  Magnus Ravn Borch  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            32.87   
49  Andreas Stampe Dalgaard  2004  VAT Copenhagen            33.14   
50  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            33.46   
51  Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby SvÝmmeklub            33.63   
52  Nicolai D. B. Hansen  2004  GTI            34.35   
53  Anton Skov Grell  2004  Glostrup SvÝmmeklub            34.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:37 
 
Resultat LÝb 4 (Semifinaler) - Officiel
Resultat LÝb 4 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:33   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 4, 50m RygsvÝmning Herrer, Semifinaler 
Sponsor: Stark 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Nicklas ÷stman Pedersen  2002  Herlev SvÝmning            27.55   
Luccas Dam Brenner  2001  Herlev SvÝmning            27.68   
Oliver SÝgaard-Andersen  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            28.01   
Jakob Schmidt  1999  Holbśk SvÝmme Klub            28.32   
Johannes StrŲmberg  2002  Vellinge-Nšsets Simklubb            28.46   
Sebastian Tullberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            28.75  Deltager ikke i finalen 
Jakob Bjerre Eriksen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            28.76   
Jonatan Carlsson  2001  Team West            28.78   
Oskar Johansson  1993  Team West            28.92   
10  Emil Svensson  2002  Vellinge-Nšsets Simklubb            29.08   
11  Mikkel Hjelm  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            29.53   
12  Mads Tornow Rasmussen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            29.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:06   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 4, 50m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
Sponsor: Stark 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Nicklas ÷stman Pedersen  2002  Herlev SvÝmning            27.21   
Luccas Dam Brenner  2001  Herlev SvÝmning            27.52   
Jakob Schmidt  1999  Holbśk SvÝmme Klub            28.14   
Oliver SÝgaard-Andersen  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            28.33   
Jakob Bjerre Eriksen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            28.53   
Johannes StrŲmberg  2002  Vellinge-Nšsets Simklubb            29.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat LÝb 5 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 5 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  17 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:37   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 5, 50m BrystsvÝmning Damer, Indledende 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen-MK31            32.53   
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            32.96   
Sara Damkjśr Bartels  2004  Gladsaxe SvÝmmeklub            34.33   
Moa Bergdahl  2003  Team West            34.35   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            34.41   
Lina Dahlgren  2005  Team West            34.54   
Emma BjÝrnholdt  2000  Lyngby SvÝmmeklub            34.60   
Dagmar Boeck  2004  Farum SvÝmmeklub            34.82   
Karen Mist Arngeirsdůttir  2000  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            35.00   
10  Amalie Kruse Enemśrke  2003  Herlev SvÝmning            35.01   
11  Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            35.14   
12  Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            35.29   
13  Eva Margrťt Falsdůttir  2005  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            35.54   
14  Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub            35.91  Deltager ikke i finalen 
15  Sofie Bak  2003  Hvidovre SvÝmme Klub            36.02   
16  Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            36.12   
17  Emilie Nyegaard  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            36.20   
18  Josephine G. Lauridsen  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            36.27   
19  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            36.43   
20  Mathilde Svendsen  2004  GTI            36.91   
21  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.06   
22  Nikoline Skovly Larsen  2003  Nśstved IF            37.08   
23  Antonia Sandblom  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            37.16   
24  Lśrke Blond  2003  VAT Copenhagen            37.17   
25  Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub            37.23   
26  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.28   
27  Frida Hvirring Kragh  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            37.49   
28  Anja Xin Andersen  2004  Herlev SvÝmning            37.71   
29  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-BrÝndby            37.75   
30  Maya WallstrŲm  2004  Vellinge-Nšsets Simklubb            37.83   
31  Line Strandby  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            37.93   
32  Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            37.94   
33  Silja Nielsdůttir Hansen  2001  Hvidovre SvÝmme Klub            38.11   
34  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            38.24   
35  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            38.27   
36  Sofie MaagÝe  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            38.36   
37  Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen            38.42   
38  Emma Mikkelsen  2001  Vest-BrÝndby            38.48   
39  Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-BrÝndby            38.75   
40  Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen            38.92   
41  Cornelia Almqvist  2002  Team West            39.02   
42  Ida Oest  2003  Herlev SvÝmning            39.05   
43  Lśrke Marie Clausen  2005  GTI            39.06   
44  Kajsa SŲderholm  2004  Vellinge-Nšsets Simklubb            39.21   
45  Victoria Vorm  2001  Hovedstadens SvÝmmeklub            39.57   
46  Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub            39.74   
47  Nanna Udby Laugesen  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            40.46   
48  Frederikke Elster  2004  Lyngby SvÝmmeklub            40.99   
49  Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup SvÝmmeklub            41.62   
50  Sůlveig MarŪa Baldursdottir  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            42.06   
51  BrŪet NatalŪa Tůmasdůttir  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            42.13   
52  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            43.71   
Nicoline MÝrch Andersen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:37 
 
Resultat LÝb 5 (Semifinaler) - Officiel
Resultat LÝb 5 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:33   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 5, 50m BrystsvÝmning Damer, Semifinaler 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen-MK31            32.33   
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            34.05   
Sara Damkjśr Bartels  2004  Gladsaxe SvÝmmeklub            34.08   
Moa Bergdahl  2003  Team West            34.35   
Dagmar Boeck  2004  Farum SvÝmmeklub            34.81   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            34.82   
Amalie Kruse Enemśrke  2003  Herlev SvÝmning            34.98   
Emma BjÝrnholdt  2000  Lyngby SvÝmmeklub            35.11   
Lina Dahlgren  2005  Team West            35.14   
10  Karen Mist Arngeirsdůttir  2000  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            35.22   
11  Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby SvÝmmeklub            35.32   
12  Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            35.59   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:14   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 5, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen-MK31            32.28   
Sara Damkjśr Bartels  2004  Gladsaxe SvÝmmeklub            33.84   
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            33.90   
Moa Bergdahl  2003  Team West            34.25   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            34.60   
Dagmar Boeck  2004  Farum SvÝmmeklub            34.84   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:14 
 
Resultat LÝb 6 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 6 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  17 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  19:37   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer, Indledende 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbśk SvÝmme Klub            30.07   
Elliot Olsson  1999  Team West            30.14   
Rasmus Steenberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            30.19   
Gustav Klit Stjernholm  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            30.27   
Mads Ingeman Hansen  1997  Nśstved IF            30.40   
Richard Ekholm  2002  Team West            30.79   
Martin Vennick HaugbÝlle  2001  HÝrsholm SvÝmmeforening            31.02   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            31.60   
Harald Wiehe Struberg  2003  Herlev SvÝmning            32.13   
10  Jonatan Holmquist  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            32.17  Deltager ikke i finalen 
11  Erik Nicklasson  1998  MalmŲ Kappsimningsklubb            32.19   
12  Oskar Gustafson  2002  Team West            32.21   
13  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens SvÝmmeklub            32.36   
14  Philip Krogh BrÝnnicke  2000  VAT Copenhagen            32.51   
15  Owais Hamid  2000  Hvidovre SvÝmme Klub            32.58   
16  Oliver Lystlund  2003  Holbśk SvÝmme Klub            32.65   
17  MŚns Evertsson  2003  Team West            32.74   
18  Marcus Hiort  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub            32.79   
19  Mikkel S. Hansen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            33.11   
20  Sebastian Hviid Larsen  2004  HÝrsholm SvÝmmeforening            33.17   
21  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            33.23   
22  KŠri Snśr Halldůrsson  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            33.32   
23  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            33.41   
24  Jakob Bjerre Eriksen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            33.44   
25  David Arneskov  2002  Holbśk SvÝmme Klub            33.69   
26  Alexander Cueto Rasmussen  2004  VAT Copenhagen            33.78   
26  Mads ōrsted Nielsen  1999  VAT Copenhagen            33.78   
28  Rasmus Thode MÝller  2002  Farum SvÝmmeklub            33.81   
29  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002  Vest-BrÝndby            33.88   
30  Matias Munkholm  2004  VAT Copenhagen            33.97   
31  Alexander Logi Jůnsson  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            34.14   
32  Jakob Schmidt  1999  Holbśk SvÝmme Klub            34.16   
33  Asger Johansen  2003  Glostrup SvÝmmeklub            34.24   
34  Gustav Nissen  2001  Nśstved IF            34.25   
35  Daniel BornhÝft Nielsen  2004  Vest-BrÝndby            34.31   
36  Svante Vilhelmsson  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            34.52   
37  Alexander Johansson  2004  Team West            34.80   
38  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            34.82   
39  Harald Franck  2003  Nśstved IF            34.83   
40  Marcus SkÝtt Haslev  2002  Hovedstadens SvÝmmeklub            34.89   
41  Jakob StrŲmland  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            35.06   
42  Frederik Emil Bśkgaard  2002  Vest-BrÝndby            35.12   
42  Oskar LŲvberg  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            35.12   
44  Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            35.28   
45  Mads Lind  2002  Hvidovre SvÝmme Klub            35.45   
46  Oskar Skov Grell  2002  Glostrup SvÝmmeklub            35.71   
47  Kalle Gerner Knudsen  2004  VAT Copenhagen            35.93   
48  Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            36.03   
49  Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre SvÝmme Klub            36.09   
50  Frederik Taubert LÝgager  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            36.10   
51  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            36.14   
52  Peter Vinge-Maigaard  2003  VAT Copenhagen            36.27   
53  Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen            36.41   
54  Mikkel Nielsen  2004  Holbśk SvÝmme Klub            36.56   
55  Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            37.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:37 
 
Resultat LÝb 6 (Semifinaler) - Officiel
Resultat LÝb 6 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:33   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer, Semifinaler 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Niels Ottosen  1998  Holbśk SvÝmme Klub            30.09   
Mads Ingeman Hansen  1997  Nśstved IF            30.15  Deltager ikke i finalen 
Elliot Olsson  1999  Team West            30.51   
Rasmus Steenberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            30.68   
Gustav Klit Stjernholm  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            30.80   
Richard Ekholm  2002  Team West            30.88   
Martin Vennick HaugbÝlle  2001  HÝrsholm SvÝmmeforening            31.07   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            31.49   
Oskar Gustafson  2002  Team West            32.08   
10  Harald Wiehe Struberg  2003  Herlev SvÝmning            32.36   
11  Erik Nicklasson  1998  MalmŲ Kappsimningsklubb            32.57   
12  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens SvÝmmeklub            33.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:23   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 6, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 
Sponsor: Arena 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Elliot Olsson  1999  Team West            29.95   
Niels Ottosen  1998  Holbśk SvÝmme Klub            30.26   
Rasmus Steenberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            30.53   
Richard Ekholm  2002  Team West            30.69   
Gustav Klit Stjernholm  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            30.76   
Martin Vennick HaugbÝlle  2001  HÝrsholm SvÝmmeforening            31.38   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:23 
 
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  17 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:19   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 7, 50m FrisvÝmning Damer, Indledende 
Sponsor: Stark 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Magdalena Kuras  1988  MalmŲ Kappsimningsklubb            26.54   
Amalie SÝby Mortensen  2001  Holbśk SvÝmme Klub            26.93   
Julie KrÝyer Svendsen  2002  GTI            27.37   
Tilde Morin  2002  Team West            27.53   
Victoria Bierre  2000  Herlev SvÝmning            27.55  Deltager ikke i finalen 
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            27.68   
Lucie Hanquet  2003  Team West            27.92   
Sophie Amalie SchÝn  1999  Farum SvÝmmeklub            27.94   
Marina Nissen Jakobsen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            27.97   
10  Mathilde Maria Thorsen  2004  Herlev SvÝmning            28.07   
10  Sofia Abrahamsson  2005  Team West            28.07   
12  Stine Saaby Schmidt  2002  Farum SvÝmmeklub            28.09   
13  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub            28.16   
14  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            28.19   
15  Martha Vitus Tversted  2002  HÝrsholm SvÝmmeforening            28.48   
16  Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby SvÝmmeklub            28.55   
17  Karin Widerberg  2003  Team West            28.59   
18  Mollie Morfelt  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            28.61   
19  Lśrke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            28.64   
20  Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            28.69   
21  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            28.76   
22  Julia Osterman  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            28.82   
22  Julie Darlem Brandt  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            28.82   
24  Claudia Sperling  2002  Lyngby SvÝmmeklub            28.99   
25  Zara Wendel  2002  Holbśk SvÝmme Klub            29.02   
26  Martha Hjuler Britze  2004  HÝrsholm SvÝmmeforening            29.08   
27  Mie Bidsted Hansen  2003  Hvidovre SvÝmme Klub            29.13   
28  Maya Krogh BrÝnnicke  2005  VAT Copenhagen            29.15   
29  Eva Margrťt Falsdůttir  2005  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            29.31   
30  Boiana Gradinarska  2004  Team West            29.32   
30  Selma Avdic  2003  Team West            29.32   
32  Victoria Vorm  2001  Hovedstadens SvÝmmeklub            29.41   
33  Linnea Liljenfors  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            29.43   
34  Josefine Arbo SÝrensen  2004  GTI            29.44   
35  Frederikke Echardt  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            29.47   
36  Josephine Thomsen  2005  Herlev SvÝmning            29.52   
37  Elena Westmark Holm  2003  HÝrsholm SvÝmmeforening            29.53   
38  Alba Vendelboe-Schack  2005  HÝrsholm SvÝmmeforening            29.57   
39  Amanda Persson  2005  MalmŲ Kappsimningsklubb            29.60   
40  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            29.62   
41  Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum SvÝmmeklub            29.63   
41  Simone JÝrgensen  1999  Farum SvÝmmeklub            29.63   
43  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            29.67   
44  Mathilde Svendsen  2004  GTI            29.76   
45  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            29.83   
46  Nomi I. K. Schau  2004  GTI            29.88   
47  Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen            29.89   
48  Frederikke Elster  2004  Lyngby SvÝmmeklub            29.91   
49  Josephine G. Lauridsen  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            29.96   
50  Ella Gohr Metz  2005  Vest-BrÝndby            30.01   
51  Cecilie Elkjśr  2001  Hvidovre SvÝmme Klub            30.05   
52  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            30.07   
53  Annika Britt Larsen  2005  GTI            30.10   
54  Kajsa SŲderholm  2004  Vellinge-Nšsets Simklubb            30.12   
55  Emma Zambrano Thorsen  2004  Vest-BrÝndby            30.17   
56  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            30.20   
56  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum SvÝmmeklub            30.20   
58  Camilla Taylor  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            30.27   
59  Klara RŲdin  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            30.28   
60  Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            30.36   
61  Caroline Salskov Jensen  2005  HÝrsholm SvÝmmeforening            30.37   
62  Amalie Brammer Kśrgaard  2004  Gladsaxe SvÝmmeklub            30.40   
63  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            30.43   
64  Gunnhildur BjŲrg Baldursdůttir  2000  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            30.47   
65  Mie MÝrkedal  2003  Holbśk SvÝmme Klub            30.51   
66  Cecilie Salskov Jensen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            30.59   
67  Antonia Sandblom  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            30.63   
67  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            30.63   
69  Lina Dahlgren  2005  Team West            30.66   
70  Julie Segato  2005  GTI            30.89   
71  Anna Stenberg  2005  MalmŲ Kappsimningsklubb            30.90   
72  Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            30.95   
73  Lśrke Blond  2003  VAT Copenhagen            31.06   
74  Frida Hvirring Kragh  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            31.08   
75  Ństa Kamilla Sigurūardůttir  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            31.12   
76  Thelma Lind Einarsdůttir  2005  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            31.15   
77  Sarah Holm Clausen  2004  Farum SvÝmmeklub            31.17   
78  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-BrÝndby            31.18   
79  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            31.25   
80  Ida Larsen  2000  Holbśk SvÝmme Klub            31.27   
81  Elisabeth Roskśr  2004  VAT Copenhagen-MK31            31.33   
82  Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup SvÝmmeklub            31.36   
83  Katrine MÝrkeberg  2004  Nśstved IF            31.39   
84  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup SvÝmmeklub            31.40   
85  Nicoline MÝrch Andersen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            31.52   
86  Thea Torndal Jensen  2004  Nśstved IF            31.65   
87  Mathilde Thor MÝller  2005  Farum SvÝmmeklub            31.67   
88  Agnes Gustafson  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            31.97   
89  Helene Orben  2005  Farum SvÝmmeklub            31.98   
90  Maria BÝgh  2002  HÝrsholm SvÝmmeforening            32.09   
91  Mikkeline Timmerman  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            32.28   
92  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            32.45   
93  Emma Mattson  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            32.64   
94  Olivia My Nielsen  2004  Nśstved IF            32.89   
95  Caja Cederblad Larsen  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            33.06   
96  Isabella Borgmann  2005  Farum SvÝmmeklub            34.19   
97  Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-BrÝndby            34.54   
Hannah HŲesch  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            DNS   
Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Luna Luminari  2005  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            DNS   
Agnes Barner Hansen  2005  Nśstved IF            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:19 
 
Resultat LÝb 7 (Semifinaler) - Officiel
Resultat LÝb 7 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:33   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 7, 50m FrisvÝmning Damer, Semifinaler 
Sponsor: Stark 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Amalie SÝby Mortensen  2001  Holbśk SvÝmme Klub            27.14   
Magdalena Kuras  1988  MalmŲ Kappsimningsklubb            27.19  Deltager ikke i finalen 
Tilde Morin  2002  Team West            27.43   
Julie KrÝyer Svendsen  2002  GTI            27.62   
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            27.62  Deltager ikke i finalen 
Sofia Abrahamsson  2005  Team West            27.85   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Herlev SvÝmning            27.93   
Lucie Hanquet  2003  Team West            27.94   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum SvÝmmeklub            27.98   
10  Marina Nissen Jakobsen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            28.10   
11  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub            28.35   
12  Sophie Amalie SchÝn  1999  Farum SvÝmmeklub            28.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:33   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 7, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Sponsor: Stark 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Amalie SÝby Mortensen  2001  Holbśk SvÝmme Klub            26.90   
Tilde Morin  2002  Team West            27.42   
Julie KrÝyer Svendsen  2002  GTI            27.45   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Herlev SvÝmning            27.50   
Sofia Abrahamsson  2005  Team West            28.08   
Lucie Hanquet  2003  Team West            28.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:33 
 
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Officiel
Resultat LÝb 8 (Indledende) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  17 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:19   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 8, 50m FrisvÝmning Herrer, Indledende 
Sponsor: Stark 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre SvÝmme Klub            23.87   
Sebastian Tullberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            24.22   
Frederik Riedel Lentz  2001  Gladsaxe SvÝmmeklub            24.31  Deltager ikke i finalen 
Anes Cavka  1999  Team West            24.33   
Felix Jedbratt  2003  Team West            24.38   
Alexander Tullberg  2003  HÝrsholm SvÝmmeforening            24.43   
Frederik MÝller  2002  Herlev SvÝmning            24.45   
William Textor Broch  2001  Lyngby SvÝmmeklub            24.71   
Laurits Kenskov  2001  Herlev SvÝmning            24.75   
10  Christian Crone  2001  Gladsaxe SvÝmmeklub            24.86   
11  Gustav Klit Stjernholm  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            25.11   
12  Mads Ottosen  1997  Holbśk SvÝmme Klub            25.14   
13  David Arneskov  2002  Holbśk SvÝmme Klub            25.16   
14  David Reinholdsson  2002  Team West            25.19   
15  Oliver SÝgaard-Andersen  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            25.24   
16  Oskar Johansson  1993  Team West            25.28   
17  Magnus LÝhr  2001  Nśstved IF            25.32   
18  Mathias Vestergaard  2001  Gladsaxe SvÝmmeklub            25.37   
19  Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe SvÝmmeklub            25.39  Deltager ikke i finalen 
19  Valdemar BrÝns  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            25.39   
21  Elliot Olsson  1999  Team West            25.65   
22  Mads Ingeman Hansen  1997  Nśstved IF            25.70   
22  Mads Toft  2001  Holbśk SvÝmme Klub            25.70   
24  Fannar Snśvar Hauksson  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            25.74   
25  Emil Svensson  2002  Vellinge-Nšsets Simklubb            25.77   
25  Oliver Thor SÝrensen  2000  Gladsaxe SvÝmmeklub            25.77   
27  Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            25.82   
28  Hugo Lennartsson  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            25.84   
29  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            25.86   
30  Jakob Bjerre Eriksen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            25.88   
31  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens SvÝmmeklub            25.91   
32  Peter Holm  2003  Herlev SvÝmning            25.92   
33  Rasmus Steenberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            25.99   
34  Hektor KvarnlŲf  2004  Team West            26.08   
35  Victor Bendix Beiter  2001  Herlev SvÝmning            26.13   
36  Johannes StrŲmberg  2002  Vellinge-Nšsets Simklubb            26.15   
37  Frederik JÝrgensen  2003  Farum SvÝmmeklub            26.16   
37  Niels Ottosen  1998  Holbśk SvÝmme Klub            26.16   
39  Rasmus Thode MÝller  2002  Farum SvÝmmeklub            26.19   
40  Niels Paulli Sparholt  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            26.37   
41  Mikkel Hjelm  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            26.44   
42  Frederik Emil Bśkgaard  2002  Vest-BrÝndby            26.46   
43  Lucas Jul Pedersen  2003  Nśstved IF            26.47   
43  Mads ōrsted Nielsen  1999  VAT Copenhagen            26.47   
45  Marcus Hiort  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub            26.53   
46  Charlie Skoglund Macmillan  2004  Team West            26.56   
47  Sebastian Hviid Larsen  2004  HÝrsholm SvÝmmeforening            26.60   
48  Sten Ludvigsson  1998  MalmŲ Kappsimningsklubb            26.63   
49  Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby SvÝmmeklub            26.66   
50  Anders Skousen  2002  Hvidovre SvÝmme Klub            26.69   
51  Harald Franck  2003  Nśstved IF            26.70   
52  Lars Thor SÝrensen  1999  Vest-BrÝndby            26.71   
53  Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe SvÝmmeklub            26.77   
54  Lars Reber Knudsen  2003  Farum SvÝmmeklub            26.84   
55  Jakob Schmidt  1999  Holbśk SvÝmme Klub            26.86   
55  Malte Almqvist  2004  Team West            26.86   
57  Magnus Aasberg  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            26.92   
58  Andreas Stampe Dalgaard  2004  VAT Copenhagen            26.97   
58  Lucas Kaavť  2004  HÝrsholm SvÝmmeforening            26.97   
60  Aron Fannar KristŪnarson  2003  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            27.07   
60  Carl Magnus Krievs  2002  Vest-BrÝndby            27.07   
60  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            27.07   
63  Eddie DahlstrŲm  2004  Team West            27.08   
64  Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            27.09   
65  Richard Ekholm  2002  Team West            27.10   
66  Mikkel Gummer  2002  GTI            27.15   
67  Lauge Bastian Maar  2001  Nśstved IF            27.21   
68  Elias Noe  2004  Holbśk SvÝmme Klub            27.25   
69  Asger Johansen  2003  Glostrup SvÝmmeklub            27.27   
70  Peter Vinge-Maigaard  2003  VAT Copenhagen            27.28   
71  Alexander Ravn Borch  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            27.34   
72  StefŠn ElŪas DavŪūsson  2003  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            27.39   
73  Eskil Ramšng  2004  Vellinge-Nšsets Simklubb            27.45   
74  Frederik Pedersen  2002  Holbśk SvÝmme Klub            27.47   
75  Alexander E. Pedersen  2002  Holbśk SvÝmme Klub            27.53   
76  Gabriel Ari Tryggvarson  2003  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            27.54   
76  Mathias Toft NÝrskov  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            27.54   
78  Flosi ”marsson  2003  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            27.64   
79  Oskar Skov Grell  2002  Glostrup SvÝmmeklub            27.75   
80  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            27.95   
81  Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen            27.98   
82  Silas Waterval  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            28.01   
83  Jonathan FrŲjd  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            28.06   
84  Jeppe Kjśr  2004  VAT Copenhagen            28.08   
85  Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            28.15   
86  Adam Ringdahl  1998  MalmŲ Kappsimningsklubb            28.27   
87  Jakob StrŲmland  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            28.38   
88  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbśk SvÝmme Klub            28.50   
89  Anton Skov Grell  2004  Glostrup SvÝmmeklub            28.51   
90  Magnus Ravn Borch  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            28.87   
91  Svante Vilhelmsson  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            28.91   
92  Villads Brasch Jensen  2004  GTI            29.38   
Felix Lund  2001  Herlev SvÝmning            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:19 
 
Resultat LÝb 8 (Semifinaler) - Officiel
Resultat LÝb 8 (Semifinaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  09:48   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 8, 50m FrisvÝmning Herrer, Semifinaler 
Sponsor: Stark 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Alexander Tullberg  2003  HÝrsholm SvÝmmeforening            24.39   
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre SvÝmme Klub            24.51   
Frederik MÝller  2002  Herlev SvÝmning            24.55   
Anes Cavka  1999  Team West            24.62   
Felix Jedbratt  2003  Team West            24.73   
Sebastian Tullberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            24.84   
William Textor Broch  2001  Lyngby SvÝmmeklub            25.22   
Christian Crone  2001  Gladsaxe SvÝmmeklub            25.27   
Gustav Klit Stjernholm  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            25.29   
10  David Arneskov  2002  Holbśk SvÝmme Klub            25.35   
11  Laurits Kenskov  2001  Herlev SvÝmning            25.40   
12  Mads Ottosen  1997  Holbśk SvÝmme Klub            25.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:48 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:42   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 8, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
Sponsor: Stark 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre SvÝmme Klub            23.73   
Sebastian Tullberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            24.11   
Alexander Tullberg  2003  HÝrsholm SvÝmmeforening            24.24   
Felix Jedbratt  2003  Team West            24.28   
Anes Cavka  1999  Team West            24.47   
Frederik MÝller  2002  Herlev SvÝmning            24.50   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  17 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:05   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 9, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Amalie SÝby Mortensen  2001  Holbśk SvÝmme Klub            4:23.96   
Emilie Krog  2002  Hovedstadens SvÝmmeklub            4:29.18   
Bettina Merkle  1989  Neckarsulmer Sport-Union            4:30.74   
Emma BjÝrnholdt  2000  Lyngby SvÝmmeklub            4:38.52   
Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe SvÝmmeklub            4:38.87   
                     
 
LÝb 9, 400m FrisvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Lucie Hanquet  2003  Team West            4:25.84   
Thilda Hšll  2005  Team West            4:36.80   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            4:42.14   
Julia Osterman  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            4:43.30   
Ofelia Vejsager NÝddekśr  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub            4:46.34   
Sofia Abrahamsson  2005  Team West            4:47.55   
Ella Gohr Metz  2005  Vest-BrÝndby            4:48.73   
Fiona Andrea Have  2004  Lyngby SvÝmmeklub            4:48.81   
Lina Nielsen  2005  Team West            4:50.51   
10  Linn Thid  2003  Team West            4:51.20   
11  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            4:51.70   
12  Mathilde Nielsen  2003  Holbśk SvÝmme Klub            4:52.66   
13  Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            4:52.84   
14  Clara Hartvig-Olsen  2004  VAT Copenhagen            4:54.78   
15  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev SvÝmning            4:56.42   
16  Kaja Waag KallesÝe  2005  Herlev SvÝmning            4:58.54   
17  Astrid Virťn  2004  Team West            4:59.07   
18  Annika KÝhn  2005  VAT Copenhagen            5:00.16   
19  Line Thode MÝller  2004  Farum SvÝmmeklub            5:02.07   
20  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            5:02.61   
21  Elisabeth Roskśr  2004  VAT Copenhagen-MK31            5:02.74   
22  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            5:03.11   
23  Hilda Eriksson  2004  Team West            5:03.81   
24  Kaya Vennick HaugbÝlle  2004  HÝrsholm SvÝmmeforening            5:04.53   
25  Mie MÝrkedal  2003  Holbśk SvÝmme Klub            5:07.54   
26  Anna Stenberg  2005  MalmŲ Kappsimningsklubb            5:07.95   
27  Nanna Udby Laugesen  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            5:08.76   
28  Nicole Ahlbeck  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            5:12.60   
29  Helena Fogh Kronborg  2005  VAT Copenhagen            5:12.69   
30  Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum SvÝmmeklub            5:16.20   
31  Amalie Henriksen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            5:21.85   
32  Kajsa SŲderholm  2004  Vellinge-Nšsets Simklubb            5:23.22   
33  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            5:25.92   
Mia Lindberg  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:05 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  17 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  20:44   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 10, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1921-2001 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Philip Krogh BrÝnnicke  2000  VAT Copenhagen            4:22.38   
Karl Hydťn Liljegren  2001  MalmŲ Kappsimningsklubb            4:23.16   
Linus Holmdahl  2001  Team West            4:23.92   
Primus Olsson  2000  MalmŲ Kappsimningsklubb            4:28.56   
Alexander Rendlev  2001  VAT Copenhagen            4:32.00   
Anders Ludvigsson  2000  MalmŲ Kappsimningsklubb            4:37.82   
                     
 
LÝb 10, 400m FrisvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Christopher H. Brown  2002  Holbśk SvÝmme Klub            4:15.04   
Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe SvÝmmeklub            4:16.88   
Oscar Isberg  2004  GTI            4:18.10   
Lasse Darlem Brandt  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            4:18.66   
Silas Storm Nielsen  2002  Holbśk SvÝmme Klub            4:20.14   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev SvÝmning            4:20.39   
Valdemar BrÝns  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            4:21.60   
Marcus SkÝtt Haslev  2002  Hovedstadens SvÝmmeklub            4:22.53   
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe SvÝmmeklub            4:27.02   
10  Noah Bred  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub            4:28.25   
11  Nickolas Kofoed Thestrup  2003  GTI            4:29.75   
12  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            4:30.21   
13  Oliver Lystlund  2003  Holbśk SvÝmme Klub            4:30.73   
14  Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            4:31.95   
15  William Studsgaard  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            4:32.16   
16  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            4:33.41   
17  Oskar Gustafson  2002  Team West            4:36.80   
18  Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre SvÝmme Klub            4:39.05   
19  Hektor KvarnlŲf  2004  Team West            4:39.10   
20  Bertram GrÝn Brandelev  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            4:41.66   
21  Nicolai D. B. Hansen  2004  GTI            4:42.60   
22  Alexander Johansson  2004  Team West            4:43.02   
23  Alexander Cueto Rasmussen  2004  VAT Copenhagen            4:44.35   
24  Mats KrŁger  2004  Farum SvÝmmeklub            4:44.96   
25  Zilas Aarestrup  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub            4:45.63   
26  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            4:49.12   
27  Jonathan FrŲjd  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            4:49.67   
28  Marius Kjśr Hoelgaard  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            4:50.44   
29  Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen            4:53.31   
30  Kalle Gerner Knudsen  2004  VAT Copenhagen            4:54.21   
31  Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            4:54.24   
32  Mikkel Nielsen  2004  Holbśk SvÝmme Klub            4:59.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  17 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:44 
 
Resultat LÝb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:34   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 13, 100m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 1921-2002 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Victoria Bierre  2000  Herlev SvÝmning            1:02.66   
Liva Palmund  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:06.26   
Julie KrÝyer Svendsen  2002  GTI            1:08.41  Deltager ikke i finalen 
Bettina Merkle  1989  Neckarsulmer Sport-Union            1:08.98  Deltager ikke i finalen 
Lśrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:09.68   
Zara Wendel  2002  Holbśk SvÝmme Klub            1:09.99   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:13.27   
Josephine G. Lauridsen  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:13.32  Deltager ikke i finalen 
Tilde Morin  2002  Team West            1:13.32   
10  Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen-MK31            1:13.35   
11  Julie Darlem Brandt  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:13.92  Deltager ikke i finalen 
12  Camilla Hougaard  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:14.17  Deltager ikke i finalen 
13  Frederikke Echardt  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:14.22  Deltager ikke i finalen 
14  Camilla Taylor  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:16.65   
15  Martha Vitus Tversted  2002  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:17.20   
Marit Cuperus  2002  Team West            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
LÝb 13, 100m RygsvÝmning Damer, Indledende Ňrg. 2003-2005 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:07.48   
Annika Britt Larsen  2005  GTI            1:09.97   
Mollie Morfelt  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:10.36   
Lśrke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            1:10.75   
Sofie MaagÝe  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:10.90   
Lina Nielsen  2005  Team West            1:11.86   
Karoline K. Larsen  2004  Farum SvÝmmeklub            1:11.94   
Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            1:12.48   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:12.55   
10  Moa Bergdahl  2003  Team West            1:12.66   
11  Julie Segato  2005  GTI            1:12.85   
12  Amanda Persson  2005  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:12.89   
13  Josephine Thomsen  2005  Herlev SvÝmning            1:13.35   
14  Linn Thid  2003  Team West            1:13.72   
15  Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe SvÝmmeklub            1:13.84   
16  Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-BrÝndby            1:14.09   
17  Juliane Bo Andersen  2005  A6            1:14.14  Deltager ikke i finalen 
18  Maj Jensen  2003  Farum SvÝmmeklub            1:14.32   
19  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:14.50   
20  Maya Krogh BrÝnnicke  2005  VAT Copenhagen            1:14.78   
21  Mathilde Mathiesen  2004  VAT Copenhagen            1:14.86   
22  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:14.94   
23  Thelma Lind Einarsdůttir  2005  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            1:15.21   
24  Emma Zambrano Thorsen  2004  Vest-BrÝndby            1:15.37   
25  Hilda Eriksson  2004  Team West            1:15.45   
26  Agnes Barner Hansen  2005  Nśstved IF            1:15.98   
27  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:16.22   
28  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:16.25   
29  Ronja K. S. Josephsen  2005  A6            1:16.41   
30  Ofelia Vejsager NÝddekśr  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:16.49   
31  Katrine Duus  2003  Nśstved IF            1:16.91   
32  Josephine B. U. Danielsen  2003  VAT Copenhagen            1:16.94   
33  Nanna Udby Laugesen  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            1:17.05   
34  Annika KÝhn  2005  VAT Copenhagen            1:17.15   
35  Mie Bidsted Hansen  2003  Hvidovre SvÝmme Klub            1:17.21   
36  Isabella Rosenberg  2003  VAT Copenhagen-MK31            1:17.62   
37  Martha Hjuler Britze  2004  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:17.96   
38  Nomi I. K. Schau  2004  GTI            1:18.00   
39  Liva Lund Hansen  2005  VAT Copenhagen            1:18.42   
40  Emma Mattson  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:18.48   
41  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:18.77   
42  Nora Kejser  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:18.88   
43  Kaja Waag KallesÝe  2005  Herlev SvÝmning            1:19.08   
44  Lśrke Marie Clausen  2005  GTI            1:19.27   
45  Lśrke Blond  2003  VAT Copenhagen            1:19.55   
46  Anna Stenberg  2005  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:19.75   
47  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31            1:20.62   
48  Elisabeth Roskśr  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:20.71   
49  Sofie Bak  2003  Hvidovre SvÝmme Klub            1:20.94   
50  Katrine MÝrkeberg  2004  Nśstved IF            1:21.60   
51  Olivia My Nielsen  2004  Nśstved IF            1:22.01   
52  Amalie Henriksen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            1:22.99   
53  Helene Orben  2005  Farum SvÝmmeklub            1:23.52   
54  Mathilde Svendsen  2004  GTI            1:24.74   
55  Caja Cederblad Larsen  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            1:25.55   
56  Helena Fogh Kronborg  2005  VAT Copenhagen            1:26.19   
57  Isabella Borgmann  2005  Farum SvÝmmeklub            1:27.71   
58  Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-BrÝndby            1:28.93   
Ella Gohr Metz  2005  Vest-BrÝndby            DSQ  SW6.3 EFB 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:34 
 
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  17:57   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 13, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 1921-2002 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Victoria Bierre  2000  Herlev SvÝmning            1:01.81   
Liva Palmund  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:05.98   
Zara Wendel  2002  Holbśk SvÝmme Klub            1:08.70   
Lśrke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen-MK31            1:09.07   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:11.22   
Tilde Morin  2002  Team West            1:14.12   
                     
 
LÝb 13, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2005 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Ella Stenholt  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:07.43   
Mollie Morfelt  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:08.55   
Lśrke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            1:09.12   
Annika Britt Larsen  2005  GTI            1:09.55   
Sofie MaagÝe  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:10.40   
Lina Nielsen  2005  Team West            1:11.60   
                     
 
LÝb 13, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2006-2007 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Nadia WallÝe  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:13.67   
Mathilde MÝller  2007  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:13.83   
Dicte Laurberg Vedel  2006  VAT Copenhagen            1:15.05   
Isabella Pedersen  2007  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:15.59   
Ella Emilia Soelberg  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:17.45   
Maja Zastrojevic  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:18.63   
                     
 
LÝb 13, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2008-2020 
Sponsor: Sperling Auto 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Caroline Toftelund Larsen  2008  Lyngby SvÝmmeklub            1:20.10   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby SvÝmmeklub            1:25.11   
Amelia Eriksen  2008  HelsingÝr SvÝmmeklub            1:25.32   
Asta Krumm Knuhtsen  2008  HelsingÝr SvÝmmeklub            1:25.64   
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby SvÝmmeklub            1:28.05   
Sofie Ross  2008  Lyngby SvÝmmeklub            1:35.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  17:57 
 
Resultat LÝb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:28   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 14, 100m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 1921-2001 
Sponsor: Life & Yoga 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Luccas Dam Brenner  2001  Herlev SvÝmning            59.26   
Sebastian Tullberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:00.68   
Jonatan Carlsson  2001  Team West            1:02.12   
Jakob Schmidt  1999  Holbśk SvÝmme Klub            1:02.20   
Oskar Johansson  1993  Team West            1:02.20   
Jakob Bjerre Eriksen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:02.84   
Anes Cavka  1999  Team West            1:04.08   
Karl Hydťn Liljegren  2001  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:04.48   
Sten Ludvigsson  1998  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:05.07   
10  Christian Crone  2001  Gladsaxe SvÝmmeklub            1:06.10   
11  Gustav Nissen  2001  Nśstved IF            1:09.12   
12  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            1:10.43   
13  Gustav Englund  2001  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:11.25   
                     
 
LÝb 14, 100m RygsvÝmning Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2004 
Sponsor: Life & Yoga 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Nicklas ÷stman Pedersen  2002  Herlev SvÝmning            59.09   
Gustav Klit Stjernholm  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:00.35   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Nšsets Simklubb            1:02.83   
Nickolas Kofoed Thestrup  2003  GTI            1:02.85   
Mikkel Hjelm  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:03.09   
Christopher H. Brown  2002  Holbśk SvÝmme Klub            1:03.32   
Charlie Skoglund Macmillan  2004  Team West            1:03.83   
Frederik JÝrgensen  2003  Farum SvÝmmeklub            1:04.26   
Silas Storm Nielsen  2002  Holbśk SvÝmme Klub            1:04.52   
10  Silas Waterval  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:04.66   
11  Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe SvÝmmeklub            1:05.42   
12  Anders Skousen  2002  Hvidovre SvÝmme Klub            1:05.65   
13  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:05.80   
14  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:05.95   
15  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbśk SvÝmme Klub            1:05.97   
16  Eskil Ramšng  2004  Vellinge-Nšsets Simklubb            1:06.10   
17  Nicolai D. B. Hansen  2004  GTI            1:06.30   
18  Gabriel Ari Tryggvarson  2003  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            1:06.35   
19  Flosi ”marsson  2003  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            1:06.54   
20  Emil Witzner Hansen  2004  A6            1:06.89  Deltager ikke i finalen 
21  Hektor KvarnlŲf  2004  Team West            1:07.22   
22  William Studsgaard  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:07.31   
23  Sebastian Hviid Larsen  2004  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:07.48   
24  Aron Fannar KristŪnarson  2003  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            1:07.50   
25  Zilas Aarestrup  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub            1:07.67   
26  Jeppe Kjśr  2004  VAT Copenhagen            1:07.71   
27  Daniel BornhÝft Nielsen  2004  Vest-BrÝndby            1:09.03   
28  Noah Tranum  2004  A6            1:09.20  Deltager ikke i finalen 
29  Andreas Stampe Dalgaard  2004  VAT Copenhagen            1:09.60   
30  Gustav HaugŚrd Hansen  2002  Hvidovre SvÝmme Klub            1:09.67   
31  Oliver Steenberg  2002  Gladsaxe SvÝmmeklub            1:09.80   
32  Bertram GrÝn Brandelev  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:10.18   
33  Kasper Feld SÝrensen  2002  Lyngby SvÝmmeklub            1:10.49   
34  Magnus Ravn Borch  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:10.72   
35  Matias Munkholm  2004  VAT Copenhagen            1:10.99   
36  Mads Lind  2002  Hvidovre SvÝmme Klub            1:11.07   
37  Marco Stub Olsen  2004  A6            1:13.20  Deltager ikke i finalen 
38  Malte Hjalholt  2003  VAT Copenhagen            1:13.81   
39  Anton Skov Grell  2004  Glostrup SvÝmmeklub            1:13.84   
40  Sofus Norby Larsson  2004  Herlev SvÝmning            1:13.95   
41  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:15.24   
42  Mikkel Bjellekjśr Jensen  2003  A6            1:15.48  Deltager ikke i finalen 
43  Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            1:16.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:13   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 14, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1921-2001 
Sponsor: Life & Yoga 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Luccas Dam Brenner  2001  Herlev SvÝmning            59.00   
Sebastian Tullberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:00.47   
Jakob Schmidt  1999  Holbśk SvÝmme Klub            1:01.02   
Jonatan Carlsson  2001  Team West            1:01.67   
Oskar Johansson  1993  Team West            1:01.85   
Jakob Bjerre Eriksen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:02.81   
                     
 
LÝb 14, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
Sponsor: Life & Yoga 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Nicklas ÷stman Pedersen  2002  Herlev SvÝmning            59.16   
Gustav Klit Stjernholm  2002  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            59.48   
Mikkel Hjelm  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:02.34   
Christopher H. Brown  2002  Holbśk SvÝmme Klub            1:02.79   
Emil Svensson  2002  Vellinge-Nšsets Simklubb            1:03.19   
Nickolas Kofoed Thestrup  2003  GTI            1:03.19   
                     
 
LÝb 14, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
Sponsor: Life & Yoga 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Anton Rytter Bech  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            1:08.12   
Cornelius Olsen  2005  Farum SvÝmmeklub            1:09.02   
Seth Nillund  2005  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:09.74   
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:10.42   
Oscar HÝck Just  2006  Farum SvÝmmeklub            1:14.62   
Benjamin Schultz Hansen  2005  Farum SvÝmmeklub            1:15.87   
                     
 
LÝb 14, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2007-2020 
Sponsor: Life & Yoga 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Andreas Bendtsen  2007  HelsingÝr SvÝmmeklub            1:13.62   
Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby SvÝmmeklub            1:14.93   
Asger Hvilsom  2007  HelsingÝr SvÝmmeklub            1:16.94   
Bastian Zahle  2008  HelsingÝr SvÝmmeklub            1:19.25   
Anders Rye Gefke  2008  HelsingÝr SvÝmmeklub            1:23.40   
Storm Bargmann  2007  Herlev SvÝmning            1:24.25   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:13 
 
Resultat LÝb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:07   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 1921-2002 
Sponsor: Trśvarefabrikkerne 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mellie Wijk  2002  Team West            1:04.78   
Magdalena Kuras  1988  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:04.96  Deltager ikke i finalen 
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:07.16   
Gunnhildur BjŲrg Baldursdůttir  2000  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            1:08.23   
Johanna Andersson  2002  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:08.50   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbśk SvÝmme Klub            1:09.80   
Emilie Krog  2002  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:10.10   
Emilie Nyegaard  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:11.22   
Silja Nielsdůttir Hansen  2001  Hvidovre SvÝmme Klub            1:11.41  Deltager ikke i finalen 
10  Marina Nissen Jakobsen  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:11.65   
11  Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum SvÝmmeklub            1:11.93   
12  Emma Mikkelsen  2001  VG 17            1:12.45   
13  Stine Eskebo Nielsen  2001  VG 17            1:13.19   
14  Cornelia Almqvist  2002  Team West            1:13.89   
15  Line Strandby  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:13.91   
16  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe SvÝmmeklub            1:14.09   
17  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:14.24   
18  Ida Larsen  2000  Holbśk SvÝmme Klub            1:20.85   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Team West            DNS   
                     
 
LÝb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende Ňrg. 2003-2005 
Sponsor: Trśvarefabrikkerne 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Team West            1:04.61   
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:04.69   
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            1:06.29   
Lśrke Schelde-Mollerup  2003  A6            1:06.62  Deltager ikke i finalen 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev SvÝmning            1:06.94   
Boiana Gradinarska  2004  Team West            1:07.13   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:07.52   
Mathilde Maria Thorsen  2004  Herlev SvÝmning            1:08.41   
Pernille Elm Jensen  2003  A6            1:08.98  Deltager ikke i finalen 
10  Sara Damkjśr Bartels  2004  Gladsaxe SvÝmmeklub            1:09.99   
11  Thea Mikkelsen  2005  VG 17            1:10.00   
12  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby SvÝmmeklub            1:10.07   
13  Astrid Virťn  2004  Team West            1:10.15   
14  Clara Hartvig-Olsen  2004  VAT Copenhagen            1:10.67   
15  Selma Avdic  2003  Team West            1:10.70   
16  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:10.79   
17  Mathilda Hyldal Jung  2004  A6            1:10.87  Deltager ikke i finalen 
18  Linnea Liljenfors  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:10.97   
19  Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe SvÝmmeklub            1:11.36   
20  Liva Lund Hansen  2005  VAT Copenhagen            1:11.49   
21  Josefine Arbo SÝrensen  2004  GTI            1:11.53   
22  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub            1:12.06   
23  Frederikke Elster  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:12.66   
24  Kaya Vennick HaugbÝlle  2004  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:13.02   
25  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:13.27   
26  Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:13.97   
27  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:14.04   
28  Ństa Kamilla Sigurūardůttir  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            1:14.18   
29  Amalie Brammer Kśrgaard  2004  Gladsaxe SvÝmmeklub            1:14.53   
30  Sarah Holm Clausen  2004  Farum SvÝmmeklub            1:14.57   
31  Sůlveig MarŪa Baldursdottir  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            1:14.65   
32  Caroline Salskov Jensen  2005  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:14.69   
33  Natascha Packert-Frandsen  2005  VG 17            1:14.92   
34  Alice Skoglund  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            1:15.67   
35  Alba Vendelboe-Schack  2005  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:16.06   
36  Lśrke Blond  2003  VAT Copenhagen            1:16.80   
37  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:18.43   
38  Nicole Ahlbeck  2003  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:18.67   
39  Emma Kjer Rasmussen  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            1:18.84   
40  Freya Ry Nielsen  2005  VG 17            1:19.77   
41  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  Hvidovre SvÝmme Klub            1:20.97   
Elena Westmark Holm  2003  HÝrsholm SvÝmmeforening            DNS   
Olivia Callesen  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            DNS   
Karin Widerberg  2003  Team West            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:07 
 
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:29   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 1921-2002 
Sponsor: Trśvarefabrikkerne 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Mellie Wijk  2002  Team West            1:02.25   
Victoria Vorm  2001  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:05.95   
Johanna Andersson  2002  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:06.60   
Gunnhildur BjŲrg Baldursdůttir  2000  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            1:08.54   
Emilie Krog  2002  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:08.71   
Ida Maria Nielsen  2000  Holbśk SvÝmme Klub            1:09.83   
                     
 
LÝb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2003-2005 
Sponsor: Trśvarefabrikkerne 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Team West            1:03.88   
Sofie Bruun HÝvring  2004  VAT Copenhagen-MK31            1:04.25   
Schastine Skifter Tabor  2005  VAT Copenhagen            1:05.05   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev SvÝmning            1:05.61   
Boiana Gradinarska  2004  Team West            1:05.74   
Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:08.29   
                     
 
LÝb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2006-2007 
Sponsor: Trśvarefabrikkerne 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:04.90   
Mikkeline Steen Stokkebro  2007  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:11.17   
Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:15.06   
Sarah HÝjlund  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:16.76   
Nadia WallÝe  2007  VAT Copenhagen-MK31            1:17.19   
Marie Elster  2006  Lyngby SvÝmmeklub            1:18.11   
                     
 
LÝb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2008-2020 
Sponsor: Trśvarefabrikkerne 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Wilma Berg  2008  Lyngby SvÝmmeklub            1:25.25   
Ida Mathiesen  2008  Lyngby SvÝmmeklub            1:26.57   
Laura Emilie Hoegh  2008  Lyngby SvÝmmeklub            1:31.97   
Wilma Adelhardt Madsen  2008  Lyngby SvÝmmeklub            1:32.41   
Emma Mollerup  2009  Lyngby SvÝmmeklub            1:39.36   
Ellen Textor-Broch  2009  Lyngby SvÝmmeklub            1:41.67   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:29 
 
Resultat LÝb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:28   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 1921-2001 
Sponsor: LÝveapoteket 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Julius Munk  2000  Herlev SvÝmning            58.39   
Laurits Kenskov  2001  Herlev SvÝmning            58.52   
Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe SvÝmmeklub            59.13  Deltager ikke i finalen 
Oliver Thor SÝrensen  2000  Gladsaxe SvÝmmeklub            59.13   
Felix Lund  2001  Herlev SvÝmning            59.75  Deltager ikke i finalen 
Primus Olsson  2000  MalmŲ Kappsimningsklubb            59.82  Deltager ikke i finalen 
Mads Tornow Rasmussen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:00.57   
Anders Ludvigsson  2000  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:01.20   
Niels Ottosen  1998  Holbśk SvÝmme Klub            1:01.24   
10  Mikkel S. Hansen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:01.60   
11  Magnus LÝhr  2001  Nśstved IF            1:02.03   
12  Erik Nicklasson  1998  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:02.08   
13  Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            1:02.40   
14  Philip Krogh BrÝnnicke  2000  VAT Copenhagen            1:02.64   
15  Mads Toft  2001  Holbśk SvÝmme Klub            1:03.59   
16  William Textor Broch  2001  Lyngby SvÝmmeklub            1:03.63   
17  Lars Thor SÝrensen  1999  Vest-BrÝndby            1:03.73  Deltager ikke i finalen 
18  Mathias Vestergaard  2001  Gladsaxe SvÝmmeklub            1:03.84   
19  Mads Ottosen  1997  Holbśk SvÝmme Klub            1:04.03   
20  Niels Paulli Sparholt  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:04.41   
21  Rasmus Steenberg  2000  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:04.54   
22  Alexander Rendlev  2001  VAT Copenhagen            1:05.06   
23  Mads ōrsted Nielsen  1999  VAT Copenhagen            1:05.56   
24  Adam Ringdahl  1998  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:06.06   
25  Alexander Ravn Borch  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:08.57   
26  Magnus Aasberg  2001  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:08.77   
                     
 
LÝb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Ňrg. 2002-2004 
Sponsor: LÝveapoteket 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Felix Jedbratt  2003  Team West            57.50   
Tobias Dan Hansen  2002  Herlev SvÝmning            58.13   
Oliver SÝgaard-Andersen  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            58.30   
Frederik MÝller  2002  Herlev SvÝmning            58.43   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            58.63   
David Reinholdsson  2002  Team West            58.97   
Frederik Bojesen  2002  A6            59.10  Deltager ikke i finalen 
Elias Noe  2004  Holbśk SvÝmme Klub            1:00.30   
Oscar Isberg  2004  GTI            1:00.75   
10  Fannar Snśvar Hauksson  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            1:00.82   
11  Lars Reber Knudsen  2003  Farum SvÝmmeklub            1:01.28   
12  Nicolai Wiuff  2002  A6            1:01.46  Deltager ikke i finalen 
13  Frederik Emil Bśkgaard  2002  Vest-BrÝndby            1:01.73   
14  Valdemar BrÝns  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:02.10   
15  Johannes StrŲmberg  2002  Vellinge-Nšsets Simklubb            1:02.15   
16  Mikkel Gummer  2002  GTI            1:02.16   
17  Alexander Tullberg  2003  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:02.26   
18  Lasse Darlem Brandt  2003  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:02.39   
18  Malte Almqvist  2004  Team West            1:02.39   
20  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:02.59   
21  Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:02.71   
22  AsbjÝrn Floor-BÝjden  2002  Vest-BrÝndby            1:02.77   
23  Peter Vinge-Maigaard  2003  VAT Copenhagen            1:02.95   
24  Carl Magnus Krievs  2002  Vest-BrÝndby            1:02.99   
25  Gabriel Elmedyb  2004  Herlev SvÝmning            1:03.05   
26  MŚns Evertsson  2003  Team West            1:03.24   
27  Kasper Thorn  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:03.46   
28  Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:03.49   
29  Noah Bred  2003  Gladsaxe SvÝmmeklub            1:03.53   
30  Malte Egholm BrÝns  2003  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:03.74   
31  Eddie DahlstrŲm  2004  Team West            1:03.79   
32  Emil Steenberg  2002  HÝrsholm SvÝmmeforening            1:03.81   
33  Rasmus Hatting Petersen  2002  VAT Copenhagen            1:04.27   
34  Hugo Lennartsson  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:04.56   
35  Noah Tranum  2004  A6            1:04.66  Deltager ikke i finalen 
36  Oskar Skov Grell  2002  Glostrup SvÝmmeklub            1:04.83   
37  Frederik Taubert LÝgager  2004  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:05.90   
38  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby SvÝmmeklub            1:05.92   
39  Carl Ewertz  2002  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:06.10   
40  Asger Johansen  2003  Glostrup SvÝmmeklub            1:06.19   
41  Villads Brasch Jensen  2004  GTI            1:07.03   
42  Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens SvÝmmeklub            1:07.59   
43  Emil Stenholt RÝpke  2004  A6            1:07.79  Deltager ikke i finalen 
44  Anton Skov Grell  2004  Glostrup SvÝmmeklub            1:08.63   
45  Victor ToftehÝj  2003  A6            1:08.76   
46  Alexander E. Pedersen  2002  Holbśk SvÝmme Klub            1:09.88   
47  Anders Kousgard Kortegaar  2004  A6            1:10.88   
48  Alexander Marcus Englev  2004  GTI            1:11.16   
49  Kalle Gerner Knudsen  2004  VAT Copenhagen            1:13.25   
50  Mikkel Nielsen  2004  Holbśk SvÝmme Klub            1:13.93   
Charlie Skoglund Macmillan  2004  Team West            DNS   
Jonathan FrŲjd  2004  MalmŲ Kappsimningsklubb            DSQ  SW8.4 ESB 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:28 
 
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  18:44   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 1921-2001 
Sponsor: LÝveapoteket 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Laurits Kenskov  2001  Herlev SvÝmning            57.46   
Julius Munk  2000  Herlev SvÝmning            57.58   
Oliver Thor SÝrensen  2000  Gladsaxe SvÝmmeklub            58.40   
Mads Tornow Rasmussen  2000  SvÝmmeklubben Triton Ballerup            1:00.22   
Niels Ottosen  1998  Holbśk SvÝmme Klub            1:01.56   
Anders Ludvigsson  2000  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:04.09   
                     
 
LÝb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
Sponsor: LÝveapoteket 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Tobias Dan Hansen  2002  Herlev SvÝmning            56.04   
Felix Jedbratt  2003  Team West            56.80   
Frederik MÝller  2002  Herlev SvÝmning            56.84   
Oliver SÝgaard-Andersen  2003  Hovedstadens SvÝmmeklub            57.63   
David Reinholdsson  2002  Team West            58.59   
Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Nšsets Simklubb            58.80   
                     
 
LÝb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2005-2006 
Sponsor: LÝveapoteket 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Henrik Kraemer  2005  Team West            1:00.86   
Carlos Halawi  2006  VAT Copenhagen-MK31            1:04.00   
Viktor Bernstein  2006  Hvidovre SvÝmme Klub            1:05.13   
Isaac Barrett  2005  Vellinge-Nšsets Simklubb            1:05.32   
Bill Beckman  2005  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:06.84   
Sebastian Rendlev  2005  VAT Copenhagen            1:06.84   
                     
 
LÝb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2007-2020 
Sponsor: LÝveapoteket 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Sander F. HÝyrup Johnsen  2007  Lyngby SvÝmmeklub            1:12.87   
Rio Halawi  2008  VAT Copenhagen-MK31            1:13.20   
Benjamin Bonde  2007  Lyngby SvÝmmeklub            1:22.72   
Stefan Ivan  2007  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:29.79   
Viktor LŲvberg  2007  MalmŲ Kappsimningsklubb            1:32.84   
Mathias Riis  2008  Lyngby SvÝmmeklub            1:43.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  18:44 
 
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:07   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 17, 400m Medley Damer, Finaler Ňrg. 1921-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Marit Cuperus  2002  Team West            5:19.04   
Gunnhildur BjŲrg Baldursdůttir  2000  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            5:28.59   
                     
 
LÝb 17, 400m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Lucie Hanquet  2003  Team West            5:07.46   
Eva Margrťt Falsdůttir  2005  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            5:15.68   
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby SvÝmmeklub            5:18.70   
Ofelia Vejsager NÝddekśr  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub            5:22.03   
Lina Nielsen  2005  Team West            5:23.82   
Silja Brage  2005  A6            5:24.79   
Amalie Kruse Enemśrke  2003  Herlev SvÝmning            5:30.16   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens SvÝmmeklub            5:39.30   
Sůlveig MarŪa Baldursdottir  2004  ÕĢrůttabandalag Reykjanesbśjar            5:42.44   
10  Alma Olivarius  2005  Lyngby SvÝmmeklub            5:42.66   
11  Maya WallstrŲm  2004  Vellinge-Nšsets Simklubb            5:44.32   
12  BrŪet NatalŪa Tůmasdůttir  2004  Hvidovre SvÝmme Klub            6:29.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Lyngby SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 
Resultat LÝb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat LÝb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stśvne navn  Arena Lyngby Open 2019 Stadion    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:31   
  ArrangÝr  Lyngby SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  17 januar 2020         
 
 
LÝb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
David Arneskov  2002  Holbśk SvÝmme Klub            4:39.37