Resultater for Arena Lyngby Open 2020 Stadion
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.04 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.33 | ||||||
3 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 28.78 | ||||||
4 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 28.88 | ||||||
5 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.09 | ||||||
6 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.14 | ||||||
7 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.19 | ||||||
8 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 29.32 | ||||||
9 | Boiana Gradinarska | 2004 | Team West | 29.46 | ||||||
10 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 29.56 | ||||||
11 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 29.58 | ||||||
12 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 30.08 | ||||||
13 | Karin Widerberg | 2003 | Team West | 30.24 | ||||||
14 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.26 | ||||||
15 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.27 | ||||||
16 | Tilde Morin | 2002 | Team West | 30.38 | ||||||
17 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Herlev Svømning | 30.45 | ||||||
18 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.47 | ||||||
19 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.53 | ||||||
20 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.58 | ||||||
21 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.59 | ||||||
22 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.60 | ||||||
23 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.76 | ||||||
24 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 30.82 | ||||||
25 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | VAT Copenhagen | 30.87 | ||||||
26 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 30.93 | ||||||
27 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.04 | ||||||
28 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.14 | ||||||
29 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.34 | ||||||
30 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 31.37 | ||||||
31 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 31.44 | ||||||
31 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 31.44 | ||||||
33 | Astrid Virén | 2004 | Team West | 31.52 | ||||||
34 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | GTI | 31.55 | ||||||
35 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 31.58 | ||||||
36 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 31.59 | ||||||
37 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 31.60 | ||||||
38 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.61 | ||||||
39 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 31.65 | ||||||
40 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.68 | ||||||
41 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.71 | ||||||
42 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Team West | 31.72 | ||||||
43 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.74 | ||||||
44 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 31.77 | ||||||
44 | Cornelia Almqvist | 2002 | Team West | 31.77 | ||||||
44 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 31.77 | ||||||
47 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.80 | ||||||
48 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.81 | ||||||
49 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.82 | ||||||
50 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.86 | ||||||
51 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.88 | ||||||
52 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 31.91 | ||||||
53 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 31.93 | ||||||
54 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.94 | ||||||
55 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 32.04 | ||||||
56 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.18 | ||||||
57 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.21 | ||||||
58 | Selma Avdic | 2003 | Team West | 32.22 | ||||||
59 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.31 | ||||||
60 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 32.46 | ||||||
61 | Linn Thid | 2003 | Team West | 32.57 | ||||||
62 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.58 | ||||||
63 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.59 | ||||||
64 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 32.67 | ||||||
65 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.75 | ||||||
66 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.80 | ||||||
67 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 32.82 | ||||||
68 | Ásta Kamilla Sigurðardóttir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 32.84 | ||||||
69 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.85 | ||||||
70 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 32.91 | ||||||
71 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.93 | ||||||
72 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 32.95 | ||||||
73 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 33.00 | ||||||
74 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.35 | ||||||
75 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.37 | ||||||
76 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.41 | ||||||
77 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.50 | ||||||
78 | Moa Bergdahl | 2003 | Team West | 33.51 | ||||||
79 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 33.56 | ||||||
80 | Sólveig María Baldursdottir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 33.92 | ||||||
81 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 34.08 | ||||||
82 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 34.16 | ||||||
83 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 34.52 | ||||||
84 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.67 | ||||||
85 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 35.14 | ||||||
86 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.21 | ||||||
87 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 35.43 | ||||||
88 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 35.50 | ||||||
89 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 35.83 | ||||||
90 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 35.92 | ||||||
91 | Amalie Henriksen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 36.11 | ||||||
92 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.66 | ||||||
93 | Bríet Natalía Tómasdóttir | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.05 | ||||||
- | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | DNS | ||||||
- | Antonia Sandblom | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 1 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Semifinaler |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.13 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.53 | ||||||
3 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 28.89 | ||||||
4 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 28.94 | ||||||
5 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.28 | ||||||
6 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 29.33 | ||||||
7 | Boiana Gradinarska | 2004 | Team West | 29.40 | ||||||
8 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 29.56 | ||||||
9 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.71 | ||||||
10 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.73 | ||||||
11 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 29.80 | ||||||
12 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 29.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.30 | ||||||
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 28.72 | ||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.90 | ||||||
4 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 28.95 | ||||||
5 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 29.17 | ||||||
6 | Boiana Gradinarska | 2004 | Team West | 29.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Sponsor: Dagli´Brugsen Ørholm |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 25.25 | ||||||
2 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 25.74 | ||||||
3 | Julius Munk | 2000 | Herlev Svømning | 25.78 | ||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 25.79 | ||||||
5 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 25.84 | ||||||
6 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 25.98 | ||||||
7 | Felix Jedbratt | 2003 | Team West | 26.23 | ||||||
8 | David Reinholdsson | 2002 | Team West | 26.54 | ||||||
9 | Jonatan Carlsson | 2001 | Team West | 26.55 | ||||||
10 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 26.57 | ||||||
11 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.73 | ||||||
12 | Fannar Snævar Hauksson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 26.83 | ||||||
13 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.90 | ||||||
14 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 26.91 | ||||||
15 | Magnus Løhr | 2001 | Næstved IF | 26.98 | ||||||
16 | Elias Noe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 26.99 | ||||||
17 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.14 | ||||||
18 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.16 | ||||||
19 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.33 | ||||||
20 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 27.35 | ||||||
21 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.37 | ||||||
22 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 27.39 | ||||||
23 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.49 | ||||||
23 | Oscar Isberg | 2004 | GTI | 27.49 | ||||||
25 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 27.50 | ||||||
25 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 27.50 | ||||||
27 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.51 | ||||||
28 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.52 | ||||||
29 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 27.72 | ||||||
29 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.72 | ||||||
31 | Linus Holmdahl | 2001 | Team West | 27.75 | ||||||
32 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 27.83 | ||||||
33 | Erik Nicklasson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.85 | ||||||
34 | Charlie Skoglund Macmillan | 2004 | Team West | 27.89 | ||||||
34 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.89 | ||||||
36 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.91 | ||||||
36 | Malte Almqvist | 2004 | Team West | 27.91 | ||||||
38 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 27.99 | ||||||
39 | Emil Steenberg | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 28.02 | ||||||
39 | Mathias Vestergaard | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.02 | ||||||
39 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.02 | ||||||
42 | Måns Evertsson | 2003 | Team West | 28.10 | ||||||
43 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 28.23 | ||||||
44 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 28.27 | ||||||
45 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 28.29 | ||||||
46 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen | 28.31 | ||||||
47 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 28.32 | ||||||
47 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 28.32 | ||||||
49 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 28.34 | ||||||
50 | Richard Ekholm | 2002 | Team West | 28.41 | ||||||
51 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 28.43 | ||||||
52 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.46 | ||||||
53 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 28.49 | ||||||
54 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 28.52 | ||||||
55 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 28.56 | ||||||
56 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.60 | ||||||
57 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 28.62 | ||||||
58 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.64 | ||||||
59 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 28.69 | ||||||
60 | Gustav Nissen | 2001 | Næstved IF | 28.73 | ||||||
61 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 28.74 | ||||||
62 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.78 | ||||||
62 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.78 | ||||||
64 | Eddie Dahlström | 2004 | Team West | 28.81 | ||||||
65 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | VAT Copenhagen | 28.97 | ||||||
66 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 28.98 | ||||||
66 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 28.98 | ||||||
68 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 29.05 | ||||||
69 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 29.16 | ||||||
70 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømmeklub | 29.20 | ||||||
71 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.27 | ||||||
72 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.28 | ||||||
73 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 29.37 | ||||||
74 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.41 | ||||||
75 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 29.45 | ||||||
76 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.50 | ||||||
77 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 29.52 | ||||||
78 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.64 | ||||||
79 | Villads Brasch Jensen | 2004 | GTI | 29.79 | ||||||
80 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 29.81 | ||||||
81 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 29.87 | ||||||
82 | Alexander Logi Jónsson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.04 | ||||||
83 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 30.07 | ||||||
84 | Stefán Elías Davíðsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.51 | ||||||
85 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.60 | ||||||
86 | Jonathan Fröjd | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.78 | ||||||
87 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 30.80 | ||||||
88 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 31.46 | ||||||
89 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 2 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Semifinaler |
Sponsor: Dagli´Brugsen Ørholm |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 25.53 | ||||||
2 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 25.81 | ||||||
3 | Julius Munk | 2000 | Herlev Svømning | 25.83 | ||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 25.89 | ||||||
5 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.02 | ||||||
6 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 26.09 | ||||||
7 | Felix Jedbratt | 2003 | Team West | 26.23 | ||||||
8 | David Reinholdsson | 2002 | Team West | 26.25 | ||||||
9 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 26.58 | ||||||
10 | Jonatan Carlsson | 2001 | Team West | 26.63 | ||||||
11 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.25 | ||||||
12 | Fannar Snævar Hauksson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 27.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Sponsor: Dagli´Brugsen Ørholm |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 25.12 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 25.43 | ||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 25.46 | ||||||
4 | Julius Munk | 2000 | Herlev Svømning | 25.65 | ||||||
5 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 25.79 | ||||||
6 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 25.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 29.02 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.99 | ||||||
3 | Magdalena Kuras | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.62 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.06 | ||||||
5 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | GTI | 31.15 | ||||||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.46 | ||||||
7 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.50 | ||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Farum Svømmeklub | 31.52 | ||||||
9 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 31.63 | ||||||
10 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.67 | ||||||
11 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 32.28 | ||||||
12 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.34 | ||||||
13 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.65 | ||||||
14 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 32.69 | ||||||
15 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.78 | ||||||
16 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.99 | ||||||
17 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.00 | ||||||
18 | Thilda Häll | 2005 | Team West | 33.07 | ||||||
19 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.18 | ||||||
20 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.28 | ||||||
21 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 33.39 | ||||||
22 | Julie Segato | 2005 | GTI | 33.50 | ||||||
23 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.69 | ||||||
24 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 33.83 | ||||||
25 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 33.87 | ||||||
26 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 33.91 | ||||||
27 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 33.94 | ||||||
28 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 33.98 | ||||||
29 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.09 | ||||||
30 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.15 | ||||||
31 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.23 | ||||||
32 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.34 | ||||||
33 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 34.45 | ||||||
34 | Hilda Eriksson | 2004 | Team West | 34.91 | ||||||
35 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.96 | ||||||
36 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 34.97 | ||||||
37 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.00 | ||||||
38 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 35.07 | ||||||
39 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.25 | ||||||
40 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.28 | ||||||
41 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 35.38 | ||||||
42 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 35.53 | ||||||
43 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.71 | ||||||
44 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.93 | ||||||
45 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.00 | ||||||
46 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 36.08 | ||||||
47 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.22 | ||||||
48 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.95 | ||||||
49 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 36.96 | ||||||
50 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.01 | ||||||
51 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 37.53 | ||||||
52 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.35 | ||||||
53 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 39.94 | ||||||
54 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 40.30 | ||||||
55 | Isabella Borgmann | 2005 | Farum Svømmeklub | 40.43 | ||||||
56 | Maria Bøgh | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 42.61 | ||||||
- | Camilla Taylor | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | SW6.3 bryd ef 15m | |||||
- | Thelma Lind Einarsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | DSQ | SW6.3 bryd ef 15m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 3 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Semifinaler |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 29.42 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.04 | ||||||
3 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.61 | ||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | GTI | 31.12 | ||||||
5 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 31.19 | ||||||
6 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.40 | ||||||
7 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 31.90 | ||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Farum Svømmeklub | 31.91 | ||||||
9 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.01 | ||||||
10 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.31 | ||||||
11 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.52 | ||||||
12 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 32.79 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 29.25 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.81 | ||||||
3 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 30.54 | ||||||
4 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 31.13 | ||||||
5 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.25 | ||||||
6 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | GTI | 31.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 27.01 | ||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 27.32 | ||||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.65 | ||||||
4 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 27.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 28.05 | ||||||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Jonatan Carlsson | 2001 | Team West | 28.27 | ||||||
8 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.55 | ||||||
9 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.66 | ||||||
10 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 28.72 | ||||||
11 | Oskar Johansson | 1993 | Team West | 28.78 | ||||||
12 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.96 | ||||||
13 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.10 | ||||||
14 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.16 | ||||||
15 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.33 | ||||||
16 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 29.52 | ||||||
17 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 29.58 | ||||||
18 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.61 | ||||||
19 | Anes Cavka | 1999 | Team West | 29.67 | ||||||
20 | Charlie Skoglund Macmillan | 2004 | Team West | 29.71 | ||||||
21 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 29.75 | ||||||
22 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.88 | ||||||
23 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.99 | ||||||
24 | Mathias Vestergaard | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.00 | ||||||
25 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.07 | ||||||
26 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.08 | ||||||
27 | Karl Hydén Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.16 | ||||||
28 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.22 | ||||||
29 | Gabriel Ari Tryggvarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.32 | ||||||
30 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Team West | 30.33 | ||||||
31 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.36 | ||||||
32 | Flosi Ómarsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.40 | ||||||
33 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.59 | ||||||
34 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 30.81 | ||||||
35 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 30.85 | ||||||
36 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 31.11 | ||||||
37 | William Studsgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.19 | ||||||
38 | Aron Fannar Kristínarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.33 | ||||||
38 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 31.33 | ||||||
40 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.36 | ||||||
41 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.49 | ||||||
42 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.89 | ||||||
43 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.11 | ||||||
44 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 32.15 | ||||||
45 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.23 | ||||||
46 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 32.49 | ||||||
47 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.74 | ||||||
48 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.87 | ||||||
49 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 33.14 | ||||||
50 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 33.46 | ||||||
51 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.63 | ||||||
52 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | GTI | 34.35 | ||||||
53 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 34.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 4 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Semifinaler |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 27.55 | ||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 27.68 | ||||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.01 | ||||||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.32 | ||||||
5 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 28.46 | ||||||
6 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 28.75 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 28.76 | ||||||
8 | Jonatan Carlsson | 2001 | Team West | 28.78 | ||||||
9 | Oskar Johansson | 1993 | Team West | 28.92 | ||||||
10 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.08 | ||||||
11 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.53 | ||||||
12 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 27.21 | ||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 27.52 | ||||||
3 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.14 | ||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.33 | ||||||
5 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 28.53 | ||||||
6 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.53 | ||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 32.96 | ||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.33 | ||||||
4 | Moa Bergdahl | 2003 | Team West | 34.35 | ||||||
5 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Team West | 34.41 | ||||||
6 | Lina Dahlgren | 2005 | Team West | 34.54 | ||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.60 | ||||||
8 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.82 | ||||||
9 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 35.00 | ||||||
10 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 35.01 | ||||||
11 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.14 | ||||||
12 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.29 | ||||||
13 | Eva Margrét Falsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 35.54 | ||||||
14 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.91 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.02 | ||||||
16 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 36.12 | ||||||
17 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.20 | ||||||
18 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.27 | ||||||
19 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.43 | ||||||
20 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 36.91 | ||||||
21 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.06 | ||||||
22 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 37.08 | ||||||
23 | Antonia Sandblom | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.16 | ||||||
24 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 37.17 | ||||||
25 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.23 | ||||||
26 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.28 | ||||||
27 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 37.49 | ||||||
28 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 37.71 | ||||||
29 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 37.75 | ||||||
30 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.83 | ||||||
31 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.93 | ||||||
32 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.94 | ||||||
33 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 38.11 | ||||||
34 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 38.24 | ||||||
35 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.27 | ||||||
36 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.36 | ||||||
37 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 38.42 | ||||||
38 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 38.48 | ||||||
39 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 38.75 | ||||||
40 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 38.92 | ||||||
41 | Cornelia Almqvist | 2002 | Team West | 39.02 | ||||||
42 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 39.05 | ||||||
43 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 39.06 | ||||||
44 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.21 | ||||||
45 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.57 | ||||||
46 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.74 | ||||||
47 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 40.46 | ||||||
48 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 40.99 | ||||||
49 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 41.62 | ||||||
50 | Sólveig María Baldursdottir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 42.06 | ||||||
51 | Bríet Natalía Tómasdóttir | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 42.13 | ||||||
52 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.71 | ||||||
- | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 5 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Semifinaler |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.33 | ||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 34.05 | ||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.08 | ||||||
4 | Moa Bergdahl | 2003 | Team West | 34.35 | ||||||
5 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.81 | ||||||
6 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Team West | 34.82 | ||||||
7 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 34.98 | ||||||
8 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.11 | ||||||
9 | Lina Dahlgren | 2005 | Team West | 35.14 | ||||||
10 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 35.22 | ||||||
11 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 35.32 | ||||||
12 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.28 | ||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.84 | ||||||
3 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 33.90 | ||||||
4 | Moa Bergdahl | 2003 | Team West | 34.25 | ||||||
5 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Team West | 34.60 | ||||||
6 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.84 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.07 | ||||||
2 | Elliot Olsson | 1999 | Team West | 30.14 | ||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.19 | ||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.27 | ||||||
5 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 30.40 | ||||||
6 | Richard Ekholm | 2002 | Team West | 30.79 | ||||||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 31.02 | ||||||
8 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.60 | ||||||
9 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | Herlev Svømning | 32.13 | ||||||
10 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Erik Nicklasson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.19 | ||||||
12 | Oskar Gustafson | 2002 | Team West | 32.21 | ||||||
13 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.36 | ||||||
14 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen | 32.51 | ||||||
15 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.58 | ||||||
16 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 32.65 | ||||||
17 | Måns Evertsson | 2003 | Team West | 32.74 | ||||||
18 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.79 | ||||||
19 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.11 | ||||||
20 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.17 | ||||||
21 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.23 | ||||||
22 | Kári Snær Halldórsson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 33.32 | ||||||
23 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.41 | ||||||
24 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.44 | ||||||
25 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.69 | ||||||
26 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen | 33.78 | ||||||
26 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 33.78 | ||||||
28 | Rasmus Thode Møller | 2002 | Farum Svømmeklub | 33.81 | ||||||
29 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 33.88 | ||||||
30 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 33.97 | ||||||
31 | Alexander Logi Jónsson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 34.14 | ||||||
32 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 34.16 | ||||||
33 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømmeklub | 34.24 | ||||||
34 | Gustav Nissen | 2001 | Næstved IF | 34.25 | ||||||
35 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 34.31 | ||||||
36 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.52 | ||||||
37 | Alexander Johansson | 2004 | Team West | 34.80 | ||||||
38 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.82 | ||||||
39 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 34.83 | ||||||
40 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.89 | ||||||
41 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.06 | ||||||
42 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 35.12 | ||||||
42 | Oskar Lövberg | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.12 | ||||||
44 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.28 | ||||||
45 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.45 | ||||||
46 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 35.71 | ||||||
47 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 35.93 | ||||||
48 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.03 | ||||||
49 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.09 | ||||||
50 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.10 | ||||||
51 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.14 | ||||||
52 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 36.27 | ||||||
53 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 36.41 | ||||||
54 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 36.56 | ||||||
55 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 37.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 6 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Semifinaler |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.09 | ||||||
2 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 30.15 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Elliot Olsson | 1999 | Team West | 30.51 | ||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.68 | ||||||
5 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.80 | ||||||
6 | Richard Ekholm | 2002 | Team West | 30.88 | ||||||
7 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 31.07 | ||||||
8 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.49 | ||||||
9 | Oskar Gustafson | 2002 | Team West | 32.08 | ||||||
10 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | Herlev Svømning | 32.36 | ||||||
11 | Erik Nicklasson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.57 | ||||||
12 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elliot Olsson | 1999 | Team West | 29.95 | ||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 30.26 | ||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.53 | ||||||
4 | Richard Ekholm | 2002 | Team West | 30.69 | ||||||
5 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.76 | ||||||
6 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 31.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:19 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.54 | ||||||
2 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 26.93 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | GTI | 27.37 | ||||||
4 | Tilde Morin | 2002 | Team West | 27.53 | ||||||
5 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 27.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 27.68 | ||||||
7 | Lucie Hanquet | 2003 | Team West | 27.92 | ||||||
8 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Farum Svømmeklub | 27.94 | ||||||
9 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 27.97 | ||||||
10 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Herlev Svømning | 28.07 | ||||||
10 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 28.07 | ||||||
12 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 28.09 | ||||||
13 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.16 | ||||||
14 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.19 | ||||||
15 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 28.48 | ||||||
16 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 28.55 | ||||||
17 | Karin Widerberg | 2003 | Team West | 28.59 | ||||||
18 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.61 | ||||||
19 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 28.64 | ||||||
20 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.69 | ||||||
21 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.76 | ||||||
22 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.82 | ||||||
22 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.82 | ||||||
24 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.99 | ||||||
25 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.02 | ||||||
26 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 29.08 | ||||||
27 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 29.13 | ||||||
28 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | VAT Copenhagen | 29.15 | ||||||
29 | Eva Margrét Falsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 29.31 | ||||||
30 | Boiana Gradinarska | 2004 | Team West | 29.32 | ||||||
30 | Selma Avdic | 2003 | Team West | 29.32 | ||||||
32 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.41 | ||||||
33 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.43 | ||||||
34 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | GTI | 29.44 | ||||||
35 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.47 | ||||||
36 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 29.52 | ||||||
37 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 29.53 | ||||||
38 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 29.57 | ||||||
39 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.60 | ||||||
40 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.62 | ||||||
41 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 29.63 | ||||||
41 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.63 | ||||||
43 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.67 | ||||||
44 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 29.76 | ||||||
45 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.83 | ||||||
46 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 29.88 | ||||||
47 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 29.89 | ||||||
48 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.91 | ||||||
49 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.96 | ||||||
50 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 30.01 | ||||||
51 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.05 | ||||||
52 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.07 | ||||||
53 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 30.10 | ||||||
54 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.12 | ||||||
55 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 30.17 | ||||||
56 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.20 | ||||||
56 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 30.20 | ||||||
58 | Camilla Taylor | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.27 | ||||||
59 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.28 | ||||||
60 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 30.36 | ||||||
61 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 30.37 | ||||||
62 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.40 | ||||||
63 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.43 | ||||||
64 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 30.47 | ||||||
65 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.51 | ||||||
66 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.59 | ||||||
67 | Antonia Sandblom | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.63 | ||||||
67 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.63 | ||||||
69 | Lina Dahlgren | 2005 | Team West | 30.66 | ||||||
70 | Julie Segato | 2005 | GTI | 30.89 | ||||||
71 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.90 | ||||||
72 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Team West | 30.95 | ||||||
73 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 31.06 | ||||||
74 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.08 | ||||||
75 | Ásta Kamilla Sigurðardóttir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.12 | ||||||
76 | Thelma Lind Einarsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 31.15 | ||||||
77 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 31.17 | ||||||
78 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 31.18 | ||||||
79 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.25 | ||||||
80 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.27 | ||||||
81 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.33 | ||||||
82 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 31.36 | ||||||
83 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 31.39 | ||||||
84 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 31.40 | ||||||
85 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 31.52 | ||||||
86 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 31.65 | ||||||
87 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 31.67 | ||||||
88 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.97 | ||||||
89 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 31.98 | ||||||
90 | Maria Bøgh | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.09 | ||||||
91 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 32.28 | ||||||
92 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.45 | ||||||
93 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.64 | ||||||
94 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 32.89 | ||||||
95 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 33.06 | ||||||
96 | Isabella Borgmann | 2005 | Farum Svømmeklub | 34.19 | ||||||
97 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 34.54 | ||||||
- | Hannah Höesch | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:19 |
Resultat Løb 7 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Semifinaler |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 27.14 | ||||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.19 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Tilde Morin | 2002 | Team West | 27.43 | ||||||
4 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | GTI | 27.62 | ||||||
4 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 27.62 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 27.85 | ||||||
7 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Herlev Svømning | 27.93 | ||||||
8 | Lucie Hanquet | 2003 | Team West | 27.94 | ||||||
9 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 27.98 | ||||||
10 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 28.10 | ||||||
11 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.35 | ||||||
12 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Farum Svømmeklub | 28.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:33 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 26.90 | ||||||
2 | Tilde Morin | 2002 | Team West | 27.42 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | GTI | 27.45 | ||||||
4 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Herlev Svømning | 27.50 | ||||||
5 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 28.08 | ||||||
6 | Lucie Hanquet | 2003 | Team West | 28.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:33 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:19 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 23.87 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 24.22 | ||||||
3 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 24.31 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Anes Cavka | 1999 | Team West | 24.33 | ||||||
5 | Felix Jedbratt | 2003 | Team West | 24.38 | ||||||
6 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 24.43 | ||||||
7 | Frederik Møller | 2002 | Herlev Svømning | 24.45 | ||||||
8 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 24.71 | ||||||
9 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 24.75 | ||||||
10 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 24.86 | ||||||
11 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.11 | ||||||
12 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 25.14 | ||||||
13 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 25.16 | ||||||
14 | David Reinholdsson | 2002 | Team West | 25.19 | ||||||
15 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.24 | ||||||
16 | Oskar Johansson | 1993 | Team West | 25.28 | ||||||
17 | Magnus Løhr | 2001 | Næstved IF | 25.32 | ||||||
18 | Mathias Vestergaard | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.37 | ||||||
19 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.39 | Deltager ikke i finalen | |||||
19 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.39 | ||||||
21 | Elliot Olsson | 1999 | Team West | 25.65 | ||||||
22 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 25.70 | ||||||
22 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 25.70 | ||||||
24 | Fannar Snævar Hauksson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 25.74 | ||||||
25 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 25.77 | ||||||
25 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.77 | ||||||
27 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.82 | ||||||
28 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.84 | ||||||
29 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 25.86 | ||||||
30 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 25.88 | ||||||
31 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.91 | ||||||
32 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 25.92 | ||||||
33 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 25.99 | ||||||
34 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Team West | 26.08 | ||||||
35 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 26.13 | ||||||
36 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.15 | ||||||
37 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 26.16 | ||||||
37 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 26.16 | ||||||
39 | Rasmus Thode Møller | 2002 | Farum Svømmeklub | 26.19 | ||||||
40 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.37 | ||||||
41 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.44 | ||||||
42 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 26.46 | ||||||
43 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 26.47 | ||||||
43 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 26.47 | ||||||
45 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.53 | ||||||
46 | Charlie Skoglund Macmillan | 2004 | Team West | 26.56 | ||||||
47 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 26.60 | ||||||
48 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.63 | ||||||
49 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.66 | ||||||
50 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 26.69 | ||||||
51 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 26.70 | ||||||
52 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 26.71 | ||||||
53 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.77 | ||||||
54 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 26.84 | ||||||
55 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 26.86 | ||||||
55 | Malte Almqvist | 2004 | Team West | 26.86 | ||||||
57 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.92 | ||||||
58 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 26.97 | ||||||
58 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 26.97 | ||||||
60 | Aron Fannar Kristínarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 27.07 | ||||||
60 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 27.07 | ||||||
60 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.07 | ||||||
63 | Eddie Dahlström | 2004 | Team West | 27.08 | ||||||
64 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 27.09 | ||||||
65 | Richard Ekholm | 2002 | Team West | 27.10 | ||||||
66 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 27.15 | ||||||
67 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 27.21 | ||||||
68 | Elias Noe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 27.25 | ||||||
69 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømmeklub | 27.27 | ||||||
70 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 27.28 | ||||||
71 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.34 | ||||||
72 | Stefán Elías Davíðsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 27.39 | ||||||
73 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 27.45 | ||||||
74 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.47 | ||||||
75 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 27.53 | ||||||
76 | Gabriel Ari Tryggvarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 27.54 | ||||||
76 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.54 | ||||||
78 | Flosi Ómarsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 27.64 | ||||||
79 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 27.75 | ||||||
80 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.95 | ||||||
81 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 27.98 | ||||||
82 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.01 | ||||||
83 | Jonathan Fröjd | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.06 | ||||||
84 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 28.08 | ||||||
85 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 28.15 | ||||||
86 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.27 | ||||||
87 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.38 | ||||||
88 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 28.50 | ||||||
89 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 28.51 | ||||||
90 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.87 | ||||||
91 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.91 | ||||||
92 | Villads Brasch Jensen | 2004 | GTI | 29.38 | ||||||
- | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:19 |
Resultat Løb 8 (Semifinaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 09:48 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Semifinaler |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 24.39 | ||||||
2 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 24.51 | ||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Herlev Svømning | 24.55 | ||||||
4 | Anes Cavka | 1999 | Team West | 24.62 | ||||||
5 | Felix Jedbratt | 2003 | Team West | 24.73 | ||||||
6 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 24.84 | ||||||
7 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 25.22 | ||||||
8 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.27 | ||||||
9 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.29 | ||||||
10 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 25.35 | ||||||
11 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 25.40 | ||||||
12 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 25.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:48 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 23.73 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 24.11 | ||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 24.24 | ||||||
4 | Felix Jedbratt | 2003 | Team West | 24.28 | ||||||
5 | Anes Cavka | 1999 | Team West | 24.47 | ||||||
6 | Frederik Møller | 2002 | Herlev Svømning | 24.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:05 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 4:23.96 | ||||||
2 | Emilie Krog | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:29.18 | ||||||
3 | Bettina Merkle | 1989 | Neckarsulmer Sport-Union | 4:30.74 | ||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 4:38.52 | ||||||
5 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:38.87 | ||||||
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucie Hanquet | 2003 | Team West | 4:25.84 | ||||||
2 | Thilda Häll | 2005 | Team West | 4:36.80 | ||||||
3 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 4:42.14 | ||||||
4 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:43.30 | ||||||
5 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:46.34 | ||||||
6 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 4:47.55 | ||||||
7 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 4:48.73 | ||||||
8 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 4:48.81 | ||||||
9 | Lina Nielsen | 2005 | Team West | 4:50.51 | ||||||
10 | Linn Thid | 2003 | Team West | 4:51.20 | ||||||
11 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:51.70 | ||||||
12 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 4:52.66 | ||||||
13 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 4:52.84 | ||||||
14 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 4:54.78 | ||||||
15 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 4:56.42 | ||||||
16 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 4:58.54 | ||||||
17 | Astrid Virén | 2004 | Team West | 4:59.07 | ||||||
18 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 5:00.16 | ||||||
19 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 5:02.07 | ||||||
20 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:02.61 | ||||||
21 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:02.74 | ||||||
22 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 5:03.11 | ||||||
23 | Hilda Eriksson | 2004 | Team West | 5:03.81 | ||||||
24 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 5:04.53 | ||||||
25 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 5:07.54 | ||||||
26 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:07.95 | ||||||
27 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 5:08.76 | ||||||
28 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:12.60 | ||||||
29 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 5:12.69 | ||||||
30 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 5:16.20 | ||||||
31 | Amalie Henriksen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 5:21.85 | ||||||
32 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:23.22 | ||||||
33 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 5:25.92 | ||||||
- | Mia Lindberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:05 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 17 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 20:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen | 4:22.38 | ||||||
2 | Karl Hydén Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:23.16 | ||||||
3 | Linus Holmdahl | 2001 | Team West | 4:23.92 | ||||||
4 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:28.56 | ||||||
5 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 4:32.00 | ||||||
6 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:37.82 | ||||||
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 4:15.04 | ||||||
2 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:16.88 | ||||||
3 | Oscar Isberg | 2004 | GTI | 4:18.10 | ||||||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:18.66 | ||||||
5 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 4:20.14 | ||||||
6 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 4:20.39 | ||||||
7 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:21.60 | ||||||
8 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:22.53 | ||||||
9 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:27.02 | ||||||
10 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:28.25 | ||||||
11 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 4:29.75 | ||||||
12 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 4:30.21 | ||||||
13 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 4:30.73 | ||||||
14 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:31.95 | ||||||
15 | William Studsgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:32.16 | ||||||
16 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 4:33.41 | ||||||
17 | Oskar Gustafson | 2002 | Team West | 4:36.80 | ||||||
18 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 4:39.05 | ||||||
19 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Team West | 4:39.10 | ||||||
20 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:41.66 | ||||||
21 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | GTI | 4:42.60 | ||||||
22 | Alexander Johansson | 2004 | Team West | 4:43.02 | ||||||
23 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen | 4:44.35 | ||||||
24 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 4:44.96 | ||||||
25 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 4:45.63 | ||||||
26 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 4:49.12 | ||||||
27 | Jonathan Fröjd | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:49.67 | ||||||
28 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 4:50.44 | ||||||
29 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 4:53.31 | ||||||
30 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 4:54.21 | ||||||
31 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 4:54.24 | ||||||
32 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 4:59.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:44 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 1:02.66 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.26 | ||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | GTI | 1:08.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Bettina Merkle | 1989 | Neckarsulmer Sport-Union | 1:08.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.68 | ||||||
6 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.99 | ||||||
7 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.27 | ||||||
8 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.32 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Tilde Morin | 2002 | Team West | 1:13.32 | ||||||
10 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.35 | ||||||
11 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.17 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
14 | Camilla Taylor | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.65 | ||||||
15 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.20 | ||||||
- | Marit Cuperus | 2002 | Team West | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.48 | ||||||
2 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 1:09.97 | ||||||
3 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.36 | ||||||
4 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:10.75 | ||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.90 | ||||||
6 | Lina Nielsen | 2005 | Team West | 1:11.86 | ||||||
7 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:11.94 | ||||||
8 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.48 | ||||||
9 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.55 | ||||||
10 | Moa Bergdahl | 2003 | Team West | 1:12.66 | ||||||
11 | Julie Segato | 2005 | GTI | 1:12.85 | ||||||
12 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.89 | ||||||
13 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:13.35 | ||||||
14 | Linn Thid | 2003 | Team West | 1:13.72 | ||||||
15 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.84 | ||||||
16 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:14.09 | ||||||
17 | Juliane Bo Andersen | 2005 | A6 | 1:14.14 | Deltager ikke i finalen | |||||
18 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:14.32 | ||||||
19 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.50 | ||||||
20 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | VAT Copenhagen | 1:14.78 | ||||||
21 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:14.86 | ||||||
22 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.94 | ||||||
23 | Thelma Lind Einarsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:15.21 | ||||||
24 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:15.37 | ||||||
25 | Hilda Eriksson | 2004 | Team West | 1:15.45 | ||||||
26 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 1:15.98 | ||||||
27 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.22 | ||||||
28 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.25 | ||||||
29 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 | 1:16.41 | ||||||
30 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.49 | ||||||
31 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 1:16.91 | ||||||
32 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 1:16.94 | ||||||
33 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:17.05 | ||||||
34 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 1:17.15 | ||||||
35 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:17.21 | ||||||
36 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.62 | ||||||
37 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.96 | ||||||
38 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 1:18.00 | ||||||
39 | Liva Lund Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 1:18.42 | ||||||
40 | Emma Mattson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.48 | ||||||
41 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.77 | ||||||
42 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.88 | ||||||
43 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 1:19.08 | ||||||
44 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 1:19.27 | ||||||
45 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 1:19.55 | ||||||
46 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:19.75 | ||||||
47 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.62 | ||||||
48 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.71 | ||||||
49 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:20.94 | ||||||
50 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 1:21.60 | ||||||
51 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 1:22.01 | ||||||
52 | Amalie Henriksen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:22.99 | ||||||
53 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:23.52 | ||||||
54 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 1:24.74 | ||||||
55 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:25.55 | ||||||
56 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 1:26.19 | ||||||
57 | Isabella Borgmann | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:27.71 | ||||||
58 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 1:28.93 | ||||||
- | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | DSQ | SW6.3 EFB 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 1:01.81 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.98 | ||||||
3 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.70 | ||||||
4 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.07 | ||||||
5 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.22 | ||||||
6 | Tilde Morin | 2002 | Team West | 1:14.12 | ||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:07.43 | ||||||
2 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.55 | ||||||
3 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.12 | ||||||
4 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 1:09.55 | ||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.40 | ||||||
6 | Lina Nielsen | 2005 | Team West | 1:11.60 | ||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.67 | ||||||
2 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.83 | ||||||
3 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 1:15.05 | ||||||
4 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.59 | ||||||
5 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.45 | ||||||
6 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.63 | ||||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Sperling Auto |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.10 | ||||||
2 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.11 | ||||||
3 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:25.32 | ||||||
4 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:25.64 | ||||||
5 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.05 | ||||||
6 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Life & Yoga |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 59.26 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:00.68 | ||||||
3 | Jonatan Carlsson | 2001 | Team West | 1:02.12 | ||||||
4 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.20 | ||||||
4 | Oskar Johansson | 1993 | Team West | 1:02.20 | ||||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.84 | ||||||
7 | Anes Cavka | 1999 | Team West | 1:04.08 | ||||||
8 | Karl Hydén Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.48 | ||||||
9 | Sten Ludvigsson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.07 | ||||||
10 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.10 | ||||||
11 | Gustav Nissen | 2001 | Næstved IF | 1:09.12 | ||||||
12 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.43 | ||||||
13 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.25 | ||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Life & Yoga |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 59.09 | ||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.35 | ||||||
3 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:02.83 | ||||||
4 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 1:02.85 | ||||||
5 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.09 | ||||||
6 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.32 | ||||||
7 | Charlie Skoglund Macmillan | 2004 | Team West | 1:03.83 | ||||||
8 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:04.26 | ||||||
9 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.52 | ||||||
10 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.66 | ||||||
11 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.42 | ||||||
12 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.65 | ||||||
13 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.80 | ||||||
14 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.95 | ||||||
15 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.97 | ||||||
16 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.10 | ||||||
17 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | GTI | 1:06.30 | ||||||
18 | Gabriel Ari Tryggvarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:06.35 | ||||||
19 | Flosi Ómarsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:06.54 | ||||||
20 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 1:06.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
21 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Team West | 1:07.22 | ||||||
22 | William Studsgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.31 | ||||||
23 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.48 | ||||||
24 | Aron Fannar Kristínarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:07.50 | ||||||
25 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.67 | ||||||
26 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 1:07.71 | ||||||
27 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:09.03 | ||||||
28 | Noah Tranum | 2004 | A6 | 1:09.20 | Deltager ikke i finalen | |||||
29 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 1:09.60 | ||||||
30 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.67 | ||||||
31 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.80 | ||||||
32 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.18 | ||||||
33 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.49 | ||||||
34 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.72 | ||||||
35 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 1:10.99 | ||||||
36 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.07 | ||||||
37 | Marco Stub Olsen | 2004 | A6 | 1:13.20 | Deltager ikke i finalen | |||||
38 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 1:13.81 | ||||||
39 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 1:13.84 | ||||||
40 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 1:13.95 | ||||||
41 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.24 | ||||||
42 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 1:15.48 | Deltager ikke i finalen | |||||
43 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:16.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Life & Yoga |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 59.00 | ||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:00.47 | ||||||
3 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.02 | ||||||
4 | Jonatan Carlsson | 2001 | Team West | 1:01.67 | ||||||
5 | Oskar Johansson | 1993 | Team West | 1:01.85 | ||||||
6 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.81 | ||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Life & Yoga |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 59.16 | ||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.48 | ||||||
3 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.34 | ||||||
4 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.79 | ||||||
5 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:03.19 | ||||||
5 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 1:03.19 | ||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Life & Yoga |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:08.12 | ||||||
2 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:09.02 | ||||||
3 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.74 | ||||||
4 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.42 | ||||||
5 | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | 1:14.62 | ||||||
6 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:15.87 | ||||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Life & Yoga |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.62 | ||||||
2 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.93 | ||||||
3 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.94 | ||||||
4 | Bastian Zahle | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.25 | ||||||
5 | Anders Rye Gefke | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.40 | ||||||
6 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 1:24.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Trævarefabrikkerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 1:04.78 | ||||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.96 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.16 | ||||||
4 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:08.23 | ||||||
5 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.50 | ||||||
6 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.80 | ||||||
7 | Emilie Krog | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.10 | ||||||
8 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.22 | ||||||
9 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.65 | ||||||
11 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:11.93 | ||||||
12 | Emma Mikkelsen | 2001 | VG 17 | 1:12.45 | ||||||
13 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | VG 17 | 1:13.19 | ||||||
14 | Cornelia Almqvist | 2002 | Team West | 1:13.89 | ||||||
15 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.91 | ||||||
16 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.09 | ||||||
17 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.24 | ||||||
18 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.85 | ||||||
- | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Team West | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Trævarefabrikkerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 1:04.61 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.69 | ||||||
3 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 1:06.29 | ||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 1:06.62 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:06.94 | ||||||
6 | Boiana Gradinarska | 2004 | Team West | 1:07.13 | ||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.52 | ||||||
8 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Herlev Svømning | 1:08.41 | ||||||
9 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:08.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:09.99 | ||||||
11 | Thea Mikkelsen | 2005 | VG 17 | 1:10.00 | ||||||
12 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.07 | ||||||
13 | Astrid Virén | 2004 | Team West | 1:10.15 | ||||||
14 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:10.67 | ||||||
15 | Selma Avdic | 2003 | Team West | 1:10.70 | ||||||
16 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.79 | ||||||
17 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 1:10.87 | Deltager ikke i finalen | |||||
18 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.97 | ||||||
19 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.36 | ||||||
20 | Liva Lund Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 1:11.49 | ||||||
21 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | GTI | 1:11.53 | ||||||
22 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.06 | ||||||
23 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.66 | ||||||
24 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:13.02 | ||||||
25 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.27 | ||||||
26 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.97 | ||||||
27 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.04 | ||||||
28 | Ásta Kamilla Sigurðardóttir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:14.18 | ||||||
29 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.53 | ||||||
30 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:14.57 | ||||||
31 | Sólveig María Baldursdottir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:14.65 | ||||||
32 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.69 | ||||||
33 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | VG 17 | 1:14.92 | ||||||
34 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.67 | ||||||
35 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.06 | ||||||
36 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 1:16.80 | ||||||
37 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.43 | ||||||
38 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.67 | ||||||
39 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:18.84 | ||||||
40 | Freya Ry Nielsen | 2005 | VG 17 | 1:19.77 | ||||||
41 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:20.97 | ||||||
- | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karin Widerberg | 2003 | Team West | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Trævarefabrikkerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 1:02.25 | ||||||
2 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.95 | ||||||
3 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.60 | ||||||
4 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:08.54 | ||||||
5 | Emilie Krog | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.71 | ||||||
6 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.83 | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Trævarefabrikkerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 1:03.88 | ||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.25 | ||||||
3 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 1:05.05 | ||||||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:05.61 | ||||||
5 | Boiana Gradinarska | 2004 | Team West | 1:05.74 | ||||||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.29 | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Trævarefabrikkerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.90 | ||||||
2 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.17 | ||||||
3 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.06 | ||||||
4 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.76 | ||||||
5 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.19 | ||||||
6 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.11 | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Trævarefabrikkerne |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.25 | ||||||
2 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.57 | ||||||
3 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.97 | ||||||
4 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.41 | ||||||
5 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.36 | ||||||
6 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Løveapoteket |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Munk | 2000 | Herlev Svømning | 58.39 | ||||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 58.52 | ||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 59.13 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 59.13 | ||||||
5 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 59.75 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.57 | ||||||
8 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.20 | ||||||
9 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.24 | ||||||
10 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.60 | ||||||
11 | Magnus Løhr | 2001 | Næstved IF | 1:02.03 | ||||||
12 | Erik Nicklasson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.08 | ||||||
13 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.40 | ||||||
14 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen | 1:02.64 | ||||||
15 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.59 | ||||||
16 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.63 | ||||||
17 | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | 1:03.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
18 | Mathias Vestergaard | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.84 | ||||||
19 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.03 | ||||||
20 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.41 | ||||||
21 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:04.54 | ||||||
22 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 1:05.06 | ||||||
23 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 1:05.56 | ||||||
24 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.06 | ||||||
25 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.57 | ||||||
26 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.77 | ||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Løveapoteket |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Felix Jedbratt | 2003 | Team West | 57.50 | ||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 58.13 | ||||||
3 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.30 | ||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | Herlev Svømning | 58.43 | ||||||
5 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 58.63 | ||||||
6 | David Reinholdsson | 2002 | Team West | 58.97 | ||||||
7 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 59.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Elias Noe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:00.30 | ||||||
9 | Oscar Isberg | 2004 | GTI | 1:00.75 | ||||||
10 | Fannar Snævar Hauksson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:00.82 | ||||||
11 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 1:01.28 | ||||||
12 | Nicolai Wiuff | 2002 | A6 | 1:01.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 1:01.73 | ||||||
14 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.10 | ||||||
15 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:02.15 | ||||||
16 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 1:02.16 | ||||||
17 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.26 | ||||||
18 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.39 | ||||||
18 | Malte Almqvist | 2004 | Team West | 1:02.39 | ||||||
20 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.59 | ||||||
21 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.71 | ||||||
22 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 1:02.77 | ||||||
23 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 1:02.95 | ||||||
24 | Carl Magnus Krievs | 2002 | Vest-Brøndby | 1:02.99 | ||||||
25 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 1:03.05 | ||||||
26 | Måns Evertsson | 2003 | Team West | 1:03.24 | ||||||
27 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.46 | ||||||
28 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.49 | ||||||
29 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.53 | ||||||
30 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.74 | ||||||
31 | Eddie Dahlström | 2004 | Team West | 1:03.79 | ||||||
32 | Emil Steenberg | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.81 | ||||||
33 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 1:04.27 | ||||||
34 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.56 | ||||||
35 | Noah Tranum | 2004 | A6 | 1:04.66 | Deltager ikke i finalen | |||||
36 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 1:04.83 | ||||||
37 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.90 | ||||||
38 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.92 | ||||||
39 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.10 | ||||||
40 | Asger Johansen | 2003 | Glostrup Svømmeklub | 1:06.19 | ||||||
41 | Villads Brasch Jensen | 2004 | GTI | 1:07.03 | ||||||
42 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.59 | ||||||
43 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 1:07.79 | Deltager ikke i finalen | |||||
44 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.63 | ||||||
45 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 1:08.76 | ||||||
46 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.88 | ||||||
47 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 1:10.88 | ||||||
48 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 1:11.16 | ||||||
49 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:13.25 | ||||||
50 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.93 | ||||||
- | Charlie Skoglund Macmillan | 2004 | Team West | DNS | ||||||
- | Jonathan Fröjd | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | SW8.4 ESB 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Løveapoteket |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 57.46 | ||||||
2 | Julius Munk | 2000 | Herlev Svømning | 57.58 | ||||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 58.40 | ||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.22 | ||||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:01.56 | ||||||
6 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.09 | ||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Løveapoteket |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Herlev Svømning | 56.04 | ||||||
2 | Felix Jedbratt | 2003 | Team West | 56.80 | ||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Herlev Svømning | 56.84 | ||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.63 | ||||||
5 | David Reinholdsson | 2002 | Team West | 58.59 | ||||||
6 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 58.80 | ||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Løveapoteket |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | Team West | 1:00.86 | ||||||
2 | Carlos Halawi | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:04.00 | ||||||
3 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.13 | ||||||
4 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:05.32 | ||||||
5 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.84 | ||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 1:06.84 | ||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Løveapoteket |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.87 | ||||||
2 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.20 | ||||||
3 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.72 | ||||||
4 | Stefan Ivan | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:29.79 | ||||||
5 | Viktor Lövberg | 2007 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:32.84 | ||||||
6 | Mathias Riis | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:43.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marit Cuperus | 2002 | Team West | 5:19.04 | ||||||
2 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 5:28.59 | ||||||
Løb 17, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucie Hanquet | 2003 | Team West | 5:07.46 | ||||||
2 | Eva Margrét Falsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 5:15.68 | ||||||
3 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 5:18.70 | ||||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:22.03 | ||||||
5 | Lina Nielsen | 2005 | Team West | 5:23.82 | ||||||
6 | Silja Brage | 2005 | A6 | 5:24.79 | ||||||
7 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 5:30.16 | ||||||
8 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 5:39.30 | ||||||
9 | Sólveig María Baldursdottir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 5:42.44 | ||||||
10 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 5:42.66 | ||||||
11 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:44.32 | ||||||
12 | Bríet Natalía Tómasdóttir | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 6:29.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 18, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 4:39.37 | ||||||
2 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 4:55.86 | ||||||
3 | Aron Fannar Kristínarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 4:58.27 | ||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 5:02.24 | ||||||
5 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 5:03.38 | ||||||
6 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 5:03.81 | ||||||
7 | Alexander Logi Jónsson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 5:06.00 | ||||||
8 | Oskar Skov Grell | 2002 | Glostrup Svømmeklub | 5:11.96 | ||||||
9 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 5:13.25 | ||||||
10 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 5:17.53 | ||||||
11 | Alexander Johansson | 2004 | Team West | 5:19.96 | ||||||
12 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | GTI | 5:23.84 | ||||||
13 | Oskar Lövberg | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:25.63 | ||||||
14 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:26.39 | ||||||
15 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:27.10 | ||||||
16 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 5:28.00 | ||||||
17 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 5:39.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 2:04.82 | ||||||
2 | Bettina Merkle | 1989 | Neckarsulmer Sport-Union | 2:09.15 | ||||||
3 | Emilie Krog | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.49 | ||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:12.78 | ||||||
5 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 2:14.52 | ||||||
6 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.69 | ||||||
7 | Marit Cuperus | 2002 | Team West | 2:16.14 | ||||||
8 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:16.69 | ||||||
9 | Victoria Vorm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.13 | ||||||
10 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:17.25 | ||||||
11 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:18.20 | ||||||
12 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:22.79 | ||||||
13 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:26.42 | ||||||
14 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:33.65 | ||||||
15 | Maria Bøgh | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:41.95 | ||||||
- | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucie Hanquet | 2003 | Team West | 2:08.67 | ||||||
2 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 2:12.72 | ||||||
3 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 2:12.93 | ||||||
4 | Thilda Häll | 2005 | Team West | 2:13.05 | ||||||
5 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 2:13.57 | ||||||
6 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:13.70 | ||||||
7 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:14.06 | ||||||
8 | Karin Widerberg | 2003 | Team West | 2:14.12 | ||||||
9 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.14 | ||||||
10 | Linn Thid | 2003 | Team West | 2:15.13 | ||||||
11 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.32 | ||||||
12 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:16.44 | ||||||
13 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:16.71 | ||||||
14 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 2:17.08 | ||||||
15 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:17.40 | ||||||
16 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.89 | ||||||
17 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:18.21 | ||||||
18 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | VG 17 | 2:18.29 | ||||||
19 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.38 | ||||||
20 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:18.55 | ||||||
21 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | VAT Copenhagen | 2:18.94 | ||||||
22 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 2:19.08 | ||||||
23 | Fiona Andrea Have | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:19.23 | ||||||
24 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.37 | ||||||
25 | Ella Gohr Metz | 2005 | VG 17 | 2:19.56 | ||||||
26 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 2:19.74 | ||||||
27 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 2:20.80 | ||||||
28 | Astrid Virén | 2004 | Team West | 2:20.87 | ||||||
29 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 2:20.90 | ||||||
30 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 2:21.29 | ||||||
31 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:21.44 | ||||||
32 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 2:21.61 | ||||||
33 | Juliane Bo Andersen | 2005 | A6 | 2:21.72 | ||||||
34 | Silja Brage | 2005 | A6 | 2:21.74 | ||||||
35 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:22.04 | ||||||
36 | Thelma Lind Einarsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:22.32 | ||||||
37 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | GTI | 2:22.51 | ||||||
38 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:22.81 | ||||||
39 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:22.91 | ||||||
40 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 2:23.20 | ||||||
41 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 2:23.26 | ||||||
42 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 2:23.68 | ||||||
43 | Selma Avdic | 2003 | Team West | 2:23.88 | ||||||
44 | Ásta Kamilla Sigurðardóttir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:24.00 | ||||||
44 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:24.00 | ||||||
46 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 2:24.54 | ||||||
47 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:24.70 | ||||||
48 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 2:24.84 | ||||||
49 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.03 | ||||||
50 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.21 | ||||||
51 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:25.53 | ||||||
52 | Hilda Eriksson | 2004 | Team West | 2:25.60 | ||||||
53 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:25.76 | ||||||
54 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:25.91 | ||||||
55 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:26.08 | ||||||
56 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:26.88 | ||||||
57 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:27.02 | ||||||
58 | Freya Ry Nielsen | 2005 | VG 17 | 2:27.15 | ||||||
58 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 2:27.15 | ||||||
60 | Julie Segato | 2005 | GTI | 2:27.42 | ||||||
61 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VG 17 | 2:27.65 | ||||||
62 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 2:27.78 | ||||||
63 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:28.34 | ||||||
64 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:29.85 | ||||||
65 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:30.91 | ||||||
66 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:32.58 | ||||||
67 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:38.13 | ||||||
68 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 2:41.79 | ||||||
69 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:41.84 | ||||||
70 | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | 2:43.65 | ||||||
- | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Isabella Borgmann | 2005 | Farum Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:55.44 | ||||||
2 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.17 | ||||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.20 | ||||||
4 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.41 | ||||||
5 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:02.60 | ||||||
6 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:03.09 | ||||||
7 | Linus Holmdahl | 2001 | Team West | 2:03.46 | ||||||
8 | Karl Hydén Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:05.63 | ||||||
9 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen | 2:05.85 | ||||||
10 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:06.03 | ||||||
11 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:06.70 | ||||||
12 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:06.86 | ||||||
13 | Mathias Vestergaard | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.93 | ||||||
14 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 2:08.24 | ||||||
15 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:08.75 | ||||||
16 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 2:10.11 | ||||||
17 | Antoine Montier | 1993 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:10.27 | ||||||
18 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:12.47 | ||||||
19 | Magnus Løhr | 2001 | Næstved IF | 2:14.51 | ||||||
20 | Adam Ringdahl | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:15.58 | ||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:52.14 | ||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 1:55.97 | ||||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:58.67 | ||||||
4 | Alexander Tullberg | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:59.86 | ||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.94 | ||||||
6 | Oscar Isberg | 2004 | GTI | 2:01.00 | ||||||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:01.21 | ||||||
8 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.23 | ||||||
9 | Felix Jedbratt | 2003 | Team West | 2:01.76 | ||||||
10 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.82 | ||||||
11 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.07 | ||||||
12 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.40 | ||||||
13 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 2:03.45 | ||||||
14 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:04.73 | ||||||
15 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:05.02 | ||||||
16 | Fannar Snævar Hauksson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:05.38 | ||||||
17 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.44 | ||||||
18 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:05.55 | ||||||
18 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 2:05.55 | ||||||
20 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 2:06.12 | ||||||
21 | Carl Magnus Krievs | 2002 | VG 17 | 2:06.61 | ||||||
22 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Team West | 2:06.97 | ||||||
23 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:07.00 | ||||||
24 | Asger Johansen | 2003 | VG 17 | 2:07.54 | ||||||
25 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.85 | ||||||
26 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | VG 17 | 2:07.86 | ||||||
27 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.95 | ||||||
28 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:08.36 | ||||||
28 | Nicolai Wiuff | 2002 | A6 | 2:08.36 | ||||||
30 | William Studsgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:08.44 | ||||||
31 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:08.75 | ||||||
32 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:08.76 | ||||||
33 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:09.14 | ||||||
34 | Eddie Dahlström | 2004 | Team West | 2:10.49 | ||||||
35 | Stefán Elías Davíðsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:10.63 | ||||||
36 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:11.12 | ||||||
37 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 2:11.33 | ||||||
38 | Elias Noe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 2:11.34 | ||||||
39 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:11.58 | ||||||
40 | Jonathan Fröjd | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:11.60 | ||||||
41 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:11.65 | ||||||
42 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 2:11.85 | ||||||
43 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.80 | ||||||
44 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:13.05 | ||||||
45 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:13.15 | ||||||
45 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 2:13.15 | ||||||
47 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 2:13.32 | ||||||
48 | Malte Almqvist | 2004 | Team West | 2:13.47 | ||||||
49 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 2:13.60 | ||||||
50 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 2:13.61 | ||||||
51 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 2:14.17 | ||||||
52 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.32 | ||||||
53 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 2:14.49 | ||||||
53 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 2:14.49 | ||||||
55 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:14.59 | ||||||
56 | Gabriel Ari Tryggvarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:14.77 | ||||||
57 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 2:15.93 | ||||||
58 | Flosi Ómarsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:16.14 | ||||||
59 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:16.19 | ||||||
60 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 2:16.31 | ||||||
61 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 2:16.86 | ||||||
62 | Alexander Johansson | 2004 | Team West | 2:17.49 | ||||||
63 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:18.80 | ||||||
64 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 2:19.27 | ||||||
65 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 2:19.58 | ||||||
66 | Marco Stub Olsen | 2004 | A6 | 2:19.85 | ||||||
67 | Villads Brasch Jensen | 2004 | GTI | 2:22.71 | ||||||
68 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:29.62 | ||||||
- | Emil Steenberg | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:47 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:36.28 | ||||||
2 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:43.41 | ||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:45.90 | ||||||
4 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:47.01 | ||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:48.35 | ||||||
6 | Emma Bruhn | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:48.44 | ||||||
7 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.66 | ||||||
8 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.25 | ||||||
9 | Emilie Krog | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.29 | ||||||
10 | Lovisa Alsop | 2001 | Team West | 2:54.20 | ||||||
11 | Cornelia Almqvist | 2002 | Team West | 2:54.55 | ||||||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 2:37.60 | ||||||
2 | Eva Margrét Falsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:38.91 | ||||||
3 | Moa Bergdahl | 2003 | Team West | 2:42.77 | ||||||
4 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.19 | ||||||
5 | Lina Dahlgren | 2005 | Team West | 2:47.74 | ||||||
6 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 2:48.96 | ||||||
7 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 2:51.28 | ||||||
8 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.90 | ||||||
9 | Lina Nielsen | 2005 | Team West | 2:52.45 | ||||||
10 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | VG 17 | 2:52.72 | ||||||
11 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 | 2:52.78 | ||||||
12 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.77 | ||||||
13 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:54.03 | ||||||
14 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:54.23 | ||||||
15 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:54.80 | ||||||
16 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 2:55.02 | ||||||
17 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:59.48 | ||||||
18 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | VG 17 | 2:59.49 | ||||||
19 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 2:59.61 | ||||||
20 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 3:00.27 | ||||||
21 | Silja Brage | 2005 | A6 | 3:00.32 | ||||||
22 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 3:00.63 | ||||||
23 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 3:02.22 | ||||||
24 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 3:03.30 | ||||||
25 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:04.25 | ||||||
26 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 3:04.61 | ||||||
27 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:07.14 | ||||||
28 | Freya Ry Nielsen | 2005 | VG 17 | 3:16.84 | ||||||
- | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Brønnum | 1997 | Sigma Swim Allerød | 2:24.66 | ||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:30.67 | ||||||
3 | Elliot Olsson | 1999 | Team West | 2:31.27 | ||||||
4 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:31.68 | ||||||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:37.34 | ||||||
6 | Erik Nicklasson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:42.04 | ||||||
7 | Gustav Nissen | 2001 | Næstved IF | 2:46.40 | ||||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Richard Ekholm | 2002 | Team West | 2:31.86 | ||||||
2 | Måns Evertsson | 2003 | Team West | 2:32.73 | ||||||
3 | Oskar Gustafson | 2002 | Team West | 2:34.53 | ||||||
4 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:34.82 | ||||||
5 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.81 | ||||||
6 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:39.71 | ||||||
7 | Kári Snær Halldórsson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:40.70 | ||||||
8 | Alexander Logi Jónsson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:40.75 | ||||||
9 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 2:41.71 | ||||||
10 | Oskar Lövberg | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:42.02 | ||||||
11 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:42.54 | ||||||
12 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.02 | ||||||
13 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | Herlev Svømning | 2:44.09 | ||||||
14 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.39 | ||||||
15 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.62 | ||||||
16 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 2:48.80 | ||||||
17 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | VG 17 | 2:49.43 | ||||||
18 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:49.97 | ||||||
19 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 2:51.47 | ||||||
20 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.26 | ||||||
21 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 2:57.79 | ||||||
22 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:59.04 | ||||||
- | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | VG 17 | DSQ | SW 7.6 ESB 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 58.22 | ||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | GTI | 1:00.73 | ||||||
3 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:01.31 | ||||||
4 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 1:01.38 | ||||||
5 | Bettina Merkle | 1989 | Neckarsulmer Sport-Union | 1:01.43 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Tilde Morin | 2002 | Team West | 1:01.73 | ||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.76 | ||||||
8 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.26 | ||||||
9 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:02.45 | ||||||
10 | Marit Cuperus | 2002 | Team West | 1:02.56 | ||||||
11 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.70 | ||||||
12 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.78 | ||||||
13 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.60 | ||||||
14 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:04.74 | ||||||
15 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.79 | ||||||
16 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | Farum Svømmeklub | 1:05.36 | ||||||
17 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.65 | ||||||
18 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:06.37 | ||||||
19 | Camilla Taylor | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.82 | ||||||
20 | Emma Mikkelsen | 2001 | VG 17 | 1:06.84 | ||||||
21 | Maria Bøgh | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.99 | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Herlev Svømning | 1:00.03 | ||||||
2 | Lucie Hanquet | 2003 | Team West | 1:00.15 | ||||||
3 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 1:00.40 | ||||||
4 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Herlev Svømning | 1:00.64 | ||||||
5 | Karin Widerberg | 2003 | Team West | 1:00.87 | ||||||
6 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 1:01.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:01.27 | ||||||
8 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.64 | ||||||
9 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | VG 17 | 1:02.28 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Thilda Häll | 2005 | Team West | 1:02.39 | ||||||
11 | Linn Thid | 2003 | Team West | 1:02.42 | ||||||
11 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:02.42 | ||||||
13 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | VAT Copenhagen | 1:02.58 | ||||||
14 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.62 | ||||||
15 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.85 | ||||||
16 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.10 | ||||||
17 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.29 | ||||||
18 | Ella Gohr Metz | 2005 | VG 17 | 1:03.43 | ||||||
19 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.52 | ||||||
20 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.62 | ||||||
21 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 1:04.23 | ||||||
22 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:04.26 | ||||||
23 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.53 | ||||||
24 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.56 | ||||||
25 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.66 | ||||||
26 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 1:04.67 | ||||||
27 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.78 | ||||||
28 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.80 | ||||||
29 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 1:04.90 | ||||||
30 | Juliane Bo Andersen | 2005 | A6 | 1:04.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
31 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:05.08 | ||||||
31 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.08 | ||||||
33 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.19 | ||||||
34 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:05.20 | ||||||
35 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.21 | ||||||
36 | Silja Brage | 2005 | A6 | 1:05.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
37 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VG 17 | 1:05.42 | ||||||
38 | Astrid Virén | 2004 | Team West | 1:05.47 | ||||||
38 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.47 | ||||||
40 | Thelma Lind Einarsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:05.57 | ||||||
41 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 1:05.62 | ||||||
42 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:05.64 | ||||||
43 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.65 | ||||||
44 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.71 | ||||||
44 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:05.71 | ||||||
46 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:05.76 | ||||||
47 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.82 | ||||||
47 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:05.82 | ||||||
49 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.31 | ||||||
50 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.65 | ||||||
51 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.76 | ||||||
52 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:06.78 | ||||||
53 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 1:06.81 | ||||||
54 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 1:06.89 | ||||||
55 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 1:06.98 | ||||||
56 | Ásta Kamilla Sigurðardóttir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:07.00 | ||||||
57 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.08 | ||||||
58 | Line Thode Møller | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:07.09 | ||||||
59 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.22 | ||||||
60 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.28 | ||||||
61 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:07.31 | ||||||
62 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.34 | ||||||
63 | Thea Mikkelsen | 2005 | VG 17 | 1:07.36 | ||||||
64 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.64 | ||||||
65 | Anna Stenberg | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.70 | ||||||
66 | Freya Ry Nielsen | 2005 | VG 17 | 1:07.76 | ||||||
67 | Hilda Eriksson | 2004 | Team West | 1:07.89 | ||||||
68 | Julie Segato | 2005 | GTI | 1:08.18 | ||||||
69 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.87 | ||||||
70 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.95 | ||||||
71 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 1:09.09 | ||||||
72 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.00 | ||||||
73 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.14 | ||||||
74 | Amalie Henriksen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:10.29 | ||||||
75 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 1:10.43 | ||||||
76 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.23 | ||||||
77 | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:11.25 | ||||||
78 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 1:11.28 | ||||||
79 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:11.70 | ||||||
80 | Isabella Borgmann | 2005 | Farum Svømmeklub | 1:12.74 | ||||||
81 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 1:12.75 | ||||||
- | Mathilde Thor Møller | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 717 | 57.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 55.99 | |||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 628 | 1:00.36 | ||||||
GTI | 58.26 | |||||||||
3 | Mellie Wijk | 2002 | 609 | 1:00.98 | ||||||
Team West | 58.94 | |||||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 609 | 1:00.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.36 | |||||||||
5 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 606 | 1:01.09 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.90 | |||||||||
6 | Tilde Morin | 2002 | 565 | 1:02.54 | ||||||
Team West | 59.56 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucie Hanquet | 2003 | 666 | 59.19 | ||||||
Team West | 59.53 | |||||||||
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | 651 | 59.64 | ||||||
Team West | 58.03 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 651 | 59.65 | ||||||
Herlev Svømning | 59.27 | |||||||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 646 | 59.80 | ||||||
Herlev Svømning | 59.09 | |||||||||
5 | Karin Widerberg | 2003 | 634 | 1:00.18 | ||||||
Team West | 1:00.74 | |||||||||
6 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 594 | 1:01.50 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.35 | |||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 661 | 59.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 582 | 1:01.92 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 567 | 1:02.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 514 | 1:04.54 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nadia Walløe | 2007 | 481 | 1:05.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 475 | 1:06.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 388 | 1:10.84 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alvilda Højberg | 2008 | 378 | 1:11.50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Wilma Berg | 2008 | 348 | 1:13.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Mathiesen | 2008 | 343 | 1:13.81 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | 305 | 1:16.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sophia Zøllner | 2008 | 294 | 1:17.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 53.94 | ||||||
2 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 54.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Anes Cavka | 1999 | Team West | 54.81 | ||||||
4 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 55.26 | ||||||
5 | Julius Munk | 2000 | Herlev Svømning | 55.46 | ||||||
6 | Oskar Johansson | 1993 | Team West | 55.61 | ||||||
7 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.18 | ||||||
8 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 56.40 | ||||||
9 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 57.03 | ||||||
10 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | VAT Copenhagen | 57.05 | ||||||
11 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | 57.10 | ||||||
12 | Linus Holmdahl | 2001 | Team West | 57.15 | ||||||
13 | Magnus Løhr | 2001 | Næstved IF | 57.21 | ||||||
14 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 57.39 | ||||||
15 | Mathias Vestergaard | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 57.52 | ||||||
16 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 57.56 | ||||||
17 | Karl Hydén Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 57.86 | ||||||
18 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 58.99 | ||||||
19 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.32 | ||||||
20 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 59.46 | ||||||
21 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:00.60 | ||||||
22 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:00.66 | ||||||
23 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.74 | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.91 | ||||||
2 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.34 | ||||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Herlev Svømning | 55.38 | ||||||
4 | David Reinholdsson | 2002 | Team West | 55.42 | ||||||
5 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 55.50 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Felix Jedbratt | 2003 | Team West | 55.86 | ||||||
7 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 55.90 | ||||||
8 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 55.95 | ||||||
9 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 56.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 56.76 | ||||||
11 | Hektor Kvarnlöf | 2004 | Team West | 56.87 | ||||||
12 | Oskar Gustafson | 2002 | Team West | 56.91 | ||||||
13 | Fannar Snævar Hauksson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 56.98 | ||||||
14 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.00 | ||||||
15 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 57.21 | ||||||
16 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.28 | ||||||
17 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.34 | ||||||
18 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | VG 17 | 57.35 | ||||||
19 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 57.41 | ||||||
20 | Rasmus Thode Møller | 2002 | Farum Svømmeklub | 57.52 | ||||||
21 | Frederik Jørgensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 57.60 | ||||||
21 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 57.60 | ||||||
23 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | VG 17 | 57.66 | ||||||
24 | Charlie Skoglund Macmillan | 2004 | Team West | 57.70 | ||||||
25 | Peter Holm | 2003 | Herlev Svømning | 57.98 | ||||||
26 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 58.11 | ||||||
27 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 58.16 | ||||||
28 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 58.26 | ||||||
29 | Eddie Dahlström | 2004 | Team West | 58.27 | ||||||
30 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 58.38 | ||||||
31 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | GTI | 58.63 | ||||||
32 | Malte Almqvist | 2004 | Team West | 58.66 | ||||||
33 | Asger Johansen | 2003 | VG 17 | 58.81 | ||||||
34 | William Studsgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.10 | ||||||
35 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 59.24 | ||||||
35 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 59.24 | ||||||
37 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 59.26 | ||||||
37 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 59.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
39 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 59.29 | ||||||
40 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 59.32 | ||||||
41 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 59.38 | ||||||
42 | Stefán Elías Davíðsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 59.51 | ||||||
43 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.55 | ||||||
44 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 59.62 | ||||||
45 | Carl Magnus Krievs | 2002 | VG 17 | 59.84 | ||||||
46 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.86 | ||||||
47 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.16 | ||||||
48 | Jonathan Fröjd | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.22 | ||||||
49 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 1:00.25 | ||||||
50 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | 1:00.28 | ||||||
51 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.73 | ||||||
52 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.80 | ||||||
53 | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:01.59 | ||||||
54 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.81 | ||||||
55 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:01.82 | ||||||
56 | Flosi Ómarsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:02.20 | ||||||
57 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.40 | ||||||
58 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:02.42 | ||||||
59 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 1:02.48 | ||||||
60 | Marco Stub Olsen | 2004 | A6 | 1:03.05 | ||||||
61 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:03.19 | ||||||
62 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:03.30 | ||||||
63 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:03.38 | ||||||
64 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.60 | ||||||
65 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 1:03.97 | ||||||
66 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 1:05.45 | ||||||
- | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Gabriel Ari Tryggvarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Textor Broch | 2001 | 676 | 53.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.95 | |||||||||
2 | Anes Cavka | 1999 | 661 | 53.85 | ||||||
Team West | 52.15 | |||||||||
3 | Julius Munk | 2000 | 647 | 54.21 | ||||||
Herlev Svømning | 53.45 | |||||||||
4 | Mads Ottosen | 1997 | 628 | 54.75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 53.91 | |||||||||
5 | Oskar Johansson | 1993 | 600 | 55.60 | ||||||
Team West | 53.72 | |||||||||
- | Primus Olsson | 2000 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 53.99 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Jedbratt | 2003 | 667 | 53.67 | ||||||
Team West | 54.55 | |||||||||
2 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 646 | 54.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.46 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 646 | 54.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.21 | |||||||||
4 | Frederik Møller | 2002 | 635 | 54.57 | ||||||
Herlev Svømning | 52.28 | |||||||||
5 | David Reinholdsson | 2002 | 613 | 55.20 | ||||||
Team West | 54.61 | |||||||||
6 | Hugo Stenskepp | 2003 | 608 | 55.35 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | 52.96 | |||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isaac Barrett | 2005 | 548 | 57.32 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
2 | Carlos Halawi | 2006 | 530 | 57.96 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Bill Beckman | 2005 | 513 | 58.57 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Seth Nillund | 2005 | 512 | 58.62 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 475 | 1:00.12 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Cornelius Olsen | 2005 | 413 | 1:02.99 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 405 | 1:03.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 352 | 1:06.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rio Halawi | 2008 | 346 | 1:06.78 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Victor Rønne | 2007 | 280 | 1:11.66 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Aksel Kirkelund | 2007 | 273 | 1:12.31 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Benjamin Krohn Markussen | 2008 | 246 | 1:14.86 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.91 | ||||||
2 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:16.69 | ||||||
3 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.69 | ||||||
4 | Lovisa Alsop | 2001 | Team West | 1:18.27 | ||||||
5 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.31 | ||||||
6 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.62 | ||||||
7 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.65 | ||||||
8 | Edith Axelsson-Wiesel | 2002 | Team West | 1:19.10 | ||||||
9 | Marit Cuperus | 2002 | Team West | 1:20.70 | ||||||
10 | Cornelia Almqvist | 2002 | Team West | 1:21.60 | ||||||
11 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.38 | ||||||
12 | Emma Mikkelsen | 2001 | VG 17 | 1:23.35 | ||||||
13 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.31 | ||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 1:14.49 | ||||||
2 | Moa Bergdahl | 2003 | Team West | 1:14.64 | ||||||
3 | Lina Dahlgren | 2005 | Team West | 1:16.25 | ||||||
4 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 1:16.71 | ||||||
5 | Eva Margrét Falsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:17.22 | ||||||
6 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.44 | ||||||
7 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 1:18.36 | ||||||
8 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.64 | ||||||
9 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:19.17 | ||||||
10 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 | 1:19.44 | ||||||
11 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 1:19.69 | ||||||
12 | Dagmar Boeck | 2004 | Farum Svømmeklub | 1:20.02 | ||||||
13 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | VG 17 | 1:20.30 | ||||||
14 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.19 | ||||||
15 | Linnea Liljenfors | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:21.30 | ||||||
16 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.55 | ||||||
17 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:21.69 | ||||||
18 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 1:22.13 | ||||||
19 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.78 | ||||||
20 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 1:23.66 | ||||||
21 | Freja Møller | 2004 | A6 | 1:23.98 | ||||||
22 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.00 | ||||||
23 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 1:24.04 | ||||||
24 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.62 | ||||||
25 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:24.96 | ||||||
26 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:25.15 | ||||||
27 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | VG 17 | 1:25.52 | ||||||
28 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.78 | ||||||
29 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 1:25.92 | ||||||
30 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.09 | ||||||
31 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 1:26.12 | ||||||
32 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:27.67 | ||||||
33 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:28.11 | ||||||
34 | Sólveig María Baldursdottir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:28.55 | ||||||
35 | Bríet Natalía Tómasdóttir | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:29.50 | ||||||
36 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:29.89 | ||||||
37 | Liva Lund Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 1:30.62 | ||||||
38 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:31.19 | ||||||
39 | Freya Ry Nielsen | 2005 | VG 17 | 1:32.24 | ||||||
40 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 1:36.17 | ||||||
- | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 738 | 1:10.95 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:07.94 | |||||||||
2 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | 609 | 1:15.63 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:12.16 | |||||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 599 | 1:16.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.53 | |||||||||
4 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 571 | 1:17.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:15.72 | |||||||||
5 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 555 | 1:18.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.38 | |||||||||
6 | Lovisa Alsop | 2001 | 540 | 1:18.73 | ||||||
Team West | 1:14.35 | |||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 668 | 1:13.33 | ||||||
A6 | 1:12.01 | |||||||||
2 | Moa Bergdahl | 2003 | 665 | 1:13.45 | ||||||
Team West | 1:12.99 | |||||||||
3 | Lina Dahlgren | 2005 | 635 | 1:14.59 | ||||||
Team West | 1:12.82 | |||||||||
4 | Eva Margrét Falsdóttir | 2005 | 619 | 1:15.23 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:14.93 | |||||||||
5 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 603 | 1:15.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.06 | |||||||||
6 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 598 | 1:16.09 | ||||||
VAT Copenhagen | 1:11.94 | |||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 537 | 1:18.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 445 | 1:23.98 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
3 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 428 | 1:25.09 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
4 | Johanna Rasmussen | 2006 | 411 | 1:26.21 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Selma Thomsen Lind | 2007 | 396 | 1:27.26 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 382 | 1:28.37 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 380 | 1:28.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Wilma Berg | 2008 | 306 | 1:35.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 306 | 1:35.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 291 | 1:36.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Madsen | 2008 | 271 | 1:39.06 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Jørgensen | 2008 | 227 | 1:45.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Scandic Eremitage |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.12 | ||||||
2 | Elliot Olsson | 1999 | Team West | 1:08.24 | ||||||
3 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 1:10.34 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.44 | ||||||
6 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.68 | ||||||
7 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 1:11.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Erik Nicklasson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen | 1:12.98 | ||||||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.68 | ||||||
11 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:14.60 | ||||||
12 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:16.60 | ||||||
13 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.71 | ||||||
14 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.58 | ||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Scandic Eremitage |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:08.42 | ||||||
2 | Richard Ekholm | 2002 | Team West | 1:09.31 | ||||||
3 | Måns Evertsson | 2003 | Team West | 1:11.09 | ||||||
4 | Oskar Gustafson | 2002 | Team West | 1:12.21 | ||||||
5 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 1:12.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | Herlev Svømning | 1:12.63 | ||||||
7 | Kári Snær Halldórsson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:12.85 | ||||||
8 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.20 | ||||||
9 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 1:13.30 | ||||||
10 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:13.91 | ||||||
11 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.20 | ||||||
12 | Aron Fannar Kristínarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:14.35 | ||||||
13 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.52 | ||||||
14 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:15.06 | ||||||
15 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 1:15.85 | ||||||
16 | Alexander Johansson | 2004 | Team West | 1:16.11 | ||||||
17 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 1:17.07 | ||||||
18 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.11 | ||||||
19 | Oskar Lövberg | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:17.12 | ||||||
20 | Asger Johansen | 2003 | VG 17 | 1:17.53 | ||||||
21 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.62 | ||||||
22 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 1:17.97 | ||||||
23 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 1:18.69 | ||||||
24 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.05 | ||||||
25 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 1:20.23 | ||||||
26 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.93 | ||||||
27 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.07 | ||||||
28 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 1:22.32 | ||||||
29 | Oskar Skov Grell | 2002 | VG 17 | 1:23.56 | ||||||
30 | Anton Skov Grell | 2004 | VG 17 | 1:24.07 | ||||||
31 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:24.67 | ||||||
32 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 1:25.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 16:26 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Sponsor: Scandic Eremitage |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | 632 | 1:06.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.52 | |||||||||
2 | Elliot Olsson | 1999 | 626 | 1:06.73 | ||||||
Team West | 1:05.01 | |||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 523 | 1:10.84 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.78 | |||||||||
4 | Christian Crone | 2001 | 510 | 1:11.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.56 | |||||||||
5 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 508 | 1:11.56 | ||||||
VAT Copenhagen | 1:13.36 | |||||||||
6 | Carl Terp Larsen | 2001 | 487 | 1:12.54 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.12 | |||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Scandic Eremitage |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Steenberg | 2002 | 595 | 1:07.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.05 | |||||||||
2 | Richard Ekholm | 2002 | 582 | 1:08.37 | ||||||
Team West | 1:06.47 | |||||||||
3 | Måns Evertsson | 2003 | 550 | 1:09.65 | ||||||
Team West | 1:09.25 | |||||||||
4 | Oskar Gustafson | 2002 | 515 | 1:11.23 | ||||||
Team West | 1:06.73 | |||||||||
5 | Kári Snær Halldórsson | 2004 | 502 | 1:11.80 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 1:13.01 | |||||||||
6 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 497 | 1:12.04 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.10 | |||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Scandic Eremitage |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bill Beckman | 2005 | 441 | 1:15.00 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Carlos Halawi | 2006 | 403 | 1:17.25 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | 374 | 1:19.21 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 334 | 1:22.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 322 | 1:23.30 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andy Nguyen | 2006 | 301 | 1:25.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Scandic Eremitage |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 342 | 1:21.65 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rio Halawi | 2008 | 337 | 1:21.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 246 | 1:31.01 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victor Rønne | 2007 | 227 | 1:33.52 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Stefan Ivan | 2007 | 226 | 1:33.74 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Storm Bargmann | 2007 | 203 | 1:37.15 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:26 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:29.03 | ||||||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 2:30.41 | ||||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 2:30.68 | ||||||
3 | Selma Avdic | 2003 | Team West | 2:34.15 | ||||||
4 | Boiana Gradinarska | 2004 | Team West | 2:35.85 | ||||||
5 | Karin Widerberg | 2003 | Team West | 2:36.64 | ||||||
6 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:38.46 | ||||||
7 | Astrid Virén | 2004 | Team West | 2:40.44 | ||||||
8 | Silja Brage | 2005 | A6 | 2:40.89 | ||||||
9 | Lina Nielsen | 2005 | Team West | 2:40.95 | ||||||
10 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 2:42.01 | ||||||
11 | Sarah Holm Clausen | 2004 | Farum Svømmeklub | 3:06.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Rendlev | 2001 | VAT Copenhagen | 2:23.42 | ||||||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.94 | ||||||
2 | Frederik Bojesen | 2002 | A6 | 2:09.53 | ||||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:13.69 | ||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.59 | ||||||
5 | Oscar Isberg | 2004 | GTI | 2:15.29 | ||||||
6 | Elias Noe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 2:17.66 | ||||||
7 | Felix Jedbratt | 2003 | Team West | 2:18.03 | ||||||
8 | Nicolai Wiuff | 2002 | A6 | 2:18.74 | ||||||
9 | Fannar Snævar Hauksson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:20.35 | ||||||
10 | Carl Magnus Krievs | 2002 | VG 17 | 2:22.61 | ||||||
11 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | VG 17 | 2:23.54 | ||||||
12 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.64 | ||||||
13 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 2:23.97 | ||||||
14 | Noah Tranum | 2004 | A6 | 2:24.72 | ||||||
15 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:25.52 | ||||||
16 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 2:25.74 | ||||||
17 | Charlie Skoglund Macmillan | 2004 | Team West | 2:26.69 | ||||||
18 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.24 | ||||||
19 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 2:30.41 | ||||||
20 | Alexander Logi Jónsson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:31.08 | ||||||
21 | Eddie Dahlström | 2004 | Team West | 2:33.05 | ||||||
22 | Lars Reber Knudsen | 2003 | Farum Svømmeklub | 2:33.36 | ||||||
23 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | VG 17 | 2:35.37 | ||||||
24 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:41.88 | ||||||
25 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:51.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:46 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 2:17.62 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.23 | ||||||
3 | Bettina Merkle | 1989 | Neckarsulmer Sport-Union | 2:31.07 | ||||||
4 | Josefine B. Pedersen | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:33.96 | ||||||
5 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:34.71 | ||||||
6 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 2:35.56 | ||||||
7 | Martha Vitus Tversted | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:49.43 | ||||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:27.55 | ||||||
2 | Annika Britt Larsen | 2005 | GTI | 2:30.39 | ||||||
3 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.97 | ||||||
4 | Thilda Häll | 2005 | Team West | 2:31.28 | ||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.62 | ||||||
6 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:33.66 | ||||||
7 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.14 | ||||||
8 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 2:34.53 | ||||||
9 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | VG 17 | 2:35.45 | ||||||
10 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 2:35.83 | ||||||
11 | Linn Thid | 2003 | Team West | 2:36.09 | ||||||
12 | Ella Gohr Metz | 2005 | VG 17 | 2:36.68 | ||||||
13 | Juliane Bo Andersen | 2005 | A6 | 2:36.85 | ||||||
14 | Nikoline Marie Lange | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:37.63 | ||||||
15 | Hilda Eriksson | 2004 | Team West | 2:38.65 | ||||||
16 | Alice Skoglund | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:39.00 | ||||||
17 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 2:40.57 | ||||||
18 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.42 | ||||||
19 | Silja Brage | 2005 | A6 | 2:41.60 | ||||||
20 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 2:41.71 | ||||||
21 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 2:42.08 | ||||||
22 | Thelma Lind Einarsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:42.19 | ||||||
23 | Julie Segato | 2005 | GTI | 2:42.41 | ||||||
24 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:42.75 | ||||||
25 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 2:43.61 | ||||||
26 | Emma Zambrano Thorsen | 2004 | VG 17 | 2:44.50 | ||||||
27 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 2:44.55 | ||||||
28 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:45.24 | ||||||
29 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:46.80 | ||||||
30 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:46.88 | ||||||
31 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:47.32 | ||||||
32 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 2:48.78 | ||||||
33 | Elisabeth Roskær | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:52.17 | ||||||
34 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 2:52.57 | ||||||
35 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 2:52.77 | ||||||
36 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:53.89 | ||||||
37 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:56.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Herlev Svømning | 2:06.95 | ||||||
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Team West | 2:14.06 | ||||||
3 | Jakob Schmidt | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:14.89 | ||||||
4 | Karl Hydén Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:17.27 | ||||||
5 | Mathias Vestergaard | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:18.77 | ||||||
6 | Linus Holmdahl | 2001 | Team West | 2:24.35 | ||||||
- | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW 6.3 ej brudt v 15 | |||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.62 | ||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:15.33 | ||||||
3 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | GTI | 2:15.83 | ||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.19 | ||||||
5 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:23.35 | ||||||
6 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:23.60 | ||||||
7 | Gabriel Ari Tryggvarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:23.62 | ||||||
8 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.61 | ||||||
9 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:24.63 | ||||||
10 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:24.64 | ||||||
11 | Noah Tranum | 2004 | A6 | 2:25.03 | ||||||
12 | Flosi Ómarsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:25.12 | ||||||
13 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 | 2:25.98 | ||||||
14 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:26.61 | ||||||
15 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:26.91 | ||||||
16 | Mads Lind | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:27.11 | ||||||
17 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | VAT Copenhagen | 2:28.75 | ||||||
18 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 2:28.82 | ||||||
19 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:29.27 | ||||||
20 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 2:31.08 | ||||||
21 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.31 | ||||||
22 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 2:36.16 | ||||||
23 | Marco Stub Olsen | 2004 | A6 | 2:37.06 | ||||||
24 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 | 2:37.50 | ||||||
25 | Anton Skov Grell | 2004 | VG 17 | 2:37.60 | ||||||
- | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 2:24.39 | ||||||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Team West | 2:28.25 | ||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.02 | ||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.16 | ||||||
5 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:34.00 | ||||||
6 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.93 | ||||||
7 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.06 | ||||||
8 | Tilde Morin | 2002 | Team West | 2:35.62 | ||||||
9 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:37.87 | ||||||
10 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:39.70 | ||||||
11 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.28 | ||||||
12 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:40.70 | ||||||
13 | Lovisa Alsop | 2001 | Team West | 2:43.24 | ||||||
14 | Cornelia Almqvist | 2002 | Team West | 2:43.76 | ||||||
- | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 2:23.53 | ||||||
2 | Lucie Hanquet | 2003 | Team West | 2:23.65 | ||||||
3 | Eva Margrét Falsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:26.22 | ||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.98 | ||||||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 2:29.91 | ||||||
6 | Moa Bergdahl | 2003 | Team West | 2:29.97 | ||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.10 | ||||||
8 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 2:30.25 | ||||||
9 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 2:30.89 | ||||||
10 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 2:32.65 | ||||||
11 | Lina Nielsen | 2005 | Team West | 2:32.85 | ||||||
12 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.75 | ||||||
13 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.04 | ||||||
14 | Ella Gohr Metz | 2005 | VG 17 | 2:34.24 | ||||||
15 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.51 | ||||||
16 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 2:35.79 | ||||||
17 | Silja Brage | 2005 | A6 | 2:36.12 | ||||||
18 | Thea Mikkelsen | 2005 | VG 17 | 2:36.36 | ||||||
19 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.38 | ||||||
20 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:36.52 | ||||||
21 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 | 2:38.37 | ||||||
22 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:38.96 | ||||||
23 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | VG 17 | 2:39.15 | ||||||
24 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 2:40.45 | ||||||
25 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 2:40.62 | ||||||
26 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:40.79 | ||||||
27 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | VAT Copenhagen | 2:40.85 | ||||||
28 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.94 | ||||||
29 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:41.17 | ||||||
30 | Thelma Lind Einarsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:41.26 | ||||||
31 | Freja Møller | 2004 | A6 | 2:41.62 | ||||||
32 | Lina Dahlgren | 2005 | Team West | 2:42.03 | ||||||
33 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:42.20 | ||||||
34 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:42.82 | ||||||
34 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 2:42.82 | ||||||
36 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:43.13 | ||||||
37 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 2:43.49 | ||||||
38 | Liva Lund Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 2:44.08 | ||||||
39 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:44.16 | ||||||
40 | Sólveig María Baldursdottir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:44.32 | ||||||
41 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:44.97 | ||||||
42 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:45.51 | ||||||
43 | Hilda Eriksson | 2004 | Team West | 2:45.64 | ||||||
44 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:45.84 | ||||||
45 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 2:45.85 | ||||||
46 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 2:46.62 | ||||||
47 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 2:46.73 | ||||||
48 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:47.12 | ||||||
49 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:48.60 | ||||||
50 | Ásta Kamilla Sigurðardóttir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:49.46 | ||||||
51 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 2:49.65 | ||||||
52 | Freya Ry Nielsen | 2005 | VG 17 | 2:49.70 | ||||||
53 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:51.68 | ||||||
54 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:53.19 | ||||||
55 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:54.58 | ||||||
56 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | VG 17 | 2:55.08 | ||||||
57 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:55.32 | ||||||
58 | Amalie Henriksen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:55.61 | ||||||
59 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:58.40 | ||||||
60 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 2:59.36 | ||||||
- | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Bríet Natalía Tómasdóttir | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | SW7.5 flyben i bryst | |||||
- | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:32 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oskar Johansson | 1993 | Team West | 2:15.12 | ||||||
2 | Erik Nicklasson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:18.45 | ||||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen | 2:19.23 | ||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:19.42 | ||||||
5 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.66 | ||||||
6 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:21.74 | ||||||
7 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:22.34 | ||||||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.28 | ||||||
9 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:28.35 | ||||||
10 | Magnus Løhr | 2001 | Næstved IF | 2:28.45 | ||||||
11 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:30.01 | ||||||
12 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:33.64 | ||||||
13 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:34.76 | ||||||
14 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.69 | ||||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:11.56 | ||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.19 | ||||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:16.72 | ||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.24 | ||||||
5 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:17.85 | ||||||
6 | Måns Evertsson | 2003 | Team West | 2:17.91 | ||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.36 | ||||||
8 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.88 | ||||||
9 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.00 | ||||||
10 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.20 | ||||||
11 | Aron Fannar Kristínarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:20.28 | ||||||
12 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 2:20.67 | ||||||
13 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.93 | ||||||
14 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:21.00 | ||||||
15 | Oscar Isberg | 2004 | GTI | 2:21.35 | ||||||
16 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:22.12 | ||||||
17 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.54 | ||||||
18 | Alexander Logi Jónsson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:23.06 | ||||||
19 | Elias Noe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 2:23.50 | ||||||
20 | Oskar Gustafson | 2002 | Team West | 2:23.75 | ||||||
21 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 2:24.52 | ||||||
22 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.84 | ||||||
23 | Malte Almqvist | 2004 | Team West | 2:24.88 | ||||||
24 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | VG 17 | 2:24.96 | ||||||
25 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.26 | ||||||
26 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 2:25.94 | ||||||
27 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.98 | ||||||
28 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.13 | ||||||
29 | Oskar Skov Grell | 2002 | VG 17 | 2:26.51 | ||||||
30 | William Studsgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.78 | ||||||
31 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:27.60 | ||||||
32 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 2:27.74 | ||||||
33 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 2:27.85 | ||||||
34 | Nicolai Wiuff | 2002 | A6 | 2:28.02 | ||||||
35 | Alexander Johansson | 2004 | Team West | 2:29.19 | ||||||
35 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 2:29.19 | ||||||
37 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:29.69 | ||||||
38 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.93 | ||||||
39 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.55 | ||||||
40 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.68 | ||||||
41 | Emil Steenberg | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:30.81 | ||||||
42 | Kári Snær Halldórsson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:31.07 | ||||||
43 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | GTI | 2:31.79 | ||||||
44 | Stefán Elías Davíðsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:31.89 | ||||||
45 | Oskar Lövberg | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:32.73 | ||||||
46 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 2:33.14 | ||||||
47 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen | 2:33.50 | ||||||
48 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 2:33.54 | ||||||
49 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 2:34.58 | ||||||
50 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 2:34.64 | ||||||
51 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 2:34.68 | ||||||
52 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:35.69 | ||||||
53 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:37.16 | ||||||
54 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 2:37.18 | ||||||
55 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 2:37.60 | ||||||
56 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 2:38.79 | ||||||
57 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:40.39 | ||||||
- | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW9.4 ryg afslut mav | |||||
- | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | DSQ | SW9.4 ryg afslut mav | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:04 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 41, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 696 | 27.56 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.30 | |||||||||
2 | Sofia Abrahamsson | 2005 | 622 | 28.61 | ||||||
Team West | 28.72 | |||||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 601 | 28.94 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:04 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 42, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Sponsor: Dagli´Brugsen Ørholm |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 723 | 24.81 | ||||||
Herlev Svømning | 25.12 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 701 | 25.06 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 25.43 | |||||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | 675 | 25.38 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:32 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 43, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 819 | 28.83 | ||||||
Herlev Svømning | 29.25 | |||||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | 733 | 29.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.81 | |||||||||
3 | Ella Stenholt | 2003 | 684 | 30.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:32 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 44, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 714 | 26.85 | ||||||
Herlev Svømning | 27.21 | |||||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 708 | 26.92 | ||||||
Herlev Svømning | 27.52 | |||||||||
3 | Jakob Schmidt | 1999 | 614 | 28.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 45, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 756 | 32.27 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.28 | |||||||||
2 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | 712 | 32.92 | ||||||
VAT Copenhagen | 33.90 | |||||||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 629 | 34.31 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 46 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 46, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elliot Olsson | 1999 | 680 | 29.50 | ||||||
Team West | 29.95 | |||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 662 | 29.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.26 | |||||||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | 615 | 30.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 47 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 47, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 687 | 26.82 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 26.90 | |||||||||
2 | Tilde Morin | 2002 | 684 | 26.86 | ||||||
Team West | 27.42 | |||||||||
3 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 658 | 27.21 | ||||||
GTI | 27.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 48 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 48, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | 692 | 23.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 23.73 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 681 | 23.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 24.11 | |||||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | 641 | 24.25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 24.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 101, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 454 | 31.77 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | 448 | 31.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marie Elster | 2006 | 420 | 32.60 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rikke Parkhøi | 2006 | 409 | 32.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nadia Walløe | 2007 | 403 | 33.05 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 391 | 33.40 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Løb 101, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Lyngby Storcenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amelia Eriksen | 2008 | 355 | 34.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Wilma Berg | 2008 | 302 | 36.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Mathiesen | 2008 | 265 | 38.03 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 231 | 39.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Mollerup | 2009 | 221 | 40.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sophia Zøllner | 2008 | 174 | 43.68 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 102, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Dagli´Brugsen Ørholm |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | 545 | 27.26 | ||||||
Team West | ||||||||||
2 | Bill Beckman | 2005 | 538 | 27.37 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Isaac Barrett | 2005 | 504 | 27.97 | ||||||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | 457 | 28.90 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
5 | Viktor Bernstein | 2006 | 455 | 28.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 431 | 29.48 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 102, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Dagli´Brugsen Ørholm |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 354 | 31.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asger Hvilsom | 2007 | 347 | 31.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 304 | 33.09 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Bastian Zahle | 2008 | 261 | 34.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stefan Ivan | 2007 | 235 | 36.06 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Benjamin Bonde | 2007 | 232 | 36.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nadia Walløe | 2007 | 510 | 33.76 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | 466 | 34.78 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emily Reuter | 2006 | 462 | 34.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 441 | 35.42 | ||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
5 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 404 | 36.49 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 387 | 37.00 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 103, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | 402 | 36.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 353 | 38.16 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Mathiesen | 2008 | 316 | 39.61 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alvilda Højberg | 2008 | 307 | 39.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 266 | 41.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Jørgensen | 2008 | 248 | 42.91 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Henrik Kraemer | 2005 | 470 | 30.86 | ||||||
Team West | ||||||||||
2 | Seth Nillund | 2005 | 458 | 31.12 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 401 | 32.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oscar Høck Just | 2006 | 339 | 34.40 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andy Nguyen | 2006 | 297 | 35.96 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 296 | 35.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 104, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 322 | 34.99 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Rye Gefke | 2008 | 298 | 35.93 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rio Halawi | 2008 | 296 | 36.00 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Luca de Masi | 2008 | 211 | 40.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Salling | 2009 | 199 | 41.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Aksel Kirkelund | 2007 | 182 | 42.32 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.24 | ||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | VAT Copenhagen | 36.72 | ||||||
3 | Emily Reuter | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 36.92 | ||||||
4 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 38.26 | ||||||
5 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.00 | ||||||
6 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | VAT Copenhagen | 39.01 | ||||||
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 39.82 | ||||||
2 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 42.60 | ||||||
3 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 44.39 | ||||||
4 | Caroline Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 46.04 | ||||||
5 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 46.47 | ||||||
6 | Caroline Jørgensen | 2008 | Farum Svømmeklub | 49.16 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.86 | ||||||
2 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 33.92 | ||||||
3 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 34.26 | ||||||
4 | Carlos Halawi | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.04 | ||||||
5 | Malte Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.19 | ||||||
6 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 37.27 | ||||||
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Arena |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 36.30 | ||||||
2 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.30 | ||||||
3 | Benjamin Bonde | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 39.84 | ||||||
4 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 39.99 | ||||||
5 | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.27 | ||||||
6 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 42.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 107, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Severs | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 29.49 | ||||||
2 | Lava Piuva | 2006 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.79 | ||||||
3 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.81 | ||||||
4 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.60 | ||||||
5 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.76 | ||||||
6 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | VAT Copenhagen | 30.92 | ||||||
Løb 107, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 31.93 | ||||||
2 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 32.09 | ||||||
3 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 32.51 | ||||||
4 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 33.28 | ||||||
5 | Amelia Eriksen | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 33.41 | ||||||
6 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 33.57 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2019 Stadion | Udskriftsdato | 18 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 108, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bill Beckman | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.02 | ||||||
2 | Henrik Kraemer | 2005 | Team West | 26.18 | ||||||
3 | Isaac Barrett | 2005 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.35 | ||||||
4 | Carlos Halawi | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 26.64 | ||||||
5 | Seth Nillund | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.23 | ||||||
6 | Sebastian Rendlev | 2005 | VAT Copenhagen | 27.84 | ||||||
Løb 108, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Stark |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 27.95 | ||||||
2 | Asger Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 29.67 | ||||||
3 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 29.76 | ||||||
4 | Rio Halawi | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.11 | ||||||
5 | Anders Rye Gefke | 2008 | Helsingør Svømmeklub | 30.20 | ||||||
6 | Mathias Hemmingsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 30.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:40 |