Results for Älgadoppet 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Kunskapsförbundet Väst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:15:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kunskapsförbundet Väst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimmi Falk |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
36.13 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Sahlsten |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
36.68 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
36.73 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elma Irewährn |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
36.83 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marika Söderlund Larsson |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
37.48 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Olsson |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
40.15 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Olsson |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
41.78 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Eliasson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
41.96 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Carlén |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
43.22 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Sundström |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
43.84 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jessica Doering |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
44.40 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
45.93 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vera Stark |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
46.03 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophie Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
47.48 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Meja Eriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
47.74 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnea Nordqvist |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
48.41 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lejla Sajdovic |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
50.33 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Yrla sannehed |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
57.44 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Börjesson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:15:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kunskapsförbundet Väst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Grönlund |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
33.19 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malva Berggren |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
35.67 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
35.88 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Engla Back |
2007 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
36.19 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Ottosson |
2007 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
36.22 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
38.92 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Johansson-Skarin |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
41.79 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tea Jälevik |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
42.31 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
44.51 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
48.30 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
48.38 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Wockatz |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
51.11 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Drew |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Börjesson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:15:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kunskapsförbundet Väst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Olsson |
2006 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
34.64 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Axelsson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
36.06 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Källefjärd |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:15:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Kunskapsförbundet Väst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Back |
2002 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
32.94 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
38.99 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
39.27 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Stenman |
2003 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
44.66 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:15:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 09:26:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Granlund |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Larsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
50.64 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:19:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Wassberg |
2008 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
33.70 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
34.21 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
36.18 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Hjalmarsson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
41.80 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frank Jonsing |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:00.15 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:19:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Grönlund |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
31.05 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Johansson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
36.37 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Kovacs |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
40.55 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:19:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kjellgren |
2004 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
38.67 |
+6.20 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
40.85 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:19:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 09:26:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Emballator |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
49.37 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Lundberg |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
52.52 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Andersson |
2011 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
55.09 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Granlund |
2012 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
55.12 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melissa Christensson |
2011 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
55.41 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tella Walette |
2011 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
55.66 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Hellström |
2012 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:02.77 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Sume |
2011 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:05.55 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:46:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Emballator |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Sahlsten |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
42.77 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
42.93 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leena Mainardis |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
43.05 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Olsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
43.45 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elma Irewährn |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
44.69 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lejla Sajdovic |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
46.91 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Eliasson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
48.26 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
48.44 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Svea Röhss |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
49.14 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophie Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
49.66 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Hultén |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
49.74 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elly Gunnarsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
49.74 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Celind |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
49.76 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Stark |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
49.80 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josephine Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
49.81 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Meja Eriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
49.86 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ffion Rhys |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
50.81 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linnea Nordqvist |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
51.03 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ingrid Sundström |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
51.17 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Fredriksson |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
51.37 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Felicia Fredriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
51.87 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alva Nordberg-Karlden |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
51.96 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lova Engelbrektsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
52.49 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jessica Doering |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
53.49 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olivia Ekdahl |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
53.62 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ebba Westman |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
53.99 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julia Andersson |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
54.92 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mira Bensryd |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
54.93 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julia Svensson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
55.21 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Stina Wingolf |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
55.86 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Yrla sannehed |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
55.92 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tilde Hellström |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
56.22 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nike Bubach |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
56.89 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Isis Olin |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
56.94 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hedvig Eriksson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
57.46 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Angelina Zamani |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
57.66 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tilda Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
58.26 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ylva-Li Engström |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
58.83 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Amanda Sandeberg |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
1:01.15 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Idun Karlsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:01.23 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Astrid Doversund |
2010 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
1:01.48 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Linn Svärd |
2010 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
1:08.13 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Maja Andersson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:11.74 |
+29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saga Bernvik |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Lisstorp |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lina Stöfeld |
2010 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Börjesson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:46:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Emballator |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Grönlund |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
39.41 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Engla Back |
2007 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
43.62 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelly Karlsson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
44.78 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
45.24 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Drew |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
45.65 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malva Berggren |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
46.38 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Ottosson |
2007 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
46.62 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
46.94 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Erixon |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
46.94 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rut Sund |
2008 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
47.63 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Johansson-Skarin |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
47.78 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
49.38 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tea Jälevik |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
49.84 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Wockatz |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
49.93 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
50.19 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabell Oswaldsson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
50.94 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
amelia caesar |
2007 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
51.32 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lovalie Fellberius |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
51.50 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tindra Wettervik |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
52.70 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Börjesson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:46:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Emballator |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
38.44 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Olsson |
2006 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
42.16 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minella Jacksson |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:46:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Emballator |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Back |
2002 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
36.37 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Larsson |
2000 |
Simklubben Solsta |
-.-- |
|
41.20 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
43.44 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
46.07 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 09:46:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 09:46:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Engerberg |
2011 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melvin Engerberg |
2013 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
51.90 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilmer Stjernqvist |
2012 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
54.58 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Grey Perry |
2012 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
57.46 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Ljungberg |
2011 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
57.58 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Stark |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otis Berggren |
2013 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Sandeberg |
2012 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 10:00:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Jannesson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Perry |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
44.89 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Carlsson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
48.11 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Larsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
49.65 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Back |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
50.64 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vinton Gertmo |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
50.94 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
52.10 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elliot Eliassen |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
52.38 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan Örstig |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
52.94 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sandor Brink |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
53.54 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
53.63 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Johansson |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
55.26 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Casper Eriksson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
56.07 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aron Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
56.79 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valdemar Möller |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
58.35 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Örstig |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teodor Thorèn |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Olsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 10:00:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Wassberg |
2008 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
39.03 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
42.40 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
42.48 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Hjalmarsson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
47.64 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frank Jonsing |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
49.08 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tim Eriksson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
49.89 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Bandelin |
2008 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
57.37 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 10:00:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
33.77 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Grönlund |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
36.24 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Johansson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
38.94 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Kovacs |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
41.81 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Westman |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
44.84 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 10:00:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kjellgren |
2004 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
41.48 |
+4.30 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
49.37 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 10:00:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 10:14:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Medley Damer 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic Swania |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Lundberg |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:45.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 10:53:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic Swania |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Sahlsten |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:22.76 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:23.62 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elma Irewährn |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:24.04 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mimmi Falk |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:24.52 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marika Söderlund Larsson |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:26.20 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leena Mainardis |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:26.39 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Olsson |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:28.97 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Majken Malmvall |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
1:31.46 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Carlén |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:31.55 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:32.33 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Olsson |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:32.59 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Eliasson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:35.02 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Nordqvist |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:35.06 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Svea Röhss |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:35.43 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Sundström |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:36.02 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lejla Sajdovic |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:37.32 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ffion Rhys |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:37.34 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophie Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:37.98 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elly Gunnarsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:37.99 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vera Stark |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:37.99 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Meja Eriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:38.91 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isis Olin |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:40.62 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mira Bensryd |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:43.11 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maja Celind |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:43.83 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alice Hultén |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:43.99 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Stina Wingolf |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:45.50 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ylva-Li Engström |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:46.86 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Felicia Fredriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:48.02 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Molly Lisstorp |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:50.89 |
+30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tilde Hellström |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:51.06 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hedvig Eriksson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
2:07.54 |
+47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Idun Karlsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
2:14.85 |
+54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yrla sannehed |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Olsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josephine Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Engelbrektsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Nordberg-Karlden |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilda Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lina Stöfeld |
2010 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Börjesson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 10:53:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic Swania |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Grönlund |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:17.99 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
1:20.77 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Engla Back |
2007 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:22.07 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Ottosson |
2007 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:22.12 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malva Berggren |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
1:24.71 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:31.96 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Johansson-Skarin |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:33.00 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:35.39 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Drew |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:36.36 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabell Oswaldsson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:43.01 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Wockatz |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:46.88 |
+31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
amelia caesar |
2007 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:59.01 |
+43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nelly Karlsson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovalie Fellberius |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Börjesson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 10:53:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic Swania |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:16.63 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Olsson |
2006 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:17.26 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilly Axelsson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:20.42 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 10:53:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Medley Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic Swania |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Back |
2002 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:14.86 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:21.18 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:23.66 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Stenman |
2003 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:38.35 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 10:53:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 10:53:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Medley Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Mekonomen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Engerberg |
2011 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Stark |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:59.26 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:06:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Medley Herrar 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Mekonomen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Örstig |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Perry |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:27.16 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Back |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:34.31 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sandor Brink |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:38.78 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elliot Eliassen |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:39.66 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Granlund |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:43.80 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:44.49 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Larsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:47.59 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aron Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
1:55.24 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Casper Eriksson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
2:02.83 |
+36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teodor Thorèn |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Olsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valdemar Möller |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:06:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Medley Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Mekonomen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Wassberg |
2008 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:14.97 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:17.23 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frank Jonsing |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:06:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Medley Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Mekonomen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
1:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:09.94 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Grönlund |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:11.85 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Johansson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:21.71 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Kovacs |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:24.85 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:06:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Medley Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Mekonomen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kjellgren |
2004 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Rasmussen |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
1:16.54 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:20.85 |
+9.13 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:32.49 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:06:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 11:06:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Vargön Alloys AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.77 |
|
44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Lundberg |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.79 |
|
47.95 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Bergius |
2011 |
S 77 Stenungsund |
+0.62 |
|
48.55 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Granlund |
2012 |
S 77 Stenungsund |
+0.71 |
|
51.08 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
+0.72 |
|
52.13 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melissa Christensson |
2011 |
S 77 Stenungsund |
+0.69 |
|
54.12 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Sume |
2011 |
Simklubben Vänersborg |
+0.81 |
|
59.91 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:29:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Vargön Alloys AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.80 |
|
34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marika Söderlund Larsson |
2010 |
S 77 Stenungsund |
+0.58 |
|
36.60 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mimmi Falk |
2009 |
S 77 Stenungsund |
+0.66 |
|
40.29 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leena Mainardis |
2010 |
S 77 Stenungsund |
+0.22 |
|
40.30 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elma Irewährn |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.70 |
|
40.85 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
+0.67 |
|
41.46 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilda Sahlsten |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.68 |
|
41.93 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Majken Malmvall |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.72 |
|
42.01 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Westman |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
+0.64 |
|
42.84 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.47 |
|
42.89 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Olsson |
2009 |
S 77 Stenungsund |
+0.71 |
|
43.59 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Carlén |
2009 |
S 77 Stenungsund |
+0.87 |
|
44.26 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Meja Eriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.80 |
|
44.58 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Olsson |
2009 |
S 77 Stenungsund |
+0.79 |
|
44.98 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linnea Nordqvist |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.75 |
|
45.21 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isis Olin |
2010 |
S 77 Stenungsund |
+0.68 |
|
45.22 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ffion Rhys |
2009 |
S 77 Stenungsund |
+0.55 |
|
45.44 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ingrid Eliasson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.69 |
|
45.53 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Svea Röhss |
2010 |
S 77 Stenungsund |
+0.75 |
|
45.67 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ingrid Sundström |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.73 |
|
45.74 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Josephine Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.95 |
|
45.82 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lejla Sajdovic |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.68 |
|
46.48 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vera Stark |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.87 |
|
46.50 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elly Gunnarsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.64 |
|
46.90 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sophie Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.92 |
|
47.36 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Stina Wingolf |
2010 |
S 77 Stenungsund |
+0.84 |
|
47.37 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Vera Olsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.79 |
|
47.44 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mira Bensryd |
2010 |
S 77 Stenungsund |
+0.66 |
|
48.53 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tilde Hellström |
2010 |
S 77 Stenungsund |
+0.75 |
|
48.82 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ylva-Li Engström |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.80 |
|
49.14 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Molly Lisstorp |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.53 |
|
49.57 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lina Stöfeld |
2010 |
Grums Simsällskap |
+0.70 |
|
50.36 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Felicia Fredriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+1.07 |
|
50.62 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jessica Doering |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
+0.76 |
|
51.10 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tilda Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.76 |
|
51.99 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Yrla sannehed |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.74 |
|
52.05 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alice Hultén |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+1.16 |
|
52.69 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maja Celind |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+1.05 |
|
53.47 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lova Engelbrektsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.67 |
|
53.71 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Julia Andersson |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
+0.76 |
|
55.14 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alva Nordberg-Karlden |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.85 |
|
56.73 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Maja Andersson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
+0.75 |
|
1:00.00 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Olivia Ekdahl |
2010 |
S 77 Stenungsund |
+0.81 |
|
1:00.36 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Hedvig Eriksson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.82 |
|
1:09.86 |
+34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Idun Karlsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+1.10 |
|
1:10.10 |
+35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nike Bubach |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Börjesson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:29:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Vargön Alloys AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
+0.62 |
|
35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Ottosson |
2007 |
S 77 Stenungsund |
+0.66 |
|
36.69 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Grönlund |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.58 |
|
36.69 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Engla Back |
2007 |
S 77 Stenungsund |
+0.72 |
|
37.28 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malva Berggren |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
+0.70 |
|
38.33 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S 77 Stenungsund |
+0.68 |
|
38.61 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tea Jälevik |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
+0.75 |
|
41.47 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Johansson-Skarin |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.85 |
|
42.41 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.88 |
|
43.18 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.90 |
|
43.49 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.75 |
|
43.88 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.91 |
|
44.32 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Drew |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.70 |
|
47.20 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rut Sund |
2008 |
Lysekils Simsällskap |
+0.85 |
|
47.59 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nelly Karlsson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.92 |
|
48.25 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Wockatz |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.76 |
|
50.93 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabell Oswaldsson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
+0.80 |
|
53.76 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
amelia caesar |
2007 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.85 |
|
58.06 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovalie Fellberius |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Börjesson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:29:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Vargön Alloys AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.67 |
|
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Olsson |
2006 |
S 77 Stenungsund |
+0.71 |
|
35.41 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.61 |
|
35.80 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minella Jacksson |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Källefjärd |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:29:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Vargön Alloys AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.68 |
|
37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.74 |
|
39.22 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.83 |
|
40.38 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Stenman |
2003 |
Simklubben Vänersborg |
+0.86 |
|
45.15 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:29:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 11:29:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Essity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Engerberg |
2011 |
S 77 Stenungsund |
+0.89 |
|
48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Stark |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.70 |
|
52.17 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Carlén |
2012 |
S 77 Stenungsund |
+0.78 |
|
52.93 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gillis Agorastos |
2011 |
S 77 Stenungsund |
+0.56 |
|
56.70 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Grey Perry |
2012 |
S 77 Stenungsund |
+0.84 |
|
1:07.83 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Sandeberg |
2012 |
Föreningen Alesimmarna |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:41:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Essity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Örstig |
2009 |
S 77 Stenungsund |
+0.61 |
|
38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Perry |
2009 |
S 77 Stenungsund |
+0.77 |
|
41.16 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Eliassen |
2009 |
S 77 Stenungsund |
+0.72 |
|
42.37 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Back |
2009 |
S 77 Stenungsund |
+0.68 |
|
43.33 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Granlund |
2010 |
S 77 Stenungsund |
+0.77 |
|
45.22 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sandor Brink |
2010 |
S 77 Stenungsund |
+0.90 |
|
45.77 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Johansson |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
+0.81 |
|
48.07 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Carlsson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
+0.83 |
|
48.35 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teodor Thorèn |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.78 |
|
48.66 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
+0.68 |
|
49.21 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Örstig |
2010 |
S 77 Stenungsund |
+0.70 |
|
49.74 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Egon Olsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.86 |
|
51.43 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vinton Gertmo |
2010 |
S 77 Stenungsund |
+0.74 |
|
52.08 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Valdemar Möller |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.90 |
|
54.84 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adam Larsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.80 |
|
55.04 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aron Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.86 |
|
55.93 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Casper Eriksson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
+1.11 |
|
57.16 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.64 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:41:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Essity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Wassberg |
2008 |
S 77 Stenungsund |
+0.74 |
|
33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
+0.66 |
|
35.28 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
+0.69 |
|
36.27 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
+0.68 |
|
39.78 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Hjalmarsson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.64 |
|
44.02 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frank Jonsing |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
+0.73 |
|
48.09 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Bandelin |
2008 |
Föreningen Alesimmarna |
+1.08 |
|
48.74 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:41:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Essity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Grönlund |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
+0.62 |
|
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.66 |
|
34.71 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Bodestig |
2006 |
Lysekils Simsällskap |
+0.75 |
|
36.54 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Westman |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
+0.66 |
|
37.53 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Kovacs |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
+0.73 |
|
39.80 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Johansson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
+0.67 |
|
40.20 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:41:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Essity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kjellgren |
2004 |
S 77 Stenungsund |
+0.65 |
|
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
+0.79 |
|
36.60 |
+3.32 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
+0.86 |
|
46.81 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 11:41:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 11:42:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Karl Hedin Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Bergius |
2011 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
41.50 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
42.80 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Lundberg |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
43.08 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Granlund |
2012 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
43.77 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tella Walette |
2011 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
44.82 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Andersson |
2011 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
46.13 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melissa Christensson |
2011 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
48.80 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Hellström |
2012 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
59.36 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Sume |
2011 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
1:10.48 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 12:24:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Karl Hedin Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elma Irewährn |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
33.07 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mimmi Falk |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
33.56 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilda Sahlsten |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
33.61 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
33.64 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marika Söderlund Larsson |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
34.35 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Carlén |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
34.75 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Majken Malmvall |
2009 |
Simklubben Alingsås |
-.-- |
|
35.77 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Eliasson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
35.78 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
36.00 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Olsson |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
36.09 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Olsson |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
36.24 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leena Mainardis |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
36.55 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ffion Rhys |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
36.63 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vera Stark |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
37.01 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vera Olsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
37.54 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Svea Röhss |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
37.77 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Meja Eriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
37.82 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophie Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
38.01 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Linnea Nordqvist |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
38.18 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ingrid Sundström |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
38.40 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elly Gunnarsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
38.71 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lejla Sajdovic |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
38.89 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Stina Wingolf |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
39.05 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ebba Westman |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
39.21 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mira Bensryd |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
39.24 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isis Olin |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
39.69 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alice Hultén |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
40.04 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jessica Doering |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
40.41 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julia Andersson |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
41.35 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Felicia Fredriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
41.79 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alva Nordberg-Karlden |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
42.33 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julia Svensson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
42.41 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maja Celind |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
42.60 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Josephine Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
42.81 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Tilde Hellström |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
43.35 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lina Stöfeld |
2010 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
43.48 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Molly Lisstorp |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
43.58 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Yrla sannehed |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
43.80 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lova Engelbrektsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
44.06 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Moa Nordensäter |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
45.16 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Angelina Zamani |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
48.89 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tilda Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
49.32 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Olivia Ekdahl |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
50.12 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Nike Bubach |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
50.80 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Linn Svärd |
2010 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
52.73 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Astrid Doversund |
2010 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
53.20 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Hedvig Eriksson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
53.25 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Idun Karlsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
56.57 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ida Bäck |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
57.68 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Amanda Sandeberg |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
1:00.06 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ylva-Li Engström |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Andersson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Börjesson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 12:24:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Karl Hedin Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Grönlund |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
31.39 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fanny Falk |
2008 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
31.92 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Ottosson |
2007 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
32.41 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Engla Back |
2007 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
32.60 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malva Berggren |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
33.04 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Johansson-Skarin |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
34.30 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Erixon |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
35.02 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
36.03 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
36.80 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
37.51 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tea Jälevik |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
37.74 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Drew |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
38.08 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rut Sund |
2008 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
39.17 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
39.53 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabell Oswaldsson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
40.97 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Wockatz |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
42.29 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nelly Karlsson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
42.37 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tindra Wettervik |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
46.11 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
amelia caesar |
2007 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
47.50 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Börjesson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovalie Fellberius |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 12:24:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Karl Hedin Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Torén |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Axelsson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
31.72 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Olsson |
2006 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
31.86 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
32.17 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minella Jacksson |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Källefjärd |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 12:24:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Karl Hedin Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Back |
2002 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
30.26 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
32.02 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
33.40 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Stenman |
2003 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
38.06 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Larsson |
2000 |
Simklubben Solsta |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 12:24:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 12:24:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Andersson |
2012 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Engerberg |
2011 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
40.34 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Carlén |
2012 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
47.25 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melvin Engerberg |
2013 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
48.82 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tage Sund |
2011 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
49.18 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gillis Agorastos |
2011 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
49.88 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Grey Perry |
2012 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
1:03.19 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Stark |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 12:35:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Örstig |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aston Perry |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
33.31 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Jannesson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
36.74 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Back |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
37.19 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Granlund |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
37.55 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sandor Brink |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
37.75 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliot Eliassen |
2009 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
38.93 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan Örstig |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
40.06 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
40.14 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teodor Thorèn |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
40.35 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adam Larsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
40.51 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Johansson |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
41.83 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vinton Gertmo |
2010 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
43.19 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
43.39 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aron Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
45.21 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Egon Olsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
45.49 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louie Pors |
2010 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
45.67 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Casper Eriksson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
46.29 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Valdemar Möller |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
48.62 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Carlsson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Albano |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 12:35:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Wassberg |
2008 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
30.21 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
30.72 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Vidarsson |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
32.67 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
33.22 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frank Jonsing |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
-.-- |
|
37.71 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Bandelin |
2008 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
37.80 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Hjalmarsson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
37.92 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tim Eriksson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
39.91 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 12:35:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Grönlund |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
|
28.74 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
29.13 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Kovacs |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
29.99 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Bodestig |
2006 |
Lysekils Simsällskap |
-.-- |
|
30.09 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Westman |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
-.-- |
|
30.99 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Johansson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
32.53 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 12:35:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kjellgren |
2004 |
S 77 Stenungsund |
-.-- |
|
29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Rasmussen |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
|
30.26 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
30.80 |
+1.51 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
-.-- |
|
33.68 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 12:35:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 12:35:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 4X50m Frisim Mixed - Final |
|
Sponsor: |
Vargön Alloys AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Jörgens Blötdjur |
17 |
|
|
|
|
|
|
1:57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Torén |
2006 |
AB1406 |
-.-- |
29.30 |
|
|
|
|
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Rasmussen |
2004 |
AV7304 |
-.-- |
30.07 |
|
|
|
|
59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Westh |
2004 |
BT2404 |
-.-- |
29.57 |
|
|
|
|
1:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
AV8905 |
-.-- |
28.06 |
|
|
|
|
1:57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
S 77 Caramba |
19 |
|
|
|
|
|
|
1:57.51 |
+0.51 |
|
|
|
|
Alva Back |
2002 |
AQ8802 |
-.-- |
28.27 |
|
|
|
|
28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
David Kjellgren |
2004 |
AI4504 |
-.-- |
28.58 |
|
|
|
|
56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Wassberg |
2008 |
AJ6908 |
-.-- |
28.26 |
|
|
|
|
1:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Engla Back |
2007 |
BI1607 |
-.-- |
32.40 |
|
|
|
|
1:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SKV Mix 1 |
16 |
|
|
|
|
|
|
2:00.45 |
+3.45 |
|
|
|
|
Pontus Grönlund |
2005 |
AF1105 |
-.-- |
26.35 |
|
|
|
|
26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
AN8908 |
-.-- |
29.60 |
|
|
|
|
55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Grönlund |
2008 |
AB2208 |
-.-- |
30.37 |
|
|
|
|
1:26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Stenmark |
2009 |
AR2409 |
|
34.13 |
|
|
|
|
2:00.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alesimmarna 2 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:11.69 |
+14.69 |
|
|
|
|
Elin Klerfors |
2007 |
AM1207 |
-.-- |
31.33 |
|
|
|
|
31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Erixon |
2007 |
AX8407 |
-.-- |
35.61 |
|
|
|
|
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Malva Berggren |
2007 |
AL1807 |
-.-- |
33.81 |
|
|
|
|
1:40.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Westman |
2006 |
AM2306 |
-.-- |
30.94 |
|
|
|
|
2:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
S 77 Hot Amigo |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:11.72 |
+14.72 |
|
|
|
|
Fanny Falk |
2008 |
AK7808 |
-.-- |
31.94 |
|
|
|
|
31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aston Perry |
2009 |
AE1309 |
-.-- |
34.59 |
|
|
|
|
1:06.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Örstig |
2009 |
AH6509 |
-.-- |
34.01 |
|
|
|
|
1:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Olsson |
2006 |
AX1406 |
-.-- |
31.18 |
|
|
|
|
2:11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lysekils Simsällskap |
17 |
|
|
|
|
|
|
2:12.84 |
+15.84 |
|
|
|
|
Erik Vidarsson |
2007 |
|
-.-- |
33.61 |
|
|
|
|
33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Celina Skåås |
2004 |
AE4403 |
-.-- |
35.13 |
|
|
|
|
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Izabelle Andersson |
2004 |
AM9204 |
-.-- |
34.31 |
|
|
|
|
1:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bodestig |
2006 |
|
-.-- |
29.79 |
|
|
|
|
2:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SKV Mix 2 |
21 |
|
|
|
|
|
|
2:13.60 |
+16.60 |
|
|
|
|
Hektor Dagson |
2007 |
AK8507 |
-.-- |
31.12 |
|
|
|
|
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Persson |
2000 |
AY2900 |
-.-- |
30.59 |
|
|
|
|
1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
AQ4808 |
-.-- |
36.95 |
|
|
|
|
1:38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Edström |
2008 |
AG4608 |
-.-- |
34.94 |
|
|
|
|
2:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SKV Mix 3 |
24 |
|
|
|
|
|
|
2:17.54 |
+20.54 |
|
|
|
|
Christian Kovacs |
2006 |
AT6906 |
-.-- |
29.97 |
|
|
|
|
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Filip Dahlqvist |
1997 |
AR9797 |
-.-- |
34.52 |
|
|
|
|
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tea Lindberg |
2008 |
AR1208 |
-.-- |
36.57 |
|
|
|
|
1:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Drew |
2008 |
BG9408 |
-.-- |
36.48 |
|
|
|
|
2:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
S 77 Red Devil |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:20.80 |
+23.80 |
|
|
|
|
Agnes Ottosson |
2007 |
BM3607 |
-.-- |
32.77 |
|
|
|
|
32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Back |
2009 |
AJ4909 |
-.-- |
37.78 |
|
|
|
|
1:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandor Brink |
2010 |
AI1710 |
-.-- |
37.50 |
|
|
|
|
1:48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mimmi Falk |
2009 |
AE4209 |
|
32.75 |
|
|
|
|
2:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lottens Änglar |
18 |
|
|
|
|
|
|
2:22.62 |
+25.62 |
|
|
|
|
Rebecka Larsson |
2003 |
BH1803 |
-.-- |
32.55 |
|
|
|
|
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Jannesson |
2009 |
AW2109 |
-.-- |
39.02 |
|
|
|
|
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Hjalmarsson |
2007 |
|
-.-- |
38.91 |
|
|
|
|
1:50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Salegård |
2005 |
AT0405 |
-.-- |
32.14 |
|
|
|
|
2:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
S 77 Cabanossi |
11 |
|
|
|
|
|
|
2:26.82 |
+29.82 |
|
|
|
|
Marika Söderlund Larsson |
2010 |
AA9410 |
-.-- |
34.43 |
|
|
|
|
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Granlund |
2010 |
AB3310 |
-.-- |
36.94 |
|
|
|
|
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Engerberg |
2011 |
AD0311 |
-.-- |
39.80 |
|
|
|
|
1:51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Leena Mainardis |
2010 |
AF3810 |
-.-- |
35.65 |
|
|
|
|
2:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
S 77 Jambalaya |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:28.91 |
+31.91 |
|
|
|
|
Sofia Olsson |
2009 |
AM9809 |
-.-- |
35.85 |
|
|
|
|
35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Carlén |
2009 |
AM9209 |
-.-- |
35.13 |
|
|
|
|
1:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Eliassen |
2009 |
AU3909 |
-.-- |
38.31 |
|
|
|
|
1:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Örstig |
2010 |
AK2910 |
-.-- |
39.62 |
|
|
|
|
2:28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
S 77 Explosion |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:47.59 |
+50.59 |
|
|
|
|
Elin Olsson |
2009 |
AM8809 |
-.-- |
36.63 |
|
|
|
|
36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vinton Gertmo |
2010 |
AM8310 |
-.-- |
42.25 |
|
|
|
|
1:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gillis Agorastos |
2011 |
AG8511 |
-.-- |
50.32 |
|
|
|
|
2:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Isis Olin |
2010 |
AF4010 |
|
38.39 |
|
|
|
|
2:47.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alesimmarna |
13 |
|
|
|
|
|
|
3:07.35 |
+1:10.3 |
|
|
|
|
Kevin Paring |
2008 |
|
-.-- |
44.64 |
|
|
|
|
44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Zamani |
2010 |
|
-.-- |
51.50 |
|
|
|
|
1:36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Persson |
2011 |
|
|
53.27 |
|
|
|
|
2:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Bandelin |
2008 |
|
-.-- |
37.94 |
|
|
|
|
3:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kjells Monster |
17 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Salegård |
2010 |
AA7910 |
-.-- |
41.05 |
|
|
|
|
41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Eriksson |
2007 |
|
-.-- |
40.93 |
|
|
|
|
1:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
AM1404 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lilly Axelsson |
2006 |
AW5606 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 12:59:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 13:00:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 25m Fjärilsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Lundberg |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.44 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Persson |
2011 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
26.05 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Molly Fransson |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
26.65 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juni Turesson |
2012 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Sume |
2011 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:14:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 25m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
16.58 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Sahlsten |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
16.75 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elma Irewährn |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
17.14 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Majken Malmvall |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
17.70 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Olsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
18.22 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Eliasson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
19.03 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Stark |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
19.39 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
19.45 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Sundström |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
19.63 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jessica Doering |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
19.65 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Nordqvist |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
19.70 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lejla Sajdovic |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.12 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophie Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.25 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Felicia Fredriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.39 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josephine Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.60 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Meja Eriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.83 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elly Gunnarsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.48 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lina Stöfeld |
2010 |
Grums Simsällskap |
|
|
21.73 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ylva-Li Engström |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.17 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Moa Nordensäter |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
22.45 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Märta Almquist |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
22.78 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alice Hultén |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.82 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alva Nordberg-Karlden |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.89 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tilda Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
24.17 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julia Svensson |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
24.44 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Yrla sannehed |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
24.54 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lova Engelbrektsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
25.44 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hedvig Eriksson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
26.87 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maja Celind |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
27.08 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Lisstorp |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Idun Karlsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Andersson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Börjesson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:14:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 25m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Grönlund |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Berggren |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
15.96 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.42 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
16.52 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Johansson-Skarin |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
16.87 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Drew |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
18.79 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
18.94 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabell Oswaldsson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
19.17 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nelly Karlsson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
19.80 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
19.86 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
20.29 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Wockatz |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.03 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
amelia caesar |
2007 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.68 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Börjesson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovalie Fellberius |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:14:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 25m Fjärilsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Axelsson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
15.65 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Källefjärd |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minella Jacksson |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:14:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 25m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Hemköp Torpahallen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
17.18 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
17.90 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Stenman |
2003 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
18.41 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:14:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 15:14:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Fjärilsim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Kunskapsförbundet Väst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilmer Stjernqvist |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Stark |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kunskapsförbundet Väst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Jannesson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
21.47 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teodor Thorèn |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.92 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Larsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.76 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
23.80 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Egon Olsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
24.21 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aron Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
24.93 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Möller |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
25.92 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Carlsson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Casper Eriksson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theodor Wallin |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kunskapsförbundet Väst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
15.56 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
16.02 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Bandelin |
2008 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
22.09 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frank Jonsing |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Hjalmarsson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Kunskapsförbundet Väst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Grönlund |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
14.13 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
|
14.39 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Johansson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
15.27 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Bodestig |
2006 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
16.09 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Kovacs |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
17.44 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Kunskapsförbundet Väst |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Rasmussen |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
16.82 |
+1.49 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
17.65 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 15:24:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Bröstsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
21.76 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Lundberg |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
24.46 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juni Turesson |
2012 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
24.94 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tella Walette |
2011 |
Skara Simsällskap |
|
|
25.26 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Fransson |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
27.70 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Persson |
2011 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
30.09 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Sume |
2011 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
30.66 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alisa Ionnova Pobujanshcaja |
2011 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
31.93 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nellie Jonsson |
2012 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
32.12 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
alice Bergqvist |
2013 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
32.89 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nathalie Niklasson |
2012 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriella Sandberg |
2011 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Strand |
2012 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:42:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Bröstsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilda Sahlsten |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
18.95 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
19.09 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Olsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
19.47 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elma Irewährn |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.76 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meja Eriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.45 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lejla Sajdovic |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.68 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Eliasson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.83 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Majken Malmvall |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
22.01 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
22.20 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Sundström |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.53 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Celind |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.60 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Fredriksson |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
22.64 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felicia Fredriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.76 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saga Bernvik |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
23.02 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vera Stark |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.04 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alice Hultén |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.04 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Märta Almquist |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
23.18 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elly Gunnarsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.25 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tilda Blom |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
23.30 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linnea Nordqvist |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.48 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophie Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.55 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josephine Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.64 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alva Nordberg-Karlden |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.98 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jessica Doering |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
23.98 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ebba Westman |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
24.15 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maja Blom |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
24.33 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julia Andersson |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
24.46 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lova Engelbrektsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
24.58 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julia Svensson |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
25.23 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Angelina Zamani |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.79 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Yrla sannehed |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
25.85 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Molly Lisstorp |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
26.60 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Hedvig Eriksson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
26.63 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ida Bäck |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
27.26 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ylva-Li Engström |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
27.67 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tilda Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
29.62 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Idun Karlsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
30.85 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Klangegård Sundberg |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Blom |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Andersson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Börjesson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicella Ljungberg |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:42:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Bröstsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Grönlund |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
19.99 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nelly Karlsson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.08 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malva Berggren |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
20.76 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Johansson-Skarin |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.97 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
21.51 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rut Sund |
2008 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
21.63 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Drew |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
21.65 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Erixon |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
21.94 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Wockatz |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.41 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
22.54 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
22.67 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
amelia caesar |
2007 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.22 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabell Oswaldsson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
23.67 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Börjesson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovalie Fellberius |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:42:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Bröstsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Salegård |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minella Jacksson |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:42:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
ICA Kvantum Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Larsson |
2000 |
Simklubben Solsta |
|
|
18.79 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
20.38 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
21.44 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:42:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 15:42:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Emballator |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Sund |
2011 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Ljungberg |
2011 |
Skara Simsällskap |
|
|
25.19 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilmer Stjernqvist |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
25.22 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Stark |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
27.78 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebbe Franzén |
2013 |
Skara Simsällskap |
|
|
28.32 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otis Berggren |
2013 |
Skara Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:53:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Emballator |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Jannesson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Carlsson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
22.17 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Larsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.14 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
23.85 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
23.87 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louie Pors |
2010 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
24.65 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Fogelqvist Storm |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
25.59 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
25.75 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teodor Thorèn |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
26.26 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Casper Eriksson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
26.48 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aron Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
26.57 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valdemar Möller |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
26.59 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Lund |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
27.06 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Olsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ceasar Fogelqvist Storm |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Schultz |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theodor Wallin |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:53:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Emballator |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
18.68 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
20.00 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Eriksson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
22.36 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frank Jonsing |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.38 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Bandelin |
2008 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.71 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Hjalmarsson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:53:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Emballator |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
|
15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
15.66 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pontus Grönlund |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
15.77 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Johansson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
17.82 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Westman |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
19.73 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Kovacs |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
19.81 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:53:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 25m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Emballator |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Rasmussen |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
18.63 |
+0.50 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
23.07 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 15:53:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 15:53:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 25m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Akademibokhandeln |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Lundberg |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.08 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tella Walette |
2011 |
Skara Simsällskap |
|
|
22.42 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Persson |
2011 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
24.66 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felicia Andersson |
2011 |
Skara Simsällskap |
|
|
24.85 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alisa Ionnova Pobujanshcaja |
2011 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.28 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juni Turesson |
2012 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
25.98 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Sume |
2011 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
26.75 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nellie Jonsson |
2012 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
28.54 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nathalie Niklasson |
2012 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
29.65 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gabriella Sandberg |
2011 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
33.94 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malva Andersson |
2013 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
36.04 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:28:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 25m Ryggsim Damer 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Akademibokhandeln |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
18.91 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Sahlsten |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
18.96 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
19.05 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Majken Malmvall |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
19.09 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Westman |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
19.40 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elma Irewährn |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
19.48 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Eliasson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.61 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lejla Sajdovic |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.67 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Olsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.68 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Stark |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.71 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josephine Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.98 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linnea Nordqvist |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.01 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Meja Eriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.03 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Fredriksson |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
21.27 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophie Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.35 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ingrid Sundström |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.44 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elly Gunnarsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.81 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Yrla sannehed |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.87 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alice Hultén |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.16 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saga Bernvik |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
22.44 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ylva-Li Engström |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.66 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jessica Doering |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
23.21 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Felicia Fredriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.22 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lova Engelbrektsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.30 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Moa Klangegård Sundberg |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
23.69 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Märta Almquist |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
24.12 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Molly Lisstorp |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
24.24 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julia Andersson |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
24.27 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maja Celind |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
24.30 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tilda Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
24.47 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alva Nordberg-Karlden |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
25.00 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maja Blom |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
27.31 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Hedvig Eriksson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
28.68 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Idun Karlsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
29.23 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicella Ljungberg |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Börjesson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Andersson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:28:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 25m Ryggsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Akademibokhandeln |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Grönlund |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
17.74 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malva Berggren |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
17.76 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
19.87 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
20.29 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Johansson-Skarin |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.32 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
20.78 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
21.47 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nelly Karlsson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.77 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Drew |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
22.10 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Erixon |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
22.52 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabell Oswaldsson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
23.06 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Wockatz |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.29 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tindra Wettervik |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
24.61 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
amelia caesar |
2007 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
26.37 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovalie Fellberius |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Börjesson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:28:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 25m Ryggsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Akademibokhandeln |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilly Axelsson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Källefjärd |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minella Jacksson |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:28:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 25m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Akademibokhandeln |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
18.30 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
19.38 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Stenman |
2003 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
21.05 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:28:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 16:28:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic Swania |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Stark |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilmer Stjernqvist |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
25.35 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebbe Franzén |
2013 |
Skara Simsällskap |
|
|
30.23 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otis Berggren |
2013 |
Skara Simsällskap |
|
|
31.11 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:34:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic Swania |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Carlsson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Jannesson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
21.77 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teodor Thorèn |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.03 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Egon Olsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.16 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aron Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
23.49 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
23.93 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Möller |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
24.20 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Larsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
24.61 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Albano |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
25.04 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Casper Eriksson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
25.31 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ceasar Fogelqvist Storm |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
25.59 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Lund |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
28.93 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ludvig Fogelqvist Storm |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
30.56 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Schultz |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:34:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic Swania |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
17.42 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
17.76 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Hjalmarsson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
20.91 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frank Jonsing |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.28 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Bandelin |
2008 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
22.37 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:34:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic Swania |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Grönlund |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Bodestig |
2006 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
16.04 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
|
16.18 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
16.49 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Westman |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
17.31 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Kovacs |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
18.32 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Johansson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
19.25 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:34:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 25m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic Swania |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
17.01 |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Rasmussen |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
17.38 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
21.65 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:34:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 16:34:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 25m Frisim Damer 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Essity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elly Andersson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Larsson |
2011 |
Grums Simsällskap |
|
|
18.60 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Lundberg |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
18.87 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tella Walette |
2011 |
Skara Simsällskap |
|
|
20.15 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juni Turesson |
2012 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
20.80 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
alice Bergqvist |
2013 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
22.19 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Molly Fransson |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
23.04 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Persson |
2011 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
23.07 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nathalie Niklasson |
2012 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
23.56 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alisa Ionnova Pobujanshcaja |
2011 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
23.58 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Sume |
2011 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
30.77 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriella Sandberg |
2011 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
30.84 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malva Andersson |
2013 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
31.39 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Strand |
2012 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:51:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 25m Frisim Damer 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Essity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elma Irewährn |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
15.18 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
15.40 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Sahlsten |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
15.40 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Eliasson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
16.07 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Majken Malmvall |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
16.17 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanna Stenmark |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
16.23 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Stark |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
16.54 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lejla Sajdovic |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
16.70 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Olsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
16.76 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Nordqvist |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
16.77 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophie Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
17.12 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Sundström |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
17.20 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Meja Eriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
17.23 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elly Gunnarsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
17.49 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alice Hultén |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
17.52 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Felicia Fredriksson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
17.84 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julia Andersson |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
17.88 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jessica Doering |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
18.12 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ebba Westman |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
18.18 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tilda Blom |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
18.28 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alva Nordberg-Karlden |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
18.57 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josephine Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
18.86 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Yrla sannehed |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
19.06 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Molly Lisstorp |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
19.06 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julia Svensson |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
19.08 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maja Celind |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
19.30 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Moa Klangegård Sundberg |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
19.46 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ylva-Li Engström |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
19.67 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lova Engelbrektsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.10 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elsa Blom |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
20.49 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Saga Bernvik |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
21.62 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hedvig Eriksson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
21.82 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maja Blom |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
21.97 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Angelina Zamani |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
22.08 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Tilda Johansson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.44 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Idun Karlsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
24.54 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Fredriksson |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Märta Almquist |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicella Ljungberg |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Andersson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Börjesson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:51:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 25m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Essity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Klerfors |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Grönlund |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
14.47 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malva Berggren |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
14.89 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Johansson-Skarin |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
15.57 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Erixon |
2007 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.61 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tea Lindberg |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
16.65 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Edström |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
16.88 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Skybro Wilhelmsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
17.10 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Drew |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
17.25 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rut Sund |
2008 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
17.42 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabell Oswaldsson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
17.88 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nelly Karlsson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
18.14 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefin Larsson |
2008 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
18.60 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sara Wockatz |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
18.94 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
amelia caesar |
2007 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.32 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovalie Fellberius |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Börjesson |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:51:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 25m Frisim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Essity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilly Axelsson |
2006 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minella Jacksson |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Källefjärd |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:51:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 25m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Essity |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Westh |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Larsson |
2003 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
14.88 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriella Björkdahl |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
15.41 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Larsson |
2000 |
Simklubben Solsta |
|
|
15.59 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Stenman |
2003 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
17.35 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:51:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 16:51:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 25m Frisim Herrar 10 och yngre - Final |
|
|
Sponsor: |
Vargön Alloys AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Andersson |
2012 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Ljungberg |
2011 |
Skara Simsällskap |
|
|
19.82 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Stark |
2011 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
19.95 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilmer Stjernqvist |
2012 |
Skara Simsällskap |
|
|
20.34 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tage Sund |
2011 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
22.16 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otis Berggren |
2013 |
Skara Simsällskap |
|
|
24.40 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebbe Franzén |
2013 |
Skara Simsällskap |
|
|
29.44 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:59:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 25m Frisim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Vargön Alloys AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Jannesson |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teodor Thorèn |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
17.74 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Egon Olsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
18.28 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Larsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
18.86 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Carlsson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
19.26 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aron Karlsson |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
20.17 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Casper Eriksson |
2009 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
20.40 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hampus Fransson |
2010 |
Skara Simsällskap |
|
|
20.82 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Lund |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
21.09 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valdemar Möller |
2010 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
22.01 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Fogelqvist Storm |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
26.25 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Salegård |
2010 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ceasar Fogelqvist Storm |
2009 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theodor Wallin |
2010 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Schultz |
2009 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Alfredsson |
2010 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:59:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 25m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Vargön Alloys AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Alfredsson |
2008 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Andersson |
2007 |
Grums Simsällskap |
|
|
14.28 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hektor Dagson |
2007 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
14.37 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Bandelin |
2008 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
16.85 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tim Eriksson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
17.27 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frank Jonsing |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
17.58 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Hjalmarsson |
2007 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
17.59 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:59:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 25m Frisim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Vargön Alloys AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
|
|
13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Bodestig |
2006 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
13.53 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
13.83 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Kovacs |
2006 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
14.06 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Westman |
2006 |
Föreningen Alesimmarna |
|
|
14.09 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Johansson |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
14.86 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pontus Grönlund |
2005 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:59:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 25m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
Vargön Alloys AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Rasmussen |
2004 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
|
|
13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
13.99 |
+0.30 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Dahlqvist |
1997 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
15.51 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 16:59:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 17:00:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hallevibadet |
Arrangör: |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 okt 2021 till den 9 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4X25m Frisim Mixed - Final |
|
Sponsor: |
Beginners |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Föreningen Uddevalla Sim |
12 |
|
|
|
|
|
|
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Nordberg-Karlden |
2009 |
BA6609 |
-.-- |
35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Nordqvist |
2009 |
AX9009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Egon Olsson |
2010 |
|
|
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Larsson |
2009 |
AW2509 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Föreningen Uddevalla Sim lag |
12 |
|
|
|
|
|
|
1:13.05 |
+0.12 |
|
|
|
|
Vera Olsson |
2009 |
AX9209 |
-.-- |
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Lundberg |
2011 |
AI7411 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Möller |
2010 |
|
|
38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Thorèn |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Föreningen Uddevalla Sim lag |
12 |
|
|
|
|
|
|
1:15.14 |
+2.21 |
|
|
|
|
Ingrid Sundström |
2009 |
AU8809 |
-.-- |
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lejla Sajdovic |
2009 |
AX9409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Stark |
2011 |
|
|
39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aron Karlsson |
2010 |
AM3110 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LGSS Golden |
12 |
|
|
|
|
|
|
1:19.71 |
+6.78 |
|
|
|
|
Ceasar Fogelqvist Storm |
2009 |
|
-.-- |
41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Fredriksson |
2010 |
AO0410 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Märta Almquist |
2009 |
|
|
37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Andersson |
2012 |
AB5912 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Skara Simsällskap lag 1 |
11 |
|
|
|
|
|
|
1:21.06 |
+8.13 |
|
|
|
|
Vilmer Stjernqvist |
2012 |
AB0512 |
-.-- |
40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Andersson |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hampus Fransson |
2010 |
AA1710 |
|
40.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tella Walette |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lysekils Simsällskap |
13 |
|
|
|
|
|
|
1:23.89 |
+10.96 |
|
|
|
|
Jessica Doering |
2009 |
AD0209 |
-.-- |
41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Sund |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie Pors |
2010 |
|
|
42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rut Sund |
2008 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alesimmarna Vitt |
12 |
|
|
|
|
|
|
1:24.96 |
+12.03 |
|
|
|
|
Moa Klangegård Sundberg |
2010 |
|
-.-- |
39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Andersson |
2010 |
AM4210 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Angelina Zamani |
2010 |
|
|
45.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Blom |
2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dreamteam |
12 |
|
|
|
|
|
|
1:27.44 |
+14.51 |
|
|
|
|
Linus Carlsson |
2009 |
|
-.-- |
35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Stenmark |
2009 |
AR2409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Sume |
2011 |
|
|
51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Eriksson |
2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alesimmarna Blått |
12 |
|
|
|
|
|
|
1:28.12 |
+15.19 |
|
|
|
|
Ida Bäck |
2009 |
|
-.-- |
47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alisa Ionnova Pobujanshcaja |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Albano |
2009 |
|
|
40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Blom |
2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Skara Simsällskap lag 2 |
11 |
|
|
|
|
|
|
1:32.77 |
+19.84 |
|
|
|
|
Ebbe Franzén |
2013 |
|
-.-- |
53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Bernvik |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Nordensäter |
2010 |
|
|
39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Ljungberg |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-09 17:15:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-09 17:15:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
|
|
|
|