2020-01-27   15:03:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2019 Häme/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2019 Häme/Kaakkois-Suomi
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: marras 1, 2019 to marras 3, 2019
Event 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere +0.55 9:40.83
50m: 31.37
100m: 1:06.14
(34.77)
150m: 1:41.92
(35.78)
200m: 2:18.37
(36.45)
250m: 2:54.69
(36.32)
300m: 3:31.59
(36.90)
350m: 4:08.96
(37.37)
400m: 4:46.10
(37.14)
450m: 5:23.14
(37.04)
500m: 6:00.37
(37.23)
550m: 6:37.78
(37.41)
600m: 7:15.42
(37.64)
650m: 7:52.48
(37.06)
700m: 8:29.92
(37.44)
750m: 9:06.06
(36.14)
800m: 9:40.83
(34.77)
2 Isla Leinonen 2006 Uinti Tampere 10:05.41 +24.58
50m: 33.43
100m: 1:10.10
(36.67)
150m: 1:47.53
(37.43)
200m: 2:26.04
(38.51)
250m: 3:03.84
(37.80)
300m: 3:42.06
(38.22)
350m: 4:19.90
(37.84)
400m: 4:58.09
(38.19)
450m: 5:36.24
(38.15)
500m: 6:14.63
(38.39)
550m: 6:52.81
(38.18)
600m: 7:31.38
(38.57)
650m: 8:10.17
(38.79)
700m: 8:49.24
(39.07)
750m: 9:28.08
(38.84)
800m: 10:05.41
(37.33)
3 Milana Virtanen 2006 Uinti Tampere +0.63 10:18.60 +37.77
50m: 33.14
100m: 1:10.54
(37.40)
150m: 1:49.06
(38.52)
200m: 2:27.74
(38.68)
250m: 3:06.77
(39.03)
300m: 3:46.16
(39.39)
350m: 4:25.46
(39.30)
400m: 5:04.58
(39.12)
450m: 5:43.89
(39.31)
500m: 6:23.65
(39.76)
550m: 7:03.52
(39.87)
600m: 7:43.47
(39.95)
650m: 8:22.90
(39.43)
700m: 9:02.89
(39.99)
750m: 9:42.18
(39.29)
800m: 10:18.60
(36.42)
4 Elli Kenttälä 2006 Uinti Tampere +0.42 10:37.43 +56.60
50m: 33.14
100m: 1:11.67
(38.53)
150m: 1:51.33
(39.66)
200m: 2:31.47
(40.14)
250m: 3:11.66
(40.19)
300m: 3:52.31
(40.65)
350m: 4:32.49
(40.18)
400m: 5:12.77
(40.28)
450m: 5:53.11
(40.34)
500m: 6:33.77
(40.66)
550m: 7:14.45
(40.68)
600m: 7:55.48
(41.03)
650m: 8:36.44
(40.96)
700m: 9:17.70
(41.26)
750m: 9:58.76
(41.06)
800m: 10:37.43
(38.67)
Event official at: 1.11.2019 19.41.48
Event 3, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Moona Korpikoski 2005 Nokian Pyry +0.60 9:30.69
50m: 31.15
100m: 1:06.22
(35.07)
150m: 1:41.72
(35.50)
200m: 2:17.89
(36.17)
250m: 2:53.64
(35.75)
300m: 3:29.64
(36.00)
350m: 4:05.69
(36.05)
400m: 4:41.99
(36.30)
450m: 5:18.01
(36.02)
500m: 5:54.38
(36.37)
550m: 6:30.92
(36.54)
600m: 7:07.10
(36.18)
650m: 7:43.76
(36.66)
700m: 8:20.92
(37.16)
750m: 8:56.69
(35.77)
800m: 9:30.69
(34.00)
2 Juulia Sakomaa 2005 Lahden Uimaseura +0.72 10:03.43 +32.74
50m: 31.96
100m: 1:08.17
(36.21)
150m: 1:45.04
(36.87)
200m: 2:22.32
(37.28)
250m: 2:59.59
(37.27)
300m: 3:37.34
(37.75)
350m: 4:15.43
(38.09)
400m: 4:53.73
(38.30)
450m: 5:32.02
(38.29)
500m: 6:10.50
(38.48)
550m: 6:49.15
(38.65)
600m: 7:27.88
(38.73)
650m: 8:06.41
(38.53)
700m: 8:45.17
(38.76)
750m: 9:26.99
(41.82)
800m: 10:03.43
(36.44)
3 Nelli Lehmijoki 2005 Nokian Pyry +0.70 10:07.38 +36.69
50m: 32.29
100m: 1:08.12
(35.83)
150m: 1:45.49
(37.37)
200m: 2:23.38
(37.89)
250m: 3:01.61
(38.23)
300m: 3:39.43
(37.82)
350m: 4:18.73
(39.30)
400m: 4:57.00
(38.27)
450m: 5:35.66
(38.66)
500m: 6:14.45
(38.79)
550m: 6:53.12
(38.67)
600m: 7:32.31
(39.19)
650m: 8:11.80
(39.49)
700m: 8:51.87
(40.07)
750m: 9:30.12
(38.25)
800m: 10:07.38
(37.26)
4 Emmi Lapikisto 2005 Uinti Tampere 10:16.66 +45.97
50m: 34.01
100m: 1:11.72
(37.71)
150m: 1:49.81
(38.09)
200m: 2:29.04
(39.23)
250m: 3:08.40
(39.36)
300m: 3:47.57
(39.17)
350m: 4:26.90
(39.33)
400m: 5:05.73
(38.83)
450m: 5:45.09
(39.36)
500m: 6:23.92
(38.83)
550m: 7:03.04
(39.12)
600m: 7:42.19
(39.15)
650m: 8:21.42
(39.23)
700m: 9:00.74
(39.32)
750m: 9:39.46
(38.72)
800m: 10:16.66
(37.20)
5 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.65 10:28.55 +57.86
50m: 33.49
100m: 1:11.54
(38.05)
150m: 1:51.15
(39.61)
200m: 2:30.88
(39.73)
250m: 3:10.94
(40.06)
300m: 3:51.18
(40.24)
350m: 4:30.75
(39.57)
400m: 5:10.82
(40.07)
450m: 5:51.19
(40.37)
500m: 6:31.29
(40.10)
550m: 7:11.47
(40.18)
600m: 7:51.37
(39.90)
650m: 8:31.88
(40.51)
700m: 9:11.56
(39.68)
750m: 9:50.70
(39.14)
800m: 10:28.55
(37.85)
6 Heidi Helenius 2005 Uinti Tampere +0.64 10:33.96 +1:03.27
50m: 34.25
100m: 1:11.00
(36.75)
150m: 1:48.93
(37.93)
200m: 2:27.96
(39.03)
250m: 3:07.57
(39.61)
300m: 3:47.16
(39.59)
350m: 4:27.39
(40.23)
400m: 5:07.65
(40.26)
450m: 5:48.03
(40.38)
500m: 6:29.20
(41.17)
550m: 7:10.27
(41.07)
600m: 7:51.11
(40.84)
650m: 8:31.93
(40.82)
700m: 9:12.96
(41.03)
750m: 9:53.58
(40.62)
800m: 10:33.96
(40.38)
7 Kaisu Leinonen 2005 Uinti Tampere 10:36.66 +1:05.97
50m: 35.15
100m: 1:13.82
(38.67)
150m: 1:53.35
(39.53)
200m: 2:33.52
(40.17)
250m: 3:13.46
(39.94)
300m: 3:52.97
(39.51)
350m: 4:33.46
(40.49)
400m: 5:13.31
(39.85)
450m: 5:53.97
(40.66)
500m: 6:34.28
(40.31)
550m: 7:15.39
(41.11)
600m: 7:56.08
(40.69)
650m: 8:37.35
(41.27)
700m: 9:18.74
(41.39)
750m: 9:59.77
(41.03)
800m: 10:36.66
(36.89)
Event official at: 1.11.2019 19.41.48
Event 3, T13,14,15 800m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Sohvi Kallinen 2004 Lahden Uimaseura +0.62 9:09.30
50m: 30.91
100m: 1:05.43
(34.52)
150m: 1:40.09
(34.66)
200m: 2:14.59
(34.50)
250m: 2:49.46
(34.87)
300m: 3:23.86
(34.40)
350m: 3:58.86
(35.00)
400m: 4:34.18
(35.32)
450m: 5:08.97
(34.79)
500m: 5:44.01
(35.04)
550m: 6:18.95
(34.94)
600m: 6:54.00
(35.05)
650m: 7:28.81
(34.81)
700m: 8:03.85
(35.04)
750m: 8:37.02
(33.17)
800m: 9:09.30
(32.28)
2 Santra Nieminen 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.63 9:47.57 +38.27
50m: 31.53
100m: 1:06.26
(34.73)
150m: 1:41.73
(35.47)
200m: 2:17.63
(35.90)
250m: 2:54.20
(36.57)
300m: 3:30.78
(36.58)
350m: 4:07.77
(36.99)
400m: 4:45.30
(37.53)
450m: 5:23.11
(37.81)
500m: 6:00.63
(37.52)
550m: 6:38.67
(38.04)
600m: 7:16.48
(37.81)
650m: 7:54.49
(38.01)
700m: 8:32.68
(38.19)
750m: 9:10.90
(38.22)
800m: 9:47.57
(36.67)
3 Salla Rantala 2004 Uinti Tampere +0.62 9:53.60 +44.30
50m: 33.17
100m: 1:09.44
(36.27)
150m: 1:46.23
(36.79)
200m: 2:23.08
(36.85)
250m: 3:00.10
(37.02)
300m: 3:37.41
(37.31)
350m: 4:14.87
(37.46)
400m: 4:52.93
(38.06)
450m: 5:30.31
(37.38)
500m: 6:08.39
(38.08)
550m: 6:46.11
(37.72)
600m: 7:24.19
(38.08)
650m: 8:02.16
(37.97)
700m: 8:39.95
(37.79)
750m: 9:17.51
(37.56)
800m: 9:53.60
(36.09)
4 Susanna Uitto 2004 Uinti Tampere +0.59 10:07.51 +58.21
50m: 34.11
100m: 1:11.12
(37.01)
150m: 1:49.09
(37.97)
200m: 2:26.85
(37.76)
250m: 3:04.85
(38.00)
300m: 3:43.03
(38.18)
350m: 4:21.63
(38.60)
400m: 5:00.43
(38.80)
450m: 5:38.99
(38.56)
500m: 6:17.64
(38.65)
550m: 6:56.47
(38.83)
600m: 7:34.93
(38.46)
650m: 8:13.46
(38.53)
700m: 8:51.98
(38.52)
750m: 9:30.43
(38.45)
800m: 10:07.51
(37.08)
5 Siiri Levonoja 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.63 10:29.11 +1:19.81
50m: 34.56
100m: 1:13.82
(39.26)
150m: 1:53.14
(39.32)
200m: 2:33.08
(39.94)
250m: 3:12.66
(39.58)
300m: 3:52.40
(39.74)
350m: 4:31.93
(39.53)
400m: 5:11.93
(40.00)
450m: 5:51.85
(39.92)
500m: 6:32.00
(40.15)
550m: 7:11.60
(39.60)
600m: 7:52.26
(40.66)
650m: 8:32.45
(40.19)
700m: 9:12.33
(39.88)
750m: 9:51.89
(39.56)
800m: 10:29.11
(37.22)
6 Noora Pätiälä 2004 Uinti Tampere +0.95 10:37.59 +1:28.29
50m: 35.23
100m: 1:13.77
(38.54)
150m: 1:53.59
(39.82)
200m: 2:33.43
(39.84)
250m: 3:13.26
(39.83)
300m: 3:52.42
(39.16)
350m: 4:32.44
(40.02)
400m: 5:12.37
(39.93)
450m: 5:52.37
(40.00)
500m: 6:33.04
(40.67)
550m: 7:13.79
(40.75)
600m: 7:54.40
(40.61)
650m: 8:36.09
(41.69)
700m: 9:17.37
(41.28)
750m: 9:58.21
(40.84)
800m: 10:37.59
(39.38)
Event official at: 1.11.2019 19.41.48
2019-11-01 19.42.26 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner