2019-12-10   02:04:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2019 Häme/Kaakkois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2019 Häme/Kaakkois-Suomi
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: marras 1, 2019 to marras 3, 2019
Event 4, P14,15,16 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Topias Tynjä 2005 Lahden Uimaseura +0.69 9:22.94
50m: 29.85
100m: 1:04.57
(34.72)
150m: 1:40.00
(35.43)
200m: 2:15.00
(35.00)
250m: 2:50.49
(35.49)
300m: 3:25.79
(35.30)
350m: 4:01.89
(36.10)
400m: 4:37.51
(35.62)
450m: 5:13.11
(35.60)
500m: 5:49.24
(36.13)
550m: 6:26.00
(36.76)
600m: 7:02.24
(36.24)
650m: 7:38.15
(35.91)
700m: 8:14.08
(35.93)
750m: 8:49.28
(35.20)
800m: 9:22.94
(33.66)
2 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere +0.75 9:48.51 +25.57
50m: 31.72
100m: 1:08.49
(36.77)
150m: 1:45.24
(36.75)
200m: 2:22.06
(36.82)
250m: 2:59.57
(37.51)
300m: 3:36.35
(36.78)
350m: 4:12.55
(36.20)
400m: 4:50.17
(37.62)
450m: 5:27.98
(37.81)
500m: 6:04.72
(36.74)
550m: 6:41.32
(36.60)
600m: 7:19.21
(37.89)
650m: 7:56.30
(37.09)
700m: 8:34.37
(38.07)
750m: 9:12.13
(37.76)
800m: 9:48.51
(36.38)
3 Oliver Aspholm 2005 Uinti Tampere +0.58 9:51.90 +28.96
50m: 32.03
100m: 1:07.90
(35.87)
150m: 1:44.94
(37.04)
200m: 2:22.18
(37.24)
250m: 3:00.18
(38.00)
300m: 3:38.24
(38.06)
350m: 4:16.79
(38.55)
400m: 4:54.72
(37.93)
450m: 5:32.07
(37.35)
500m: 6:09.54
(37.47)
550m: 6:47.15
(37.61)
600m: 7:24.34
(37.19)
650m: 8:01.37
(37.03)
700m: 8:38.89
(37.52)
750m: 9:16.19
(37.30)
800m: 9:51.90
(35.71)
4 Kasperi Haverinen 2005 Lahden Uimaseura +0.77 10:39.92 +1:16.98
50m: 33.18
100m: 1:11.70
(38.52)
150m: 1:51.60
(39.90)
200m: 2:32.32
(40.72)
250m: 3:14.09
(41.77)
300m: 3:56.04
(41.95)
350m: 4:38.09
(42.05)
400m: 5:19.10
(41.01)
450m: 6:00.39
(41.29)
500m: 6:41.69
(41.30)
550m: 7:20.74
(39.05)
600m: 8:01.68
(40.94)
650m: 8:42.79
(41.11)
700m: 9:23.98
(41.19)
750m: 10:03.36
(39.38)
800m: 10:39.92
(36.56)
5 Henrik  Leinonen 2005 Uinti Tampere 10:56.09 +1:33.15
50m: 35.86
100m: 1:15.23
(39.37)
150m: 1:56.13
(40.90)
200m: 2:37.08
(40.95)
250m: 3:18.69
(41.61)
300m: 4:00.72
(42.03)
350m: 4:42.86
(42.14)
400m: 5:25.02
(42.16)
450m: 6:07.14
(42.12)
500m: 6:50.18
(43.04)
550m: 7:32.23
(42.05)
600m: 8:14.48
(42.25)
650m: 8:55.44
(40.96)
700m: 9:36.64
(41.20)
750m: 10:17.97
(41.33)
800m: 10:56.09
(38.12)
- Iiro Kyllönen 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.93 DNF
Event official at: 1.11.2019 20.12.11
Event 4, P14,15,16 800m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere +0.74 8:56.80
50m: 28.47
100m: 1:00.24
(31.77)
150m: 1:32.55
(32.31)
200m: 2:04.95
(32.40)
250m: 2:37.91
(32.96)
300m: 3:10.74
(32.83)
350m: 3:43.69
(32.95)
400m: 4:17.28
(33.59)
450m: 4:51.09
(33.81)
500m: 5:25.68
(34.59)
550m: 6:00.87
(35.19)
600m: 6:36.68
(35.81)
650m: 7:12.15
(35.47)
700m: 7:47.14
(34.99)
750m: 8:22.05
(34.91)
800m: 8:56.80
(34.75)
2 Taavi Backman 2004 Lahden Uimaseura +0.68 9:01.69 +4.89
50m: 30.60
100m: 1:04.16
(33.56)
150m: 1:38.57
(34.41)
200m: 2:13.06
(34.49)
250m: 2:47.60
(34.54)
300m: 3:21.69
(34.09)
350m: 3:56.67
(34.98)
400m: 4:31.33
(34.66)
450m: 5:05.14
(33.81)
500m: 5:38.97
(33.83)
550m: 6:13.20
(34.23)
600m: 6:46.71
(33.51)
650m: 7:21.41
(34.70)
700m: 7:55.23
(33.82)
750m: 8:29.25
(34.02)
800m: 9:01.69
(32.44)
3 Miro Birkstedt 2004 TaTu Tampere +0.66 9:03.67 +6.87
50m: 28.56
100m: 1:01.31
(32.75)
150m: 1:34.81
(33.50)
200m: 2:08.80
(33.99)
250m: 2:43.30
(34.50)
300m: 3:17.47
(34.17)
350m: 3:52.14
(34.67)
400m: 4:27.43
(35.29)
450m: 5:02.43
(35.00)
500m: 5:37.75
(35.32)
550m: 6:12.41
(34.66)
600m: 6:47.32
(34.91)
650m: 7:21.78
(34.46)
700m: 7:56.81
(35.03)
750m: 8:30.87
(34.06)
800m: 9:03.67
(32.80)
4 Ilja Syrjä 2004 Uinti Tampere +0.80 9:14.95 +18.15
50m: 31.14
100m: 1:06.23
(35.09)
150m: 1:41.40
(35.17)
200m: 2:16.90
(35.50)
250m: 2:52.04
(35.14)
300m: 3:27.19
(35.15)
350m: 4:02.44
(35.25)
400m: 4:37.18
(34.74)
450m: 5:11.73
(34.55)
500m: 5:46.63
(34.90)
550m: 6:21.81
(35.18)
600m: 6:56.86
(35.05)
650m: 7:31.50
(34.64)
700m: 8:06.80
(35.30)
750m: 8:41.22
(34.42)
800m: 9:14.95
(33.73)
5 Akseli Kotti 2004 TaTu Tampere +0.53 9:29.50 +32.70
50m: 29.98
100m: 1:04.10
(34.12)
150m: 1:39.09
(34.99)
200m: 2:14.13
(35.04)
250m: 2:50.63
(36.50)
300m: 3:25.95
(35.32)
350m: 4:02.12
(36.17)
400m: 4:38.60
(36.48)
450m: 5:15.47
(36.87)
500m: 5:51.70
(36.23)
550m: 6:29.80
(38.10)
600m: 7:06.57
(36.77)
650m: 7:43.69
(37.12)
700m: 8:19.38
(35.69)
750m: 8:55.53
(36.15)
800m: 9:29.50
(33.97)
6 Atte Nieminen 2004 TaTu Tampere +0.79 9:44.96 +48.16
50m: 30.95
100m: 1:06.53
(35.58)
150m: 1:43.64
(37.11)
200m: 2:21.12
(37.48)
250m: 2:58.18
(37.06)
300m: 3:35.12
(36.94)
350m: 4:12.41
(37.29)
400m: 4:49.34
(36.93)
450m: 5:26.71
(37.37)
500m: 6:03.91
(37.20)
550m: 6:41.12
(37.21)
600m: 7:18.26
(37.14)
650m: 7:55.51
(37.25)
700m: 8:33.43
(37.92)
750m: 9:10.26
(36.83)
800m: 9:44.96
(34.70)
7 Oskar Tuominen 2004 Uinti Tampere +0.61 9:56.49 +59.69
50m: 31.18
100m: 1:05.95
(34.77)
150m: 1:41.69
(35.74)
200m: 2:18.44
(36.75)
250m: 2:54.79
(36.35)
300m: 3:32.16
(37.37)
350m: 4:09.52
(37.36)
400m: 4:47.56
(38.04)
450m: 5:26.10
(38.54)
500m: 6:04.31
(38.21)
550m: 6:43.50
(39.19)
600m: 7:22.52
(39.02)
650m: 8:00.75
(38.23)
700m: 8:39.48
(38.73)
750m: 9:17.89
(38.41)
800m: 9:56.49
(38.60)
8 Lassi Walden 2004 Uinti Tampere +0.80 10:52.31 +1:55.51
50m: 33.22
100m: 1:10.18
(36.96)
150m: 1:49.48
(39.30)
200m: 2:30.79
(41.31)
250m: 3:11.82
(41.03)
300m: 3:54.30
(42.48)
350m: 4:37.10
(42.80)
400m: 5:18.73
(41.63)
450m: 6:01.14
(42.41)
500m: 6:43.02
(41.88)
550m: 7:24.78
(41.76)
600m: 8:06.64
(41.86)
650m: 8:49.38
(42.74)
700m: 9:31.04
(41.66)
750m: 10:12.91
(41.87)
800m: 10:52.31
(39.40)
Event official at: 1.11.2019 20.12.11
Event 4, P14,15,16 800m VU 16 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Akseli Hakala 2003 Uinti Tampere +0.66 8:37.58
50m: 27.75
100m: 59.70
(31.95)
150m: 1:31.58
(31.88)
200m: 2:03.89
(32.31)
250m: 2:36.55
(32.66)
300m: 3:09.35
(32.80)
350m: 3:41.53
(32.18)
400m: 4:14.29
(32.76)
450m: 4:47.05
(32.76)
500m: 5:19.90
(32.85)
550m: 5:52.75
(32.85)
600m: 6:25.97
(33.22)
650m: 6:59.31
(33.34)
700m: 7:32.22
(32.91)
750m: 8:05.44
(33.22)
800m: 8:37.58
(32.14)
2 Eetu Palvanen 2003 Lahden Uimaseura +0.68 9:05.86 +28.28
50m: 29.54
100m: 1:01.88
(32.34)
150m: 1:35.97
(34.09)
200m: 2:10.01
(34.04)
250m: 2:44.63
(34.62)
300m: 3:19.04
(34.41)
350m: 3:54.39
(35.35)
400m: 4:30.08
(35.69)
450m: 5:04.80
(34.72)
500m: 5:39.52
(34.72)
550m: 6:13.81
(34.29)
600m: 6:49.01
(35.20)
650m: 7:23.66
(34.65)
700m: 7:58.57
(34.91)
750m: 8:32.86
(34.29)
800m: 9:05.86
(33.00)
3 Petteri Lepola 2003 TaTu Tampere +0.75 9:21.65 +44.07
50m: 29.48
100m: 1:03.81
(34.33)
150m: 1:39.24
(35.43)
200m: 2:14.78
(35.54)
250m: 2:49.78
(35.00)
300m: 3:25.13
(35.35)
350m: 4:00.61
(35.48)
400m: 4:36.54
(35.93)
450m: 5:12.85
(36.31)
500m: 5:49.18
(36.33)
550m: 6:25.44
(36.26)
600m: 7:01.37
(35.93)
650m: 7:38.05
(36.68)
700m: 8:14.34
(36.29)
750m: 8:50.55
(36.21)
800m: 9:21.65
(31.10)
Event official at: 1.11.2019 20.12.11
2019-11-01 20.12.28 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Uinti Tampere

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner