2019-12-16   15:29:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2019 Länsi-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2019 Länsi-Suomi
Place: Organizer: Vaasan Uimaseura
Pool: 25m Competition Date: marras 1, 2019 to marras 3, 2019
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit +0.83 1:23.18
50m: 38.68
100m: 1:23.18
(44.50)
2 viivi Elonen 2008 Swimming Team Rauma +0.73 1:28.01 +4.83
50m: 40.67
100m: 1:28.01
(47.34)
3 Nea Nirhamo 2008 Loimaan Uimaseura 1:32.36 +9.18
50m: 43.49
100m: 1:32.36
(48.87)
4 Malla Hämäläinen 2008 Vieskan Uimarit 1:33.64 +10.46
50m: 43.93
100m: 1:33.64
(49.71)
5 Albertiina Kotkaniemi 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.60 1:35.09 +11.91
50m: 44.06
100m: 1:35.09
(51.03)
6 Selma Laukkanen 2008 Alavuden Urheilijat +0.89 1:38.14 +14.96
50m: 45.20
100m: 1:38.14
(52.94)
7 Iisa Vanne 2008 Swimming Team Rauma +0.81 1:38.85 +15.67
50m: 46.89
100m: 1:38.85
(51.96)
8 Senja Pakkanen 2008 Kankaanpään Uimarit +0.90 1:39.64 +16.46
50m: 48.57
100m: 1:39.64
(51.07)
9 Helka Känkänen 2008 Porin Uimaseura +0.68 1:41.01 +17.83
50m: 48.05
100m: 1:41.01
(52.96)
10 Siiri Simula 2008 Swimming Team Rauma 1:43.18 +20.00
50m: 48.79
100m: 1:43.18
(54.39)
11 Siiri Nivukoski 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.73 1:43.96 +20.78
50m: 47.30
100m: 1:43.96
(56.66)
12 Kaisa Hakala 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.93 1:46.48 +23.30
50m: 50.08
100m: 1:46.48
(56.40)
13 Julia Luomakortes 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.91 1:50.89 +27.71
50m: 52.82
100m: 1:50.89
(58.07)
14 Fanni Perälä 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:51.27 +28.09
50m: 53.01
100m: 1:51.27
(58.26)
15 Nana Murtomäki 2008 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.86 1:54.05 +30.87
50m: 53.25
100m: 1:54.05
(1:00.80)
16 Tessa Herronen 2008 Kokkolan Uimaseura +0.80 1:54.64 +31.46
50m: 54.05
100m: 1:54.64
(1:00.59)
17 Aino Jämsä 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.87 1:55.85 +32.67
50m: 55.90
100m: 1:55.85
(59.95)
18 Heidi Huppunen 2008 Porin Uimaseura 1:56.32 +33.14
50m: 54.00
100m: 1:56.32
(1:02.32)
19 Ava Hannula 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.88 1:57.24 +34.06
50m: 55.87
100m: 1:57.24
(1:01.37)
20 Krista Pajula 2008 Kankaanpään Uimarit +0.89 2:01.26 +38.08
50m: 57.35
100m: 2:01.26
(1:03.91)
21 Emma Palola 2008 Kokkolan Uimaseura +0.92 2:04.70 +41.52
50m: 1:02.17
100m: 2:04.70
(1:02.53)
22 Neea Paavola 2008 Kokkolan Uimaseura +0.97 2:37.92 +1:14.74
50m: 1:16.18
100m: 2:37.92
(1:21.74)
- Lilja Latvala 2008 Ilmajoen Kisailijat DSQ 7.5 5m
- Enna Hautero 2008 Rauman Uimaseura DSQ 7.4 75m
- Milena elomaa 2008 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.83 DSQ 7.3 15m
Event official at: 01/11/2019 18.44.33
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:22.95
50m: 38.55
100m: 1:22.95
(44.40)
2 Hanna Törmä 2007 Porin Uimaseura +0.87 1:25.94 +2.99
50m: 39.58
100m: 1:25.94
(46.36)
3 Erin Heinikangas 2007 Rauman Uimaseura +0.76 1:26.04 +3.09
50m: 40.49
100m: 1:26.04
(45.55)
4 Eerika Ekdahl 2007 Nivalan Saukot +0.70 1:26.89 +3.94
50m: 40.83
100m: 1:26.89
(46.06)
5 Lyyli Järvi 2007 Porin Uimaseura +0.70 1:28.37 +5.42
50m: 41.64
100m: 1:28.37
(46.73)
6 Michelle Fellman 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.77 1:28.55 +5.60
50m: 41.81
100m: 1:28.55
(46.74)
7 Aina Keiski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.80 1:29.92 +6.97
50m: 43.82
100m: 1:29.92
(46.10)
8 Peppi Lehtinen 2007 Kankaanpään Uimarit +0.71 1:30.53 +7.58
50m: 41.65
100m: 1:30.53
(48.88)
9 Elsi Vedenjuoksu 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.86 1:32.12 +9.17
50m: 42.69
100m: 1:32.12
(49.43)
10 Hilla-Maaria Juhola 2007 Porin Uimaseura 1:32.41 +9.46
50m: 43.20
100m: 1:32.41
(49.21)
11 Kristina Helsing 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.87 1:33.06 +10.11
50m: 43.43
100m: 1:33.06
(49.63)
12 Siiri Saartenoja 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.85 1:33.76 +10.81
50m: 44.46
100m: 1:33.76
(49.30)
13 Linnea Azzola 2007 Porin Uimaseura +0.77 1:35.07 +12.12
50m: 45.00
100m: 1:35.07
(50.07)
14 Elli Isometsä 2007 Kankaanpään Uimarit +0.83 1:36.38 +13.43
50m: 45.48
100m: 1:36.38
(50.90)
15 Elsa Herrala 2007 Vieskan Uimarit +0.91 1:38.04 +15.09
50m: 45.98
100m: 1:38.04
(52.06)
16 Eeva Luomaranta 2007 Ilmajoen Kisailijat +0.83 1:38.73 +15.78
50m: 48.16
100m: 1:38.73
(50.57)
17 Anna-Sofia Isomäki 2007 Pihlavan Työväen Urheilijat +0.75 1:39.73 +16.78
50m: 46.81
100m: 1:39.73
(52.92)
18 Nelli Ranne 2007 Porin Uimaseura +0.86 1:40.41 +17.46
50m: 46.84
100m: 1:40.41
(53.57)
19 Alma Holmlund 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.83 1:41.17 +18.22
50m: 47.72
100m: 1:41.17
(53.45)
20 Mikaela Ainassaari 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.99 1:41.49 +18.54
50m: 47.40
100m: 1:41.49
(54.09)
21 Siiri Rantala 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:42.38 +19.43
50m: 48.87
100m: 1:42.38
(53.51)
22 Siiri Pärkö 2007 Rauman Uimaseura 1:46.13 +23.18
50m: 48.43
100m: 1:46.13
(57.70)
23 Ida Koivulahti 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.79 1:50.20 +27.25
50m: 53.04
100m: 1:50.20
(57.16)
24 Tiia Reini 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.65 1:50.28 +27.33
50m: 51.72
100m: 1:50.28
(58.56)
25 Arina Karasonova 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.85 1:50.32 +27.37
50m: 52.31
100m: 1:50.32
(58.01)
26 Friida Koski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.83 1:52.21 +29.26
50m: 53.25
100m: 1:52.21
(58.96)
27 Julia Belov 2007 Porin Uimaseura +0.86 1:54.52 +31.57
50m: 53.80
100m: 1:54.52
(1:00.72)
28 Frida Svarvars 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.84 2:05.66 +42.71
50m: 1:01.45
100m: 2:05.66
(1:04.21)
29 Stella Seppälä 2007 Porin Uimaseura +0.97 2:07.03 +44.08
50m: 59.64
100m: 2:07.03
(1:07.39)
30 Marika Thors 2007 Ilmajoen Kisailijat 2:19.50 +56.55
50m: 1:05.58
100m: 2:19.50
(1:13.92)
- Sara Kärki 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.86 DSQ 4.4
- Emilia Kalliokoski 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.84 DSQ 7.4 5m
- Katri Tervola 2007 Kankaanpään Uimarit DSQ 7.6 25m
Event official at: 01/11/2019 18.44.33
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emilia Rahola 2006 Porin Uimaseura +0.76 1:18.40
50m: 36.58
100m: 1:18.40
(41.82)
2 Tiia Mielonen 2006 Nivalan Saukot 1:21.49 +3.09
50m: 37.64
100m: 1:21.49
(43.85)
3 Ellen Williamsson 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.75 1:23.19 +4.79
50m: 38.09
100m: 1:23.19
(45.10)
4 Jenna margetta Juhola 2006 Rauman Uimaseura +0.63 1:23.67 +5.27
50m: 39.63
100m: 1:23.67
(44.04)
5 Anni Kärkkäinen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.72 1:23.89 +5.49
50m: 38.63
100m: 1:23.89
(45.26)
6 Olivia Kivelä 2006 Kokkolan Uimaseura +0.77 1:26.41 +8.01
50m: 40.79
100m: 1:26.41
(45.62)
7 Saaga Kähkönen 2006 Vieskan Uimarit +0.90 1:28.36 +9.96
50m: 41.93
100m: 1:28.36
(46.43)
8 Iina Hulkki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 1:28.61 +10.21
50m: 41.87
100m: 1:28.61
(46.74)
9 Medeia Vihervä 2006 Rauman Uimaseura +0.83 1:29.83 +11.43
50m: 41.71
100m: 1:29.83
(48.12)
10 Peppi Ojakippola 2006 Vieskan Uimarit +0.77 1:34.75 +16.35
50m: 44.26
100m: 1:34.75
(50.49)
11 Pinja Pakkanen 2006 Kankaanpään Uimarit +0.81 1:35.37 +16.97
50m: 44.33
100m: 1:35.37
(51.04)
12 Mariana Elisabeth Mäki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 1:42.96 +24.56
50m: 47.89
100m: 1:42.96
(55.07)
13 Meeri Hellevi Nordström 2006 Porin Uimaseura +0.68 1:44.73 +26.33
50m: 50.44
100m: 1:44.73
(54.29)
14 Elsa Rantatalo 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.80 1:52.14 +33.74
50m: 53.70
100m: 1:52.14
(58.44)
15 Nelly Korvakangas 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:53.65 +35.25
50m: 52.61
100m: 1:53.65
(1:01.04)
Event official at: 01/11/2019 18.44.33
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura +0.81 1:12.39
50m: 34.53
100m: 1:12.39
(37.86)
2 Enni Kinnunen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.66 1:17.56 +5.17
50m: 36.60
100m: 1:17.56
(40.96)
3 Viola Karismaa 2005 Porin Uimaseura +0.84 1:17.69 +5.30
50m: 36.51
100m: 1:17.69
(41.18)
4 Vilma Rintala 2005 Kokkolan Uimaseura +0.74 1:19.10 +6.71
50m: 36.97
100m: 1:19.10
(42.13)
5 Milla Lempiälä 2005 Eura Swimming Team +0.73 1:22.30 +9.91
50m: 38.30
100m: 1:22.30
(44.00)
6 Enni Huttunen 2005 Rauman Uimaseura 1:23.10 +10.71
50m: 38.81
100m: 1:23.10
(44.29)
7 Pihla Äkkinen 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.76 1:25.24 +12.85
50m: 39.65
100m: 1:25.24
(45.59)
8 Alina Kangas 2005 Kokkolan Uimaseura +0.79 1:25.91 +13.52
50m: 39.94
100m: 1:25.91
(45.97)
9 Ida Helena Ekebohm 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.55 1:26.37 +13.98
50m: 40.95
100m: 1:26.37
(45.42)
10 Jaana Nevala 2005 Vieskan Uimarit +0.80 1:27.79 +15.40
50m: 39.05
100m: 1:27.79
(48.74)
11 Ronja Rantanen 2005 Porin Uimaseura +0.95 1:28.81 +16.42
50m: 41.74
100m: 1:28.81
(47.07)
12 Veera Maijala 2005 Rauman Uimaseura +0.75 1:29.74 +17.35
50m: 41.54
100m: 1:29.74
(48.20)
13 Ronja Simsek 2005 Porin Uimaseura +0.90 1:30.83 +18.44
50m: 43.06
100m: 1:30.83
(47.77)
14 Kaisa Harjula 2005 Porin Uimaseura +0.80 1:41.55 +29.16
50m: 47.67
100m: 1:41.55
(53.88)
15 Amanda Ahmaoja 2005 Porin Uimaseura +0.75 1:49.98 +37.59
50m: 51.18
100m: 1:49.98
(58.80)
Event official at: 01/11/2019 18.44.33
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Viivi Lehtonen 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.82 1:18.46
50m: 37.03
100m: 1:18.46
(41.43)
2 Gitta Nukala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.70 1:19.07 +0.61
50m: 37.06
100m: 1:19.07
(42.01)
3 Aamu Knuuttila 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.38 1:19.74 +1.28
50m: 37.07
100m: 1:19.74
(42.67)
4 Pirita Hautala 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.75 1:20.11 +1.65
50m: 37.78
100m: 1:20.11
(42.33)
5 Viivi Kylkisalo 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.69 1:27.44 +8.98
50m: 41.17
100m: 1:27.44
(46.27)
6 Noora Kekola 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.81 1:28.72 +10.26
50m: 41.44
100m: 1:28.72
(47.28)
7 Emma Louise Lång 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.82 1:36.53 +18.07
50m: 44.73
100m: 1:36.53
(51.80)
8 Pinja Kallio 2004 Porin Uimaseura +0.81 1:36.69 +18.23
50m: 44.47
100m: 1:36.69
(52.22)
9 Fanny Granvik 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.90 1:45.24 +26.78
50m: 49.65
100m: 1:45.24
(55.59)
10 Sanni Porkkala 2004 Seinäjoen Uimarit -58 ry +0.83 1:47.48 +29.02
50m: 50.53
100m: 1:47.48
(56.95)
11 Ida Enberg 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:59.33 +40.87
50m: 54.05
100m: 1:59.33
(1:05.28)
Event official at: 01/11/2019 18.44.33
2019-11-01 18.44.38 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner