2020-01-27   15:05:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2019 Etelä-Suomi 1

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
IKM 2019 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Nov 1, 2019 to Nov 3, 2019
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani +0.76 1:21.60
50m: 38.88
100m: 1:21.60
(42.72)
2 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki +0.83 1:29.48 +7.88
50m: 41.82
100m: 1:29.48
(47.66)
3 Kea-Erin Saarinen 2008 ORCA Helsinki 1:34.58 +12.98
50m: 45.00
100m: 1:34.58
(49.58)
4 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki 1:34.93 +13.33
50m: 44.79
100m: 1:34.93
(50.14)
5 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo +0.75 1:36.48 +14.88
50m: 45.13
100m: 1:36.48
(51.35)
6 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo 1:36.58 +14.98
50m: 46.37
100m: 1:36.58
(50.21)
7 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo 1:36.71 +15.11
50m: 45.55
100m: 1:36.71
(51.16)
8 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo 1:37.91 +16.31
50m: 46.94
100m: 1:37.91
(50.97)
9 Minni Kovalainen 2008 Cetus Espoo +0.53 1:40.79 +19.19
50m: 49.06
100m: 1:40.79
(51.73)
10 Nelly Åström 2008 Cetus Espoo +0.74 1:40.86 +19.26
50m: 46.68
100m: 1:40.86
(54.18)
11 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki 1:42.65 +21.05
50m: 48.82
100m: 1:42.65
(53.83)
12 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo +0.58 1:42.99 +21.39
50m: 49.30
100m: 1:42.99
(53.69)
13 Jenna Rantanen 2008 Cetus Espoo 1:43.56 +21.96
50m: 48.30
100m: 1:43.56
(55.26)
14 Riinu Hotulainen 2008 Cetus Espoo +0.73 1:43.67 +22.07
50m: 48.92
100m: 1:43.67
(54.75)
15 Olga Kaiser 2008 ORCA Helsinki +0.82 1:45.17 +23.57
50m: 50.22
100m: 1:45.17
(54.95)
16 Shreshta Balajee 2008 Cetus Espoo 1:48.04 +26.44
50m: 50.02
100m: 1:48.04
(58.02)
17 Erika Lilja 2008 Cetus Espoo +0.69 1:48.84 +27.24
50m: 50.63
100m: 1:48.84
(58.21)
18 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo +0.85 1:49.01 +27.41
50m: 52.10
100m: 1:49.01
(56.91)
19 Leonie Hildén 2008 Cetus Espoo 1:49.14 +27.54
50m: 51.12
100m: 1:49.14
(58.02)
20 Ronja Pyrhönen 2008 Cetus Espoo 1:49.62 +28.02
50m: 51.95
100m: 1:49.62
(57.67)
21 Adela Sundberg 2008 Cetus Espoo +0.60 1:51.29 +29.69
50m: 54.63
100m: 1:51.29
(56.66)
22 Sanni Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.70 1:51.58 +29.98
50m: 51.43
100m: 1:51.58
(1:00.15)
23 Emilia Elizaveta Karulina 2008 Cetus Espoo 1:51.62 +30.02
50m: 52.88
100m: 1:51.62
(58.74)
24 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo +0.83 1:52.68 +31.08
50m: 53.09
100m: 1:52.68
(59.59)
25 Fanni Laakkio 2008 Cetus Espoo +0.82 1:58.68 +37.08
50m: 55.84
100m: 1:58.68
(1:02.84)
26 Iiris Kostiainen 2008 Helsingfors Simsällskap 1:58.76 +37.16
50m: 56.75
100m: 1:58.76
(1:02.01)
27 Kristina Lindroos 2008 Cetus Espoo +0.60 1:59.21 +37.61
50m: 55.69
100m: 1:59.21
(1:03.52)
28 Ines Vanhala 2008 Simmis Grani +0.92 1:59.66 +38.06
50m: 57.67
100m: 1:59.66
(1:01.99)
29 Ronja Taskinen 2008 Cetus Espoo 2:06.40 +44.80
50m: 59.03
100m: 2:06.40
(1:07.37)
- Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo DSQ SW7.5
- Helena Kujamo 2008 Cetus Espoo DSQ SW7.1
- Sarisha Agarwal 2008 Cetus Espoo +0.77 DSQ SW7.5
- Iina Hakulinen 2008 Cetus Espoo +0.74 DSQ SW7.6
- Luisa Sofia Zurban 2008 Cetus Espoo +0.78 DSQ SW7.6
- Jade Brelo 2008 Cetus Espoo +0.73 DSQ SW7.6
Event official at: 1.11.2019 18:38:20
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo +0.79 1:19.50
50m: 37.04
100m: 1:19.50
(42.46)
2 IIda Tawast 2007 Simmis Grani 1:20.79 +1.29
50m: 38.24
100m: 1:20.79
(42.55)
3 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo +0.69 1:22.58 +3.08
50m: 38.86
100m: 1:22.58
(43.72)
4 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.70 1:22.69 +3.19
50m: 38.34
100m: 1:22.69
(44.35)
5 Anna Salo 2007 Cetus Espoo +0.64 1:28.36 +8.86
50m: 41.30
100m: 1:28.36
(47.06)
6 Naomi Hillers 2007 Helsingfors Simsällskap +0.61 1:29.41 +9.91
50m: 41.73
100m: 1:29.41
(47.68)
7 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo +0.61 1:30.71 +11.21
50m: 42.08
100m: 1:30.71
(48.63)
8 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap +0.76 1:30.75 +11.25
50m: 42.97
100m: 1:30.75
(47.78)
9 Enna Äyrämöinen 2007 Cetus Espoo +0.61 1:32.80 +13.30
50m: 43.57
100m: 1:32.80
(49.23)
10 Dominika Stalinskaja 2007 Cetus Espoo +0.64 1:33.06 +13.56
50m: 44.26
100m: 1:33.06
(48.80)
11 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo 1:33.72 +14.22
50m: 43.31
100m: 1:33.72
(50.41)
12 Sandra Sofia Savolainen 2007 Cetus Espoo +0.82 1:34.16 +14.66
50m: 44.20
100m: 1:34.16
(49.96)
13 Alma Westerholm 2007 Helsingfors Simsällskap 1:34.31 +14.81
50m: 45.54
100m: 1:34.31
(48.77)
14 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo +0.41 1:34.69 +15.19
50m: 44.69
100m: 1:34.69
(50.00)
15 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap +0.59 1:34.70 +15.20
50m: 45.10
100m: 1:34.70
(49.60)
16 Emma Nissinen 2007 Cetus Espoo +0.82 1:35.66 +16.16
50m: 46.30
100m: 1:35.66
(49.36)
17 Anna Lindholm 2007 Cetus Espoo +0.83 1:35.76 +16.26
50m: 44.33
100m: 1:35.76
(51.43)
18 Saaga Tuominen 2007 Cetus Espoo +0.70 1:37.97 +18.47
50m: 46.14
100m: 1:37.97
(51.83)
19 Eine Idman 2007 Cetus Espoo 1:39.48 +19.98
50m: 47.98
100m: 1:39.48
(51.50)
20 Vilma Lindholm 2007 Cetus Espoo +0.78 1:41.84 +22.34
50m: 47.89
100m: 1:41.84
(53.95)
21 Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo +0.81 1:43.66 +24.16
50m: 49.09
100m: 1:43.66
(54.57)
22 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo +0.85 1:44.49 +24.99
50m: 48.45
100m: 1:44.49
(56.04)
23 Saana Harjuoja 2007 Cetus Espoo +0.94 1:52.66 +33.16
50m: 53.70
100m: 1:52.66
(58.96)
- Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo +0.72 DSQ SW7.5
Event official at: 1.11.2019 18:38:20
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap +0.73 1:13.41
50m: 35.03
100m: 1:13.41
(38.38)
2 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo +0.74 1:14.63 +1.22
50m: 35.50
100m: 1:14.63
(39.13)
3 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.73 1:15.37 +1.96
50m: 35.76
100m: 1:15.37
(39.61)
4 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo 1:18.34 +4.93
50m: 37.06
100m: 1:18.34
(41.28)
5 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.75 1:19.26 +5.85
50m: 37.87
100m: 1:19.26
(41.39)
6 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.27 1:19.30 +5.89
50m: 37.59
100m: 1:19.30
(41.71)
7 Unna Korja 2006 Helsingfors Simsällskap +0.82 1:23.58 +10.17
50m: 39.32
100m: 1:23.58
(44.26)
8 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.71 1:23.74 +10.33
50m: 39.52
100m: 1:23.74
(44.22)
9 Kaisla Seppänen 2006 Cetus Espoo +0.88 1:25.12 +11.71
50m: 39.97
100m: 1:25.12
(45.15)
10 Iiris Soilevaara 2006 Cetus Espoo 1:27.30 +13.89
50m: 41.08
100m: 1:27.30
(46.22)
11 Lotta Lönnqvist 2006 Cetus Espoo 1:29.48 +16.07
50m: 41.62
100m: 1:29.48
(47.86)
12 Tua Iivanainen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.65 1:29.86 +16.45
50m: 43.94
100m: 1:29.86
(45.92)
13 Kia Mäennenä 2006 Cetus Espoo +0.75 1:30.38 +16.97
50m: 42.97
100m: 1:30.38
(47.41)
14 Venla Almira 2006 Simmis Grani +0.66 1:30.90 +17.49
50m: 43.58
100m: 1:30.90
(47.32)
15 Ella Meriläinen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.81 1:30.99 +17.58
50m: 42.27
100m: 1:30.99
(48.72)
16 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo +0.71 1:31.08 +17.67
50m: 42.49
100m: 1:31.08
(48.59)
17 Milla Liimatainen 2006 ORCA Helsinki +0.80 1:32.89 +19.48
50m: 44.33
100m: 1:32.89
(48.56)
18 Lily Päivänen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.79 1:33.00 +19.59
50m: 44.17
100m: 1:33.00
(48.83)
19 Ninja Brelo 2006 Cetus Espoo 1:35.03 +21.62
50m: 44.42
100m: 1:35.03
(50.61)
20 Vieno Virtanen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.70 1:36.07 +22.66
50m: 44.19
100m: 1:36.07
(51.88)
21 Pinja Suominen 2006 Gladius Kirkkonummi 1:36.89 +23.48
50m: 45.15
100m: 1:36.89
(51.74)
Event official at: 1.11.2019 18:38:20
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.69 1:11.62
50m: 33.70
100m: 1:11.62
(37.92)
2 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.71 1:13.33 +1.71
50m: 34.11
100m: 1:13.33
(39.22)
3 Sofi Andström 2005 ORCA Helsinki +0.59 1:16.92 +5.30
50m: 36.56
100m: 1:16.92
(40.36)
4 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo +0.61 1:16.97 +5.35
50m: 36.37
100m: 1:16.97
(40.60)
5 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo +0.56 1:18.86 +7.24
50m: 37.63
100m: 1:18.86
(41.23)
6 Veera Korsoff 2005 Helsingfors Simsällskap +0.78 1:20.02 +8.40
50m: 38.07
100m: 1:20.02
(41.95)
7 Saara Raulos 2005 Cetus Espoo +0.80 1:20.82 +9.20
50m: 37.94
100m: 1:20.82
(42.88)
8 Sanni Räty 2005 Helsingfors Simsällskap +0.78 1:21.19 +9.57
50m: 38.80
100m: 1:21.19
(42.39)
9 Lotta Nevalainen 2005 Cetus Espoo 1:21.52 +9.90
50m: 38.91
100m: 1:21.52
(42.61)
10 Ronja Nevanko 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.80 1:22.09 +10.47
50m: 38.68
100m: 1:22.09
(43.41)
11 Hanna Martola 2005 Cetus Espoo 1:22.82 +11.20
50m: 38.93
100m: 1:22.82
(43.89)
12 Sofia Rinne 2005 Cetus Espoo +0.60 1:22.88 +11.26
50m: 38.69
100m: 1:22.88
(44.19)
13 Ronja Kero 2005 ORCA Helsinki +0.65 1:23.01 +11.39
50m: 39.53
100m: 1:23.01
(43.48)
14 Siiri Päivärinta 2005 Cetus Espoo +0.69 1:25.28 +13.66
50m: 39.47
100m: 1:25.28
(45.81)
15 Minea Partanen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.72 1:25.40 +13.78
50m: 39.54
100m: 1:25.40
(45.86)
16 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo 1:26.26 +14.64
50m: 41.15
100m: 1:26.26
(45.11)
17 Emma Matilda Antonia Lönnb 2005 Cetus Espoo +0.66 1:26.57 +14.95
50m: 40.68
100m: 1:26.57
(45.89)
18 Juulia Lindfors 2005 Cetus Espoo 1:28.49 +16.87
50m: 41.46
100m: 1:28.49
(47.03)
19 Isabella El-Nagdy 2005 Cetus Espoo 1:29.19 +17.57
50m: 41.25
100m: 1:29.19
(47.94)
20 Iris Rautiainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.53 1:45.20 +33.58
50m: 48.08
100m: 1:45.20
(57.12)
21 Viivi Olkkonen 2005 Cetus Espoo 1:48.64 +37.02
50m: 49.73
100m: 1:48.64
(58.91)
22 Venla Varvikko 2005 Cetus Espoo 1:49.86 +38.24
50m: 49.85
100m: 1:49.86
(1:00.01)
23 Janika Hinkkanen 2005 Gladius Kirkkonummi +0.88 1:53.77 +42.15
50m: 52.32
100m: 1:53.77
(1:01.45)
Event official at: 1.11.2019 18:38:20
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Pälsi 2004 Helsingfors Simsällskap +0.66 1:11.72
50m: 33.73
100m: 1:11.72
(37.99)
2 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap +0.71 1:13.01 +1.29
50m: 34.13
100m: 1:13.01
(38.88)
3 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap 1:18.23 +6.51
50m: 36.37
100m: 1:18.23
(41.86)
4 Janita Severinkangas 2004 Cetus Espoo 1:21.38 +9.66
50m: 38.37
100m: 1:21.38
(43.01)
5 Pinja Nieminen 2004 Cetus Espoo +0.52 1:21.95 +10.23
50m: 38.70
100m: 1:21.95
(43.25)
6 Ella-Maija Syväniemi 2004 Gladius Kirkkonummi +0.75 1:22.42 +10.70
50m: 38.69
100m: 1:22.42
(43.73)
7 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo +0.75 1:22.51 +10.79
50m: 39.08
100m: 1:22.51
(43.43)
8 Beáta Koroknay-Pál 2004 Cetus Espoo +0.78 1:27.28 +15.56
50m: 41.13
100m: 1:27.28
(46.15)
Event official at: 1.11.2019 18:38:20
2019-11-01 19:05:58 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
IKM 2019 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Nov 1, 2019 to Nov 3, 2019
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani +0.71 1:26.62
50m: 41.75
100m: 1:26.62
(44.87)
2 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap +0.65 1:26.76 +0.14
50m: 41.15
100m: 1:26.76
(45.61)
3 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo +0.73 1:28.39 +1.77
50m: 40.84
100m: 1:28.39
(47.55)
4 Onni Rahkonen 2007 Simmis Grani 1:29.06 +2.44
50m: 42.16
100m: 1:29.06
(46.90)
5 Mark Kellinsalmi 2007 ORCA Helsinki +0.76 1:29.13 +2.51
50m: 41.67
100m: 1:29.13
(47.46)
6 Tommy Palm 2007 Cetus Espoo +0.87 1:29.81 +3.19
50m: 43.61
100m: 1:29.81
(46.20)
7 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.73 1:30.87 +4.25
50m: 41.93
100m: 1:30.87
(48.94)
8 Samu Uljas 2007 Cetus Espoo +0.69 1:32.14 +5.52
50m: 43.94
100m: 1:32.14
(48.20)
9 Mark Pokidko 2007 Cetus Espoo +0.87 1:32.98 +6.36
50m: 43.17
100m: 1:32.98
(49.81)
10 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo +0.64 1:33.45 +6.83
50m: 44.90
100m: 1:33.45
(48.55)
11 Amos Mäkilä 2007 Simmis Grani +0.54 1:35.81 +9.19
50m: 44.90
100m: 1:35.81
(50.91)
12 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo +0.77 1:36.91 +10.29
50m: 45.69
100m: 1:36.91
(51.22)
13 Patrik Ventus 2007 Simmis Grani +0.98 1:37.95 +11.33
50m: 44.87
100m: 1:37.95
(53.08)
14 Leo Nieminen 2007 ORCA Helsinki 1:39.06 +12.44
50m: 47.20
100m: 1:39.06
(51.86)
15 Eljas Pekkola 2007 Cetus Espoo +0.62 1:40.20 +13.58
50m: 48.78
100m: 1:40.20
(51.42)
16 Angelos Toledos 2007 Simmis Grani +0.89 1:42.15 +15.53
50m: 47.60
100m: 1:42.15
(54.55)
17 Eerik Välipakka 2007 ORCA Helsinki +0.71 1:44.09 +17.47
50m: 49.00
100m: 1:44.09
(55.09)
18 Noah El-Nagdy 2007 Cetus Espoo +0.78 1:44.67 +18.05
50m: 49.20
100m: 1:44.67
(55.47)
19 Veikko Hautaniemi 2007 Cetus Espoo +0.86 1:46.40 +19.78
50m: 50.36
100m: 1:46.40
(56.04)
20 Pjotter Wijting 2007 Cetus Espoo +0.91 1:47.43 +20.81
50m: 50.10
100m: 1:47.43
(57.33)
21 Joona Korte 2007 Simmis Grani +0.63 1:47.90 +21.28
50m: 51.41
100m: 1:47.90
(56.49)
22 Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo +0.75 1:48.58 +21.96
50m: 50.97
100m: 1:48.58
(57.61)
23 Rudi Stolt 2007 Helsingfors Simsällskap 1:52.51 +25.89
50m: 52.29
100m: 1:52.51
(1:00.22)
24 Lenni Nevalainen 2007 Cetus Espoo +0.72 1:52.78 +26.16
50m: 53.20
100m: 1:52.78
(59.58)
25 Mikael Suni 2007 Cetus Espoo +0.76 2:03.11 +36.49
50m: 57.90
100m: 2:03.11
(1:05.21)
26 Akseli Savolainen 2007 Cetus Espoo 2:03.37 +36.75
50m: 56.89
100m: 2:03.37
(1:06.48)
27 Altti Sormunen 2007 Cetus Espoo 2:04.19 +37.57
50m: 57.31
100m: 2:04.19
(1:06.88)
28 Aaro Ala-Hemmilä 2007 Cetus Espoo +0.72 2:29.70 +1:03.08
50m: 1:06.51
100m: 2:29.70
(1:23.19)
- Henri Varsamäki 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.23 DSQ SW4.4
- Eemil Hujala 2007 Cetus Espoo +0.68 DSQ SW7.2
- Elmeri Lajolinna 2007 Cetus Espoo +0.55 DSQ SW7.4
- Kasper Valkeeniemi 2007 Cetus Espoo +0.80 DSQ SW7.6
Event official at: 1.11.2019 19:07:51
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo +0.60 1:12.77
50m: 34.53
100m: 1:12.77
(38.24)
2 Aleksandr Vysotskiy 2006 ORCA Helsinki +0.73 1:15.59 +2.82
50m: 36.04
100m: 1:15.59
(39.55)
3 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo 1:22.75 +9.98
50m: 38.83
100m: 1:22.75
(43.92)
4 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo 1:23.47 +10.70
50m: 39.36
100m: 1:23.47
(44.11)
5 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo +0.55 1:25.98 +13.21
50m: 40.75
100m: 1:25.98
(45.23)
6 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap +0.63 1:26.44 +13.67
50m: 41.20
100m: 1:26.44
(45.24)
7 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi +0.70 1:27.18 +14.41
50m: 41.11
100m: 1:27.18
(46.07)
8 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo +0.46 1:29.22 +16.45
50m: 42.07
100m: 1:29.22
(47.15)
9 Benjamin Winqvist 2006 Cetus Espoo +0.55 1:33.92 +21.15
50m: 44.38
100m: 1:33.92
(49.54)
10 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo +0.76 1:35.03 +22.26
50m: 44.61
100m: 1:35.03
(50.42)
11 Joni Lähdemäki 2006 HTU Stadi +0.83 1:35.55 +22.78
50m: 45.28
100m: 1:35.55
(50.27)
12 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap +0.46 1:38.29 +25.52
50m: 47.04
100m: 1:38.29
(51.25)
13 Leo Heinola 2006 Cetus Espoo 1:40.44 +27.67
50m: 47.05
100m: 1:40.44
(53.39)
14 Anton Eino Mikael Ahonen 2006 Cetus Espoo +0.73 1:43.45 +30.68
50m: 48.87
100m: 1:43.45
(54.58)
15 Matti Vahtola 2006 Cetus Espoo +0.51 1:46.31 +33.54
50m: 51.17
100m: 1:46.31
(55.14)
- Ilari Palva 2006 Helsingfors Simsällskap DNS
Event official at: 1.11.2019 19:07:51
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap +0.74 1:12.26
50m: 34.02
100m: 1:12.26
(38.24)
2 Serhat Kalin 2005 ORCA Helsinki +0.82 1:14.82 +2.56
50m: 35.44
100m: 1:14.82
(39.38)
3 Anton Kettunen 2005 Gladius Kirkkonummi +0.69 1:16.72 +4.46
50m: 35.46
100m: 1:16.72
(41.26)
4 Aron Forslund 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimari 1:20.07 +7.81
50m: 37.35
100m: 1:20.07
(42.72)
5 Eemil Reijonen 2005 Cetus Espoo 1:21.28 +9.02
50m: 38.42
100m: 1:21.28
(42.86)
6 Evan Mustonen 2005 Cetus Espoo 1:21.30 +9.04
50m: 37.70
100m: 1:21.30
(43.60)
7 Jimi Kurkikangas 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.67 1:24.11 +11.85
50m: 39.54
100m: 1:24.11
(44.57)
8 Riku Koskenvaara 2005 Helsingfors Simsällskap +0.76 1:25.27 +13.01
50m: 38.84
100m: 1:25.27
(46.43)
9 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo +0.72 1:28.32 +16.06
50m: 40.67
100m: 1:28.32
(47.65)
10 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo +0.68 1:31.44 +19.18
50m: 42.27
100m: 1:31.44
(49.17)
11 Niko Partanen 2005 ORCA Helsinki +0.93 1:33.28 +21.02
50m: 44.19
100m: 1:33.28
(49.09)
12 Artem Haikara 2005 Cetus Espoo +0.77 1:38.34 +26.08
50m: 46.11
100m: 1:38.34
(52.23)
13 Anton Visulainen 2005 HTU Stadi +0.55 1:40.41 +28.15
50m: 47.42
100m: 1:40.41
(52.99)
14 Mihail Pavljuk 2005 Helsingfors Simsällskap 1:42.81 +30.55
50m: 45.61
100m: 1:42.81
(57.20)
- Adam-Emil Kisiel 2005 HTU Stadi DNS
Event official at: 1.11.2019 19:07:51
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Davin Lindholm 2004 Helsingfors Simsällskap +0.74 1:03.62
50m: 29.40
100m: 1:03.62
(34.22)
2 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo +0.71 1:11.26 +7.64
50m: 33.64
100m: 1:11.26
(37.62)
3 Samuli Masalin 2004 Cetus Espoo +0.71 1:15.28 +11.66
50m: 35.66
100m: 1:15.28
(39.62)
4 Justus Holtari 2004 Simmis Grani +0.57 1:18.26 +14.64
50m: 36.42
100m: 1:18.26
(41.84)
5 Masih Noah Tantula 2004 Simmis Grani +0.76 1:20.19 +16.57
50m: 37.60
100m: 1:20.19
(42.59)
6 Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo +0.63 1:23.52 +19.90
50m: 37.94
100m: 1:23.52
(45.58)
Event official at: 1.11.2019 19:07:51
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aleksi Matias Koprinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.63 1:03.61
50m: 29.90
100m: 1:03.61
(33.71)
2 Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.70 1:04.90 +1.29
50m: 30.46
100m: 1:04.90
(34.44)
3 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.68 1:06.56 +2.95
50m: 31.42
100m: 1:06.56
(35.14)
4 Oskari Repo 2003 Cetus Espoo +0.55 1:08.00 +4.39
50m: 32.02
100m: 1:08.00
(35.98)
5 Alexander Huhtala 2003 Cetus Espoo +0.66 1:10.70 +7.09
50m: 33.05
100m: 1:10.70
(37.65)
6 Matias Rasinmäki 2003 Cetus Espoo +0.68 1:14.16 +10.55
50m: 33.84
100m: 1:14.16
(40.32)
7 Niko Silander 2003 Cetus Espoo +0.72 1:45.78 +42.17
50m: 49.15
100m: 1:45.78
(56.63)
Event official at: 1.11.2019 19:07:51
2019-11-01 19:13:29 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
IKM 2019 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Nov 1, 2019 to Nov 3, 2019
Event 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Louna Kasvio 2006 Cetus Espoo +0.77 9:09.91
50m: 31.28
100m: 1:05.75
(34.47)
150m: 1:40.95
(35.20)
200m: 2:15.98
(35.03)
250m: 2:51.19
(35.21)
300m: 3:25.88
(34.69)
350m: 4:00.92
(35.04)
400m: 4:35.12
(34.20)
450m: 5:09.50
(34.38)
500m: 5:44.49
(34.99)
550m: 6:19.03
(34.54)
600m: 6:54.15
(35.12)
650m: 7:29.01
(34.86)
700m: 8:02.50
(33.49)
750m: 8:37.05
(34.55)
800m: 9:09.91
(32.86)
2 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap 9:16.70 +6.79
50m: 31.91
100m: 1:06.27
(34.36)
150m: 1:41.35
(35.08)
200m: 2:16.14
(34.79)
250m: 2:51.48
(35.34)
300m: 3:26.48
(35.00)
350m: 4:01.74
(35.26)
400m: 4:36.89
(35.15)
450m: 5:11.80
(34.91)
500m: 5:47.27
(35.47)
550m: 6:22.72
(35.45)
600m: 6:58.07
(35.35)
650m: 7:33.27
(35.20)
700m: 8:08.29
(35.02)
750m: 8:43.56
(35.27)
800m: 9:16.70
(33.14)
3 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo 9:25.92 +16.01
50m: 31.66
100m: 1:07.17
(35.51)
150m: 1:42.84
(35.67)
200m: 2:18.37
(35.53)
250m: 2:54.31
(35.94)
300m: 3:30.11
(35.80)
350m: 4:05.89
(35.78)
400m: 4:41.87
(35.98)
450m: 5:17.83
(35.96)
500m: 5:53.53
(35.70)
550m: 6:29.25
(35.72)
600m: 7:05.30
(36.05)
650m: 7:41.01
(35.71)
700m: 8:16.97
(35.96)
750m: 8:52.92
(35.95)
800m: 9:25.92
(33.00)
4 Malin Lindblom 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.74 9:32.09 +22.18
50m: 31.85
100m: 1:07.35
(35.50)
150m: 1:43.87
(36.52)
200m: 2:20.44
(36.57)
250m: 2:56.77
(36.33)
300m: 3:32.90
(36.13)
350m: 4:09.46
(36.56)
400m: 4:45.59
(36.13)
450m: 5:21.98
(36.39)
500m: 5:57.99
(36.01)
550m: 6:34.20
(36.21)
600m: 7:10.54
(36.34)
650m: 7:47.14
(36.60)
700m: 8:22.93
(35.79)
750m: 8:58.57
(35.64)
800m: 9:32.09
(33.52)
5 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani 9:44.66 +34.75
50m: 33.69
100m: 1:10.66
(36.97)
150m: 1:47.71
(37.05)
200m: 2:25.18
(37.47)
250m: 3:02.16
(36.98)
300m: 3:39.51
(37.35)
350m: 4:16.23
(36.72)
400m: 4:53.45
(37.22)
450m: 5:30.29
(36.84)
500m: 6:07.42
(37.13)
550m: 6:44.47
(37.05)
600m: 7:21.06
(36.59)
650m: 7:57.51
(36.45)
700m: 8:34.27
(36.76)
750m: 9:10.53
(36.26)
800m: 9:44.66
(34.13)
6 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo +0.72 9:45.07 +35.16
50m: 33.51
100m: 1:10.51
(37.00)
150m: 1:47.78
(37.27)
200m: 2:24.99
(37.21)
250m: 3:02.23
(37.24)
300m: 3:39.73
(37.50)
350m: 4:16.60
(36.87)
400m: 4:53.72
(37.12)
450m: 5:30.62
(36.90)
500m: 6:07.68
(37.06)
550m: 6:44.66
(36.98)
600m: 7:21.48
(36.82)
650m: 7:58.10
(36.62)
700m: 8:34.77
(36.67)
750m: 9:11.02
(36.25)
800m: 9:45.07
(34.05)
7 Enni Tammilehto 2006 Cetus Espoo +0.60 9:54.33 +44.42
50m: 33.93
100m: 1:10.49
(36.56)
150m: 1:47.62
(37.13)
200m: 2:24.61
(36.99)
250m: 3:02.16
(37.55)
300m: 3:39.54
(37.38)
350m: 4:17.48
(37.94)
400m: 4:55.64
(38.16)
450m: 5:33.46
(37.82)
500m: 6:11.02
(37.56)
550m: 6:48.40
(37.38)
600m: 7:26.41
(38.01)
650m: 8:03.95
(37.54)
700m: 8:41.45
(37.50)
750m: 9:18.47
(37.02)
800m: 9:54.33
(35.86)
8 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo +0.77 10:00.98 +51.07
50m: 33.49
100m: 1:10.38
(36.89)
150m: 1:47.60
(37.22)
200m: 2:25.51
(37.91)
250m: 3:03.02
(37.51)
300m: 3:40.20
(37.18)
350m: 4:17.75
(37.55)
400m: 4:55.45
(37.70)
450m: 5:33.75
(38.30)
500m: 6:11.66
(37.91)
550m: 6:49.68
(38.02)
600m: 7:28.04
(38.36)
650m: 8:06.60
(38.56)
700m: 8:45.63
(39.03)
750m: 9:24.41
(38.78)
800m: 10:00.98
(36.57)
9 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo +0.67 10:01.56 +51.65
50m: 34.73
100m: 1:12.52
(37.79)
150m: 1:50.39
(37.87)
200m: 2:28.71
(38.32)
250m: 3:07.49
(38.78)
300m: 3:45.81
(38.32)
350m: 4:24.39
(38.58)
400m: 5:02.53
(38.14)
450m: 5:40.87
(38.34)
500m: 6:19.14
(38.27)
550m: 6:57.33
(38.19)
600m: 7:34.92
(37.59)
650m: 8:12.84
(37.92)
700m: 8:50.10
(37.26)
750m: 9:27.03
(36.93)
800m: 10:01.56
(34.53)
10 Ella Kostiainen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.67 10:40.38 +1:30.47
50m: 36.46
100m: 1:16.50
(40.04)
150m: 1:56.92
(40.42)
200m: 2:38.04
(41.12)
250m: 3:18.94
(40.90)
300m: 3:59.55
(40.61)
350m: 4:40.11
(40.56)
400m: 5:21.25
(41.14)
450m: 6:01.91
(40.66)
500m: 6:42.65
(40.74)
550m: 7:22.64
(39.99)
600m: 8:02.09
(39.45)
650m: 8:42.84
(40.75)
700m: 9:23.60
(40.76)
750m: 10:03.49
(39.89)
800m: 10:40.38
(36.89)
11 Siiri Multamäki 2006 ORCA Helsinki +0.84 10:53.92 +1:44.01
50m: 35.76
100m: 1:15.83
(40.07)
150m: 1:57.31
(41.48)
200m: 2:38.57
(41.26)
250m: 3:19.92
(41.35)
300m: 4:01.07
(41.15)
350m: 4:42.78
(41.71)
400m: 5:25.29
(42.51)
450m: 6:06.70
(41.41)
500m: 6:48.00
(41.30)
550m: 7:29.57
(41.57)
600m: 8:11.33
(41.76)
650m: 8:53.11
(41.78)
700m: 9:34.21
(41.10)
750m: 10:15.01
(40.80)
800m: 10:53.92
(38.91)
12 Amanda Nilsson 2006 Cetus Espoo 10:58.21 +1:48.30
50m: 35.62
100m: 1:15.36
(39.74)
150m: 1:56.29
(40.93)
200m: 2:37.26
(40.97)
250m: 3:18.80
(41.54)
300m: 4:00.42
(41.62)
350m: 4:41.88
(41.46)
400m: 5:24.04
(42.16)
450m: 6:05.69
(41.65)
500m: 6:47.75
(42.06)
550m: 7:29.90
(42.15)
600m: 8:12.28
(42.38)
650m: 8:54.60
(42.32)
700m: 9:36.58
(41.98)
750m: 10:18.14
(41.56)
800m: 10:58.21
(40.07)
13 Amanda Vanhanen 2006 Simmis Grani +0.81 10:58.99 +1:49.08
50m: 35.53
100m: 1:15.27
(39.74)
150m: 1:55.61
(40.34)
200m: 2:36.57
(40.96)
250m: 3:18.68
(42.11)
300m: 4:00.43
(41.75)
350m: 4:41.63
(41.20)
400m: 5:23.49
(41.86)
450m: 6:05.55
(42.06)
500m: 6:48.46
(42.91)
550m: 7:30.49
(42.03)
600m: 8:13.10
(42.61)
650m: 8:55.82
(42.72)
700m: 9:38.67
(42.85)
750m: 10:20.01
(41.34)
800m: 10:58.99
(38.98)
14 Bea Kortelainen 2006 Cetus Espoo 12:22.32 +3:12.41
50m: 37.43
100m: 1:19.69
(42.26)
150m: 2:06.60
(46.91)
200m: 2:54.17
(47.57)
250m: 3:41.35
(47.18)
300m: 4:29.00
(47.65)
350m: 5:18.60
(49.60)
400m: 6:03.47
(44.87)
450m: 6:51.32
(47.85)
500m: 7:39.59
(48.27)
550m: 8:28.83
(49.24)
600m: 9:17.86
(49.03)
650m: 10:03.98
(46.12)
700m: 10:50.98
(47.00)
750m: 11:38.24
(47.26)
800m: 12:22.32
(44.08)
Event official at: 1.11.2019 20:06:55
Event 3, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.75 8:52.85
50m: 31.04
100m: 1:04.31
(33.27)
150m: 1:37.97
(33.66)
200m: 2:11.43
(33.46)
250m: 2:44.37
(32.94)
300m: 3:17.25
(32.88)
350m: 3:49.97
(32.72)
400m: 4:22.62
(32.65)
450m: 4:55.44
(32.82)
500m: 5:28.49
(33.05)
550m: 6:02.17
(33.68)
600m: 6:36.21
(34.04)
650m: 7:10.10
(33.89)
700m: 7:44.39
(34.29)
750m: 8:19.06
(34.67)
800m: 8:52.85
(33.79)
2 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.70 9:05.10 +12.25
50m: 30.87
100m: 1:04.42
(33.55)
150m: 1:37.99
(33.57)
200m: 2:12.06
(34.07)
250m: 2:45.56
(33.50)
300m: 3:19.72
(34.16)
350m: 3:54.17
(34.45)
400m: 4:28.45
(34.28)
450m: 5:03.06
(34.61)
500m: 5:38.06
(35.00)
550m: 6:12.74
(34.68)
600m: 6:47.76
(35.02)
650m: 7:22.56
(34.80)
700m: 7:57.47
(34.91)
750m: 8:32.14
(34.67)
800m: 9:05.10
(32.96)
3 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.73 9:09.96 +17.11
50m: 32.25
100m: 1:07.38
(35.13)
150m: 1:42.85
(35.47)
200m: 2:18.14
(35.29)
250m: 2:52.32
(34.18)
300m: 3:26.50
(34.18)
350m: 4:00.72
(34.22)
400m: 4:35.08
(34.36)
450m: 5:09.08
(34.00)
500m: 5:43.37
(34.29)
550m: 6:18.20
(34.83)
600m: 6:53.45
(35.25)
650m: 7:28.45
(35.00)
700m: 8:03.09
(34.64)
750m: 8:37.29
(34.20)
800m: 9:09.96
(32.67)
4 Karla Tiainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.60 9:25.92 +33.07
50m: 31.92
100m: 1:07.28
(35.36)
150m: 1:42.88
(35.60)
200m: 2:18.48
(35.60)
250m: 2:54.53
(36.05)
300m: 3:30.71
(36.18)
350m: 4:06.60
(35.89)
400m: 4:42.72
(36.12)
450m: 5:18.88
(36.16)
500m: 5:54.74
(35.86)
550m: 6:30.39
(35.65)
600m: 7:06.03
(35.64)
650m: 7:41.66
(35.63)
700m: 8:17.64
(35.98)
750m: 8:53.30
(35.66)
800m: 9:25.92
(32.62)
5 Emilia Niemi 2005 Gladius Kirkkonummi +0.83 9:33.86 +41.01
50m: 31.16
100m: 1:06.22
(35.06)
150m: 1:41.53
(35.31)
200m: 2:16.91
(35.38)
250m: 2:52.39
(35.48)
300m: 3:28.16
(35.77)
350m: 4:04.34
(36.18)
400m: 4:40.72
(36.38)
450m: 5:17.07
(36.35)
500m: 5:53.87
(36.80)
550m: 6:30.81
(36.94)
600m: 7:07.53
(36.72)
650m: 7:44.46
(36.93)
700m: 8:22.02
(37.56)
750m: 8:58.53
(36.51)
800m: 9:33.86
(35.33)
6 Veera Korsoff 2005 Helsingfors Simsällskap +0.75 9:40.50 +47.65
50m: 32.46
100m: 1:08.33
(35.87)
150m: 1:44.79
(36.46)
200m: 2:21.43
(36.64)
250m: 2:58.26
(36.83)
300m: 3:35.00
(36.74)
350m: 4:11.61
(36.61)
400m: 4:48.41
(36.80)
450m: 5:24.96
(36.55)
500m: 6:01.46
(36.50)
550m: 6:38.27
(36.81)
600m: 7:14.82
(36.55)
650m: 7:51.69
(36.87)
700m: 8:28.41
(36.72)
750m: 9:05.09
(36.68)
800m: 9:40.50
(35.41)
7 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap +0.73 9:41.31 +48.46
50m: 34.43
100m: 1:10.15
(35.72)
150m: 1:46.89
(36.74)
200m: 2:23.78
(36.89)
250m: 2:59.64
(35.86)
300m: 3:36.63
(36.99)
350m: 4:13.65
(37.02)
400m: 4:49.60
(35.95)
450m: 5:26.20
(36.60)
500m: 6:02.78
(36.58)
550m: 6:39.26
(36.48)
600m: 7:16.24
(36.98)
650m: 7:53.42
(37.18)
700m: 8:29.58
(36.16)
750m: 9:06.00
(36.42)
800m: 9:41.31
(35.31)
8 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo 9:52.63 +59.78
50m: 31.78
100m: 1:08.02
(36.24)
150m: 1:45.15
(37.13)
200m: 2:22.26
(37.11)
250m: 2:59.90
(37.64)
300m: 3:37.12
(37.22)
350m: 4:14.73
(37.61)
400m: 4:52.19
(37.46)
450m: 5:29.96
(37.77)
500m: 6:07.84
(37.88)
550m: 6:45.63
(37.79)
600m: 7:23.37
(37.74)
650m: 8:00.88
(37.51)
700m: 8:38.42
(37.54)
750m: 9:15.90
(37.48)
800m: 9:52.63
(36.73)
9 Hanna Martola 2005 Cetus Espoo 9:57.23 +1:04.38
50m: 35.05
100m: 1:12.08
(37.03)
150m: 1:49.71
(37.63)
200m: 2:27.41
(37.70)
250m: 3:05.09
(37.68)
300m: 3:42.96
(37.87)