2019-12-06   12:39:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2019 Etelä-Suomi 1

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2019 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Nov 1, 2019 to Nov 3, 2019
Event 4, P14,15,16 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 William Fagerstedt 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.76 9:03.18
50m: 30.95
100m: 1:04.93
(33.98)
150m: 1:38.77
(33.84)
200m: 2:13.65
(34.88)
250m: 2:48.03
(34.38)
300m: 3:22.69
(34.66)
350m: 3:56.79
(34.10)
400m: 4:31.08
(34.29)
450m: 5:04.75
(33.67)
500m: 5:39.25
(34.50)
550m: 6:14.12
(34.87)
600m: 6:48.20
(34.08)
650m: 7:22.73
(34.53)
700m: 7:56.74
(34.01)
750m: 8:31.16
(34.42)
800m: 9:03.18
(32.02)
2 Samuel Halminen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.74 9:11.76 +8.58
50m: 30.53
100m: 1:05.02
(34.49)
150m: 1:39.73
(34.71)
200m: 2:14.53
(34.80)
250m: 2:48.85
(34.32)
300m: 3:23.51
(34.66)
350m: 3:59.01
(35.50)
400m: 4:33.97
(34.96)
450m: 5:08.51
(34.54)
500m: 5:43.48
(34.97)
550m: 6:18.43
(34.95)
600m: 6:53.63
(35.20)
650m: 7:28.48
(34.85)
700m: 8:03.54
(35.06)
750m: 8:38.61
(35.07)
800m: 9:11.76
(33.15)
3 Teo Mattelmäki 2005 Cetus Espoo +0.60 9:12.06 +8.88
50m: 31.28
100m: 1:05.41
(34.13)
150m: 1:40.05
(34.64)
200m: 2:14.98
(34.93)
250m: 2:50.00
(35.02)
300m: 3:25.04
(35.04)
350m: 3:59.91
(34.87)
400m: 4:35.02
(35.11)
450m: 5:09.77
(34.75)
500m: 5:44.42
(34.65)
550m: 6:19.47
(35.05)
600m: 6:54.83
(35.36)
650m: 7:28.74
(33.91)
700m: 8:02.79
(34.05)
750m: 8:38.04
(35.25)
800m: 9:12.06
(34.02)
4 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap +0.73 9:23.24 +20.06
50m: 31.47
100m: 1:06.38
(34.91)
150m: 1:41.83
(35.45)
200m: 2:17.22
(35.39)
250m: 2:53.07
(35.85)
300m: 3:29.22
(36.15)
350m: 4:04.86
(35.64)
400m: 4:40.71
(35.85)
450m: 5:16.50
(35.79)
500m: 5:51.67
(35.17)
550m: 6:27.25
(35.58)
600m: 7:03.06
(35.81)
650m: 7:38.31
(35.25)
700m: 8:13.78
(35.47)
750m: 8:49.29
(35.51)
800m: 9:23.24
(33.95)
5 Anton Kettunen 2005 Gladius Kirkkonummi +0.68 9:44.78 +41.60
50m: 32.12
100m: 1:07.96
(35.84)
150m: 1:44.16
(36.20)
200m: 2:21.03
(36.87)
250m: 2:58.03
(37.00)
300m: 3:34.97
(36.94)
350m: 4:12.01
(37.04)
400m: 4:49.51
(37.50)
450m: 5:27.18
(37.67)
500m: 6:03.87
(36.69)
550m: 6:41.12
(37.25)
600m: 7:18.27
(37.15)
650m: 7:55.60
(37.33)
700m: 8:32.79
(37.19)
750m: 9:09.51
(36.72)
800m: 9:44.78
(35.27)
6 Tomas Lipponen 2005 Simmis Grani +0.60 11:09.39 +2:06.21
50m: 36.47
100m: 1:18.77
(42.30)
150m: 2:01.21
(42.44)
200m: 2:42.64
(41.43)
250m: 3:24.84
(42.20)
300m: 4:07.74
(42.90)
350m: 4:49.63
(41.89)
400m: 5:33.27
(43.64)
450m: 6:15.21
(41.94)
500m: 6:57.69
(42.48)
550m: 7:40.02
(42.33)
600m: 8:23.16
(43.14)
650m: 9:05.53
(42.37)
700m: 9:47.85
(42.32)
750m: 10:28.55
(40.70)
800m: 11:09.39
(40.84)
Event official at: 1.11.2019 20:50:32
Event 4, P14,15,16 800m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Waldemar Palombi 2004 Helsingfors Simsällskap +0.73 8:39.10
50m: 28.82
100m: 1:00.54
(31.72)
150m: 1:32.47
(31.93)
200m: 2:04.97
(32.50)
250m: 2:37.40
(32.43)
300m: 3:10.42
(33.02)
350m: 3:43.17
(32.75)
400m: 4:16.18
(33.01)
450m: 4:49.02
(32.84)
500m: 5:22.35
(33.33)
550m: 5:55.81
(33.46)
600m: 6:28.97
(33.16)
650m: 7:01.53
(32.56)
700m: 7:35.12
(33.59)
750m: 8:07.67
(32.55)
800m: 8:39.10
(31.43)
2 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.77 8:57.90 +18.80
50m: 30.11
100m: 1:02.58
(32.47)
150m: 1:36.07
(33.49)
200m: 2:09.73
(33.66)
250m: 2:43.32
(33.59)
300m: 3:17.08
(33.76)
350m: 3:51.15
(34.07)
400m: 4:25.37
(34.22)
450m: 4:59.71
(34.34)
500m: 5:33.86
(34.15)
550m: 6:08.17
(34.31)
600m: 6:42.53
(34.36)
650m: 7:16.82
(34.29)
700m: 7:51.24
(34.42)
750m: 8:25.03
(33.79)
800m: 8:57.90
(32.87)
3 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo +0.72 9:07.62 +28.52
50m: 31.19
100m: 1:04.98
(33.79)
150m: 1:39.57
(34.59)
200m: 2:14.37
(34.80)
250m: 2:49.04
(34.67)
300m: 3:23.99
(34.95)
350m: 3:58.69
(34.70)
400m: 4:33.12
(34.43)
450m: 5:07.70
(34.58)
500m: 5:42.19
(34.49)
550m: 6:16.71
(34.52)
600m: 6:51.34
(34.63)
650m: 7:26.44
(35.10)
700m: 8:01.01
(34.57)
750m: 8:35.65
(34.64)
800m: 9:07.62
(31.97)
4 Viktor Asklöf 2004 Cetus Espoo +0.79 9:08.46 +29.36
50m: 30.94
100m: 1:04.70
(33.76)
150m: 1:38.74
(34.04)
200m: 2:12.65
(33.91)
250m: 2:46.47
(33.82)
300m: 3:20.60
(34.13)
350m: 3:55.01
(34.41)
400m: 4:29.31
(34.30)
450m: 5:03.92
(34.61)
500m: 5:38.57
(34.65)
550m: 6:13.36
(34.79)
600m: 6:48.57
(35.21)
650m: 7:23.64
(35.07)
700m: 7:58.76
(35.12)
750m: 8:33.68
(34.92)
800m: 9:08.46
(34.78)
5 Samuli Masalin 2004 Cetus Espoo +0.74 9:27.13 +48.03
50m: 32.22
100m: 1:07.98
(35.76)
150m: 1:43.99
(36.01)
200m: 2:19.51
(35.52)
250m: 2:54.71
(35.20)
300m: 3:30.58
(35.87)
350m: 4:06.45
(35.87)
400m: 4:42.66
(36.21)
450m: 5:18.80
(36.14)
500m: 5:54.30
(35.50)
550m: 6:30.15
(35.85)
600m: 7:06.21
(36.06)
650m: 7:42.30
(36.09)
700m: 8:18.28
(35.98)
750m: 8:53.75
(35.47)
800m: 9:27.13
(33.38)
6 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo 9:39.68 +1:00.58
50m: 32.35
100m: 1:08.12
(35.77)
150m: 1:44.49
(36.37)
200m: 2:21.24
(36.75)
250m: 2:57.73
(36.49)
300m: 3:34.38
(36.65)
350m: 4:11.01
(36.63)
400m: 4:48.15
(37.14)
450m: 5:24.98
(36.83)
500m: 6:01.81
(36.83)
550m: 6:38.75
(36.94)
600m: 7:15.90
(37.15)
650m: 7:53.12
(37.22)
700m: 8:29.95
(36.83)
750m: 9:05.78
(35.83)
800m: 9:39.68
(33.90)
7 Arttu Valonen 2004 ORCA Helsinki +0.63 9:44.05 +1:04.95
50m: 30.77
100m: 1:05.57
(34.80)
150m: 1:41.17
(35.60)
200m: 2:17.19
(36.02)
250m: 2:53.54
(36.35)
300m: 3:30.51
(36.97)
350m: 4:07.54
(37.03)
400m: 4:44.85
(37.31)
450m: 5:21.52
(36.67)
500m: 5:58.86
(37.34)
550m: 6:35.98
(37.12)
600m: 7:14.07
(38.09)
650m: 7:51.74
(37.67)
700m: 8:29.86
(38.12)
750m: 9:07.47
(37.61)
800m: 9:44.05
(36.58)
8 Kaius Kulmala 2004 Simmis Grani +0.76 9:48.14 +1:09.04
50m: 32.56
100m: 1:08.83
(36.27)
150m: 1:46.04
(37.21)
200m: 2:23.74
(37.70)
250m: 3:02.00
(38.26)
300m: 3:40.42
(38.42)
350m: 4:18.78
(38.36)
400m: 4:57.04
(38.26)
450m: 5:35.31
(38.27)
500m: 6:13.16
(37.85)
550m: 6:51.04
(37.88)
600m: 7:27.74
(36.70)
650m: 8:03.64
(35.90)
700m: 8:39.87
(36.23)
750m: 9:15.81
(35.94)
800m: 9:48.14
(32.33)
9 Lauri Pyykkö 2004 ORCA Helsinki +0.42 9:49.65 +1:10.55
50m: 32.39
100m: 1:08.72
(36.33)
150m: 1:45.73
(37.01)
200m: 2:22.61
(36.88)
250m: 2:59.90
(37.29)
300m: 3:37.47
(37.57)
350m: 4:15.03
(37.56)
400m: 4:52.76
(37.73)
450m: 5:30.52
(37.76)
500m: 6:08.04
(37.52)
550m: 6:45.76
(37.72)
600m: 7:23.15
(37.39)
650m: 8:00.06
(36.91)
700m: 8:37.55
(37.49)
750m: 9:14.50
(36.95)
800m: 9:49.65
(35.15)
10 Matteus Einiö 2004 Gladius Kirkkonummi +0.66 9:51.56 +1:12.46
50m: 32.17
100m: 1:08.53
(36.36)
150m: 1:45.72
(37.19)
200m: 2:22.64
(36.92)
250m: 2:59.66
(37.02)
300m: 3:37.03
(37.37)
350m: 4:14.47
(37.44)
400m: 4:52.39
(37.92)
450m: 5:29.94
(37.55)
500m: 6:07.66
(37.72)
550m: 6:45.13
(37.47)
600m: 7:22.96
(37.83)
650m: 8:00.72
(37.76)
700m: 8:38.48
(37.76)
750m: 9:15.47
(36.99)
800m: 9:51.56
(36.09)
11 Linus Rutanen 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.84 10:02.21 +1:23.11
50m: 31.55
100m: 1:08.82
(37.27)
150m: 1:45.77
(36.95)
200m: 2:24.19
(38.42)
250m: 3:03.07
(38.88)
300m: 3:42.84
(39.77)
350m: 4:21.01
(38.17)
400m: 4:59.19
(38.18)
450m: 5:37.09
(37.90)
500m: 6:15.12
(38.03)
550m: 6:52.75
(37.63)
600m: 7:30.30
(37.55)
650m: 8:08.99
(38.69)
700m: 8:47.92
(38.93)
750m: 9:25.36
(37.44)
800m: 10:02.21
(36.85)
Event official at: 1.11.2019 20:50:32
Event 4, P14,15,16 800m VU 16 years - Finaali
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Lassi Haimi 2003 Helsingfors Simsällskap +0.54 8:13.88
50m: 28.92
100m: 1:00.17
(31.25)
150m: 1:31.35
(31.18)
200m: 2:02.93
(31.58)
250m: 2:34.44
(31.51)
300m: 3:05.78
(31.34)
350m: 3:37.18
(31.40)
400m: 4:08.49
(31.31)
450m: 4:39.76
(31.27)
500m: 5:10.99
(31.23)
550m: 5:42.24
(31.25)
600m: 6:13.40
(31.16)
650m: 6:44.04
(30.64)
700m: 7:14.27
(30.23)
750m: 7:44.25
(29.98)
800m: 8:13.88
(29.63)
2 Aleksi Matias Koprinen 2003 Helsingfors Simsällskap +0.66 8:19.26 +5.38
50m: 26.82
100m: 56.82
(30.00)
150m: 1:28.58
(31.76)
200m: 2:00.32
(31.74)
250m: 2:31.66
(31.34)
300m: 3:03.48
(31.82)
350m: 3:34.74
(31.26)
400m: 4:07.13
(32.39)
450m: 4:39.11
(31.98)
500m: 5:11.51
(32.40)
550m: 5:43.43
(31.92)
600m: 6:15.29
(31.86)
650m: 6:46.39
(31.10)
700m: 7:17.89
(31.50)
750m: 7:48.93
(31.04)
800m: 8:19.26
(30.33)
3 Lari Tumanoff 2003 Helsingfors Simsällskap +0.69 8:26.32 +12.44
50m: 28.40
100m: 59.64
(31.24)
150m: 1:31.38
(31.74)
200m: 2:03.14
(31.76)
250m: 2:34.98
(31.84)
300m: 3:06.83
(31.85)
350m: 3:38.49
(31.66)
400m: 4:10.17
(31.68)
450m: 4:41.86
(31.69)
500m: 5:13.79
(31.93)
550m: 5:45.50
(31.71)
600m: 6:17.60
(32.10)
650m: 6:49.20
(31.60)
700m: 7:21.15
(31.95)
750m: 7:53.11
(31.96)
800m: 8:26.32
(33.21)
4 Niklas Hatakka 2003 Cetus Espoo 8:31.07 +17.19
50m: 28.91
100m: 1:00.34
(31.43)
150m: 1:32.29
(31.95)
200m: 2:04.40
(32.11)
250m: 2:36.66
(32.26)
300m: 3:09.45
(32.79)
350m: 3:41.97
(32.52)
400m: 4:14.55
(32.58)
450m: 4:46.85
(32.30)
500m: 5:19.32
(32.47)
550m: 5:51.74
(32.42)
600m: 6:24.17
(32.43)
650m: 6:56.34
(32.17)
700m: 7:28.31
(31.97)
750m: 7:59.95
(31.64)
800m: 8:31.07
(31.12)
5 Elis Fokin 2003 Helsingfors Simsällskap 9:20.25 +1:06.37
50m: 30.91
100m: 1:05.07
(34.16)
150m: 1:39.45
(34.38)
200m: 2:14.24
(34.79)
250m: 2:48.92
(34.68)
300m: 3:23.86
(34.94)
350m: 3:58.89
(35.03)
400m: 4:34.02
(35.13)
450m: 5:09.23
(35.21)
500m: 5:44.60
(35.37)
550m: 6:20.94
(36.34)
600m: 6:57.46
(36.52)
650m: 7:33.69
(36.23)
700m: 8:10.34
(36.65)
750m: 8:45.97
(35.63)
800m: 9:20.25
(34.28)
6 Otso Mäkivuokko 2003 Gladius Kirkkonummi +0.70 9:22.18 +1:08.30
50m: 31.60
100m: 1:06.75
(35.15)
150m: 1:42.58
(35.83)
200m: 2:18.98
(36.40)
250m: 2:54.89
(35.91)
300m: 3:30.34
(35.45)
350m: 4:06.00
(35.66)
400m: 4:42.00
(36.00)
450m: 5:17.69
(35.69)
500m: 5:53.16
(35.47)
550m: 6:28.06
(34.90)
600m: 7:03.38
(35.32)
650m: 7:38.71
(35.33)
700m: 8:13.81
(35.10)
750m: 8:48.88
(35.07)
800m: 9:22.18
(33.30)
7 Matias Rasinmäki 2003 Cetus Espoo +0.59 9:27.97 +1:14.09
50m: 29.39
100m: 1:02.17
(32.78)
150m: 1:36.60
(34.43)
200m: 2:11.99
(35.39)
250m: 2:47.95
(35.96)
300m: 3:24.02
(36.07)
350m: 4:00.36
(36.34)
400m: 4:36.66
(36.30)
450m: 5:13.03
(36.37)
500m: 5:49.66
(36.63)
550m: 6:26.24
(36.58)
600m: 7:03.11
(36.87)
650m: 7:39.48
(36.37)
700m: 8:16.28
(36.80)
750m: 8:52.50
(36.22)
800m: 9:27.97
(35.47)
8 Ilmari Laitala 2003 Cetus Espoo +0.76 12:08.66 +3:54.78
50m: 39.71
100m: 1:24.25
(44.54)
150m: 2:10.65
(46.40)
200m: 2:56.23
(45.58)
250m: 3:41.96
(45.73)
300m: 4:28.24
(46.28)
350m: 5:15.40
(47.16)
400m: 6:01.47
(46.07)
450m: 6:47.92
(46.45)
500m: 7:34.27
(46.35)
550m: 8:20.30
(46.03)
600m: 9:06.45
(46.15)
650m: 9:52.98
(46.53)
700m: 10:38.96
(45.98)
750m: 11:24.62
(45.66)
800m: 12:08.66
(44.04)
Event official at: 1.11.2019 20:50:32
2019-11-01 20:50:42 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner