2019-12-12   05:37:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fyn Rundt 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Fyn Rundt 2    Udskriftsdato  02 november 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangør  Frem Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 november 2019         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub            1:05.96   
Mette Bruun-Petersen  2001  Tommerup Svømme Klub            1:06.53   
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup Svømme Klub            1:11.25   
Lærke D Huusfeldt  2006  Svendborg Svømme Klub            1:13.69   
Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub            1:14.30   
Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense            1:14.66   
Eszter Vad  2007  Nyborg Svømmeklub            1:16.28   
Oceane Cailho  2008  Nyborg Svømmeklub            1:20.04   
Sofia Mortensen  2007  Tommerup Svømme Klub            1:21.21   
10  Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg Svømme Klub            1:21.71   
11  Maya K. Alstrup-Lopez  2007  Frem Odense            1:22.31   
12  Marie Hartmann Johansen  2007  Frem Odense            1:23.78   
13  Johanne Terkelsen  2007  Svendborg Svømme Klub            1:23.87   
14  Ghezal Fahim  2005  Frem Odense            1:25.07   
15  Rebekka Elholm  2009  H2Odense            1:26.65   
16  Lisa Bjergmann Jensen  2007  Frem Odense            1:29.96   
17  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg Svømme Klub            1:31.64   
18  Nanna Steen Mühring  2009  Nyborg Svømmeklub            1:31.79   
19  Katrine Vølund  2008  Nyborg Svømmeklub            1:32.32   
20  Signe Christiansen  2008  Nyborg Svømmeklub            1:34.65   
21  Ida Marie Bo Nielsen  2008  Nyborg Svømmeklub            1:38.92   
22  Caroline B. Guldborg  2019  Nyborg Svømmeklub            1:47.55   
23  Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe Svømme Klub            1:51.42   
24  Alberte Hummelhoff  2010  Nyborg Svømmeklub            2:00.51   
25  Karla Krog  2011  Nyborg Svømmeklub            2:02.38   
26  Sarah Tranekjer  2008  H2Odense            2:05.38   
27  Anna Lindstedt  2010  Nyborg Svømmeklub            2:08.52   
Kamille Caspersen  2009  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
Meryem Ercaliskan  2007  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 november 2019 
Licens til Frem Odense  Udskriftstidspunkt  11:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark