Resultater for Tonntu-uinnit 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
lauantai
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pirkkolan uimahalli |
Organizer: |
HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Rintauinti Naiset Tytöt 12 - Finaali |
|
|
ME |
28.64 |
|
|
Alia ATKINSON |
1988 |
JAM |
JAM |
Toky, JPN |
|
26.10.2016 |
|
|
|
|
SE |
29.54 |
|
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV |
FIN |
Copenhagen, DEN |
|
13.12.2017 |
|
|
|
|
NSE |
30.74 |
|
|
Silja Känsäkoski |
1997 |
OU |
FIN |
Upplands Väsby, SWE |
|
13.12.2014 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
|
387 |
39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Greete Kikas |
2007 |
TOP Ujumisklubi |
|
271 |
44.11 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iisa-Erika Auranen |
2007 |
Uimaseura Aquila |
|
264 |
44.49 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
255 |
45.00 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
|
247 |
45.48 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gloria Sulg |
2008 |
Kalevi Ujumiskool |
|
245 |
45.62 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iris Kase |
2009 |
Kalevi Ujumiskool |
|
219 |
47.33 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Louise Taipale |
2007 |
Ekenäs Simsällskap |
|
217 |
47.47 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aida Laukkanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
215 |
47.67 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Charlotte-Sophia Suuroja |
2010 |
Kalevi Ujumiskool |
|
214 |
47.71 |
+8.54 |
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marilin Markson |
2007 |
Orca Swim Club MTÜ |
|
209 |
48.08 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Annela Sõgel |
2009 |
Kalevi Ujumiskool |
|
198 |
48.98 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aleksandra Kurs |
2008 |
Orca Swim Club MTÜ |
|
193 |
49.41 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mia Adriana Viilup |
2010 |
Kalevi Ujumiskool |
|
186 |
49.96 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veera Järvinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
|
185 |
50.07 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Maria Kaare |
2009 |
Kalevi Ujumiskool |
|
184 |
50.21 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Tõrra |
2009 |
Kalevi Ujumiskool |
|
181 |
50.47 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Inessa Sorokin |
2008 |
Orca Swim Club MTÜ |
|
178 |
50.70 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
|
172 |
51.30 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marianne Kokk |
2010 |
Kalevi Ujumiskool |
|
171 |
51.45 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Elizaveta Karulina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
166 |
51.87 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
165 |
52.07 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ines Kuorilehto |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
157 |
52.92 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Joanna Ilmarinen |
2008 |
Kalevi Ujumiskool |
|
156 |
52.96 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laura Leben |
2010 |
Orca Swim Club MTÜ |
|
127 |
56.70 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Liisa Loik |
2010 |
Orca Swim Club MTÜ |
|
125 |
56.98 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Melania Smirnova |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
122 |
57.45 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Christine Tokko |
2009 |
RAM Talinn |
|
111 |
59.28 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ronja Usmi |
2010 |
HTU Stadi |
|
98 |
1:01.75 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Grete Hallikivi |
2009 |
Orca Swim Club MTÜ |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liisbet Jaamaste |
2011 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carola Roostik |
2007 |
Orca Swim Club MTÜ |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fan Wu |
2009 |
HTU Stadi |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Almaleena Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lenna Marii Pruunlep |
2010 |
Orca Swim Club MTÜ |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14.12.2019 16.21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Rintauinti Naiset Tytöt 14 - Finaali |
|
|
ME |
28.64 |
|
|
Alia ATKINSON |
1988 |
JAM |
JAM |
Toky, JPN |
|
26.10.2016 |
|
|
|
|
SE |
29.54 |
|
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV |
FIN |
Copenhagen, DEN |
|
13.12.2017 |
|
|
|
|
NSE |
30.74 |
|
|
Silja Känsäkoski |
1997 |
OU |
FIN |
Upplands Väsby, SWE |
|
13.12.2014 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna-Marleen Mõtsnik |
2006 |
TOP Ujumisklubi |
|
535 |
35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saara Raulos |
2005 |
Cetus Espoo |
|
447 |
37.33 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Kero |
2005 |
ORCA Helsinki |
|
445 |
37.40 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elis Leetmaa |
2006 |
TOP Ujumisklubi |
|
436 |
37.66 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
|
426 |
37.94 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
394 |
38.94 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Angelina Praun |
2005 |
TOP Ujumisklubi |
|
370 |
39.76 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
370 |
39.77 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marikki Vuorisalo |
2005 |
Nummelan Kisaajat |
|
358 |
40.19 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juulia Lindfors |
2005 |
Cetus Espoo |
|
319 |
41.76 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saga Koho |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
275 |
43.88 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabel Rumask |
2006 |
Lahden Uimaseura |
|
259 |
44.80 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viivi Olkkonen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
223 |
47.08 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Janika Hinkkanen |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
|
163 |
52.24 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Lönnberg |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14.12.2019 16.21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Rintauinti Naiset Naiset - Finaali |
|
|
ME |
28.64 |
|
|
Alia ATKINSON |
1988 |
JAM |
JAM |
Toky, JPN |
|
26.10.2016 |
|
|
|
|
SE |
29.54 |
|
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV |
FIN |
Copenhagen, DEN |
|
13.12.2017 |
|
|
|
|
NSE |
30.74 |
|
|
Silja Känsäkoski |
1997 |
OU |
FIN |
Upplands Väsby, SWE |
|
13.12.2014 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Tietz |
2001 |
HTU Stadi |
|
527 |
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Marie Salm |
2002 |
ORCA Helsinki |
|
416 |
38.23 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martine Margna |
2003 |
TOP Ujumisklubi |
|
410 |
38.42 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
368 |
39.82 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Piia Kaivola |
1999 |
Cetus Espoo |
|
359 |
40.17 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Nyberg |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
321 |
41.68 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kia Kivelä |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
289 |
43.18 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenni Raittinen |
2001 |
Nurmijärven Uinti |
|
249 |
45.35 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liisa Penttinen |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
247 |
45.47 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14.12.2019 16.21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-14 16.21.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: HTU Stadi |
|
|
|
|
|
|