2020-05-25   20:34:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för ENA Games 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
ENA Games
Plats: Arrangör: SK Ena
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2020 till den 2 feb 2020
Gren 4, 100m Ryggsim Damer 13 år oä 13-14 år - Försök
Sponsor: Comfort Söderlunds Rör
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Finne 2007 Bålsta Simklubb +0.90 1:18.58 Q
50m: 37.92
100m: 1:18.58
(40.66)
2 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena +0.79 1:18.83 +0.25 Q
50m: 37.43
100m: 1:18.83
(41.40)
3 Alva Stadell 2006 Upsala Simsällskap +0.65 1:19.44 +0.86 Q
50m: 38.69
100m: 1:19.44
(40.75)
4 Moa Nordström 2007 Sala Simsällskap +0.76 1:22.49 +3.91 Q
50m: 39.91
100m: 1:22.49
(42.58)
5 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap +1.01 1:23.64 +5.06 Q
50m: 40.91
100m: 1:23.64
(42.73)
6 Anni Uljas 2007 Upsala Simsällskap +1.00 1:24.26 +5.68 Q
50m: 40.88
100m: 1:24.26
(43.38)
7 Signe Grundemar 2006 Upsala Simsällskap +0.75 1:24.75 +6.17
50m: 40.85
100m: 1:24.75
(43.90)
8 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap +0.72 1:25.69 +7.11
50m: 41.89
100m: 1:25.69
(43.80)
9 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap +0.67 1:26.46 +7.88
50m: 42.29
100m: 1:26.46
(44.17)
10 Louise Pallas 2006 Upsala Simsällskap +0.48 1:26.80 +8.22
50m: 42.71
100m: 1:26.80
(44.09)
11 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.79 1:26.91 +8.33
50m: 42.75
100m: 1:26.91
(44.16)
12 Elvira Wiell 2007 Sala Simsällskap +0.80 1:27.99 +9.41
50m: 42.78
100m: 1:27.99
(45.21)
13 Telin Jonsson 2007 Lindesbergs Simsällskap +0.72 1:34.97 +16.39
50m: 45.29
100m: 1:34.97
(49.68)
14 Linnea Alvin 2006 Simklubben Ena +0.83 1:35.55 +16.97
50m: 45.45
100m: 1:35.55
(50.10)
15 Märta Hamberg 2007 Upsala Simsällskap +0.71 1:38.26 +19.68
50m: 47.79
100m: 1:38.26
(50.47)
16 Sunniva Lundqvist 2007 Hallsberg Kumla Simklubb -.-- 1:48.78 +30.20
50m: 53.75
100m: 1:48.78
(55.03)
- Maj Grimnell 2007 Upsala Simsällskap +0.87 DSQ
- Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap +0.79 DSQ
- Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap +0.52 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 10:38:17
Gren 4, 100m Ryggsim Damer 13 år oä 15-16 år - Försök
Sponsor: Comfort Söderlunds Rör
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Tegin 2004 Lindesbergs Simsällskap +0.73 1:12.35 Q
50m: 35.49
100m: 1:12.35
(36.86)
2 Malva Morell 2004 Upsala Simsällskap +0.69 1:18.50 +6.15 Q
50m: 37.62
100m: 1:18.50
(40.88)
3 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap +0.91 1:19.69 +7.34 Q
50m: 38.78
100m: 1:19.69
(40.91)
4 Lovis Lång 2005 Upsala Simsällskap +0.71 1:22.71 +10.36 Q
50m: 40.62
100m: 1:22.71
(42.09)
5 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb +0.73 1:26.86 +14.51 Q
50m: 41.83
100m: 1:26.86
(45.03)
6 Linnea Malm 2005 Upplands-Bro Simsällskap +0.65 1:27.01 +14.66 Q
50m: 42.22
100m: 1:27.01
(44.79)
7 Liv Boman 2005 Sala Simsällskap +0.82 1:27.89 +15.54
50m: 43.81
100m: 1:27.89
(44.08)
- Tilde Svegårdh 2005 Simklubben Ena +0.77 DSQ
- Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap +0.94 DSQ
Grenen officiell:  2020-02-01 10:38:17
Gren 4, 100m Ryggsim Damer 13 år oä 17-99 år - Försök
Sponsor: Comfort Söderlunds Rör
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Salma Gabot 2001 Upsala Simsällskap +0.84 1:14.22 Q
50m: 35.63
100m: 1:14.22
(38.59)
2 Jeanna Wiell 2001 Sala Simsällskap +0.84 1:14.45 +0.23 Q
50m: 35.17
100m: 1:14.45
(39.28)
3 Vera Hermansson 2003 Upsala Simsällskap +0.75 1:15.14 +0.92 Q
50m: 35.93
100m: 1:15.14
(39.21)
4 Alice Nordén 2003 Lindesbergs Simsällskap +0.68 1:17.32 +3.10 Q
50m: 36.67
100m: 1:17.32
(40.65)
5 Alva Olsson 2002 Upsala Simsällskap +0.68 1:18.95 +4.73 Q
50m: 37.78
100m: 1:18.95
(41.17)
6 Emma Alfredeen 2003 Upsala Simsällskap +0.83 1:20.41 +6.19 Q
50m: 39.30
100m: 1:20.41
(41.11)
Grenen officiell:  2020-02-01 10:38:17
2020-02-01 10:38:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner