2020-04-01   08:22:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2019 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Hold - 2. DIVISION    Udskriftsdato  14 december 2019   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:39   
  Arrangør  VG17 & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  13 december 2019         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:50.43 12-08-2017 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 15-12-2013 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 27-11-2011 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Søby Mortensen  2001    757  28.09  58.39  1:29.72    2:01.12   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.04                 
                     
Naya Modin Thomsen  2003    707  28.29  59.28  1:31.64    2:03.94   
  Køge Svømmeklub  59:59.03                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    658  29.52  1:01.46  1:34.33    2:06.90   
  VG 17  59:59.03                 
                     
Emilie Wolf Sørensen  2003    651  29.34  1:01.20  1:34.27    2:07.41   
  Aarhus Swim  59:59.03                 
                     
My Phuong Bui  2003    650  29.49  1:01.85  1:34.85    2:07.47   
  H2Odense  59:59.04                 
                     
Caroline Trøjgaard  2005    615  29.62  1:02.06  1:36.17    2:09.83   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.04                 
                     
Anna Andersen  2007    614  29.33  1:02.06  1:36.03    2:09.92   
  VAT Copenhagen  59:59.03                 
                     
Nanna Langvad  2005    613  29.90  1:02.20  1:36.37    2:09.99   
  Aarhus Swim  59:59.04                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003    609  29.70  1:02.23  1:36.12    2:10.27   
  VAT Copenhagen  59:59.04                 
                     
10  Cecilie Baraviec  2000    608  30.53  1:03.47  1:37.00    2:10.34   
  H2Odense  59:59.03                 
                     
11  Michelle Mortensen  2002    602  30.46  1:03.79  1:37.85    2:10.76   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.04                 
                     
12  Ella Gohr Metz  2005    587  30.00  1:03.16  1:37.66    2:11.87   
  VG 17  59:59.04                 
                     
13  Amalie Brammer Kærgaard  2004    575  30.83  1:04.57  1:38.78    2:12.73   
  Gladsaxe Svømmeklub  59:59.03                 
                     
14  Mathilde Nielsen  2003    557  30.25  1:03.69  1:38.51    2:14.14   
  Holbæk Svømme Klub  59:59.03                 
                     
15  Helena Hvid Hansen  2001    557  30.51  1:04.02  1:38.76    2:14.20   
  Helsingør Svømmeklub  59:59.03                 
                     
16  Line Nøhr Petersen  2003    548  30.38  1:03.51  1:38.47    2:14.93   
  Køge Svømmeklub  59:59.04                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  14 december 2019 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  15:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark