2020-06-05   09:44:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H 2019 Åben Klasse - Finalen

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-H FINALE Åben Turnering    Udskriftsdato  15 december 2019   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  10:12   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  13 december 2019         
 
 
Løb 34, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Haderslev - Mix  1996  Haderslev Svømme Klub            3:42.91   
  Mads Stamholt  2003      25.72  53.56      53.56   
  Rasmus Petersen  2002      25.15  52.97      1:46.53   
  Nele Schulze  2004      27.01  57.03      2:43.56   
  Pernille Thastrup Hansen  2003      28.15  59.35      3:42.91   
                     
Helsinge - Mix  1997  Helsinge Svømmeklub            3:48.46   
  Nicklas Andersen  2001      26.29  54.45      54.45   
  Emily Gantriis  1999      26.00  54.98      1:49.43   
  Lukas Frederiksen  2004      27.48  57.59      2:47.02   
  Emily Hansen  2005      28.93  1:01.44      3:48.46   
                     
Kolding SK - Mix  2001  Kolding SK            3:55.97   
  Jacob Schelde Jensen  2001      26.89  57.64      57.64   
  Elma Gabela  2004      29.30  1:02.15      1:59.79   
  Cille Christensen  2004      28.46  59.13      2:58.92   
  Lasse Thulstrup  2004      27.48  57.05      3:55.97   
                     
Nyborg Svømmeklub - Mix  2001  Nyborg Svømmeklub            4:05.62   
  Iben Bak  2001      28.10  58.15      58.15   
  Piotr Stadnicki  2004      27.88  1:00.13      1:58.28   
  Silas Plaetner  2003      30.20  1:03.84      3:02.12   
  Maria Bebe Hansen  2004      30.46  1:03.50      4:05.62   
                     
Agf Åben - Mix  1996  Agfs Svømmeafdeling            4:06.19   
  Valdemar Kjærgaard  2001      26.28  55.76      55.76   
  Markus Toft  2003      26.57  54.83      1:50.59   
  Marie Kromann Møller  2006      33.18  1:10.05      3:00.64   
  Natascha Alexandra Green  2000      30.82  1:05.55      4:06.19   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  15 december 2019 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark