Tulokset Höstsimiaden 2019, Åkersberga
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4x50m Frisim Damer 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim 1 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
AE0410 |
|
38.16 |
|
|
|
|
38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
AH2409 |
|
39.67 |
|
|
|
|
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Javehed |
2009 |
AL1809 |
|
33.79 |
|
|
|
|
1:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
AQ0609 |
|
34.46 |
|
|
|
|
2:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danderyds Simförening |
10 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:30.15 |
+4.07 |
|
|
|
|
Signe Roos |
2009 |
AQ1009 |
|
37.09 |
|
|
|
|
37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Rosander |
2009 |
AI3609 |
|
37.20 |
|
|
|
|
1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Dijkstra |
2009 |
AQ0809 |
|
39.23 |
|
|
|
|
1:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma von Sydow |
2009 |
AT1209 |
|
36.63 |
|
|
|
|
2:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim lag 2 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:48.30 |
+22.22 |
|
|
|
|
Linnéa Berndtsson |
2010 |
AJ8610 |
|
40.97 |
|
|
|
|
40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Olsson |
2010 |
AJ8410 |
|
45.68 |
|
|
|
|
1:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
AJ8810 |
|
43.39 |
|
|
|
|
2:10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Franzén |
2009 |
AS8609 |
|
38.26 |
|
|
|
|
2:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 09:04:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:50:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 4x50m Frisim Herrar 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim 1 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Holmgren |
2009 |
AA9309 |
|
33.50 |
|
|
|
|
33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilhelm Perrier |
2009 |
AI7109 |
|
36.18 |
|
|
|
|
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Luke Granlund |
2009 |
AK6909 |
|
43.63 |
|
|
|
|
1:53.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Smids |
2009 |
AK8109 |
|
37.68 |
|
|
|
|
2:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim lag 2 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:52.09 |
+21.10 |
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
AF0310 |
|
41.99 |
|
|
|
|
41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
AE9510 |
|
47.43 |
|
|
|
|
1:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Alsen |
2009 |
AK7909 |
|
41.45 |
|
|
|
|
2:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Larsson |
2009 |
AL1509 |
|
41.22 |
|
|
|
|
2:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Åkersberga Simsällskap |
10 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Vidar Söderström |
2009 |
AD1309 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludwig Dehnisch Berg |
2009 |
AD3109 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Grimsrud |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Sandberg Näckdal |
2010 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 09:10:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 11:03:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 4x50m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim F 11-12 Lag 1 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Stina Pedersen |
2007 |
AN5807 |
+0.69 |
35.48 |
|
|
|
|
35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Allert |
2007 |
AZ3407 |
|
37.88 |
|
|
|
|
1:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
AF0208 |
|
30.48 |
|
|
|
|
1:43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Alsén |
2007 |
AJ5207 |
|
29.43 |
|
|
|
|
2:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim F 11-12 Lag 2 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:20.52 |
+7.25 |
|
|
|
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
BH0607 |
+0.79 |
35.57 |
|
|
|
|
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
AN1807 |
|
41.07 |
|
|
|
|
1:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Gong |
2007 |
AN2807 |
|
31.96 |
|
|
|
|
1:48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Dvali |
2007 |
AY4207 |
|
31.92 |
|
|
|
|
2:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danderyds Simförening |
12 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:26.81 |
+13.54 |
|
|
|
|
Hanna Wickström |
2007 |
BC0407 |
+0.59 |
35.50 |
|
|
|
|
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
AU8208 |
|
42.91 |
|
|
|
|
1:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
AQ5208 |
|
36.41 |
|
|
|
|
1:54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
AK8807 |
|
31.99 |
|
|
|
|
2:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim F 11-12 Lag 3 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:36.24 |
+22.97 |
|
|
|
|
Emilia Rylander |
2008 |
AS7408 |
+0.83 |
40.96 |
|
|
|
|
40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
AZ3807 |
|
41.47 |
|
|
|
|
1:22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Coral Carlsson |
2008 |
BB2808 |
|
40.73 |
|
|
|
|
2:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Mikalsen |
2008 |
AS6808 |
|
33.08 |
|
|
|
|
2:36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Norrtälje Simklubb |
12 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
2:39.96 |
+26.69 |
|
|
|
|
Viola Blomberg |
2007 |
AJ8807 |
+0.82 |
38.33 |
|
|
|
|
38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Hållinder |
2007 |
BC1407 |
|
41.67 |
|
|
|
|
1:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Blomgren |
2008 |
BB3608 |
|
42.87 |
|
|
|
|
2:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edna Obradovac |
2007 |
BL1207 |
|
37.09 |
|
|
|
|
2:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Täby Sim F 11-12 Lag 4 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:46.71 |
+33.44 |
|
|
|
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
AX4608 |
+0.78 |
42.94 |
|
|
|
|
42.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
AS7608 |
|
46.62 |
|
|
|
|
1:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Ju |
2007 |
BB1807 |
|
40.78 |
|
|
|
|
2:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
AX6008 |
|
36.37 |
|
|
|
|
2:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Åkersberga Simsällskap My2 |
12 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:51.29 |
+38.02 |
|
|
|
|
Matilda Larsson |
2007 |
BH9607 |
+0.72 |
44.64 |
|
|
|
|
44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Von Scherling |
2007 |
BD8807 |
|
44.80 |
|
|
|
|
1:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ceverina Lindström |
2007 |
BD0607 |
|
42.35 |
|
|
|
|
2:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Blom |
2008 |
AI8208 |
|
39.50 |
|
|
|
|
2:51.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Täby Sim F 11-12 Lag 5 |
11 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:02.22 |
+48.95 |
|
|
|
|
Alva Björk |
2008 |
AS9408 |
+0.89 |
46.29 |
|
|
|
|
46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester von Goës |
2008 |
AX5008 |
|
49.17 |
|
|
|
|
1:35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Zhang |
2008 |
AX5408 |
|
45.51 |
|
|
|
|
2:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
AX4808 |
|
41.25 |
|
|
|
|
3:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Täby Sim F 11-12 Lag 6 |
11 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:10.23 |
+56.96 |
|
|
|
|
Astrid Flossing |
2008 |
BE6808 |
+0.61 |
49.51 |
|
|
|
|
49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Wang |
2008 |
AX5608 |
|
46.15 |
|
|
|
|
1:35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
AY5008 |
|
54.02 |
|
|
|
|
2:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Elander |
2008 |
BE5408 |
|
40.55 |
|
|
|
|
3:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 09:26:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 11:13:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 4x50m Medley Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim P 11-12 Lag 1 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Troy Sevonen |
2008 |
AE6708 |
+0.60 |
35.29 |
|
|
|
|
35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ersson |
2007 |
AD5307 |
|
40.14 |
|
|
|
|
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Lörinc |
2007 |
AO8507 |
|
35.33 |
|
|
|
|
1:50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Talipov |
2007 |
AN8107 |
|
31.84 |
|
|
|
|
2:22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim P 11-12 Lag 2 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:36.23 |
+13.63 |
|
|
|
|
Tor Carlén |
2008 |
AG4508 |
+0.75 |
38.97 |
|
|
|
|
38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Lundström |
2007 |
AO9307 |
|
44.98 |
|
|
|
|
1:23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Thermaenius |
2007 |
AL5907 |
|
36.84 |
|
|
|
|
2:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Olsson |
2008 |
AE5708 |
|
35.44 |
|
|
|
|
2:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim P 11-12 Lag 3 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:41.04 |
+18.44 |
|
|
|
|
Edward Watson |
2008 |
AC8108 |
+0.63 |
41.76 |
|
|
|
|
41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Törnqvist |
2008 |
AJ9308 |
|
45.12 |
|
|
|
|
1:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Larsson |
2007 |
AO0507 |
|
39.48 |
|
|
|
|
2:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gideon Larsson |
2008 |
AG6508 |
|
34.68 |
|
|
|
|
2:41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim P 11-12 Lag 4 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:53.67 |
+31.07 |
|
|
|
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
AJ0508 |
+0.70 |
43.09 |
|
|
|
|
43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matteo Costa |
2008 |
AJ6508 |
|
51.34 |
|
|
|
|
1:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yichen SUN |
2007 |
AK8707 |
|
42.47 |
|
|
|
|
2:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Zuhr |
2007 |
AR4107 |
|
36.77 |
|
|
|
|
2:53.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Danderyds Simförening |
12 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Rosander |
2007 |
AN4307 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amaury Lacaze |
2008 |
AR0108 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Lagerlöf |
2007 |
AR5507 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Oechtering |
2008 |
AR0308 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 09:26:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 11:15:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
+0.54 |
|
48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnéa Berndtsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
50.14 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Olsson |
2010 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
54.75 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Arnesson |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.62 |
|
56.55 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 09:40:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 09:56:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyds Simförening |
+0.75 |
|
45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
50.25 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Sommar |
2010 |
Täby Sim |
+0.74 |
|
53.39 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Grimsrud |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Eriksson |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 09:43:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 09:45:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
+0.61 |
|
38.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
39.45 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Björk Hedelin |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.66 |
|
44.83 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.72 |
|
45.62 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.83 |
|
45.64 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
46.25 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
+0.78 |
|
47.17 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
+0.87 |
|
47.43 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elly Lundström |
2009 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
58.77 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Roos |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 09:48:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 09:54:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.59 |
|
37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilhelm Perrier |
2009 |
Täby Sim |
+0.81 |
|
43.94 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
+0.87 |
|
44.31 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Nielsen |
2009 |
Danderyds Simförening |
+0.63 |
|
44.35 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
46.54 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
+0.53 |
|
50.36 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.66 |
|
1:01.20 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludwig Dehnisch Berg |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.40 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
+0.53 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 09:52:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:02:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
|
1:14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.65 |
|
1:25.41 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.63 |
|
1:27.05 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.62 |
|
1:28.27 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.77 |
|
1:29.50 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.77 |
|
1:29.88 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
+0.90 |
|
1:30.53 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Coral Carlsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
1:30.65 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
+0.95 |
|
1:32.17 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.73 |
|
1:32.90 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.83 |
|
1:34.18 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
emilia säther |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
1:35.18 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malin Blomgren |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.74 |
|
1:37.14 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
+1.00 |
|
1:39.56 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ester Isaksson |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
+0.80 |
|
1:41.22 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
+0.78 |
|
1:42.59 |
+28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nina Wang |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
1:44.24 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
+0.78 |
|
1:44.75 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.78 |
|
1:45.49 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
+0.62 |
|
1:52.54 |
+38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rebecka Tousek |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
+0.96 |
|
1:55.70 |
+41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:03:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:04:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
1:17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.74 |
|
1:22.07 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
+0.78 |
|
1:26.53 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
1:30.23 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Törnqvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
1:33.20 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
1:35.12 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:39.88 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.87 |
|
1:40.32 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
+0.83 |
|
1:40.82 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrian Fardi |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.82 |
|
1:41.17 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
+0.87 |
|
1:43.17 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriel Florin |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
1:57.89 |
+40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chengtai Li |
2008 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:12:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:13:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:26.42 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:29.08 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:29.55 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:30.03 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:30.37 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:32.48 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:33.50 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:34.15 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:34.75 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicole Dvali |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:37.60 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:41.67 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ceverina Lindström |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:44.18 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:45.47 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Cederholm |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:49.17 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:52.44 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edna Obradovac |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:17:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:18:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:26.60 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:29.90 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:36.39 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:39.30 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:42.09 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:42.36 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:42.78 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:43.26 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:43.69 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:47.12 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Strandman |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:22:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:23:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
45.72 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
49.30 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
49.39 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
50.08 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
50.38 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Björk Hedelin |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
51.94 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elly Lundström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
54.30 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
55.07 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilda Sterner |
2009 |
Täby Sim |
|
|
56.27 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
57.58 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kiana Mirzakhani |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
58.27 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:36:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:37:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilhelm Perrier |
2009 |
Täby Sim |
|
|
50.71 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Carlander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
51.51 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
52.87 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
53.36 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:01.40 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vidar Söderström |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludwig Dehnisch Berg |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:40:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:45:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:40.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:41:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:45:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Medley Herrar 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Sommar |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:53.77 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 10:44:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 10:45:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4x50m Medley Damer 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim 1 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
AQ0609 |
+0.61 |
38.91 |
|
|
|
|
38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Bebenek |
2010 |
AE0410 |
|
50.01 |
|
|
|
|
1:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Javehed |
2009 |
AL1809 |
|
38.78 |
|
|
|
|
2:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
AH2409 |
|
40.10 |
|
|
|
|
2:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Danderyds Simförening |
10 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Dijkstra |
2009 |
AQ0809 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma von Sydow |
2009 |
AT1209 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Rosander |
2009 |
AI3609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Roos |
2009 |
AQ1009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 2 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Berndtsson |
2010 |
AJ8610 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elly Lundström |
2009 |
AS2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Franzén |
2009 |
AS8609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Sterner |
2009 |
AS8809 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 15:05:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 15:06:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 4x50m Medley Herrar 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim 1 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:55.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilhelm Perrier |
2009 |
AI7109 |
+0.71 |
42.89 |
|
|
|
|
42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
David Sommar |
2010 |
AF5510 |
|
52.96 |
|
|
|
|
1:35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Holmgren |
2009 |
AA9309 |
|
39.35 |
|
|
|
|
2:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Smids |
2009 |
AK8109 |
|
40.15 |
|
|
|
|
2:55.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim lag 2 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:17.03 |
+21.68 |
|
|
|
|
Malte Steinle |
2009 |
AI6909 |
+0.58 |
47.48 |
|
|
|
|
47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luke Granlund |
2009 |
AK6909 |
|
52.46 |
|
|
|
|
1:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Alsen |
2009 |
AK7909 |
|
54.23 |
|
|
|
|
2:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
AF0310 |
|
42.86 |
|
|
|
|
3:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 15:08:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 15:09:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:48.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:48.44 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:49.45 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:50.66 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:00.02 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicole Dvali |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:00.13 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:00.31 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:06.46 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
3:06.66 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:06.89 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
3:07.72 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
3:08.22 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
3:13.96 |
+25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Edna Obradovac |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
3:48.58 |
+1:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 15:27:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 15:28:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Medley Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:45.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:55.60 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:59.77 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
3:06.27 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
3:12.45 |
+26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:18.81 |
+33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:25.94 |
+40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 15:36:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 15:37:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:23.97 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:24.20 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:26.16 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:27.05 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:28.00 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:28.04 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Coral Carlsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:29.50 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malin Blomgren |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:31.81 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:32.26 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:32.44 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:32.64 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:34.22 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:35.09 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:39.29 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:40.07 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ester Isaksson |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
1:41.49 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nina Wang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:41.87 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:42.40 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:43.83 |
+29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:44.11 |
+29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:46.69 |
+32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:51.55 |
+37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rebecka Tousek |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
emilia säther |
2008 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 15:45:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 15:46:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Medley Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:18.15 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:27.53 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:28.74 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:32.13 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:32.91 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:35.91 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:36.83 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adrian Fardi |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:40.50 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:48.89 |
+31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Ander |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:59.53 |
+41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 15:57:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 15:59:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Medley Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:26.12 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:35.48 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Björk Hedelin |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:38.13 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:38.60 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:39.05 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:40.33 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Roos |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:41.70 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:41.72 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilda Sterner |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elly Lundström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:01:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:01:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Medley Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilhelm Perrier |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:36.84 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:37.43 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:45.63 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:56.63 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:02:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:03:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:07.44 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:07.83 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:12.11 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Dvali |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:12.37 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:12.51 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:12.76 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:13.80 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:14.01 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:15.98 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:16.64 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:17.60 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Märta Sjöberg |
2007 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
1:18.16 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:18.19 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:18.47 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:18.83 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Cederholm |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:26.59 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Edna Obradovac |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:26.71 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ceverina Lindström |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:28.81 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Saga De Geer |
2007 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
1:37.60 |
+32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:19:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:19:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:11.03 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:14.12 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:17.91 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:18.50 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:18.52 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:18.58 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:19.66 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:21.55 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:21.99 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:22.64 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Strandman |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:31.69 |
+27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:23:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:23:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Damer 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
49.87 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Märta Sundling |
2010 |
Danderyds Simförening |
|
|
55.59 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
57.20 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
57.24 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnéa Berndtsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
58.11 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Olsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:06.00 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alicia Arnesson |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:27:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:29:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 50m Bröstsim Herrar 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Sommar |
2010 |
Täby Sim |
|
|
52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyds Simförening |
|
|
54.49 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
59.09 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
59.37 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Eriksson |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:29:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:30:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 4x50m Frisim Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim F 11-12 Lag 1 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
AF0208 |
|
27.91 |
|
|
|
|
27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Alsén |
2007 |
AJ5207 |
|
30.63 |
|
|
|
|
58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Gong |
2007 |
AN2807 |
|
29.62 |
|
|
|
|
1:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Allert |
2007 |
AZ3407 |
|
33.03 |
|
|
|
|
2:01.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danderyds Simförening |
12 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:08.55 |
+7.36 |
|
|
|
|
Hanna Wickström |
2007 |
BC0407 |
|
33.00 |
|
|
|
|
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
AU8208 |
|
32.77 |
|
|
|
|
1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
AQ5208 |
|
32.83 |
|
|
|
|
1:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
AK8807 |
|
29.95 |
|
|
|
|
2:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim F 11-12 Lag 2 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:09.90 |
+8.71 |
|
|
|
|
Nicole Dvali |
2007 |
AY4207 |
|
31.98 |
|
|
|
|
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
BH0607 |
|
33.37 |
|
|
|
|
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
AN1807 |
|
32.39 |
|
|
|
|
1:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stina Pedersen |
2007 |
AN5807 |
|
32.16 |
|
|
|
|
2:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Norrtälje Simklubb |
12 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
2:21.52 |
+20.33 |
|
|
|
|
Tyra Hållinder |
2007 |
BC1407 |
|
34.48 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Blomberg |
2007 |
AJ8807 |
|
34.20 |
|
|
|
|
1:08.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin Blomgren |
2008 |
BB3608 |
|
35.13 |
|
|
|
|
1:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edna Obradovac |
2007 |
BL1207 |
|
37.71 |
|
|
|
|
2:21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim F 11-12 Lag 4 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:27.18 |
+25.99 |
|
|
|
|
Molly Ju |
2007 |
BB1807 |
|
35.89 |
|
|
|
|
35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
AX4608 |
|
36.18 |
|
|
|
|
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
AS7608 |
|
37.92 |
|
|
|
|
1:49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
AX6008 |
|
37.19 |
|
|
|
|
2:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Åkersberga Simsällskap Lag 1 |
12 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:31.58 |
+30.39 |
|
|
|
|
Alma Cederholm |
2007 |
AN6407 |
|
38.28 |
|
|
|
|
38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cajsa Bergen |
2008 |
AW2808 |
|
39.33 |
|
|
|
|
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie Bocké |
2008 |
AC3408 |
|
38.48 |
|
|
|
|
1:56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
AI7607 |
|
35.49 |
|
|
|
|
2:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Täby Sim F 11-12 Lag 5 |
11 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:39.96 |
+38.77 |
|
|
|
|
Alva Björk |
2008 |
AS9408 |
|
40.14 |
|
|
|
|
40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Ester von Goës |
2008 |
AX5008 |
|
41.02 |
|
|
|
|
1:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Zhang |
2008 |
AX5408 |
|
39.81 |
|
|
|
|
2:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
AX4808 |
|
38.99 |
|
|
|
|
2:39.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Täby Sim F 11-12 Lag 6 |
11 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:40.69 |
+39.50 |
|
|
|
|
Freja Hoffert |
2008 |
AX5808 |
|
39.27 |
|
|
|
|
39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Sjöberg |
2008 |
AY5008 |
|
41.63 |
|
|
|
|
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Wang |
2008 |
AX5608 |
|
39.45 |
|
|
|
|
2:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Elander |
2008 |
BE5408 |
|
40.34 |
|
|
|
|
2:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Norrtälje Simklubb lag 2 |
12 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
2:42.61 |
+41.42 |
|
|
|
|
Tyra Lampén |
2007 |
BC2407 |
|
43.24 |
|
|
|
|
43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ines Segrell |
2008 |
|
|
40.96 |
|
|
|
|
1:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
|
|
41.78 |
|
|
|
|
2:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Stenman Graflind |
2007 |
AV3207 |
|
36.63 |
|
|
|
|
2:42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Täby Sim F 11-12 Lag 7 |
11 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:04.12 |
+1:02.9 |
|
|
|
|
Sara Hellström |
2008 |
BG4408 |
|
39.58 |
|
|
|
|
39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Flossing |
2008 |
BE6808 |
|
45.45 |
|
|
|
|
1:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Sieppi |
2008 |
BE7008 |
|
48.30 |
|
|
|
|
2:13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Lindblad |
2008 |
BE8608 |
|
50.79 |
|
|
|
|
3:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim F 11-12 Lag 3 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
AZ3807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Rylander |
2008 |
AS7408 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Mikalsen |
2008 |
AS6808 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Coral Carlsson |
2008 |
BB2808 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:44:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:45:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 4x50m Frisim Herrar 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim P 11-12 Lag 1 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ersson |
2007 |
AD5307 |
|
30.87 |
|
|
|
|
30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Troy Sevonen |
2008 |
AE6708 |
|
30.41 |
|
|
|
|
1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Theo Thermaenius |
2007 |
AL5907 |
|
34.04 |
|
|
|
|
1:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Lörinc |
2007 |
AO8507 |
|
32.38 |
|
|
|
|
2:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danderyds Simförening |
12 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:14.89 |
+7.19 |
|
|
|
|
William Lagerlöf |
2007 |
AR5507 |
|
28.88 |
|
|
|
|
28.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Oechtering |
2008 |
AR0308 |
|
33.78 |
|
|
|
|
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Rosander |
2007 |
AN4307 |
|
34.04 |
|
|
|
|
1:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amaury Lacaze |
2008 |
AR0108 |
|
38.19 |
|
|
|
|
2:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim P 11-12 Lag 2 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:20.69 |
+12.99 |
|
|
|
|
Arvid Larsson |
2007 |
AO0507 |
|
35.40 |
|
|
|
|
35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Erik Talipov |
2007 |
AN8107 |
|
32.93 |
|
|
|
|
1:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noel Lundström |
2007 |
AO9307 |
|
35.90 |
|
|
|
|
1:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Olsson |
2008 |
AE5708 |
|
36.46 |
|
|
|
|
2:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim P 11-12 Lag 3 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:22.41 |
+14.71 |
|
|
|
|
Edward Watson |
2008 |
AC8108 |
|
34.63 |
|
|
|
|
34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tor Carlén |
2008 |
AG4508 |
|
33.82 |
|
|
|
|
1:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gideon Larsson |
2008 |
AG6508 |
|
37.02 |
|
|
|
|
1:45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yichen SUN |
2007 |
AK8707 |
|
36.94 |
|
|
|
|
2:22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim P 11-12 Lag 4 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:41.98 |
+34.28 |
|
|
|
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
AJ0508 |
|
39.67 |
|
|
|
|
39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Zuhr |
2007 |
AR4107 |
|
37.10 |
|
|
|
|
1:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
AQ5308 |
|
40.88 |
|
|
|
|
1:57.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Florin |
2008 |
AQ5108 |
|
44.33 |
|
|
|
|
2:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-11-30 16:48:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-30 16:49:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 4x50m Frisim Mixed 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim 1 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Holmgren |
2009 |
AA9309 |
|
33.59 |
|
|
|
|
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
AQ0609 |
|
34.99 |
|
|
|
|
1:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Javehed |
2009 |
AL1809 |
|
34.65 |
|
|
|
|
1:43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Smids |
2009 |
AK8109 |
|
36.91 |
|
|
|
|
2:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danderyds Simförening |
10 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:36.25 |
+16.11 |
|
|
|
|
Signe Roos |
2009 |
AQ1009 |
|
37.34 |
|
|
|
|
37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
|
|
39.79 |
|
|
|
|
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Dijkstra |
2009 |
AQ0809 |
|
41.30 |
|
|
|
|
1:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Nielsen |
2009 |
|
|
37.82 |
|
|
|
|
2:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim lag 3 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:47.78 |
+27.64 |
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
AF0310 |
|
41.21 |
|
|
|
|
41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
AJ8810 |
|
44.85 |
|
|
|
|
1:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Alsen |
2009 |
AK7909 |
|
43.20 |
|
|
|
|
2:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Sterner |
2009 |
AS8809 |
|
38.52 |
|
|
|
|
2:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim lag 4 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:54.78 |
+34.64 |
|
|
|
|
Linnéa Berndtsson |
2010 |
AJ8610 |
|
41.63 |
|
|
|
|
41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Olsson |
2010 |
AJ8410 |
|
46.48 |
|
|
|
|
1:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Sommar |
2010 |
AF5510 |
|
43.97 |
|
|
|
|
2:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Steinle |
2009 |
AI6909 |
|
42.70 |
|
|
|
|
2:54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim lag 2 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
AH2409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Franzén |
2009 |
AS8609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
AE9510 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luke Granlund |
2009 |
AK6909 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 09:07:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 09:08:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Fjärilsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:19.35 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:22.87 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:24.40 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:25.78 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:26.41 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:32.24 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicole Dvali |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:33.89 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:34.01 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:34.74 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 09:10:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 09:11:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Fjärilsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:20.62 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:27.69 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:31.75 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:32.03 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:35.06 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:37.23 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:43.59 |
+26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:44.55 |
+27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 09:15:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 09:15:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Bröstsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:38.10 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:40.01 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:40.18 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nina Wang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:41.80 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:42.35 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:42.88 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:44.01 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:44.20 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:45.17 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:46.85 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:49.43 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Löfgren |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:49.78 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:51.44 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:53.09 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:03.38 |
+35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Sieppi |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:06.87 |
+39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Lindblad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:06.93 |
+39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:07.32 |
+39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 09:28:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 09:35:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Bröstsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:34.97 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Törnqvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:37.73 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:40.73 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:42.64 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:43.19 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:43.43 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:43.48 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:46.04 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:48.55 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:49.95 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adrian Fardi |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:53.18 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:54.72 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Raoul Danes |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:01.40 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
David Ander |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:10.86 |
+39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chengtai Li |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 09:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 09:34:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
34.18 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Roos |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
37.10 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
37.64 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
37.67 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Björk Hedelin |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
38.32 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilda Sterner |
2009 |
Täby Sim |
|
|
39.25 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
39.67 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
39.81 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
40.58 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Wahlquist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
46.56 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elly Lundström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
48.35 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 09:43:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 09:44:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Frisim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
38.29 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Nielsen |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
39.09 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Steinle |
2009 |
Täby Sim |
|
|
41.15 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
42.15 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
43.60 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
59.39 |
+25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vidar Söderström |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 09:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 09:47:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Frisim Damer 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristina Tylets |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnéa Berndtsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
42.70 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
Täby Sim |
|
|
44.60 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Olsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
47.43 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
48.69 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Arnesson |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
51.15 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 09:47:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 09:57:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Frisim Herrar 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joshua myrnäs |
2010 |
Danderyds Simförening |
|
|
40.04 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Sommar |
2010 |
Täby Sim |
|
|
44.80 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Sandberg Näckdal |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
51.02 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Grimsrud |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Eriksson |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 09:50:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 09:57:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 25m Fjärilsim Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
18.24 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
18.88 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
18.95 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma von Sydow |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
19.42 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
19.79 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
20.72 |
+4.45 |
|
TBL |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Roos |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
20.72 |
+4.45 |
|
TBL |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Björk Hedelin |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
20.80 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kiana Mirzakhani |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
23.77 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyds Simförening |
|
|
26.59 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Wahlquist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
27.42 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elly Lundström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
27.95 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 10:10:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 10:16:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 25m Fjärilsim Herrar 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
19.17 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
23.15 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Steinle |
2009 |
Täby Sim |
|
|
23.34 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 10:12:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 10:14:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 25m Fjärilsim Damer 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Olsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
25.31 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Märta Sundling |
2010 |
Danderyds Simförening |
|
|
26.26 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 10:13:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 10:14:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 25m Fjärilsim Herrar 9 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tage Carlén |
2010 |
Täby Sim |
|
|
24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Sommar |
2010 |
Täby Sim |
|
|
26.39 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 10:13:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 10:14:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 200m Frisim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:39.70 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:42.92 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:50.57 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:55.20 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:56.41 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:00.51 |
+36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:09.20 |
+45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:19.91 |
+56.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Löfgren |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:21.28 |
+57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:23.71 |
+1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:31.61 |
+1:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:36.64 |
+1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:38.18 |
+1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nina Wang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:41.02 |
+1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 10:29:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 10:30:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Frisim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
2:46.32 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:46.60 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:54.58 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:55.76 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Törnqvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:00.30 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
3:04.06 |
+34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:04.49 |
+34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:05.75 |
+35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:21.64 |
+51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
3:22.20 |
+52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriel Florin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:37.86 |
+1:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
David Ander |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
3:39.00 |
+1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 10:41:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 10:41:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 4x50m Medley Mixed 10 år oy - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim 1 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
2:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
AQ0609 |
+0.68 |
39.67 |
|
|
|
|
39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Holmgren |
2009 |
AA9309 |
|
43.72 |
|
|
|
|
1:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Javehed |
2009 |
AL1809 |
|
40.14 |
|
|
|
|
2:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Smids |
2009 |
AK8109 |
|
37.61 |
|
|
|
|
2:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danderyds Simförening |
10 |
Danderyds Simförening |
|
|
|
|
|
2:56.18 |
+15.04 |
|
|
|
|
Joshua myrnäs |
2010 |
|
+0.82 |
45.48 |
|
|
|
|
45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Carlander |
2009 |
|
|
50.10 |
|
|
|
|
1:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Rosander |
2009 |
AI3609 |
|
43.65 |
|
|
|
|
2:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma von Sydow |
2009 |
AT1209 |
|
36.95 |
|
|
|
|
2:56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Täby Sim lag 2 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:09.16 |
+28.02 |
|
|
|
|
Malte Steinle |
2009 |
AI6909 |
+0.61 |
50.94 |
|
|
|
|
50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
David Sommar |
2010 |
AF5510 |
|
52.22 |
|
|
|
|
1:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
AH2409 |
|
46.90 |
|
|
|
|
2:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilda Sterner |
2009 |
AS8809 |
|
39.10 |
|
|
|
|
3:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Täby Sim lag 4 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:11.25 |
+30.11 |
|
|
|
|
Luke Granlund |
2009 |
AK6909 |
+0.52 |
47.38 |
|
|
|
|
47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elly Lundström |
2009 |
AS2009 |
|
56.66 |
|
|
|
|
1:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Franzén |
2009 |
AS8609 |
|
47.14 |
|
|
|
|
2:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tage Carlén |
2010 |
AF0310 |
|
40.07 |
|
|
|
|
3:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Täby Sim lag 3 |
10 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
3:34.58 |
+53.44 |
|
|
|
|
Linnéa Berndtsson |
2010 |
AJ8610 |
+0.94 |
52.75 |
|
|
|
|
52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Hedvig Flossing |
2010 |
AJ8810 |
|
1:00.48 |
|
|
|
|
1:53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Alsen |
2009 |
AK7909 |
|
57.08 |
|
|
|
|
2:50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
AE9510 |
|
44.27 |
|
|
|
|
3:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 10:46:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 10:46:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 4x100m Medley Mixed 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim Mix 11-12 Lag 1 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
5:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Troy Sevonen |
2008 |
AE6708 |
+0.67 |
37.75 |
1:18.69 |
|
|
|
1:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ersson |
2007 |
AD5307 |
|
41.92 |
1:28.80 |
|
|
|
2:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
AF0208 |
|
32.17 |
1:14.29 |
|
|
|
4:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Alsén |
2007 |
AJ5207 |
|
29.55 |
1:04.08 |
|
|
|
5:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Norrtälje Simklubb |
12 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
5:47.70 |
+41.84 |
|
|
|
|
Viola Blomberg |
2007 |
AJ8807 |
|
40.14 |
1:25.36 |
|
|
|
1:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Hållinder |
2007 |
BC1407 |
|
42.93 |
1:32.25 |
|
|
|
2:57.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Blomberg |
2008 |
AE4508 |
|
37.49 |
1:23.71 |
|
|
|
4:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loke Beronius |
2008 |
AH3708 |
|
41.34 |
1:26.38 |
|
|
|
5:47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Täby Sim Mix 11-12 Lag 2 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Stina Pedersen |
2007 |
AN5807 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Allert |
2007 |
AZ3407 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Lörinc |
2007 |
AO8507 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Talipov |
2007 |
AN8107 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 15:07:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 15:07:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 50m Fjärilsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
36.77 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
37.91 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malin Blomgren |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
40.07 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
40.14 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
41.55 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
42.95 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
44.08 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
44.09 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
44.54 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
|
|
44.73 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
48.86 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
49.20 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nina Wang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
50.55 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
|
51.57 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
51.85 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
|
|
52.12 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Löfgren |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 15:15:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 15:16:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 50m Fjärilsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
37.23 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
40.01 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
40.38 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
40.64 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
42.10 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
44.59 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo Törnqvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
44.95 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
|
|
45.40 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrian Fardi |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
47.17 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
48.20 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
52.05 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:01.56 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 15:20:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 15:20:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 100m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
+0.82 |
|
1:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
1:16.25 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
+0.96 |
|
1:16.68 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.65 |
|
1:17.96 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Dvali |
2007 |
Täby Sim |
+0.69 |
|
1:19.52 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
1:20.14 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.85 |
|
1:20.57 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.58 |
|
1:23.63 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viola Blomberg |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.84 |
|
1:25.35 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.91 |
|
1:26.36 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
+0.60 |
|
1:28.56 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Estelle Liljeblad |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.29 |
|
1:28.98 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.75 |
|
1:30.89 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
1:31.55 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Edna Obradovac |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
+0.66 |
|
1:36.53 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ceverina Lindström |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.65 |
|
1:39.17 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 15:25:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 15:26:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 100m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.80 |
|
1:18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
1:24.77 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.79 |
|
1:25.93 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
1:27.59 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.86 |
|
1:32.22 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
+0.81 |
|
1:32.32 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
+0.83 |
|
1:34.81 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
1:38.20 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
+0.69 |
|
1:39.47 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 15:31:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 15:32:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 100m Frisim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:13.35 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:14.70 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:16.53 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:18.73 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malin Blomgren |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:20.12 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:21.32 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:22.72 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:23.45 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:23.93 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nellie Bocké |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:25.02 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:26.11 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:27.89 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:29.81 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:33.71 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elisabeth Akopian |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:35.45 |
+33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:35.64 |
+33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:35.71 |
+33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:36.63 |
+34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:37.01 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nina Wang |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:37.95 |
+35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:39.74 |
+37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Löfgren |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 15:44:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 15:45:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Frisim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:14.14 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:17.19 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:18.54 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:19.77 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:21.89 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Törnqvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:22.06 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adrian Fardi |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:25.68 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:25.90 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:27.50 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:27.57 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:29.33 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amaury Lacaze |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:30.70 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:31.21 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:34.26 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Raoul Danes |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:37.97 |
+29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gabriel Florin |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:41.53 |
+33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filip Romatowski |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:47.92 |
+39.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 15:52:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 15:52:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 400m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
4:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
5:24.37 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
5:28.30 |
+34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
5:36.71 |
+42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
5:37.49 |
+43.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
5:41.57 |
+47.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
5:41.90 |
+47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
5:47.34 |
+53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Wickström |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
5:49.95 |
+55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
|
|
6:00.59 |
+1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicole Dvali |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 16:06:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 16:06:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 400m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
5:19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
5:32.87 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
|
|
5:48.10 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
5:56.22 |
+36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
6:03.11 |
+43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
|
6:08.92 |
+49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
6:08.99 |
+49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
|
6:15.72 |
+56.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
|
6:16.50 |
+57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
|
|
6:41.19 |
+1:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 16:19:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 16:19:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Höstsimiaden 2019 Åkersberga
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms simförbund & Åkersberga |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 4x100m Frisim Mixed 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Täby Sim Mix 11-12 Lag 1 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
4:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
AF0208 |
|
30.82 |
1:04.31 |
|
|
|
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Alsén |
2007 |
AJ5207 |
|
31.10 |
1:06.12 |
|
|
|
2:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Troy Sevonen |
2008 |
AE6708 |
|
31.84 |
1:08.67 |
|
|
|
3:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ersson |
2007 |
AD5307 |
|
34.88 |
1:13.65 |
|
|
|
4:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Täby Sim Mix 11-12 Lag 2 |
12 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
4:59.90 |
+27.15 |
|
|
|
|
Hanna Gong |
2007 |
AN2807 |
|
31.96 |
1:07.29 |
|
|
|
1:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Allert |
2007 |
AZ3407 |
|
34.66 |
1:13.93 |
|
|
|
2:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Lörinc |
2007 |
AO8507 |
|
36.09 |
1:15.97 |
|
|
|
3:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Larsson |
2007 |
AO0507 |
|
38.40 |
1:22.71 |
|
|
|
4:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-12-01 16:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-01 16:31:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|