2020-02-27   09:44:07
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Sveitsi Christmas Challenge

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:07   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hämeenlinnan Uimaseura 1  2005    468          2:00.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:03.45                 
  Aino Kunelius  2005                 
  Iida Salonen  2005                 
  Tytti Rantanen  2006                 
  Veera Viskari  2005      2:00.92        2:00.92   
                     
Hyvinkään Uimaseura  2001    415          2:05.87   
  Hyvinkään Uimaseura  2:09.55                 
  Venla Karialho  2007                 
  Jenny Nieminen  2001                 
  Anniina Jokiniemi  2006                 
  Elsa Määttä  2006      2:05.87        2:05.87   
                     
Hyvinkään Uimaseura J´joukkue 2  2003    338          2:14.73   
  Hyvinkään Uimaseura  2:18.05                 
  Nella Honkanen  2007                 
  Susanna Kuisma  2003                 
  Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006                 
  Iisa Lavikainen  2006      2:14.73        2:14.73   
                     
Rollo 1 Tytöt  2006    217          2:36.14   
  Hyvinkään Uimaseura  2:45.91                 
  Matilda Hirvonen  2006                 
  Emmi Pohjonen  2009                 
  Senni Sevenius  2009                 
  Maija Kuisma  2008      2:36.14        2:36.14   
                     
Hämeenlinnan Uimaseura 3  2006    204          2:39.51   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:29.47                 
  Fanni Autio  2007                 
  Helmi Kakko  2006                 
  Emma Relander  2010                 
  Venla Viitaluoma  2008      2:39.51        2:39.51   
                     
Nurmijärven Uinti  2009    141          3:00.23   
  Nurmijärven Uinti  3:01.11                 
  Ilona Antila  2010                 
  Julia Olbert  2010                 
  Mette Borremans  2011                 
  Hanna-Mari Kuisma  2009      3:00.23        3:00.23   
                     
Hämeenlinnan Uimaseura 2  2005              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:23.12                 
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:07 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:07   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus Espoo  1972    415          1:49.65   
  Cetus Espoo  1:39.94                 
  Severi Tammihovi  2009                 
  Roni Severinkangas  2003                 
  Rasmus Virta  1998                 
  Tero Pyrhönen  1972      1:49.65        1:49.65   
                     
Hämeenlinnan Uimaseura 1  2003    401          1:50.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:53.63                 
  Otto Ahvonen  2003                 
  Akseli Soini  2004                 
  Luka Pykälistö  2004                 
  Joni Routamo  2005      1:50.90        1:50.90   
                     
Hyvinkään Uimaseura  2004    377          1:53.20   
  Hyvinkään Uimaseura  1:49.43                 
  Joonas Maaranen  2004                 
  Joona Jakoaho  2006                 
  Akseli Maaranen  2004                 
  Kasperi Miettinen  2006      1:53.20        1:53.20   
                     
Hämeenlinnan Uimaseura 2  2001    304          2:01.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:02.90                 
  Lenni Kukkonen  2001                 
  Iiro Kyllönen  2005                 
  Emil Ahvonen  2005                 
  Osmo Mäkelä  2004      2:01.57        2:01.57   
                     
Hyvinkään Uimaseura Masters  1957    281          2:04.77   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  Pekka Koskinen  1978                 
  Harri Koski  1957                 
  Jarkko Mikkola  1969                 
  Kari Koppelmäki  1979      2:04.77        2:04.77   
                     
Hämeenlinnan Uimaseura 3  2005    252          2:09.34   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:11.36                 
  Ilmari Partanen  2006                 
  Aleksi Luopajärvi  2006                 
  Juuso Saarikko  2006                 
  Timi Louhe  2005      2:09.34        2:09.34   
                     
Hämeenlinnan Uimaseura 4  2003    203          2:19.05   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:21.38                 
  Iiro Viskari  2007                 
  Miko Salmi  2005                 
  Joonas Nieminen  2003                 
  Eelis Wiberg  2004      2:19.05        2:19.05   
                     
Rollo 1 Pojat  2008    132          2:40.55   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  Kasperi Kenttä  2008                 
  Konsta Hiltunen  2009                 
  Johannes Leisti  2008                 
  Daniel Mõsko  2008      2:40.55        2:40.55   
                     
Nurmijärven Uinti  2008    124          2:43.94   
  Nurmijärven Uinti  2:47.60                 
  Max Wiksten  2008                 
  Elmo Kyytinen  2010                 
  Eemeli Kuusisto  2009                 
  Alex Wiksten  2008      2:43.94        2:43.94   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:07 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:07   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Relander  2010    128          45.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura  47.97                 
Susanne Elonen  2011    108          48.03   
  Hyvinkään Uimaseura  1:03.95                 
Mette Borremans  2011    95          50.14   
  Nurmijärven Uinti  48.38                 
Amanda Kokkinen  2011    75          54.31   
  Hyvinkään Uimaseura  57.81                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Venla Viitaluoma  2008    231          37.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.57                 
Senni Sevenius  2009    225          37.65   
  Hyvinkään Uimaseura  37.28                 
Diana Levchenko  2008    195          39.52   
  Hyvinkään Uimaseura  40.30                 
Emmi Pohjonen  2009    160          42.16   
  Hyvinkään Uimaseura  46.59                 
Viivi Heikkinen  2009    155          42.61   
  Uinti Hyvinkää  41.97                 
Lumi-Tuulikki Parkkonen  2009    101          49.20   
  Hyvinkään Uimaseura  44.42                 
Estere Vecvagare  2009    94          50.32   
  Hyvinkään Uimaseura  57.26                 
Lotta Juvonen  2008              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  39.50                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kunelius  2005    437          30.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.08                 
Lumi-Ellen Luoma  2005    413          30.77   
  Uinti Hyvinkää  29.85                 
Tytti Rantanen  2006    401          31.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.30                 
Venla Karialho  2007    365          32.07   
  Hyvinkään Uimaseura  31.80                 
Susanna Kuisma  2003    335          32.99   
  Hyvinkään Uimaseura  33.98                 
Nella Honkanen  2007    314          33.71   
  Hyvinkään Uimaseura  34.10                 
Sini Kaivola  2005    311          33.82   
  Hyvinkään Uimaseura  33.21                 
Sonja Tarkiainen  2004    278          35.13   
  Uinti Hyvinkää  34.28                 
Emma Sevenius  2002    259          35.96   
  Nurmijärven Uinti  35.78                 
10  Susanna Halme  1996    228          37.52   
  ORCA Helsinki  35.72                 
11  Fanni Autio  2007    225          37.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura  37.90                 
Minna Hiltunen  1978              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:07 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:07   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmo Kyytinen  2010    109          42.37   
  Nurmijärven Uinti  41.00                 
Elias Boman  2010    103          43.16   
  Hyvinkään Uimaseura  45.95                 
Nicolas Luoma  2010    98          43.87   
  Uinti Hyvinkää  44.55                 
Lukas Kazak  2010    82          46.49   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jesper Arvela  2010              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  43.71                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otso Johansson  2008    223          33.36   
  Cetus Espoo  33.58                 
Erik Lillandt  2008    164          36.96   
  Cetus Espoo  38.68                 
Daniel Mõsko  2008    145          38.48   
  Hyvinkään Uimaseura  40.45                 
Johannes Leisti  2008    124          40.54   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Niklas Göransson  2008    121          40.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.59                 
Max Tamminen  2009    120          41.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura  41.29                 
Niko Aaltonen  2009    119          41.10   
  Hämeenlinnan Uimaseura  41.22                 
Konsta Hiltunen  2009    92          44.81   
  Hyvinkään Uimaseura  44.27                 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Maaranen  2004    410          27.25   
  Hyvinkään Uimaseura  27.39                 
Luka Pykälistö  2004    353          28.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.09                 
Kasperi Miettinen  2006    291          30.57   
  Hyvinkään Uimaseura  33.28                 
Aleksi Luopajärvi  2006    248          32.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.89                 
Aaron Tikkanen  2006    243          32.45   
  Hyvinkään Uimaseura  32.71                 
Jarkko Mikkola  1969    243          32.45   
  Hyvinkään Uimaseura  32.51                 
Tuomas Nieminen  2004    240          32.56   
  Uinti Hyvinkää  31.57                 
Emil Ahvonen  2005    230          33.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.61                 
Miko Salmi  2005    190          35.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.29                 
10  Iiro Viskari  2007    168          36.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura  35.52                 
11  Joonas Nieminen  2003    162          37.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.96                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:07 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:08   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eedi Imppola  2008    245  41.32        1:27.20   
  Uinti Hyvinkää  1:23.36                 
                     
Saimi Lanki  2008    214  43.94        1:31.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Anna Ryhänen  2008    202  45.45        1:32.94   
  Cetus Espoo  1:37.21                 
                     
Riinu Hotulainen  2008    172  46.11        1:38.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Ronja Pyrhönen  2008    149  46.94        1:42.80   
  Cetus Espoo  1:35.92                 
                     
Emilia Elizaveta Karulina  2008    144  49.49        1:43.96   
  Cetus Espoo  1:41.32                 
                     
Lotta Martikainen  2008    124  51.44        1:49.46   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Jokiniemi  2006    256  39.31        1:26.00   
  Hyvinkään Uimaseura  1:23.10                 
                     
Elsa Määttä  2006    173  45.18        1:37.86   
  Hyvinkään Uimaseura  1:32.71                 
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenny Nieminen  2001    507  31.68        1:08.47   
  Hyvinkään Uimaseura  1:07.72                 
                     
Vilja Saarinen  2005    335  37.50        1:18.59   
  Uinti Hyvinkää  1:13.72                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:08 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:08   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Severi Tammihovi  2009    171  40.84        1:26.47   
  Cetus Espoo  1:27.45                 
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaro Imppola  2006    208  37.08        1:21.06   
  Uinti Hyvinkää  1:24.92                 
                     
Joona Jakoaho  2006    170  39.13        1:26.75   
  Hyvinkään Uimaseura  1:27.34                 
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Severinkangas  2003    456  29.30        1:02.43   
  Cetus Espoo  1:03.59                 
                     
Akseli Soini  2004    311  32.94        1:10.91   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:11.64                 
                     
Samuel Rooke  2004    291  32.73        1:12.50   
  Uinti Hyvinkää  1:20.01                 
                     
Iiro Kyllönen  2005    265  34.50        1:14.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:16.55                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:08 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:08   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Juvonen  2008    149  50.83        1:46.40   
  Hyvinkään Uimaseura  1:43.94                 
                     
Emmi Pohjonen  2009    144  54.19        1:47.71   
  Hyvinkään Uimaseura  1:45.82                 
                     
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kuusisto  2006    428  34.41        1:14.93   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Tytti Rantanen  2006    335  37.10        1:21.35   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:19.68                 
                     
Venla Karialho  2007    301  40.57        1:24.29   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.44                 
                     
Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    266  39.34        1:27.85   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Ilona Salonen  2006    264  41.97        1:27.99   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:27.14                 
                     
Iisa Lavikainen  2006    245  41.74        1:30.28   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Matilda Hirvonen  2006    205  46.62        1:35.78   
  Hyvinkään Uimaseura  1:35.98                 
                     
 
Laji 7, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Viskari  2005    354  37.48        1:19.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:18.19                 
                     
Susanna Kuisma  2003    302  40.07        1:24.19   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Iida Salonen  2005    278  40.69        1:26.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:23.99                 
                     
Sini Kaivola  2005    247  42.87        1:29.95   
  Hyvinkään Uimaseura  1:22.98                 
                     
Emmi Silvola  2004    226  1:32.73        1:32.73   
  Uinti Hyvinkää                   
                     
Emma Sevenius  2002    208  47.01        1:35.23   
  Nurmijärven Uinti  1:35.32                 
                     
Wilma Wallenius  2005              DSQ   
  Uinti Hyvinkää  1:26.35                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:08 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:08   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasperi Kenttä  2008    110  51.30        1:44.77   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Daniel Mõsko  2008    82  1:55.26        1:55.26   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Niklas Göransson  2008    80  54.07        1:56.58   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:55.41                 
                     
Max Tamminen  2009              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:43.50                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasperi Miettinen  2006    252  39.48        1:19.52   
  Hyvinkään Uimaseura  1:25.66                 
                     
Ilmari Partanen  2006    230  41.17        1:21.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.81                 
                     
Aaron Tikkanen  2006    225  40.17        1:22.55   
  Hyvinkään Uimaseura  1:26.50                 
                     
Oiva Koppelmäki  2007    214  41.23        1:23.99   
  Hyvinkään Uimaseura  1:30.13                 
                     
Juuso Saarikko  2006    197  39.46        1:26.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:24.27                 
                     
Leo Mannonen  2007    177  44.65        1:29.39   
  Cetus Espoo  1:30.02                 
                     
Aleksi Luopajärvi  2006    160  44.65        1:32.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:31.00                 
                     
 
Laji 8, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    494  29.24        1:03.57   
  Hyvinkään Uimaseura  1:04.78                 
                     
Roni Severinkangas  2003    467  29.35        1:04.78   
  Cetus Espoo  1:02.83                 
                     
Otto Ahvonen  2003    354  33.19        1:11.01   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:10.25                 
                     
Osmo Mäkelä  2004    287  33.44        1:16.19   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Luka Pykälistö  2004    229  38.35        1:22.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:18.11                 
                     
Kari Koppelmäki  1979    201  38.75        1:25.80   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jarkko Mikkola  1969    180  41.74        1:28.87   
  Hyvinkään Uimaseura  1:26.68                 
                     
Jaakko Mikkonen  1996    177  1:29.46        1:29.46   
  Uinti Hyvinkää  1:33.92                 
                     
Emil Ahvonen  2005    174  44.67        1:30.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:23.76                 
                     
10  Tuomas Nieminen  2004    172  45.78        1:30.31   
  Uinti Hyvinkää                   
                     
11  Joonas Nieminen  2003    128  49.82        1:39.61   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:36.12                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:08 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:08   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 9, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milja Korhonen  2006    320  40.50  1:25.36  2:09.63    2:54.18   
  Nurmijärven Uinti  2:51.77                 
                     
Elsa Määttä  2006    254  3:08.05        3:08.05   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Neea Väkinen  2006    169  50.04  1:45.17  3:35.25    3:35.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:38.70                 
                     
Lumi-Ellen Luoma  2005              DNS   
  Uinti Hyvinkää  2:30.66                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:08 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:08   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 10, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Maaranen  2004    260  37.62  1:19.39  2:02.16    2:45.44   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Oiva Koppelmäki  2007    195  43.64  1:30.83  2:17.64    3:02.06   
  Hyvinkään Uimaseura  3:02.66                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:08 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:08   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilona Antila  2010    146          48.66   
  Nurmijärven Uinti  50.66                 
Julia Olbert  2010    130          50.61   
  Nurmijärven Uinti  51.88                 
Amanda Kokkinen  2011    78          59.88   
  Hyvinkään Uimaseura  1:05.19                 
Susanne Elonen  2011    75          1:00.70   
  Hyvinkään Uimaseura  56.62                 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saimi Lanki  2008    265          39.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.77                 
Senni Sevenius  2009    234          41.62   
  Hyvinkään Uimaseura  41.37                 
Ronja Pyrhönen  2008    219          42.54   
  Cetus Espoo  40.84                 
Maija Kuisma  2008    188          44.76   
  Hyvinkään Uimaseura  44.42                 
Emilia Elizaveta Karulina  2008    168          46.47   
  Cetus Espoo  43.89                 
Diana Levchenko  2008    132          50.33   
  Hyvinkään Uimaseura  48.24                 
Lumi-Tuulikki Parkkonen  2009    118          52.24   
  Hyvinkään Uimaseura  59.36                 
Estere Vecvagare  2009    96          55.89   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tytti Rantanen  2006    337          36.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.63                 
Veera Viskari  2005    320          37.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura  38.56                 
Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    287          38.91   
  Hyvinkään Uimaseura  38.52                 
Anniina Jokiniemi  2006    281          39.18   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Emmi Silvola  2004    254          40.53   
  Uinti Hyvinkää                   
Nella Honkanen  2007    240          41.26   
  Hyvinkään Uimaseura  42.26                 
Emma Sevenius  2002    167          46.53   
  Nurmijärven Uinti  46.65                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:08 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:09   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesper Arvela  2010    64          55.39   
  Hyvinkään Uimaseura  56.63                 
Lukas Kazak  2010    56          57.96   
  Hyvinkään Uimaseura  58.06                 
Elias Boman  2010              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Severi Tammihovi  2009    202          37.84   
  Cetus Espoo  37.69                 
Niko Aaltonen  2009    103          47.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura  47.80                 
Johannes Leisti  2008    91          49.35   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Konsta Hiltunen  2009    84          50.65   
  Hyvinkään Uimaseura  49.26                 
Niklas Göransson  2008    73          52.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
Eemeli Kuusisto  2009    70          53.70   
  Nurmijärven Uinti  53.98                 
Daniel Mõsko  2008    62          56.03   
  Hyvinkään Uimaseura  53.17                 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    407          29.97   
  Hyvinkään Uimaseura  29.73                 
Akseli Soini  2004    299          33.22   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.14                 
Osmo Mäkelä  2004    263          34.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura  33.83                 
Samuel Rooke  2004    217          36.94   
  Uinti Hyvinkää  38.97                 
Timi Louhe  2005    157          41.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura  41.63                 
Iiro Viskari  2007    147          42.03   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.63                 
Eero Tarkiainen  2006    98          48.06   
  Uinti Hyvinkää  46.24                 
Joona Jakoaho  2006              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura  39.02                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:09 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:09   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 13, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Ryhänen  2008    234  49.78        1:41.09   
  Cetus Espoo  1:43.70                 
                     
Lotta Martikainen  2008    220  50.45        1:43.21   
  Cetus Espoo  1:42.92                 
                     
Minni Kovalainen  2008    218  49.82        1:43.49   
  Cetus Espoo  1:40.79                 
                     
Riinu Hotulainen  2008    206  51.19        1:45.50   
  Cetus Espoo  1:43.67                 
                     
Pinja Kotakoski  2008    167  53.75        1:53.06   
  Cetus Espoo  1:52.68                 
                     
Emmi Pohjonen  2009    163  57.51        1:53.99   
  Hyvinkään Uimaseura  1:59.08                 
                     
Hanna-Mari Kuisma  2009    160  54.66        1:54.80   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Mette Borremans  2011    128  1:01.61        2:03.50   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Lotta Juvonen  2008              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Venla Viitaluoma  2008              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 13, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Heinonen  2006    234  47.85        1:41.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:37.74                 
                     
Helmi Kakko  2006    197  52.06        1:47.09   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:44.63                 
                     
 
Laji 13, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Saarinen  2005    343  41.31        1:29.03   
  Uinti Hyvinkää  1:25.80                 
                     
Susanna Kuisma  2003    331  43.83        1:30.06   
  Hyvinkään Uimaseura  1:33.96                 
                     
Sini Kaivola  2005    262  44.58        1:37.37   
  Hyvinkään Uimaseura  1:28.89                 
                     
Susanna Halme  1996    222  48.88        1:42.98   
  ORCA Helsinki  1:40.12                 
                     
Pinja Posti  2003    213  48.84        1:44.38   
  Tuusulan Uimaseura ry  1:37.45                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:09 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:09   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 14, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elmo Kyytinen  2010    127  52.16        1:50.59   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Alex Wiksten  2008    121  53.37        1:52.16   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Niko Aaltonen  2009    104  57.32        1:58.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Antti Sauroja  2008    91  59.03        2:03.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Nicolas Luoma  2010    79  1:01.96        2:09.57   
  Uinti Hyvinkää  2:04.06                 
                     
Kasperi Kenttä  2008              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Oliver Autero  2008              DSQ   
  Uinti Hyvinkää  2:03.24                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 14, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilmari Partanen  2006    268  41.39        1:26.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:23.23                 
                     
Leo Mannonen  2007    235  41.71        1:30.00   
  Cetus Espoo  1:28.39                 
                     
Kasper Borremans  2006    206  44.52        1:34.13   
  Nurmijärven Uinti  1:32.45                 
                     
Aleksi Luopajärvi  2006    179  46.30        1:38.64   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:37.14                 
                     
 
Laji 14, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lenni Kukkonen  2001    379  36.95        1:16.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:18.86                 
                     
Joni Routamo  2005    331  37.03        1:20.33   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:18.92                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:09 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:09   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotte Borremans  2008    110          50.85   
  Nurmijärven Uinti  47.02                 
 
Laji 15, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenny Nieminen  2001    531          30.10   
  Hyvinkään Uimaseura  30.69                 
Milja Korhonen  2006    296          36.56   
  Nurmijärven Uinti  39.39                 
Ilona Salonen  2006    245          38.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.46                 
Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    244          38.97   
  Hyvinkään Uimaseura  37.35                 
Iisa Lavikainen  2006    228          39.85   
  Hyvinkään Uimaseura  39.99                 
Elsa Määttä  2006    203          41.45   
  Hyvinkään Uimaseura  40.73                 
Sonja Tarkiainen  2004    196          41.94   
  Uinti Hyvinkää  40.75                 
Helmi Heinonen  2006    168          44.16   
  Hämeenlinnan Uimaseura  49.84                 
Matilda Hirvonen  2006    158          45.09   
  Hyvinkään Uimaseura  42.67                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:09 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:09   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 16, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Max Wiksten  2008    84          49.50   
  Nurmijärven Uinti                   
Antti Sauroja  2008    38          1:04.25   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:01.65                 
 
Laji 16, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Maaranen  2004    415          29.15   
  Hyvinkään Uimaseura  30.00                 
Pekka Koskinen  1978    394          29.65   
  Hyvinkään Uimaseura  28.89                 
Joni Routamo  2005    384          29.91   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.34                 
Otto Ahvonen  2003    376          30.11   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.16                 
Osmo Mäkelä  2004    312          32.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.41                 
Kasperi Miettinen  2006    271          33.59   
  Hyvinkään Uimaseura  35.51                 
Harri Koski  1957    189          37.86   
  Hyvinkään Uimaseura  37.41                 
Eelis Wiberg  2004    176          38.74   
  Hämeenlinnan Uimaseura  39.79                 
Iiro Viskari  2007    110          45.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura  46.62                 
10  Miko Salmi  2005    103          46.31   
  Hämeenlinnan Uimaseura  53.95                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:09 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:31   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Olbert  2010    110  52.39        1:44.72   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Ilona Antila  2010    106          1:46.17   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Susanne Elonen  2011    62          2:06.96   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Amanda Kokkinen  2011    59          2:09.01   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saimi Lanki  2008    332  34.58        1:12.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.27                 
                     
Eedi Imppola  2008    282  36.55        1:16.58   
  Uinti Hyvinkää  1:14.10                 
                     
Emilia Elizaveta Karulina  2008    229  41.11        1:22.11   
  Cetus Espoo  1:21.55                 
                     
Riinu Hotulainen  2008    229  38.26        1:22.13   
  Cetus Espoo  1:29.60                 
                     
Anna Ryhänen  2008    214  41.63        1:23.96   
  Cetus Espoo  1:29.45                 
                     
Pinja Kotakoski  2008    169  43.45        1:30.74   
  Cetus Espoo  1:35.06                 
                     
Hanna-Mari Kuisma  2009    158  44.80        1:32.86   
  Nurmijärven Uinti  1:31.91                 
                     
Lotta Juvonen  2008    149  46.91        1:34.65   
  Hyvinkään Uimaseura  1:33.87                 
                     
Emmi Pohjonen  2009    145  46.75        1:35.44   
  Hyvinkään Uimaseura  1:34.39                 
                     
10  Diana Levchenko  2008    142  44.49        1:36.29   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
11  Viivi Heikkinen  2009    127  48.15        1:39.76   
  Uinti Hyvinkää  1:37.98                 
                     
12  Estere Vecvagare  2009    73          1:59.88   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
13  Lumi-Tuulikki Parkkonen  2009    70          2:01.72   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kuusisto  2006    424  32.55        1:06.86   
  Nurmijärven Uinti  1:09.00                 
                     
Iida Salonen  2005    367  33.15        1:10.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:08.74                 
                     
Vilja Saarinen  2005    353  33.78        1:11.10   
  Uinti Hyvinkää  1:11.13                 
                     
Nella Honkanen  2007    315  35.74        1:13.82   
  Hyvinkään Uimaseura  1:13.92                 
                     
Wilma Wallenius  2005    309  35.12        1:14.31   
  Uinti Hyvinkää  1:16.17                 
                     
Neea Väkinen  2006    248  38.60        1:19.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:20.28                 
                     
Susanna Halme  1996    214  40.10        1:23.96   
  ORCA Helsinki  1:21.57                 
                     
Helmi Kakko  2006    181  43.03        1:28.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:30.55                 
                     
Fanni Autio  2007    174  41.81        1:29.98   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:31 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:32   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Boman  2010    101  46.05        1:36.25   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Jesper Arvela  2010    90  48.00        1:40.23   
  Hyvinkään Uimaseura  1:52.25                 
                     
Lukas Kazak  2010    74  50.46        1:46.67   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otso Johansson  2008    231  34.35        1:13.14   
  Cetus Espoo  1:15.11                 
                     
Erik Lillandt  2008    190  38.07        1:18.05   
  Cetus Espoo  1:22.37                 
                     
Johannes Leisti  2008    122  42.48        1:30.45   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Niko Aaltonen  2009    101  44.70        1:36.45   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Eemeli Kuusisto  2009    95  46.59        1:38.21   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Kasperi Kenttä  2008    81  47.89        1:43.56   
  Hyvinkään Uimaseura  1:41.35                 
                     
Konsta Hiltunen  2009    73  1:47.20        1:47.20   
  Hyvinkään Uimaseura  1:52.50                 
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Severinkangas  2003    495  27.07        56.78   
  Cetus Espoo  57.56                 
                     
Akseli Soini  2004    391  29.37        1:01.41   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:03.99                 
                     
Samuel Rooke  2004    382  30.01        1:01.93   
  Uinti Hyvinkää  1:01.14                 
                     
Luka Pykälistö  2004    318  31.26        1:05.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:05.96                 
                     
Aaro Imppola  2006    306  31.64        1:06.64   
  Uinti Hyvinkää  1:05.30                 
                     
Iiro Kyllönen  2005    289  32.77        1:07.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.47                 
                     
Eelis Wiberg  2004    225  35.10        1:13.88   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.58                 
                     
Aleksi Luopajärvi  2006    215  35.52        1:14.96   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:15.07                 
                     
Timi Louhe  2005    209  35.62        1:15.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:13.91                 
                     
10  Jaakko Mikkonen  1996    200  36.49        1:16.79   
  Uinti Hyvinkää  1:20.21                 
                     
11  Miko Salmi  2005    188  38.32        1:18.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:18.67                 
                     
12  Iiro Viskari  2007    178  38.57        1:19.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:21.24                 
                     
13  Eero Tarkiainen  2006    175  38.64        1:20.30   
  Uinti Hyvinkää  1:21.23                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:32 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:32   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 19, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Sevenius  2009    239  1:42.39  3:27.84  5:27.79    6:57.12   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Maija Kuisma  2008    228          7:03.57   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Ronja Pyrhönen  2008    211  1:52.59  3:38.98  5:39.70    7:14.49   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 19, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Jokiniemi  2006    333          6:13.26   
  Hyvinkään Uimaseura  6:06.98                 
                     
Venla Karialho  2007    291          6:30.36   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Iisa Lavikainen  2006    239          6:57.22   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Matilda Hirvonen  2006    237  2:35.56  4:27.04  6:12.54    6:58.17   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 19, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenny Nieminen  2001    474          5:32.10   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:32 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:32   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 20, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Severi Tammihovi  2009    226  1:37.19  3:12.26  5:08.21    6:26.61   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 20, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Jakoaho  2006    251  1:35.15  3:10.04  4:55.58    6:13.32   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aaron Tikkanen  2006    248  1:30.52  3:09.15  4:58.14    6:14.57   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Oiva Koppelmäki  2007    242  1:40.26  3:15.96  4:58.82    6:17.81   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 20, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    460  1:10.33  2:29.50  3:54.99    5:04.86   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Rasmus Virta  1998    449  1:09.24  2:31.35  3:59.00    5:07.43   
  Cetus Espoo  5:14.23                 
                     
Iiro Kyllönen  2005    272  1:20.22  2:59.17  4:42.98    6:03.23   
  Hämeenlinnan Uimaseura  6:17.84                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:32 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:57   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 21, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilona Salonen  2006    279  47.36  1:39.90  2:34.78    3:25.90   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:27.54                 
                     
Wilma Wallenius  2005    253  48.36  1:42.83  2:38.68    3:32.74   
  Uinti Hyvinkää                   
                     
Elsa Määttä  2006    237  48.64  1:44.11  2:41.85    3:37.31   
  Hyvinkään Uimaseura  3:47.18                 
                     
Lotte Borremans  2008    234  51.37  1:48.01  2:45.78    3:38.20   
  Nurmijärven Uinti  3:44.39                 
                     
Maija Kuisma  2008    222  53.18  1:50.01  2:47.52    3:42.10   
  Hyvinkään Uimaseura  3:47.44                 
                     
Susanna Halme  1996    215  49.52  1:45.12  2:44.56    3:44.34   
  ORCA Helsinki  3:46.96                 
                     
Pinja Posti  2003    215  50.03  1:47.52  2:47.14    3:44.41   
  Tuusulan Uimaseura ry  3:27.39                 
                     
Neea Väkinen  2006    206  53.31  1:51.73  2:51.72    3:47.78   
  Hämeenlinnan Uimaseura  4:02.72                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:57 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:58   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 22, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ilmari Partanen  2006    270  43.44  1:29.93  2:18.14    3:05.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:04.91                 
                     
Kasperi Miettinen  2006    240  43.94  1:32.80  2:24.35    3:13.27   
  Hyvinkään Uimaseura  3:28.06                 
                     
Timi Louhe  2005    224  43.22  1:33.32  2:25.02    3:17.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura  3:12.23                 
                     
Tuomas Nieminen  2004    218  45.92  1:36.76  2:28.68    3:19.53   
  Uinti Hyvinkää  3:08.43                 
                     
Kasper Borremans  2006    210  47.89  1:38.97  2:31.14    3:22.00   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:58 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:58   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mette Borremans  2011    125          57.05   
  Nurmijärven Uinti  58.14                 
Julia Olbert  2010    85          1:04.91   
  Nurmijärven Uinti  1:09.29                 
Susanne Elonen  2011    79          1:06.33   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Ilona Antila  2010    77          1:06.89   
  Nurmijärven Uinti  1:09.47                 
 
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Diana Levchenko  2008    184          50.17   
  Hyvinkään Uimaseura  52.12                 
Pinja Kotakoski  2008    169          51.65   
  Cetus Espoo  52.31                 
Lumi-Tuulikki Parkkonen  2009    111          59.30   
  Hyvinkään Uimaseura  58.69                 
 
Laji 23, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenny Nieminen  2001    520          35.51   
  Hyvinkään Uimaseura  35.58                 
Veera Viskari  2005    303          42.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura  45.72                 
Milja Korhonen  2006    299          42.71   
  Nurmijärven Uinti  43.94                 
Sini Kaivola  2005    279          43.66   
  Hyvinkään Uimaseura  39.61                 
Susanna Kuisma  2003    274          43.94   
  Hyvinkään Uimaseura  44.07                 
Venla Karialho  2007    236          46.18   
  Hyvinkään Uimaseura  49.94                 
Iisa Lavikainen  2006    219          47.38   
  Hyvinkään Uimaseura  47.88                 
Matilda Hirvonen  2006    176          50.92   
  Hyvinkään Uimaseura  56.74                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:58 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  14:58   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 24, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Boman  2010    80          58.44   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Jesper Arvela  2010    58          1:05.22   
  Hyvinkään Uimaseura  59.17                 
 
Laji 24, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasperi Kenttä  2008    97          54.79   
  Hyvinkään Uimaseura  54.14                 
Antti Sauroja  2008    79          58.73   
  Hämeenlinnan Uimaseura  56.36                 
Konsta Hiltunen  2009    74          59.90   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Eemeli Kuusisto  2009    70          1:01.11   
  Nurmijärven Uinti  1:01.58                 
Daniel Mõsko  2008    67          1:02.09   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Oliver Autero  2008              DSQ   
  Uinti Hyvinkää  53.81                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 24, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Maaranen  2004    498          31.84   
  Hyvinkään Uimaseura  31.73                 
Akseli Maaranen  2004    468          32.52   
  Hyvinkään Uimaseura  32.49                 
Lenni Kukkonen  2001    363          35.38   
  Hämeenlinnan Uimaseura  36.39                 
Samuel Rooke  2004    250          40.07   
  Uinti Hyvinkää                   
Harri Koski  1957    239          40.66   
  Hyvinkään Uimaseura  39.88                 
Joona Jakoaho  2006    213          42.25   
  Hyvinkään Uimaseura  40.92                 
Aleksi Luopajärvi  2006    183          44.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura  43.31                 
Eero Tarkiainen  2006    112          52.28   
  Uinti Hyvinkää  57.46                 
Jaakko Mikkonen  1996              DSQ   
  Uinti Hyvinkää  47.19                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  14:58 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  15:07   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saimi Lanki  2008    277  41.03        1:24.40   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:23.72                 
                     
Eedi Imppola  2008    250  42.25        1:27.34   
  Uinti Hyvinkää  1:25.42                 
                     
Minni Kovalainen  2008    212          1:32.15   
  Cetus Espoo  1:32.01                 
                     
Senni Sevenius  2009    191          1:35.42   
  Hyvinkään Uimaseura  1:32.99                 
                     
Viivi Heikkinen  2009    139          1:46.21   
  Uinti Hyvinkää  1:52.93                 
                     
 
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    277  41.72        1:24.37   
  Hyvinkään Uimaseura  1:27.76                 
                     
Anniina Jokiniemi  2006    274  1:24.69        1:24.69   
  Hyvinkään Uimaseura  1:25.16                 
                     
Nella Honkanen  2007    235  43.61        1:29.11   
  Hyvinkään Uimaseura  1:26.97                 
                     
Fanni Autio  2007    163          1:40.67   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:41.79                 
                     
 
Laji 25, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lumi-Ellen Luoma  2005    336  37.75        1:19.09   
  Uinti Hyvinkää  1:12.82                 
                     
Vilja Saarinen  2005    282          1:23.85   
  Uinti Hyvinkää                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  15:07 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  15:07   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Otso Johansson  2008    171  42.50        1:27.91   
  Cetus Espoo  1:27.61                 
                     
Erik Lillandt  2008    150  45.00        1:31.98   
  Cetus Espoo  1:35.35                 
                     
Alex Wiksten  2008    111  49.05        1:41.61   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Max Wiksten  2008    97  53.18        1:46.30   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Johannes Leisti  2008              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaro Imppola  2006    244  38.56        1:18.20   
  Uinti Hyvinkää  1:15.89                 
                     
Oiva Koppelmäki  2007    185  41.77        1:25.77   
  Hyvinkään Uimaseura  1:22.82                 
                     
Juuso Saarikko  2006    184  42.16        1:25.82   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:29.31                 
                     
Aaron Tikkanen  2006    164  43.43        1:29.17   
  Hyvinkään Uimaseura  1:26.89                 
                     
Leo Mannonen  2007    110  48.30        1:41.77   
  Cetus Espoo  1:35.12                 
                     
 
Laji 26, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Soini  2004    307  34.62        1:12.42   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.93                 
                     
Eelis Wiberg  2004    178  42.62        1:26.85   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:32.69                 
                     
Tuomas Nieminen  2004    174  42.14        1:27.44   
  Uinti Hyvinkää  1:23.05                 
                     
Miko Salmi  2005    159  45.01        1:30.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:40.77                 
                     
Timi Louhe  2005    137  45.24        1:34.76   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  15:07 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  15:07   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 27, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hämeenlinnan Uimaseura 1  2005    353          2:24.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:22.20                 
  Tytti Rantanen  2006      35.97        35.97   
  Ilona Salonen  2006      43.27        1:19.24   
  Veera Viskari  2005      1:05.53        2:24.77   
  Iida Salonen  2005              2:24.77   
                     
Hyvinkään Uimaseura J´joukkue 2  2001    329          2:28.29   
  Hyvinkään Uimaseura  2:28.45                 
  Nella Honkanen  2007      41.19        41.19   
  Elsa Määttä  2006      44.65        1:25.84   
  Jenny Nieminen  2001      30.02        1:55.86   
  Venla Karialho  2007      32.43        2:28.29   
                     
Hyvinkään Uimaseura  2005    296          2:33.57   
  Hyvinkään Uimaseura  2:31.56                 
  Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006      1:21.33        1:21.33   
  Sini Kaivola  2005      36.85        1:58.18   
  Anniina Jokiniemi  2006      35.39        2:33.57   
  Iisa Lavikainen  2006              2:33.57   
                     
Hämeenlinnan Uimaseura 2  2005    239          2:44.79   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:36.98                 
  Saimi Lanki  2008      40.04        40.04   
  Helmi Heinonen  2006      46.34        1:26.38   
  Neea Väkinen  2006      1:18.41        2:44.79   
  Venla Viitaluoma  2008              2:44.79   
                     
Rollo 1 Tytöt  2006    187          2:58.81   
  Hyvinkään Uimaseura  2:56.65                 
  Lotta Juvonen  2008      46.03        46.03   
  Maija Kuisma  2008      2:12.78        2:58.81   
  Matilda Hirvonen  2006                 
  Senni Sevenius  2009      2:58.81        2:58.81   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  15:07 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Sveitsi Christmas Challenge    Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  15:07   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  06 joulukuu 2019         
 
 
Laji 28, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus Espoo  1969    376          2:05.30   
  Cetus Espoo  1:58.14                 
  Roni Severinkangas  2003      31.50        31.50   
  Tero Pyrhönen  1972      32.95        1:04.45   
  Rasmus Virta  1998      28.78        1:33.23   
  Severi Tammihovi  2009      32.07        2:05.30   
                     
Hämeenlinnan Uimaseura 1  2001    373          2:05.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:06.15                 
  Osmo Mäkelä  2004      34.35        34.35   
  Lenni Kukkonen  2001      34.68        1:09.03   
  Joni Routamo  2005      28.99        1:38.02   
  Luka Pykälistö  2004      27.54        2:05.56   
                     
Hyvinkään Uimaseura  2004    329          2:10.88   
  Hyvinkään Uimaseura  2:12.98                 
  Oiva Koppelmäki  2007      39.70        39.70   
  Akseli Maaranen  2004      31.99        1:11.69   
  Joonas Maaranen  2004      26.01        1:37.70   
  Aaron Tikkanen  2006      33.18        2:10.88   
                     
Hämeenlinnan Uimaseura 2  2004    244          2:24.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:16.93                 
  Juuso Saarikko  2006      40.45        40.45   
  Ilmari Partanen  2006      1:11.27        1:51.72   
  Akseli Soini  2004      32.97        2:24.69   
  Timi Louhe  2005              2:24.69   
                     
Hämeenlinnan Uimaseura 3  2005    207          2:32.87   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:24.77                 
  Iiro Viskari  2007      2:00.52        2:00.52   
  Aleksi Luopajärvi  2006      32.35        2:32.87   
  Iiro Kyllönen  2005                 
  Eelis Wiberg  2004      2:32.87        2:32.87   
                     
Hyvinkään Uimaseura Masters  1957              DSQ   
  Hyvinkään Uimaseura                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  06 joulukuu 2019 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  15:07 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner