2014-07-31   19:34:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Dansk Årgangsmesterskab gruppe 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DÅM Gruppe 1    Udskriftsdato  19 juni 2010   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:05   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  2010-06-18         
 
 
Løb 9, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sigma Ns 1 Piger  1996  SIGMA Nordsjælland            1:52.07   
  Mette Haagen Larsen  1997      28.08        28.08   
  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997      28.45        56.53   
  Tone Laksafoss Sparre  1996      28.00        1:24.53   
  Julie Aglund Lauridsen  1996      27.54        1:52.07   
                     
Farum Piger  Farum Svømmeklub            1:54.21   
  Julie Marie Gadfelt  1996      28.10        28.10   
  Naja Ishøj Nielsen  1996      27.78        55.88   
  Amalie Wied-Christiansen  1996      28.88        1:24.76   
  Lisa Steen Duus  1997      29.45        1:54.21   
                     
Triton Piger 1  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:56.27   
  Maja Nielsen  1996      28.09        28.09   
  Cecilie Holten  1996      28.04        56.13   
  Megan Forslund Hansen  1997      30.24        1:26.37   
  Louise Møller Jessen  1997      29.90        1:56.27   
                     
Gsc Piger 1  Gladsaxe Idræts Forening            1:56.67   
  Line Kjær  1996      28.68        28.68   
  Sofie Sørensen  1997      29.80        58.48   
  Linnea Lau Everland  1996      29.32        1:27.80   
  Iben Helstrup Jensen  1996      28.87        1:56.67   
                     
As 1 Piger  Aalborg Svømmeklub            1:57.41   
  Emma-Sofie Hestbech  1996      29.01        29.01   
  Asta Blanch  1996      31.96        1:00.97   
  Mie Ø. Nielsen  1996      26.65        1:27.62   
  Frederikke Elkjær  1996      29.79        1:57.41   
                     
Lyngby Piger  Lyngby Svømmeklub            1:57.52   
  Sif Vange  1997      30.31        30.31   
  Christina Kaas Elmgreen  1996      28.85        59.16   
  Thea Laurberg Simonsen  1997      30.37        1:29.53   
  Anne Frølund-Grangaard  1996      27.99        1:57.52   
                     
Sigma Ns 2 Piger  1996  SIGMA Nordsjælland            1:57.68   
  Karina Sørensen Gosvig  1996      29.58        29.58   
  Isabella Wedel Hansen  1996      29.59        59.17   
  Martha Meilstrup  1997      29.45        1:28.62   
  Sara Krog Christoffersen  1996      29.06        1:57.68   
                     
Gentofte Piger  Gentofte Svømme Klub            1:59.12   
  Helena Storr-Hansen  1997      29.35        29.35   
  Sarah Bro  1996      28.87        58.22   
  Amalie Mikkelsen  1997      30.07        1:28.29   
  Sara Saur  1997      30.83        1:59.12   
                     
Kvik Piger  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:59.65   
  Daniella Bender  1996      29.26        29.26   
  Iben Grundtvig  1997      29.90        59.16   
  Cecilie Christensen  1997      29.88        1:29.04   
  Hannah Nissen  1997      30.61        1:59.65   
                     
10  Horsens Piger Gr 1  1996  Horsens Svømmeklub            2:02.71   
  Sara Benzarti  1900      31.44        31.44   
  Signe D. Thomasen  1996      29.84        1:01.28   
  Emma Nørgaard  1997      30.42        1:31.70   
  Amalie Østrup  1997      31.01        2:02.71   
                     
11  Vat Piger  Vestegnens Aqua Team            2:02.79   
  Caroline Høgskilde  1996      29.84        29.84   
  Dena Zornic  1996      30.19        1:00.03   
  Anne-Sofie Lindblad  1997      30.92        1:30.95   
  Kirstine Andersen  1997      31.84        2:02.79   
                     
12  Hils Piger 1  1996  Hillerød Svømmeklub            2:03.21   
  Marie-Louise Wibom  1996      30.77        30.77   
  Julie Lamberth  1996      30.44        1:01.21   
  Clara Amalie Lisbjerg  1996      30.32        1:31.53   
  Rikke Mundt Lohse  1996      31.68        2:03.21   
                     
13  Agf Piger  Agfs Svømmeafdeling            2:03.28   
  Cecilie Bjerg  1996      30.72        30.72   
  Emilie Yung Meiling  1997      30.44        1:01.16   
  Anna Katrine Jørgensen  1996      31.10        1:32.26   
  Marlene Jessing Larsen  1996      31.02        2:03.28   
                     
14  Hørsholm Piger  1996  Hørsholm Svømmeforening            2:04.41   
  Camilla Dufour  1996      30.19        30.19   
  Pernille Krogh Gøtzsche  1996      30.02        1:00.21   
  Anne Sofie Jokumsen  1996      32.04        1:32.25   
  Alexandra Buhl  1997      32.16        2:04.41   
                     
15  Hovedstaden Piger  1996  Swim Team Hovedstaden            2:04.61   
  Freja Helene Kall  1996      30.61        30.61   
  Anja Hansen  1997      31.10        1:01.71   
  Clara Albek  1996      32.49        1:34.20   
  Martha Othmar Haskiel  1997      30.41        2:04.61   
                     
16  Gsc Piger 2  Gladsaxe Idræts Forening            2:05.19   
  Lærke Wilhelmsen  1996      31.84        31.84   
  Ida Agerbak Trandum  1996      29.65        1:01.49   
  Sarah Sannung  1996      31.73        1:33.22   
  Kamilla Larsen  1996      31.97        2:05.19   
                     
17  Triton Piger 2  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:06.50   
  Linda Aaen  1996      32.61        32.61   
  Iben Schmidt  1997      30.86        1:03.47   
  Rikke Blemholt  1996      31.24        1:34.71   
  Anna Puggard  1996      31.79        2:06.50   
                     
18  Sto95 Piger  Swim Team Odense 95            2:06.95   
  Simone Nicolajsen  1996      31.45        31.45   
  Andrea Broe  1997      31.09        1:02.54   
  Isabella Ravn Christensen  1996      31.42        1:33.96   
  Camilla Clausen  1997      32.99        2:06.95   
                     
19  Hils Piger 2  1996  Hillerød Svømmeklub            2:12.37   
  Rebekka Gustafson  1997      32.55        32.55   
  Freja Englund  1997      33.00        1:05.55   
  Nicoline Jacobsen  1996      33.47        1:39.02   
  Julie Leth-Petersen  1997      33.35        2:12.37   
                     
Ægir  1996  Ægir Klaksvik            1:59.53  EXTRA 
  Eva Trygvadóttir  1996      30.96        30.96   
  Turið S. Christiansen  1996      29.33        1:00.29   
  Cecilia Eysturdal  1996      28.14        1:28.43   
  Óluva Jacobsen  1997      31.10        1:59.53   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  19 juni 2010 
Licens til Gentofte Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark