Resultater for NÃ…C - Nyborg Ã…rgangs Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 429 | 34.02 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 34.13 | |||||||||
2 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 427 | 34.08 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 32.56 | |||||||||
3 | Laura Meyer | 2006 | 423 | 34.17 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
4 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 421 | 34.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.83 | |||||||||
5 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 413 | 34.45 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
6 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | 390 | 35.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
7 | Mathilde Vestergaard | 2006 | 307 | 38.04 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
8 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 293 | 38.63 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.29 | |||||||||
9 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 257 | 40.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 38.74 | |||||||||
10 | Marie Thorup | 2006 | 251 | 40.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 41.53 | |||||||||
11 | Clara Lindstedt | 2006 | 238 | 41.42 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
12 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 230 | 41.86 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 40.59 | |||||||||
13 | Mille A. B. Buch | 2006 | 221 | 42.42 | ||||||
H2Odense | 41.87 | |||||||||
14 | Shauli Mortensen | 2006 | 202 | 43.70 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 43.20 | |||||||||
15 | Caroline Søgaard | 2006 | 200 | 43.87 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 46.44 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 515 | 32.02 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 31.70 | |||||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 478 | 32.81 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 32.56 | |||||||||
3 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 393 | 35.03 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 34.41 | |||||||||
4 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 365 | 35.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
5 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 342 | 36.68 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.77 | |||||||||
6 | Lise H. V. Waarst | 2007 | 335 | 36.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.42 | |||||||||
7 | Sofie Emilie Lange | 2007 | 327 | 37.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 37.64 | |||||||||
8 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 313 | 37.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 38.04 | |||||||||
9 | Laura Kaysfeld | 2007 | 302 | 38.25 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.57 | |||||||||
10 | Frederikke Jørgensen | 2007 | 299 | 38.37 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 39.64 | |||||||||
11 | Maila Anker | 2007 | 267 | 39.82 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 42.42 | |||||||||
12 | Dagmar Stahl | 2007 | 261 | 40.16 | ||||||
H2Odense | 40.55 | |||||||||
13 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 260 | 40.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 42.15 | |||||||||
14 | Caroline Risager Strate | 2007 | 248 | 40.82 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.67 | |||||||||
15 | Andrea Skjelmose | 2007 | 233 | 41.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.99 | |||||||||
16 | Amanda Fafner | 2007 | 229 | 41.92 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 42.86 | |||||||||
17 | Thea Keinicke | 2007 | 225 | 42.20 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 49.35 | |||||||||
18 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 223 | 42.27 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.90 | |||||||||
19 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 217 | 42.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 44.07 | |||||||||
20 | Emma Friis Laursen | 2007 | 213 | 42.97 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 46.03 | |||||||||
21 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | 197 | 44.11 | ||||||
Frem Odense | 46.93 | |||||||||
22 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | 196 | 44.15 | ||||||
Frem Odense | 46.72 | |||||||||
23 | Frederikke Wood | 2007 | 174 | 45.95 | ||||||
Frem Odense | 48.56 | |||||||||
24 | Nicoline H. Ridings | 2007 | 170 | 46.27 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 51.50 | |||||||||
25 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 168 | 46.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 45.71 | |||||||||
- | Millie Møller | 2007 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.08 | |||||||||
- | Mie Elliot Krog-Meyer | 2007 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.31 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 391 | 35.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 35.64 | |||||||||
2 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 353 | 36.31 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
3 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 338 | 36.84 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.16 | |||||||||
4 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 336 | 36.91 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.99 | |||||||||
5 | Lærke Jensen | 2008 | 327 | 37.23 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 37.43 | |||||||||
6 | Sofie Bak | 2008 | 302 | 38.25 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 40.06 | |||||||||
7 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 301 | 38.30 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.27 | |||||||||
8 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 296 | 38.48 | ||||||
Frem Odense | 38.15 | |||||||||
9 | Julie Olsen | 2008 | 292 | 38.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 39.98 | |||||||||
10 | Augusta Blom | 2008 | 281 | 39.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.95 | |||||||||
11 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 276 | 39.40 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.03 | |||||||||
12 | Sigrid Mygind | 2008 | 269 | 39.75 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.70 | |||||||||
13 | Oceane Cailho | 2008 | 259 | 40.22 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.14 | |||||||||
14 | Freya Valentin | 2008 | 255 | 40.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.21 | |||||||||
15 | Augusta Johansen | 2008 | 249 | 40.76 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 40.51 | |||||||||
16 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | 246 | 40.92 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 45.70 | |||||||||
17 | Thilde Thomsen | 2008 | 218 | 42.60 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 43.40 | |||||||||
18 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | 215 | 42.83 | ||||||
H2Odense | 44.98 | |||||||||
19 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 212 | 43.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.10 | |||||||||
20 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 204 | 43.57 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.52 | |||||||||
21 | Sofie Barack Søe | 2008 | 201 | 43.82 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.11 | |||||||||
22 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | 190 | 44.62 | ||||||
Frem Odense | 55.69 | |||||||||
23 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 190 | 44.65 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.68 | |||||||||
24 | Katrine Vølund | 2008 | 185 | 45.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 47.73 | |||||||||
25 | Luka Rose Svabo | 2008 | 181 | 45.37 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lea Timmermand | 2008 | 176 | 45.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 43.84 | |||||||||
27 | Signe Christiansen | 2008 | 172 | 46.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 50.67 | |||||||||
28 | Ida Marie Bo Nielsen | 2008 | 169 | 46.39 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.10 | |||||||||
29 | Lærke Damgaard | 2008 | 168 | 46.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.77 | |||||||||
30 | Julie Holm Sørensen | 2008 | 167 | 46.54 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.84 | |||||||||
31 | Shaya Mortensen | 2008 | 156 | 47.68 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 46.91 | |||||||||
32 | Cathrine Boisen | 2008 | 137 | 49.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.39 | |||||||||
33 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 127 | 51.01 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 51.32 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Sølbech Larsen | 2009 | 279 | 39.26 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 39.48 | |||||||||
2 | Emma Mcpherran | 2009 | 246 | 40.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.25 | |||||||||
3 | Vigga Rasmussen | 2009 | 224 | 42.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.06 | |||||||||
4 | Frida Steen Mühring | 2009 | 219 | 42.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 43.99 | |||||||||
5 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 196 | 44.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.28 | |||||||||
6 | Nanna Steen Mühring | 2009 | 192 | 44.48 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 46.90 | |||||||||
7 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 186 | 44.95 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.37 | |||||||||
8 | Andrea Grøndal | 2009 | 184 | 45.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 43.91 | |||||||||
9 | Trine Larsen | 2009 | 178 | 45.61 | ||||||
Frem Odense | 47.11 | |||||||||
10 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 174 | 45.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 48.28 | |||||||||
11 | Isabelle Weber | 2009 | 163 | 46.91 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.24 | |||||||||
12 | Freya Magnussen | 2009 | 158 | 47.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 50.33 | |||||||||
13 | Tilde Lundsgaard Rov Andreasen | 2009 | 154 | 47.85 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 54.38 | |||||||||
14 | Alberte Hansen | 2009 | 148 | 48.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 48.93 | |||||||||
15 | Selma Birgisdottir | 2009 | 142 | 49.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.24 | |||||||||
16 | Veronica Dyhre | 2009 | 137 | 49.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.27 | |||||||||
17 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | 135 | 50.03 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 53.88 | |||||||||
18 | Ida Riddersholm | 2009 | 134 | 50.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 50.53 | |||||||||
19 | Caroline B. Guldborg | 2009 | 129 | 50.69 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 56.17 | |||||||||
20 | Klara Christiansen | 2009 | 121 | 51.88 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 1:01.09 | |||||||||
21 | Ella Krogshede | 2009 | 114 | 52.82 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.69 | |||||||||
22 | Clara Nørrelund Lindgreen | 2009 | 111 | 53.38 | ||||||
Frem Odense | 59.77 | |||||||||
23 | Mille Strømkjær | 2009 | 89 | 57.30 | ||||||
Frem Odense | 59.86 | |||||||||
24 | Sigrid Lind Petersen | 2009 | 88 | 57.55 | ||||||
Frem Odense | 57.42 | |||||||||
25 | Sille Nisted Petersen | 2009 | 66 | 1:03.26 | ||||||
Frem Odense | 1:01.52 | |||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Jakobsen | 2010 | 224 | 42.21 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.36 | |||||||||
2 | Dicte Underbjerg | 2010 | 178 | 45.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 46.61 | |||||||||
3 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 141 | 49.30 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.91 | |||||||||
4 | Filippa Würfel | 2010 | 140 | 49.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 48.86 | |||||||||
5 | Mathilde Skriver Andersen | 2010 | 131 | 50.43 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 52.86 | |||||||||
6 | Ida Friis Mikkelsen | 2010 | 129 | 50.79 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 55.22 | |||||||||
7 | Caroline Asta Meierhans | 2010 | 122 | 51.71 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.42 | |||||||||
8 | Anna Lindstedt | 2010 | 100 | 55.13 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:00.40 | |||||||||
9 | Ellen Gramstrup Madsen | 2010 | 78 | 59.89 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:05.84 | |||||||||
- | Truc Mai Vu | 2010 | DSQ | sw 6.5 50m | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2011-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Krogh Kristiansen | 2011 | 96 | 55.91 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:09.66 | |||||||||
2 | Karla Krog | 2011 | 92 | 56.72 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Tilde Johannsen | 2011 | 64 | 1:04.01 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:06.40 | |||||||||
- | Frida Fobian Hvidberg | 2011 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Kalundborg SK 1 | 56.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |