2021-04-14   12:06:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Swim 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag

Document
Resultat
Speedo Swim 2020
Plats: Jönköping Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 5, 200m Frisim Damer  - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Åstedt 2003 Simklubben Elfsborg +0.77 2:01.34
Entry time: 2:01.23 (+0.11)
50m: 27.87
100m: 58.69
(30.82)
150m: 1:30.17
(31.48)
200m: 2:01.34
(31.17)
2 Tova Andersson 2001 Väsby Simsällskap +0.72 2:02.12 +0.78
Entry time: 2:00.34 (+1.78)
50m: 27.69
100m: 58.73
(31.04)
150m: 1:30.41
(31.68)
200m: 2:02.12
(31.71)
3 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap +0.67 2:03.01 +1.67
Entry time: 2:05.70 (-2.69)
50m: 29.48
100m: 1:00.10
(30.62)
150m: 1:31.28
(31.18)
200m: 2:03.01
(31.73)
4 Lucie Hanquet 2003 Göteborg Sim +0.76 2:03.23 +1.89
Entry time: 2:00.80 (+2.43)
50m: 28.76
100m: 59.80
(31.04)
150m: 1:31.62
(31.82)
200m: 2:03.23
(31.61)
5 Ebba Andersson 2001 Väsby Simsällskap 2:06.72 +5.38
Entry time: 2:04.44 (+2.28)
50m: 29.53
100m: 1:01.58
(32.05)
150m: 1:34.50
(32.92)
200m: 2:06.72
(32.22)
5 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg 2:06.72 +5.38
Entry time: 2:04.07 (+2.65)
50m: 29.51
100m: 1:01.77
(32.26)
150m: 1:34.72
(32.95)
200m: 2:06.72
(32.00)
7 Siri Lindén 2005 Karlskrona Simsällskap +0.70 2:07.30 +5.96
Entry time: 2:06.24 (+1.06)
50m: 30.16
100m: 1:02.47
(32.31)
150m: 1:35.17
(32.70)
200m: 2:07.30
(32.13)
8 Linn Suchomel 2003 Skövde Simsällskap +0.62 2:07.76 +6.42
Entry time: 2:07.57 (+0.19)
50m: 30.42
100m: 1:03.00
(32.58)
150m: 1:35.72
(32.72)
200m: 2:07.76
(32.04)
9 Nina Mirkhan 2006 Värnamo Simsällskap 2:08.16 +6.82
Entry time: 2:07.73 (+0.43)
50m: 29.89
100m: 1:02.41
(32.52)
150m: 1:35.34
(32.93)
200m: 2:08.16
(32.82)
10 Sabina Alman 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.72 2:08.97 +7.63
Entry time: 2:04.32 (+4.65)
50m: 30.49
100m: 1:02.92
(32.43)
150m: 1:35.99
(33.07)
200m: 2:08.97
(32.98)
11 Johanna Edgren 2004 Göteborg Sim +0.80 2:09.38 +8.04
Entry time: 2:07.35 (+2.03)
50m: 29.52
100m: 1:01.84
(32.32)
150m: 1:35.93
(34.09)
200m: 2:09.38
(33.45)
12 Amanda Cederqvist 2005 Göteborg Sim +0.74 2:09.68 +8.34
Entry time: 2:11.65 (-1.97)
50m: 29.53
100m: 1:02.64
(33.11)
150m: 1:36.84
(34.20)
200m: 2:09.68
(32.84)
13 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap 2:09.96 +8.62
Entry time: 2:09.66 (+0.30)
50m: 30.25
100m: 1:03.28
(33.03)
150m: 1:36.83
(33.55)
200m: 2:09.96
(33.13)
14 Tova Magnusson 2002 Jönköpings Simsällskap +0.65 2:10.40 +9.06
Entry time: 2:09.92 (+0.48)
50m: 29.48
100m: 1:02.56
(33.08)
150m: 1:36.60
(34.04)
200m: 2:10.40
(33.80)
15 Linn Thid 2003 Simklubben Elfsborg +0.76 2:10.72 +9.38
Entry time: 2:05.07 (+5.65)
50m: 30.36
100m: 1:03.43
(33.07)
150m: 1:36.67
(33.24)
200m: 2:10.72
(34.05)
16 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap +0.69 2:11.13 +9.79
Entry time: 2:03.19 (+7.94)
50m: 29.92
100m: 1:02.57
(32.65)
150m: 1:36.90
(34.33)
200m: 2:11.13
(34.23)
17 Ebba Jälminger 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.70 2:11.60 +10.26
Entry time: 2:10.73 (+0.87)
50m: 31.18
100m: 1:05.39
(34.21)
150m: 1:38.90
(33.51)
200m: 2:11.60
(32.70)
18 Vera Emanuelsson Fransson 2001 Skövde Simsällskap +0.68 2:12.10 +10.76
Entry time: 2:03.77 (+8.33)
50m: 29.89
100m: 1:02.71
(32.82)
150m: 1:37.66
(34.95)
200m: 2:12.10
(34.44)
19 Telma Maltesjö 2002 Helsingborgs Simsällskap +0.68 2:12.76 +11.42
Entry time: 2:11.04 (+1.72)
50m: 31.33
100m: 1:04.82
(33.49)
150m: 1:39.16
(34.34)
200m: 2:12.76
(33.60)
20 Emilia Nordén 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.76 2:14.26 +12.92
Entry time: 2:09.44 (+4.82)
50m: 30.92
100m: 1:04.66
(33.74)
150m: 1:38.95
(34.29)
200m: 2:14.26
(35.31)
21 Nora Rogö 2004 Jönköpings Simsällskap +0.83 2:14.43 +13.09
Entry time: 2:11.05 (+3.38)
50m: 31.17
100m: 1:05.34
(34.17)
150m: 1:40.18
(34.84)
200m: 2:14.43
(34.25)
Grenen officiell:  2020-09-19 11:38:39
2020-09-19 11:38:41 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner