Results for Limfjords Cup 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:44 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Hall | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 32.48 | 1:08.62 | 1:46.69 | 2:24.52 | |||
2 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.74 | 1:15.17 | 1:56.01 | 2:36.10 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 31.92 | 1:07.03 | 1:42.49 | 2:16.41 | |||
2 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 31.38 | 1:06.26 | 1:42.11 | 2:17.02 | |||
3 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 31.97 | 1:07.14 | 1:42.96 | 2:18.96 | |||
4 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.07 | 1:10.64 | 1:48.89 | 2:23.85 | |||
5 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 33.85 | 1:11.13 | 1:48.71 | 2:25.05 | |||
6 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 33.24 | 1:09.49 | 1:47.05 | 2:25.56 | |||
7 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.53 | 1:09.93 | 1:47.72 | 2:26.09 | |||
8 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 34.00 | 1:12.47 | 1:51.57 | 2:30.18 | |||
9 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 36.29 | 1:15.64 | 1:53.53 | 2:31.19 | |||
10 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 35.04 | 1:13.69 | 1:53.87 | 2:32.09 | |||
11 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.37 | 1:15.40 | 1:57.62 | 2:37.50 | |||
12 | Liv Bendixen | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 36.55 | 1:17.70 | 1:59.82 | 2:38.57 | |||
13 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.85 | 1:17.27 | 1:59.24 | 2:38.77 | |||
14 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.25 | 1:16.51 | 1:58.37 | 2:39.78 | |||
15 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 36.66 | 1:17.62 | 2:01.07 | 2:40.03 | |||
16 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.38 | 1:18.03 | 2:00.94 | 2:43.53 | |||
17 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 38.05 | 1:19.75 | 2:03.04 | 2:45.90 | |||
18 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 37.17 | 1:20.69 | 2:06.63 | 2:48.15 | |||
19 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.75 | 1:18.81 | 2:04.71 | 2:50.23 | |||
20 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 38.22 | 1:22.77 | 2:10.40 | 2:55.85 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 33.87 | 1:10.24 | 1:47.30 | 2:23.28 | |||
2 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.11 | 1:10.74 | 1:47.57 | 2:23.34 | |||
3 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 33.87 | 1:11.25 | 1:49.62 | 2:27.39 | |||
4 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Lyseng IF | 34.29 | 1:12.45 | 1:52.44 | 2:32.26 | |||
5 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.35 | 1:15.62 | 1:57.49 | 2:37.60 | |||
6 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 36.06 | 1:16.05 | 1:56.06 | 2:38.06 | |||
7 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 37.06 | 1:18.94 | 2:02.09 | 2:43.08 | |||
8 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 37.65 | 1:19.35 | 2:02.87 | 2:43.48 | |||
9 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 37.06 | 1:19.13 | 2:02.34 | 2:43.82 | |||
10 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.06 | 1:19.80 | 2:03.43 | 2:44.84 | |||
11 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 38.29 | 1:21.66 | 2:07.39 | 2:48.28 | |||
12 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 38.01 | 1:20.68 | 2:06.12 | 2:48.41 | |||
13 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.75 | 1:21.06 | 2:04.94 | 2:48.95 | |||
14 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 36.89 | 1:19.50 | 2:05.75 | 2:52.58 | |||
15 | Rosa Myrna Hansen | 2006 | Vinderup GF Svømning | 39.35 | 1:24.33 | 2:12.43 | 2:55.21 | |||
16 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.70 | 1:25.03 | 2:12.49 | 2:55.68 | |||
17 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 41.00 | 1:26.25 | 2:13.12 | 2:56.64 | |||
18 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 38.99 | 1:25.24 | 2:13.21 | 2:57.00 | |||
19 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 39.76 | 1:26.41 | 2:13.08 | 2:57.16 | |||
20 | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.64 | 1:27.14 | 2:15.72 | 2:57.65 | |||
21 | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | 38.52 | 1:24.75 | 2:13.58 | 2:58.39 | |||
22 | Maria Møberg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 39.27 | 1:24.89 | 2:13.72 | 2:59.35 | |||
23 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 38.72 | 1:25.23 | 2:13.93 | 2:59.63 | |||
24 | Josephine O. S. Nielsen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.97 | 1:27.99 | 2:15.05 | 3:00.84 | |||
25 | Maja Mejls Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.84 | 1:26.67 | 2:14.77 | 3:02.37 | |||
26 | Josefine Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 45.21 | 1:36.73 | 2:29.71 | 3:16.54 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 35.13 | 1:14.55 | 1:54.71 | 2:32.76 | |||
2 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 35.98 | 1:16.72 | 1:58.31 | 2:37.03 | |||
3 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 37.97 | 1:20.40 | 2:04.40 | 2:46.45 | |||
4 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 37.56 | 1:19.74 | 2:03.89 | 2:46.77 | |||
5 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.39 | 1:24.76 | 2:12.10 | 2:58.85 | |||
6 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 38.80 | 1:25.19 | 2:12.39 | 2:58.92 | |||
7 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 40.72 | 1:28.45 | 2:16.93 | 3:02.85 | |||
8 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 41.19 | 1:28.02 | 2:16.40 | 3:03.23 | |||
9 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 43.61 | 1:30.21 | 2:19.69 | 3:06.18 | |||
10 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 42.39 | 1:31.04 | 2:20.01 | 3:06.97 | |||
11 | Anne Sørensen | 2008 | Svømmeklubben Grindsted | 43.25 | 1:32.36 | 2:22.83 | 3:11.61 | |||
12 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 41.66 | 1:31.47 | 2:23.81 | 3:14.20 | |||
13 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 44.13 | 1:32.99 | 2:23.91 | 3:14.21 | |||
14 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 44.86 | 1:36.16 | 2:27.27 | 3:15.23 | |||
15 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 42.95 | 1:32.18 | 2:25.49 | 3:15.77 | |||
16 | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 44.79 | 1:35.47 | 2:28.22 | 3:17.38 | |||
17 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 45.18 | 1:40.11 | 2:34.85 | 3:25.99 | |||
18 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 48.35 | 1:43.76 | 2:40.09 | 3:33.52 | |||
19 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 46.24 | 1:42.43 | 2:42.09 | 3:36.11 | |||
20 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.35 | 1:47.26 | 2:44.62 | 3:36.22 | |||
21 | Filippa Victoria Pascu | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 51.38 | 1:50.63 | 2:51.67 | 3:50.34 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:44 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 27.78 | 58.49 | 1:29.76 | 1:59.78 | |||
2 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 28.19 | 58.48 | 1:29.20 | 2:00.01 | |||
3 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 27.85 | 58.59 | 1:30.74 | 2:01.70 | |||
4 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 27.57 | 58.10 | 1:30.46 | 2:02.99 | |||
5 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 30.38 | 1:04.24 | 1:39.90 | 2:15.78 | |||
6 | Kasper Larsen | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 30.62 | 1:05.60 | 1:42.86 | 2:22.14 | |||
7 | Nicolai Holm | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.35 | 1:09.07 | 1:47.36 | 2:24.82 | |||
8 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 32.17 | 1:09.68 | 1:49.18 | 2:30.59 | |||
- | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.10 | 58.87 | 1:30.43 | 2:01.14 | |||
2 | Lucas Rosenborg | 2004 | Lyseng IF | 28.91 | 1:00.39 | 1:32.71 | 2:04.33 | |||
3 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 28.93 | 1:00.37 | 1:33.78 | 2:06.91 | |||
4 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 29.89 | 1:02.23 | 1:35.91 | 2:09.45 | |||
5 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 29.52 | 1:02.72 | 1:37.42 | 2:10.79 | |||
6 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 30.55 | 1:04.89 | 1:41.16 | 2:15.55 | |||
7 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 31.72 | 1:07.16 | 1:43.86 | 2:19.94 | |||
8 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.23 | 1:07.69 | 1:44.28 | 2:20.40 | |||
9 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 33.83 | 1:13.06 | 1:55.02 | 2:36.55 | |||
10 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.73 | 1:11.98 | 1:52.22 | 2:42.24 | |||
11 | Niels Bjerrum | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 36.51 | 1:17.53 | 2:01.30 | 2:43.10 | |||
12 | Magnus Ropdrup | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.70 | 1:38.52 | 2:32.61 | 3:26.02 | |||
- | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 31.89 | 1:06.77 | 1:42.39 | 2:17.38 | |||
2 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 31.52 | 1:06.79 | 1:43.64 | 2:21.29 | |||
3 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 33.93 | 1:11.47 | 1:48.07 | 2:23.64 | |||
4 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 32.58 | 1:10.82 | 1:49.01 | 2:24.32 | |||
5 | Nicklas Lorentsen Mikkelsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 33.62 | 1:11.49 | 1:50.69 | 2:25.76 | |||
6 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 32.98 | 1:10.90 | 1:50.31 | 2:27.23 | |||
7 | Torri Pietrzak-Jakobsen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.58 | 1:09.79 | 1:49.87 | 2:28.27 | |||
8 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 34.07 | 1:13.22 | 1:52.63 | 2:30.32 | |||
9 | David Hansen Hobolth | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 34.72 | 1:12.81 | 1:52.31 | 2:30.66 | |||
10 | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 32.03 | 1:10.79 | 1:52.01 | 2:33.24 | |||
11 | Sebastian Langvad | 2006 | Lyseng IF | 34.44 | 1:13.24 | 1:55.12 | 2:33.33 | |||
12 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 35.43 | 1:14.73 | 1:55.14 | 2:35.89 | |||
13 | Rasmus Norup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 35.96 | 1:15.10 | 1:57.08 | 2:36.96 | |||
14 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 35.27 | 1:15.56 | 1:57.69 | 2:38.05 | |||
15 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.64 | 1:16.00 | 1:57.74 | 2:38.17 | |||
16 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.88 | 1:17.14 | 1:58.55 | 2:38.46 | |||
17 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 36.15 | 1:17.02 | 2:00.12 | 2:41.41 | |||
18 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 37.88 | 1:17.87 | 2:02.77 | 2:41.64 | |||
19 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 37.44 | 1:19.76 | 2:03.22 | 2:45.21 | |||
20 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.29 | 1:20.72 | 2:06.42 | 2:49.95 | |||
21 | Asbjørn Ottow Toftdal | 2006 | Holstebro Svømme Club | 38.44 | 1:21.61 | 2:06.99 | 2:50.43 | |||
22 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 39.20 | 1:23.03 | 2:08.17 | 2:50.58 | |||
23 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 39.77 | 1:23.38 | 2:09.84 | 2:53.44 | |||
24 | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 41.50 | 1:25.38 | 2:10.21 | 2:53.92 | |||
25 | Wiktor G. Maagaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.66 | 1:24.66 | 2:12.19 | 2:57.11 | |||
26 | Christian Guldbrandt | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.82 | 1:26.74 | 2:14.59 | 2:59.47 | |||
27 | Mikkel Juhl | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.56 | 1:27.46 | 2:15.51 | 3:00.81 | |||
28 | Gustav Føgh | 2006 | Lyseng IF | 43.80 | 1:33.44 | 2:24.05 | 3:11.29 | |||
29 | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 40.81 | 1:32.88 | 2:24.75 | 3:12.85 | |||
- | Simon Fancello | 2006 | Lyseng IF | DNF | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 39.54 | 1:23.43 | 2:07.96 | 2:49.27 | |||
2 | Noah Bie Bock | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 40.10 | 1:24.48 | 2:10.42 | 2:53.35 | |||
3 | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.52 | 1:30.42 | 2:22.37 | 3:08.59 | |||
4 | Frederik K. Pedersen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 41.50 | 1:31.11 | 2:22.40 | 3:11.03 | |||
5 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.57 | 1:39.58 | 2:34.10 | 3:25.41 | |||
6 | Philip Juul Møballe | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 48.64 | 1:45.35 | 2:43.56 | 3:34.25 | |||
7 | Hjalte Damgaard | 2008 | Herning Svømmeklub | 46.58 | 1:41.59 | 2:41.94 | 3:41.18 | |||
8 | Jeppe Lindhardt | 2008 | IHF Svømning | 49.43 | 1:54.55 | 3:03.84 | 4:12.10 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.17 | 1:12.88 | |||||
2 | Mathilde Østergaard | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 36.26 | 1:17.60 | |||||
3 | Sarah Kildahl | 2004 | Lyseng IF | 36.11 | 1:18.80 | |||||
4 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.40 | 1:19.94 | |||||
5 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.61 | 1:21.46 | |||||
6 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 38.15 | 1:21.66 | |||||
7 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.24 | 1:22.15 | |||||
8 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.70 | 1:24.26 | |||||
9 | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.25 | 1:25.74 | |||||
10 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 40.61 | 1:28.30 | |||||
11 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 42.06 | 1:28.56 | |||||
12 | Karoline Friis | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 49.28 | 1:44.30 | |||||
13 | Katrine Ø Holmgaard | 2004 | Durup IF | 50.09 | 1:48.96 | |||||
14 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 51.65 | 1:50.74 | |||||
15 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 52.69 | 1:53.44 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.49 | 1:25.56 | |||||
2 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 41.24 | 1:27.36 | |||||
3 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 42.21 | 1:28.79 | |||||
4 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 40.58 | 1:28.93 | |||||
5 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.23 | 1:30.73 | |||||
6 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.57 | 1:31.77 | |||||
7 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.78 | 1:32.70 | |||||
8 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 44.61 | 1:33.41 | |||||
9 | Lærke Kristensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 45.10 | 1:34.21 | |||||
10 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 44.59 | 1:34.58 | |||||
11 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.32 | 1:34.96 | |||||
12 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 46.93 | 1:36.02 | |||||
13 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.27 | 1:40.41 | |||||
14 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 48.34 | 1:41.33 | |||||
15 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 47.20 | 1:41.61 | |||||
16 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 47.86 | 1:41.67 | |||||
17 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 47.90 | 1:42.15 | |||||
18 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 47.64 | 1:42.23 | |||||
19 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.86 | 1:42.47 | |||||
20 | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | 48.34 | 1:43.19 | |||||
21 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 49.40 | 1:43.58 | |||||
22 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 48.65 | 1:43.63 | |||||
23 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 51.16 | 1:45.98 | |||||
24 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 49.36 | 1:46.39 | |||||
25 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 50.24 | 1:47.18 | |||||
26 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 51.57 | 1:47.37 | |||||
27 | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | 51.59 | 1:48.99 | |||||
28 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 53.12 | 1:50.56 | |||||
29 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 54.77 | 1:58.51 | |||||
30 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 57.38 | 2:00.20 | |||||
- | Marie Pind Lavrsen | 2007 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Moeskjær | 2007 | Ikast Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Dicte Olsen | 2007 | IHF Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 42.92 | 1:32.53 | |||||
2 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 45.36 | 1:33.36 | |||||
3 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.48 | 1:35.40 | |||||
4 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 46.88 | 1:35.94 | |||||
5 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 49.24 | 1:38.76 | |||||
6 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 48.20 | 1:41.61 | |||||
7 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 49.47 | 1:43.76 | |||||
8 | Clara Nielsen | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 50.72 | 1:43.96 | |||||
9 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 51.05 | 1:44.76 | |||||
10 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 49.92 | 1:44.89 | |||||
11 | Ema Ilic | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 50.53 | 1:46.70 | |||||
12 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 54.53 | 1:51.17 | |||||
13 | Karoline Iversen | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 52.69 | 1:52.68 | |||||
14 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 54.89 | 1:53.44 | |||||
15 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 53.64 | 1:53.81 | |||||
16 | Caia Vang | 2008 | Struer Svømmeklub | 54.45 | 1:55.08 | |||||
17 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 55.66 | 1:56.51 | |||||
18 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 55.37 | 1:59.19 | |||||
19 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 59.78 | 2:01.48 | |||||
20 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 58.60 | 2:04.00 | |||||
21 | Cecilie Nielsen | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 1:02.19 | 2:07.17 | |||||
- | Amanda Pedersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 2 armtag v 25,50,75m | |||||
- | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | 2 armtag v 25m | |||||
- | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | 1 hånd i vend v75m | |||||
- | Sillke Frederikke L. Kellberg | 2008 | Vinderup GF Svømning | DSQ | fl. flyspark v start | |||||
- | Thea Hause | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | kun 1 hånd i vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:09 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 33.54 | 1:10.40 | |||||
2 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 35.14 | 1:13.76 | |||||
3 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 37.28 | 1:17.96 | |||||
4 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 39.26 | 1:22.93 | |||||
5 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 40.55 | 1:26.61 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.96 | 1:11.34 | |||||
2 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 34.50 | 1:12.04 | |||||
3 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 36.50 | 1:17.51 | |||||
4 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.42 | 1:20.55 | |||||
5 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 36.89 | 1:20.70 | |||||
6 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.14 | 1:30.17 | |||||
7 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 44.39 | 1:35.36 | |||||
8 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 47.57 | 1:37.35 | |||||
9 | Niels Bjerrum | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 48.11 | 1:43.40 | |||||
10 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 49.29 | 1:44.58 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 39.22 | 1:21.55 | |||||
2 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 38.85 | 1:21.60 | |||||
3 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.51 | 1:23.48 | |||||
4 | Torri Pietrzak-Jakobsen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.62 | 1:25.38 | |||||
5 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 43.12 | 1:29.79 | |||||
6 | Laurits Holm | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 42.33 | 1:30.22 | |||||
7 | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 44.31 | 1:32.86 | |||||
8 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 44.60 | 1:33.13 | |||||
9 | Sebastian Langvad | 2006 | Lyseng IF | 42.95 | 1:34.01 | |||||
10 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 44.80 | 1:34.06 | |||||
11 | Tobias Holt | 2006 | Svømmeklubben Grindsted | 44.74 | 1:34.27 | |||||
12 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 46.61 | 1:37.14 | |||||
13 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 46.29 | 1:38.36 | |||||
14 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 46.08 | 1:38.43 | |||||
15 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 46.93 | 1:38.54 | |||||
16 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.65 | 1:42.86 | |||||
17 | Wiktor G. Maagaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 47.62 | 1:44.36 | |||||
18 | Nikolai Moreno Andersen | 2007 | Vinderup GF Svømning | 53.20 | 1:58.40 | |||||
19 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 57.35 | 2:00.30 | |||||
20 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 1:00.10 | 2:06.19 | |||||
- | Asbjørn Ottow Toftdal | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Flere flyben e/start | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.87 | 1:37.96 | |||||
2 | Ivan Pedersen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 47.08 | 1:38.68 | |||||
3 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.50 | 1:40.63 | |||||
4 | Alexander Buch | 2008 | Svømmeklubben Koral | 47.63 | 1:41.59 | |||||
5 | Albert Hoffmeyer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 50.09 | 1:46.25 | |||||
6 | Edvin Smajic | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 50.90 | 1:47.60 | |||||
7 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 52.95 | 1:50.94 | |||||
8 | Anders Kolding Mortensen | 2008 | Struer Svømmeklub | 52.46 | 1:55.97 | |||||
9 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 56.47 | 1:58.66 | |||||
10 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 58.03 | 2:05.78 | |||||
11 | Frederik K. Pedersen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.99 | 2:17.37 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:09 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Hall | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 31.76 | ||||||
2 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 34.13 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 28.89 | ||||||
2 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 29.96 | ||||||
3 | Mille Kjær Jensen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.12 | ||||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.39 | ||||||
5 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 30.84 | ||||||
6 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 31.19 | ||||||
7 | Mathilde Østergaard | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 31.93 | ||||||
8 | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.30 | ||||||
8 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.30 | ||||||
10 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 32.63 | ||||||
11 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 33.59 | ||||||
12 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.60 | ||||||
13 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.80 | ||||||
14 | Emmelina Long | 2004 | Lyseng IF | 33.81 | ||||||
15 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.00 | ||||||
16 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.64 | ||||||
17 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 34.69 | ||||||
18 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.83 | ||||||
19 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 35.84 | ||||||
20 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.59 | ||||||
21 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 36.72 | ||||||
22 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.86 | ||||||
23 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.90 | ||||||
24 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 36.94 | ||||||
25 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.13 | ||||||
26 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.34 | ||||||
27 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.24 | ||||||
28 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 40.41 | ||||||
29 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 42.42 | ||||||
30 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 46.78 | ||||||
31 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 48.17 | ||||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Crawlben sidste 25m | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 32.39 | ||||||
2 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.36 | ||||||
3 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 34.96 | ||||||
4 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 35.34 | ||||||
5 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.54 | ||||||
6 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.73 | ||||||
7 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.58 | ||||||
8 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.54 | ||||||
9 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.69 | ||||||
10 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 38.46 | ||||||
11 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.90 | ||||||
12 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 38.95 | ||||||
13 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 39.00 | ||||||
14 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 39.99 | ||||||
15 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.86 | ||||||
16 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 40.89 | ||||||
17 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.12 | ||||||
18 | Rosa Myrna Hansen | 2006 | Vinderup GF Svømning | 41.58 | ||||||
19 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.98 | ||||||
20 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.12 | ||||||
21 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.96 | ||||||
22 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 45.78 | ||||||
23 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.89 | ||||||
24 | Chili Rose Vinther | 2007 | IHF Svømning | 46.96 | ||||||
- | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Brystben i fly | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 34.56 | ||||||
2 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.75 | ||||||
3 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 41.03 | ||||||
4 | Ema Ilic | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 41.07 | ||||||
5 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 42.09 | ||||||
6 | Clara Nielsen | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 42.90 | ||||||
7 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 43.20 | ||||||
8 | Ida Gjelstrup | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 43.42 | ||||||
9 | Sillke Frederikke L. Kellberg | 2008 | Vinderup GF Svømning | 44.36 | ||||||
10 | Laura Norup | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 44.87 | ||||||
11 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 44.88 | ||||||
12 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.24 | ||||||
13 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 47.42 | ||||||
14 | Amanda Pedersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 48.63 | ||||||
15 | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 50.06 | ||||||
16 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 52.25 | ||||||
17 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | 53.37 | ||||||
18 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.45 | ||||||
19 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 54.23 | ||||||
20 | Thea Hause | 2008 | Struer Svømmeklub | 56.85 | ||||||
21 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 58.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 26.26 | ||||||
2 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 26.79 | ||||||
3 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 27.28 | ||||||
4 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 27.89 | ||||||
5 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 28.64 | ||||||
6 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 28.66 | ||||||
7 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 29.48 | ||||||
8 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 31.19 | ||||||
9 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 31.34 | ||||||
10 | Oliver Fokkink | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 31.75 | ||||||
11 | Laurits Andreassen | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.73 | ||||||
12 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.96 | ||||||
13 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 36.09 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 28.14 | ||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.78 | ||||||
3 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.53 | ||||||
4 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 30.69 | ||||||
5 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 30.83 | ||||||
6 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 32.61 | ||||||
7 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.13 | ||||||
8 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.49 | ||||||
9 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 34.86 | ||||||
10 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 34.97 | ||||||
11 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.30 | ||||||
12 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.65 | ||||||
13 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.49 | ||||||
14 | Tobias Tariku Sigh | 2005 | Svømmeklubben Koral | 43.41 | ||||||
15 | Simon Bjørkmann Dahl | 2005 | Struer Svømmeklub | 43.97 | ||||||
16 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 49.35 | ||||||
17 | Magnus Ropdrup | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.53 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Bakke | 2006 | Thisted Svømmeklub | 33.75 | ||||||
2 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 33.82 | ||||||
3 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 34.51 | ||||||
4 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 35.80 | ||||||
5 | Noah Jonasen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 35.95 | ||||||
6 | David Hansen Hobolth | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 36.53 | ||||||
7 | Ludvig Møller | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 37.04 | ||||||
8 | Tobias Holt | 2006 | Svømmeklubben Grindsted | 37.92 | ||||||
9 | Nicklas Lorentsen Mikkelsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.08 | ||||||
10 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.78 | ||||||
11 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 40.14 | ||||||
12 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.37 | ||||||
13 | Simon Fancello | 2006 | Lyseng IF | 40.88 | ||||||
14 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 41.32 | ||||||
15 | Mikkel Juhl | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 46.19 | ||||||
16 | Victor Juhl | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 47.56 | ||||||
17 | Gustav Føgh | 2006 | Lyseng IF | 51.31 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 37.90 | ||||||
2 | Ivan Pedersen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 39.69 | ||||||
3 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 40.30 | ||||||
4 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 42.60 | ||||||
5 | Anton Shishkin | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 45.92 | ||||||
6 | Marcus K. Jespersen | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 46.95 | ||||||
7 | Edvin Smajic | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 47.62 | ||||||
8 | Frederik Vesterby | 2008 | Thisted Svømmeklub | 48.07 | ||||||
9 | William Cheng | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.63 | ||||||
10 | Jeppe Lindhardt | 2008 | IHF Svømning | 1:09.50 | ||||||
- | Philip Juul Møballe | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Flyben 25-35m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.78 | 1:04.49 | |||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.02 | 1:09.09 | |||||
3 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 34.04 | 1:10.40 | |||||
4 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.10 | 1:13.11 | |||||
5 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 34.91 | 1:13.38 | |||||
6 | Sarah Kildahl | 2004 | Lyseng IF | 35.78 | 1:14.37 | |||||
7 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 36.86 | 1:15.73 | |||||
8 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.22 | 1:17.14 | |||||
9 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 38.38 | 1:17.30 | |||||
10 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.49 | 1:20.54 | |||||
11 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.22 | 1:21.53 | |||||
12 | Liv Bendixen | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 39.57 | 1:22.24 | |||||
13 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.08 | 1:25.44 | |||||
- | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 2 armtag på mave 75m | |||||
- | Karoline Friis | 2004 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Ej fortsat bevæg.25m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.27 | 1:11.78 | |||||
2 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 36.16 | 1:14.74 | |||||
3 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.59 | 1:15.54 | |||||
4 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 38.34 | 1:19.17 | |||||
5 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | IHF Svømning | 38.21 | 1:19.93 | |||||
6 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 39.67 | 1:20.03 | |||||
7 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 38.89 | 1:20.61 | |||||
8 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Lyseng IF | 39.58 | 1:21.09 | |||||
9 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.45 | 1:24.61 | |||||
10 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 43.01 | 1:27.44 | |||||
11 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 42.48 | 1:27.85 | |||||
12 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 43.23 | 1:27.99 | |||||
13 | Amalie Moeskjær | 2007 | Ikast Svømmeklub | 42.66 | 1:28.87 | |||||
14 | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | 43.74 | 1:29.66 | |||||
15 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 45.58 | 1:29.75 | |||||
16 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.83 | 1:29.84 | |||||
17 | Maja Lundhus Jacobsen | 2007 | Struer Svømmeklub | 44.42 | 1:30.25 | |||||
18 | Rosa Myrna Hansen | 2006 | Vinderup GF Svømning | 42.93 | 1:30.27 | |||||
19 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 43.01 | 1:31.11 | |||||
20 | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svømmeklub | 44.69 | 1:33.06 | |||||
21 | Maria Møberg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 46.50 | 1:33.29 | |||||
22 | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.32 | 1:37.06 | |||||
23 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 48.27 | 1:37.57 | |||||
24 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 47.44 | 1:38.20 | |||||
25 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 49.53 | 1:42.38 | |||||
26 | Josefine Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 50.98 | 1:47.00 | |||||
27 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 53.36 | 1:47.68 | |||||
- | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej forsat bevæg.25m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 39.54 | 1:20.07 | |||||
2 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 39.70 | 1:21.10 | |||||
3 | Frederikke Novin | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 41.62 | 1:24.07 | |||||
4 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 41.72 | 1:25.01 | |||||
5 | Alissa Stegenborg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 42.89 | 1:29.36 | |||||
6 | Signe Laursen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 44.90 | 1:30.74 | |||||
7 | Laura Norup | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 45.17 | 1:32.72 | |||||
8 | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 47.36 | 1:35.30 | |||||
9 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 47.04 | 1:35.89 | |||||
10 | Amanda Pedersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 47.86 | 1:36.66 | |||||
11 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 47.54 | 1:37.07 | |||||
12 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 48.57 | 1:38.37 | |||||
13 | Karoline Skjøtt | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 46.74 | 1:39.10 | |||||
14 | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 49.64 | 1:42.28 | |||||
15 | Anne Sørensen | 2008 | Svømmeklubben Grindsted | 53.21 | 1:48.20 | |||||
16 | Marie Alkærsig | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.48 | 1:49.64 | |||||
17 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 52.69 | 1:51.93 | |||||
18 | Sille R. Andersen | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 59.50 | 1:57.73 | |||||
- | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej forsat bevæg.25m | |||||
- | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | DSQ | 2 armtag på mave 25m | |||||
- | Lilja Lyng Naldahl | 2009 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | 2 armtag på mave 50m | |||||
- | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ej forsat bevæg.75m | |||||
- | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej fortsat bevæg.50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 27.84 | 58.20 | |||||
2 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.58 | 1:01.17 | |||||
3 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 30.63 | 1:01.22 | |||||
4 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 30.89 | 1:03.28 | |||||
5 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 31.08 | 1:04.47 | |||||
6 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 33.14 | 1:08.93 | |||||
7 | Oliver Fokkink | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 34.25 | 1:13.48 | |||||
8 | Kasper Larsen | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 35.58 | 1:14.67 | |||||
9 | Nicolai Holm | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.48 | 1:17.06 | |||||
10 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 41.30 | 1:21.95 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 30.83 | 1:03.90 | |||||
2 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 30.43 | 1:04.17 | |||||
3 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.16 | 1:07.84 | |||||
4 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 34.97 | 1:12.24 | |||||
5 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 34.56 | 1:13.22 | |||||
6 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 38.77 | 1:19.67 | |||||
7 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 44.05 | 1:29.06 | |||||
8 | Magnus Ropdrup | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 55.21 | 1:50.61 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.44 | 1:11.80 | |||||
2 | Christian Bakke | 2006 | Thisted Svømmeklub | 36.41 | 1:14.44 | |||||
3 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 37.18 | 1:15.04 | |||||
4 | Johannes Jervidalo | 2006 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.45 | 1:15.09 | |||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.38 | 1:15.17 | |||||
6 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 37.35 | 1:18.04 | |||||
7 | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 37.97 | 1:19.10 | |||||
8 | Rasmus Norup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.71 | 1:19.80 | |||||
9 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 39.92 | 1:20.32 | |||||
10 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.64 | 1:20.33 | |||||
11 | Sebastian Langvad | 2006 | Lyseng IF | 39.60 | 1:20.45 | |||||
12 | Noah Jonasen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 39.49 | 1:20.64 | |||||
13 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 39.99 | 1:21.66 | |||||
14 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.13 | 1:21.96 | |||||
15 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 41.34 | 1:22.19 | |||||
16 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 43.08 | 1:25.97 | |||||
17 | Simon Fancello | 2006 | Lyseng IF | 43.15 | 1:26.51 | |||||
18 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 42.02 | 1:27.08 | |||||
19 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 41.46 | 1:27.27 | |||||
- | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bevæg.75m | |||||
- | Jakob Stærmose | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | Ej fortsat bevæg.75m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 37.45 | 1:17.67 | |||||
2 | Ivan Pedersen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 40.88 | 1:23.75 | |||||
3 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 43.91 | 1:30.36 | |||||
4 | Noah Bie Bock | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 45.66 | 1:32.62 | |||||
5 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 48.04 | 1:34.80 | |||||
6 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 46.92 | 1:35.43 | |||||
7 | Albert Hoffmeyer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 49.15 | 1:42.82 | |||||
8 | Albert Brandt-Petersen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 51.46 | 1:47.64 | |||||
9 | Philip Juul Møballe | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 57.21 | 1:58.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 32.77 | 1:10.94 | 1:56.51 | 2:32.69 | |||
2 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.56 | 1:20.53 | 2:07.82 | 2:43.57 | |||
3 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.64 | 1:22.37 | 2:07.74 | 2:47.65 | |||
4 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.69 | 1:20.84 | 2:08.99 | 2:48.05 | |||
5 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 40.89 | 1:24.88 | 2:14.36 | 2:52.39 | |||
6 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.22 | 1:23.49 | 2:12.55 | 2:54.88 | |||
7 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 39.62 | 1:24.04 | 2:16.79 | 2:55.87 | |||
8 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 37.52 | 1:22.24 | 2:14.47 | 2:58.87 | |||
9 | Lea Wallén | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.98 | 1:30.68 | 2:25.08 | 3:05.61 | |||
10 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 44.68 | 1:33.77 | 2:31.04 | 3:10.75 | |||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 34.62 | 1:16.52 | 2:07.34 | 2:44.11 | |||
2 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 37.18 | 1:17.87 | 2:06.80 | 2:44.69 | |||
3 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.37 | 1:19.76 | 2:08.02 | 2:45.48 | |||
4 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.50 | 1:20.27 | 2:08.48 | 2:47.77 | |||
5 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.10 | 1:24.15 | 2:10.85 | 2:51.06 | |||
6 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.25 | 1:22.69 | 2:11.84 | 2:51.22 | |||
7 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Lyseng IF | 39.42 | 1:24.67 | 2:16.72 | 2:56.43 | |||
8 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 38.25 | 1:24.76 | 2:18.68 | 2:57.56 | |||
9 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.56 | 1:24.42 | 2:19.46 | 3:00.75 | |||
10 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 42.02 | 1:24.91 | 2:20.91 | 3:01.23 | |||
11 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 42.62 | 1:26.98 | 2:21.86 | 3:01.55 | |||
12 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.32 | 1:29.74 | 2:22.37 | 3:02.89 | |||
13 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 40.98 | 1:30.01 | 2:20.80 | 3:04.21 | |||
14 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 43.76 | 1:29.30 | 2:29.19 | 3:05.84 | |||
15 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 41.68 | 1:25.39 | 2:24.59 | 3:06.54 | |||
16 | Lærke Kristensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 43.23 | 1:31.98 | 2:24.71 | 3:07.22 | |||
17 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.46 | 1:29.28 | 2:26.85 | 3:10.41 | |||
18 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.94 | 1:28.17 | 2:26.81 | 3:10.55 | |||
19 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.21 | 1:32.88 | 2:27.61 | 3:11.88 | |||
20 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.68 | 1:31.57 | 2:30.20 | 3:14.36 | |||
21 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.84 | 1:37.83 | 2:32.37 | 3:17.12 | |||
22 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 50.77 | 1:42.04 | 2:37.85 | 3:22.62 | |||
23 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 50.20 | 1:42.84 | 2:42.68 | 3:27.95 | |||
- | Dicte Olsen | 2007 | IHF Svømning | DNF | ||||||
- | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | ej afs. af ryk v100m | |||||
- | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | EFB ved 75m | |||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 40.09 | 1:24.58 | 2:23.34 | 3:02.97 | |||
2 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 43.29 | 1:33.05 | 2:26.99 | 3:07.39 | |||
3 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 44.73 | 1:31.74 | 2:27.73 | 3:09.60 | |||
4 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 44.32 | 1:30.34 | 2:28.44 | 3:10.99 | |||
5 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 47.27 | 1:36.57 | 2:33.25 | 3:16.48 | |||
6 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.40 | 1:36.88 | 2:32.65 | 3:19.10 | |||
7 | Ida Gjelstrup | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 46.25 | 1:34.68 | 2:33.65 | 3:19.40 | |||
8 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 46.76 | 1:39.76 | 2:37.91 | 3:24.88 | |||
9 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 45.31 | 1:37.28 | 2:39.15 | 3:25.12 | |||
10 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 51.92 | 1:41.54 | 2:44.00 | 3:25.67 | |||
11 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 49.87 | 1:49.58 | 2:46.53 | 3:30.42 | |||
12 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 53.01 | 1:46.78 | 2:44.08 | 3:30.83 | |||
13 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 52.45 | 1:45.93 | 2:49.03 | 3:36.44 | |||
14 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.19 | 1:51.85 | 2:58.51 | 3:44.03 | |||
15 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 56.18 | 1:48.03 | 2:54.48 | 3:44.06 | |||
16 | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.19 | 1:58.78 | 3:01.95 | 3:51.01 | |||
17 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 58.85 | 1:56.76 | 3:01.91 | 3:53.89 | |||
18 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 59.49 | 2:01.32 | 3:04.59 | 3:55.31 | |||
- | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | EFB v75m | |||||
- | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | DSQ | brystben i fly v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 31.35 | 1:05.49 | 1:47.11 | 2:17.77 | |||
2 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 30.46 | 1:06.37 | 1:46.54 | 2:18.95 | |||
3 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 30.66 | 1:05.92 | 1:50.93 | 2:22.75 | |||
4 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 30.81 | 1:09.11 | 1:54.49 | 2:30.23 | |||
5 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 35.63 | 1:23.61 | 2:14.13 | 2:57.02 | |||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lucas Rosenborg | 2004 | Lyseng IF | 31.51 | 1:06.50 | 1:49.20 | 2:21.42 | |||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.76 | 1:10.39 | 1:54.60 | 2:26.64 | |||
3 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 32.15 | 1:10.98 | 1:56.62 | 2:30.80 | |||
4 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 34.17 | 1:14.40 | 2:00.92 | 2:36.21 | |||
5 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.08 | 1:18.81 | 2:09.35 | 2:45.49 | |||
6 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.60 | 1:21.17 | 2:10.22 | 2:47.37 | |||
7 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 34.82 | 1:23.50 | 2:15.97 | 2:52.71 | |||
8 | Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.44 | 1:19.35 | 2:14.10 | 2:57.47 | |||
9 | Tobias Tariku Sigh | 2005 | Svømmeklubben Koral | 48.64 | 1:40.58 | 2:43.08 | 3:29.72 | |||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 34.64 | 1:17.48 | 2:03.74 | 2:38.48 | |||
2 | David Hansen Hobolth | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 39.19 | 1:19.32 | 2:06.60 | 2:42.82 | |||
3 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 38.00 | 1:22.86 | 2:10.82 | 2:47.75 | |||
4 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 35.94 | 1:21.48 | 2:13.65 | 2:52.41 | |||
5 | Ludvig Møller | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.50 | 1:26.43 | 2:15.82 | 2:54.66 | |||
6 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.58 | 1:22.54 | 2:17.77 | 2:57.11 | |||
7 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.34 | 1:24.88 | 2:17.95 | 2:59.14 | |||
8 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 42.60 | 1:27.27 | 2:21.79 | 3:01.49 | |||
9 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 41.60 | 1:31.12 | 2:28.43 | 3:07.23 | |||
10 | Laurits Holm | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 42.12 | 1:32.02 | 2:28.05 | 3:08.10 | |||
11 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.78 | 1:30.57 | 2:27.71 | 3:09.34 | |||
12 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 42.78 | 1:30.90 | 2:25.89 | 3:09.87 | |||
13 | Tobias Holt | 2006 | Svømmeklubben Grindsted | 42.91 | 1:35.00 | 2:32.42 | 3:15.50 | |||
14 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 44.85 | 1:35.42 | 2:35.73 | 3:17.61 | |||
15 | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.89 | 1:31.65 | 2:35.88 | 3:20.00 | |||
16 | Christian Guldbrandt | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 46.23 | 1:37.72 | 2:38.90 | 3:25.47 | |||
17 | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 49.58 | 1:43.44 | 2:44.87 | 3:31.82 | |||
18 | Gustav Føgh | 2006 | Lyseng IF | 54.34 | 1:49.78 | 2:56.89 | 3:44.48 | |||
19 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 54.89 | 1:53.42 | 3:03.01 | 3:55.35 | |||
- | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | DSQ | cravl tag ef. start | |||||
- | Victor Juhl | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 45.69 | 1:31.08 | 2:31.58 | 3:10.92 | |||
2 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 43.01 | 1:34.57 | 2:29.22 | 3:13.83 | |||
3 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 48.36 | 1:37.86 | 2:37.20 | 3:21.67 | |||
4 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.44 | 1:40.60 | 2:40.94 | 3:22.71 | |||
5 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 50.54 | 1:41.50 | 2:47.03 | 3:33.06 | |||
6 | Marcus K. Jespersen | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 51.30 | 1:49.53 | 2:57.89 | 3:47.78 | |||
- | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Fejl benspark bryst | |||||
- | Hjalte Damgaard | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ryg afslut på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:50 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 49.01 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 32.29 | ||||||
2 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.26 | ||||||
3 | Sarah Kildahl | 2004 | Lyseng IF | 35.28 | ||||||
4 | Mathilde Østergaard | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 35.74 | ||||||
5 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 36.99 | ||||||
6 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.28 | ||||||
7 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.47 | ||||||
8 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 37.73 | ||||||
9 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 38.54 | ||||||
10 | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.27 | ||||||
11 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.79 | ||||||
12 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 39.88 | ||||||
13 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 40.95 | ||||||
14 | Lea Wallén | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.63 | ||||||
15 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.60 | ||||||
16 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 48.00 | ||||||
17 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 48.37 | ||||||
18 | Karoline Friis | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 49.23 | ||||||
19 | Katrine Ø Holmgaard | 2004 | Durup IF | 49.43 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | IHF Svømning | 40.69 | ||||||
2 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 40.70 | ||||||
3 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.48 | ||||||
4 | Mathilde Irmschler | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.69 | ||||||
5 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.17 | ||||||
6 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 42.22 | ||||||
7 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.42 | ||||||
8 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.20 | ||||||
9 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 43.52 | ||||||
10 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.70 | ||||||
11 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 43.91 | ||||||
12 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.15 | ||||||
13 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.65 | ||||||
14 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 44.66 | ||||||
15 | Lærke Kristensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.87 | ||||||
16 | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.67 | ||||||
17 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 46.72 | ||||||
18 | Amalie Moeskjær | 2007 | Ikast Svømmeklub | 46.98 | ||||||
19 | Chili Rose Vinther | 2007 | IHF Svømning | 47.77 | ||||||
20 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 48.32 | ||||||
21 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 48.38 | ||||||
22 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.39 | ||||||
23 | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | 48.81 | ||||||
24 | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | 48.92 | ||||||
25 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 49.63 | ||||||
26 | Silje Holbøll | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.16 | ||||||
27 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 52.10 | ||||||
28 | Dicte Olsen | 2007 | IHF Svømning | 53.36 | ||||||
29 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 53.55 | ||||||
30 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 1:14.64 | ||||||
- | Camilla Kolding Mortensen | 2006 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maja Mejls Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | 1 hånd vending 25m | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 43.85 | ||||||
2 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 43.89 | ||||||
3 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.44 | ||||||
4 | Anastasiya Ivanchenko | 2008 | Vinderup GF Svømning | 46.28 | ||||||
5 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 46.56 | ||||||
6 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 46.81 | ||||||
7 | Frederikke Novin | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 48.12 | ||||||
8 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 48.67 | ||||||
9 | Alissa Stegenborg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 48.77 | ||||||
10 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 49.19 | ||||||
11 | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 49.29 | ||||||
12 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 49.86 | ||||||
13 | Anne Sørensen | 2008 | Svømmeklubben Grindsted | 50.11 | ||||||
14 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 50.27 | ||||||
15 | Signe Laursen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 50.64 | ||||||
16 | Karoline Iversen | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.79 | ||||||
17 | Sillke Frederikke L. Kellberg | 2008 | Vinderup GF Svømning | 52.55 | ||||||
18 | Karoline Skjøtt | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 53.73 | ||||||
19 | Caia Vang | 2008 | Struer Svømmeklub | 54.47 | ||||||
20 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 55.76 | ||||||
21 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 57.58 | ||||||
22 | Thea Hause | 2008 | Struer Svømmeklub | 1:02.33 | ||||||
- | Cecilie Nielsen | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | DSQ | 2 armtag u/vand | |||||
- | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | 1 hånd i mål | |||||
- | Marie Alkærsig | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Ej synkrone ben | |||||
- | Sille R. Andersen | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 25m | |||||
- | Stefanie Frank | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 32.88 | ||||||
2 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 32.98 | ||||||
3 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 35.46 | ||||||
4 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 36.05 | ||||||
5 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 39.11 | ||||||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.53 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.77 | ||||||
2 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 36.40 | ||||||
3 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 42.10 | ||||||
4 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 42.44 | ||||||
5 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 44.68 | ||||||
6 | Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.12 | ||||||
7 | Simon Bjørkmann Dahl | 2005 | Struer Svømmeklub | 49.98 | ||||||
8 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 50.11 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.46 | ||||||
2 | Christian Bakke | 2006 | Thisted Svømmeklub | 39.08 | ||||||
3 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.25 | ||||||
4 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 42.37 | ||||||
5 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 42.58 | ||||||
6 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 42.74 | ||||||
7 | Rasmus Norup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.05 | ||||||
8 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 43.09 | ||||||
9 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 44.39 | ||||||
10 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 45.59 | ||||||
11 | Ludvig Møller | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 46.24 | ||||||
12 | Wiktor G. Maagaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 46.90 | ||||||
13 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 47.99 | ||||||
14 | Mikkel Juhl | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 49.60 | ||||||
15 | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 50.73 | ||||||
16 | Christian Guldbrandt | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 51.69 | ||||||
17 | Nikolai Moreno Andersen | 2007 | Vinderup GF Svømning | 52.82 | ||||||
18 | Jakob Stærmose | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 57.74 | ||||||
19 | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 57.77 | ||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 43.05 | ||||||
2 | Alexander Buch | 2008 | Svømmeklubben Koral | 46.75 | ||||||
3 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 48.58 | ||||||
4 | Anton Shishkin | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 48.59 | ||||||
5 | Albert Brandt-Petersen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 49.66 | ||||||
6 | Frederik Vesterby | 2008 | Thisted Svømmeklub | 50.56 | ||||||
7 | Anders Kolding Mortensen | 2008 | Struer Svømmeklub | 52.07 | ||||||
8 | William Cheng | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 58.53 | ||||||
9 | Frederik K. Pedersen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.64 | ||||||
- | Emil Risum Rasmussen | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | Flere flyben e/start | |||||
- | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | 2 hele armtag u/vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Hall | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 31.57 | 1:06.00 | |||||
2 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 33.36 | 1:11.25 | |||||
3 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 34.93 | 1:13.30 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.68 | 1:01.83 | |||||
2 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 30.23 | 1:03.55 | |||||
3 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 30.93 | 1:04.19 | |||||
4 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.02 | 1:06.02 | |||||
5 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 32.13 | 1:06.03 | |||||
6 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.37 | 1:06.34 | |||||
7 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.39 | 1:06.54 | |||||
8 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 31.98 | 1:06.97 | |||||
9 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.72 | 1:07.05 | |||||
10 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 31.85 | 1:07.08 | |||||
11 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.55 | 1:07.18 | |||||
12 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 31.89 | 1:07.26 | |||||
13 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 32.40 | 1:07.56 | |||||
14 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.52 | 1:07.70 | |||||
15 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 32.67 | 1:08.18 | |||||
16 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.26 | 1:08.60 | |||||
17 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 33.64 | 1:08.64 | |||||
18 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.71 | 1:10.69 | |||||
19 | Emmelina Long | 2004 | Lyseng IF | 34.31 | 1:10.86 | |||||
20 | Liv Bendixen | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 34.53 | 1:11.89 | |||||
21 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 35.17 | 1:12.30 | |||||
22 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.19 | 1:13.00 | |||||
23 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 35.48 | 1:13.01 | |||||
24 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.66 | 1:13.64 | |||||
25 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 35.57 | 1:13.65 | |||||
26 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.54 | 1:15.87 | |||||
27 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.20 | 1:15.88 | |||||
28 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.12 | 1:16.93 | |||||
29 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 37.85 | 1:19.93 | |||||
30 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 38.98 | 1:22.43 | |||||
31 | Katrine Ø Holmgaard | 2004 | Durup IF | 39.96 | 1:27.42 | |||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DNF | ||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 32.15 | 1:06.92 | |||||
2 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.78 | 1:09.36 | |||||
3 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 33.97 | 1:10.43 | |||||
4 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 34.14 | 1:10.59 | |||||
5 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.58 | 1:11.86 | |||||
6 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 33.91 | 1:13.13 | |||||
7 | Thea Kvejborg | 2006 | Svømmeklubben Koral | 35.16 | 1:13.95 | |||||
8 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 36.54 | 1:14.59 | |||||
9 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 35.57 | 1:14.64 | |||||
10 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 35.82 | 1:15.47 | |||||
11 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 36.55 | 1:15.51 | |||||
12 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.35 | 1:16.01 | |||||
13 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 36.53 | 1:16.21 | |||||
14 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 36.55 | 1:16.50 | |||||
15 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 36.44 | 1:16.89 | |||||
16 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 37.78 | 1:17.13 | |||||
17 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 37.42 | 1:18.12 | |||||
18 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.02 | 1:19.00 | |||||
19 | Maja Lundhus Jacobsen | 2007 | Struer Svømmeklub | 38.45 | 1:19.09 | |||||
20 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 37.04 | 1:19.18 | |||||
21 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 37.64 | 1:19.86 | |||||
22 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.72 | 1:20.10 | |||||
23 | Maja Mejls Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 38.58 | 1:20.37 | |||||
24 | Maria Møberg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 38.60 | 1:20.71 | |||||
25 | Amalie Moeskjær | 2007 | Ikast Svømmeklub | 38.09 | 1:20.74 | |||||
26 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 38.91 | 1:21.10 | |||||
27 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 39.27 | 1:22.35 | |||||
28 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.88 | 1:22.72 | |||||
29 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 41.79 | 1:22.99 | |||||
30 | Silje Holbøll | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.55 | 1:23.07 | |||||
31 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.90 | 1:23.21 | |||||
32 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.79 | 1:25.36 | |||||
33 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 41.99 | 1:29.77 | |||||
34 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 44.12 | 1:30.10 | |||||
35 | Josefine Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 44.03 | 1:30.67 | |||||
36 | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svømmeklub | 42.32 | 1:30.70 | |||||
37 | Camilla Kolding Mortensen | 2006 | Struer Svømmeklub | 46.63 | 1:42.33 | |||||
38 | Chili Rose Vinther | 2007 | IHF Svømning | 48.64 | 1:46.22 | |||||
39 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 51.55 | 1:47.70 | |||||
- | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 35.09 | 1:12.27 | |||||
2 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.88 | 1:13.84 | |||||
3 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 36.64 | 1:16.16 | |||||
4 | Frederikke Novin | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 37.04 | 1:16.62 | |||||
5 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 37.19 | 1:18.46 | |||||
6 | Laura Norup | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 37.40 | 1:18.48 | |||||
7 | Signe Laursen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 38.29 | 1:21.46 | |||||
8 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 40.38 | 1:22.21 | |||||
9 | Ida Gjelstrup | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 39.94 | 1:22.47 | |||||
10 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 40.64 | 1:23.13 | |||||
11 | Alissa Stegenborg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 38.91 | 1:23.33 | |||||
12 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.98 | 1:23.98 | |||||
13 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 39.12 | 1:24.71 | |||||
14 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.25 | 1:25.39 | |||||
15 | Ema Ilic | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 40.18 | 1:25.62 | |||||
16 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 40.94 | 1:25.78 | |||||
17 | Clara Nielsen | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 41.02 | 1:25.93 | |||||
18 | Karoline Iversen | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.30 | 1:27.47 | |||||
19 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 41.42 | 1:27.51 | |||||
20 | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 42.19 | 1:27.62 | |||||
21 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.64 | 1:27.80 | |||||
22 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 43.24 | 1:28.45 | |||||
23 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 42.90 | 1:30.74 | |||||
24 | Amanda Pedersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 43.67 | 1:31.50 | |||||
25 | Anne Sørensen | 2008 | Svømmeklubben Grindsted | 42.37 | 1:32.95 | |||||
26 | Karoline Skjøtt | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 43.51 | 1:32.98 | |||||
27 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.69 | 1:35.21 | |||||
28 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 44.93 | 1:35.41 | |||||
29 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 46.79 | 1:40.83 | |||||
30 | Filippa Victoria Pascu | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 50.61 | 1:44.48 | |||||
31 | Cecilie Nielsen | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 50.07 | 1:44.61 | |||||
32 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 53.06 | 1:46.02 | |||||
33 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | 49.72 | 1:46.46 | |||||
34 | Lilja Lyng Naldahl | 2009 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 49.16 | 1:46.52 | |||||
35 | Marie Alkærsig | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 52.47 | 1:50.40 | |||||
36 | Sille R. Andersen | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 53.90 | 1:55.46 | |||||
37 | Stefanie Frank | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:00.56 | 2:15.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 26.60 | 54.50 | |||||
2 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 26.61 | 54.88 | |||||
3 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 26.97 | 55.22 | |||||
4 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 27.02 | 56.16 | |||||
5 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 26.90 | 56.25 | |||||
6 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 27.65 | 57.44 | |||||
7 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 28.48 | 58.00 | |||||
8 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 28.16 | 59.05 | |||||
9 | Kasper Larsen | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 28.99 | 1:00.01 | |||||
10 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 29.08 | 1:00.40 | |||||
11 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 29.56 | 1:01.64 | |||||
12 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 30.08 | 1:03.85 | |||||
13 | Laurits Andreassen | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 30.27 | 1:04.00 | |||||
14 | Oliver Fokkink | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 29.05 | 1:04.05 | |||||
15 | Nicolai Holm | 2003 | Ikast Svømmeklub | 30.31 | 1:04.71 | |||||
16 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 32.21 | 1:07.94 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 26.24 | 55.57 | |||||
2 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 27.17 | 56.67 | |||||
3 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 27.27 | 57.16 | |||||
4 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 28.28 | 58.74 | |||||
5 | Lucas Rosenborg | 2004 | Lyseng IF | 28.32 | 59.18 | |||||
6 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 28.45 | 59.23 | |||||
7 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 28.61 | 59.70 | |||||
8 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 29.19 | 1:00.51 | |||||
9 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 29.79 | 1:01.97 | |||||
10 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 29.69 | 1:02.75 | |||||
11 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 31.37 | 1:05.21 | |||||
12 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.76 | 1:05.39 | |||||
13 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.04 | 1:05.79 | |||||
14 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.94 | 1:06.98 | |||||
15 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.35 | 1:07.36 | |||||
16 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 32.46 | 1:07.61 | |||||
17 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.70 | 1:08.25 | |||||
18 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.96 | 1:08.60 | |||||
19 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.86 | 1:09.48 | |||||
20 | Niels Bjerrum | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 37.05 | 1:14.95 | |||||
21 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 37.42 | 1:19.73 | |||||
22 | Simon Bjørkmann Dahl | 2005 | Struer Svømmeklub | 38.73 | 1:20.12 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 30.86 | 1:03.59 | |||||
2 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 30.53 | 1:03.71 | |||||
3 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 30.89 | 1:03.97 | |||||
4 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 30.84 | 1:04.21 | |||||
5 | Nicklas Lorentsen Mikkelsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 31.74 | 1:05.80 | |||||
6 | Torri Pietrzak-Jakobsen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.15 | 1:07.06 | |||||
7 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 32.53 | 1:07.30 | |||||
8 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 32.30 | 1:07.33 | |||||
9 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 32.63 | 1:07.91 | |||||
10 | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 31.90 | 1:08.07 | |||||
11 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 33.81 | 1:08.71 | |||||
12 | Johannes Jervidalo | 2006 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.28 | 1:08.89 | |||||
13 | Noah Jonasen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 33.16 | 1:09.10 | |||||
14 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 34.04 | 1:09.83 | |||||
15 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.87 | 1:10.51 | |||||
16 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.09 | 1:12.61 | |||||
17 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 36.13 | 1:13.30 | |||||
18 | Laurits Holm | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 35.56 | 1:13.60 | |||||
19 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.28 | 1:14.11 | |||||
20 | Tobias Holt | 2006 | Svømmeklubben Grindsted | 36.11 | 1:14.32 | |||||
21 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 37.13 | 1:14.97 | |||||
22 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 36.37 | 1:15.00 | |||||
23 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.46 | 1:16.94 | |||||
24 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 36.20 | 1:17.73 | |||||
25 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 38.14 | 1:18.77 | |||||
26 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 38.96 | 1:19.84 | |||||
27 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 38.14 | 1:20.66 | |||||
28 | Nikolai Moreno Andersen | 2007 | Vinderup GF Svømning | 40.01 | 1:22.41 | |||||
29 | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 38.65 | 1:22.81 | |||||
30 | Jakob Stærmose | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 39.62 | 1:23.23 | |||||
31 | Victor Juhl | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 41.19 | 1:28.45 | |||||
32 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 45.22 | 1:34.60 | |||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 33.91 | 1:10.08 | |||||
2 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 33.38 | 1:10.45 | |||||
3 | Ivan Pedersen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 35.46 | 1:13.07 | |||||
4 | Noah Bie Bock | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 36.84 | 1:16.33 | |||||
5 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 38.22 | 1:21.04 | |||||
6 | Frederik Vesterby | 2008 | Thisted Svømmeklub | 38.10 | 1:21.48 | |||||
7 | Edvin Smajic | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 39.51 | 1:23.28 | |||||
8 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.05 | 1:23.76 | |||||
9 | Marcus K. Jespersen | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 39.86 | 1:25.87 | |||||
10 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 39.39 | 1:25.99 | |||||
11 | Anton Shishkin | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 43.13 | 1:30.23 | |||||
12 | Albert Brandt-Petersen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 42.79 | 1:30.77 | |||||
13 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 42.85 | 1:30.99 | |||||
14 | Albert Hoffmeyer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 43.62 | 1:32.70 | |||||
15 | Emil Risum Rasmussen | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.48 | 1:36.17 | |||||
16 | Hjalte Damgaard | 2008 | Herning Svømmeklub | 49.31 | 1:48.92 | |||||
17 | William Cheng | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 52.68 | 1:50.83 | |||||
18 | Anders Kolding Mortensen | 2008 | Struer Svømmeklub | 1:51.39 | 1:51.39 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aarhus Swim Piger 1 | 2004 | Aarhus Swim | 2:08.73 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 34.75 | 1:06.32 | |||||||
Nikoline Sejr | 2006 | 32.07 | 1:38.39 | |||||||
Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 30.34 | 2:08.73 | |||||||
2 | Lodahls Disciple | 2004 | Herning Svømmeklub | 2:13.43 | ||||||
Asta Buur Ovesen | 2004 | 33.84 | 33.84 | |||||||
Laura Pedersen | 2004 | 36.87 | 1:10.71 | |||||||
Clara Jensen | 2005 | 30.76 | 1:41.47 | |||||||
Louise Lauridsen | 2005 | 31.96 | 2:13.43 | |||||||
3 | Grindsted Piger | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 2:16.58 | ||||||
Liv Bendixen | 2004 | 38.87 | 38.87 | |||||||
Mathilde Østergaard | 2004 | 35.05 | 1:13.92 | |||||||
Maria Hall | 2003 | 32.42 | 1:46.34 | |||||||
Stephanie de Bruijn | 2005 | 30.24 | 2:16.58 | |||||||
4 | Thisted Piger 1 | 2003 | Thisted Svømmeklub | 2:16.68 | ||||||
Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 35.56 | 35.56 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 36.99 | 1:12.55 | |||||||
Freja Jørgensen | 2008 | 35.23 | 1:47.78 | |||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 28.90 | 2:16.68 | |||||||
5 | Ikast Piger 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:17.65 | ||||||
Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Emilie Væring Nielsen | 2005 | 38.55 | 1:10.22 | |||||||
Katrine Krogh | 2005 | 36.88 | 1:47.10 | |||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 30.55 | 2:17.65 | |||||||
6 | Aarhus Swim Piger 2 | 2004 | Aarhus Swim | 2:21.88 | ||||||
Dicte Lund | 2004 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Dagmar Keller | 2006 | 38.80 | 1:14.97 | |||||||
Emilie Winum Andersen | 2007 | 34.75 | 1:49.72 | |||||||
Emmelina Long | 2004 | 32.16 | 2:21.88 | |||||||
7 | Turbo Piger | 2004 | Struer Svømmeklub | 2:25.67 | ||||||
Caroline Borup Jacobsen | 2006 | 40.06 | 40.06 | |||||||
Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 36.91 | 1:16.97 | |||||||
Anne Terp | 2004 | |||||||||
Emilia Hou-Carleton | 2006 | 2:25.67 | 2:25.67 | |||||||
8 | Agf Piger 1 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 2:31.94 | ||||||
Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 42.68 | 42.68 | |||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 39.26 | 1:21.94 | |||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 35.00 | 1:56.94 | |||||||
Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 35.00 | 2:31.94 | |||||||
9 | Julias Disciple | 2006 | Herning Svømmeklub | 2:32.47 | ||||||
Ida Søndergaard Geiger | 2006 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Ida Buur Ovesen | 2007 | 42.41 | 1:20.12 | |||||||
Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 38.59 | 1:58.71 | |||||||
Carlijn Loeven | 2008 | 33.76 | 2:32.47 | |||||||
10 | Aalborg Piger 1 | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 2:32.72 | ||||||
Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 38.56 | 38.56 | |||||||
Mia Plougman | 2007 | 43.49 | 1:22.05 | |||||||
Frederikke Novin | 2008 | |||||||||
Emma Andersen | 2007 | 2:32.72 | 2:32.72 | |||||||
11 | Hsc Piger 2 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:32.82 | ||||||
Amalie Lind Pedersen | 2005 | 39.13 | 39.13 | |||||||
Laura Løh | 2005 | 43.21 | 1:22.34 | |||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 36.71 | 1:59.05 | |||||||
Andrea Sønderby | 2004 | 33.77 | 2:32.82 | |||||||
12 | Koral Piger | 2005 | Svømmeklubben Koral | 2:33.04 | ||||||
Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | 41.84 | 41.84 | |||||||
Freya Thorsgaard | 2006 | 41.26 | 1:23.10 | |||||||
Kirstine Buch | 2005 | 36.97 | 2:00.07 | |||||||
Thea Kvejborg | 2006 | 32.97 | 2:33.04 | |||||||
13 | Ssk1 | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 2:37.01 | ||||||
Mia Borup Mølgaard | 2006 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Lærke Kristensen | 2007 | 44.41 | 1:22.26 | |||||||
Sarah M. Jensen | 2007 | 42.09 | 2:04.35 | |||||||
Laura Wittenhagen | 2006 | 32.66 | 2:37.01 | |||||||
14 | Chicks With Kicks | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 2:37.26 | ||||||
Frida B. Kristensen | 2005 | 41.80 | 41.80 | |||||||
Anne Horn | 2004 | 39.91 | 1:21.71 | |||||||
Karoline Friis | 2004 | |||||||||
Josefine Lassen | 2003 | 2:37.26 | 2:37.26 | |||||||
15 | Hsc Piger 3 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:38.15 | ||||||
Ingeborg Foged Have | 2007 | 41.39 | 41.39 | |||||||
Silje Drechsler | 2007 | 45.41 | 1:26.80 | |||||||
Anne Vorup Iversen | 2005 | 37.54 | 2:04.34 | |||||||
Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | 33.81 | 2:38.15 | |||||||
16 | Aarhus Swim Piger 4 | 2006 | Aarhus Swim | 2:39.90 | ||||||
Freja Kvist | 2006 | 43.18 | 43.18 | |||||||
Anna Katrine Willems | 2008 | 45.28 | 1:28.46 | |||||||
Freja Fogh Morthensen | 2006 | 38.05 | 2:06.51 | |||||||
Mia Jørgensen | 2006 | 33.39 | 2:39.90 | |||||||
17 | Ssk2 | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 2:46.40 | ||||||
Emma Kidmose Hansen | 2007 | 40.88 | 40.88 | |||||||
Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 43.93 | 1:24.81 | |||||||
Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | |||||||||
Anna Friis Stenholt | 2009 | 2:46.40 | 2:46.40 | |||||||
18 | Aarhus Swim Piger 5 | 2006 | Aarhus Swim | 2:47.84 | ||||||
Laura Winum Andersen | 2009 | 42.84 | 42.84 | |||||||
Melissa Stoltenborg | 2006 | 46.41 | 1:29.25 | |||||||
Marie Storm Pedersen | 2006 | 42.63 | 2:11.88 | |||||||
Viola Bregenov | 2007 | 35.96 | 2:47.84 | |||||||
19 | Christians Diciple | 2007 | Struer Svømmeklub | 2:47.95 | ||||||
Frida Møller Olesen | 2008 | 45.17 | 45.17 | |||||||
Elin Glassou Bach | 2008 | 52.87 | 1:38.04 | |||||||
Johanne Ishøi | 2008 | 34.57 | 2:12.61 | |||||||
Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | 35.34 | 2:47.95 | |||||||
20 | Agf Piger 2 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 2:50.33 | ||||||
Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Josephine O. S. Nielsen | 2006 | 45.49 | 1:25.29 | |||||||
Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | 48.17 | 2:13.46 | |||||||
Anna Johanne Holm Bork | 2008 | 36.87 | 2:50.33 | |||||||
21 | Aalborg Piger 2 | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 2:55.20 | ||||||
Alissa Stegenborg | 2008 | 43.14 | 43.14 | |||||||
Ema Ilic | 2009 | |||||||||
Clara Nielsen | 2009 | |||||||||
Laura Norup | 2008 | 2:55.20 | 2:55.20 | |||||||
22 | Anders´ Disciple | 2007 | Herning Svømmeklub | 3:05.26 | ||||||
Freya Jensen | 2009 | 43.06 | 43.06 | |||||||
Johanne S. Geiger | 2008 | 53.59 | 1:36.65 | |||||||
Asta Klemmensen | 2008 | 44.63 | 2:21.28 | |||||||
Caroline R. Frandsen | 2009 | 43.98 | 3:05.26 | |||||||
23 | Vildbjerg Fisk | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 3:05.36 | ||||||
Laura Dahl | 2007 | 44.40 | 44.40 | |||||||
Silje Holbøll | 2006 | 53.35 | 1:37.75 | |||||||
Melanie Frank | 2008 | 48.08 | 2:25.83 | |||||||
Karoline Iversen | 2008 | 39.53 | 3:05.36 | |||||||
24 | Aarhus Swim Piger 6 | 2006 | Aarhus Swim | 3:12.31 | ||||||
Karoline K. Jakobsen | 2007 | 44.82 | 44.82 | |||||||
Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | 47.78 | 1:32.60 | |||||||
Dicte Olsen | 2007 | |||||||||
Chili Rose Vinther | 2007 | 3:12.31 | 3:12.31 | |||||||
25 | Aarhus Swim Piger 7 | 2007 | Aarhus Swim | 3:14.26 | ||||||
Silke Østrup | 2008 | 52.11 | 52.11 | |||||||
Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | 59.59 | 1:51.70 | |||||||
Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 36.76 | 2:28.46 | |||||||
Sille Stenderup | 2008 | 45.80 | 3:14.26 | |||||||
- | Agf Piger 3 | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | 1 hånd vending 75m | |||||
Isabella Fauerholdt | 2008 | 46.26 | 46.26 | |||||||
- | Thisted Piger 2 | 2004 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 3.skifte | |||||
Frederikke Sørensen | 2006 | 36.37 | 36.37 | |||||||
Nadia Bager | 2008 | 44.18 | 1:20.55 | |||||||
Caroline K. Sørensen | 2008 | 39.70 | 2:00.25 | |||||||
- | Aarhus Swim Piger 3 | 2006 | Aarhus Swim | DSQ | Tyvstart 3, skifte | |||||
Sofia Gad | 2007 | 39.46 | 39.46 | |||||||
Julie Ravn Holst | 2007 | 41.41 | 1:20.87 | |||||||
Julie Norman Ramer | 2007 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 17:26 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2000 | Aarhus Swim | 1:54.16 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 28.37 | 28.37 | |||||||
William Sloth | 2003 | 32.76 | 1:01.13 | |||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 28.43 | 1:29.56 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 24.60 | 1:54.16 | |||||||
2 | Thisted Drenge 1 | 2001 | Thisted Svømmeklub | 1:54.77 | ||||||
Gustav Hansen | 2004 | 29.43 | 29.43 | |||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 33.96 | 1:03.39 | |||||||
Mads Kloster | 2002 | 26.84 | 1:30.23 | |||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 24.54 | 1:54.77 | |||||||
3 | Lodahls Disciple | 2002 | Herning Svømmeklub | 2:04.22 | ||||||
Ejnar Truelsen | 2002 | 29.42 | 29.42 | |||||||
Asger Schnieber Klausen | 2005 | 37.13 | 1:06.55 | |||||||
Oliver Bennetsen | 2005 | 30.72 | 1:37.27 | |||||||
Thomas Kjær Thorsen | 2004 | 26.95 | 2:04.22 | |||||||
4 | Thisted Drenge 2 | 2004 | Thisted Svømmeklub | 2:05.99 | ||||||
Christian Bakke | 2006 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Christian Hovmark | 2001 | 33.00 | 1:07.02 | |||||||
Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 29.18 | 1:36.20 | |||||||
Rasmus Olsen | 2006 | 29.79 | 2:05.99 | |||||||
5 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2001 | Aarhus Swim | 2:08.52 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 32.78 | 1:03.21 | |||||||
August Mumm | 2006 | 36.02 | 1:39.23 | |||||||
Simon Gallacher | 2005 | 29.29 | 2:08.52 | |||||||
6 | Turbo Boys | 1993 | Struer Svømmeklub | 2:13.38 | ||||||
Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Christian Jørgensen | 2002 | 36.41 | 1:11.61 | |||||||
Martin Lønstrup | 1993 | 33.53 | 1:45.14 | |||||||
Søren Winther Hald | 2005 | 28.24 | 2:13.38 | |||||||
7 | Lodahls Disciple 2 | 2004 | Herning Svømmeklub | 2:14.12 | ||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Laurits Romvig Schou | 2004 | 43.06 | 1:15.98 | |||||||
Victor Bjerre | 2001 | 29.89 | 1:45.87 | |||||||
Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 28.25 | 2:14.12 | |||||||
8 | Agf Drenge 1 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 2:16.20 | ||||||
Anton Sommerlund Jensen | 2006 | 38.88 | 38.88 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2007 | 36.12 | 1:15.00 | |||||||
Malthe Glent-Thule | 2007 | 31.06 | 1:46.06 | |||||||
Karl B. Hansen | 2006 | 30.14 | 2:16.20 | |||||||
9 | The Big Bois | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 2:19.07 | ||||||
David Hansen Hobolth | 2006 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Laurits Holm | 2006 | 41.49 | 1:17.88 | |||||||
Daniel Hornsá | 2004 | 32.52 | 1:50.40 | |||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 28.67 | 2:19.07 | |||||||
10 | Aalborg Drenge 1 | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 2:22.31 | ||||||
Rasmus Norup | 2007 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Storm Jensen | 2007 | 39.12 | 1:16.85 | |||||||
William Bundgaard | 2007 | 35.10 | 1:51.95 | |||||||
Nicklas Lorentsen Mikkelsen | 2007 | 30.36 | 2:22.31 | |||||||
11 | Grindsted Drenge | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 2:22.65 | ||||||
Kasper Larsen | 2002 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Niels Peter E. Sørensen | 2007 | 44.67 | 1:19.06 | |||||||
Oliver Fokkink | 2003 | 31.61 | 1:50.67 | |||||||
Tobias Holt | 2006 | 31.98 | 2:22.65 | |||||||
12 | Thisted Drenge 3 | 2005 | Thisted Svømmeklub | 2:22.90 | ||||||
Gustav Dyrbye | 2006 | 35.87 | 35.87 | |||||||
William Jensen | 2005 | 41.04 | 1:16.91 | |||||||
Casper Eriksen | 2007 | 36.11 | 1:53.02 | |||||||
Noah Jonasen | 2007 | 29.88 | 2:22.90 | |||||||
13 | Koral Drenge | 2003 | Svømmeklubben Koral | 2:24.43 | ||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Alexander Buch | 2008 | 47.48 | 1:21.30 | |||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 27.43 | 1:48.73 | |||||||
Tobias Tariku Sigh | 2005 | 35.70 | 2:24.43 | |||||||
14 | Aarhus 1900´s Drenge | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:28.59 | ||||||
Johannes Jervidalo | 2006 | 36.79 | 36.79 | |||||||
Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | 42.93 | 1:19.72 | |||||||
Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 40.37 | 2:00.09 | |||||||
Laurits Andreassen | 2002 | 28.50 | 2:28.59 | |||||||
15 | Ssk 1 | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 2:29.57 | ||||||
Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 38.91 | 38.91 | |||||||
Laurits Winter Poulsen | 2007 | 42.00 | 1:20.91 | |||||||
Simon Gaarde | 2007 | 34.48 | 1:55.39 | |||||||
Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 34.18 | 2:29.57 | |||||||
16 | Hsc Drenge 1 | 2005 | Holstebro Svømme Club | 2:30.58 | ||||||
Vlad Nazarov | 2006 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Wiktor G. Maagaard | 2006 | 47.85 | 1:23.19 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 33.20 | 1:56.39 | |||||||
Jonas Golczyk Jensen | 2007 | 34.19 | 2:30.58 | |||||||
17 | Aalborg Drenge 2 | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 2:33.78 | ||||||
Sigurd S. Kristensen | 2008 | 38.07 | 38.07 | |||||||
Lukas Bøgh Worup | 2007 | |||||||||
Ludvig Møller | 2007 | |||||||||
Andreas Bindslev | 2008 | 2:33.78 | 2:33.78 | |||||||
18 | Agf Drenge 2 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 2:42.56 | ||||||
Peter Suder Lassen | 2007 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | 50.23 | 1:28.95 | |||||||
Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 38.12 | 2:07.07 | |||||||
Christian Guldbrandt | 2007 | 35.49 | 2:42.56 | |||||||
19 | Anders´ Disciple | 2008 | Herning Svømmeklub | 2:50.04 | ||||||
Emil Valters Peca | 2008 | 44.14 | 44.14 | |||||||
Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | 45.39 | 1:29.53 | |||||||
Martin Kjær Thorsen | 2008 | 46.00 | 2:15.53 | |||||||
Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 34.51 | 2:50.04 | |||||||
20 | Agf Drenge 3 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 3:07.71 | ||||||
Marcus K. Jespersen | 2009 | 49.10 | 49.10 | |||||||
Albert Hoffmeyer | 2008 | 49.53 | 1:38.63 | |||||||
Mikkel Juhl | 2007 | 53.63 | 2:32.26 | |||||||
Victor Juhl | 2007 | 35.45 | 3:07.71 | |||||||
21 | Aarhus Swim Drenge 4 | 2005 | Aarhus Swim | 3:19.60 | ||||||
Jeppe Lindhardt | 2008 | 58.49 | 58.49 | |||||||
Gustav Føgh | 2006 | |||||||||
Simon Fancello | 2006 | |||||||||
Magnus Ropdrup | 2005 | 3:19.60 | 3:19.60 | |||||||
- | Christians Diciple | 2005 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 3. skifte | |||||
Rasmus T Skalshøj | 2006 | 39.36 | 39.36 | |||||||
Felix Piontkowitz | 2007 | 42.34 | 1:21.70 | |||||||
Simon Bjørkmann Dahl | 2005 | 47.40 | 2:09.10 | |||||||
- | Aalborg Drenge 3 | 2008 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Går på bunden 26m | |||||
- | Aarhus Swim Drenge 3 | 2005 | Aarhus Swim | DSQ | Tyvstart 1. skifte | |||||
Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | 40.85 | 40.85 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:26 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:19 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Hall | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 32.37 | 1:10.76 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 30.20 | 1:04.31 | |||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.23 | 1:09.79 | |||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.13 | 1:10.09 | |||||
4 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.91 | 1:12.65 | |||||
5 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 34.75 | 1:12.85 | |||||
6 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.50 | 1:13.86 | |||||
7 | Sarah Kildahl | 2004 | Lyseng IF | 34.43 | 1:14.46 | |||||
8 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.20 | 1:14.98 | |||||
9 | Mathilde Østergaard | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 33.48 | 1:16.14 | |||||
10 | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.68 | 1:19.55 | |||||
11 | Emmelina Long | 2004 | Lyseng IF | 36.78 | 1:21.70 | |||||
12 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.93 | 1:23.38 | |||||
13 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.14 | 1:25.11 | |||||
14 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.70 | 1:25.47 | |||||
15 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 40.48 | 1:26.30 | |||||
16 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 38.75 | 1:27.34 | |||||
17 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.04 | 1:27.86 | |||||
18 | Lærke Lauritsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 49.51 | 1:46.61 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 33.14 | 1:12.29 | |||||
2 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 40.04 | 1:22.94 | |||||
3 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.75 | 1:25.86 | |||||
4 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 39.32 | 1:26.14 | |||||
5 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.81 | 1:28.67 | |||||
6 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 41.74 | 1:30.40 | |||||
7 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 44.00 | 1:35.30 | |||||
8 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 40.38 | 1:35.58 | |||||
9 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.74 | 1:38.02 | |||||
10 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 45.07 | 1:44.91 | |||||
11 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.84 | 1:46.49 | |||||
12 | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.63 | 1:49.43 | |||||
13 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 57.34 | 2:08.85 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 36.43 | 1:21.10 | |||||
2 | Frederikke Novin | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 38.88 | 1:23.50 | |||||
3 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 42.59 | 1:39.72 | |||||
4 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 45.79 | 1:40.49 | |||||
5 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 46.74 | 1:41.81 | |||||
6 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 46.10 | 1:41.94 | |||||
7 | Laura Norup | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 48.28 | 1:42.80 | |||||
8 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 46.33 | 1:56.83 | |||||
9 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 55.79 | 1:59.14 | |||||
10 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 53.65 | 2:02.26 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:19 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:34 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 27.18 | 58.46 | |||||
2 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 29.10 | 1:01.37 | |||||
3 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 28.88 | 1:02.71 | |||||
4 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.86 | 1:02.97 | |||||
5 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 29.32 | 1:04.91 | |||||
6 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 31.62 | 1:07.96 | |||||
7 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 31.23 | 1:08.91 | |||||
8 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 34.11 | 1:12.84 | |||||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 34.26 | 1:17.22 | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 28.91 | 1:01.19 | |||||
2 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 29.20 | 1:03.37 | |||||
3 | Lucas Rosenborg | 2004 | Lyseng IF | 31.32 | 1:06.24 | |||||
4 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 32.95 | 1:10.58 | |||||
5 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.72 | 1:11.85 | |||||
6 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.08 | 1:15.48 | |||||
7 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.27 | 1:20.95 | |||||
8 | Tobias Tariku Sigh | 2005 | Svømmeklubben Koral | 46.81 | 1:42.57 | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 33.94 | 1:12.85 | |||||
2 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 36.45 | 1:16.70 | |||||
3 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 36.66 | 1:17.42 | |||||
4 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 38.45 | 1:21.50 | |||||
5 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 37.84 | 1:26.35 | |||||
6 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.51 | 1:26.90 | |||||
7 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.49 | 1:27.37 | |||||
8 | Sebastian Langvad | 2006 | Lyseng IF | 37.86 | 1:28.14 | |||||
9 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.48 | 1:29.22 | |||||
10 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 42.67 | 1:31.24 | |||||
11 | Simon Fancello | 2006 | Lyseng IF | 42.71 | 1:32.16 | |||||
12 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 43.42 | 1:32.57 | |||||
13 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.42 | 1:33.11 | |||||
14 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.06 | 1:35.05 | |||||
15 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 49.23 | 1:45.54 | |||||
16 | Gustav Føgh | 2006 | Lyseng IF | 52.97 | 1:50.57 | |||||
Løb 18, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 37.80 | 1:22.58 | |||||
2 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 40.42 | 1:29.80 | |||||
3 | Noah Bie Bock | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 43.58 | 1:31.61 | |||||
4 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 44.77 | 1:44.24 | |||||
5 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.82 | 1:48.93 | |||||
6 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 48.42 | 1:51.46 | |||||
7 | Edvin Smajic | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 50.70 | 1:52.53 | |||||
8 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.79 | 1:54.86 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:34 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 29.45 | ||||||
2 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.58 | ||||||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.34 | ||||||
4 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.86 | ||||||
5 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.97 | ||||||
6 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 34.88 | ||||||
7 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.20 | ||||||
8 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.35 | ||||||
9 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 35.63 | ||||||
10 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.96 | ||||||
11 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 36.50 | ||||||
12 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.85 | ||||||
13 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 36.87 | ||||||
14 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.88 | ||||||
15 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.17 | ||||||
16 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.59 | ||||||
16 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.59 | ||||||
18 | Liv Bendixen | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 38.96 | ||||||
19 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 40.19 | ||||||
20 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 41.14 | ||||||
21 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.79 | ||||||
22 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 41.98 | ||||||
23 | Karoline Friis | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 43.15 | ||||||
24 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 44.07 | ||||||
25 | Lærke Lauritsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 46.06 | ||||||
26 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 47.34 | ||||||
- | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Svømning på mave 25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 35.28 | ||||||
2 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | IHF Svømning | 35.99 | ||||||
3 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.93 | ||||||
4 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.04 | ||||||
5 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.53 | ||||||
6 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.10 | ||||||
7 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 39.23 | ||||||
8 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.29 | ||||||
9 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.38 | ||||||
10 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.44 | ||||||
11 | Rosa Myrna Hansen | 2006 | Vinderup GF Svømning | 39.51 | ||||||
12 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 39.67 | ||||||
13 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.75 | ||||||
14 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.77 | ||||||
15 | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | 39.88 | ||||||
16 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.05 | ||||||
17 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 40.10 | ||||||
17 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.10 | ||||||
19 | Amalie Moeskjær | 2007 | Ikast Svømmeklub | 40.28 | ||||||
20 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 40.41 | ||||||
21 | Maja Lundhus Jacobsen | 2007 | Struer Svømmeklub | 41.20 | ||||||
22 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.64 | ||||||
23 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 41.65 | ||||||
24 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.13 | ||||||
25 | Maria Møberg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 42.31 | ||||||
26 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 42.37 | ||||||
27 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 42.69 | ||||||
28 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 43.09 | ||||||
29 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.73 | ||||||
30 | Maja Mejls Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.75 | ||||||
31 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 44.22 | ||||||
32 | Silje Holbøll | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.06 | ||||||
33 | Josefine Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 47.52 | ||||||
34 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 47.81 | ||||||
35 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 48.46 | ||||||
36 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 49.23 | ||||||
37 | Camilla Kolding Mortensen | 2006 | Struer Svømmeklub | 53.56 | ||||||
38 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 54.11 | ||||||
- | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bevæg.25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 38.20 | ||||||
2 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 38.68 | ||||||
3 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 38.77 | ||||||
4 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 41.06 | ||||||
5 | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 42.60 | ||||||
6 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 42.77 | ||||||
7 | Amanda Pedersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 43.28 | ||||||
8 | Sillke Frederikke L. Kellberg | 2008 | Vinderup GF Svømning | 43.50 | ||||||
9 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 43.80 | ||||||
10 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 43.88 | ||||||
11 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.52 | ||||||
12 | Clara Nielsen | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 44.89 | ||||||
13 | Karoline Skjøtt | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 45.05 | ||||||
14 | Karoline Iversen | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.38 | ||||||
15 | Johanne Øland Frøkjær | 2009 | Thisted Svømmeklub | 45.71 | ||||||
16 | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 46.19 | ||||||
17 | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 46.71 | ||||||
18 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.76 | ||||||
19 | Anne Sørensen | 2008 | Svømmeklubben Grindsted | 49.18 | ||||||
20 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 49.23 | ||||||
21 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 49.50 | ||||||
22 | Lilja Lyng Naldahl | 2009 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.05 | ||||||
23 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 51.66 | ||||||
24 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 52.31 | ||||||
25 | Cecilie Nielsen | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 54.03 | ||||||
26 | Sille R. Andersen | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 55.19 | ||||||
27 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 55.85 | ||||||
28 | Filippa Victoria Pascu | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 57.62 | ||||||
29 | Caia Vang | 2008 | Struer Svømmeklub | 1:02.40 | ||||||
30 | Stefanie Frank | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:11.99 | ||||||
- | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 26.26 | ||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 27.19 | ||||||
3 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 28.38 | ||||||
4 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 29.54 | ||||||
5 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 29.66 | ||||||
6 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 30.12 | ||||||
7 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 30.99 | ||||||
8 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 31.87 | ||||||
9 | Oliver Fokkink | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 32.58 | ||||||
10 | Kasper Larsen | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 33.67 | ||||||
11 | Nicolai Holm | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.59 | ||||||
12 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 36.76 | ||||||
13 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 39.78 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 29.35 | ||||||
2 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 31.86 | ||||||
3 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 32.16 | ||||||
4 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 35.26 | ||||||
5 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 36.35 | ||||||
6 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.40 | ||||||
7 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.52 | ||||||
8 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 36.98 | ||||||
9 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 37.31 | ||||||
10 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 40.09 | ||||||
11 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 44.75 | ||||||
12 | Niels Bjerrum | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 45.60 | ||||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Bakke | 2006 | Thisted Svømmeklub | 33.95 | ||||||
2 | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.64 | ||||||
3 | Johannes Jervidalo | 2006 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.98 | ||||||
4 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 35.14 | ||||||
5 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 35.38 | ||||||
6 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 35.79 | ||||||
7 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 35.88 | ||||||
8 | David Hansen Hobolth | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 36.20 | ||||||
9 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 36.62 | ||||||
10 | Rasmus Norup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 37.01 | ||||||
11 | Nicklas Lorentsen Mikkelsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 37.04 | ||||||
12 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 37.12 | ||||||
13 | Noah Jonasen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 37.41 | ||||||
14 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 37.46 | ||||||
15 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 38.69 | ||||||
16 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 39.31 | ||||||
17 | Ludvig Møller | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.64 | ||||||
18 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 40.11 | ||||||
19 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 40.16 | ||||||
20 | Christian Guldbrandt | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.65 | ||||||
21 | Tobias Holt | 2006 | Svømmeklubben Grindsted | 43.59 | ||||||
22 | Jakob Stærmose | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 43.79 | ||||||
23 | Wiktor G. Maagaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 44.57 | ||||||
- | Mikkel Juhl | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 38.84 | ||||||
2 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 39.36 | ||||||
3 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 40.84 | ||||||
4 | Frederik Vesterby | 2008 | Thisted Svømmeklub | 42.66 | ||||||
5 | Marcus K. Jespersen | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 47.15 | ||||||
6 | Alexander Buch | 2008 | Svømmeklubben Koral | 47.68 | ||||||
7 | Albert Hoffmeyer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 48.09 | ||||||
8 | Luca Stammose Mensbjerg | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 49.12 | ||||||
9 | Albert Brandt-Petersen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 49.20 | ||||||
10 | Emil Risum Rasmussen | 2008 | Struer Svømmeklub | 50.91 | ||||||
11 | Hjalte Damgaard | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.24 | ||||||
- | Frederik K. Pedersen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | EFB 25m | |||||
- | William Cheng | 2008 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.70 | 1:17.90 | 1:59.82 | 2:39.75 | |||
2 | Mathilde Østergaard | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 37.61 | 1:20.88 | 2:04.77 | 2:49.17 | |||
3 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.87 | 1:24.42 | 2:09.19 | 2:53.64 | |||
4 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 39.99 | 1:24.56 | 2:10.06 | 2:53.96 | |||
5 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 39.98 | 1:25.03 | 2:10.22 | 2:55.73 | |||
6 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 43.67 | 1:31.34 | 2:18.49 | 3:05.90 | |||
7 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 42.03 | 1:31.68 | 2:23.68 | 3:14.87 | |||
8 | Katrine Ø Holmgaard | 2004 | Durup IF | 50.38 | 1:50.38 | 2:51.13 | 3:51.98 | |||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.08 | 1:26.11 | 2:15.00 | 3:03.46 | |||
2 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 43.58 | 1:31.31 | 2:19.12 | 3:05.06 | |||
3 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.24 | 1:30.77 | 2:19.62 | 3:08.64 | |||
4 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 42.56 | 1:31.14 | 2:20.75 | 3:09.28 | |||
5 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 46.43 | 1:35.04 | 2:26.71 | 3:15.19 | |||
6 | Lærke Kristensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 45.55 | 1:36.17 | 2:26.21 | 3:16.79 | |||
7 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.73 | 1:35.51 | 2:26.54 | 3:18.51 | |||
8 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Lyseng IF | 44.14 | 1:35.07 | 2:28.25 | 3:20.33 | |||
9 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.18 | 1:40.77 | 2:35.50 | 3:26.89 | |||
10 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 46.68 | 1:38.58 | 2:32.34 | 3:27.02 | |||
11 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 47.65 | 1:42.30 | 2:36.94 | 3:29.39 | |||
12 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.65 | 1:40.23 | 2:36.29 | 3:30.33 | |||
13 | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.08 | 1:41.33 | 2:37.27 | 3:32.37 | |||
14 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.37 | 1:43.98 | 2:39.89 | 3:33.42 | |||
15 | Amalie Moeskjær | 2007 | Ikast Svømmeklub | 48.11 | 1:42.83 | 2:40.07 | 3:35.70 | |||
16 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 49.95 | 1:48.15 | 2:47.16 | 3:42.08 | |||
17 | Chili Rose Vinther | 2007 | IHF Svømning | 50.43 | 1:47.16 | 2:45.26 | 3:42.73 | |||
18 | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | 51.74 | 1:49.21 | 2:49.85 | 3:47.93 | |||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.87 | 1:42.05 | 2:37.03 | 3:28.04 | |||
2 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 49.03 | 1:43.10 | 2:37.92 | 3:28.59 | |||
3 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 51.11 | 1:47.33 | 2:42.03 | 3:31.68 | |||
4 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 50.90 | 1:45.72 | 2:41.45 | 3:32.36 | |||
5 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 49.35 | 1:46.41 | 2:44.28 | 3:39.64 | |||
6 | Ema Ilic | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 51.10 | 1:47.33 | 2:46.22 | 3:42.67 | |||
7 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 53.19 | 1:51.23 | 2:49.86 | 3:42.91 | |||
8 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 51.44 | 1:47.97 | 2:45.87 | 3:42.94 | |||
9 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 52.19 | 1:50.29 | 2:48.20 | 3:45.56 | |||
10 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 51.17 | 1:48.96 | 2:51.08 | 3:46.45 | |||
11 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 1:00.06 | 2:02.67 | 3:06.94 | 4:08.39 | |||
- | Frederikke Novin | 2008 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend. 100m | |||||
- | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v/vend 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 34.53 | 1:12.95 | 1:52.00 | 2:31.21 | |||
2 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 36.73 | 1:17.79 | 1:59.27 | 2:41.47 | |||
3 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 38.57 | 1:22.74 | 2:06.85 | 2:51.85 | |||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.99 | 1:16.14 | 1:56.36 | 2:34.41 | |||
2 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 35.59 | 1:15.11 | 1:55.35 | 2:36.12 | |||
3 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.01 | 1:24.72 | 2:09.92 | 2:54.99 | |||
4 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.52 | 1:27.62 | 2:16.28 | 3:03.85 | |||
5 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 46.77 | 1:39.29 | 2:33.33 | 3:25.27 | |||
6 | Niels Bjerrum | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 46.63 | 1:42.55 | 2:39.50 | 3:36.16 | |||
7 | Simon Bjørkmann Dahl | 2005 | Struer Svømmeklub | 50.88 | 1:52.90 | 2:55.84 | 4:00.30 | |||
8 | Magnus Ropdrup | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:28.04 | 3:09.18 | 4:51.55 | 6:34.61 | |||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.09 | 1:26.87 | 2:12.16 | 2:56.39 | |||
2 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 40.92 | 1:27.10 | 2:12.89 | 2:57.10 | |||
3 | Laurits Holm | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 42.97 | 1:33.80 | 2:24.45 | 3:12.70 | |||
4 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 44.47 | 1:34.89 | 2:25.97 | 3:17.28 | |||
5 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.59 | 1:37.45 | 2:30.28 | 3:23.10 | |||
6 | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 45.94 | 1:37.73 | 2:31.30 | 3:23.68 | |||
7 | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.58 | 1:37.15 | 2:31.46 | 3:23.89 | |||
8 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 49.12 | 1:44.73 | 2:42.22 | 3:37.19 | |||
9 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.34 | 1:45.47 | 2:42.35 | 3:37.72 | |||
10 | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 52.52 | 1:56.02 | 2:58.03 | 3:54.67 | |||
11 | Victor Juhl | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 54.93 | 1:56.90 | 2:59.19 | 3:57.26 | |||
12 | Gustav Føgh | 2006 | Lyseng IF | 56.45 | 1:59.40 | 3:05.10 | 4:07.99 | |||
- | Simon Fancello | 2006 | Lyseng IF | DSQ | flere flyben v start | |||||
Løb 22, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Buch | 2008 | Svømmeklubben Koral | 51.92 | 1:48.87 | 2:47.46 | 3:41.51 | |||
2 | Anton Shishkin | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 52.02 | 1:54.69 | 2:53.93 | 3:51.79 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Hall | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 36.15 | 1:17.18 | |||||
2 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 38.77 | 1:26.69 | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.57 | 1:09.84 | |||||
2 | Sarah Kildahl | 2004 | Lyseng IF | 33.08 | 1:10.87 | |||||
3 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.77 | 1:12.66 | |||||
4 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.57 | 1:13.40 | |||||
5 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.69 | 1:14.43 | |||||
6 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.57 | 1:15.31 | |||||
7 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.59 | 1:15.61 | |||||
8 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.20 | 1:16.32 | |||||
9 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.80 | 1:16.94 | |||||
10 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.52 | 1:17.00 | |||||
11 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.76 | 1:17.61 | |||||
12 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 36.54 | 1:18.81 | |||||
13 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.74 | 1:18.96 | |||||
14 | Emmelina Long | 2004 | Lyseng IF | 36.32 | 1:18.98 | |||||
15 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 35.26 | 1:19.90 | |||||
16 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 37.42 | 1:20.39 | |||||
17 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.46 | 1:20.50 | |||||
18 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.09 | 1:21.48 | |||||
19 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 38.85 | 1:21.64 | |||||
20 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.22 | 1:23.12 | |||||
21 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 40.00 | 1:26.00 | |||||
22 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.95 | 1:27.06 | |||||
23 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 41.38 | 1:27.55 | |||||
24 | Liv Bendixen | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 38.84 | 1:29.40 | |||||
25 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.47 | 1:29.41 | |||||
26 | Karoline Friis | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 43.76 | 1:32.14 | |||||
27 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 41.31 | 1:32.52 | |||||
28 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 44.22 | 1:35.57 | |||||
29 | Lærke Lauritsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 46.13 | 1:38.33 | |||||
30 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 48.50 | 1:39.78 | |||||
31 | Katrine Ø Holmgaard | 2004 | Durup IF | 47.13 | 1:41.34 | |||||
- | Lea Wallén | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.99 | 1:16.77 | |||||
2 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.20 | 1:17.30 | |||||
3 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.21 | 1:18.07 | |||||
4 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.45 | 1:18.86 | |||||
5 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Lyseng IF | 36.88 | 1:19.06 | |||||
6 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 36.65 | 1:19.48 | |||||
7 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | IHF Svømning | 37.74 | 1:21.11 | |||||
8 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 37.79 | 1:21.41 | |||||
9 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 38.41 | 1:22.77 | |||||
10 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.25 | 1:23.39 | |||||
11 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.62 | 1:24.29 | |||||
12 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 39.45 | 1:24.34 | |||||
13 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.70 | 1:24.95 | |||||
14 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 37.22 | 1:25.85 | |||||
15 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 41.53 | 1:25.91 | |||||
16 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 39.95 | 1:26.13 | |||||
17 | Lærke Kristensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 42.25 | 1:26.46 | |||||
18 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 41.69 | 1:26.64 | |||||
19 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.93 | 1:27.30 | |||||
20 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 40.28 | 1:27.55 | |||||
21 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.30 | 1:27.82 | |||||
22 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.93 | 1:27.87 | |||||
23 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 43.00 | 1:27.90 | |||||
24 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.40 | 1:28.20 | |||||
25 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 41.64 | 1:28.22 | |||||
26 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.00 | 1:28.41 | |||||
27 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.18 | 1:28.54 | |||||
28 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 41.68 | 1:28.72 | |||||
29 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 41.83 | 1:29.66 | |||||
30 | Rosa Myrna Hansen | 2006 | Vinderup GF Svømning | 40.62 | 1:29.94 | |||||
31 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 42.08 | 1:30.32 | |||||
32 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 41.71 | 1:30.59 | |||||
33 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 41.53 | 1:31.27 | |||||
34 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 44.33 | 1:31.32 | |||||
35 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.22 | 1:31.48 | |||||
36 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.77 | 1:31.52 | |||||
37 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 42.65 | 1:32.93 | |||||
38 | Maria Møberg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 43.92 | 1:33.41 | |||||
39 | Maja Lundhus Jacobsen | 2007 | Struer Svømmeklub | 43.45 | 1:35.46 | |||||
40 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 46.53 | 1:36.46 | |||||
41 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.66 | 1:36.86 | |||||
42 | Maja Mejls Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 46.16 | 1:36.97 | |||||
43 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 45.88 | 1:37.42 | |||||
44 | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | 46.97 | 1:39.92 | |||||
45 | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svømmeklub | 46.30 | 1:39.94 | |||||
46 | Chili Rose Vinther | 2007 | IHF Svømning | 52.82 | 1:45.22 | |||||
47 | Josefine Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 51.48 | 1:46.09 | |||||
48 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 54.06 | 1:48.40 | |||||
49 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 54.22 | 1:52.99 | |||||
- | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 75m | |||||
- | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | DSQ | Brystben i fly 15m | |||||
- | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Fejl benspark 75m | |||||
- | Silje Holbøll | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Fejl afslut ryg 50m | |||||
Løb 23, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 36.39 | 1:19.80 | |||||
2 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 38.23 | 1:21.54 | |||||
3 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 38.03 | 1:24.38 | |||||
4 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 40.25 | 1:25.17 | |||||
5 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.05 | 1:26.42 | |||||
6 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.04 | 1:29.09 | |||||
7 | Ema Ilic | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 41.41 | 1:30.42 | |||||
8 | Alissa Stegenborg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 41.13 | 1:31.39 | |||||
9 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 41.89 | 1:31.83 | |||||
10 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 43.94 | 1:32.14 | |||||
11 | Laura Norup | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 45.21 | 1:32.31 | |||||
12 | Signe Laursen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 43.86 | 1:32.40 | |||||
13 | Ida Gjelstrup | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 43.54 | 1:32.52 | |||||
14 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 44.43 | 1:32.75 | |||||
15 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 42.57 | 1:33.32 | |||||
16 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 43.50 | 1:34.13 | |||||
17 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.87 | 1:34.45 | |||||
18 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 43.18 | 1:34.69 | |||||
19 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 42.94 | 1:35.44 | |||||
20 | Clara Nielsen | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 45.05 | 1:35.57 | |||||
21 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 45.05 | 1:35.85 | |||||
22 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 46.00 | 1:36.05 | |||||
23 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 48.26 | 1:36.95 | |||||
24 | Anna Bang Jensen | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 48.13 | 1:38.00 | |||||
25 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 46.00 | 1:38.39 | |||||
26 | Sillke Frederikke L. Kellberg | 2008 | Vinderup GF Svømning | 46.80 | 1:39.16 | |||||
27 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 44.94 | 1:39.74 | |||||
28 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 50.13 | 1:41.28 | |||||
29 | Anne Sørensen | 2008 | Svømmeklubben Grindsted | 47.94 | 1:41.54 | |||||
30 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 48.60 | 1:42.31 | |||||
31 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.46 | 1:42.61 | |||||
32 | Amanda Pedersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 49.43 | 1:44.54 | |||||
33 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.49 | 1:44.91 | |||||
34 | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 49.23 | 1:45.71 | |||||
35 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 52.59 | 1:46.07 | |||||
36 | Karoline Skjøtt | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 49.06 | 1:48.35 | |||||
37 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 50.57 | 1:48.88 | |||||
38 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 55.20 | 1:49.80 | |||||
39 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 51.19 | 1:51.08 | |||||
40 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 52.99 | 1:53.16 | |||||
41 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | 55.88 | 1:55.10 | |||||
42 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 59.39 | 1:59.01 | |||||
43 | Cecilie Nielsen | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 1:03.37 | 2:01.73 | |||||
44 | Filippa Victoria Pascu | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 1:05.96 | 2:06.93 | |||||
- | Caia Vang | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | Brystben efter start | |||||
- | Johanne Øland Frøkjær | 2009 | Thisted Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 27.64 | 1:01.83 | |||||
2 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.07 | 1:03.80 | |||||
3 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 29.93 | 1:03.82 | |||||
4 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 30.13 | 1:05.74 | |||||
5 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 31.59 | 1:07.56 | |||||
6 | Oliver Fokkink | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 32.44 | 1:12.08 | |||||
7 | Kasper Larsen | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 33.27 | 1:14.23 | |||||
8 | Laurits Andreassen | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 34.66 | 1:15.38 | |||||
9 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 35.51 | 1:16.16 | |||||
10 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 36.73 | 1:20.63 | |||||
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Rosenborg | 2004 | Lyseng IF | 30.14 | 1:05.22 | |||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.47 | 1:06.58 | |||||
3 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 29.86 | 1:07.14 | |||||
4 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 31.59 | 1:09.34 | |||||
5 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.37 | 1:10.75 | |||||
6 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 32.63 | 1:11.08 | |||||
7 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.37 | 1:11.29 | |||||
8 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 33.07 | 1:13.57 | |||||
9 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.44 | 1:13.77 | |||||
10 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.10 | 1:14.94 | |||||
11 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 35.20 | 1:15.00 | |||||
12 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 35.41 | 1:15.25 | |||||
13 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 36.34 | 1:18.08 | |||||
14 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 37.26 | 1:18.56 | |||||
15 | Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 35.13 | 1:18.75 | |||||
16 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.47 | 1:19.56 | |||||
17 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 35.92 | 1:22.09 | |||||
18 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.00 | 1:22.50 | |||||
19 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 38.35 | 1:24.30 | |||||
20 | Niels Bjerrum | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 45.53 | 1:32.70 | |||||
21 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 45.08 | 1:33.37 | |||||
22 | Simon Bjørkmann Dahl | 2005 | Struer Svømmeklub | 43.84 | 1:36.06 | |||||
23 | Tobias Tariku Sigh | 2005 | Svømmeklubben Koral | 45.55 | 1:38.29 | |||||
24 | Magnus Ropdrup | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 59.94 | 2:16.79 | |||||
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 35.72 | 1:13.89 | |||||
2 | Christian Bakke | 2006 | Thisted Svømmeklub | 33.68 | 1:14.60 | |||||
3 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.05 | 1:15.36 | |||||
4 | Torri Pietrzak-Jakobsen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.17 | 1:15.72 | |||||
5 | David Hansen Hobolth | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 36.58 | 1:16.09 | |||||
6 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 36.49 | 1:17.20 | |||||
7 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 35.28 | 1:17.42 | |||||
8 | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.89 | 1:17.69 | |||||
9 | Nicklas Lorentsen Mikkelsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 37.60 | 1:18.75 | |||||
10 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 35.57 | 1:19.18 | |||||
11 | Noah Jonasen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 37.38 | 1:19.25 | |||||
12 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.79 | 1:19.53 | |||||
13 | Rasmus Norup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 36.84 | 1:20.02 | |||||
14 | August Mumm | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 36.40 | 1:20.49 | |||||
15 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 37.14 | 1:20.75 | |||||
16 | Ludvig Møller | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.48 | 1:21.21 | |||||
17 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 38.27 | 1:23.32 | |||||
18 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 40.30 | 1:23.70 | |||||
19 | Laurits Holm | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 41.60 | 1:26.02 | |||||
20 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 39.58 | 1:27.01 | |||||
21 | Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 42.19 | 1:28.91 | |||||
22 | Tobias Holt | 2006 | Svømmeklubben Grindsted | 41.97 | 1:28.99 | |||||
23 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.09 | 1:29.58 | |||||
24 | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 42.90 | 1:30.23 | |||||
25 | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | 42.16 | 1:30.67 | |||||
26 | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 39.38 | 1:30.88 | |||||
27 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 42.68 | 1:31.12 | |||||
28 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 41.83 | 1:34.20 | |||||
29 | Wiktor G. Maagaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 45.62 | 1:34.41 | |||||
30 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 47.43 | 1:36.49 | |||||
31 | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 49.31 | 1:38.10 | |||||
32 | Jakob Stærmose | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 48.88 | 1:43.53 | |||||
33 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 52.33 | 1:50.03 | |||||
- | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Afsl. ryg mave 50m | |||||
- | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Afsl.ryg mave 50m | |||||
- | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lukas Bøgh Worup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Afsl.ryg mave 50m | |||||
- | Sebastian Langvad | 2006 | Lyseng IF | DSQ | Afsl. ryg mave 50m | |||||
Løb 24, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ivan Pedersen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 38.72 | 1:24.55 | |||||
2 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 41.51 | 1:27.72 | |||||
3 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 41.65 | 1:27.80 | |||||
4 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 42.60 | 1:29.02 | |||||
5 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 41.22 | 1:29.11 | |||||
6 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 43.51 | 1:30.89 | |||||
7 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 42.07 | 1:32.64 | |||||
8 | Frederik Vesterby | 2008 | Thisted Svømmeklub | 43.90 | 1:33.32 | |||||
9 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 45.37 | 1:38.23 | |||||
10 | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | 47.91 | 1:40.66 | |||||
11 | Albert Brandt-Petersen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 49.54 | 1:40.87 | |||||
12 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 52.69 | 1:46.39 | |||||
13 | Frederik K. Pedersen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 50.81 | 1:51.77 | |||||
14 | Luca Stammose Mensbjerg | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 54.00 | 1:52.61 | |||||
15 | William Cheng | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 56.31 | 1:55.98 | |||||
- | Albert Hoffmeyer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Bryst til vend. 25m | |||||
- | Anton Shishkin | 2008 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Hjalte Damgaard | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ryg afslut mave 50m | |||||
- | Noah Bie Bock | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | Afsl. ryg mave 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 39.30 | 1:23.06 | 2:10.74 | 2:52.96 | |||
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikoline Sejr | 2006 | Lyseng IF | 37.70 | 1:22.57 | 2:08.66 | 2:52.54 | |||
2 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 40.61 | 1:30.71 | 2:23.41 | 3:16.19 | |||
3 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 45.26 | 1:42.07 | 2:39.76 | 3:31.95 | |||
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 48.45 | 1:45.33 | 2:43.40 | 3:36.79 | |||
2 | Caroline K. Sørensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 46.65 | 1:43.44 | 2:43.80 | 3:38.17 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 37.21 | 1:22.45 | 2:11.93 | 3:01.12 | |||
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 30.34 | 1:06.12 | 1:43.65 | 2:22.01 | |||
2 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 33.85 | 1:13.75 | 1:54.95 | 2:35.44 | |||
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.48 | 1:22.92 | 2:08.31 | 2:52.69 | |||
2 | Torri Pietrzak-Jakobsen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.20 | 1:24.51 | 2:11.58 | 2:55.06 | |||
3 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 38.07 | 1:24.06 | 2:10.87 | 2:56.73 | |||
4 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 50.77 | 1:51.09 | 2:51.74 | 3:51.02 | |||
- | Tobias Højgaard Holm | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | DSQ | Asynkrone benspark | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:49 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Kildahl | 2004 | Lyseng IF | 36.55 | 1:15.53 | 1:54.83 | 2:33.98 | |||
2 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 36.12 | 1:15.09 | 1:55.23 | 2:34.55 | |||
3 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.07 | 1:15.60 | 1:55.47 | 2:35.48 | |||
4 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.51 | 1:16.35 | 1:57.86 | 2:38.80 | |||
5 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 36.76 | 1:16.54 | 1:58.20 | 2:40.45 | |||
6 | Mathilde Østergaard | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 38.40 | 1:20.47 | 2:03.45 | 2:46.27 | |||
7 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 39.58 | 1:22.59 | 2:07.06 | 2:50.13 | |||
8 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.69 | 1:23.89 | 2:08.28 | 2:51.93 | |||
9 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.09 | 1:24.83 | 2:09.67 | 2:53.54 | |||
10 | Liv Bendixen | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 41.58 | 1:26.97 | 2:13.33 | 2:59.15 | |||
- | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v125m | |||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 37.38 | 1:17.41 | 1:58.46 | 2:37.95 | |||
2 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 38.85 | 1:20.34 | 2:02.08 | 2:42.20 | |||
3 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 37.95 | 1:21.93 | 2:07.29 | 2:48.91 | |||
4 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 42.53 | 1:27.06 | 2:11.10 | 2:52.41 | |||
5 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 41.54 | 1:26.34 | 2:11.22 | 2:53.00 | |||
6 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 41.48 | 1:26.13 | 2:10.74 | 2:53.94 | |||
7 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.95 | 1:27.19 | 2:13.24 | 2:57.82 | |||
8 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 43.12 | 1:29.49 | 2:16.46 | 3:00.35 | |||
9 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 45.95 | 1:35.95 | 2:26.55 | 3:15.22 | |||
10 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 47.22 | 1:37.91 | 2:30.54 | 3:17.46 | |||
11 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 47.75 | 1:38.31 | 2:30.22 | 3:17.90 | |||
12 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 47.46 | 1:39.01 | 2:31.81 | 3:20.86 | |||
13 | Marie Storm Pedersen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 47.59 | 1:38.91 | 2:31.51 | 3:22.01 | |||
14 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.26 | 1:44.13 | 2:39.58 | 3:30.65 | |||
- | Lærke Kristensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | EFB v 125m | |||||
- | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | DSQ | EFB v 50m | |||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 41.57 | 1:26.66 | 2:11.92 | 2:56.10 | |||
2 | Alissa Stegenborg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 43.94 | 1:32.98 | 2:22.60 | 3:09.52 | |||
3 | Ida Gjelstrup | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 45.65 | 1:34.07 | 2:23.67 | 3:11.92 | |||
4 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 46.97 | 1:36.48 | 2:27.32 | 3:14.30 | |||
5 | Signe Laursen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 47.17 | 1:38.69 | 2:29.49 | 3:16.51 | |||
6 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 45.36 | 1:35.69 | 2:27.27 | 3:19.24 | |||
7 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 47.86 | 1:40.65 | 2:33.53 | 3:19.98 | |||
8 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 46.64 | 1:38.07 | 2:30.49 | 3:22.07 | |||
9 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 49.22 | 1:41.32 | 2:34.50 | 3:22.68 | |||
10 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 50.16 | 1:43.66 | 2:37.87 | 3:27.88 | |||
11 | Cecilie Anna Nyborg | 2010 | Agfs Svømmeafdeling | 50.36 | 1:43.80 | 2:37.72 | 3:28.73 | |||
12 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 49.86 | 1:42.70 | 2:36.93 | 3:29.43 | |||
13 | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 50.09 | 1:44.18 | 2:39.50 | 3:32.22 | |||
14 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 49.95 | 1:47.12 | 2:43.34 | 3:34.12 | |||
15 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 55.75 | 1:54.81 | 2:54.25 | 3:50.29 | |||
16 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | 2:03.04 | 3:07.18 | 4:05.13 | ||||
- | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v 175m | |||||
- | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | EFB v 175m | |||||
- | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | DSQ | EFB v 175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:49 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 30.03 | 1:03.96 | 1:37.86 | 2:11.44 | |||
2 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | Lyseng IF | 31.73 | 1:06.42 | 1:40.91 | 2:14.02 | |||
3 | Ejnar Truelsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 31.94 | 1:06.61 | 1:42.20 | 2:17.00 | |||
4 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 33.79 | 1:08.99 | 1:44.53 | 2:19.79 | |||
5 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.75 | 1:10.22 | 1:46.99 | 2:24.00 | |||
6 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | Lyseng IF | 34.66 | 1:11.49 | 1:48.60 | 2:25.67 | |||
7 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 33.98 | 1:10.91 | 1:49.80 | 2:27.85 | |||
8 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 34.70 | 1:14.14 | 1:54.27 | 2:32.00 | |||
9 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 42.35 | 1:26.46 | 2:09.23 | 2:49.74 | |||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 32.19 | 1:06.21 | 1:40.70 | 2:15.70 | |||
2 | Lucas Rosenborg | 2004 | Lyseng IF | 32.45 | 1:07.03 | 1:42.99 | 2:19.45 | |||
3 | Gustav Hansen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 33.98 | 1:10.73 | 1:49.77 | 2:29.32 | |||
4 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 36.55 | 1:16.88 | 1:57.70 | 2:36.02 | |||
5 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 35.97 | 1:15.78 | 1:56.39 | 2:37.00 | |||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.20 | 1:16.72 | 1:56.03 | 2:34.90 | |||
2 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 38.48 | 1:20.25 | 2:00.88 | 2:40.68 | |||
3 | David Hansen Hobolth | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 39.27 | 1:21.21 | 2:02.79 | 2:43.39 | |||
4 | Rasmus Norup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.92 | 1:22.26 | 2:04.20 | 2:45.10 | |||
5 | Simon Gaarde | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 40.39 | 1:24.44 | 2:07.94 | 2:49.21 | |||
6 | Torri Pietrzak-Jakobsen | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.40 | 1:21.39 | 2:06.21 | 2:49.70 | |||
7 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 40.38 | 1:24.60 | 2:08.39 | 2:49.86 | |||
8 | Patrick Gadeberg | 2007 | Ikast Svømmeklub | 44.82 | 1:32.12 | 2:19.87 | 3:03.68 | |||
9 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 43.75 | 1:31.79 | 2:19.01 | 3:04.32 | |||
10 | Anton Sommerlund Jensen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 44.57 | 1:34.36 | 2:23.31 | 3:09.43 | |||
11 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 46.39 | 1:36.43 | 2:25.04 | 3:10.13 | |||
12 | Christian Guldbrandt | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 46.13 | 1:36.18 | 2:27.86 | 3:15.92 | |||
13 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 46.82 | 1:38.73 | 2:30.47 | 3:21.03 | |||
14 | Mikkel Juhl | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 48.83 | 1:41.30 | 2:35.07 | 3:25.36 | |||
15 | Victor Juhl | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 49.25 | 1:43.55 | 2:37.61 | 3:29.51 | |||
16 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 54.70 | 1:50.68 | 2:47.57 | 3:41.54 | |||
- | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | EFB 175m | |||||
- | Johannes Jervidalo | 2006 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | DSQ | På mave eft.vend.25m | |||||
- | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Afsæt fra bund 160m | |||||
- | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Hænger banetov 150m | |||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 39.41 | 1:23.52 | 2:08.19 | 2:50.60 | |||
2 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 41.03 | 1:27.06 | 2:13.71 | 2:57.65 | |||
3 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 45.80 | 1:32.73 | 2:16.59 | 2:59.93 | |||
4 | Ivan Pedersen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 42.50 | 1:29.31 | 2:17.12 | 3:01.44 | |||
5 | Edvin Smajic | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 47.06 | 1:35.83 | 2:25.92 | 3:10.97 | |||
6 | Sander Thygesen | 2009 | Herning Svømmeklub | 46.46 | 1:35.43 | 2:24.59 | 3:11.80 | |||
7 | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | 48.94 | 1:40.27 | 2:34.60 | 3:26.27 | |||
8 | Marcus K. Jespersen | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 50.49 | 1:42.99 | 2:34.82 | 3:26.68 | |||
9 | Albert Hoffmeyer | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 50.52 | 1:46.50 | 2:42.97 | 3:39.19 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Hall | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 30.31 | ||||||
2 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 31.72 | ||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 26.33 | ||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.25 | ||||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 28.37 | ||||||
4 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 29.12 | ||||||
5 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 29.32 | ||||||
6 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 29.63 | ||||||
7 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 29.69 | ||||||
8 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 29.94 | ||||||
9 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.99 | ||||||
10 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 30.20 | ||||||
11 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 30.25 | ||||||
12 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 30.92 | ||||||
13 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 31.07 | ||||||
14 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 31.26 | ||||||
15 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 31.41 | ||||||
16 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 31.53 | ||||||
17 | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.59 | ||||||
18 | Louise Lauridsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 31.80 | ||||||
19 | Emmelina Long | 2004 | Lyseng IF | 32.01 | ||||||
20 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 32.11 | ||||||
21 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 32.24 | ||||||
22 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.49 | ||||||
23 | Liv Bendixen | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 32.56 | ||||||
24 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.81 | ||||||
25 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.94 | ||||||
26 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 32.95 | ||||||
26 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 32.95 | ||||||
28 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 33.20 | ||||||
29 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 33.31 | ||||||
30 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 33.55 | ||||||
31 | Lea Wallén | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.83 | ||||||
32 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.85 | ||||||
33 | Karoline Friis | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 34.02 | ||||||
34 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 35.09 | ||||||
35 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 36.40 | ||||||
36 | Katrine Ø Holmgaard | 2004 | Durup IF | 37.03 | ||||||
37 | Lærke Lauritsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 38.38 | ||||||
38 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.23 | ||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 30.26 | ||||||
2 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 30.91 | ||||||
3 | Emilie Winum Andersen | 2007 | Lyseng IF | 30.96 | ||||||
4 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 31.58 | ||||||
5 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 32.08 | ||||||
6 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 32.47 | ||||||
7 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 33.02 | ||||||
8 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 33.08 | ||||||
8 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 33.08 | ||||||
10 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 33.27 | ||||||
11 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | IHF Svømning | 33.38 | ||||||
12 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 33.44 | ||||||
13 | Julie Norman Ramer | 2007 | Lyseng IF | 33.49 | ||||||
14 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 33.55 | ||||||
15 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.73 | ||||||
16 | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | 33.74 | ||||||
17 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 33.80 | ||||||
18 | Rosa Myrna Hansen | 2006 | Vinderup GF Svømning | 33.86 | ||||||
19 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 33.89 | ||||||
20 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 33.90 | ||||||
21 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 34.05 | ||||||
22 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.14 | ||||||
23 | Maria Møberg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 34.29 | ||||||
24 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 34.54 | ||||||
25 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 34.80 | ||||||
26 | Melissa Stoltenborg | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 34.81 | ||||||
27 | Maja Mejls Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 35.01 | ||||||
28 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.04 | ||||||
29 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 35.10 | ||||||
30 | Viola Bregenov | 2007 | IHF Svømning | 35.22 | ||||||
31 | Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | Herning Svømmeklub | 35.36 | ||||||
32 | Maja Lundhus Jacobsen | 2007 | Struer Svømmeklub | 35.37 | ||||||
33 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 35.38 | ||||||
34 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 35.48 | ||||||
35 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 35.73 | ||||||
36 | Mia Plougman | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 35.78 | ||||||
37 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 36.26 | ||||||
38 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 36.60 | ||||||
39 | Silje Holbøll | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.76 | ||||||
40 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 36.86 | ||||||
41 | Freya Ellebye | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.95 | ||||||
41 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 36.95 | ||||||
43 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.08 | ||||||
44 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 37.12 | ||||||
45 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 37.22 | ||||||
46 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 37.72 | ||||||
47 | Josefine Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 37.95 | ||||||
48 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.52 | ||||||
49 | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.91 | ||||||
50 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 41.69 | ||||||
51 | Chili Rose Vinther | 2007 | IHF Svømning | 42.02 | ||||||
52 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.47 | ||||||
53 | Camilla Kolding Mortensen | 2006 | Struer Svømmeklub | 44.79 | ||||||
54 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 47.04 | ||||||
Løb 29, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 31.86 | ||||||
2 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.30 | ||||||
3 | Frederikke Novin | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 33.50 | ||||||
4 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 34.67 | ||||||
5 | Anna Katrine Willems | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.16 | ||||||
6 | Laura Norup | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 35.52 | ||||||
7 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 36.22 | ||||||
8 | Karoline Iversen | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 36.58 | ||||||
9 | Alissa Stegenborg | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 36.63 | ||||||
10 | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 36.73 | ||||||
11 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 36.93 | ||||||
12 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 37.07 | ||||||
13 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.12 | ||||||
14 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 37.25 | ||||||
14 | Signe Laursen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 37.25 | ||||||
16 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 37.28 | ||||||
17 | Ema Ilic | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 37.40 | ||||||
18 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svømmeklub | 37.55 | ||||||
19 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 37.83 | ||||||
20 | Clara Nielsen | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 37.86 | ||||||
21 | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 38.08 | ||||||
22 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 38.15 | ||||||
23 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svømmeklub | 38.22 | ||||||
24 | Anne Sørensen | 2008 | Svømmeklubben Grindsted | 38.53 | ||||||
25 | Ida Gjelstrup | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 38.83 | ||||||
26 | Sillke Frederikke L. Kellberg | 2008 | Vinderup GF Svømning | 38.94 | ||||||
27 | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 39.45 | ||||||
28 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 39.48 | ||||||
29 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 39.84 | ||||||
30 | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 39.88 | ||||||
31 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 39.98 | ||||||
32 | Karoline Skjøtt | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 40.84 | ||||||
33 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 43.18 | ||||||
34 | Cecilie Nielsen | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 43.62 | ||||||
35 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 43.86 | ||||||
36 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | 45.73 | ||||||
37 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 45.91 | ||||||
38 | Filippa Victoria Pascu | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 46.58 | ||||||
39 | Lilja Lyng Naldahl | 2009 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 48.05 | ||||||
40 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 48.10 | ||||||
41 | Stefanie Frank | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.48 | ||||||
42 | Sille R. Andersen | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 51.61 | ||||||
43 | Caia Vang | 2008 | Struer Svømmeklub | 52.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 30, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 24.73 | ||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | Lyseng IF | 24.79 | ||||||
3 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 24.98 | ||||||
4 | Daniel Gallacher | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 25.64 | ||||||
5 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 25.98 | ||||||
6 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 26.03 | ||||||
7 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 26.40 | ||||||
8 | William Sloth | 2003 | Lyseng IF | 26.42 | ||||||
9 | Oliver Fokkink | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 26.77 | ||||||
10 | Kasper Christiansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 27.03 | ||||||
11 | Oliver Veile | 2001 | Durup IF | 27.21 | ||||||
12 | Kasper Larsen | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 27.37 | ||||||
13 | Laurits Andreassen | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 27.96 | ||||||
14 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 28.27 | ||||||
15 | Nicolai Holm | 2003 | Ikast Svømmeklub | 28.86 | ||||||
16 | Sebastian Veile | 2003 | Durup IF | 29.19 | ||||||
17 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 30.55 | ||||||
Løb 30, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 25.26 | ||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 25.32 | ||||||
3 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 25.74 | ||||||
4 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 27.40 | ||||||
5 | Thomas Kjær Thorsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 27.42 | ||||||
6 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 27.59 | ||||||
7 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 27.75 | ||||||
8 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 28.32 | ||||||
9 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 28.50 | ||||||
10 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 28.86 | ||||||
11 | Daniel Hornsá | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 29.50 | ||||||
12 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 29.54 | ||||||
13 | Simon Gallacher | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.72 | ||||||
14 | Andreas Bahnsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 29.82 | ||||||
15 | William Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 30.34 | ||||||
16 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 30.52 | ||||||
17 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 31.37 | ||||||
17 | Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.37 | ||||||
19 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 31.88 | ||||||
20 | Niels Bjerrum | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 32.34 | ||||||
21 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 34.74 | ||||||
22 | Simon Bjørkmann Dahl | 2005 | Struer Svømmeklub | 34.93 | ||||||
23 | Anton Møller Olesen | 2005 | Struer Svømmeklub | 35.08 | ||||||
24 | Tobias Tariku Sigh | 2005 | Svømmeklubben Koral | 37.47 | ||||||
25 | Magnus Ropdrup | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.52 | ||||||
- | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 29.07 | ||||||
2 | Vlad Nazarov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 29.37 | ||||||
3 | Rasmus Olsen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 29.56 | ||||||
4 | Nicklas Lorentsen Mikkelsen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 29.60 | ||||||
5 | Sebastian Rasmussen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 29.74 | ||||||
6 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 29.93 | ||||||
7 | Sebastian Langvad | 2006 | Lyseng IF | 30.14 | ||||||
8 | Noah Jonasen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 30.55 | ||||||
9 | Tobias Holt | 2006 | Svømmeklubben Grindsted | 30.96 | ||||||
10 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 30.97 | ||||||
11 | Christian Bakke | 2006 | Thisted Svømmeklub | 31.11 | ||||||
12 | Gustav Dyrbye | 2006 | Thisted Svømmeklub | 31.54 | ||||||
13 | Storm Jensen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 31.64 | ||||||
14 | Casper Eriksen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 31.88 | ||||||
15 | Laurits Holm | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 32.07 | ||||||
16 | Peter Suder Lassen | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 32.60 | ||||||
17 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 33.46 | ||||||
18 | Felix Piontkowitz | 2007 | Struer Svømmeklub | 33.73 | ||||||
19 | Ludvig Møller | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 33.80 | ||||||
20 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 34.00 | ||||||
21 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.29 | ||||||
22 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 34.32 | ||||||
23 | Niels Peter E. Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 34.52 | ||||||
24 | Dan Skov | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.83 | ||||||
25 | Wiktor G. Maagaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.86 | ||||||
26 | Simon Fancello | 2006 | Lyseng IF | 35.04 | ||||||
27 | Christian Guldbrandt | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 35.83 | ||||||
28 | Jakob Stærmose | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 36.19 | ||||||
29 | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.30 | ||||||
30 | Malte Alsing Pedersen | 2007 | Durup IF | 36.47 | ||||||
31 | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 37.54 | ||||||
32 | Mikkel Juhl | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 37.85 | ||||||
33 | Arthur Kæseler Nielsen | 2007 | Thisted Svømmeklub | 38.96 | ||||||
34 | Gustav Føgh | 2006 | Lyseng IF | 39.10 | ||||||
35 | Victor Juhl | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 40.65 | ||||||
36 | Karl Emil Stæhr Lose | 2007 | Herning Svømmeklub | 43.00 | ||||||
- | Rasmus T Skalshøj | 2006 | Struer Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 31.74 | ||||||
2 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 31.94 | ||||||
3 | Noah Bie Bock | 2008 | Silkeborg Svømmeklub | 34.03 | ||||||
4 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 34.32 | ||||||
5 | Martin Kjær Thorsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 34.75 | ||||||
6 | Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | Herning Svømmeklub | 34.90 | ||||||
7 | Frederik Vesterby | 2008 | Thisted Svømmeklub | 35.83 | ||||||
8 | Alexander Buch | 2008 | Svømmeklubben Koral | 36.54 | ||||||
9 | Edvin Smajic | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 36.66 | ||||||
10 | Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | Herning Svømmeklub | 36.67 | ||||||
11 | Frederik K. Pedersen | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 38.50 | ||||||
12 | Anton Shishkin | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 38.66 | ||||||
13 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 38.96 | ||||||
14 | Marcus K. Jespersen | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 39.03 | ||||||
15 | Albert Brandt-Petersen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 41.13 | ||||||
16 | Luca Stammose Mensbjerg | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 41.32 | ||||||
17 | Emil Risum Rasmussen | 2008 | Struer Svømmeklub | 43.83 | ||||||
18 | Hjalte Damgaard | 2008 | Herning Svømmeklub | 46.17 | ||||||
19 | William Cheng | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 48.17 | ||||||
- | Emil Valters Peca | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 31, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsc Piger 1 | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:57.48 | ||||||
Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 29.52 | 59.36 | |||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 29.76 | 1:29.12 | |||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 28.36 | 1:57.48 | |||||||
2 | Aarhus Swim Piger 1 | 2004 | Aarhus Swim | 1:58.39 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 29.37 | 29.37 | |||||||
Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | 30.79 | 1:00.16 | |||||||
Dicte Lund | 2004 | 30.67 | 1:30.83 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 27.56 | 1:58.39 | |||||||
3 | Grindsted Piger | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 2:03.11 | ||||||
Maria Hall | 2003 | 30.61 | 30.61 | |||||||
Mathilde Østergaard | 2004 | 30.15 | 1:00.76 | |||||||
Stephanie de Bruijn | 2005 | 29.71 | 1:30.47 | |||||||
Liv Bendixen | 2004 | 32.64 | 2:03.11 | |||||||
4 | Thisted Piger 1 | 2003 | Thisted Svømmeklub | 2:03.23 | ||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Ida Hovmark | 2005 | 30.25 | 1:00.46 | |||||||
Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 30.81 | 1:31.27 | |||||||
Freja Jørgensen | 2008 | 31.96 | 2:03.23 | |||||||
5 | Lodahls Disciple | 2004 | Herning Svømmeklub | 2:04.37 | ||||||
Clara Jensen | 2005 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Laura Pedersen | 2004 | 32.34 | 1:02.38 | |||||||
Louise Lauridsen | 2005 | 31.72 | 1:34.10 | |||||||
Asta Buur Ovesen | 2004 | 30.27 | 2:04.37 | |||||||
6 | Aarhus Swim Piger 2 | 2004 | Aarhus Swim | 2:06.37 | ||||||
Emilie Winum Andersen | 2007 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Julie Ravn Holst | 2007 | 31.21 | 1:02.88 | |||||||
Nikoline Sejr | 2006 | 31.27 | 1:34.15 | |||||||
Emmelina Long | 2004 | 32.22 | 2:06.37 | |||||||
7 | Hsc Piger 2 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:09.31 | ||||||
Laura Løh | 2005 | 32.01 | 32.01 | |||||||
Anne Vorup Iversen | 2005 | 33.55 | 1:05.56 | |||||||
Amalie Lind Pedersen | 2005 | 32.04 | 1:37.60 | |||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 31.71 | 2:09.31 | |||||||
8 | Thisted Piger 2 | 2004 | Thisted Svømmeklub | 2:09.76 | ||||||
Frederikke Sørensen | 2006 | 31.84 | 31.84 | |||||||
Ida Jul Christensen | 2004 | 32.48 | 1:04.32 | |||||||
Nadia Bager | 2008 | 32.76 | 1:37.08 | |||||||
Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | 32.68 | 2:09.76 | |||||||
9 | Ikast Piger 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:10.87 | ||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 33.63 | 1:03.17 | |||||||
Katrine Krogh | 2005 | 33.37 | 1:36.54 | |||||||
Emilie Væring Nielsen | 2005 | 34.33 | 2:10.87 | |||||||
10 | Ssk1 | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 2:12.38 | ||||||
Mia Borup Mølgaard | 2006 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Laura Wittenhagen | 2006 | 32.74 | 1:05.03 | |||||||
Sarah M. Jensen | 2007 | 34.16 | 1:39.19 | |||||||
Emma Kidmose Hansen | 2007 | 33.19 | 2:12.38 | |||||||
11 | Agf Piger 1 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 2:12.57 | ||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 32.98 | 32.98 | |||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 30.16 | 1:03.14 | |||||||
Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 34.01 | 1:37.15 | |||||||
Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 35.42 | 2:12.57 | |||||||
12 | Aarhus Swim Piger 3 | 2006 | Aarhus Swim | 2:13.71 | ||||||
Dagmar Keller | 2006 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Sofia Gad | 2007 | 33.67 | 1:05.86 | |||||||
Freja Kvist | 2006 | 35.09 | 1:40.95 | |||||||
Cecilie Kehlet | 2009 | 32.76 | 2:13.71 | |||||||
13 | Chicks With Kicks | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 2:14.90 | ||||||
Josefine Lassen | 2003 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 34.19 | 1:07.29 | |||||||
Frida B. Kristensen | 2005 | 33.97 | 1:41.26 | |||||||
Anne Horn | 2004 | 33.64 | 2:14.90 | |||||||
14 | Hsc Piger 3 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:16.11 | ||||||
Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Nana Fjordside Jensen | 2007 | 33.30 | 1:08.02 | |||||||
Andrea Sønderby | 2004 | 33.22 | 1:41.24 | |||||||
Ingeborg Foged Have | 2007 | 34.87 | 2:16.11 | |||||||
15 | Koral Piger | 2005 | Svømmeklubben Koral | 2:16.72 | ||||||
Kirstine Buch | 2005 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Karoline Christiansen | 2007 | 34.48 | 1:05.44 | |||||||
Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | 36.70 | 1:42.14 | |||||||
Freya Thorsgaard | 2006 | 34.58 | 2:16.72 | |||||||
16 | Aalborg Piger 1 | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 2:19.48 | ||||||
Emma Andersen | 2007 | 35.42 | 35.42 | |||||||
Frederikke Novin | 2008 | 33.91 | 1:09.33 | |||||||
Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 34.48 | 1:43.81 | |||||||
Mia Plougman | 2007 | 35.67 | 2:19.48 | |||||||
17 | Aarhus Swim Piger 4 | 2006 | Aarhus Swim | 2:19.53 | ||||||
Mia Jørgensen | 2006 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Viola Bregenov | 2007 | 35.27 | 1:09.07 | |||||||
Melissa Stoltenborg | 2006 | 35.72 | 1:44.79 | |||||||
Anna Katrine Willems | 2008 | 34.74 | 2:19.53 | |||||||
18 | Turbo Piger | 2004 | Struer Svømmeklub | 2:20.04 | ||||||
Emilia Hou-Carleton | 2006 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Caroline Borup Jacobsen | 2006 | 34.72 | 1:08.98 | |||||||
Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | 35.14 | 1:44.12 | |||||||
Emilie Christensen | 2007 | 35.92 | 2:20.04 | |||||||
19 | Julias Disciple | 2006 | Herning Svømmeklub | 2:20.59 | ||||||
Nicoline Astrup Jensen | 2006 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Ida Buur Ovesen | 2007 | 33.42 | 1:06.14 | |||||||
Klara Buur Ovesen | 2007 | 36.37 | 1:42.51 | |||||||
Isabell Thaison Jensen | 2007 | 38.08 | 2:20.59 | |||||||
20 | Ikast Piger 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:23.69 | ||||||
Tuana Kasirga | 2007 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | 36.27 | 1:14.48 | |||||||
Mille Christiansen | 2006 | 35.96 | 1:50.44 | |||||||
Frida Bolesen | 2004 | 33.25 | 2:23.69 | |||||||
21 | Aarhus Swim Piger 5 | 2006 | Aarhus Swim | 2:24.11 | ||||||
Karoline K. Jakobsen | 2007 | 36.57 | 36.57 | |||||||
Julie Norman Ramer | 2007 | 34.56 | 1:11.13 | |||||||
Laura Winum Andersen | 2009 | 39.16 | 1:50.29 | |||||||
Freja Fogh Morthensen | 2006 | 33.82 | 2:24.11 | |||||||
22 | Agf Piger 2 | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 2:26.41 | ||||||
Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | 36.32 | 36.32 | |||||||
Agnes Kaae Lunde | 2007 | 37.12 | 1:13.44 | |||||||
Anna Johanne Holm Bork | 2008 | 37.08 | 1:50.52 | |||||||
Ea Juhl Thallaug | 2008 | 35.89 | 2:26.41 | |||||||
23 | Julias Disciple 2 | 2006 | Herning Svømmeklub | 2:29.02 | ||||||
Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | 35.83 | 35.83 | |||||||
Stine Hornshøj Salomonsen | 2006 | 36.80 | 1:12.63 | |||||||
Laura Fjord Kristensen | 2006 | 37.05 | 1:49.68 | |||||||
Louise Jeppesen | 2008 | 39.34 | 2:29.02 | |||||||
24 | Christians Diciple | 2007 | Struer Svømmeklub | 2:31.17 | ||||||
Maja Lundhus Jacobsen | 2007 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Johanne Ishøi | 2008 | 37.78 | 1:14.18 | |||||||
Elin Glassou Bach | 2008 | |||||||||
Frida Møller Olesen | 2008 | 2:31.17 | 2:31.17 | |||||||
25 | Aalborg Piger 2 | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 2:31.25 | ||||||
Alissa Stegenborg | 2008 | 37.38 | 37.38 | |||||||
Laura Norup | 2008 | 39.73 | 1:17.11 | |||||||
Signe Laursen | 2008 | 36.17 | 1:53.28 | |||||||
Ema Ilic | 2009 | 37.97 | 2:31.25 | |||||||
26 | Ssk2 | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 2:31.39 | ||||||
Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Anna Friis Stenholt | 2009 | 39.60 | 1:16.84 | |||||||
Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | 38.91 | 1:55.75 | |||||||
Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 35.64 | 2:31.39 | |||||||
27 | Vildbjerg Fisk | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:33.48 | ||||||
Silje Holbøll | 2006 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Karoline Iversen | 2008 | 38.58 | 1:16.24 | |||||||
Laura Dahl | 2007 | 37.12 | 1:53.36 | |||||||
Melanie Frank | 2008 | 40.12 | 2:33.48 | |||||||
28 | Aarhus Swim Piger 6 | 2006 | Aarhus Swim | 2:36.07 | ||||||
Marie Storm Pedersen | 2006 | 36.63 | 36.63 | |||||||
Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | 38.20 | 1:14.83 | |||||||
Chili Rose Vinther | 2007 | 44.26 | 1:59.09 | |||||||
Silke Østrup | 2008 | 36.98 | 2:36.07 | |||||||
29 | Agf Piger 3 | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 2:39.57 | ||||||
Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | 39.36 | 39.36 | |||||||
Merle Marie Pape | 2009 | 41.06 | 1:20.42 | |||||||
Cecilie Anna Nyborg | 2010 | 39.93 | 2:00.35 | |||||||
Isabella Fauerholdt | 2008 | 39.22 | 2:39.57 | |||||||
30 | Anders´ Disciple | 2007 | Herning Svømmeklub | 2:48.19 | ||||||
Freya Jensen | 2009 | 37.98 | 37.98 | |||||||
Regitze Timm Siggard | 2007 | 40.12 | 1:18.10 | |||||||
Johanne S. Geiger | 2008 | 44.78 | 2:02.88 | |||||||
Caroline R. Frandsen | 2009 | 45.31 | 2:48.19 | |||||||
31 | Aarhus Swim Piger 7 | 2007 | Aarhus Swim | 2:49.06 | ||||||
Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | 42.21 | 42.21 | |||||||
Silja Bregenov | 2009 | |||||||||
Emilie Staub Rasmussen | 2006 | |||||||||
Sille Stenderup | 2008 | 2:49.06 | 2:49.06 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 32, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2000 | Aarhus Swim | 1:39.37 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 25.22 | 25.22 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 24.91 | 50.13 | |||||||
Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 25.32 | 1:15.45 | |||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 23.92 | 1:39.37 | |||||||
2 | Thisted Drenge 1 | 2001 | Thisted Svømmeklub | 1:42.46 | ||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 25.68 | 25.68 | |||||||
Mads Kloster | 2002 | 25.06 | 50.74 | |||||||
Christian Hovmark | 2001 | 26.31 | 1:17.05 | |||||||
Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 25.41 | 1:42.46 | |||||||
3 | Lodahls Disciple | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:48.43 | ||||||
Alexander Mortensen | 2004 | 27.13 | 27.13 | |||||||
Thomas Kjær Thorsen | 2004 | 27.46 | 54.59 | |||||||
Oskar Wiwe Brøste | 2004 | 28.23 | 1:22.82 | |||||||
Ejnar Truelsen | 2002 | 25.61 | 1:48.43 | |||||||
4 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2001 | Aarhus Swim | 1:49.08 | ||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 27.00 | 27.00 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 29.12 | 56.12 | |||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 27.73 | 1:23.85 | |||||||
William Sloth | 2003 | 25.23 | 1:49.08 | |||||||
5 | The Big Bois | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:52.71 | ||||||
Andreas Bahnsen | 2005 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 27.50 | 56.67 | |||||||
Daniel Hornsá | 2004 | 29.64 | 1:26.31 | |||||||
Kasper Christiansen | 2003 | 26.40 | 1:52.71 | |||||||
6 | Thisted Drenge 2 | 2004 | Thisted Svømmeklub | 1:52.81 | ||||||
Gustav Hansen | 2004 | 26.70 | 26.70 | |||||||
Rasmus Olsen | 2006 | 29.19 | 55.89 | |||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 26.95 | 1:22.84 | |||||||
Christian Bakke | 2006 | 29.97 | 1:52.81 | |||||||
7 | Grindsted Drenge | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 1:56.99 | ||||||
Oliver Fokkink | 2003 | 27.21 | 27.21 | |||||||
Kasper Larsen | 2002 | 27.06 | 54.27 | |||||||
Tobias Holt | 2006 | 31.78 | 1:26.05 | |||||||
Niels Bjerrum | 2005 | 30.94 | 1:56.99 | |||||||
8 | Lodahls Disciple 2 | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:57.15 | ||||||
Oliver Bennetsen | 2005 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | 29.58 | 58.55 | |||||||
Victor Bjerre | 2001 | 27.51 | 1:26.06 | |||||||
Laurits Romvig Schou | 2004 | 31.09 | 1:57.15 | |||||||
9 | Turbo Boys | 1993 | Struer Svømmeklub | 1:58.14 | ||||||
Søren Winther Hald | 2005 | 27.83 | 27.83 | |||||||
Martin Lønstrup | 1993 | 31.03 | 58.86 | |||||||
Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 30.85 | 1:29.71 | |||||||
Christian Jørgensen | 2002 | 28.43 | 1:58.14 | |||||||
10 | Agf Drenge 1 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 2:02.02 | ||||||
Malthe Glent-Thule | 2007 | 28.85 | 28.85 | |||||||
Karl B. Hansen | 2006 | 30.18 | 59.03 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2007 | 29.25 | 1:28.28 | |||||||
Anton Sommerlund Jensen | 2006 | 33.74 | 2:02.02 | |||||||
11 | Ikast Herrer 1 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:03.15 | ||||||
Malthe Theisen | 2003 | 26.17 | 26.17 | |||||||
Kasper Lund Tange | 2004 | 31.78 | 57.95 | |||||||
Albert Olesen | 2008 | 35.86 | 1:33.81 | |||||||
Nicolai Holm | 2003 | 29.34 | 2:03.15 | |||||||
12 | Aarhus Swim Drenge 3 | 2005 | Aarhus Swim | 2:04.09 | ||||||
August Mumm | 2006 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Sebastian Langvad | 2006 | 30.00 | 1:01.07 | |||||||
Tobias Højgaard Holm | 2006 | 32.29 | 1:33.36 | |||||||
Torri Pietrzak-Jakobsen | 2006 | 30.73 | 2:04.09 | |||||||
13 | Ssk 1 | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 2:04.76 | ||||||
Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 29.44 | 29.44 | |||||||
Simon Gaarde | 2007 | 29.94 | 59.38 | |||||||
Laurits Winter Poulsen | 2007 | 31.24 | 1:30.62 | |||||||
Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 34.14 | 2:04.76 | |||||||
14 | Aarhus 1900´s Drenge | 2002 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:04.92 | ||||||
Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Johannes Jervidalo | 2006 | 31.81 | 1:05.06 | |||||||
Magnus Lenoire Nielsen | 2005 | 31.45 | 1:36.51 | |||||||
Laurits Andreassen | 2002 | 28.41 | 2:04.92 | |||||||
15 | Hsc Drenge 1 | 2005 | Holstebro Svømme Club | 2:05.55 | ||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 28.89 | 28.89 | |||||||
Dan Skov | 2006 | 33.97 | 1:02.86 | |||||||
Jonas Golczyk Jensen | 2007 | 34.07 | 1:36.93 | |||||||
Vlad Nazarov | 2006 | 28.62 | 2:05.55 | |||||||
16 | Aalborg Drenge 1 | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 2:05.91 | ||||||
Storm Jensen | 2007 | 31.84 | 31.84 | |||||||
Rasmus Norup | 2007 | 31.99 | 1:03.83 | |||||||
William Bundgaard | 2007 | 31.02 | 1:34.85 | |||||||
Nicklas Lorentsen Mikkelsen | 2007 | 31.06 | 2:05.91 | |||||||
17 | Thisted Drenge 3 | 2005 | Thisted Svømmeklub | 2:06.43 | ||||||
William Jensen | 2005 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Gustav Dyrbye | 2006 | 31.42 | 1:02.51 | |||||||
Noah Jonasen | 2007 | 30.41 | 1:32.92 | |||||||
Casper Eriksen | 2007 | 33.51 | 2:06.43 | |||||||
18 | Aalborg Drenge 2 | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 2:12.56 | ||||||
Sigurd S. Kristensen | 2008 | 32.44 | 32.44 | |||||||
Ludvig Møller | 2007 | 34.24 | 1:06.68 | |||||||
Lukas Bøgh Worup | 2007 | 34.52 | 1:41.20 | |||||||
Andreas Bindslev | 2008 | 31.36 | 2:12.56 | |||||||
19 | Ikast Herrer 2 | 0 | Ikast Svømmeklub | 2:19.80 | ||||||
Patrick Gadeberg | 2007 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Daniel Kristensen | 2006 | 36.61 | 1:10.83 | |||||||
Valdemar Theisen | 2007 | 34.10 | 1:44.93 | |||||||
Zakarias L. Bjørn | 2008 | 34.87 | 2:19.80 | |||||||
20 | Christians Diciple | 2005 | Struer Svømmeklub | 2:20.02 | ||||||
Rasmus T Skalshøj | 2006 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Felix Piontkowitz | 2007 | 33.86 | 1:07.07 | |||||||
Simon Bjørkmann Dahl | 2005 | 37.27 | 1:44.34 | |||||||
Anton Møller Olesen | 2005 | 35.68 | 2:20.02 | |||||||
21 | Agf Drenge 2 | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 2:30.59 | ||||||
Mikkel Juhl | 2007 | 38.26 | 38.26 | |||||||
Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | 36.31 | 1:14.57 | |||||||
Frederik K. Pedersen | 2008 | 39.30 | 1:53.87 | |||||||
Christian Guldbrandt | 2007 | 36.72 | 2:30.59 | |||||||
22 | Anders´ Disciple | 2008 | Herning Svømmeklub | 2:31.25 | ||||||
Sander Thygesen | 2009 | 37.37 | 37.37 | |||||||
Emil Valters Peca | 2008 | 39.54 | 1:16.91 | |||||||
Felix Yung K Gotfredsen | 2008 | 36.35 | 1:53.26 | |||||||
Alexander Yung K Gotfreds | 2008 | 37.99 | 2:31.25 | |||||||
23 | Aarhus Swim Drenge 4 | 2005 | Aarhus Swim | 2:33.59 | ||||||
Magnus Ropdrup | 2005 | 46.86 | 46.86 | |||||||
Gustav Føgh | 2006 | |||||||||
Vilfred Beedholm-Ebsen | 2007 | |||||||||
Simon Fancello | 2006 | 2:33.59 | 2:33.59 | |||||||
24 | Agf Drenge 3 | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 2:40.70 | ||||||
Albert Hoffmeyer | 2008 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Victor Langberg Aakjær | 2008 | |||||||||
Marcus K. Jespersen | 2009 | |||||||||
Victor Juhl | 2007 | 2:40.70 | 2:40.70 | |||||||
25 | Aalborg Drenge 3 | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 2:45.21 | ||||||
Anton Shishkin | 2008 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Albert Brandt-Petersen | 2008 | 41.26 | 1:20.25 | |||||||
Edvin Smajic | 2008 | |||||||||
William Cheng | 2008 | 2:45.21 | 2:45.21 | |||||||
- | Koral Drenge | 2003 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart 2. skifte | |||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 25.11 | 25.11 | |||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 27.37 | 52.48 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:50 |