2021-04-23   15:34:46
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2020

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Stśvneafsnit 1

Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  10:50   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  25 januar 2020         
 
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon    35.17        1:12.88   
Mathilde ōstergaard  2004  SvÝmmeklubben Grindsted    36.26        1:17.60   
Sarah Kildahl  2004  Lyseng IF    36.11        1:18.80   
Freja KrÝjgaard Olesen  2005  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling    37.40        1:19.94   
Ida Hovmark  2005  Thisted SvÝmmeklub    39.61        1:21.46   
Laura Pedersen  2004  Herning SvÝmmeklub    38.15        1:21.66   
Karoline ThagŚrd Jakobsen  2004  Struer SvÝmmeklub    39.24        1:22.15   
Emilie Vśring Nielsen  2005  Ikast SvÝmmeklub    39.70        1:24.26   
Dicte Lund  2004  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling    40.25        1:25.74   
10  Louise Lauridsen  2005  Herning SvÝmmeklub    40.61        1:28.30   
11  Anne Horn  2004  Haderslev SvÝmme Klub    42.06        1:28.56   
12  Karoline Friis  2004  Haderslev SvÝmme Klub    49.28        1:44.30   
13  Katrine ō Holmgaard  2004  Durup IF    50.09        1:48.96   
14  Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro SvÝmme Club    51.65        1:50.74   
15  Frida Bolesen  2004  Ikast SvÝmmeklub    52.69        1:53.44   
                     
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Marie Kromann MÝller  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    40.49        1:25.56   
Freya Thorsgaard  2006  SvÝmmeklubben Koral    41.24        1:27.36   
Nikoline Sejr  2006  Lyseng IF    42.21        1:28.79   
Julie Norman Ramer  2007  Lyseng IF    40.58        1:28.93   
Mia Plougman  2007  Aalborg SvÝmmeklub    43.23        1:30.73   
Jasmin Haaning  2007  Skive SvÝmmeklub Poseidon    43.57        1:31.77   
Freya Ellebye  2006  Skive SvÝmmeklub Poseidon    43.78        1:32.70   
Ida Buur Ovesen  2007  Herning SvÝmmeklub    44.61        1:33.41   
Lśrke Kristensen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    45.10        1:34.21   
10  Line Horn  2006  Haderslev SvÝmme Klub    44.59        1:34.58   
11  Marie Storm Pedersen  2006  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin    44.32        1:34.96   
12  Silje Drechsler  2007  Holstebro SvÝmme Club    46.93        1:36.02   
13  Mille FjeldgŚrd SÝrensen  2007  Skive SvÝmmeklub Poseidon    47.27        1:40.41   
14  Emma Andersen  2007  Aalborg SvÝmmeklub    48.34        1:41.33   
15  Maja Broholm Brixen  2007  Holstebro SvÝmme Club    47.20        1:41.61   
16  Freja Mollerup Hansen  2007  Holstebro SvÝmme Club    47.86        1:41.67   
17  Caitlin Holbśk Lundager  2007  Aalborg SvÝmmeklub    47.90        1:42.15   
18  Mille-Marie Dalby Sternbe  2007  SvÝmmeklubben Koral    47.64        1:42.23   
19  Freja Kvist  2006  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin    45.86        1:42.47   
20  Karoline Christiansen  2007  SvÝmmeklubben Koral    48.34        1:43.19   
21  Sofie Hedegaard Buhl  2006  Herning SvÝmmeklub    49.40        1:43.58   
22  Stine HornshÝj Salomonsen  2006  Herning SvÝmmeklub    48.65        1:43.63   
23  Klara Buur Ovesen  2007  Herning SvÝmmeklub    51.16        1:45.98   
24  Mathilde Kongsgaard Jakobsen  2007  Holstebro SvÝmme Club    49.36        1:46.39   
25  Tuana Kasirga  2007  Ikast SvÝmmeklub    50.24        1:47.18   
26  Silke Sejr Elgaard JÝrgen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub    51.57        1:47.37   
27  Viola Bregenov  2007  IHF SvÝmning    51.59        1:48.99   
28  Agnes Kaae Lunde  2007  Agfs SvÝmmeafdeling    53.12        1:50.56   
29  Thilde NÝrfjand  2006  Holstebro SvÝmme Club    54.77        1:58.51   
30  Anna Nesine Laursen  2007  Ikast SvÝmmeklub    57.38        2:00.20   
Marie Pind Lavrsen  2007  Ikast SvÝmmeklub            DNS   
Amalie Moeskjśr  2007  Ikast SvÝmmeklub            DSQ  tyvstart 
Dicte Olsen  2007  IHF SvÝmning            DSQ  tyvstart 
                     
 
LÝb 3, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Frida V. Nierop-Andersen  2009  Silkeborg SvÝmmeklub    42.92        1:32.53   
Nadia Bager  2008  Thisted SvÝmmeklub    45.36        1:33.36   
Anna Katrine Willems  2008  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling    44.48        1:35.40   
Victoria Krabbe  2008  Holstebro SvÝmme Club    46.88        1:35.94   
Elin Glassou Bach  2008  Struer SvÝmmeklub    49.24        1:38.76   
Marie Pilegaard KÝfer  2008  Agfs SvÝmmeafdeling    48.20        1:41.61   
Frida MÝller Olesen  2008  Struer SvÝmmeklub    49.47        1:43.76   
Clara Nielsen  2009  Aalborg SvÝmmeklub    50.72        1:43.96   
Frederikke Filskov Ipsen  2008  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling    51.05        1:44.76   
10  Caroline K. SÝrensen  2008  Thisted SvÝmmeklub    49.92        1:44.89   
11  Ema Ilic  2009  Aalborg SvÝmmeklub    50.53        1:46.70   
12  Nova V. StÝy Toftegaard  2009  Agfs SvÝmmeafdeling    54.53        1:51.17   
13  Karoline Iversen  2008  Vildbjerg SvÝmmeklub    52.69        1:52.68   
14  Lśrke Pilgaard Johansson  2009  Silkeborg SvÝmmeklub    54.89        1:53.44   
15  Sofia Dalsgaard Hansen  2008  Agfs SvÝmmeafdeling    53.64        1:53.81   
16  Caia Vang  2008  Struer SvÝmmeklub    54.45        1:55.08   
17  Emilie Sloth Lauritsen  2008  Struer SvÝmmeklub    55.66        1:56.51   
18  Melanie Frank  2008  Vildbjerg SvÝmmeklub    55.37        1:59.19   
19  Josefine Bak Mathiasen  2010  Struer SvÝmmeklub    59.78        2:01.48   
20  Astrid Martinez Vestergaard  2009  Agfs SvÝmmeafdeling    58.60        2:04.00   
21  Cecilie Nielsen  2009  SvÝmmeklubben Grindsted    1:02.19        2:07.17   
Amanda Pedersen  2009  Thisted SvÝmmeklub            DSQ  2 armtag v 25,50,75m 
Cecilie Kehlet  2009  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            DSQ  2 armtag v 25m 
Merle Marie Pape  2009  Agfs SvÝmmeafdeling            DSQ  1 hŚnd i vend v75m 
Sillke Frederikke L. Kellberg  2008  Vinderup GF SvÝmning            DSQ  fl. flyspark v start 
Thea Hause  2008  Struer SvÝmmeklub            DSQ  kun 1 hŚnd i vend 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner