2021-04-12   23:21:56
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2020

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Stśvneafsnit 1

Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:09   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  25 januar 2020         
 
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 1921-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Valdemar Vind Sejr  2003  Lyseng IF    33.54        1:10.40   
Christian Hovmark  2001  Thisted SvÝmmeklub    35.14        1:13.76   
Christian JÝrgensen  2002  Struer SvÝmmeklub    37.28        1:17.96   
Jonathan Bos  1998  Haderslev SvÝmme Klub    39.26        1:22.93   
Martin LÝnstrup  1993  Struer SvÝmmeklub    40.55        1:26.61   
                     
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mads Mikkelsen  2004  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling    33.96        1:11.34   
Asger Mathiasen  2004  Thisted SvÝmmeklub    34.50        1:12.04   
Gustav Hansen  2004  Thisted SvÝmmeklub    36.50        1:17.51   
Asger Schnieber Klausen  2005  Herning SvÝmmeklub    37.42        1:20.55   
Andreas Bahnsen  2005  Haderslev SvÝmme Klub    36.89        1:20.70   
Mikkel Borreskov  2005  Holstebro SvÝmme Club    43.14        1:30.17   
Laurits Romvig Schou  2004  Herning SvÝmmeklub    44.39        1:35.36   
SÝren Egedal  2005  Struer SvÝmmeklub    47.57        1:37.35   
Niels Bjerrum  2005  SvÝmmeklubben Grindsted    48.11        1:43.40   
10  Anton MÝller Olesen  2005  Struer SvÝmmeklub    49.29        1:44.58   
                     
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Malthe Glent-Thule  2007  Agfs SvÝmmeafdeling    39.22        1:21.55   
Sebastian Rasmussen  2007  Agfs SvÝmmeafdeling    38.85        1:21.60   
Storm Jensen  2007  Aalborg SvÝmmeklub    39.51        1:23.48   
Torri Pietrzak-Jakobsen  2006  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin    40.62        1:25.38   
Karl B. Hansen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    43.12        1:29.79   
Laurits Holm  2006  Haderslev SvÝmme Klub    42.33        1:30.22   
Daniel Kristensen  2006  Ikast SvÝmmeklub    44.31        1:32.86   
Gustav Dyrbye  2006  Thisted SvÝmmeklub    44.60        1:33.13   
Sebastian Langvad  2006  Lyseng IF    42.95        1:34.01   
10  Felix Piontkowitz  2007  Struer SvÝmmeklub    44.80        1:34.06   
11  Tobias Holt  2006  SvÝmmeklubben Grindsted    44.74        1:34.27   
12  Anton Sommerlund Jensen  2006  Agfs SvÝmmeafdeling    46.61        1:37.14   
13  Dan Skov  2006  Holstebro SvÝmme Club    46.29        1:38.36   
14  Niels Peter E. SÝrensen  2007  SvÝmmeklubben Grindsted    46.08        1:38.43   
15  Lukas BÝgh Worup  2007  Aalborg SvÝmmeklub    46.93        1:38.54   
16  Vilfred Beedholm-Ebsen  2007  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling    48.65        1:42.86   
17  Wiktor G. Maagaard  2006  Holstebro SvÝmme Club    47.62        1:44.36   
18  Nikolai Moreno Andersen  2007  Vinderup GF SvÝmning    53.20        1:58.40   
19  Patrick Gadeberg  2007  Ikast SvÝmmeklub    57.35        2:00.30   
20  Karl Emil Stśhr Lose  2007  Herning SvÝmmeklub    1:00.10        2:06.19   
AsbjÝrn Ottow Toftdal  2006  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  Flere flyben e/start 
                     
 
LÝb 4, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Alexander Yung K Gotfreds  2008  Herning SvÝmmeklub    45.87        1:37.96   
Ivan Pedersen  2008  Thisted SvÝmmeklub    47.08        1:38.68   
Felix Yung K Gotfredsen  2008  Herning SvÝmmeklub    45.50        1:40.63   
Alexander Buch  2008  SvÝmmeklubben Koral    47.63        1:41.59   
Albert Hoffmeyer  2008  Agfs SvÝmmeafdeling    50.09        1:46.25   
Edvin Smajic  2008  Aalborg SvÝmmeklub    50.90        1:47.60   
Zakarias L. BjÝrn  2008  Ikast SvÝmmeklub    52.95        1:50.94   
Anders Kolding Mortensen  2008  Struer SvÝmmeklub    52.46        1:55.97   
Victor Langberg Aakjśr  2008  Agfs SvÝmmeafdeling    56.47        1:58.66   
10  Sander Thygesen  2009  Herning SvÝmmeklub    58.03        2:05.78   
11  Frederik K. Pedersen  2008  Agfs SvÝmmeafdeling    1:03.99        2:17.37   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner