2021-04-13   01:27:43
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2020

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Stśvneafsnit 1

Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stśvne navn  Limfrords Cup 2020    Udskriftsdato  25 januar 2020   
  Stśvne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:54   
  ArrangÝr  Struer SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  25 januar 2020         
 
 
LÝb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 1921-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Maria Hall  2003  SvÝmmeklubben Grindsted            31.76   
Anika Andersen  2001  Durup IF            34.13   
                     
 
LÝb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Nele Schulze  2004  Haderslev SvÝmme Klub            28.89   
Signe Vestergaard Jensen  2005  Ikast SvÝmmeklub            29.96   
Mille Kjśr Jensen  2004  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            30.12   
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive SvÝmmeklub Poseidon            30.39   
Mille Broholm Brixen  2005  Holstebro SvÝmme Club            30.84   
Sofie Bjerre  2005  Holstebro SvÝmme Club            31.19   
Mathilde ōstergaard  2004  SvÝmmeklubben Grindsted            31.93   
Dicte Lund  2004  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            32.30   
Lśrke Silkjśr Lorentzen  2005  Holstebro SvÝmme Club            32.30   
10  Ida Hovmark  2005  Thisted SvÝmmeklub            32.63   
11  Karoline ThagŚrd Jakobsen  2004  Struer SvÝmmeklub            33.59   
12  Freja KrÝjgaard Olesen  2005  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            33.60   
13  Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive SvÝmmeklub Poseidon            33.80   
14  Emmelina Long  2004  Lyseng IF            33.81   
15  Anne Terp  2004  Struer SvÝmmeklub            34.00   
16  Katrine Krogh  2005  Ikast SvÝmmeklub            34.64   
17  Stephanie de Bruijn  2005  SvÝmmeklubben Grindsted            34.69   
18  Amalie Lind Pedersen  2005  Holstebro SvÝmme Club            35.83   
19  Laura Pedersen  2004  Herning SvÝmmeklub            35.84   
20  Ida Kristensen  2004  Ikast SvÝmmeklub            36.59   
21  Anne Horn  2004  Haderslev SvÝmme Klub            36.72   
22  Katrine NÝrfjand  2004  Holstebro SvÝmme Club            36.86   
23  Anne Vorup Iversen  2005  Holstebro SvÝmme Club            36.90   
24  Kirstine Buch  2005  SvÝmmeklubben Koral            36.94   
25  Weronika L. BjÝrn  2005  Ikast SvÝmmeklub            37.13   
26  Teresa Juel Winther  2005  Herning SvÝmmeklub            37.34   
27  Andrea SÝnderby  2004  Holstebro SvÝmme Club            39.24   
28  Maja Kirstine Karlsen  2005  Haderslev SvÝmme Klub            40.41   
29  Frida B. Kristensen  2005  Haderslev SvÝmme Klub            42.42   
30  Katrine Hvid Knudsen  2004  Durup IF            46.78   
31  Stephanie Riis  2004  Durup IF            48.17   
Louise Brendholdt Winkel  2004  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  Crawlben sidste 25m 
                     
 
LÝb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Katrine BÝeg Thormann  2006  Ikast SvÝmmeklub            32.39   
Therese T. Kallestrup  2006  Agfs SvÝmmeafdeling            34.36   
Frederikke SÝrensen  2006  Thisted SvÝmmeklub            34.96   
Mia Borup MÝlgaard  2006  Silkeborg SvÝmmeklub            35.34   
Julie Ravn Holst  2007  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin            35.54   
Marie Kromann MÝller  2006  Agfs SvÝmmeafdeling            35.73   
Laura Wittenhagen  2006  Silkeborg SvÝmmeklub            36.58   
Dagmar Keller  2006  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            37.54   
Freja Fogh Morthensen  2006  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            37.69   
10  Sofia Gad  2007  Lyseng IF            38.46   
11  Mia JÝrgensen  2006  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling            38.90   
12  Emilia Hou-Carleton  2006  Struer SvÝmmeklub            38.95   
13  Ida SÝndergaard Geiger  2006  Herning SvÝmmeklub            39.00   
14  Sarah M. Jensen  2007  Silkeborg SvÝmmeklub            39.99   
15  Ingeborg Foged Have  2007  Holstebro SvÝmme Club            40.86   
16  Emma Andersen  2007  Aalborg SvÝmmeklub            40.89   
17  Ida Holm Mathiassen  2007  Holstebro SvÝmme Club            41.12   
18  Rosa Myrna Hansen  2006  Vinderup GF SvÝmning            41.58   
19  Mille Christiansen  2006  Ikast SvÝmmeklub            41.98   
20  Laura Fjord Kristensen  2006  Herning SvÝmmeklub            42.12   
21  Freja Kvist  2006  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin            43.96   
22  Andrea Kramer Liboriussen  2007  Holstebro SvÝmme Club            45.78   
23  Laura Dahl  2007  Vildbjerg SvÝmmeklub            45.89   
24  Chili Rose Vinther  2007  IHF SvÝmning            46.96   
Isabell Thaison Jensen  2007  Herning SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Laura SÝby  2006  Holstebro SvÝmme Club            DSQ  Brystben i fly 
                     
 
LÝb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2008-2020 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Freja JÝrgensen  2008  Thisted SvÝmmeklub            34.56   
Louise Jeppesen  2008  Herning SvÝmmeklub            40.75   
Asta Klemmensen  2008  Herning SvÝmmeklub            41.03   
Ema Ilic  2009  Aalborg SvÝmmeklub            41.07   
Johanne IshÝi  2008  Struer SvÝmmeklub            42.09   
Clara Nielsen  2009  Aalborg SvÝmmeklub            42.90   
Laura Winum Andersen  2009  Lyseng IF            43.20   
Ida Gjelstrup  2009  Aalborg SvÝmmeklub            43.42   
Sillke Frederikke L. Kellberg  2008  Vinderup GF SvÝmning            44.36   
10  Laura Norup  2008  Aalborg SvÝmmeklub            44.87   
11  Frida MÝller Olesen  2008  Struer SvÝmmeklub            44.88   
12  Melanie Frank  2008  Vildbjerg SvÝmmeklub            47.24   
13  Nova V. StÝy Toftegaard  2009  Agfs SvÝmmeafdeling            47.42   
14  Amanda Pedersen  2009  Thisted SvÝmmeklub            48.63   
15  Anna Johanne Holm Bork  2008  Agfs SvÝmmeafdeling            50.06   
16  Sille Stenderup  2008  Lyseng IF            52.25   
17  Silja Bregenov  2009  IHF SvÝmning            53.37   
18  Johanne S. Geiger  2008  Herning SvÝmmeklub            53.45   
19  Silke ōstrup  2008  IHF SvÝmning            54.23   
20  Thea Hause  2008  Struer SvÝmmeklub            56.85   
21  Caroline R. Frandsen  2009  Herning SvÝmmeklub            58.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  25 januar 2020 
Licens til Struer SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner