Tulokset Region Syd Turnering 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
22-02-2020
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 3 | Udskriftsdato | 22 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2020 |
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 476 | 31.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 534 | 30.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.09 | |||||||||
2 | Ida Jacobsen | 2005 | 516 | 30.38 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
3 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 467 | 31.41 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.07 | |||||||||
4 | Victoria Underbjerg | 2004 | 430 | 32.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.14 | |||||||||
5 | Maria Hall | 2003 | 421 | 32.51 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 31.73 | |||||||||
6 | Astrid Gregersen | 2005 | 314 | 35.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
7 | Stephanie de Bruijn | 2005 | 296 | 36.57 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 34.69 | |||||||||
8 | Alberte Faurby | 2005 | 284 | 37.09 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 35.22 | |||||||||
9 | Liv Bendixen | 2004 | 265 | 37.94 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 36.91 | |||||||||
10 | Victoria Klinkby | 2004 | 150 | 45.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.63 | |||||||||
11 | Nanna W Povlsen | 2005 | 145 | 46.35 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 47.07 | |||||||||
12 | Emily Schjelderup Pedersen | 2004 | 125 | 48.74 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 48.87 | |||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 482 | 31.09 | ||||||
DeltaSwim | 30.49 | |||||||||
2 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 410 | 32.80 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.34 | |||||||||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 395 | 33.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 31.25 | |||||||||
4 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | 331 | 35.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.08 | |||||||||
5 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 331 | 35.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 35.10 | |||||||||
6 | Anna Mai Andersen | 2006 | 328 | 35.33 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 36.74 | |||||||||
7 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 300 | 36.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 34.08 | |||||||||
8 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 294 | 36.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.87 | |||||||||
9 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 277 | 37.38 | ||||||
DeltaSwim | 37.81 | |||||||||
10 | Anne Stæhr | 2008 | 264 | 37.99 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 37.94 | |||||||||
11 | Mathilde Søe | 2008 | 251 | 38.60 | ||||||
DeltaSwim | 40.96 | |||||||||
12 | Clara Bendtsen | 2008 | 245 | 38.94 | ||||||
DeltaSwim | 38.36 | |||||||||
13 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 215 | 40.67 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.11 | |||||||||
14 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | 215 | 40.68 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 40.84 | |||||||||
15 | Johanne Riber | 2008 | 210 | 40.98 | ||||||
DeltaSwim | 40.54 | |||||||||
16 | Kira Wolter | 2007 | 193 | 42.17 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.56 | |||||||||
16 | Tilde Lindeblad | 2006 | 193 | 42.17 | ||||||
DeltaSwim | 38.70 | |||||||||
18 | Lea Timmermand | 2008 | 186 | 42.64 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 44.50 | |||||||||
19 | Astrid Hansen | 2006 | 186 | 42.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 45.02 | |||||||||
20 | Lotta Træger | 2008 | 185 | 42.74 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 40.72 | |||||||||
21 | Adda Henriksen | 2006 | 179 | 43.24 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 44.39 | |||||||||
22 | Ea Gram Møller | 2006 | 175 | 43.51 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 40.65 | |||||||||
23 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 164 | 44.46 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 42.40 | |||||||||
24 | Andrea Kargo | 2008 | 163 | 44.59 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 44.55 | |||||||||
25 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | 161 | 44.75 | ||||||
Vejen Svømmeklub | 47.12 | |||||||||
26 | Cathrine Boisen | 2008 | 158 | 45.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 56.34 | |||||||||
27 | Astrid Hartmann | 2008 | 142 | 46.64 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 43.07 | |||||||||
28 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | 141 | 46.80 | ||||||
Blåvandshuk Svømmeklub | 46.53 | |||||||||
29 | Claramilla Kirstan | 2008 | 139 | 47.02 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.34 | |||||||||
30 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 121 | 49.21 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
31 | Emma Vilhelmsen | 2007 | 104 | 51.77 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
32 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 101 | 52.21 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.16 | |||||||||
33 | Liv K. L. Jensen | 2008 | 66 | 1:00.03 | ||||||
DeltaSwim | 1:00.73 | |||||||||
34 | Lea H Mammen | 2008 | 49 | 1:06.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.83 | |||||||||
- | Freja Rønsholt | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Kamma K Bundsgaard | 2007 | DNS | |||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Kjer | 2008 | DSQ | Asynk. arm v. 25 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabel Qvist Jensen | 2009 | 202 | 41.52 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 38.01 | |||||||||
2 | Alberte Knudsen | 2009 | 152 | 45.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 46.59 | |||||||||
3 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 142 | 46.65 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.82 | |||||||||
4 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 115 | 50.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 54.71 | |||||||||
5 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 112 | 50.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
6 | Alberte Hansen | 2009 | 111 | 50.62 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Svea Arlbjørn | 2009 | 100 | 52.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 50.40 | |||||||||
8 | Marlie Møller Wilstrup | 2009 | 98 | 52.87 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
9 | Meiko Nakatani | 2010 | 89 | 54.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 52.57 | |||||||||
10 | Camilla H Graversen | 2010 | 87 | 54.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 84 | 55.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.04 | |||||||||
12 | Nikoline Frederik Axelsen | 2010 | 78 | 56.83 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 51.70 | |||||||||
13 | Xenia Vissing Sig | 2009 | 75 | 57.59 | ||||||
DeltaSwim | 1:06.74 | |||||||||
14 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 68 | 59.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 53.75 | |||||||||
15 | Sofie Jerløv | 2009 | 40 | 1:10.71 | ||||||
DeltaSwim | 1:15.44 | |||||||||
- | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Evalina Jordt-Edwards | 2010 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Elizabeth Garbacenka | 2010 | DSQ | Ej synk. ben 25 m | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Frida Agerskov | 2009 | DSQ | Asynk. arm v. 40 m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Rishika Shankarganesh | 2009 | DSQ | Asynk. arm v. 40 m | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 22 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |