Resultater for DGI Landsmesterskab 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1989-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Hvid | 1990 | DGI Fyn | 44.00 | 1:32.08 | 2:23.73 | 3:13.07 | |||
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Kørvel Sørensen | 1999 | DGI Sydvest | 37.41 | 1:19.64 | 2:05.47 | 2:49.16 | |||
2 | Jakob Laustsen | 2003 | DGI Østjylland | 43.14 | 1:30.02 | 2:17.40 | 3:01.39 | |||
3 | Emil Stidsen | 2003 | DGI Østjylland | 49.17 | 1:38.89 | 2:26.66 | 3:13.16 | |||
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.25 | 1:13.74 | 1:55.00 | 2:35.28 | |||
2 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 36.39 | 1:15.91 | 1:56.26 | 2:35.65 | |||
3 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | DGI Midtjylland | 38.36 | 1:20.13 | 2:03.82 | 2:46.38 | |||
4 | Gustav Ravn | 2005 | DGI Østjylland | 39.19 | 1:21.70 | 2:05.73 | 2:47.18 | |||
5 | Mads Ø. Christensen | 2005 | DGI Østjylland | 40.78 | 1:25.33 | 2:11.10 | 2:52.56 | |||
6 | Noah Schou | 2005 | DGI Fyn | 38.92 | 1:21.93 | 2:07.66 | 2:53.04 | |||
7 | Nikolai Kristensen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 41.54 | 1:27.09 | 2:13.73 | 2:57.26 | |||
8 | Magnus F. Hansen | 2005 | DGI Østjylland | 42.64 | 1:29.20 | 2:16.66 | 3:03.20 | |||
9 | Silas Kirkegaard | 2005 | DGI Østjylland | 44.97 | 1:32.28 | 2:18.58 | 3:08.67 | |||
10 | Jonathan Cline | 2005 | DGI Fyn | 44.79 | 1:33.08 | 2:22.82 | 3:09.14 | |||
- | Sebastian D. Rasmussen | 2005 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | DNF | ||||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | DGI Nordjylland | 34.48 | 1:12.97 | 1:52.82 | 2:31.46 | |||
2 | Thomas Emil Højrup | 2007 | DGI Østjylland | 40.65 | 1:25.19 | 2:11.56 | 2:55.21 | |||
3 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | DGI Østjylland | 42.79 | 1:28.66 | 2:15.41 | 2:58.76 | |||
4 | Bertil Top Simonsen | 2006 | DGI Østjylland | 46.23 | 1:35.12 | 2:23.13 | 3:06.86 | |||
5 | Jeppe Lilliendahl Nielsen | 2006 | DGI Østjylland | 49.90 | 1:41.92 | 2:33.98 | 3:24.45 | |||
6 | Lucas Sørensen | 2007 | DGI Østjylland | 48.37 | 1:40.77 | 2:34.87 | 3:25.39 | |||
- | Sebastian Beier | 2007 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Lucas Storm Sønderby | 2006 | DGI Fyn | DNF | ||||||
- | Patrick Gadeberg | 2007 | DGI Midtjylland | DSQ | EFB v 125 m | |||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malthe Bach Larsen | 2008 | DGI Nordjylland | 42.12 | 1:29.26 | 2:17.67 | 3:05.17 | |||
2 | Eskild Læssøe Olesen | 2009 | DGI Østjylland | 54.05 | 1:51.30 | 2:48.74 | 3:41.70 | |||
3 | Rasmus Skovgaard Hald | 2008 | DGI Østjylland | 57.06 | 1:54.04 | 2:50.45 | 3:49.37 | |||
4 | Villads Elliot Lumholtz | 2008 | DGI Nordjylland | 54.36 | 1:55.03 | 2:54.17 | 3:49.42 | |||
5 | Frederik Høgh | 2008 | DGI Sydøstjylland | 1:00.46 | 2:03.24 | 3:06.86 | 4:07.73 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:04 |