Tulokset XIII FINA WMC 2010 Valhalla venue
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Results Event 22 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | XIII Fina World Masters Champi | Print Date | 07 August 2010 | |||
Competition place | Gothenburg Valhalla | Print Time | 16:41 | |||
Organizer | Fina/SSF | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 2010-08-03 |
Event 22, 50m Breast Men, Finals 90 - 94 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | George Corones | 1918 | Twin Towns Services | AUS | 1:05.25 | CR | ||||
2 | Sverre Bryne | 1919 | Oslo Idrettslag | NOR | 1:17.29 | |||||
- | James Pratt | 1919 | Southport Swimming Club | GBR | NT | |||||
- | Roland Bertrand | 1920 | Cn Deauville | FRA | DNS | |||||
- | Sebastiao Silva | 1919 | Esporte Clube Pinheiros | BRA | DNS | |||||
Event 22, 50m Breast Men, Finals 85 - 89 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Hermann Reitemeyer | 1921 | SG Essen | GER | 1:00.39 | |||||
2 | Werner Fritzsche | 1924 | 1.Dresdner Schwimmgemeinschaft | GER | 1:01.87 | |||||
3 | Jaroslav Holy | 1925 | SKP Kosice | SVK | 1:02.24 | |||||
4 | Manuel Piña | 1924 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | 1:12.87 | |||||
5 | Knut Rosén | 1923 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 1:18.77 | |||||
- | Ernesto Orlando | 1925 | LOS DORADOS | ARG | DNS | |||||
- | Ilkka Wähälä | 1923 | Cetus | FIN | DNS | |||||
- | Katsuzo Shirayama | 1922 | NEPTUNE | JPN | DNS | |||||
Event 22, 50m Breast Men, Finals 80 - 84 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Gerhard Giera | 1928 | SGR Karlsruhe | GER | 46.77 | |||||
2 | Torsten Laakso | 1930 | Helsingfors Simsällskap | FIN | 47.87 | |||||
3 | Pierre Guerniou | 1930 | Club Nautique Havrais | FRA | 48.91 | |||||
4 | Przado Lucjan | 1930 | Miejski Klub Sportowy | POL | 49.12 | |||||
5 | Makoto Nishiura | 1930 | Swim 100 Kyoto | JPN | 50.81 | |||||
6 | Michel Kun | 1930 | C de Golf la hacienda | MEX | 54.58 | |||||
7 | Leonel Gomes | 1930 | AAC | POR | 55.14 | |||||
8 | Percival Knowles Sr | 1930 | Swift Swimming | BAH | 56.45 | |||||
9 | Karli Dr. Coburger | 1929 | Aqua Berlin e.V. | GER | 57.80 | |||||
10 | Friedrich-Wilhelm Huebner | 1927 | VFV Hildesheim | GER | 1:00.37 | |||||
11 | Vladimir Repka | 1927 | PVK Brno | CZE | 1:00.53 | |||||
12 | Belloc Jean | 1928 | C.N.Castelnaudary | FRA | 1:01.81 | |||||
13 | Jan van Den Ijssel | 1929 | Lagosta - NOB | NED | 1:02.60 | |||||
14 | Ahmed Ibrahim | 1928 | Egypt Masters | EGY | 1:04.47 | |||||
15 | Jiri Purs | 1927 | PVK Brno | CZE | 1:07.27 | |||||
- | Wielebski Stanislaw | 1929 | WKS Flota Gdynia | POL | NT | |||||
- | Angel Pablo Wong Delgado | 1928 | Peru Masters | PER | DNS | |||||
- | Joao Grimberg | 1929 | A HEBRAICA | BRA | DNS | |||||
- | Max van Gelder | 1930 | Warringah Masters Swimming | AUS | DNS | |||||
Event 22, 50m Breast Men, Finals 75 - 79 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Patrick Galvin | 1933 | Malvern Marlins | AUS | 43.37 | |||||
2 | Thomas Walker | 1935 | Southport Swimming Club | GBR | 44.33 | |||||
3 | Jack Fleming | 1935 | 065-USF | USA | 44.80 | |||||
4 | Vincent Miller | 1935 | Mastbal | ESP | 45.63 | |||||
5 | Ciundziewicki Bogdan | 1934 | WKS Flota Gdynia | POL | 45.67 | |||||
6 | Akiji Hirose | 1933 | KYOTO TERRSA | JPN | 47.18 | |||||
7 | Waldemar Henne | 1935 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 47.26 | |||||
8 | Brian Evans | 1935 | City of Derby Swimming Club | GBR | 47.64 | |||||
9 | Hideo Maruki | 1935 | North York Gators | CAN | 48.49 | |||||
10 | Marijan Lapajne | 1934 | Riba | SLO | 49.72 | |||||
11 | Gerhard Dr. Ferchland | 1931 | Aqua Berlin e.V. | GER | 50.92 | |||||
12 | Karl Röhner | 1933 | SSV Blau-Weiss Gersdorf | GER | 51.38 | |||||
13 | Per Hofmo | 1931 | Hamar IL | NOR | 51.48 | |||||
14 | Leif Gellberg | 1932 | Föreningen Sim Team Engelholm | SWE | 53.50 | |||||
15 | Janusz Jakobczak | 1933 | GOSIR Piaseczno | POL | 55.50 | |||||
16 | Viacheslav Belokovskiy | 1931 | Moscow Masters | RUS | 56.44 | |||||
- | Kobayashi Masao | 1931 | NARITASUIEIAIKO | JPN | NT | |||||
- | Yoshito Tsuru | 1935 | Japan Masters Swimming Assoc. | JPN | NT | |||||
- | Colin Knowles | 1934 | Cardiff Masters Swimming Club | GBR | DNS | |||||
- | Farid Dosaev | 1933 | Gavrily4 Masters | UKR | DNS | |||||
- | Miyanaga Akio | 1931 | ITOMAN YOKOHAMA | JPN | DNS | |||||
- | Voleslav Kholdevich | 1932 | Moscow Masters | RUS | DNS | |||||
Event 22, 50m Breast Men, Finals 70 - 74 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Yoshihiko Osaki | 1939 | ST KANSAI | JPN | 37.28 | CR | ||||
2 | Jürgen Zimmwemann | 1939 | Vfk BZau-Weiss Lpz. | GER | 38.87 | |||||
3 | Bela Fabian | 1937 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | 39.41 | |||||
4 | Mikhail Farafonov | 1937 | Neptun Moscow | RUS | 39.77 | |||||
5 | Yamashita Akira | 1939 | TAKAMATSU SC | JPN | 40.07 | |||||
6 | Hans Reichelt | 1936 | SC Wasserfreunde München | GER | 40.64 | |||||
7 | Hiroyuki Nagaoka | 1940 | MAINICHI MASTERS SC | JPN | 40.81 | |||||
8 | Joachim Schulze | 1940 | SG Schöneberg, Berlin e.V. | GER | 41.86 | |||||
9 | Jan Allers | 1940 | Bergens Svømme Club | NOR | 42.04 | |||||
10 | Andrzej Skwarlo | 1939 | Gdynia Masters | POL | 42.45 | |||||
11 | Claudio Negri | 1936 | SAT FINY TAORMINA | ITA | 42.59 | |||||
12 | Klaus Dieter Schilling | 1940 | AMTV-FTV Hamburg | GER | 43.03 | |||||
13 | Detlef W.. Schultze | 1937 | Esporte Clube Pinheiros | BRA | 43.56 | |||||
14 | Walter Reid | 1940 | PNA | USA | 44.27 | |||||
15 | Rolf Otterberg | 1938 | Karlstads Simsällskap | SWE | 44.53 | |||||
16 | Madeleine Bernard | 1936 | CHALLANS NATATION | FRA | 45.28 | |||||
17 | Mikhail Kondratiev | 1937 | Idel | RUS | 45.74 | |||||
18 | Dagobert Brandes | 1938 | SF Sennestadt | GER | 47.05 | |||||
19 | Heinz Oertel | 1937 | SSV Senftenberg | GER | 47.20 | |||||
20 | Don Nelson | 1938 | Tulsa Masters | USA | 47.47 | |||||
21 | Martti Lahti | 1937 | Cetus | FIN | 47.48 | |||||
22 | Jiri Vaverka | 1938 | Neptun Masters Swim Club | CZE | 47.55 | |||||
23 | Francisco Arias Ruiz | 1938 | Club Natació Barcelona | ESP | 47.99 | |||||
24 | Hiroshi Kunisada | 1940 | TOTO DOLPHIN CLUB | JPN | 48.07 | |||||
25 | Odd Magnus Hanssen | 1940 | Oslo Idrettslag | NOR | 48.57 | |||||
26 | Wolfdieter Reibel | 1939 | SSV Lahr | GER | 48.81 | |||||
27 | Günter Peck | 1939 | Schwimmsportfreunde Marl-Hüls | GER | 49.16 | |||||
28 | Giuseppe Fantini | 1939 | Polisportiva Comunale Riccione | ITA | 49.57 | |||||
29 | Viatcheslav Mumzhiev | 1940 | Idel | RUS | 49.58 | |||||
30 | Joao Teixeira | 1937 | Assoc. Académica de Coimbra | POR | 49.59 | |||||
31 | Erhard Schmeltz | 1938 | Aqua Berlin e.V. | GER | 49.64 | |||||
31 | Wilfried Brunzel | 1938 | KSC Strausberg e.v. 4730 | GER | 49.64 | |||||
33 | Daniel Roca | 1937 | Club Natacion Metropole | ESP | 50.01 | |||||
34 | Wolf Dieter Heineken | 1938 | Esporte Clube Pinheiros | BRA | 50.05 | |||||
35 | Yasuyuki Akagi | 1936 | IWAP | JPN | 50.07 | |||||
36 | Ivan Wingate | 1938 | Mandurah | AUS | 50.25 | |||||
37 | Bontzolakis Michel | 1938 | albi natation | FRA | 51.00 | |||||
- | Akira Hoshino | 1938 | TIPNESS TOBUNERIMA | JPN | NT | |||||
- | Eckhard Dr. Sommer | 1940 | Helmstedter SV | GER | NT | |||||
- | Ennik Sulane | 1938 | U-Club Tallinn | EST | NT | |||||
- | Herman Rademaker | 1936 | De Dolfijn | NED | NT | |||||
- | Manfred Schmeltz | 1938 | Aqua Berlin e.V. | GER | NT | |||||
- | Takamasa Hashimoto | 1940 | Sun Town Swimming School | JPN | NT | |||||
- | Gyorgy Ferenc Pavetits | 1940 | FLUMINENSE F.C. | BRA | DNS | |||||
- | Jose S Martín Parras | 1937 | CN MIJAS | ESP | DNS | |||||
- | Kenichi Aomi | 1940 | Blue Express | JPN | DNS | |||||
- | Miguel B O´´farrell | 1939 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | DNS | |||||
- | R Fletcher | 1938 | N/A | GBR | DNS | |||||
- | Roland Schönhaar | 1936 | SV04 Heidenheim | GER | DNS | |||||
- | Teruyoshi Uemura | 1939 | Beagle S.S | JPN | DNS | |||||
Event 22, 50m Breast Men, Finals 65 - 69 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Dieter Hoefel | 1945 | Sparta Konstanz | GER | 36.25 | |||||
2 | Kenneth Frost | 1944 | Tamalpais Aquatic Masters | USA | 36.53 | |||||
3 | Peter Frenzel | 1943 | SG Stadtwerke München | GER | 38.56 | |||||
4 | Pertti Laaksonen | 1943 | Helsingin Uimarit | FIN | 39.10 | |||||
5 | Gabor Somlai | 1944 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | 39.12 | |||||
6 | Yury Marenkov | 1943 | KVSP Lipetsk | RUS | 39.29 | |||||
7 | Pavel Pejsa | 1944 | Bohemians Praha | CZE | 39.53 | |||||
8 | Matthias Kroner | 1943 | Göteborg Sim | SWE | 39.93 | |||||
8 | Valery Feoktistov | 1945 | PCWKS | RUS | 39.93 | |||||
10 | Rolf Gitter | 1943 | SG Stadtwerke München | GER | 40.41 | |||||
11 | Alexander Morshin | 1945 | Moscow Masters | RUS | 40.53 | |||||
12 | Frantisek Pokorny | 1941 | PVK Brno | CZE | 40.66 | |||||
13 | Olof Burebo | 1944 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 41.28 | |||||
13 | Siffroy Alain | 1943 | CHALLANS NATATION | FRA | 41.28 | |||||
15 | Gerd Weller | 1944 | SKV Mörfelden | GER | 41.45 | |||||
16 | Amancio Monardes Lopez | 1943 | Master Monardes | CHI | 41.78 | |||||
17 | Werner Jocher | 1942 | SG Stadtwerke München | GER | 42.09 | |||||
18 | Gustave Lempereur | 1942 | CHAT | BEL | 42.37 | |||||
19 | Kenzo Umehara | 1941 | IWAP | JPN | 42.44 | |||||
20 | Bednarek Lech | 1941 | WKS Flota Gdynia | POL | 43.27 | |||||
21 | Robert Olson | 1944 | Walnut Creek Masters | USA | 43.48 | |||||
22 | Guenter Schmeisser | 1942 | STV Limbach | GER | 43.56 | |||||
23 | Gunnar Kaudern | 1943 | Simklubben Ran | SWE | 43.64 | |||||
24 | Terje Benjaminsen | 1943 | Hamar IL | NOR | 44.26 | |||||
25 | Thomas Stern | 1945 | Stanford Masters | USA | 44.46 | |||||
26 | Peter Tönies | 1942 | Mendener Schwimmverein 03 e.V. | GER | 44.72 | |||||
27 | Helder Moreira | 1944 | Clube Galitos Aveiro | POR | 44.77 | |||||
28 | Gerd Frorath | 1943 | SSF Bonn | GER | 44.80 | |||||
29 | Ulf Brangefält | 1942 | Västerås Simsällskap | SWE | 44.93 | |||||
30 | Dieter Erbe | 1941 | SG Gotha-Arnstadt | GER | 44.99 | |||||
30 | Kurt Hans Rinken | 1945 | Düsseldorf SC 1898 | GER | 44.99 | |||||
32 | Ruud Sloof | 1944 | De Rijn | NED | 45.18 | |||||
33 | Juha Koski | 1942 | Cetus | FIN | 45.47 | |||||
34 | Wolfgang Dr. Schulz | 1945 | Aqua Berlin e.V. | GER | 46.06 | |||||
35 | Heinz Mauersberger | 1944 | Chemnitzer SG Helbersdorf | GER | 47.18 | |||||
36 | Jörg Rettig | 1945 | Aqua Berlin e.V. | GER | 47.21 | |||||
37 | Gotthard Seifert | 1941 | SG Oelde | GER | 47.71 | |||||
38 | Kennerth Persson | 1945 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 48.24 | |||||
39 | Hans-Henning Stoeck | 1942 | SSV Senftenberg | GER | 48.84 | |||||
40 | Eduardo Abe | 1944 | Formula Academia | BRA | 49.55 | |||||
41 | Heinz Wichards | 1944 | SSF Bonn | GER | 49.58 | |||||
- | Anton Scharf | 1945 | SG Oelde | GER | NT | |||||
- | Mario Buzzetti | 1943 | RN Saronno | ITA | NT | |||||
- | Mogens Halby | 1944 | RS | DEN | NT | |||||
- | Pavel Glebov | 1941 | Kasatka | RUS | NT | |||||
- | Ray Huebschmann | 1944 | Georgia Masters | USA | NT | |||||
- | Salah Elsabaa | 1942 | Egypt Masters | EGY | NT | |||||
- | Tamas Csizmadia | 1941 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | NT | |||||
- | Alexander Kryukov | 1944 | Neptun Moscow | RUS | DNS | |||||
- | Bill Dudley | 1944 | Georgia Masters | USA | DNS | |||||
- | Einari Kirjavainen | 1942 | Swimming Jyväskylä | FIN | DNS | |||||
- | Gerd Allmacher | 1942 | TSV 1860 Ansbach | GER | DNS | |||||
- | Gilberto Cerutti | 1942 | C.S.I. Roma Flaminio | ITA | DNS | |||||
- | Hanns Pekarek | 1944 | Donau-Wien | AUT | DNS | |||||
- | John Pohlmann | 1943 | St Louis Area Masters (SLAM) | USA | DNS | |||||
- | Juan Mº Hernandez Romero | 1943 | Club Natacion Metropole | ESP | DNS | |||||
- | Madelenat Jean-paul | 1941 | c.n.coutances | FRA | DNS | |||||
Event 22, 50m Breast Men, Finals 60 - 64 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Christophe Starzec | 1950 | Lagardère Paris Racing | FRA | 35.09 | |||||
2 | Manfred Schild | 1950 | SG Mittelhessen | GER | 35.66 | |||||
3 | Klukowski Jozef | 1946 | WKS Flota Gdynia | POL | 35.78 | |||||
4 | Luiz Antonio L. Fagundes | 1950 | clube de campo Piracicaba | BRA | 36.68 | |||||
5 | Alexander Moskovits | 1949 | Israeli Masters Swimming Club | ISR | 36.85 | |||||
6 | Yoshitada Maeda | 1946 | SHIMANE SS GOTSU | JPN | 36.94 | |||||
7 | Celio Amaral | 1949 | Amaral Masters | BRA | 37.60 | |||||
8 | Aksel Luige | 1949 | U-Club Tallinn | EST | 37.69 | |||||
9 | Herbert Gruber | 1946 | Stadtwerke München | GER | 37.88 | |||||
10 | Hannu Kuokkanen | 1948 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | FIN | 38.15 | |||||
11 | Brodski Vladimir | 1946 | Kajaanin Uimaseura | FIN | 38.34 | |||||
12 | Lars Backlund | 1949 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 38.45 | |||||
13 | Steven Peterson | 1946 | Pacific Northwest Aquatics | USA | 38.47 | |||||
14 | Michael Barry | 1950 | US Masters Swimming | USA | 38.92 | |||||
15 | Øyvind Arentz | 1950 | Oslo Idrettslag | NOR | 39.15 | |||||
16 | Teruo Iwata | 1946 | MAINICHI MASTERS SC | JPN | 39.57 | |||||
17 | Omar Carvallo | 1949 | PARQUE MIRANDA | VEN | 39.59 | |||||
18 | Ulrich-Utz Morche | 1946 | SC-Seevetal | GER | 39.62 | |||||
19 | Volodumyr Yemelyanov | 1948 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 39.64 | |||||
20 | Alexander Konenkov | 1948 | Neptun Moscow | RUS | 40.01 | |||||
21 | Terje Ovesen | 1950 | Kristiansund SLK | NOR | 40.22 | |||||
22 | Hans-Jürgen Schmidt | 1948 | SG Essen | GER | 40.30 | |||||
23 | Arthur Wein | 1950 | Garden State Masters | USA | 40.35 | |||||
24 | Erich Hille | 1950 | SC Hakoah Wien | AUT | 40.42 | |||||
25 | Christopher Thorp | 1950 | City of Derby Swimming Club | GBR | 40.63 | |||||
25 | Oleg Ershov | 1950 | Meshchera | RUS | 40.63 | |||||
27 | Chris Trueman | 1947 | UEA City of Norwich SC | GBR | 40.77 | |||||
28 | Jozsef Bukolyi | 1949 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | 41.27 | |||||
29 | Salvador Huerta | 1950 | MSBC | CAN | 41.89 | |||||
30 | Harry Henderson | 1950 | Hornsby | AUS | 42.20 | |||||
31 | Carel Nicolaas VanHeerden | 1950 | Wahoo Masters Swimming | RSA | 42.28 | |||||
32 | Klaus Pfeffer | 1947 | KSC Strausberg e.v. 4730 | GER | 42.65 | |||||
33 | Udo Just | 1948 | SSV Senftenberg | GER | 42.90 | |||||
34 | Johnstone Macpherson-S | 1949 | Free Style SC | GBR | 43.27 | |||||
35 | Ragnar Jensen | 1948 | Hamar IL | NOR | 43.44 | |||||
36 | Anders Backlund | 1946 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 43.49 | |||||
37 | Gary Fine | 1950 | Minnesota Masters | USA | 43.97 | |||||
38 | Wolfgang Kunkel | 1948 | PSV Delphin 1889 | GER | 44.73 | |||||
39 | Kazunori Inagaki | 1947 | Saginuma | JPN | 45.08 | |||||
40 | Jean-Jacques Le Roux | 1946 | AO Trappes Natation | FRA | 45.23 | |||||
41 | Mikhail Dunaev | 1946 | Idel | RUS | 45.52 | |||||
42 | Vello Mijal | 1946 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 45.98 | |||||
43 | Anatoly Semko | 1946 | PCWKS | RUS | 46.12 | |||||
44 | Chris Jessup | 1946 | South Beds Masters | GBR | 46.43 | |||||
45 | Peter Eckart | 1947 | SC Magdeburg | GER | 46.88 | |||||
- | Jos van Alphen | 1946 | PSV | NED | NT | |||||
- | Phil Rogers | 1950 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | NT | |||||
- | Rabany Gabriel | 1949 | CN MORLAIX | FRA | NT | |||||
- | Richard Mercier | 1950 | Team Quebec | CAN | NT | |||||
- | Tadao Eto | 1946 | Amigos Club | JPN | NT | |||||
- | Warren Cassidy | 1950 | Fremantle Masters | AUS | NT | |||||
- | Gregory Smith | 1947 | SDSM | USA | DNS | |||||
- | John Stanton | 1947 | Malvern Marlins | AUS | DNS | |||||
- | Marco Monetti | 1949 | DDS SRL - Milano | ITA | DNS | |||||
- | Nobuyoshi Shimosakon | 1950 | TOKYU UMEDA | JPN | DNS | |||||
- | Thomas Kelleher | 1949 | Southport Swimming Club | GBR | DNS | |||||
Event 22, 50m Breast Men, Finals 55 - 59 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Walter Kusch | 1954 | Eintracht Hildesheim | GER | 32.28 | |||||
2 | Timothy Shead | 1952 | Cape Town Masters SC | RSA | 33.19 | |||||
3 | Marco Stentella | 1955 | Forum Sport Center | ITA | 34.58 | |||||
4 | Michael Platz | 1955 | Stadtwerke München | GER | 34.81 | |||||
5 | Aleksandr Batistsev | 1953 | U-Club Tallinn | EST | 35.06 | |||||
6 | Ralph Schallon | 1954 | CN Plan-les-Ouates | SUI | 35.17 | |||||
7 | Pär Eriksson | 1955 | Blå Sim&Hoppklubb | SWE | 35.30 | |||||
7 | Thomas Paehr | 1955 | WV Wunstorf | GER | 35.30 | |||||
9 | Alexander Mills | 1951 | Hamar IL | NOR | 35.34 | |||||
10 | Craig Ottersen | 1952 | Sacramento Masters | USA | 35.87 | |||||
11 | Hartmut Hummel | 1954 | ETSV Lauda | GER | 35.92 | |||||
12 | Graham Pearson | 1952 | Carlisle Masters | GBR | 36.18 | |||||
13 | Michal Nowak | 1952 | UCSiR WARSZAWA | POL | 36.58 | |||||
14 | Roberto Migliori | 1955 | ASD Europa Sporting Assoc. | ITA | 37.45 | |||||
15 | Alexey Shcherbakov | 1954 | Chayka | RUS | 37.52 | |||||
16 | Siegried Nickerl | 1954 | SSG Pforzheim | GER | 37.77 | |||||
17 | Joseph Frizzo | 1954 | USTHayange | FRA | 37.94 | |||||
18 | Michael Menge | 1955 | SG Essen | GER | 38.12 | |||||
19 | Mick Swift | 1954 | Caradon Cobras | GBR | 38.35 | |||||
20 | Ales Vrana | 1954 | Schwimmverein Wädenswil | SUI | 38.40 | |||||
21 | Miguel Friedlander | 1952 | Venezuela Masters | VEN | 38.62 | |||||
22 | Kenth Goodwin | 1955 | Kalmar Simsällskap | SWE | 39.00 | |||||
23 | Bertil Wennberg | 1952 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 39.18 | |||||
24 | Eric Turan | 1954 | NANTES NATATION | FRA | 39.52 | |||||
25 | Roger Williams | 1951 | Monterey Bay Masters | USA | 39.56 | |||||
26 | Flemming Nielsen | 1954 | GI-40 Hermes | DEN | 39.79 | |||||
27 | Quint Charles | 1951 | BEC - BORDEAUX | FRA | 39.89 | |||||
28 | Mohan Kutty | 1953 | KGA Bangalore | IND | 39.92 | |||||
29 | Ossi Vallemaa | 1954 | Cetus | FIN | 40.07 | |||||
30 | Frank Reinemann | 1955 | SC Magdeburg | GER | 40.10 | |||||
31 | Jorge Mayerle | 1955 | Amaral Masters | BRA | 40.17 | |||||
32 | Hannu Koivisto | 1953 | Vetehiset | FIN | 40.26 | |||||
33 | Raymond Mikielski | 1953 | Lagardère Paris Racing | FRA | 40.32 | |||||
34 | Wojciech Kossowski | 1955 | GOSIR Piaseczno | POL | 40.64 | |||||
35 | Peter Nahalka | 1953 | PVK Bratislava | SVK | 40.67 | |||||
36 | James Stodart | 1952 | Breifne Swim Club | IRL | 40.98 | |||||
37 | Ludwig Geyer | 1954 | Helmstedter SV | GER | 41.00 | |||||
38 | Juergen Redemann | 1955 | SGS Bueckeburg | GER | 41.02 | |||||
39 | Luis Antonio Arderíus | 1954 | Club AR. Los Alcores | ESP | 41.03 | |||||
40 | Bernt Dittrich | 1951 | SSF Bonn | GER | 41.05 | |||||
41 | Silvano Giuliani | 1954 | Sport Management SSD | ITA | 41.07 | |||||
42 | Mark Jaeger | 1953 | PNS | USA | 41.47 | |||||
43 | Tapani Frantsi | 1954 | Heinolan Isku | FIN | 41.60 | |||||
44 | Kjell Westin | 1954 | Göteborg Sim | SWE | 42.24 | |||||
45 | Patrick Quirin | 1955 | AMICALE CREILLOISE NATATION | FRA | 42.25 | |||||
46 | Laurens Klein Breteler | 1954 | WWV | NED | 42.62 | |||||
47 | Eduard Abdyushev | 1955 | Idel | RUS | 43.12 | |||||
48 | Josef Gokl | 1955 | USC Traun | AUT | 43.20 | |||||
48 | Renato Zanuso | 1955 | Sport Management SSD | ITA | 43.20 | |||||
50 | Guido Armellini | 1955 | Sport Management SSD | ITA | 43.39 | |||||
51 | Guilherme Samuel | 1952 | Formula Academia | BRA | 43.55 | |||||
52 | Nikolay Dronov | 1952 | Troyka | RUS | 43.58 | |||||
53 | Göran Wall | 1953 | Blå Sim&Hoppklubb | SWE | 43.64 | |||||
54 | Paolo Nesi | 1954 | Nuotatori Pistoiesi | ITA | 43.85 | |||||
55 | Kjell Lybeck | 1953 | Modum Svømmeklubb | NOR | 43.91 | |||||
56 | Angelo Angiolini | 1953 | Reggiana Nuoto | ITA | 43.92 | |||||
57 | Pascotto Paolo | 1954 | Nuotatori Modenesi | ITA | 43.93 | |||||
58 | Dominique Bonnet | 1953 | CN Plaisirois | FRA | 43.96 | |||||
59 | Bernard Pouvreau | 1955 | Pays Viennois Natation | FRA | 44.04 | |||||
60 | Mauro Morino | 1954 | Circolo Canottieri Napoli | ITA | 44.30 | |||||
61 | Sergey Izergin | 1954 | 43 REGION | RUS | 44.94 | |||||
- | Akim Denisenko | 1953 | Pregel | RUS | NT | |||||
- | Jean-Jacques Capot | 1954 | BEC - BORDEAUX | FRA | NT | |||||
- | Juan Manuel Arcos Galvez | 1954 | CN AQUAMASTERS | ESP | NT | |||||
- | Marc Lala | 1952 | villeurbanne natation | FRA | NT | |||||
- | Mario Bairrada | 1952 | Ass. dos Nadadores dos Estoris | POR | NT | |||||
- | Anatoliy Kydysyuk | 1953 | Lviv Euro | UKR | DNS | |||||
- | Ivan Rozhin | 1954 | Yamal Club | RUS | DNS | |||||
- | Luis Herretes | 1955 | Kaos Water Polo Club | USA | DNS | |||||
- | Olof Franzon | 1952 | Adirondack LMSC | USA | DNS | |||||
- | Stigbjörn Åman | 1953 | Luleå Simsällskap | SWE | DNS | |||||
- | Ulf Svedberg | 1952 | Föreningen Sim Team Engelholm | SWE | DNS | |||||
Event 22, 50m Breast Men, Finals 50 - 54 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Glen Christiansen | 1957 | Göteborg Sim | SWE | 32.09 | |||||
2 | Andrea Florit | 1960 | A.S.D. ROVIGONUOTO | ITA | 32.25 | |||||
3 | Andrey Davydov | 1960 | Chayka | RUS | 32.80 | |||||
4 | Rastislav Pavlik | 1960 | PSK Zilina | SVK | 32.93 | |||||
5 | Wolfgang Pirl | 1957 | ATS Kulmbach | GER | 33.14 | |||||
6 | Podmarev Timur | 1957 | Duck´s Creek | RUS | 33.37 | |||||
7 | Francesco Grignani | 1959 | Centro Nuoto Bastia | ITA | 33.58 | |||||
8 | Sergey Pakhomov | 1960 | V.Belyaev´s All stars | RUS | 33.75 | |||||
9 | Lorenzo Merli | 1958 | Centro Nuoto Bastia | ITA | 33.83 | |||||
10 | Jürgen Bruhn | 1956 | SG Bamberg | GER | 34.21 | |||||
11 | Mark Smedley | 1960 | Adelaide Masters | AUS | 34.33 | |||||
12 | Anders Törnqvist | 1960 | Simklubben Elfsborg | SWE | 34.50 | |||||
13 | Thomas Mayer | 1959 | SSG Saar Max Ritter | GER | 34.55 | |||||
14 | Patrick Allender | 1958 | Oregon | USA | 34.68 | |||||
15 | Pavel Filatov | 1960 | Poseidon Moscow | RUS | 34.95 | |||||
16 | Gerhard Prohaska | 1958 | Schwimmunion Perchtoldsdorf | AUT | 34.99 | |||||
17 | Matti Nikula | 1960 | Oulun Lohet | FIN | 35.10 | |||||
18 | Rainer Nowotny | 1959 | TSV 1860 Ansbach | GER | 35.15 | |||||
19 | Thomas Brorson | 1958 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 35.28 | |||||
20 | Achim Walk | 1959 | SG Stadtwerke München | GER | 35.37 | |||||
21 | Franco Olivetti | 1960 | Butterfly Brescia | ITA | 35.68 | |||||
22 | Jack Ewing | 1960 | University of San Francisco | USA | 35.73 | |||||
23 | Peter Romkes | 1959 | Luctor et Emergo | NED | 36.05 | |||||
24 | Andrew Pratt | 1958 | Southport Swimming Club | GBR | 36.17 | |||||
25 | Andreas Grages | 1960 | Flensburger SK | GER | 36.27 | |||||
26 | Ragnar Svensson | 1960 | S77 Stenungsund | SWE | 36.43 | |||||
27 | Igor Ligovski | 1960 | Gavrily4 Masters | UKR | 36.44 | |||||
28 | Bernd Tominac | 1959 | SG Siegen | GER | 36.48 | |||||
29 | Horst Schubert | 1956 | SG Bamberg | GER | 36.66 | |||||
30 | Lars Kruse Byron | 1960 | U.S.G | DEN | 36.71 | |||||
30 | Ralf Feja | 1959 | SG Westthueringen | GER | 36.71 | |||||
32 | Nicholas Hunt | 1956 | Chelmsford Swimming Club | GBR | 36.94 | |||||
33 | Jorn Jacobsen | 1959 | Sandbern Swim Team | AUS | 37.03 | |||||
34 | David Pirrie | 1957 | Hemel Hempstead | GBR | 37.07 | |||||
35 | Sadot Alexandres | 1959 | Club Natacion Cuatro Caminos | ESP | 37.12 | |||||
36 | Drugeon Charles | 1960 | CN BRUNOY ESSONNE | FRA | 37.13 | |||||
37 | Pekka Huovinen | 1958 | Oulun Lohet | FIN | 37.29 | |||||
38 | Matja Hribar | 1959 | Riba | SLO | 37.30 | |||||
39 | Tom Holmberg | 1958 | Illinois Masters | USA | 37.51 | |||||
40 | Tim Floyd | 1960 | Edmonton Master Swim Club | CAN | 37.58 | |||||
41 | Roland Helbing | 1959 | SG Gotha-Arnstadt | GER | 37.66 | |||||
42 | Pichshenko Alexandr | 1960 | ASTANA | KAZ | 37.84 | |||||
43 | Cato Sletbakk | 1957 | Roma | NOR | 37.90 | |||||
44 | Felip Sanchez Maso | 1958 | CN AQUAMASTERS | ESP | 37.92 | |||||
45 | Torbjørn Hiis Bergh | 1959 | Bergen og Omegn Masters | NOR | 37.99 | |||||
46 | Dan Liljeroth | 1957 | Simklubben Triton | SWE | 38.05 | |||||
47 | Peter Bräunlich | 1958 | Dresdner Delphine | GER | 38.53 | |||||
48 | Johan Vandewalle | 1960 | Brabo | BEL | 38.79 | |||||
49 | Wolfram Woiczikowski | 1959 | SG Lünem | GER | 38.81 | |||||
50 | Wolfgang Grenzing | 1957 | SG Mönchengladbach | GER | 39.19 | |||||
51 | Mohamed Warda | 1956 | Egypt Masters | EGY | 39.32 | |||||
51 | Svein Erik Nymo | 1959 | Oslo Idrettslag | NOR | 39.32 | |||||
53 | Juan Pablo Dithurbide | 1958 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | 39.54 | |||||
54 | Urban Bergqvist | 1960 | Göteborg Sim | SWE | 39.74 | |||||
55 | Oleksandr Shlepnin | 1957 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 39.88 | |||||
56 | Daniel Folscher | 1958 | Cape Town Masters SC | RSA | 39.94 | |||||
57 | Alexander Lozhkin | 1957 | Aquasib | RUS | 40.04 | |||||
58 | Uwe Seeberger | 1960 | SC Poseidon Berlin e.V. | GER | 40.06 | |||||
59 | Shawn Lambeth | 1960 | 026-KNIG | USA | 40.26 | |||||
60 | Erhard Klaus | 1959 | SG Westthueringen | GER | 40.33 | |||||
61 | Bodo Schwertmann | 1960 | SG Oelde | GER | 40.38 | |||||
62 | Brice Suire | 1960 | LEO LAGRANGE S. B. | FRA | 40.41 | |||||
63 | Frank-Dieter Noack | 1957 | OSSV Kamenz | GER | 40.43 | |||||
64 | Michael Ruff | 1956 | Rheingauer Schwimm Club | GER | 40.57 | |||||
65 | Giovanni Zodo | 1960 | Società Nuotatori Padovani | ITA | 40.68 | |||||
66 | Johan Kvæken | 1959 | Hamar IL | NOR | 40.81 | |||||
67 | Vidar Hanto | 1960 | Tønsberg Svømmeklubb | NOR | 41.03 | |||||
68 | Thomas-Michael Dr. Winkel | 1960 | SV Boeblingen | GER | 41.30 | |||||
69 | Helmut Becker | 1960 | SG Altenessen 19/26 | GER | 41.45 | |||||
70 | Philippe Mattelaer | 1960 | ARENDONKSE ZWEMVERENIGING | BEL | 41.53 | |||||
71 | Sommervogel Jean | 1957 | CNPI | FRA | 41.72 | |||||
72 | Gopala Panickar Senakumar | 1959 | Kerala | IND | 41.87 | |||||
73 | Ralf Brockhaus | 1960 | KSC Strausberg e.v. 4730 | GER | 41.97 | |||||
74 | John Huckabee | 1958 | USMS PNA | USA | 42.52 | |||||
75 | Aleksei Salamatov | 1959 | 43 REGION | RUS | 42.60 | |||||
76 | Enrico Lettrari | 1956 | SG Westthueringen | GER | 42.61 | |||||
77 | Alexander Tervinskiy | 1958 | Pregel | RUS | 42.62 | |||||
78 | Vincenzo Saracino | 1960 | Derthona Nuoto | ITA | 42.65 | |||||
79 | Franco de Giuli | 1957 | la wellness | ITA | 42.85 | |||||
80 | Jean-marie Lecoeur | 1960 | Club Nautique Havrais | FRA | 42.93 | |||||
81 | Fabio Groppo | 1959 | ONDABLU s.c.s.d. | ITA | 42.95 | |||||
- | Amin Ades | 1958 | Sport City Mexico | MEX | NT | |||||
- | Andreas Golle | 1958 | PSV Stralsund e.V. | GER | NT | |||||
- | Andrés Carlos Espina | 1957 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | NT | |||||
- | Bernardo Gil | 1957 | CLUB NATACION OVIMASTER | ESP | NT | |||||
- | Fritz Keller | 1960 | SC Thalwil | SUI | NT | |||||
- | Gabriel Martorell Grimalt | 1956 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | NT | |||||
- | Giulio Garbagnati | 1956 | RN Saronno | ITA | NT | |||||
- | Hanif Shafikov | 1958 | Idel | RUS | NT | |||||
- | Micke Bernakiewicz | 1957 | Oslo Idrettslag | NOR | NT | |||||
- | Omar González | 1959 | Club Natación Benidorm | ESP | NT | |||||
- | Ramón A Vicente Gonzalez | 1957 | C.N. Atletic-Barceloneta | ESP | NT | |||||
- | Serge Natchoo | 1956 | CN SALON | FRA | NT | |||||
- | Thomas Kölln | 1959 | SG AMTV-FTV-WTB | GER | NT | |||||
- | Walter Ramos | 1957 | Liga Nacional Natación Master | URU | NT | |||||
- | Armin Werbinek | 1957 | TV 1862 Gerolzhofen e.V. | GER | DNS | |||||
- | Daniel Vargas | 1960 | Arizona Masters | USA | DNS | |||||
- | Geoffrey Toogood | 1959 | Powerpoints | AUS | DNS | |||||
- | Hans-Rüdiger Knorr | 1956 | Eintracht Hildesheim | GER | DNS | |||||
- | Herwart Bunge | 1957 | MTV Segeberg | GER | DNS | |||||
- | Leonard Bogdan | 1960 | Chayka | RUS | DNS | |||||
- | Mario Parma | 1958 | Sporting Club Mondadori ASD | ITA | DNS | |||||
- | Mauro Minghetti | 1959 | LAZ-00821 C.C. ANIENE | ITA | DNS | |||||
- | Michel Marmen | 1960 | Team Quebec | CAN | DNS | |||||
- | Peter Johansson | 1960 | Göteborg Sim | SWE | DNS | |||||
- | Wolfgang Thomas | 1957 | SC Wiking Herne 1921 | GER | DNS | |||||
- | Wolfhardt Barthel | 1957 | KSC Strausberg e.v. 4730 | GER | DNS | |||||
Event 22, 50m Breast Men, Finals 45 - 49 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Rico Rolli | 1965 | Centro Nuoto Bastia | ITA | 29.76 | CR | ||||
2 | Volodymyr Pylypchenko | 1964 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 31.05 | |||||
3 | Vladislav Zagrebenko | 1963 | Poseidon Moscow | RUS | 31.41 | |||||
4 | Jens Lutschin | 1964 | Post SV Leipzig | GER | 31.79 | |||||
5 | Tomas Vaverka | 1965 | Neptun Masters Swim Club | CZE | 32.15 | |||||
6 | Fabio Servadio | 1964 | Centro Nuoto Bastia | ITA | 32.27 | |||||
7 | Johan van der Merwe | 1965 | Cape Town Masters SC | RSA | 32.45 | |||||
7 | Newton Kaminski | 1965 | Academia Gustavo Borges | BRA | 32.45 | |||||
9 | Igor Medvediev | 1962 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 32.67 | |||||
10 | Håkan Persson | 1963 | Täby Sim | SWE | 33.03 | |||||
11 | Tryggvi Helgason | 1963 | Las Vegas Masters | USA | 33.74 | |||||
12 | Jan Mandahl | 1961 | Upsala Simsällskap | SWE | 33.86 | |||||
13 | Dennis Åberg | 1965 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 33.92 | |||||
14 | Gert Vercouteren | 1963 | TSZ | BEL | 34.09 | |||||
15 | Yury Nenishin | 1964 | Sprut | RUS | 34.17 | |||||
16 | Frank Martin | 1965 | SV Zwickau von 1904 e.V. | GER | 34.35 | |||||
17 | Petr Bessonov | 1965 | Neva Stars | RUS | 34.71 | |||||
18 | Torbjørn Berger | 1961 | Moss Svømmeklubb | NOR | 34.91 | |||||
19 | Cesar Combray | 1965 | Centre Natacio Mataro | ESP | 34.93 | |||||
20 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | SWE | 35.00 | |||||
21 | Frank Hartung | 1963 | TuS Wunstorf | GER | 35.67 | |||||
22 | Toshiyuki Saka | 1962 | Tokyo Bay Swim Club | JPN | 35.75 | |||||
23 | Frédéric Leconte | 1961 | E.S.MASSY NATATION | FRA | 36.01 | |||||
24 | Henrik Munck | 1961 | Helsingfors Simsällskap | FIN | 36.33 | |||||
25 | Gustavo Pescetto | 1964 | Club Terrazas | PER | 36.42 | |||||
26 | Erich Reschke | 1962 | Barmstedter MTV | GER | 36.54 | |||||
27 | Erik Dorfeld | 1964 | Blau Gelb Dieburg | GER | 36.79 | |||||
28 | Ralph Caster | 1961 | RZ Roermondse Zwemvereniging | NED | 36.81 | |||||
29 | Giuseppe D´´alfonso | 1965 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | 36.90 | |||||
30 | Michael Richter | 1963 | Dresdner Delphine | GER | 37.02 | |||||
31 | Peter Kihlström | 1964 | Karlskoga Simförening | SWE | 37.06 | |||||
32 | Thomas Meißner | 1961 | Wfr.Spandau 04 | GER | 37.21 | |||||
33 | Jörg Oertel | 1964 | SC Magdeburg | GER | 37.85 | |||||
34 | Luca Epifano | 1963 | C.S.I. Roma Flaminio | ITA | 37.92 | |||||
35 | Andre Gohlke | 1963 | SGS Hamburg | GER | 38.07 | |||||
36 | Olaf Doelz | 1965 | SG Salach-Suessen | GER | 38.22 | |||||
37 | Lukonenko Igor | 1963 | Neva Stars | RUS | 38.33 | |||||
38 | Schuld Eric | 1963 | NAT2S | FRA | 38.41 | |||||
39 | Rolf Martin Breisnes | 1965 | Sogndal IL | NOR | 38.62 | |||||
40 | Joao Silva | 1963 | Clube Millennium BCP | POR | 38.66 | |||||
40 | Mario Hilbert | 1961 | PSV Stralsund e.V. | GER | 38.66 | |||||
42 | Hang Cheong Cheng | 1964 | LRC Hong Kong | CHN | 38.70 | |||||
43 | Borut Mlakar | 1961 | PK Celulozar | SLO | 38.74 | |||||
44 | Anders Bergqvist | 1965 | Bollnäs Simsällskap | SWE | 38.75 | |||||
45 | Kees-Jan Brantjes | 1963 | KZC | NED | 38.92 | |||||
46 | Karsten Schmidt | 1965 | SSV Forchheim | GER | 38.93 | |||||
47 | Egbert Weinekötter | 1962 | SG Oelde | GER | 39.24 | |||||
47 | Thomas Hahner | 1964 | Delphin Ratingen Lintorf | GER | 39.24 | |||||
49 | Reinaldo N Do Nascimento | 1965 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 39.32 | |||||
50 | Rene Braun | 1964 | Wfr.Spandau 04 | GER | 39.42 | |||||
51 | Mathias Klein | 1961 | SG Gotha-Arnstadt | GER | 39.55 | |||||
52 | Dominic Tsui | 1962 | LRC Hong Kong | CHN | 39.63 | |||||
53 | Johann Perthold | 1961 | Welser Turnverein 1862 | AUT | 39.76 | |||||
54 | Lars Sundermeyer | 1965 | Skuru Idrottsklubb | SWE | 39.92 | |||||
55 | Alejandro Freeland | 1965 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | 40.00 | |||||
56 | William Rodgers | 1961 | Colorado Masters Swimming | USA | 40.12 | |||||
57 | Guido Slongo | 1962 | SG Schwarzwald Baar Heuberg | GER | 40.14 | |||||
58 | Miguel Jaqueti | 1965 | Club Natacion Master Madrid | ESP | 40.35 | |||||
59 | Martin Bernhard | 1965 | A.S. Academico de Leiria | POR | 40.53 | |||||
- | Alessandro Tomasella | 1965 | Nottoli Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Antonio Coppola | 1964 | FANUM FORTUNAE NUOTO | ITA | NT | |||||
- | joão Paulo Almeida | 1964 | Ginasio Clube Figueirense | POR | NT | |||||
- | Kevin Crowley | 1964 | Mesc | USA | NT | |||||
- | Lars Hällgren | 1964 | Skuru Idrottsklubb | SWE | NT | |||||
- | Lars-Erik Westholm | 1962 | Varberg-Falkenberg Sim | SWE | NT | |||||
- | Leif Eriksson | 1963 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | NT | |||||
- | Marco Luigi Fravega | 1963 | Rapallo Nuoto Master | ITA | NT | |||||
- | Marco Preatoni | 1963 | Caronno Pertusella Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Mark Schmitz | 1962 | SC AQUA Köln e.V. | GER | NT | |||||
- | Massimo Tabucchi | 1964 | A.S.D. VERSILIA NUOTO | ITA | NT | |||||
- | Per Nilsson | 1961 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | NT | |||||
- | Rainer Wittneben | 1965 | Helmstedter SV | GER | NT | |||||
- | Robert Slapar | 1961 | PK Olimpija | SLO | NT | |||||
- | Roberto Bruschi | 1963 | Centro Nuoto Bastia | ITA | NT | |||||
- | Savino Fornelli | 1963 | Sport Management SSD | ITA | NT | |||||
- | Thomas Niehaus | 1963 | SSF Bonn | GER | NT | |||||
- | Willem Bujan | 1962 | Humboldt | CRC | NT | |||||
- | Zbigniew Zubel | 1963 | SPTS Slupsk | POL | NT | |||||
- | Angelo Gulani | 1961 | ASD Europa Sporting Assoc. | ITA | DNS | |||||
- | Björn Carlsson | 1963 | Täby Sim | SWE | DNS | |||||
- | Damien Ducreux | 1962 | Lagardère Paris Racing | FRA | DNS | |||||
- | Dmitriy Dyachenko | 1963 | Kazakhstan Masters | KAZ | DNS | |||||
- | Gabriel Stroie | 1963 | TRIBEACH | USA | DNS | |||||
- | Giovanni Lentini | 1965 | Malaspina Sporting Club | ITA | DNS | |||||
- | Gunnar Haagensen | 1965 | Aalesunds SLK | NOR | DNS | |||||
- | Harri Mossmyr | 1962 | Stockholmspolisens Sim IF | SWE | DNS | |||||
- | Kim Binh Tran | 1964 | Van Don District 4 Club | VIE | DNS | |||||
- | Komolkin Andrey | 1964 | Butterfly Plus | RUS | DNS | |||||
- | Mats-Erik Hådén | 1965 | Njurunda Simsällskap | SWE | DNS | |||||
- | Mohamed El Deraa | 1964 | Egypt Masters | EGY | DNS | |||||
- | Stefano de Vito | 1964 | MAIELLA NUOTO | ITA | DNS | |||||
- | Tkachenko Andrei | 1962 | ASTANA | KAZ | DNS | |||||
- | Tor Arne Pedersen | 1965 | Vardø SK | NOR | DNS | |||||
- | Wolfgang Jarmer | 1965 | PSV Delphin 1889 | GER | DNS | |||||
Event 22, 50m Breast Men, Finals 40 - 44 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Alberto Montini | 1968 | Tuatha De | ITA | 30.63 | |||||
2 | Fabio Pianca Spinadin | 1969 | Nottoli Nuoto | ITA | 30.84 | |||||
3 | Andrea Agostinone | 1969 | Malaspina Sporting Club | ITA | 30.94 | |||||
4 | Marussig Fabio | 1970 | A.S.D. Gorizia Nuoto | ITA | 30.95 | |||||
5 | Øyvind Nyhus | 1969 | Molde SLK | NOR | 31.18 | |||||
6 | Alexander Marcek | 1968 | Neptun Masters Swim Club | CZE | 31.28 | |||||
7 | Christian Poswiat | 1968 | SG Wuppertal | GER | 31.33 | |||||
8 | Fabio Cavalli | 1967 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | 31.89 | |||||
9 | Ari Ailio | 1969 | Kaleva | FIN | 31.98 | |||||
10 | Giuseppe Tiano | 1968 | Malaspina Sporting Club | ITA | 32.68 | |||||
11 | Morten Ancker | 1967 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | DEN | 32.89 | |||||
12 | Harold Matla | 1968 | PSV | NED | 32.99 | |||||
13 | Per Zwiesigk | 1967 | Berliner TSC | GER | 33.26 | |||||
14 | Stephen Mugford | 1967 | New England Masters | USA | 33.30 | |||||
15 | Fayolle Olivier | 1967 | ACBB | FRA | 33.32 | |||||
16 | Anton Denschikov | 1969 | Troyka | RUS | 33.35 | |||||
17 | Graziano Turolo | 1970 | Butterfly Brescia | ITA | 33.46 | |||||
18 | Matteo Modugno | 1970 | Busto Nuoto ASD | ITA | 33.51 | |||||
19 | Pavel Bakhmetiev | 1969 | Poseidon Moscow | RUS | 33.61 | |||||
20 | Martin Herrmann | 1969 | SG Glems | GER | 33.66 | |||||
21 | Richard Korhammer | 1966 | Roskill Club | NZL | 33.72 | |||||
22 | Marcus Reineke | 1969 | SSF Obernkirchen | GER | 33.81 | |||||
23 | Harald Kruger | 1967 | Täby Sim | SWE | 33.92 | |||||
24 | Ricardo Torres | 1967 | LA SALLE 2000 | PAN | 34.02 | |||||
25 | Michael Fawkner | 1970 | SN Franconville | FRA | 34.10 | |||||
26 | Dusan Kravos | 1967 | Aktivcek | SLO | 34.21 | |||||
27 | Stefano Di Fazio | 1968 | G power ROMA | ITA | 34.24 | |||||
28 | Thomas H Wikberg | 1967 | Oslo Idrettslag | NOR | 34.43 | |||||
29 | Christopher Kennedy | 1968 | Donau-Wien | AUT | 34.44 | |||||
30 | Marco Boß | 1969 | Wasserfr. Lüdenscheid | GER | 34.47 | |||||
31 | Garry Vickers | 1968 | Etwall Eagles | GBR | 34.72 | |||||
32 | David Fielding | 1970 | Queensland Brisbane North | AUS | 34.80 | |||||
33 | Armin Süssenbach | 1969 | SSG Reutlingen Tübingen | GER | 34.81 | |||||
34 | Mark Siebert | 1967 | Schwimmsportfreunde Marl-Hüls | GER | 34.82 | |||||
35 | Stephan Leers | 1966 | SSG Saar Max Ritter | GER | 34.87 | |||||
36 | Patrick Juncker | 1967 | Swimming Luxembourg | LUX | 34.89 | |||||
37 | Gustavo Rodolfo Blanco | 1970 | AIPEN | ARG | 35.03 | |||||
38 | Ulf Petzoldt | 1967 | Potsdamer SV | GER | 35.05 | |||||
39 | Juan Ramón Osorio Sánchez | 1969 | ALBACETE MASTER NATACIÓN | ESP | 35.21 | |||||
40 | Danilov Andrey | 1968 | Tsunami | RUS | 35.23 | |||||
40 | Marco Fischer | 1970 | AWV Coburg 1920 eV | GER | 35.23 | |||||
42 | Dan Anderberg | 1967 | Täby Sim | SWE | 35.29 | |||||
43 | Bernd Rickens | 1969 | SSG Bremen/Bremerhaven | GER | 35.35 | |||||
44 | Jan-Willem van Herpen | 1970 | Arethusa | NED | 35.60 | |||||
45 | Niclas Dovsjö | 1969 | Sundsvalls Simsällskap | SWE | 35.62 | |||||
46 | Ray McArdle | 1969 | Dolphin Masters | IRL | 35.68 | |||||
47 | Maurizio Sogos | 1970 | Sport Full Time Sassari | ITA | 36.02 | |||||
48 | Håkan Augustsson | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 36.05 | |||||
49 | Per Henrik Engberg | 1966 | Shear Magic Masterton Masters | NZL | 36.18 | |||||
50 | Dany Garnier | 1970 | CLUB VITREN DE NATATION | FRA | 36.58 | |||||
51 | Christer Burman | 1968 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | FIN | 36.63 | |||||
52 | Jean-Edouard Faidherbe | 1968 | Marcq Natation | FRA | 36.67 | |||||
53 | Thomas Stöfken | 1970 | 40 | GER | 36.70 | |||||
54 | Chris Cupidio | 1968 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 36.78 | |||||
55 | Maxim Nikulin | 1966 | Troyka | RUS | 36.83 | |||||
56 | Marco Monaci | 1970 | ASD LIBERTAS ORVIETO | ITA | 37.06 | |||||
57 | Axel Dauner | 1968 | SSG Pforzheim | GER | 37.09 | |||||
58 | Angelo Amodio | 1969 | LAZ-00821 C.C. ANIENE | ITA | 37.14 | |||||
59 | Christian Børresen | 1970 | Haldens Svømmeklub | NOR | 37.38 | |||||
60 | Laurent Clauss | 1967 | CLUB VITREN DE NATATION | FRA | 37.52 | |||||
61 | Laurent Bernard | 1967 | UJS LA MULATIERE | FRA | 37.61 | |||||
62 | Guido Hartkopf | 1967 | Juelicher Wassersportverein | GER | 37.63 | |||||
63 | Fernando Ribeiro | 1966 | AAC | POR | 37.64 | |||||
64 | Rune Offerdal | 1969 | Haldens Svømmeklub | NOR | 37.66 | |||||
65 | Giovanni Brutti | 1969 | Caronno Pertusella Nuoto | ITA | 37.70 | |||||
66 | Adrian Stroie | 1967 | TRIBEACH | USA | 37.71 | |||||
67 | Gino Passigatti | 1967 | Villa Bonelli | ITA | 37.73 | |||||
68 | Gordon Oliphant | 1970 | Camden Swiss Cottage SC | GBR | 37.81 | |||||
69 | Javier Correa Guimerá | 1966 | Club Natacion Metropole | ESP | 37.83 | |||||
70 | Thomas Bäckman | 1966 | Täby Sim | SWE | 37.97 | |||||
71 | Craig Smith | 1968 | Seaside Pirates | AUS | 38.08 | |||||
72 | Jan Farving | 1970 | Aarhus GF | DEN | 38.42 | |||||
73 | Stefano Pilloni | 1970 | Sporting NUoto Lib. Cagliari | ITA | 38.51 | |||||
74 | Peter Carlsson | 1967 | Connecticut Masters | USA | 38.67 | |||||
75 | Jarkko Myllymäki | 1970 | Järvenpään Uintiklubi | FIN | 38.68 | |||||
76 | Vinod Kumar Lekshmanan | 1970 | Kerala | IND | 38.89 | |||||
77 | Ricardo Fuentes Santiago | 1966 | CLUB NATACION COVIBAR RIVAS | ESP | 38.93 | |||||
78 | Ulf Riska | 1969 | SSV Senftenberg | GER | 38.95 | |||||
79 | Liberati Paolo | 1967 | A.S.D.Bel Poggio Nuoto | ITA | 38.96 | |||||
80 | Sami Kähkönen | 1969 | Nummelan Kisaajat | FIN | 38.97 | |||||
81 | Takashi Kamimura | 1968 | EIYUKAI SAITAMA | JPN | 38.99 | |||||
- | Clive Smith | 1969 | Etwall Eagles | GBR | NT | |||||
- | Eric Scharf | 1970 | El Milenio | CRC | NT | |||||
- | Fernando Mascarenhas | 1967 | Leixões Sport Clube | POR | NT | |||||
- | Gabriel Mitache | 1968 | TRIBEACH | USA | NT | |||||
- | Ihor Yaskevych | 1966 | Lviv Euro | UKR | NT | |||||
- | Jairo Caraballo | 1969 | Master Anzoátegui | VEN | NT | |||||
- | Jiri Mueller | 1967 | STV Limbach | GER | NT | |||||
- | Josep Puig Puig | 1968 | CN AQUAMASTERS | ESP | NT | |||||
- | Kristian Wirfalk | 1968 | Simklubben Elfsborg | SWE | NT | |||||
- | Liviu Zarnovean | 1970 | TRIBEACH | USA | NT | |||||
- | Massimiliano Giacomini | 1970 | ASD G-UDINE | ITA | NT | |||||
- | Massimiliano Rinco | 1966 | ASA Cinisello ASD | ITA | NT | |||||
- | Massimo Altare | 1970 | Nuotatori Pistoiesi | ITA | NT | |||||
- | Miguel Boscana | 1967 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | NT | |||||
- | Mika Meller | 1967 | Järvenpään Uintiklubi | FIN | NT | |||||
- | Paolo Foschi | 1967 | A.S.D. Flaminio sporting club | ITA | NT | |||||
- | Paul Gabor | 1968 | TRIBEACH | USA | NT | |||||
- | Sandro Spano | 1970 | Geovillage Nuoto Olbia | ITA | NT | |||||
- | Sébastien Namy | 1968 | SAINT SEBASTIEN NATATION | FRA | NT | |||||
- | Simon Augustsson | 1968 | SSK Skjetten Svømming | NOR | NT | |||||
- | Todd James Kendall | 1970 | S.S.D. Partenope Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Volodymyr Lozhovskyy | 1966 | Lviv Euro | UKR | NT | |||||
- | Alexander Starshinin | 1969 | Poseidon Moscow | RUS | DNS | |||||
- | Andrea Zanon | 1968 | SNP | ITA | DNS | |||||
- | Arnaud Sterle | 1970 | Coulommiers Natation | FRA | DNS | |||||
- | Carpi Massimiliano | 1969 | A.S.D.Bel Poggio Nuoto | ITA | DNS | |||||
- | Gabriel Luiscastillo | 1968 | Sport City Mexico | MEX | DNS | |||||
- | Harm-Jan Steenhuis | 1967 | Spokane Waves Aquatic Masters | USA | DNS | |||||
- | Kai Westensee | 1970 | MTV Heide | GER | DNS | |||||
- | Landman Artur | 1969 | Butterfly Plus | RUS | DNS | |||||
- | Lars Axelsson | 1966 | Karlstads Simsällskap | SWE | DNS | |||||
- | Magnus Leth | 1968 | Ludvika Simsällskap | SWE | DNS | |||||
- | Massimo Busignani | 1968 | Deakker Nuoto Club | ITA | DNS | |||||
- | Moldamurat Naizabekov | 1967 | WPC Astana | KAZ | DNS | |||||
- | Riccardo Abbate | 1966 | Waterpolopalermo | ITA | DNS | |||||
- | Konstantin Chaplygin | 1966 | Kasatka | RUS | DSQ | BRH | ||||
- | Ravindra Dubey | 1968 | swimming club of indore | IND | DSQ | GA | ||||
Event 22, 50m Breast Men, Finals 35 - 39 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Timo Nolte | 1973 | SV Wasserfreunde 1898 Hannover | GER | 29.21 | CR | ||||
2 | Vladislav Bragin | 1971 | Duck´s Creek | RUS | 29.22 | CR | ||||
3 | Pablo Emiliano Gallazzi | 1973 | Tuatha De | ITA | 30.93 | |||||
4 | Sergey Firichenko | 1973 | Troyka | RUS | 30.98 | |||||
5 | Martin Hlavaty | 1973 | STU Trnava | SVK | 31.21 | |||||
6 | David Braina Bou | 1975 | Club Natacion Jerez | ESP | 31.44 | |||||
7 | Jiri Geers | 1974 | Arvicola Zwemclub Kalmthout | BEL | 31.61 | |||||
8 | Eerikki Rutanen | 1972 | Tuusulan Uimaseura | FIN | 31.66 | |||||
9 | Kieren Jon Lawrenson | 1974 | East Coast Masters | RSA | 31.72 | |||||
10 | Igor Misovic | 1975 | SSKC Poseidon Aschaffenburg | GER | 32.01 | |||||
11 | Lee Peterson | 1974 | Braintree and Bocking | GBR | 32.15 | |||||
12 | Mikael Olsson | 1975 | Ystads Simsällskap | SWE | 32.21 | |||||
13 | Tom Schönmehl | 1974 | SG Dortmund | GER | 32.22 | |||||
14 | Bjørn Harald Olstad | 1974 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 32.25 | |||||
15 | Vincent Bulbo | 1974 | BLAC | BEL | 32.44 | |||||
16 | Hugo Morais | 1975 | Mac-Nina | BRA | 32.62 | |||||
17 | Navarro Jeiko | 1974 | El Milenio | CRC | 33.07 | |||||
18 | Gary Hall | 1972 | Phoenix Masters | RSA | 33.11 | |||||
19 | Andrea Pagano | 1973 | Amici del Nuoto Firenze | ITA | 33.13 | |||||
20 | Fabrizio Piciocchi | 1974 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | 33.37 | |||||
21 | Andreas Löfquist | 1973 | Föreningen Österlen Sim | SWE | 33.40 | |||||
22 | Omar Indriago | 1971 | Venezuela Masters | VEN | 33.91 | |||||
23 | Gerard Walter | 1973 | CLUB VITREN DE NATATION | FRA | 34.08 | |||||
24 | Dmytro Melnyk | 1974 | Lviv Euro | UKR | 34.20 | |||||
25 | Vittorio Mariani | 1974 | Centro Nuoto Bastia | ITA | 34.28 | |||||
26 | Jorge Ibañez | 1975 | NADAMAS | ESP | 34.54 | |||||
27 | Chris Rolle | 1974 | Etwall Eagles | GBR | 34.57 | |||||
28 | Alexander Haensel | 1975 | BSV Medizin Marzahn 1990 e.V. | GER | 34.71 | |||||
29 | Rolando Prada | 1972 | Malaspina Sporting Club | ITA | 34.73 | |||||
30 | David Pichardo | 1973 | Club Natacion Metropole | ESP | 34.75 | |||||
31 | Martin Bergman | 1972 | S77 Stenungsund | SWE | 35.23 | |||||
32 | Ryan Provencher | 1974 | Växjö Simsällskap | SWE | 35.58 | |||||
33 | Stephan Arndt | 1973 | TB Wülfrath | GER | 35.70 | |||||
34 | Sergey Pachkolin | 1971 | Kasatka | RUS | 35.74 | |||||
35 | Delhaye Frederic | 1972 | Embourg Natation | BEL | 36.08 | |||||
36 | Cedric Muller | 1972 | Etoile Sportive Seynod Nat. | FRA | 36.09 | |||||
37 | Lars Böhm | 1974 | SG Hamburg-West | GER | 36.57 | |||||
38 | Boabdil Perera | 1975 | El Milenio | CRC | 36.63 | |||||
39 | Richard Nilsson | 1971 | Helsingborgs Simsällskap | SWE | 36.64 | |||||
40 | Cyrille Papillon | 1973 | CASCOL NATATION | FRA | 36.71 | |||||
41 | Stefan Schrank | 1973 | SC Hellas Einbeck | GER | 36.82 | |||||
42 | Fabio Amadio | 1975 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | 36.98 | |||||
43 | Stéphane Lejeune | 1974 | Orca Natation Soignies | BEL | 37.04 | |||||
44 | Jonathan Mendez | 1975 | villeurbanne natation | FRA | 37.07 | |||||
45 | Michael O´Kane | 1975 | Westwood Masters | IRL | 37.11 | |||||
46 | Claudio Giovannini | 1971 | Amici del Nuoto Firenze | ITA | 37.15 | |||||
47 | Guillet Christophe | 1973 | CHALLANS NATATION | FRA | 37.85 | |||||
48 | Thomas Rise Sønderskov | 1974 | Randers GF Neptun | DEN | 37.92 | |||||
- | Daisuke Toba | 1972 | TOKYU UMEDA | JPN | NT | |||||
- | Daniel Gertmo | 1973 | S77 Stenungsund | SWE | NT | |||||
- | Denis Kozlov | 1974 | Kasatka | RUS | NT | |||||
- | F. Javier Roman Gutierrez | 1972 | Club Natacion Jerez | ESP | NT | |||||
- | Francesco Gritti | 1973 | Antares Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Francesco Manconi | 1973 | Geovillage Nuoto Olbia | ITA | NT | |||||
- | Germán Bilbao | 1973 | CN Las Palmas | ESP | NT | |||||
- | Jagdish Kumar | 1972 | Lal Bahadur Stadium | IND | NT | |||||
- | Jan Björk | 1973 | Sundsvalls Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Jose M De Hoyos Rodriguez | 1973 | C.E. INEF LLEIDA | ESP | NT | |||||
- | Kunwer Y Singh Rathore | 1972 | swimming club of indore | IND | NT | |||||
- | L´horset Cyrille | 1975 | Club Nautique Havrais | FRA | NT | |||||
- | Marco Colonna | 1975 | Benfica Pallanuoto | ITA | NT | |||||
- | Mark Glass | 1974 | Dallas Aquatic Masters | USA | NT | |||||
- | Oliver Giner | 1971 | SU citynet@Hall | AUT | NT | |||||
- | Rémy Lamontagne | 1971 | A.A.S.Sarcelles natation 95 | FRA | NT | |||||
- | Robert Woznicki | 1972 | MKP SZCZECIN | POL | NT | |||||
- | Robles Sergio | 1974 | El Milenio | CRC | NT | |||||
- | Sergio Ortega | 1973 | Club Natacion Metropole | ESP | NT | |||||
- | Wouter van der Stelt | 1972 | Z.V. Den Doorn | NED | NT | |||||
- | Anuar Alikeyev | 1973 | WPC Astana | KAZ | DNS | |||||
- | Christopher Oviatt | 1971 | Silver Tide Masters Club | CAN | DNS | |||||
- | di Fulvio Valerio | 1974 | A.S.D.Bel Poggio Nuoto | ITA | DNS | |||||
- | Hans Roosmark | 1971 | Täby Sim | SWE | DNS | |||||
- | Jonas Harvard | 1971 | Simklubben Ägir | SWE | DNS | |||||
- | Olivier Kalek | 1975 | CNBA - Brussels | BEL | DNS | |||||
- | Paulo R N Negrini | 1972 | Academia Competition | BRA | DNS | |||||
- | Per Svanberg | 1971 | Solna Sundbyberg SS 04 | SWE | DNS | |||||
- | Petro Mavryk | 1974 | Lviv Euro | UKR | DNS | |||||
- | Simone Battiston | 1975 | Derthona Nuoto | ITA | DNS | |||||
- | Sitdikov Sergey | 1971 | Tsunami | RUS | DNS | |||||
- | Temujin Hawkins | 1971 | San Jose | CRC | DNS | |||||
- | Torgny Eriksson | 1975 | Skuru Idrottsklubb | SWE | DNS | |||||
- | Weisleder Rodney | 1971 | El Milenio | CRC | DNS | |||||
- | Volodymyr Krasykov | 1973 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | DNS | |||||
Event 22, 50m Breast Men, Finals 30 - 34 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Oleg Lisogor | 1979 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 28.63 | WR | ||||
2 | Tudor Ignat | 1977 | Clubul Sportiv de Inot Resita | ROM | 29.92 | |||||
3 | Umberto Ramelli | 1978 | Team Insubrika | ITA | 30.50 | |||||
4 | Rodrigo Bardi | 1978 | Mac-Nina | BRA | 30.58 | |||||
5 | Ryzhov Evgeny | 1978 | All Stars | RUS | 30.60 | |||||
6 | Jaime Jordan | 1979 | Queretaro | MEX | 30.63 | |||||
7 | Mirko Bandlow | 1976 | TSV 1850 Lindau | GER | 30.74 | |||||
8 | Ross Turner | 1980 | Rugby | GBR | 30.80 | |||||
9 | Victor Kuzmin | 1979 | Simklubben S 02 | SWE | 30.84 | |||||
10 | Tomasz Duszynski | 1976 | MTP Lublinianka | POL | 30.90 | |||||
11 | Sascha Janitzki | 1976 | Waspo 08 Göttingen | GER | 31.15 | |||||
12 | Marcello Ciancetti | 1979 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | 31.18 | |||||
13 | Richard Claus | 1980 | Heldense Zwemvereniging | NED | 31.30 | |||||
14 | Staffan Tell | 1979 | Solna Sundbyberg SS 04 | SWE | 31.41 | |||||
15 | Gabriel A. Perri Modina | 1976 | A.E.S.E. | ESP | 31.46 | |||||
16 | Stefano Messina | 1980 | Circolo Canottieri Aniene | ITA | 31.48 | |||||
17 | Alberto Cassol | 1978 | ONDABLU s.c.s.d. | ITA | 31.75 | |||||
18 | Mikhail Loginov | 1978 | Idel | RUS | 31.78 | |||||
19 | Antonio Rus Aguilar | 1977 | Club Natacion Jerez | ESP | 31.81 | |||||
20 | Thomas Haemmer | 1978 | SV Neptun Kiel | GER | 31.90 | |||||
21 | Morten Jarland | 1980 | Roma | NOR | 31.99 | |||||
22 | Torsten Skalda | 1978 | Spok | GER | 32.50 | |||||
23 | Ricardo Duron | 1977 | Sport City Mexico | MEX | 32.52 | |||||
24 | Oscar Rincon | 1978 | Camden Swiss Cottage SC | GBR | 32.66 | |||||
25 | Giuseppe Posillipo | 1977 | Villa Bonelli | ITA | 32.67 | |||||
26 | Federico Loreto | 1978 | Neptune Club de France | FRA | 32.93 | |||||
27 | Marcio Motta | 1977 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 33.13 | |||||
28 | Frank Rauchfuss | 1976 | SGS Hamburg | GER | 33.28 | |||||
29 | Miguel Troyas | 1978 | CLUB BAHIA ALMERIA | ESP | 33.32 | |||||
29 | Ron Langelaan | 1978 | DAW Alkmaar | NED | 33.32 | |||||
31 | Lamolinerie Olivier | 1980 | SO Millau natation | FRA | 33.36 | |||||
32 | Cedric Testaniere | 1979 | CNC ALES | FRA | 33.37 | |||||
33 | Arnaud Roffe | 1980 | USTHayange | FRA | 33.41 | |||||
34 | Maciej Kopka | 1978 | KS WARTA POZNAN | POL | 33.50 | |||||
35 | Christoph Notzon | 1980 | SC Hellweg Werl | GER | 33.52 | |||||
36 | Jerome Ragueneau | 1976 | CN Paris | FRA | 33.66 | |||||
37 | Didier Vanlancker | 1978 | Nivelles Swimming Team | BEL | 33.77 | |||||
38 | Juan Luis Castello Piquer | 1977 | C.n. Castalia Castellon | ESP | 33.79 | |||||
39 | Massimiliano Brignoli | 1977 | AP PADANA | ITA | 33.87 | |||||
40 | Federico Di Cola | 1977 | CLOROLESI TREVIGLIO ASD | ITA | 33.99 | |||||
41 | Sören Laub | 1980 | SV Mannheim | GER | 34.10 | |||||
42 | Raino Nieminen | 1979 | Heinolan Isku | FIN | 34.24 | |||||
43 | Luiz Carlos F. Martins | 1980 | Mac-Nina | BRA | 34.25 | |||||
44 | John Lindstrom | 1978 | Illinois Masters | USA | 34.28 | |||||
45 | Alessandro Evangelista | 1980 | Sporting Club Tuscolano | ITA | 34.31 | |||||
46 | Darije Koscalek | 1977 | SG Schwarzwald Baar Heuberg | GER | 34.34 | |||||
47 | German Alcala Ordoñez | 1978 | Club Natacion Jerez | ESP | 34.40 | |||||
47 | Kristoffer Karlsson | 1976 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 34.40 | |||||
49 | Petter Koch | 1980 | Modum Svømmeklubb | NOR | 34.41 | |||||
50 | Bas van den Nouwelant | 1980 | ZV Vlaardingen Schiedam | NED | 34.47 | |||||
51 | Matti Seuri | 1979 | Friitalan Yritys | FIN | 34.69 | |||||
52 | Gabriele Giordani | 1980 | Fiorentina Nuoto Master | ITA | 34.72 | |||||
53 | Andreas Böhm | 1978 | Potsdamer SV | GER | 34.76 | |||||
54 | Weine Högberg | 1978 | S77 Stenungsund | SWE | 34.85 | |||||
55 | Benjamin Bruneau | 1980 | RHODIA CLUB NATATION | FRA | 34.92 | |||||
56 | Fredrik Jensen | 1977 | Oslo Idrettslag | NOR | 34.99 | |||||
57 | John Major | 1979 | south hunsley swimming club | GBR | 35.17 | |||||
58 | Luis M Sanchez Gutierrez | 1977 | Club Natacion Jerez | ESP | 35.22 | |||||
59 | Francisco J. Aledo M-I | 1979 | CN CARTAGONOVA-CARTAGENA | ESP | 35.32 | |||||
60 | Retezan Remus | 1976 | Clubul Sportiv de Inot Resita | ROM | 35.37 | |||||
61 | Ivan Konstantynov | 1980 | Krystal | UKR | 35.51 | |||||
62 | Luca Passeri | 1976 | Reggiana Nuoto | ITA | 35.71 | |||||
63 | Pär Andersson | 1980 | Trollhättans Simsällskap | SWE | 36.05 | |||||
64 | Rodolphe Franchet | 1976 | U.S.Chauvigny Natation | FRA | 36.16 | |||||
65 | Morgan Cochennec | 1979 | CLUB DES NAGEURS CACHAN | FRA | 36.25 | |||||
66 | Stefano Camilli Meletani | 1978 | FANUM FORTUNAE NUOTO | ITA | 36.46 | |||||
67 | Gianfranco Negri | 1976 | ASA Cinisello ASD | ITA | 36.51 | |||||
68 | Dominik Fehd | 1979 | AWV Coburg 1920 eV | GER | 36.54 | |||||
69 | Jeroen Vogelsang | 1980 | Het Y - Amsterdam | NED | 36.68 | |||||
70 | Mika Sulkava | 1978 | Vetehiset | FIN | 37.00 | |||||
- | Abraham Hernandez | 1980 | Sport City Mexico | MEX | NT | |||||
- | Adam Freer | 1977 | Barnet Copthall Swimming Club | GBR | NT | |||||
- | Alberto Toneatto | 1976 | ASD G-UDINE | ITA | NT | |||||
- | Anders Jorlin | 1976 | Blå Sim&Hoppklubb | SWE | NT | |||||
- | Daniele Scotti | 1977 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | NT | |||||
- | Dennis van Beek | 1978 | ZVDO´74 | NED | NT | |||||
- | Enrico Gaoni | 1977 | Team Marche Master | ITA | NT | |||||
- | Han Ruijs | 1979 | RZ Roermondse Zwemvereniging | NED | NT | |||||
- | Hayashi Shingo | 1980 | HEALTHY SC | JPN | NT | |||||
- | Juan M Torralbo Jurado | 1976 | CN AQUAMASTERS | ESP | NT | |||||
- | Keith Fletcher | 1976 | Claremont Western Australia | AUS | NT | |||||
- | Nicola Tettamanti | 1978 | Ice Club Como ASD | ITA | NT | |||||
- | Pablo Aguabella | 1977 | El Milenio | CRC | NT | |||||
- | Pieter Ponne | 1976 | H.Z.P.C. Heerenveen | NED | NT | |||||
- | Somaraju Kantharao | 1976 | Auqu Sports Vizag | IND | NT | |||||
- | Carl Mikael Lönn | 1980 | Solna Sundbyberg SS 04 | SWE | DNS | |||||
- | Carlos Andrés FonsecaElze | 1976 | Nautilius | COL | DNS | |||||
- | Denis Molikov | 1977 | ASTANA | KAZ | DNS | |||||
- | Eric Stoffel | 1980 | CN OSTWALD | FRA | DNS | |||||
- | Fredrik Weng | 1980 | Säffle Simsällskap | SWE | DNS | |||||
- | Grigoriy Kolo | 1977 | Kazakhstan Masters | KAZ | DNS | |||||
- | Nicola Tacconi | 1980 | Amici del Nuoto Firenze | ITA | DNS | |||||
- | Romet Tepper | 1978 | Viimsi Veeklubi | EST | DNS | |||||
Event 22, 50m Breast Men, Finals 25 - 29 years |
Est. start time 15:15 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Kamil Kasprowicz | 1984 | W 98 Hannover | GER | 29.53 | |||||
2 | Daniel Vaisocher | 1983 | USK Praha | CZE | 30.00 | |||||
3 | Eugenio Miralles | 1984 | Club Natacion Cuatro Caminos | ESP | 30.48 | |||||
4 | Brian Lagoni | 1985 | Horsens Svømmeklub | DEN | 30.62 | |||||
5 | Jakub Horacek | 1984 | Plavecke sporty Kromeriz | CZE | 30.65 | |||||
6 | Patrik Drakes | 1984 | Turebergs Simklubb | SWE | 30.70 | |||||
7 | Björn Eriksson | 1981 | Hudiksvalls Simsällskap | SWE | 30.84 | |||||
8 | Jon Petersen Kærsgaard | 1984 | Silkeborg Svømmeklub | DEN | 30.93 | |||||
9 | Ivan Kovalev | 1985 | Troyka | RUS | 30.96 | |||||
10 | Eugen Gärtner | 1983 | Schwimmverein Marsberg 1961 | GER | 31.03 | |||||
11 | Steven Matthies | 1982 | SC Magdeburg | GER | 31.29 | |||||
12 | Jens Vestergaard | 1981 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 31.41 | |||||
13 | Dirk Schlegel | 1982 | Post SV Leipzig | GER | 31.60 | |||||
14 | Piero Rodigheri | 1983 | Viva Sport Academia | BRA | 31.65 | |||||
15 | Juan David Cardona | 1982 | Costa rica tenis club | CRC | 31.69 | |||||
16 | Christian Frederiksen | 1981 | Næstved IF | DEN | 31.80 | |||||
17 | Richard Ohlsson | 1984 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 31.82 | |||||
18 | Dennis Hermanski | 1985 | Wasserfreunde Northeim | GER | 31.90 | |||||
19 | Bastien Blaque | 1981 | CN BELLEGARDE | FRA | 31.91 | |||||
20 | Matteo Panciroli | 1984 | Villa Bonelli | ITA | 31.96 | |||||
21 | Anssi Wasenius | 1981 | Gamla Polare | FIN | 32.22 | |||||
22 | Stuart Clarke | 1982 | City of Peterborough | GBR | 32.30 | |||||
23 | Matthew Thomas | 1983 | Swindon Dolphins ASC | GBR | 32.48 | |||||
24 | Daniel Uzcategui | 1981 | UCV | VEN | 32.61 | |||||
25 | Mauro Zanetti | 1983 | Tuatha De | ITA | 32.64 | |||||
26 | Morgan Dutrieux | 1982 | RHODIA CLUB NATATION | FRA | 32.73 | |||||
27 | Sebastian Bartz | 1984 | SC Magdeburg | GER | 32.79 | |||||
28 | Yannick Thiry | 1982 | Neptune Club de France | FRA | 32.97 | |||||
29 | Vincent Gatine | 1985 | SAINT SEBASTIEN NATATION | FRA | 33.06 | |||||
30 | Thomas Schubert | 1983 | BSV Friesen 1895 e.V. | GER | 33.09 | |||||
31 | Nicolas Dratschmidt | 1984 | LEO LAGRANGE S. B. | FRA | 33.15 | |||||
32 | Mathias Fest | 1985 | AWV Coburg 1920 eV | GER | 33.17 | |||||
33 | Alexis Deliessche | 1984 | Nautique Club Noyon | FRA | 33.31 | |||||
34 | Timo Leikkanen | 1984 | Hämeenlinnan Mastersuimarit | FIN | 33.36 | |||||
35 | Fabian Rasch | 1983 | SC Poseidon Berlin e.V. | GER | 33.71 | |||||
36 | Henning Hayn | 1981 | SG Glems | GER | 33.74 | |||||
37 | Miguel A Aparicio Jordan | 1983 | Queretaro | MEX | 33.84 | |||||
38 | Marco Alessandroni | 1983 | SD Nocetta | ITA | 34.17 | |||||
39 | Damien Lhermet | 1981 | Marcq Natation | FRA | 34.41 | |||||
40 | James Wright | 1982 | North Sydney Masters | AUS | 34.56 | |||||
41 | Manuel Siegert | 1983 | SGS Hamburg | GER | 34.57 | |||||
42 | Jérémy Moriniere-ngoc | 1981 | SAINT SEBASTIEN NATATION | FRA | 34.62 | |||||
43 | Eddy Roux | 1983 | SN Franconville | FRA | 35.06 | |||||
44 | Daniele Salamone | 1983 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | 35.11 | |||||
45 | Javier Carranza Abadia | 1981 | Club Natacion Jerez | ESP | 35.33 | |||||
46 | Martin Dangelmayr | 1982 | TSV Laupheim | GER | 35.50 | |||||
47 | Scott Nelson | 1984 | Severnside Tritons SC | GBR | 35.55 | |||||
48 | Alessandro Scattina | 1981 | Derthona Nuoto | ITA | 35.72 | |||||
49 | Rasmus Fog Jørgensen | 1981 | U.S.G | DEN | 35.82 | |||||
50 | Andreas Jonerholm | 1981 | Södertälje Simsällskap | SWE | 35.84 | |||||
51 | Rafael Pacheco | 1983 | Club Natacion Master Madrid | ESP | 35.90 | |||||
52 | Stefano Moratti | 1983 | Polisportiva San Giuliano ASD | ITA | 35.94 | |||||
- | Armin Dobler | 1982 | TSV Laupheim | GER | NT | |||||
- | Chinthapalli Srinivas | 1983 | SFI | IND | NT | |||||
- | Daniel Malcolm | 1982 | Shrewsbury | GBR | NT | |||||
- | Dirk Dillenkofer | 1984 | SSG Saar Max Ritter | GER | NT | |||||
- | Heiko Dolle | 1981 | SC Humboldt | GER | NT | |||||
- | Laurent Deroo | 1983 | CHTHN | BEL | NT | |||||
- | Silvi Luca | 1982 | Nottoli Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Dmitriy Semenenko | 1983 | Kazakhstan Masters | KAZ | DNS | |||||
- | Eddy Roux | 1983 | SN Franconville | FRA | DNS | |||||
- | Krishna Nandan Ananth | 1985 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | DNS | |||||
- | Marcin Login | 1984 | MKP SZCZECIN | POL | DNS | |||||
- | Nils Zätterström | 1981 | Simklubben Neptun | SWE | DNS | |||||
Generated by WinGrodan 1.18.00 | Print Date | 07 August 2010 |
Licensed to: Västsvenska Simförbundet | Print Time | 16:41 |