Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
SKK |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Sep 27, 2020 to Sep 27, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Frisim Damer 11-13 år - Final |
|
|
|
25.89 |
|
|
Annalena Hansson |
|
(SWE) |
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
430 |
30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
346 |
32.66 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
328 |
33.22 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
317 |
33.62 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
272 |
35.35 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
emilia säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
253 |
36.24 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
216 |
38.18 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
210 |
38.57 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
207 |
38.71 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Norlin |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
205 |
38.83 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juni Watter |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
161 |
42.14 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Toverud |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
156 |
42.57 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
156 |
42.58 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Bernås |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
150 |
43.14 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Schmidt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
130 |
45.19 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Michaela Andersson |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2020-09-27 16:06:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Frisim Damer 14-16 år - Final |
|
|
|
25.89 |
|
|
Annalena Hansson |
|
(SWE) |
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
552 |
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
518 |
28.54 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
504 |
28.80 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2020-09-27 16:06:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Frisim Damer 17-120 år - Final |
|
|
|
25.89 |
|
|
Annalena Hansson |
|
(SWE) |
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nora Segerström |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
569 |
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Christiansen |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
557 |
27.86 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
545 |
28.06 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marlena Jawaid |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
525 |
28.41 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
447 |
29.97 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Brunnberg |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
447 |
29.98 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2020-09-27 16:06:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-27 16:06:23 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|