Tulokset Thisted Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub |
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 99 år |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 9 | 665 | 34.34 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | 664 | 34.35 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 641 | 34.75 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 618 | 35.19 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Marie Philipsen | 1992 | 578 | 35.97 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 564 | 36.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Kamilla Malczynska | 1993 | 557 | 36.43 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Amalie Stage | 1993 | 485 | 38.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 462 | 38.76 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Camilla Ochsendorf | 1993 | 396 | 40.80 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
11 | Lena Lykke Hansen | 1993 | 370 | 41.74 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
12 | Arberesha Veliqi | 1993 | 346 | 42.67 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 300 | 44.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 574 | 36.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helle Kjær | 1994 | 564 | 36.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Tolstrup | 1995 | 560 | 36.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 494 | 37.92 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Iben Nielsen | 1994 | 492 | 37.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 476 | 38.38 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Camilla Munk | 1994 | 469 | 38.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 459 | 38.84 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 434 | 39.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Elise Fjeldstad | 1995 | 427 | 39.81 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Elise Guldhav | 1995 | 382 | 41.30 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Silje I Øyen | 1995 | 349 | 42.58 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Marte Fjellet | 1995 | 338 | 43.02 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Ingunn E Johnson | 1995 | 317 | 43.97 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 291 | 45.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Elisabeth Friis | 1995 | 280 | 45.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Therese Kleppe | 1994 | 269 | 46.45 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
18 | Amalie Vinther | 1995 | 211 | 50.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 14 år |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 631 | 34.94 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | 579 | 35.95 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 576 | 36.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 559 | 36.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 547 | 36.64 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Guro Aas | 1996 | 522 | 37.21 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Randi Larsen | 1996 | 474 | 38.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tashia Lundvig | 1996 | 413 | 40.24 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 405 | 40.52 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 394 | 40.87 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Ine Rist Jensen | 1996 | 375 | 41.57 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
12 | Nina Jørgensen | 1996 | 374 | 41.61 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
13 | Julie Storgaard | 1996 | 327 | 43.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 312 | 44.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Johanne Ausland | 1996 | 304 | 44.56 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Nanna Ovesen | 1996 | 302 | 44.65 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 273 | 46.21 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
18 | Katrine M. Borum | 1996 | 255 | 47.24 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
19 | Amalie Lind | 1996 | 238 | 48.33 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
20 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 225 | 49.24 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
21 | Emma Klitnæs | 1996 | 182 | 52.86 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 år |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 418 | 40.09 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 409 | 40.37 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Levisen | 1997 | 399 | 40.72 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
4 | Mette H Larsen | 1997 | 328 | 43.45 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 317 | 43.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Emma Bojsen Lornsen | 1997 | 295 | 45.00 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
7 | Silje Skogli | 1997 | 292 | 45.18 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
8 | Mai Rossau Noer | 1997 | 284 | 45.57 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 282 | 45.70 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 280 | 45.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sabina Christensen | 1997 | 250 | 47.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Ida Køhl Berg | 1997 | 234 | 48.61 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Lise Rasmussen | 1997 | 217 | 49.85 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Zora Pataki | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 9 | 383 | 41.26 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Mathilde Opheim | 1998 | 381 | 41.34 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 365 | 41.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oda Tørnkvist | 1998 | 312 | 44.17 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Malene Tørnkvist | 1998 | 311 | 44.23 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | 278 | 45.93 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
7 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 275 | 46.08 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
8 | Anne Tollerup | 1998 | 266 | 46.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 247 | 47.77 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Camilla M Kristensen | 1998 | 234 | 48.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Vicki Jensen | 1998 | 205 | 50.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martha Moeslund | 1998 | 198 | 51.46 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
13 | Louise Heiberg | 1998 | 177 | 53.36 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Heidi Larsen | 1998 | 167 | 54.40 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Sophia Jensen | 1998 | 119 | 1:00.94 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Annemette B. Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Stoebner | 1998 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Løbssponsor: Guldbageren |
Stævnerekord: Majken Thorup, 0.31.60, Aalborg, 2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | 267 | 46.55 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristina Ladefoged | 2000 | 216 | 49.95 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
3 | Caroline Christensen | 1999 | 215 | 50.06 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
4 | Mathilde Hedemand | 1999 | 195 | 51.65 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Signe Kragh | 1999 | 195 | 51.69 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 189 | 52.19 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Rebecca Pallesen | 2000 | 170 | 54.13 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
8 | Louise Sørensen | 2000 | 168 | 54.30 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Smilla Lyhne | 2000 | 159 | 55.34 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Mathiesen | 2000 | 137 | 58.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarah Andersen | 1999 | 123 | 1:00.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emilia Nielsen | 2000 | 89 | 1:07.24 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:21 |