Tulokset Thisted Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
søndag
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 1.00.89, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Christensen | 1988 | 826 | 28.85 | 1:01.34 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 571 | 32.31 | 1:09.39 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Kristian Nygård | 1991 | 539 | 33.68 | 1:10.72 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Møller | 1991 | 531 | 33.81 | 1:11.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 527 | 33.13 | 1:11.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johan Lisberg | 1986 | 490 | 34.62 | 1:13.03 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
7 | Mikkel Knudsen | 1990 | 415 | 36.68 | 1:17.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 406 | 36.44 | 1:17.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 1.00.89, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Jostad | 1992 | 576 | 32.39 | 1:09.17 | |||||
Hamar IL | ||||||||||
2 | Alexander W. Schüssler | 1992 | 542 | 33.79 | 1:10.60 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas M. Pedersen | 1992 | 502 | 34.43 | 1:12.41 | |||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
4 | Ingvar V. Skirbekk | 1993 | 486 | 34.68 | 1:13.23 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Sebastian Tracey | 1993 | 483 | 34.31 | 1:13.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren Larsen | 1993 | 483 | 34.08 | 1:13.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Aksel Øvern | 1993 | 462 | 34.73 | 1:14.47 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Hopff | 1993 | 416 | 35.35 | 1:17.13 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 411 | 36.23 | 1:17.39 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Thorbjørn Udjus | 1993 | 363 | 37.61 | 1:20.72 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Alexander T. Asdal | 1992 | 357 | 37.84 | 1:21.13 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Morten Rask Jensen | 1993 | 276 | 41.70 | 1:28.43 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Martin B. Lund | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Øystein Jørgensen | 1993 | DSQ | 2 flyben v 25m | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 1.00.89, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Gerrard | 1994 | 510 | 34.16 | 1:12.03 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
2 | Mads Larsen | 1994 | 509 | 33.88 | 1:12.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Didrik Nygård | 1994 | 489 | 34.45 | 1:13.07 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stian Frestad | 1994 | 473 | 34.81 | 1:13.86 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Felix Zähringer | 1994 | 442 | 35.53 | 1:15.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 383 | 35.80 | 1:19.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Thor Carstensen | 1994 | 379 | 37.76 | 1:19.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | David Jensen | 1994 | 321 | 38.68 | 1:24.04 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Torbjørn Øvrebø | 1994 | DSQ | 2 flyben v 75m | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 1.00.89, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eirik Nielsen | 1995 | 516 | 33.27 | 1:11.76 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 457 | 35.85 | 1:14.73 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas K. Johansen | 1995 | 455 | 34.57 | 1:14.83 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 447 | 35.91 | 1:15.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 442 | 35.67 | 1:15.58 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Nicolai Voetmann | 1995 | 423 | 36.63 | 1:16.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michael Kjær | 1995 | 415 | 36.73 | 1:17.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jannick Maesen | 1995 | 397 | 37.00 | 1:18.31 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 395 | 37.10 | 1:18.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Janus Meinert | 1995 | 352 | 38.19 | 1:21.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lars Broby Foss | 1995 | 320 | 39.64 | 1:24.16 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Casper Buan Helgesen | 1995 | 310 | 39.88 | 1:25.03 | |||||
Poseidon | ||||||||||
13 | Mads Lund | 1995 | 275 | 41.76 | 1:28.55 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
14 | James Boyes | 1995 | 268 | 41.63 | 1:29.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 214 | 45.65 | 1:36.19 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
16 | Vishnu Illankumaran | 1995 | 193 | 46.89 | 1:39.63 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Petersen | 1995 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicklas B. Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Buur Persson | 1995 | DSQ | 2 flyben v 25 +75m | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 1.00.89, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 467 | 35.11 | 1:14.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 397 | 36.74 | 1:18.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Sander Andersen | 1996 | 387 | 36.95 | 1:19.01 | |||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Mathias Beck | 1996 | 360 | 38.72 | 1:20.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Munkholm | 1996 | 281 | 40.97 | 1:27.88 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Morten Jæger | 1996 | 272 | 42.23 | 1:28.86 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
7 | Peter Birk | 1996 | 270 | 42.47 | 1:29.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marc Ochsendorf | 1996 | 250 | 43.20 | 1:31.33 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 227 | 44.00 | 1:34.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Alexander Lennø | 1996 | 205 | 46.40 | 1:37.67 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 200 | 47.73 | 1:38.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Warndahl | 1996 | 182 | 46.86 | 1:41.54 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
13 | Mathias Dyrhave Lindberg | 1996 | 180 | 47.07 | 1:41.95 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Max Tellefsen | 1996 | DSQ | Flyben i svømning | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mikkel Emil Ljungberg | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Løbssponsor: Thisted Låseservice |
Stævnerekord: Aleksander Hetland, 1.00.89, Bærumsvømmerne, 2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Hougesen | 1997 | 326 | 40.32 | 1:23.60 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
2 | Casper Vestergaard | 1997 | 314 | 39.79 | 1:24.68 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
3 | Alex Terp | 1997 | 305 | 40.30 | 1:25.49 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ulrik Rasch Bakke | 1997 | 292 | 41.26 | 1:26.79 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
5 | Jacob Pedersen | 1997 | 272 | 42.05 | 1:28.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Jessen | 1998 | 218 | 45.18 | 1:35.67 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Storgaard | 1998 | 216 | 46.53 | 1:35.91 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Simen Halse Larsen | 1997 | 205 | 46.46 | 1:37.63 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Daniel Pallesen | 1998 | 201 | 46.83 | 1:38.32 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
10 | Marcus Boesen | 1999 | 190 | 46.86 | 1:40.18 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ludvig Lind | 1998 | 188 | 45.64 | 1:40.41 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Jonathan Nielsen | 1997 | 150 | 52.70 | 1:48.43 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jan Emil Ask Benham | 1999 | 135 | 53.47 | 1:52.10 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 113 | 55.57 | 1:58.99 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Mikkel Pedersen | 1997 | 111 | 55.52 | 1:59.88 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
16 | Thomas N Poulsen | 2000 | 90 | 1:01.69 | 2:08.32 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Andreas Sejr Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Malthe Levisen | 2001 | DNF | |||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Peter Enevold Sørensen | 1998 | DSQ | arme bag hoften | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |