Resultater for Speedo Yards 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Pass 1: Insim 08:30-09:45, Tävlingsstart 10:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
Yard SC |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50y Bröstsim Herrar 12 och yngre - Final |
|
|
|
25.47 |
|
|
Gulliver Koch |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
|
|
26.84 |
|
|
Edvin Torlakovic |
|
Västerviks SS |
|
|
|
|
|
|
|
27.88 |
|
|
Erik Stensson |
|
Värnamo SS |
|
|
|
|
|
|
|
31.59 |
|
|
Anton Hegmegi |
|
Jönköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Dancea |
2010 |
Värnamo Simsällskap |
+0.67 |
|
45.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.54 |
(-9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrei Stefan |
2009 |
Värnamo Simsällskap |
+0.76 |
|
49.25 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.79 |
(-9.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hannes Walhjalt |
2010 |
Nässjö SLS |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 11:37:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50y Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
|
25.47 |
|
|
Gulliver Koch |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
|
|
26.84 |
|
|
Edvin Torlakovic |
|
Västerviks SS |
|
|
|
|
|
|
|
27.88 |
|
|
Erik Stensson |
|
Värnamo SS |
|
|
|
|
|
|
|
31.59 |
|
|
Anton Hegmegi |
|
Jönköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Sandstedt |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.65 |
|
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Bartoszek |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
32.15 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Falk |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
33.48 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Casell |
2007 |
Nässjö SLS |
+0.68 |
|
34.16 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.76 |
(-5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Johansson Wild |
2007 |
Kalmar Simsällskap |
+0.71 |
|
34.47 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Thunberg |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
+0.65 |
|
34.65 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-9.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Sjöberg |
2007 |
Finspångs Simklubb |
+0.75 |
|
34.66 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Glawing |
2008 |
Finspångs Simklubb |
+0.75 |
|
34.95 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.51 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Östemar |
2007 |
Finspångs Simklubb |
+0.70 |
|
35.14 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.44 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo Ekblad |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
35.38 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.34 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Samuel Strålman |
2008 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
36.20 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.41 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viktor Leo |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
37.13 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.96 |
(-5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tiam Blomdahl |
2007 |
Kalmar Simsällskap |
+0.74 |
|
39.37 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.52 |
(-10.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melvin Lutgård |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
43.67 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.94 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Benjamin Nilsson |
2007 |
Nässjö SLS |
|
|
44.46 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.36 |
(-7.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bertil Jöngren |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.96 |
|
44.92 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.57 |
(-11.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 11:37:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50y Bröstsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
|
25.47 |
|
|
Gulliver Koch |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
|
|
26.84 |
|
|
Edvin Torlakovic |
|
Västerviks SS |
|
|
|
|
|
|
|
27.88 |
|
|
Erik Stensson |
|
Värnamo SS |
|
|
|
|
|
|
|
31.59 |
|
|
Anton Hegmegi |
|
Jönköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
+0.65 |
|
29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
|
29.25 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.77 |
|
29.67 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Nordholm |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.69 |
|
30.22 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petter Bergdahl |
2005 |
Simklubben Laxen |
|
|
30.33 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Amrén |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
31.42 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Glawing |
2005 |
Finspångs Simklubb |
+0.72 |
|
32.09 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.51 |
(-7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvar Aktner |
2006 |
Finspångs Simklubb |
+0.78 |
|
32.36 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.86 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Sainz |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.69 |
|
32.79 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Szymon Machaj |
2006 |
Kalmar Simsällskap |
|
|
33.06 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.19 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Teodor Röme |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
33.68 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonatan Mattiasson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.77 |
|
35.69 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.72 |
(-10.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Danis Jugo |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
+0.72 |
|
36.86 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.60 |
(-10.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 11:37:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50y Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
|
25.47 |
|
|
Gulliver Koch |
|
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
|
|
26.84 |
|
|
Edvin Torlakovic |
|
Västerviks SS |
|
|
|
|
|
|
|
27.88 |
|
|
Erik Stensson |
|
Värnamo SS |
|
|
|
|
|
|
|
31.59 |
|
|
Anton Hegmegi |
|
Jönköpings SS |
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Svensson |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.65 |
|
26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Malmström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.64 |
|
26.29 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Nicklasson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
|
26.72 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Andrén |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.60 |
|
26.98 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
|
27.25 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan Douib |
2000 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
27.37 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Reinholdsson |
2002 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
27.49 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Johansson |
1993 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.69 |
|
27.77 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Dahlgren |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
27.83 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gunnar Widerberg |
2000 |
Simklubben Laxen |
|
|
27.91 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Kaspervik |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
28.03 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
28.09 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Job Sanders |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.65 |
|
28.13 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
|
28.25 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Max Grubesic |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.69 |
|
28.35 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
28.60 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Algot Lindwall |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
28.75 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erik Olsson |
2004 |
Simklubben Laxen |
|
|
28.88 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malte Laurén |
2004 |
Simklubben Hajen |
|
|
29.11 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hampus Dahlgren |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.69 |
|
29.19 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.64 |
|
29.49 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Måns Burmester-Lysell |
2004 |
Simklubben Hajen |
+0.72 |
|
29.61 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
29.96 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.84 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linus Areblad |
2004 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
30.10 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jacob Hansson |
2002 |
Simklubben Hajen |
+0.66 |
|
32.82 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.92 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Englund |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-11 11:37:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-11 11:37:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|