Results for UGP 3 2021 och TYR Sprint, Brunflo
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
588 |
2:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
562 |
2:13.76 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
559 |
2:14.00 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
534 |
2:16.08 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
485 |
2:20.51 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
405 |
2:29.22 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:23:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
531 |
2:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
447 |
2:24.33 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
416 |
2:27.91 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
386 |
2:31.66 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isa Ekbladh |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
384 |
2:31.82 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
376 |
2:32.93 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
339 |
2:38.25 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Persson Paletun |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
280 |
2:48.66 |
+32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:23:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Eriksson |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
537 |
2:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
490 |
2:20.00 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nike Norlander |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
451 |
2:23.94 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
322 |
2:41.06 |
+25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
303 |
2:44.39 |
+28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
293 |
2:46.11 |
+30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
264 |
2:52.00 |
+36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:23:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
468 |
2:22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
398 |
2:30.01 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
361 |
2:34.98 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
310 |
2:43.04 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Eliasson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
301 |
2:44.61 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
271 |
2:50.49 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
184 |
3:13.91 |
+51.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
183 |
3:14.21 |
+52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
145 |
3:30.05 |
+1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:23:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
354 |
2:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
276 |
2:49.53 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
Dorotea IF |
|
206 |
3:06.87 |
+30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tricia Kärrlander |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
183 |
3:14.37 |
+38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
172 |
3:18.24 |
+42.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:23:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
553 |
2:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
505 |
2:18.59 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
481 |
2:20.90 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:23:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer UGP 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
218 |
3:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Karlsson |
2011 |
Härnösands Simsällskap |
|
130 |
3:37.76 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisen Bergman |
2010 |
Härnösands Simsällskap |
|
108 |
3:51.24 |
+47.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:23:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 17:30:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
379 |
2:17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
626 |
1:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
528 |
2:02.89 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
399 |
2:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
411 |
2:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
289 |
2:30.17 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
321 |
2:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
300 |
2:28.28 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
299 |
2:28.52 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Magnusson |
2008 |
Skellefteå Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
160 |
3:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:30:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 14:30:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isa Forsberg |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
416 |
34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
512 |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
427 |
33.99 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
416 |
34.27 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cajsa Waller |
2005 |
Skellefteå Simklubb |
|
342 |
36.59 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
341 |
36.63 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
336 |
36.80 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
312 |
37.71 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Hedberg |
2004 |
Skellefteå Simklubb |
|
259 |
40.13 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Larsson |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
|
317 |
37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
303 |
38.11 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Persson Paletun |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
293 |
38.50 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
258 |
40.19 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Eriksson |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
392 |
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
302 |
38.15 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
234 |
41.51 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asha Murad |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
361 |
35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
357 |
36.06 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
326 |
37.19 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Eliasson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
280 |
39.09 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
266 |
39.80 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Hahlin Brantholm |
2008 |
Dorotea IF |
|
261 |
40.05 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
245 |
40.90 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
239 |
41.24 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
227 |
41.92 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Persson Paletun |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
160 |
47.10 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
158 |
47.26 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
143 |
48.87 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Angela Åström |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
100 |
55.11 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
|
318 |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
287 |
38.80 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
204 |
43.42 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
177 |
45.55 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tricia Kärrlander |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
152 |
47.90 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Vestman |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
111 |
53.21 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer TYR SPRINT 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Li Hansson Wilhelmsson |
2010 |
Simklubben Ägir |
|
237 |
41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wira Andersson |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
227 |
41.94 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
216 |
42.63 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Brandström |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
187 |
44.75 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Karlsson |
2011 |
Härnösands Simsällskap |
|
140 |
49.29 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nova Svensson |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
137 |
49.54 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Chiara Nasta |
2010 |
Simklubben Ägir |
|
103 |
54.49 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisen Bergman |
2010 |
Härnösands Simsällskap |
|
95 |
56.07 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Embla Engström |
2014 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
41 |
1:14.23 |
+32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Thungström |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kendra Eriksson |
2012 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 14:43:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar TYR SPRINT 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
319 |
32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
314 |
32.67 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:49:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar TYR SPRINT 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
255 |
35.02 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Björn Risberg |
2004 |
Skellefteå Simklubb |
|
203 |
37.76 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
189 |
38.70 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:49:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar TYR SPRINT 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Sandström |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
|
318 |
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
262 |
34.71 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
115 |
45.57 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:49:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar TYR SPRINT 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
330 |
32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
225 |
36.52 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
216 |
37.02 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:49:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar TYR SPRINT 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
283 |
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josef Fahlén |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:49:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar TYR SPRINT 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Loke Karlsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
88 |
49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
70 |
53.74 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:49:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar TYR SPRINT 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Scott Wikström |
2011 |
Simklubben Ägir |
|
135 |
43.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nils Häggström |
2012 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:49:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 14:49:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roine Epäilys |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
402 |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
379 |
1:06.01 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
424 |
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
394 |
1:05.16 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
373 |
1:06.37 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
335 |
1:08.79 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
278 |
1:13.14 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Björn Risberg |
2004 |
Skellefteå Simklubb |
|
221 |
1:18.93 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Tjernström |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
329 |
1:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Fjärilsim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
213 |
1:19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 14:54:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 14:54:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
583 |
1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
502 |
1:18.46 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:10:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
581 |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
553 |
1:15.97 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Berglund |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
400 |
1:24.61 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tindra Hammarström |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:10:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
283 |
1:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:10:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
298 |
1:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stina Westerlund |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
292 |
1:33.93 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
241 |
1:40.11 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
198 |
1:46.87 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:10:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
481 |
1:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
441 |
1:21.88 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
435 |
1:22.26 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
Dorotea IF |
|
277 |
1:35.65 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
274 |
1:35.99 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
245 |
1:39.63 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Molly Hahlin Brantholm |
2008 |
Dorotea IF |
|
233 |
1:41.20 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
223 |
1:42.73 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
222 |
1:42.95 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
216 |
1:43.93 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Persson Paletun |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
198 |
1:46.89 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Angela Åström |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
142 |
1:59.34 |
+39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:10:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
289 |
1:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
|
275 |
1:35.80 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
Dorotea IF |
|
228 |
1:42.05 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
216 |
1:43.79 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tricia Kärrlander |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
201 |
1:46.31 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
189 |
1:48.65 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Sjödin |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
174 |
1:51.68 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
164 |
1:53.79 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovisa Vestman |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
124 |
2:04.89 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:10:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Bröstsim Damer UGP 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wira Andersson |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
287 |
1:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
206 |
1:45.58 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Thungström |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
180 |
1:50.29 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nova Svensson |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
155 |
1:56.02 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ally Sjödin |
2011 |
Härnösands Simsällskap |
|
143 |
1:59.15 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Brandström |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
137 |
2:00.69 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:10:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 15:10:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
363 |
2:48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
351 |
2:50.24 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
307 |
2:58.07 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:18:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
370 |
2:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:18:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
288 |
3:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:18:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
275 |
3:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
271 |
3:05.47 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:18:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
305 |
2:58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:18:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Bröstsim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
211 |
3:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
167 |
3:37.86 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:18:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 15:18:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Medley Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
571 |
5:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
502 |
5:25.62 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
361 |
6:03.60 |
+51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:32:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Medley Damer UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
442 |
5:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
436 |
5:41.30 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:32:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Medley Damer UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
338 |
6:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
333 |
6:13.30 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 15:32:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 15:32:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 1500m Frisim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
465 |
18:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 17:30:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 17:30:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 800m Frisim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
512 |
9:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 17:24:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 800m Frisim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
411 |
9:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 17:24:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 17:30:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
558 |
34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
492 |
36.16 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
434 |
37.71 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
383 |
39.30 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
548 |
34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
523 |
35.43 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
435 |
37.68 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tindra Hammarström |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
362 |
40.07 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moa Berglund |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
350 |
40.51 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Hedberg |
2004 |
Skellefteå Simklubb |
|
224 |
46.99 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
413 |
38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Larsson |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
|
293 |
42.96 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Persson Paletun |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
229 |
46.63 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Eriksson |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
384 |
39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
308 |
42.26 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stina Westerlund |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
292 |
43.01 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
252 |
45.18 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
219 |
47.31 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asha Murad |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
433 |
37.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
341 |
40.86 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
262 |
44.60 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
251 |
45.27 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
240 |
45.92 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
240 |
45.93 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Eliasson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
240 |
45.94 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Birkl |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
215 |
47.61 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
208 |
48.15 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
204 |
48.50 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
189 |
49.72 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Persson Paletun |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
186 |
49.96 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Angela Åström |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
151 |
53.61 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
143 |
54.50 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
311 |
42.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
299 |
42.71 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
|
264 |
44.49 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
262 |
44.60 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
Dorotea IF |
|
255 |
45.00 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
235 |
46.24 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tricia Kärrlander |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
186 |
49.98 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
183 |
50.28 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Sjödin |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
165 |
51.98 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
154 |
53.25 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovisa Vestman |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
121 |
57.59 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Bröstsim Damer TYR SPRINT 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wira Andersson |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
248 |
45.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
167 |
51.79 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Li Hansson Wilhelmsson |
2010 |
Simklubben Ägir |
|
160 |
52.51 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nova Svensson |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
145 |
54.34 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ally Sjödin |
2011 |
Härnösands Simsällskap |
|
143 |
54.57 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Brandström |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
134 |
55.69 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisen Bergman |
2010 |
Härnösands Simsällskap |
|
131 |
56.11 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilja Pettersson |
2011 |
Simklubben Ägir |
|
110 |
59.51 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Chiara Nasta |
2010 |
Simklubben Ägir |
|
93 |
1:02.91 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kendra Eriksson |
2012 |
Härnösands Simsällskap |
|
77 |
1:07.03 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Thungström |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:30:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 16:30:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar TYR SPRINT 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
444 |
33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
343 |
36.07 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:36:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar TYR SPRINT 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
478 |
32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
292 |
38.05 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Björn Risberg |
2004 |
Skellefteå Simklubb |
|
247 |
40.21 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
138 |
48.85 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:36:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar TYR SPRINT 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Sandström |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
|
405 |
34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
371 |
35.14 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
221 |
41.76 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:36:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar TYR SPRINT 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
398 |
34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
321 |
36.85 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
231 |
41.14 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:36:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar TYR SPRINT 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Magnusson |
2008 |
Skellefteå Simklubb |
|
182 |
44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josef Fahlén |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:36:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar TYR SPRINT 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
167 |
45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
127 |
50.13 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
92 |
55.84 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Loke Karlsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
69 |
1:01.36 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:36:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar TYR SPRINT 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nils Häggström |
2012 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:36:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 16:36:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Fjärilsim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cajsa Waller |
2005 |
Skellefteå Simklubb |
|
342 |
2:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Fjärilsim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
448 |
2:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Fjärilsim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
300 |
2:58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kate Karlsson |
2008 |
Dorotea IF |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:42:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 16:42:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Medley Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
444 |
2:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roine Epäilys |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
433 |
2:24.81 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:48:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Medley Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
377 |
2:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:48:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Medley Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Tjernström |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
327 |
2:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
242 |
2:55.78 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:48:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Medley Herrar UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
242 |
2:55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:48:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Medley Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
200 |
3:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:48:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 16:49:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer TYR SPRINT 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
383 |
33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:07:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer TYR SPRINT 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
611 |
28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
559 |
29.59 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
448 |
31.85 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
446 |
31.89 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
385 |
33.51 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tindra Hammarström |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
277 |
37.38 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Hedberg |
2004 |
Skellefteå Simklubb |
|
200 |
41.66 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:07:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer TYR SPRINT 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
414 |
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
408 |
32.86 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Larsson |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
|
346 |
34.70 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
345 |
34.76 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
326 |
35.39 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
284 |
37.08 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Persson Paletun |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
224 |
40.11 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:07:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer TYR SPRINT 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Eriksson |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
360 |
34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
330 |
35.27 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stina Westerlund |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
292 |
36.71 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:07:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer TYR SPRINT 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
333 |
35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
331 |
35.23 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
283 |
37.13 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
Dorotea IF |
|
267 |
37.84 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
262 |
38.10 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Eliasson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
260 |
38.18 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
228 |
39.85 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
185 |
42.74 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
182 |
42.96 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Molly Hahlin Brantholm |
2008 |
Dorotea IF |
|
143 |
46.53 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
118 |
49.65 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:07:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer TYR SPRINT 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
330 |
35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
|
304 |
36.24 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
282 |
37.16 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
251 |
38.60 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
Dorotea IF |
|
204 |
41.41 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
150 |
45.80 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
116 |
49.98 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:07:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer TYR SPRINT 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Li Hansson Wilhelmsson |
2010 |
Simklubben Ägir |
|
195 |
42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
184 |
42.80 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Karlsson |
2011 |
Härnösands Simsällskap |
|
79 |
56.81 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Brandström |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:07:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 09:08:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar TYR SPRINT 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
440 |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
427 |
28.87 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
427 |
28.88 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
409 |
29.30 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Roine Epäilys |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
401 |
29.48 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
323 |
31.69 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:10:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar TYR SPRINT 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
500 |
27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
418 |
29.08 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
415 |
29.14 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
410 |
29.26 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
384 |
29.91 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
338 |
31.20 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
327 |
31.57 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Björn Risberg |
2004 |
Skellefteå Simklubb |
|
303 |
32.36 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:10:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar TYR SPRINT 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
365 |
30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Sandström |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
|
329 |
31.49 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
322 |
31.70 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:10:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar TYR SPRINT 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
305 |
32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:10:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 09:10:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Damer UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
538 |
4:47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:29:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
558 |
4:44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
524 |
4:50.05 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
484 |
4:57.91 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cajsa Waller |
2005 |
Skellefteå Simklubb |
|
451 |
5:04.85 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:29:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
475 |
4:59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
333 |
5:37.45 |
+37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
332 |
5:37.65 |
+38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
252 |
6:10.17 |
+1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:29:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Eriksson |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
544 |
4:46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
448 |
5:05.54 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
319 |
5:42.23 |
+55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
261 |
6:05.94 |
+1:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
253 |
6:09.39 |
+1:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:29:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Frisim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
471 |
5:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:29:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 09:30:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
166 |
1:27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:35:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
321 |
1:10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
244 |
1:17.30 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
219 |
1:20.16 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:35:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
253 |
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josef Fahlén |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
41 |
2:19.68 |
+1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:35:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
168 |
1:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
101 |
1:43.62 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:35:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar UGP 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Scott Wikström |
2011 |
Simklubben Ägir |
|
139 |
1:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:35:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 09:35:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
575 |
2:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:43:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Eriksson |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
486 |
2:31.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nike Norlander |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
454 |
2:34.71 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:43:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
322 |
2:53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
274 |
3:03.00 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
264 |
3:05.27 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Molly Hahlin Brantholm |
2008 |
Dorotea IF |
|
228 |
3:14.68 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:43:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
184 |
3:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 09:43:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 09:44:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Lundgren |
2001 |
Simklubben Ägir |
|
485 |
57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
403 |
1:00.84 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
361 |
1:03.11 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:20:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
611 |
52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
444 |
58.89 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
441 |
59.03 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
407 |
1:00.63 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
389 |
1:01.55 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
322 |
1:05.53 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Björn Risberg |
2004 |
Skellefteå Simklubb |
|
308 |
1:06.50 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
184 |
1:18.96 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:20:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
417 |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Sandström |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
|
412 |
1:00.38 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
407 |
1:00.60 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
183 |
1:19.02 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:20:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
414 |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
389 |
1:01.54 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Tjernström |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
377 |
1:02.17 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
285 |
1:08.27 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:20:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
303 |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
285 |
1:08.25 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Magnusson |
2008 |
Skellefteå Simklubb |
|
267 |
1:09.74 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josef Fahlén |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
51 |
2:00.45 |
+53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:20:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
148 |
1:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loke Karlsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
115 |
1:32.39 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
98 |
1:37.36 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:20:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Frisim Herrar UGP 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Scott Wikström |
2011 |
Simklubben Ägir |
|
133 |
1:27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nils Häggström |
2012 |
Härnösands Simsällskap |
|
17 |
2:52.62 |
+1:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:20:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 10:21:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
625 |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
534 |
1:07.27 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
513 |
1:08.21 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
480 |
1:09.72 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
440 |
1:11.75 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
406 |
1:13.71 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
400 |
1:14.09 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
396 |
1:14.34 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
367 |
1:16.23 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cajsa Waller |
2005 |
Skellefteå Simklubb |
|
357 |
1:16.94 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:29:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
442 |
1:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
419 |
1:12.94 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Larsson |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
|
331 |
1:18.91 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
324 |
1:19.46 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
262 |
1:25.26 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isa Ekbladh |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:29:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
336 |
1:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
285 |
1:22.96 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
261 |
1:25.36 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Eliasson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:29:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
277 |
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
195 |
1:34.11 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:29:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 10:30:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
501 |
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
393 |
1:15.51 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
370 |
1:17.03 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
301 |
1:22.50 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:36:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
388 |
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:36:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
334 |
1:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:36:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
292 |
1:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
261 |
1:26.53 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
244 |
1:28.47 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:36:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
285 |
1:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Magnusson |
2008 |
Skellefteå Simklubb |
|
172 |
1:39.46 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:36:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
222 |
1:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
199 |
1:34.65 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
172 |
1:39.40 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
117 |
1:52.84 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:36:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 10:37:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
524 |
2:46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
477 |
2:52.21 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:57:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
582 |
2:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
536 |
2:45.61 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Berglund |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
386 |
3:04.77 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tindra Hammarström |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
296 |
3:21.73 |
+40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Hedberg |
2004 |
Skellefteå Simklubb |
|
242 |
3:35.77 |
+54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:57:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stina Westerlund |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
329 |
3:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:57:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
436 |
2:57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
401 |
3:02.48 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
315 |
3:17.62 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
302 |
3:20.54 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
246 |
3:34.55 |
+37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
233 |
3:38.50 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
Dorotea IF |
|
231 |
3:39.04 |
+41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
162 |
4:06.73 |
+1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:57:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
345 |
3:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
290 |
3:23.10 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
210 |
3:46.17 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tricia Kärrlander |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
206 |
3:47.67 |
+35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Sjödin |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
173 |
4:01.49 |
+49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Vestman |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
144 |
4:16.54 |
+1:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Pettersson |
2009 |
Dorotea IF |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:57:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 200m Bröstsim Damer UGP 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wira Andersson |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
291 |
3:23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 10:57:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 10:57:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 400m Medley Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roine Epäilys |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 11:02:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 11:02:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer TYR SPRINT 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
534 |
28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
504 |
28.81 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
499 |
28.90 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
435 |
30.25 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isa Forsberg |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
434 |
30.27 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:17:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer TYR SPRINT 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
604 |
27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
533 |
28.27 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
507 |
28.75 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
493 |
29.01 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
483 |
29.21 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
474 |
29.40 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
446 |
29.99 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
434 |
30.27 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
417 |
30.69 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Eriksson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
384 |
31.54 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cajsa Waller |
2005 |
Skellefteå Simklubb |
|
381 |
31.62 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tove Rehnstedt |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
370 |
31.93 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tindra Hammarström |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
367 |
32.00 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Boson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
334 |
33.04 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Hedberg |
2004 |
Skellefteå Simklubb |
|
333 |
33.05 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
286 |
34.77 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:17:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer TYR SPRINT 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
485 |
29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isa Ekbladh |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
443 |
30.07 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
423 |
30.54 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
383 |
31.56 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
382 |
31.60 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Larsson |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
|
365 |
32.06 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
322 |
33.42 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
297 |
34.34 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Persson Paletun |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
276 |
35.19 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:17:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer TYR SPRINT 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Eriksson |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
438 |
30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
355 |
32.37 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stina Westerlund |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
346 |
32.65 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
301 |
34.20 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
289 |
34.66 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
281 |
34.98 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:17:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer TYR SPRINT 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
509 |
28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Eliasson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
429 |
30.40 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
403 |
31.04 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
387 |
31.46 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
374 |
31.82 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
303 |
34.11 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
289 |
34.65 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
272 |
35.37 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
268 |
35.55 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Molly Hahlin Brantholm |
2008 |
Dorotea IF |
|
244 |
36.69 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
Dorotea IF |
|
241 |
36.80 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Persson Paletun |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
218 |
38.05 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
209 |
38.61 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
204 |
38.90 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
165 |
41.75 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Angela Åström |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
96 |
50.06 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Birkl |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:17:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer TYR SPRINT 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
376 |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
335 |
32.99 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
285 |
34.82 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
Dorotea IF |
|
261 |
35.85 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Sjödin |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
222 |
37.84 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tricia Kärrlander |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
215 |
38.23 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
190 |
39.84 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
168 |
41.55 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovisa Vestman |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
120 |
46.48 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:17:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Damer TYR SPRINT 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wira Andersson |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
327 |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
230 |
37.38 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Li Hansson Wilhelmsson |
2010 |
Simklubben Ägir |
|
229 |
37.45 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Eliasson |
2011 |
Simklubben Ägir |
|
205 |
38.85 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Brandström |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
179 |
40.64 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nova Svensson |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
162 |
42.06 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Thungström |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
151 |
43.02 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisen Bergman |
2010 |
Härnösands Simsällskap |
|
140 |
44.07 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Karlsson |
2011 |
Härnösands Simsällskap |
|
135 |
44.68 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Chiara Nasta |
2010 |
Simklubben Ägir |
|
130 |
45.18 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ally Sjödin |
2011 |
Härnösands Simsällskap |
|
113 |
47.32 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vilja Pettersson |
2011 |
Simklubben Ägir |
|
94 |
50.29 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kendra Eriksson |
2012 |
Härnösands Simsällskap |
|
49 |
1:02.46 |
+29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Olofsson |
2011 |
Simklubben Ägir |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Embla Engström |
2014 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:17:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 14:17:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar TYR SPRINT 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
537 |
24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Lundgren |
2001 |
Simklubben Ägir |
|
446 |
26.37 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
405 |
27.24 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
359 |
28.35 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
356 |
28.44 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
337 |
28.95 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:25:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar TYR SPRINT 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
554 |
24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
427 |
26.77 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
409 |
27.15 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
408 |
27.17 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
382 |
27.78 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reijk Rombouts |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
375 |
27.95 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Björn Risberg |
2004 |
Skellefteå Simklubb |
|
317 |
29.55 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
304 |
29.96 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
206 |
34.09 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:25:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar TYR SPRINT 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
407 |
27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
388 |
27.64 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Sandström |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
|
369 |
28.10 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
171 |
36.26 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:25:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar TYR SPRINT 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lias Sandström |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
397 |
27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
374 |
27.98 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
301 |
30.08 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
291 |
30.39 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:25:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar TYR SPRINT 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
305 |
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Magnusson |
2008 |
Skellefteå Simklubb |
|
256 |
31.75 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josef Fahlén |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
73 |
48.10 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:25:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar TYR SPRINT 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Lundgren |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
126 |
40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
120 |
40.86 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Loke Karlsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
116 |
41.26 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
102 |
43.11 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:25:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Herrar TYR SPRINT 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Scott Wikström |
2011 |
Simklubben Ägir |
|
138 |
38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nils Häggström |
2012 |
Härnösands Simsällskap |
|
17 |
1:18.10 |
+39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:25:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 14:26:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 1500m Frisim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Hedberg |
2004 |
Skellefteå Simklubb |
|
319 |
22:22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 1500m Frisim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
322 |
22:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 14:47:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 14:47:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 800m Frisim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
460 |
10:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 15:00:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 800m Frisim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Eriksson |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
523 |
9:54.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
446 |
10:26.94 |
+32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
317 |
11:42.54 |
+1:47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 15:00:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 15:00:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Fjärilsim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
350 |
2:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
335 |
2:35.71 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Wassberg |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
323 |
2:37.70 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 15:04:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Fjärilsim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
419 |
2:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
397 |
2:27.21 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
240 |
2:53.97 |
+29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 15:04:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 15:04:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
562 |
2:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
544 |
2:29.19 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
535 |
2:30.02 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
385 |
2:47.37 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 15:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Damer UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
452 |
2:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
379 |
2:48.25 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
294 |
3:03.26 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Persson Paletun |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
279 |
3:06.35 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 15:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Damer UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
308 |
3:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
265 |
3:09.62 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 15:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Damer UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
452 |
2:38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
353 |
2:52.39 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
320 |
2:58.15 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Eliasson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
264 |
3:09.95 |
+31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
250 |
3:13.38 |
+34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
229 |
3:19.18 |
+40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
Dorotea IF |
|
216 |
3:22.90 |
+44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
181 |
3:35.16 |
+56.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 15:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Damer UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
278 |
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
Dorotea IF |
|
226 |
3:19.85 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 15:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Medley Damer UGP 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
240 |
3:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 15:43:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 15:43:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Frisim Herrar UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
|
472 |
4:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
396 |
4:48.96 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:00:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Frisim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Östlund |
2004 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
472 |
4:32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:00:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Frisim Herrar UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Sandström |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
|
455 |
4:35.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
368 |
4:56.04 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
331 |
5:06.59 |
+30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:00:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Frisim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Tjernström |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
360 |
4:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
347 |
5:01.83 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
277 |
5:25.37 |
+27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:00:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Frisim Herrar UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
313 |
5:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Ekbladh |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
307 |
5:14.50 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
307 |
5:14.55 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:00:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Frisim Herrar UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petter Lidén |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
249 |
5:37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
248 |
5:37.55 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:00:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 16:00:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
429 |
1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:10:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Wesslau |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
325 |
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Boson |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
212 |
1:32.00 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:10:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Larsson |
2006 |
Skellefteå Simklubb |
|
327 |
1:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:10:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Norlander |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
472 |
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
299 |
1:22.01 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
227 |
1:29.86 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:10:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
339 |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
276 |
1:24.23 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Eliasson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
258 |
1:26.21 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
254 |
1:26.63 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Hahlin Brantholm |
2008 |
Dorotea IF |
|
231 |
1:29.45 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
205 |
1:33.03 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:10:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
|
297 |
1:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
205 |
1:32.99 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
166 |
1:39.77 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tricia Kärrlander |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
136 |
1:46.58 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:10:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Damer UGP 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
207 |
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Karlsson |
2011 |
Härnösands Simsällskap |
|
144 |
1:44.66 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:10:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 16:10:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Herrar UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
333 |
2:32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Einarsson |
2004 |
Härnösands Simsällskap |
|
181 |
3:06.45 |
+34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:14:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Ryggsim Herrar UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Viklander |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
|
209 |
2:57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:14:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 16:14:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Persson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
551 |
1:01.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
502 |
1:03.19 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
Söderhamns Simsällskap |
|
475 |
1:04.37 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Zachrisson |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
427 |
1:06.73 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:37:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
589 |
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
533 |
1:01.96 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
531 |
1:02.05 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
517 |
1:02.60 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
498 |
1:03.39 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Jonasson |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
485 |
1:03.95 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
465 |
1:04.82 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
403 |
1:08.03 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cajsa Waller |
2005 |
Skellefteå Simklubb |
|
402 |
1:08.05 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Irene Nasta |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
396 |
1:08.40 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tindra Hammarström |
2005 |
Härnösands Simsällskap |
|
311 |
1:14.13 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:37:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isa Ekbladh |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
407 |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Öberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
398 |
1:08.30 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Sjöberg |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
383 |
1:09.18 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
370 |
1:09.95 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
356 |
1:10.88 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nike Wassberg |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
298 |
1:15.18 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
276 |
1:17.11 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:37:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nike Norlander |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
420 |
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Burman |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
380 |
1:09.36 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stina Westerlund |
2007 |
Skellefteå Simklubb |
|
338 |
1:12.12 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
324 |
1:13.14 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
287 |
1:16.18 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
277 |
1:17.07 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
262 |
1:18.51 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:37:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
488 |
1:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
467 |
1:04.76 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
438 |
1:06.13 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
411 |
1:07.54 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
376 |
1:09.62 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
374 |
1:09.71 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Forsberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
371 |
1:09.88 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Eliasson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
334 |
1:12.42 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Towa Carlberg |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
274 |
1:17.30 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
263 |
1:18.36 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Jonsson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
219 |
1:23.25 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kate Karlsson |
2008 |
Dorotea IF |
|
203 |
1:25.37 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Molly Hahlin Brantholm |
2008 |
Dorotea IF |
|
203 |
1:25.42 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Persson Paletun |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
192 |
1:26.97 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
189 |
1:27.42 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
170 |
1:30.70 |
+26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alice Ernerfeldt |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
166 |
1:31.25 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Angela Åström |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
|
91 |
1:51.71 |
+47.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:37:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
352 |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Laxbäck |
2009 |
Simklubben Ägir |
|
307 |
1:14.44 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
291 |
1:15.76 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Eklund |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
255 |
1:19.14 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
255 |
1:19.20 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Pettersson |
2009 |
Dorotea IF |
|
211 |
1:24.32 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Sjödin |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
204 |
1:25.28 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tricia Kärrlander |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
195 |
1:26.58 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
180 |
1:28.89 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
160 |
1:32.45 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
155 |
1:33.39 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lovisa Vestman |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
101 |
1:47.86 |
+36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:37:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer UGP 11 år och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wira Andersson |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
301 |
1:14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
214 |
1:24.00 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Brandström |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
152 |
1:34.09 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nova Svensson |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
136 |
1:37.68 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Thungström |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
122 |
1:41.27 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Karlsson |
2011 |
Härnösands Simsällskap |
|
119 |
1:42.07 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisen Bergman |
2010 |
Härnösands Simsällskap |
|
116 |
1:42.98 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ally Sjödin |
2011 |
Härnösands Simsällskap |
|
83 |
1:54.98 |
+40.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kendra Eriksson |
2012 |
Härnösands Simsällskap |
|
45 |
2:20.79 |
+1:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:37:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 16:37:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 4x50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SK Ägir Herrar |
19 |
|
|
|
551 |
|
|
1:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Svärd |
2005 |
AC8305 |
|
24.09 |
|
|
|
|
24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Edvin Johansson |
2005 |
AG1905 |
-.-- |
25.64 |
|
|
|
|
49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jonsson |
2002 |
AG6502 |
-.-- |
24.76 |
|
|
|
|
1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
AF3105 |
-.-- |
25.27 |
|
|
|
|
1:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hudiksvall Herrar |
18 |
|
|
|
390 |
|
|
1:51.95 |
+12.19 |
|
|
|
|
Gustav Hedin |
2005 |
AA0115 |
|
29.24 |
|
|
|
|
29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Sölveskog |
2003 |
AX6103 |
-.-- |
28.47 |
|
|
|
|
57.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Sandström |
2003 |
AP4703 |
-.-- |
27.04 |
|
|
|
|
1:24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
AD1306 |
-.-- |
27.20 |
|
|
|
|
1:51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 16:55:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 16:55:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 4x100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Njurunda Damer |
18 |
|
|
|
581 |
|
|
4:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Jonasson |
2004 |
AR0604 |
|
28.69 |
59.74 |
|
|
|
59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Saga Persson |
2003 |
AI1203 |
-.-- |
27.97 |
59.49 |
|
|
|
1:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Sundholm |
2005 |
AG2205 |
-.-- |
31.06 |
1:06.47 |
|
|
|
3:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Strömbom |
2004 |
AM3804 |
-.-- |
29.36 |
1:01.67 |
|
|
|
4:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Njurunda Damer 2 |
17 |
|
|
|
578 |
|
|
4:07.84 |
+0.47 |
|
|
|
|
Clara Bergh |
2004 |
AD0404 |
|
29.54 |
1:01.26 |
|
|
|
1:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Florén |
2004 |
AB1404 |
-.-- |
28.86 |
1:01.17 |
|
|
|
2:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Modin |
2008 |
AG5408 |
-.-- |
28.86 |
1:02.67 |
|
|
|
3:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
AR7604 |
-.-- |
29.63 |
1:02.74 |
|
|
|
4:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SK Ägir Damer 2 |
18 |
|
|
|
446 |
|
|
4:30.12 |
+22.75 |
|
|
|
|
Meja Boson |
2006 |
AR7206 |
|
31.88 |
1:08.57 |
|
|
|
1:08.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Arwen Wikström |
2006 |
AT0606 |
-.-- |
32.66 |
1:09.43 |
|
|
|
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Irene Nasta |
2004 |
BP6404 |
-.-- |
31.69 |
1:07.11 |
|
|
|
3:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Zachrisson |
2003 |
AS6803 |
-.-- |
30.56 |
1:05.01 |
|
|
|
4:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SK Ägir Damer |
18 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Boije |
2003 |
BC2803 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Hann |
2004 |
AN6804 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
AF2805 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juni D. Linder |
2008 |
AZ6808 |
-.-- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-16 17:03:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-16 17:03:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 4x50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SK Ägir Herrar |
19 |
|
|
|
552 |
|
|
1:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Svärd |
2005 |
AC8305 |
|
23.95 |
|
|
|
|
23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Edvin Johansson |
2005 |
AG1905 |
-.-- |
25.56 |
|
|
|
|
49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jonsson |
2002 |
AG6502 |
-.-- |
24.90 |
|
|
|
|
1:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
AF3105 |
-.-- |
25.27 |
|
|
|
|
1:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hudiksvall Herrar |
18 |
|
|
|
407 |
|
|
1:50.37 |
+10.69 |
|
|
|
|
Gustav Hedin |
2005 |
AA0115 |
|
28.61 |
|
|
|
|
28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Sölveskog |
2003 |
AX6103 |
-.-- |
28.23 |
|
|
|
|
56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Sandström |
2003 |
AP4703 |
-.-- |
26.71 |
|
|
|
|
1:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
AD1306 |
-.-- |
26.82 |
|
|
|
|
1:50.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Härnösand |
17 |
|
|
|
319 |
|
|
1:59.69 |
+20.01 |
|
|
|
|
Mattis Andersson |
2007 |
AS4107 |
|
29.36 |
|
|
|
|
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Einarsson |
2004 |
BW1704 |
-.-- |
33.28 |
|
|
|
|
1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Viklander |
2007 |
AT2707 |
-.-- |
30.00 |
|
|
|
|
1:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Reijk Rombouts |
2004 |
AY2704 |
-.-- |
27.05 |
|
|
|
|
1:59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 11:07:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 11:08:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 4x50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Njurunda Damer |
18 |
|
|
|
545 |
|
|
1:53.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Jonasson |
2004 |
AR0604 |
|
27.75 |
|
|
|
|
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Saga Persson |
2003 |
AI1203 |
-.-- |
27.19 |
|
|
|
|
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Sundholm |
2005 |
AG2205 |
-.-- |
29.70 |
|
|
|
|
1:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Strömbom |
2004 |
AM3804 |
-.-- |
28.55 |
|
|
|
|
1:53.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Njurunda Damer 2 |
17 |
|
|
|
540 |
|
|
1:53.57 |
+0.38 |
|
|
|
|
Frida Florén |
2004 |
AB1404 |
|
28.43 |
|
|
|
|
28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Bergh |
2004 |
AD0404 |
-.-- |
28.23 |
|
|
|
|
56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Modin |
2008 |
AG5408 |
-.-- |
28.01 |
|
|
|
|
1:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
AR7604 |
-.-- |
28.90 |
|
|
|
|
1:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SK Ägir Damer |
18 |
|
|
|
530 |
|
|
1:54.29 |
+1.10 |
|
|
|
|
Agnes Jakobsson |
2005 |
AF2805 |
|
28.77 |
|
|
|
|
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Hann |
2004 |
AN6804 |
-.-- |
28.47 |
|
|
|
|
57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juni D. Linder |
2008 |
AZ6808 |
-.-- |
28.84 |
|
|
|
|
1:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Boije |
2003 |
BC2803 |
-.-- |
28.21 |
|
|
|
|
1:54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SK Ägir Damer 2 |
18 |
|
|
|
445 |
|
|
2:01.13 |
+7.94 |
|
|
|
|
Meja Boson |
2006 |
AR7206 |
|
30.69 |
|
|
|
|
30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irene Nasta |
2004 |
BP6404 |
-.-- |
29.96 |
|
|
|
|
1:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Zachrisson |
2003 |
AS6803 |
-.-- |
29.79 |
|
|
|
|
1:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Forsberg |
2008 |
BD1208 |
-.-- |
30.69 |
|
|
|
|
2:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ägir Damer 3 |
15 |
|
|
|
389 |
|
|
2:06.67 |
+13.48 |
|
|
|
|
Emilia Eliasson |
2008 |
BJ7208 |
|
30.83 |
|
|
|
|
30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
AT9606 |
-.-- |
33.28 |
|
|
|
|
1:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Laxbäck |
2009 |
AN4009 |
-.-- |
31.53 |
|
|
|
|
1:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Lorentzen |
2007 |
BH5407 |
-.-- |
31.03 |
|
|
|
|
2:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ägir Damer 4 |
15 |
|
|
|
335 |
|
|
2:13.17 |
+19.98 |
|
|
|
|
Emma Persson Paletun |
2006 |
BU2606 |
|
34.52 |
|
|
|
|
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Towa Carlberg |
2008 |
AG9808 |
-.-- |
34.25 |
|
|
|
|
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Wallskog |
2008 |
AB6808 |
-.-- |
31.52 |
|
|
|
|
1:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nike Wassberg |
2006 |
AR4406 |
-.-- |
32.88 |
|
|
|
|
2:13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 11:11:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 11:11:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 4x50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SK Ägir Herrar |
19 |
|
|
|
551 |
|
|
1:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Svärd |
2005 |
AC8305 |
|
24.16 |
|
|
|
|
24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Edvin Johansson |
2005 |
AG1905 |
-.-- |
25.63 |
|
|
|
|
49.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jonsson |
2002 |
AG6502 |
-.-- |
24.65 |
|
|
|
|
1:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
AF3105 |
-.-- |
25.31 |
|
|
|
|
1:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 16:52:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 16:52:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 100m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Sofia Boije |
2003 |
Simklubben Ägir |
|
500 |
28.88 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Hann |
2004 |
Simklubben Ägir |
|
597 |
1:07.10 |
100m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
463 |
31.50 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 23:00:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Brunflobadet |
Arrangör: |
SK Ägir |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
|
596 |
23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-10-17 23:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-17 23:05:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|