Results for Christmas Race 2021
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Avedøre Idrætscenter |
Arrangør |
HVSK |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. dec 2021 to 4. dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Butterfly Damer 1-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
86 |
55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
85 |
55.29 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Trenter |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
78 |
57.01 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gry Mattrup Lund-Hansen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
37 |
1:12.99 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2021 13:00:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
272 |
37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Maria Cordsen |
2010 |
Farum Svømmeklub |
|
255 |
38.42 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
127 |
48.45 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
106 |
51.41 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
100 |
52.52 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Melholt Gentin |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
57 |
1:03.05 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Melholt Gentin |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
50 |
1:06.02 |
+28.42 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
42 |
1:09.82 |
+32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2021 13:00:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
252 |
38.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
219 |
40.44 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
218 |
40.48 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
|
212 |
40.83 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
196 |
41.90 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melani Jesse |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
169 |
44.07 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
115 |
50.12 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
111 |
50.72 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fillippa Hvelplund |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2021 13:00:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
490 |
30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
488 |
30.96 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
478 |
31.17 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Møller-Ern |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
472 |
31.30 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
426 |
32.39 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
419 |
32.57 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
|
418 |
32.60 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
406 |
32.90 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
381 |
33.61 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
365 |
34.11 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Yasmin Thomsen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
340 |
34.92 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
321 |
35.57 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
292 |
36.72 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malisha Poynton |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
238 |
39.29 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Augusta Anemone Friis |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
235 |
39.48 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Line L. Antvorskov |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2021 13:00:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Butterfly Damer 18-101 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
520 |
30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
408 |
32.87 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-12-2021 13:00:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-12-2021 13:00.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|