Resultater for Barracuda Race
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Barracuda Race | Utskriftsdatum | 04 december 2010 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | SK S02 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 december 2010 |
Gren 22, 200m Bröstsim Damer D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Thormalm | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 3:00.35 | ||||||
2 | Silje Poll Mikkelborg | 1998 | SSK Skjetten Svømming | 3:02.19 | ||||||
3 | Natalie Kosiander | 1998 | SSK Skjetten Svømming | 3:03.06 | ||||||
4 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 3:05.16 | 3:05.16 | |||||
5 | Amanda Platenik | 1998 | Simklubben 1970 | 3:05.70 | 3:05.70 | |||||
6 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:13.63 | 3:13.63 | |||||
7 | Emma Sofie Augustsson | 1999 | SSK Skjetten Svømming | 3:17.89 | 3:17.89 | |||||
8 | Elin Steindl | 1998 | Hvetlanda Simsällskap | 3:18.16 | 3:18.16 | |||||
9 | Tine Herdal | 1998 | SSK Skjetten Svømming | 46.77 | 1:39.51 | 2:34.43 | 3:30.94 | |||
10 | June Urdahl Kvalheim | 1999 | Oslo Idrettslag | 49.45 | 1:43.99 | 2:38.85 | 3:31.84 | |||
11 | Moira Reinholdt Belsvik | 1999 | Oslo Idrettslag | 49.46 | 1:45.02 | 2:39.88 | 3:33.55 | |||
12 | Sara Ehrnberg | 1999 | Göteborg Sim | 50.08 | 1:46.66 | 2:43.25 | 3:37.88 | |||
13 | Linnéa Guldbrand | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 49.80 | 1:46.86 | 2:45.83 | 3:38.22 | |||
14 | Erle Gjestad | 1999 | Oslo Idrettslag | 50.57 | 1:47.78 | 2:45.96 | 3:41.99 | |||
15 | Olivia Holm | 2000 | Simklubben Götene | 51.55 | 1:49.53 | 2:47.31 | 3:43.54 | |||
16 | Jasmin Hansson | 1998 | Karlshamns Simklubb | 49.99 | 1:48.55 | 2:48.16 | 3:46.76 | |||
17 | Anna Shafie | 1999 | Simklubben S 02 | 50.30 | 1:48.40 | 2:49.25 | 3:48.92 | |||
18 | Vendela Borg | 1998 | Simklubben Götene | 53.33 | 1:54.19 | 2:55.61 | 3:54.80 | |||
19 | Elin Andersson | 1999 | Simklubben Götene | 55.82 | 1:57.03 | 2:58.57 | 3:59.01 | |||
20 | Iben Celina Ims Aasberg | 2000 | Oslo Idrettslag | 57.15 | 1:58.33 | 3:01.08 | 4:01.00 | |||
21 | Malin Kaldrup | 2000 | Simklubben S 02 | 57.49 | 2:03.58 | 3:10.24 | 4:17.55 | |||
22 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 1:00.46 | 2:06.36 | 3:13.42 | 4:19.41 | |||
- | Karin Berg | 1998 | SSK Skjetten Svømming | DSQ | ||||||
- | Rebekka Lund Danielsen | 1999 | Oslo Idrettslag | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 04 december 2010 |
Licensierad till: Simklubben S 02 | Utskriftstid | 15:58 |