Results for Medleyrace 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Stævneafsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Pilehaveskolens Svømmehal |
Arrangør |
Vallensbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
23. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
312 |
1:31.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
294 |
1:33.71 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.65 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
|
210 |
1:44.91 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.94 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
200 |
1:46.58 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.73 |
(-21.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
|
189 |
1:48.54 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.29 |
(+13.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
185 |
1:49.38 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.64 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 12:29:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
268 |
1:36.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.73 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
267 |
1:36.83 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.49 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
264 |
1:37.15 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
|
255 |
1:38.22 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.97 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
207 |
1:45.33 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.30 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
205 |
1:45.72 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.33 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
204 |
1:45.90 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.36 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
196 |
1:47.22 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
196 |
1:47.28 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.85 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
171 |
1:52.23 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
|
132 |
2:02.35 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.73 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 12:29:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
198 |
1:46.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.91 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
183 |
1:49.68 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.19 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
183 |
1:49.78 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.49 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
177 |
1:51.00 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Nymark Føge |
2011 |
Herlev Svømning |
|
122 |
2:05.71 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.47 |
(+6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
111 |
2:09.75 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.20 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
109 |
2:10.28 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+20.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 12:29:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer 2-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
148 |
1:57.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.39 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
146 |
1:58.28 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.10 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilje Kodal |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
121 |
2:05.88 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.29 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luce Astrid Gade |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
113 |
2:08.64 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.98 |
(-12.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rose Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
93 |
2:17.16 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.93 |
(-20.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
92 |
2:18.02 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.81 |
(+7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elly Elisabeth Toth Larsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
89 |
2:19.22 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.16 |
(-13.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Diemer-Færgemann |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
82 |
2:23.27 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.89 |
(-10.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Plant |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
69 |
2:32.02 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.96 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anette Klos |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
64 |
2:35.81 |
+37.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.20 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Birte Alvilda Haunstrup Larsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
43 |
2:57.49 |
+59.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(+57.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gaia Holm |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
35 |
3:09.11 |
+1:11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.24 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 23-01-2022 12:29:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-01-2022 12:50.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|