Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskaber Nord 2011 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2011 |
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 30.43 | 1:03.10 | |||||
2 | Rebekka R. Andersen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.76 | 1:07.57 | |||||
3 | Celine Drivsholm | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.47 | 1:08.67 | |||||
3 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.68 | 1:08.67 | |||||
5 | Nikoline Leth Jepsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.59 | 1:08.76 | |||||
6 | Linette Hansen | 1995 | Brønderslev SK08 | 33.87 | 1:09.31 | |||||
7 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.94 | 1:09.68 | |||||
8 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 33.40 | 1:09.94 | |||||
9 | Nanna H Andersen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 33.95 | 1:10.97 | |||||
10 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 33.77 | 1:12.39 | |||||
11 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 35.78 | 1:14.52 | |||||
12 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 35.60 | 1:14.63 | |||||
13 | Katrine Siggaard | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 36.86 | 1:15.45 | |||||
14 | Camilla Christensen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 39.20 | 1:21.62 | |||||
15 | Amalie Lind | 1996 | Aabybro Idrætsforening | 42.21 | 1:29.04 | |||||
- | Anastasia Mortensen | 1996 | Svømmeklubben Nord | DNF | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 33.64 | 1:08.41 | |||||
2 | Anne Jakobsen | 1997 | Idrætsforening Jarl, Arden | 34.68 | 1:11.61 | |||||
3 | Ida Mikkelsen | 1998 | Skagen Svømmeklub | 36.17 | 1:12.71 | |||||
4 | Jannie Burmeister | 1998 | Skagen Svømmeklub | 35.18 | 1:13.37 | |||||
5 | Emma Marie Amdisen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 35.66 | 1:13.70 | |||||
6 | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.99 | 1:14.86 | |||||
7 | Hannah Ibsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 36.26 | 1:16.80 | |||||
8 | Louise Heiberg | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 37.76 | 1:20.25 | |||||
9 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.48 | 1:20.40 | |||||
10 | Line Meldgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 40.03 | 1:22.46 | |||||
11 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 39.25 | 1:22.71 | |||||
12 | Mette Christensen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 38.99 | 1:22.86 | |||||
13 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 41.86 | 1:26.16 | |||||
14 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 44.09 | 1:30.37 | |||||
15 | Line Hesselvang | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.94 | 1:32.77 | |||||
16 | Trine Bak | 1998 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.15 | 1:34.48 | |||||
17 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 43.82 | 1:36.95 | |||||
- | Maja Jensen | 1997 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mette H Larsen | 1997 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | 32.86 | 1:08.47 | |||||
2 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 36.68 | 1:16.26 | |||||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 37.24 | 1:17.11 | |||||
4 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 37.64 | 1:19.32 | |||||
5 | Lisa Schøn | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 37.24 | 1:19.46 | |||||
6 | Line Thomsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 38.08 | 1:20.70 | |||||
7 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 38.84 | 1:20.95 | |||||
8 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.30 | 1:21.85 | |||||
9 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 39.31 | 1:23.58 | |||||
10 | Freja Bermann | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 39.37 | 1:24.88 | |||||
11 | Ida Riber | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 40.90 | 1:24.99 | |||||
12 | Frederikke Poulsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 40.07 | 1:25.28 | |||||
13 | Hannah Jensen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.99 | 1:25.75 | |||||
14 | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.16 | 1:25.89 | |||||
15 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.92 | 1:26.45 | |||||
16 | Nanna Lousdal Nielsen | 1999 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.97 | 1:27.52 | |||||
17 | Camilla Strandqvist | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 42.56 | 1:28.52 | |||||
18 | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 42.59 | 1:30.82 | |||||
19 | Stine Jensen | 1999 | Brønderslev SK08 | 42.26 | 1:31.16 | |||||
20 | Maria Ottesen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 43.37 | 1:31.34 | |||||
21 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.87 | 1:31.58 | |||||
22 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.59 | 1:31.61 | |||||
23 | Anne-Kathrine Sørensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 42.70 | 1:32.16 | |||||
24 | Julie Christensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 44.23 | 1:32.47 | |||||
25 | Anna Mathiesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 42.63 | 1:32.71 | |||||
26 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 47.94 | 1:35.11 | |||||
27 | Caroline Zimmer | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.84 | 1:35.46 | |||||
28 | Emma Naja Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 45.55 | 1:36.20 | |||||
29 | Katrine S. Jørgensen | 1999 | Skagen Svømmeklub | 43.78 | 1:37.65 | |||||
30 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 44.32 | 1:37.86 | |||||
31 | Astrid Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 45.88 | 1:37.89 | |||||
32 | Sarah Dyrhave Lindberg | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 45.43 | 1:38.54 | |||||
33 | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 45.87 | 1:40.00 | |||||
34 | Cecilie N. Eftervand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 47.45 | 1:40.43 | |||||
35 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 45.08 | 1:41.16 | |||||
36 | Ida Vibjerg Hansen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 48.81 | 1:42.37 | |||||
37 | Gitta Nielsen | 1999 | Idrætsforening Jarl, Arden | 47.90 | 1:44.07 | |||||
38 | Lena Præstholm | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 49.97 | 1:50.53 | |||||
39 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 51.67 | 1:52.81 | |||||
40 | Natasja Aaen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 54.72 | 1:55.22 | |||||
- | Rikke Hesselvang | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frederikke G. Christensen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | gå på bund v 75 m | |||||
- | Heidi Nguyen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Beth Mcneese | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 38.01 | 1:20.88 | |||||
2 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 44.40 | 1:32.64 | |||||
3 | Maria Boye Kristiansen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 44.56 | 1:33.74 | |||||
4 | Lisa Rijkhoff | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 44.39 | 1:36.36 | |||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 47.03 | 1:37.92 | |||||
6 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 43.13 | 1:38.51 | |||||
7 | Ida S Olesen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 53.55 | 1:49.86 | |||||
8 | Mitzi D. Jensen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 50.50 | 1:52.48 | |||||
9 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 54.88 | 2:08.81 | |||||
10 | Selina Gammelgaard Carlse | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:02.34 | 2:11.19 | |||||
- | Sofie S. Madsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 06 februar 2011 |
Licens til Holstebro Svømme Club | Udskriftstidspunkt | 12:44 |