Resultat för TYR Sprint
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYRSPRINT | Utskriftsdatum | 15 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Skellefteå | Utskriftstid | 14:57 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 januari 2011 |
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | André Alp Persson | 2001 | Umeå Simsällskap | 59.23 | ||||||
2 | Timothy Lindberg | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 59.59 | ||||||
3 | Marios Johansson | 2001 | Piteå Sim | 1:00.54 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Marcus Degerman | 2000 | Bureå Simsällskap | 40.47 | ||||||
2 | Isak Wikström | 1999 | Umeå Simsällskap | 43.47 | ||||||
3 | Mattias Jonsson | 1999 | Piteå Sim | 53.00 | ||||||
4 | Arvid Vikström | 1999 | Bureå Simsällskap | 53.27 | ||||||
5 | Tristan Båvik | 1999 | Burträsk Simpolare | 56.00 | ||||||
6 | Filip Orre Sandström | 1999 | Umeå Simsällskap | 59.76 | ||||||
7 | Jakob Sköld | 2000 | Nordmalings Simsällskap | 1:02.24 | ||||||
8 | Jesper Jonsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 1:17.18 | ||||||
- | Felix Nyström | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | John Wallin | 1999 | Bureå Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Sund | 1997 | Umeå Simsällskap | 36.04 | ||||||
2 | Filip Svedberg | 1997 | Burträsk Simpolare | 41.68 | ||||||
3 | Leo Sandström | 1997 | Umeå Simsällskap | 43.07 | ||||||
4 | Simon Olsson | 1997 | Nordmalings Simsällskap | 44.18 | ||||||
5 | Johan Bonnerdahl | 1997 | Umeå Simsällskap | 44.38 | ||||||
6 | Konstantinos Johansson | 1998 | Piteå Sim | 47.14 | ||||||
7 | Isac Viklund | 1998 | Burträsk Simpolare | 49.86 | ||||||
8 | William Säfström | 1998 | Nordmalings Simsällskap | 51.66 | ||||||
9 | Amadeus Lindberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 53.61 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 30.07 | ||||||
2 | Benjamin Lindberg | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.94 | ||||||
3 | Oskar Mikaelsson | 1995 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.36 | ||||||
4 | Herman Lindström | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.09 | ||||||
5 | Anton Lindgren | 1996 | Burträsk Simpolare | 41.18 | ||||||
6 | Elias Bystedt | 1995 | Bureå Simsällskap | 41.79 | ||||||
7 | Andreas Lindmark | 1995 | Burträsk Simpolare | 42.57 | ||||||
8 | Kristoffer Lindström | 1996 | Burträsk Simpolare | 50.68 | ||||||
Gren 4, 50m Bröstsim, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Charlie Bostedt | 1986 | Umeå Simsällskap | 32.13 | ||||||
2 | Eric Smedlund | 1994 | Umeå Simsällskap | 32.72 | ||||||
3 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.57 | ||||||
4 | Anton Mikaelsson | 1993 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.59 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 15 januari 2011 |
Licensierad till: Skellefte Simsällskap 34 | Utskriftstid | 14:57 |