Results for Ullbergstrofén 2011
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2011 finaler 25 |
|
Utskriftsdatum |
30 april 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
18:24 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2011-04-29 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 år och äldre |
Sponsor: Anne Jonsson Fastighetsm. |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
Land |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albert Barrabino |
1985 |
Göteborg Sim |
|
28.94 |
1:01.43 |
1:34.55 |
|
2:08.40 |
|
2 |
Jacob Larsson |
1992 |
Simklubben Elfsborg |
|
29.16 |
1:01.89 |
1:35.25 |
|
2:09.85 |
|
3 |
Johan Norén |
1986 |
Landskrona Simsällskap |
|
30.73 |
1:04.14 |
1:38.52 |
|
2:13.25 |
|
4 |
Fredrik Rosenberg |
1993 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
29.62 |
1:03.99 |
1:39.12 |
|
2:14.26 |
|
5 |
Johan Hildesson |
1992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
29.73 |
1:04.48 |
1:40.68 |
|
2:15.80 |
|
6 |
Emil Davidsson |
1990 |
Ängelholms Simsällskap |
|
30.86 |
1:05.55 |
1:41.41 |
|
2:16.52 |
|
7 |
Carl Andreas Wathne |
1991 |
Bærumsvømmerne |
|
30.01 |
1:04.72 |
1:40.85 |
|
2:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Anne Jonsson Fastighetsm. |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
Land |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Filip Holmqvist |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
29.60 |
1:04.08 |
1:38.05 |
|
2:12.55 |
|
2 |
Edvin Qvirist |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
29.78 |
1:03.73 |
1:39.18 |
|
2:16.19 |
|
3 |
Theodor Hansson |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.52 |
1:06.06 |
1:42.76 |
|
2:18.89 |
|
4 |
Oscar Frankenfelt |
1994 |
Göteborg Sim |
|
29.58 |
1:04.35 |
1:42.33 |
|
2:19.32 |
|
5 |
Torbjørn Øvrebø |
1994 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
31.70 |
1:08.12 |
1:47.14 |
|
2:27.39 |
|
6 |
Alexander Berggren |
1994 |
Simklubben Elfsborg |
|
33.00 |
1:11.34 |
1:50.45 |
|
2:27.96 |
|
7 |
Jesper Skoglund |
1995 |
Uddevalla Sim |
|
32.29 |
1:09.80 |
1:49.39 |
|
2:29.19 |
|
8 |
Gustav Andersson |
1994 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
33.87 |
1:13.25 |
1:54.80 |
|
2:35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Sponsor: Anne Jonsson Fastighetsm. |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
Land |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Patrik Löfgren |
1996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
30.07 |
1:03.55 |
1:38.40 |
|
2:13.06 |
|
2 |
Oskar Renåker |
1996 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
32.57 |
1:10.49 |
1:49.55 |
|
2:30.13 |
|
3 |
Alexander Triantafillou |
1997 |
Göteborg Sim |
|
32.27 |
1:11.38 |
1:51.15 |
|
2:30.61 |
|
4 |
Carl Rogne |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
33.39 |
1:11.36 |
1:51.49 |
|
2:33.39 |
|
5 |
Alexander Frost |
1997 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
34.39 |
1:14.18 |
1:55.66 |
|
2:36.67 |
|
6 |
Hannes Väre |
1997 |
Riihimäen Uimaseura |
|
36.42 |
1:20.63 |
2:05.98 |
|
2:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
Sponsor: Anne Jonsson Fastighetsm. |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
Land |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hampus Lovinge |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
33.47 |
1:11.51 |
1:50.65 |
|
2:31.42 |
|
2 |
Albin Lövgren |
1999 |
Mariestads Simsällskap |
|
37.10 |
1:20.91 |
2:08.84 |
|
2:59.57 |
|
3 |
Albin Larsson |
1998 |
Skene Sim- och Idrottssällskap |
|
38.30 |
1:29.40 |
2:25.41 |
|
3:18.91 |
|
4 |
Max Bergstrand |
1998 |
Göteborg Sim |
|
41.62 |
1:30.87 |
2:25.20 |
|
3:19.12 |
|
- |
Matthias Sandström-Karlss |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
18:24 |
|