Resultat för Länstrofén 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Länstrofén | Utskriftsdatum | 05 mars 2011 | |||
Tävlingsort | Kalmar | Utskriftstid | 17:51 | |||
Arrangör | Kalmar Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 mars 2011 |
Gren 41, 8x50 m frisim mix, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Östergötland Lag 1 | 0 | Östergötland | 4:07.31 | ||||||
Albert Askmalm | 2000 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Filippa Simonsson | 2000 | 35.10 | 1:07.41 | |||||||
Mattias Grynning | 1999 | 33.86 | 1:41.27 | |||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 32.47 | 2:13.74 | |||||||
Hampus Lovinge | 1998 | 28.59 | 2:42.33 | |||||||
Elin Elm | 1998 | 29.94 | 3:12.27 | |||||||
Carl Norlander | 1997 | 26.80 | 3:39.07 | |||||||
Elin Podéus | 1997 | 28.24 | 4:07.31 | |||||||
2 | F-Län Lag 1 | 0 | Jönköpings Län | 4:09.43 | ||||||
Victor Johansson | 1998 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Isac Sabic | 1999 | 32.46 | 1:01.91 | |||||||
Antonia Prior | 1999 | 32.29 | 1:34.20 | |||||||
Jonathan Myrlander | 2000 | 32.30 | 2:06.50 | |||||||
Emilia Prior | 2001 | 36.93 | 2:43.43 | |||||||
Fanny Trollstad | 1997 | 29.94 | 3:13.37 | |||||||
Klara Thormalm | 1998 | 28.26 | 3:41.63 | |||||||
Daniel Forndal | 1997 | 27.80 | 4:09.43 | |||||||
3 | Kalmar Län Lag 1 | 0 | Kalmar Län | 4:13.40 | ||||||
Mattias Evaldsson | 1997 | 28.36 | 28.36 | |||||||
Miranda Arvidsson | 1998 | 28.96 | 57.32 | |||||||
Ellen Lindeby | 1999 | 32.50 | 1:29.82 | |||||||
Alexander Löfqvist | 1999 | 35.87 | 2:05.69 | |||||||
Josefin Lewton | 1997 | 28.66 | 2:34.35 | |||||||
Lisa Palmqvist | 2000 | 37.30 | 3:11.65 | |||||||
Filip Grimberg | 1998 | 27.35 | 3:39.00 | |||||||
Frank Raunio | 2000 | 34.40 | 4:13.40 | |||||||
4 | Östergötland Lag 2 | 0 | Östergötland | 4:14.90 | ||||||
Victor Lovinge | 2000 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Madeleine Karlsson | 2000 | 37.61 | 1:11.02 | |||||||
Simon Linnér | 1999 | |||||||||
Sara Wallberg | 1999 | |||||||||
Hugo Rydberg | 1998 | |||||||||
Emma Magnusson | 1998 | |||||||||
David Josefsson | 1997 | |||||||||
Daniela Kindstrand | 1997 | 4:14.90 | 4:14.90 | |||||||
5 | Kronobergs Län Lag 1 | 0 | Team Kronoberg | 4:26.85 | ||||||
Stina Bengtsson | 1998 | 33.37 | 33.37 | |||||||
0 | 27.91 | 1:01.28 | ||||||||
Marcus Ottosson | 1997 | 33.41 | 1:34.69 | |||||||
Angelica Willstein | 1997 | 40.37 | 2:15.06 | |||||||
Garri Hong | 2000 | 31.80 | 2:46.86 | |||||||
Lova Andersson | 2000 | 30.51 | 3:17.37 | |||||||
Daniel Jonsson | 1999 | 36.25 | 3:53.62 | |||||||
Malin Homman | 1999 | 33.23 | 4:26.85 | |||||||
6 | Kalmar Län Lag 2 | 0 | Kalmar Län | 4:29.03 | ||||||
Erik Niklasson | 1998 | 28.24 | 28.24 | |||||||
Klara Ohlson | 1997 | 31.34 | 59.58 | |||||||
Ellen Carlsson | 1999 | |||||||||
Issabella Hong | 1998 | |||||||||
Erik Fisch | 1999 | |||||||||
Emmy Jämtin | 2000 | |||||||||
Kristoffer Loo | 1997 | |||||||||
Erik Olsén | 2000 | 4:29.03 | 4:29.03 | |||||||
7 | F-Län Lag 2 | 0 | Jönköpings Län | 4:32.16 | ||||||
Thilde Palmqvist | 1998 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Anton Steindl | 2000 | 35.37 | 1:06.72 | |||||||
Elin Ljunggren | 2000 | |||||||||
Jakob Henningsson | 1999 | |||||||||
William Brink | 1998 | |||||||||
Angelica Stark | 1999 | |||||||||
Emelia Karlsson | 1997 | |||||||||
Marcus Malm | 1997 | 4:32.16 | 4:32.16 | |||||||
8 | Kronoberg Län Lag 2 | 0 | Team Kronoberg | 4:36.18 | ||||||
Hugo Wiman | 1997 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Victoria Frantz | 1997 | 32.80 | 1:02.47 | |||||||
Evelina Gustavsson | 1998 | |||||||||
Jonathan Anderzon | 2000 | |||||||||
Julia Landberg | 1999 | |||||||||
Erik Halldin | 1998 | |||||||||
Linnéa Sjödahl | 2000 | |||||||||
Karl Frantz | 1999 | 4:36.18 | 4:36.18 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 05 mars 2011 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap | Utskriftstid | 17:51 |